Sprzedaz Na Allegro. - Biznes - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-05, 14:49   #1
damii123456789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 21

Sprzedaz Na Allegro. - Biznes


Witam. Ja wiem, ze takich tematow juz bylo troche, ale w zadnym nie znalazlem konkretnej odpowiedzi.
Planuje sprzedaz na allegro duzej liczby rzeczy, coś w rodzaju sklepu internetowego, tyle że bez żadnej strony, lecz przy pomocy allegro, na poczatek perfumy, później odzież. A więc myślę nad rozpoczęciem działalności gospodarczej, bo w takim przypadku jest to konieczne. Wiem, ze zarejestrowanie nie jest zbyt kosztowne bo w granicach 200-300zł.
Lecz mam kilka pytan i bylby wdzieczny gdyby ktos mi odpowiedzial na nie.
1. Jak wygląda sprawa z ZUS, ile musialbym placic na poczatek ? W granicach 400 zl miesiecznie ?
2. Co jeśli początkowo by nie przynosiło to zyskow ?
3. Jesli po jakims czasie zdecydowalbym sie zamknac interes, czy bylyby tego jakies konsekwencje, np finansowe?
4. Czy na towary ktore bym sprzedawal musialbym miec jakies faktury , papiery od osoby, hurtowni z ktorej kupilem ? Czy daloby sie sprzedawac nie majac na nie zadnych np papierow. Chodzi o to, ze npw przypadku gdy produkowalbym jakies wyroby wlasnorecznie, w takim przypadku nie moglbym miec na nie zadnej faktury odnosnie ich pochodzenia. Czy moglbym moj towar po prostu miec, a pozniej posiadajac kase fiskalna wystawiac na ten towar paragony gdy ktos go kupi ode mnie?
5. Chcialbym po jakims czasie kupic kase fiskalną, czy jej rejestracja jest kosztowna ?
6. Ile musiałbym odprowadzac podatku od kazdego sprzedanego towaru?
Ogólnie rzecz biorac to strasznie duzo jest tych oplat, bo ZUS, allegro, prowizje, podatki itd Wiec, Czy jesli by interes nieco mniej sie krecil , to musze nadal ponosic takie same koszty, czy tez moze one sie zmniejszaja ?
Pozdrawiam.

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

PS. Czy jest moze inny sposob na legalne sprzedawanie niż rejestracja działalności gospodarczej, i opłate z ZUS'u ? Czytałem o tzw ''czynnym żalu'' lecz nie do konca wiem na czym to polega.
damii123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 14:52   #2
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Sprzedaz Na Allegro. - Biznes

Oj chłopie, nie masz zupełnych podstaw a chcesz firme otwierać...

po pierwsze - to zalezy jaką formę opodatkowania wybierzesz, czy bedzie to vat czy ryczałt.
Poczytaj o tym a znajdziesz odpowiezi na swoje pytania.
Ja na początek proponuje ryczałt, bez kasy fiskalnej, później możesz kupic kasę i przejść na vat.
Co do faktur, paragonow - musisz trzymać takie rzeczy żeby zrobić remament.

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

A czynny żal do nic innego jak oszustwo. I jezeli bedziesz sprzedawać bez zarejestrowania, to w koncu zyczliwa osoba Cię zgłosi, bedziesz mieć kontrolę i zapłacisz kare. Nie polecam.
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 15:00   #3
damii123456789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 21
Dot.: Sprzedaz Na Allegro. - Biznes

Ja chce legalnie sprzedawac. A do tego mam wiecej niz podstawy. Sam robie szablony na allegro itd. Chodzi tylko o koszty zwiazane z rejestracją i nic innego jak zwykkłe porady dla początkującego. Lepiej sie o cos dopytac niz pozniej zalowac.
damii123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 15:03   #4
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Sprzedaz Na Allegro. - Biznes

Ciężko mi jest sobie wyobraźić Ciebie sprzedającego cokolwiek i gdziekolwiek skoro nie masz żadnych nawet podstawowych podstaw o prowadzeniu działalności.
Fajnie to wygląda jak piszesz że założenie działalności jest mało kosztowne ale troszkę z tym jest roboty, no i późniejsze składki, wydatki, oplaty, i miliard innych pojęć.
Polecam wybrać się do UP tam na pewno jest jakaś kompetentna osoba która z chęcią wytłumaczy co i jak i od czego zacząć.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 15:03   #5
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Sprzedaz Na Allegro. - Biznes

Cytat:
Napisane przez damii123456789 Pokaż wiadomość
Ja chce legalnie sprzedawac. A do tego mam wiecej niz podstawy. Sam robie szablony na allegro itd. Chodzi tylko o koszty zwiazane z rejestracją i nic innego jak zwykkłe porady dla początkującego. Lepiej sie o cos dopytac niz pozniej zalowac.
No to faktycznie masz więcej niż podstawy
To że umiesz szablon wyskrobać to nie znaczy się, ze masz pojęcie w prowadzeniu firmy.

Najlepiej udać sie do księgowej. Ona odpowie na kazde pytania skoro nie chce Ci sie poczytać. Sam musisz zdecydować jakim kierunku ma zmierzać firma.
To jest tak obszerny temat że nikomu nie chce się wywodów pisać.
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 16:27   #6
damii123456789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 21
Dot.: Sprzedaz Na Allegro. - Biznes

Chory kraj, chorzy ludzie. ''DZIEKI'' za odpowiedz. tak naprawde to sami nie macie tych podstaw, bo jesli mialy byscie to udzielily byscie szybko i zwiezle odpowiedzi.
damii123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 16:57   #7
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Sprzedaz Na Allegro. - Biznes

Cytat:
Napisane przez damii123456789 Pokaż wiadomość
Chory kraj, chorzy ludzie. ''DZIEKI'' za odpowiedz. tak naprawde to sami nie macie tych podstaw, bo jesli mialy byscie to udzielily byscie szybko i zwiezle odpowiedzi.
Informacje które chcesz uzyskać to są podstawy podstaw. Nie dziw się, że nikt Ci nie chce ich podać na tacy, bo wystarczy, że poświęcisz trochę czasu, poczytasz o zakładaniu firmy i uzyskasz wszystkie potrzebne Ci informacje jak będziesz miał jakieś konkretne pytanie to na pewno nie jedna osoba chętnie tu odpisze
Jedyne co w tej chwili mogę napisać: zanim nie zorientujesz się porządnie w temacie to nie zakładaj działalności bo nie mając podstawowej wiedzy, istnieje bardzo duże ryzyko, że podejmiesz złe decyzje i zamiast zysków poniesiesz same straty. powodzenia
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-05, 16:59   #8
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Sprzedaz Na Allegro. - Biznes

Cytat:
Napisane przez damii123456789 Pokaż wiadomość
Chory kraj, chorzy ludzie. ''DZIEKI'' za odpowiedz. tak naprawde to sami nie macie tych podstaw, bo jesli mialy byscie to udzielily byscie szybko i zwiezle odpowiedzi.


My nie musimy mieć podstaw, przynajmniej ja - nie zakładam firmy.

Z tego co się orientuje- choć nie muszę, to tak jaki pisałam, musisz się zastanowić z formą opodatkowania, na ryczałcie stawki sa różne, nie wnikam w szegóły bo mnie nie dotyczny. Wiem że za sprzedaż odziezy uzywanej płaci sie tylko 3 % podatku od sprzedaży, a jeżeli wskoczy się na VAT to już płaci sie pełną stawkę 23 %.
Z perfumami nie wiem ile dokładnie odprowadza się podatku na ryczałcie, nie interesowałam się tym bo mi nie potrzebne.

Napisałam też że lepiej na początek brać ryczałt, bo jezeli masz niskie dochody i nie przekroczysz jakiejś tam stawki (?) to nie musisz odprowadzać podatku, tylko jakieś pisemno szykujesz i to wszystko. Momentalnie też spadną ceny za allegro - to logiczne, aż dziwne ze na to nie wpadłeś.

Jezeli nie bierzesz dofinansowania, to kary nie dostaniesz, jezeli bierzesz i nie pociągniesz firmy dłuzej niż rok to zracasz.... no ludzie, przeciez tego mozna się domyslić prawda?

Ale lepiej się dąsać i obrażać, ze to my jesteśmy chorzy... pffffff


ps. Twoje błędy... są ... ach... nie skomentuje

Edytowane przez Gomra
Czas edycji: 2014-04-05 o 17:04
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 17:08   #9
damii123456789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 21
Dot.: Sprzedaz Na Allegro. - Biznes

Okey, dziękuję.
A co jeśli chodzi o faktury. Przykładowo posiadam działalność gospodarczą, ale towar kupuje hurtem przez internet (mam już dostawcę), czy muszę mieć od niego koniecznie fakturę ? Czy może jest ona niekonieczna.
damii123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 18:22   #10
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Sprzedaz Na Allegro. - Biznes

a jak myślisz? to nawet nie jest wiedza tylko logiczne myślenie.

Jak prowadzisz firmę to tak naprawdę na wszystko musisz mieć dokument. Zresztą ogólnie w pracy zawodowej jest to dobra zasada, nawet jeśli ustalasz z kimś coś ważnego ustnie to i tak lepiej przesłać maila który jest podsumowaniem, ale też i dowodem.
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"

Edytowane przez lazada
Czas edycji: 2014-04-05 o 18:24
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 19:30   #11
damii123456789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 21
Dot.: Sprzedaz Na Allegro. - Biznes

Skoro tak logicznie myślisz to wyjaśnij mi sytuacje gdybym np prowadził działalność gospodarczą i sprzedawał krzesła które sam zrobiłem. Mam sam sobie wystawić na nie fakture, że sobie je sprzedałem ??

---------- Dopisano o 20:30 ---------- Poprzedni post napisano o 20:06 ----------

Więc jednak na moją logikę w przypadku jednoosobowej mikrofirmy nie jest to takie niezbędne.
damii123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-05, 19:51   #12
tiera
Raczkowanie
 
Avatar tiera
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: K-K
Wiadomości: 471
Dot.: Sprzedaz Na Allegro. - Biznes

Musisz mieć faktury na materiały z których te krzesła zrobiłeś. Perfum sam nie robisz- więc to zupełnie inna bajka. Faktury, bądź dowód zakupu musisz mieć.
Zarejestrowanie firmy nic nie kosztuje, więc nie bardzo zrozumiałam o co chodzi z tą kwotą 200/300zł?
Jeśli po jakimś czasie zechcesz firmę zamknąć zapłacisz podatek od towaru który masz na stanie- ten którego nie zdążyłeś sprzedać.
Kasę fiskalną musisz zakupić po przekroczeniu pewnej kwoty. Rejestracja nie jest kosztowna, kosztowna jest kasa. Jeśli zakupisz ją wcześniej US zwróci ci jakąś część za zakup. Na vat się przechodzi po przekroczeniu bodajże 150000tyś rocznie- wcześniej możesz ale nie musisz. Ale to wszystko też zależnie od sprzedawanego towaru itd. więc najlepiej jak udasz się do jakiejś księgowej i ona ci wszystko wyjaśni.
ZUS płacisz zawsze, niezależnie czy masz dochód czy nie- na początek chyba już ponad 400zł- sprawdź sobie na stronie zus.
tiera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-05, 20:00   #13
damii123456789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 21
Dot.: Sprzedaz Na Allegro. - Biznes

Oo właśnie o taka odpowiedz mi chodzilo. Dziekuje bardzo. Z tą kwotą 200-300 zł to chodziło o to, że przy rejestracji w urzędzie skarbowym płaci się bodajże chyba 170zł, a później za takie drobne sprawy np pieczatki firmy itd po 30zł. Ahaa, czyli bez takich faktur funkcjonowanie jest niemożliwe. Dziękuje jeszcze raz.

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

A jeszcze się zapytam. Co jeśli miałbym perfumy Armani, a faktura byłaby po prostu na perfumy czyli ze bez napisania konkretnego modelu ?
damii123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 06:35   #14
tiera
Raczkowanie
 
Avatar tiera
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: K-K
Wiadomości: 471
Dot.: Sprzedaz Na Allegro. - Biznes

Tu nie chodzi o to co pisze na fakturze tylko o to czy to są oryginalne perfumy.
Musisz się jeszcze wiele nauczyć zanim otworzysz biznes, tym bardziej jeśli chcesz handlować takimi produktami jak perfumy znanych marek.
W US z tego co wiem niczego się na początek nie płaci, a nawet jest tak, że przy niskich dochodach przez długi czas nie wychodzi podatek do zapłacenia.
tiera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 17:02   #15
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Sprzedaz Na Allegro. - Biznes

Cytat:
Napisane przez damii123456789 Pokaż wiadomość
Witam. Ja wiem, ze takich tematow juz bylo troche, ale w zadnym nie znalazlem konkretnej odpowiedzi.
Planuje sprzedaz na allegro duzej liczby rzeczy, coś w rodzaju sklepu internetowego, tyle że bez żadnej strony, lecz przy pomocy allegro, na poczatek perfumy, później odzież. A więc myślę nad rozpoczęciem działalności gospodarczej, bo w takim przypadku jest to konieczne. Wiem, ze zarejestrowanie nie jest zbyt kosztowne bo w granicach 200-300zł.
Lecz mam kilka pytan i bylby wdzieczny gdyby ktos mi odpowiedzial na nie.
1. Jak wygląda sprawa z ZUS, ile musialbym placic na poczatek ? W granicach 400 zl miesiecznie ?
2. Co jeśli początkowo by nie przynosiło to zyskow ?
3. Jesli po jakims czasie zdecydowalbym sie zamknac interes, czy bylyby tego jakies konsekwencje, np finansowe?
4. Czy na towary ktore bym sprzedawal musialbym miec jakies faktury , papiery od osoby, hurtowni z ktorej kupilem ? Czy daloby sie sprzedawac nie majac na nie zadnych np papierow. Chodzi o to, ze npw przypadku gdy produkowalbym jakies wyroby wlasnorecznie, w takim przypadku nie moglbym miec na nie zadnej faktury odnosnie ich pochodzenia. Czy moglbym moj towar po prostu miec, a pozniej posiadajac kase fiskalna wystawiac na ten towar paragony gdy ktos go kupi ode mnie?
5. Chcialbym po jakims czasie kupic kase fiskalną, czy jej rejestracja jest kosztowna ?
6. Ile musiałbym odprowadzac podatku od kazdego sprzedanego towaru?
Ogólnie rzecz biorac to strasznie duzo jest tych oplat, bo ZUS, allegro, prowizje, podatki itd Wiec, Czy jesli by interes nieco mniej sie krecil , to musze nadal ponosic takie same koszty, czy tez moze one sie zmniejszaja ?
Pozdrawiam.

---------- Dopisano o 15:49 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

PS. Czy jest moze inny sposob na legalne sprzedawanie niż rejestracja działalności gospodarczej, i opłate z ZUS'u ? Czytałem o tzw ''czynnym żalu'' lecz nie do konca wiem na czym to polega.
1. jeśli w ciągu ostatnich 5 lat nie prowadziłeś działalności gospodarczej (a po pytaniach wnioskuję, ze nie prowadziłeś ) to łapiesz się na mały ZUS (pierwsze 2 lata) ok. 500zł
2. to akurat nikogo nie interesuje - masz firmę to musisz opłacac składki
3. jeśli nie korzystasz z żadnego dofinansowania to możesz zamknąć interes nawet po 2 dniach i nikomu nic do tego.
4. Faktura to podstawa biorąc fakturę płacisz Vat - towar bez faktury jest "nielegalny" i nie możesz nim handlować...
Co do własnych wyrobów musisz mieć faktury na materiały użyte do produkcji.
5. tu nie pomogę ale jeśli będziesz na ryczałcie to kase musisz kupić po przekroczeniu 20.000zł przychodu rocznie.
6. ryczałt na odzież to 3%, na perfumy i inne rzeczy nie wiem.

Zacznij od wizyty w urzędzie miasta, potem ZUS i skarbówka - wszystko ci wytłumaczą wbrew opinii urzędnicy nie gryzą

aaa i rejestracja działalności nic nie kosztuje
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 07:19   #16
damii123456789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 21
Dot.: Sprzedaz Na Allegro. - Biznes

Okkey. Dziekuje Wam bardzo za odpowiedz, jeśli sie ktos zna to po prostu udzieli odpowiedzi, dzieki jeszcze raz.
damii123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-07, 13:36   #17
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Sprzedaz Na Allegro. - Biznes

To trochę nie tak, że trzeba mieć faktury na wszystko. Przy zakładaniu działalności możesz zrobić w pierwszych dniach remanent początkowy i w nim zawierasz wszystkie produkty, które wnosisz do firmy. Nie trzeba mieć na nie faktur.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 18:00   #18
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Sprzedaz Na Allegro. - Biznes

oczywiście, że nie ma obowiązku posiadania faktury
brak faktury skutkuje jedynie tym, że nie można sobie tego wrzucić w koszty, a co za tym idzie, zapłaci się większy podatek
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 20:35   #19
damii123456789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 21
Dot.: Sprzedaz Na Allegro. - Biznes

Heh podatek, juz trudno. Wiec mozna czy nie mozna ?Chodzi o to, ze jesli opodatkowanie bedzie tzw ryczałt, czyli od przychodow , wtedy nie ma obowiazku posiadania faktury ?
damii123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-09, 06:20   #20
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Sprzedaz Na Allegro. - Biznes

Forma opodatkowania nie ma nic do rzeczy.
Tylko,że z Twoich postów wynika, że chciałbyś nagminnie sprzedawać towary, na które nie masz dokumentu potwierdzającego zakup. A do tego US może (i pewnie tak zrobi) się przyczepić. Zwłaszcza jeśli chodzi o perfumy, które często są podrabiane.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 06:31   #21
damii123456789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 21
Dot.: Sprzedaz Na Allegro. - Biznes

Tzn nie chodzi tylko o perfumy, aale tez np odziez markowa . A przy zakupie przez internet nie kazdy ja wystawia, przy wyslaniu zapytan do bodajze 4 osob zajmujacych sie hurtowa sprzedaza tylko jedna wystaawia faktury.
damii123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 06:50   #22
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Sprzedaz Na Allegro. - Biznes

Chyba nei do końca się rozumiemy.
Na zakup musisz/powinieneś mieć dokument - fakturę lub inny rachunek. I to księgujesz.
Faktura w sumie nie jest w ogóle niezbędna o ile nie jesteś płatnikiem Vat.
Czyli jeśli hurtownia nie jest płatnikiem vat (czyli fatur nie wystawia) to MUSI wystawić na zakup rachunek. I ten rachunek księgujesz i normalnie wrzucasz w koszty te kwoty
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 07:06   #23
damii123456789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 21
Dot.: Sprzedaz Na Allegro. - Biznes

Ahaa, a nie mozna zrobic tak jak kolega napisal wyzej ? Nie wrzucac w koszty, i po prostu wiekszy podatek placic ?
Ale i tak dzieki wielki za odpowiedz
damii123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 07:19   #24
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Sprzedaz Na Allegro. - Biznes

Można, ale ryzykujesz kontrolę z US. I sądzę, że wtedy nie będzie tak różowo, bo będziesz musiał udowodnić skąd masz towar i czy jest on legalny.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 10:58   #25
damii123456789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 21
Dot.: Sprzedaz Na Allegro. - Biznes

Ahaa, a czesto sa takie kontrole ? Bo ja np nie chce miec zadnego biura, budynku wynajmowac na sklep ani nic z tych rzeczy, tylko sprzedaz, moze jakis sklep interetowy, ale na poczatek glownie na allegro. Czy ma to jakies znaczenie ?
damii123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 11:09   #26
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Sprzedaz Na Allegro. - Biznes

A skąd ja mam wiedzieć? To chyba już w twojej gestii się dowiedzieć, jasli chcesz tak robić. Bo raczej nikt rozsądny nie prowadziłby sklepu w ten sposób, bo po prostu finansowo jest to nie opłacalne.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 17:41   #27
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Sprzedaz Na Allegro. - Biznes

Musisz podać siedzibę firmy więc jeśli chodzi o kontrole to jesteś tak samo 'narażony' jak ktoś kto wynajmuje lokal. Odnoszę wrażenie, że sam chcesz sprzedawać podróbki, ale oczywiście mogę się mylić
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 06:52   #28
damii123456789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 21
Dot.: Sprzedaz Na Allegro. - Biznes

Ja niee, bo nie chce mieć problemów od samego początku. Ale już znalazłem dostawce ktory wystawia Faktury, wiec wszystko powinno byc w porządku
damii123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-10 07:52:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:17.