Wysyp po ocm - jak sobie z nim poradzić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-03, 14:25   #1
patrys_x16
Przyczajenie
 
Avatar patrys_x16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Bieszczady <3
Wiadomości: 26
GG do patrys_x16
Question

Wysyp po ocm - jak sobie z nim poradzić?


Witajcie. Otóż od kilkunastu dni, a dokładnie od 20 sierpnia stosuję ocm do oczyszczania twarzy. Olejem bazowym jest olej ze słodkich migdałów, a oleju rycynowego dałam 10%. Po tygodniu zauważyłam lekki wysyp, ale wczoraj na moim czole rozegrała się prawdziwa wojna światowa! Pełno jest czerwonych pryszczyków z taką jakby ropą w środku, a jakby tego było mało to zaroiło się od zaskórników. Atak objął też moją brodę i część żuchwy. Natomiast zauważyłam, że na policzkach jakby ucichło i zaczyna się goić po poprzednim wysypie. Ale może jest to tylko "cisza przed burzą" i nastąpi kolejny wysyp na policzkach. Mam pytanie, czy to możliwe, że nastąpiło takie wielkie oczyszczenie po tym ocm, czy po prostu moja skóra nie chce być w ten sposób oczyszczana? Powiem Wam, że wiązałam spore nadzieje co do ocm, a tu taka kicha... Może warto jeszcze poczekać i poużywać tej metody i zobaczyć czy skóra się uspokoi czy są na to marne szanse i lepiej odstawić tą metodę. Dodam, że zanim zaczęłam ocm to oczyszczałam swoją skórę szarym mydłem, lub mydełkiem Dove i było całkiem ok.
patrys_x16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 16:06   #2
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: Wysyp po ocm - jak sobie z nim poradzić?

[wizaż usuwa bez żadnego wytłumaczenia negatywne (ale sprawiedliwe) recenzje, więc ja usuwam swoje wpisy na wizażu]

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-11-22 o 08:19
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 19:08   #3
Sumigra
Rozeznanie
 
Avatar Sumigra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 713
Dot.: Wysyp po ocm - jak sobie z nim poradzić?

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
Z tym "oczyszczaniem się" skóry to bzdury. Może Ci się cera przyzwyczai ale ja bym osobiście nie czekała tylko zrezygnowała z tego sposobu. Czekałam kiedyś jak zaczęłam pić drożdże aż "mi się cera oczyści" - w rezultacie miałam kilkumiesięczny wysyp, który przeszedł od razu po odstawieniu.
Dobrze mówi polać jej,

ja też uparcie twierdziłam że mój "ryj" (bo inaczej po ocm tego nie mogłam nazwać) się oczyszcza. W efekcie leczyłam przez rok skórę, która była tak zasyfiona, że bez półcentrymetrowego podkładu na skórze bałam się z domu wychodzić. Gule podskórne (które schodziły po około miesiącu, w tym momencie dalej mam 2 na policzkach które nie chcą zejść), całe czoło zapchane, wągry na nosie przeogromne.... a wzięłam się za ocm bo chciałam oczyścić te pare syfków które pojawiały mi się przed okresem...
__________________
trolololo
Sumigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 08:20   #4
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Wysyp po ocm - jak sobie z nim poradzić?

Nie wiem, jak Wy, ale ja zmywam olej żelem. Jednak ścieranie go ręczniczkiem (jak dla mnie) bardzo przypomina peeling mechaniczny i może roznosić bakterie. Poza tym wydaje mi się, że gdybym oleju nie zmyła, to te wszystkie zanieczyszczenia i bakterie częściowo zostałyby na skórze. No i jakoś też nic mnie nie zapycha
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 09:59   #5
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Wysyp po ocm - jak sobie z nim poradzić?

Ja też źle reagowałam na ocm. Także to po prostu nie dla każdego metoda.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 18:17   #6
Kasica97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6
Dot.: Wysyp po ocm - jak sobie z nim poradzić?

Nie koniecznie musisz odstawiać OCM.
http://hurija-i-jej-swiat.blogspot.c...i-sekrety.html <-- tu masz bloga dziewczyny, która po prostu odstawiła olej rycynowy i było wszystko OK. widocznie tylko on jej nie służył, może u Ciebie bedzie podobnie. polecam poczytać zainteresowanym.
Kasica97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 18:56   #7
maafilo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 80
Dot.: Wysyp po ocm - jak sobie z nim poradzić?

mi także nie służyła ta metoda, więc ją po prostu odstawiłam. Z tym oczyszczaniem się skóry- może rzeczywiście jest takie zjawisko, ale jak dla mnie ślady po tym "oczyszczaniu" są gorsze niż cera przed nim.
maafilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:12.