Problematyczna skóra główy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-15, 13:14   #1
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140

Problematyczna skóra główy


Witajcie. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, bo niestety nie jestem wstanie sobie poradzić z moim problemem. Ale od początku.
Włosy mam długie i kręcone, końce suche, przy skórze się przetłuszczają. Problemy z nimi zaczęły się gdy z powodu bardzo trudnej sytuacji w rodzinie zaczęły mi wypadać kilka lat temu. Po wizycie u dermatologa dostałam witaminy, zalecono mi szampon Pregaine i ziołową mieszankę do wcierania w skórę głowy. Podziałało. Od tamtej pory Pregaine używałam regularnie, niestety jak wiedzą fanki tego szamponu, nie ma go już od dłuższego czasu w sprzedaży. Szampon wycofali, a ja się przeprowadziłam z małego miasta, do dużego gdzie woda jest niestety paskudna no i mam teraz problemy. Jak kiedyś myłam włosy co 3-4 dni, tak powoli schodziłam do 3, 2, a teraz myje włosy codziennie, bo się w przeciwnym razie przetłuszczają i swędzi mnie skóra głowy. Byłam z tym u dermatologa jakieś 1,5 roku temu, ale poza przepisaniem jakiegoś innego szamponu niewiele pomógł i nic nie stwierdził. A problem nadal istnieje. Z tego co zauważyłam, to szampon muszę używać w zasadzie codziennie lub co drugi dzień inny - zwykle mam dwa które używam na zmiany, a jak się jeden skończy to kupuje na jego miejsce kompletnie inny. Próbowałam Nizoral, próbowałam Pharmaceris, Klorane, Emolium i drogeryjne. Niestety bezskutecznie. Odżywkę nakładam po każdym myciu ale od połowy włosów jedynie. Raz na tydzień maska Biowax, na całość, ale problem był gdy jej nie stosowałam. Łupieżu jako takiego nie mam, ale pod paznokciami gdy się drapie nie raz zostają mi takie małe kuleczki - wygląda jak wydzielina gruczołów łojowych. Ale jakoś specjalnie dużo tego nie ma. I teraz nie wiem w jakie szampony zainwestować - żeby jednak oczyszczały skórę i włosy, a nie były zbyt ostre, na dodatek boje się że właśnie używając zbyt łagodnych szamponów, doprowadziłam do obecnego efektu. Poradzicie coś?
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 22:16   #2
Daiquiri79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: szukam swojego miejsca
Wiadomości: 56
Dot.: Problematyczna skóra główy

Mam podobny problem
Obecnie stosuję szampon baby dream i łykam wierzbownicę, suche końcówki ścięłam i jest jakby trochę lepiej. Przynajmniej skóra głowy mnie już tak nie swędzi. Jednak mam wrażenie że ten szampon jest zbyt delikatny i niezbyt dobrze zmywa...może to tylko moje odczucia
W sumie to nie mam już pomysłów, a eksperymentami jestem zmęczona.
Daiquiri79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 18:32   #3
kami1984
Rozeznanie
 
Avatar kami1984
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 822
Dot.: Problematyczna skóra główy

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Witajcie. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, bo niestety nie jestem wstanie sobie poradzić z moim problemem. Ale od początku.
Włosy mam długie i kręcone, końce suche, przy skórze się przetłuszczają. Problemy z nimi zaczęły się gdy z powodu bardzo trudnej sytuacji w rodzinie zaczęły mi wypadać kilka lat temu. Po wizycie u dermatologa dostałam witaminy, zalecono mi szampon Pregaine i ziołową mieszankę do wcierania w skórę głowy. Podziałało. Od tamtej pory Pregaine używałam regularnie, niestety jak wiedzą fanki tego szamponu, nie ma go już od dłuższego czasu w sprzedaży. Szampon wycofali, a ja się przeprowadziłam z małego miasta, do dużego gdzie woda jest niestety paskudna no i mam teraz problemy. Jak kiedyś myłam włosy co 3-4 dni, tak powoli schodziłam do 3, 2, a teraz myje włosy codziennie, bo się w przeciwnym razie przetłuszczają i swędzi mnie skóra głowy. Byłam z tym u dermatologa jakieś 1,5 roku temu, ale poza przepisaniem jakiegoś innego szamponu niewiele pomógł i nic nie stwierdził. A problem nadal istnieje. Z tego co zauważyłam, to szampon muszę używać w zasadzie codziennie lub co drugi dzień inny - zwykle mam dwa które używam na zmiany, a jak się jeden skończy to kupuje na jego miejsce kompletnie inny. Próbowałam Nizoral, próbowałam Pharmaceris, Klorane, Emolium i drogeryjne. Niestety bezskutecznie. Odżywkę nakładam po każdym myciu ale od połowy włosów jedynie. Raz na tydzień maska Biowax, na całość, ale problem był gdy jej nie stosowałam. Łupieżu jako takiego nie mam, ale pod paznokciami gdy się drapie nie raz zostają mi takie małe kuleczki - wygląda jak wydzielina gruczołów łojowych. Ale jakoś specjalnie dużo tego nie ma. I teraz nie wiem w jakie szampony zainwestować - żeby jednak oczyszczały skórę i włosy, a nie były zbyt ostre, na dodatek boje się że właśnie używając zbyt łagodnych szamponów, doprowadziłam do obecnego efektu. Poradzicie coś?
Nie wiem czy akurat Tobie to pomoże ale możesz spróbować emulsję Zoxiderm.... Wcieraj ją w skórę głowy przed myciem .... zostaw na 15 minut i umyj włosy... Ja ją stosuję przy swoim zapaleniu skóry
__________________
Coco Chanel Mademoiselle

Edytowane przez kami1984
Czas edycji: 2012-01-19 o 18:33
kami1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 19:00   #4
basiek0109
Raczkowanie
 
Avatar basiek0109
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 293
Dot.: Problematyczna skóra główy

RADICAL ze skrzypem polnym od Farmony (mój jedyny ukochany szampon! ) - zero łupieżu i problemów ze skórą głowy Polecam
__________________
-automaniaczka --> prawo jazdy od 09.05 (za pierwszym razem)
-studentka
-włosomaniaczka
-akcja spełniamy swoje marzenia cel-> mniej narzekania i koniec z lenistwem
basiek0109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 12:58   #5
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Problematyczna skóra główy

Dziękuję za rady. Byłam na badaniu skóry głowy kamerką i okazało się, że mam łojotok. Więc mam zamiar się leczyć kosmetykami trychologicznymi. Zobaczymy co z tego będzie. Pozdrawiam!

Edytowane przez Limone
Czas edycji: 2012-02-03 o 13:00
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:55.