Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-16, 22:27   #3211
Mag_256
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1
petting a ciąża

Hej! Zastanawiam się przez jedną sytuację, którą zaraz wam opiszę, czy to możliwe.
Mam 25 lat i z moim chłopakiem chcemy poczekać z seksem do ślubu.
Jednak ostatnio zbliżyliśmy się do siebie i on zaczął pocierać członkiem moje wargi sromowe (przed wytryskiem). Potem ja położyłam się na nim i zaczęłam dotykać jego penisa aż do wytrysku bo oboje tego chcieliśmy. Jednak ja leżąc na nim nie dotknęłam spermy po wytrysku, moje wargi sromowe i wejście pochwy nie miały kontaktu ze spermą bo wytrysk był na jego brzuch. Zastanawiam się czy poprzez wcześniejsze pocieranie mogło dojść do zapłodnienia? dodam, że byłam wtedy podczas dni płodnych, ale jednak styczności ze spermą nie było.
Mag_256 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-17, 19:49   #3212
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: petting a ciąża

Cytat:
Napisane przez Mag_256 Pokaż wiadomość
Hej! Zastanawiam się przez jedną sytuację, którą zaraz wam opiszę, czy to możliwe.
Mam 25 lat i z moim chłopakiem chcemy poczekać z seksem do ślubu.
Jednak ostatnio zbliżyliśmy się do siebie i on zaczął pocierać członkiem moje wargi sromowe (przed wytryskiem). Potem ja położyłam się na nim i zaczęłam dotykać jego penisa aż do wytrysku bo oboje tego chcieliśmy. Jednak ja leżąc na nim nie dotknęłam spermy po wytrysku, moje wargi sromowe i wejście pochwy nie miały kontaktu ze spermą bo wytrysk był na jego brzuch. Zastanawiam się czy poprzez wcześniejsze pocieranie mogło dojść do zapłodnienia? dodam, że byłam wtedy podczas dni płodnych, ale jednak styczności ze spermą nie było.
Nie, nie mogło dojść do zapłodnienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-17, 20:53   #3213
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez wonder__woman Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuje chłodnego spojrzenia. Spóźnia mi się okres 3 dni, od listopada tamtego roku nie biorę tabsów, pomimo odstawienia okres przychodził co miesiąc regularnie, plus minus dwa dni. W poprzednim cyklu uprawiałam seks raz, bez zabezpieczenia, ale również bez końca w środku, skończył kilka sekund po za mną, ręką. Dostałam normalnie okres w terminie. W tym cyklu seksu nie uprawiałam, więc zaczynam sobie trochę wmawiać czemu okres nie przyszedł na czas... jedyne co mi przychodzi do głowy to alergia i leki, które na nią biorę w tym miesiącu z przepisu lekarza. Nie wiem czy robić test.. czy po prostu czekać, bo się czasem tak zdarza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciąża jest niemożliwa w tym przypadku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 17:10   #3214
g_alexxandra
Przyczajenie
 
Avatar g_alexxandra
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 5
okres/torbie/ciąża/pomocy!

Hejka dziewczyny! 14.06 powinnam dostać okres, jest 18, a okresu jak nie było tak nie ma, zaczęlam pic czarną malwę ale raczej nic nie daje, oprócz tego, że delikatnie zaczęły boleć mnie piersi. Pod koniec marca wykryto u mnie torbiel w piersi i od tego czasu nie mam żadnych objawów miesiączki, co jest dla mnie dziwne ponieważ do tej pory każda wyglądała tak samo. Ostatnia miesiączka spóźniła mi się dwa dni ale zwaliłam winę na stres związany z maturą. Dziś zrobilam test ciążowy i wyszedł negatywnie, niestety zrobiłam go w południe więc podobno nie będzie wiarygodny. Nigdy nie uprawiałam seksu z chłopakiem, czasem pieścimy się wzajemnie palcami czy też poprzez seks oralny ale nic więcej, nie wydaje mi się aby plemnik miał okazję dostać się do komórki, jednak na wszelki wypadek sprawdziłam. Co teraz robić?
g_alexxandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 17:48   #3215
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: okres/torbie/ciąża/pomocy!

Cytat:
Napisane przez g_alexxandra Pokaż wiadomość
Hejka dziewczyny! 14.06 powinnam dostać okres, jest 18, a okresu jak nie było tak nie ma, zaczęlam pic czarną malwę ale raczej nic nie daje, oprócz tego, że delikatnie zaczęły boleć mnie piersi. Pod koniec marca wykryto u mnie torbiel w piersi i od tego czasu nie mam żadnych objawów miesiączki, co jest dla mnie dziwne ponieważ do tej pory każda wyglądała tak samo. Ostatnia miesiączka spóźniła mi się dwa dni ale zwaliłam winę na stres związany z maturą. Dziś zrobilam test ciążowy i wyszedł negatywnie, niestety zrobiłam go w południe więc podobno nie będzie wiarygodny. Nigdy nie uprawiałam seksu z chłopakiem, czasem pieścimy się wzajemnie palcami czy też poprzez seks oralny ale nic więcej, nie wydaje mi się aby plemnik miał okazję dostać się do komórki, jednak na wszelki wypadek sprawdziłam. Co teraz robić?
4 dni czy 2 to żadne spóźnienie. Czekaj cierpliwie na okres. Jeśli nie pojawi się przez dwa tygodnie, to wtedy można mówić o wizycie u ginekologa. Szans na ciąże brak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 18:18   #3216
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: okres/torbie/ciąża/pomocy!

Cytat:
Napisane przez g_alexxandra Pokaż wiadomość
Hejka dziewczyny! 14.06 powinnam dostać okres, jest 18, a okresu jak nie było tak nie ma,
W takim opóźnieniu nie ma nic nadzwyczajnego. Zaleca się konsultację z ginekologiem, jeżeli okres spóźnia ci się dłużej niż 14 dni.

Cytat:
zaczęlam pic czarną malwę ale raczej nic nie daje, oprócz tego, że delikatnie zaczęły boleć mnie piersi. Pod koniec marca wykryto u mnie torbiel w piersi
Jeżeli masz skłonność do torbieli to powinnaś unikać fitoestrogenów, w tym picia takich ziółek.

Cytat:
i od tego czasu nie mam żadnych objawów miesiączki, co jest dla mnie dziwne ponieważ do tej pory każda wyglądała tak samo.
No i co z tego? Miesiączki nie muszą być takie same. Zależą od wielu czynników, bo twój układ rozrodczy nie jest odizolowany od reszty ciała. Dopiero zanik menstruacji, zbyt długie i obfite krwawienie (takie które może prowadzić do anemii) czy silne bóle są wskazaniem do podjęcia diagnostyki.

Cytat:
Ostatnia miesiączka spóźniła mi się dwa dni ale zwaliłam winę na stres związany z maturą.
Zdarza się i tak, ale wciąż 2 dni spóźnienia to w granicach błędu.

Cytat:
Dziś zrobilam test ciążowy i wyszedł negatywnie, niestety zrobiłam go w południe więc podobno nie będzie wiarygodny. Nigdy nie uprawiałam seksu z chłopakiem, czasem pieścimy się wzajemnie palcami czy też poprzez seks oralny ale nic więcej, nie wydaje mi się aby plemnik miał okazję dostać się do komórki, jednak na wszelki wypadek sprawdziłam.
Nie masz najmniejszych szans na bycie w ciąży. Do tego trzeba stosunku, penetracji i wytrysku w pochwie.

Cytat:
Co teraz robić?
Może zamiast wydawać bez sensu pieniądze na testy ciążowe, kup sobie podręcznik do biologii na poziomie liceum i wykuj się na pamięć budowę i fizjologię układu rozrodczego? Mówię serio, warto byłoby wiedzieć jak funkcjonuje twój organizm, zwłaszcza jak masz predyspozycje do torbieli i paranoi ciążowej
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-18, 23:46   #3217
g_alexxandra
Przyczajenie
 
Avatar g_alexxandra
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 5
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Przyznam że naczytałam się jakiś głupot, że wystarczy że na palcu którym chłopak robi mi dobrze znajdzie sie nasienie i może dojść do zapłodnienia ale nie wierzyłam w to za bardzo. Może faktycznie dostałam jakiejś paranoi bo miesiączki miałam zazwyczaj regularne. Bardzo dziękuję za wytłumaczenie wszystkiego!
g_alexxandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-19, 00:05   #3218
HolyParanoid
Zadomowienie
 
Avatar HolyParanoid
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 551
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Przez schizę ciążową i stres z tym związany też może się okres zatrzymać
__________________
"Ils s'aiment comme des enfants
Amour plein d'espoir impatient
Et malgre les regards
Remplis de desespoir
Malgre les statistiques
Ils s'aiment comme des enfants"
HolyParanoid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 08:12   #3219
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez g_alexxandra Pokaż wiadomość
Przyznam że naczytałam się jakiś głupot, że wystarczy że na palcu którym chłopak robi mi dobrze znajdzie sie nasienie i może dojść do zapłodnienia ale nie wierzyłam w to za bardzo. Może faktycznie dostałam jakiejś paranoi bo miesiączki miałam zazwyczaj regularne. Bardzo dziękuję za wytłumaczenie wszystkiego!
To jest niemożliwe, nie czytaj takich głupot

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-21, 13:52   #3220
syla8912
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Jak interpretowac taki wynik odczytany po czasie. Wwykonany 5 dni przed okresem, z drugiego moczu. Zle samopoczucie od tygodnia, niskie cisnienie, zawroty glowy i ból, mdłości
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20190621_144604.jpg (55,8 KB, 48 załadowań)
syla8912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-21, 14:03   #3221
syla8912
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Wynik odczytany po czasie, test wykonany z drugiego moczu, 5 dni przed okresem. Zle samopoczucie, zawroty glowy, niskie cisnienie od tygodnia. Jak interpretowac ta cienka kreske?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20190621_144604.jpg (55,8 KB, 41 załadowań)
syla8912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-21, 14:34   #3222
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez syla8912 Pokaż wiadomość
Wynik odczytany po czasie, test wykonany z drugiego moczu, 5 dni przed okresem. Zle samopoczucie, zawroty glowy, niskie cisnienie od tygodnia. Jak interpretowac ta cienka kreske?
Ciąża

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-21, 14:46   #3223
syla8912
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Pomimo, ze wynik zostal odczytany po czasie, bo od razu nie bylo tej kreski wiec go wrzuciłam a potem zobaczylam ze jest
syla8912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-21, 15:18   #3224
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez syla8912 Pokaż wiadomość
Pomimo, ze wynik zostal odczytany po czasie, bo od razu nie bylo tej kreski wiec go wrzuciłam a potem zobaczylam ze jest
Jestes niepoważna. Masz instrukcje, więc powinnaś postępować według niej. Odczytywanie testów po zalecanym czasie jest bez sensu. Tak samo jak robienie ich przed datą spodziewanego okresu. Dlatego w tym momencie nie można stwierdzić czy jesteś w ciąży, czy też nie. Uprawiałaś w ogóle niezabezpieczony stosunek z wytryskiem w środku w tym cyklu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-21, 15:21   #3225
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez syla8912 Pokaż wiadomość
Jak interpretowac taki wynik odczytany po czasie.
Nijak, nie sprawdza się testu po czasie.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-21, 15:23   #3226
syla8912
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Tak, my nie zabezpieczamy się z partnerem bo chcemy miec dziecko. A tego testu nie biore az tak pod uwage. Tylko ze względu na zle samopoczucie wolalam zapytac. Test ponowie jezeli tylko nie dostane okresu. Zdziwilo mnie tylko bardzo wyrazna ta kreska i dlatego zapytalam.
syla8912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-21, 15:27   #3227
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez syla8912 Pokaż wiadomość
Tak, my nie zabezpieczamy się z partnerem bo chcemy miec dziecko. A tego testu nie biore az tak pod uwage. Tylko ze względu na zle samopoczucie wolalam zapytac. Test ponowie jezeli tylko nie dostane okresu. Zdziwilo mnie tylko bardzo wyrazna ta kreska i dlatego zapytalam.
To cierpliwości. Złe samopoczucie ma pewnie związek z niskim ciśnieniem, a nie słyszałam jeszcze, żeby to był charakterystyczny objaw ciąży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-23, 14:18   #3228
Niespokojna37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Witam. Chciałabym zasięgnąć u was porady dziś mija 48 DC . Mój problem polega na tym iż 21 czerwca robiłam hcg i wyniosło 1623.00 testy robiłam i wskazują ciążę. Więc dlaczego nie może lekarz na usg nic zobaczyć. Bardzo się denerwuje.

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:15 ----------

Hmn
Niespokojna37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-23, 14:20   #3229
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Bo jeśli jest bardzo wczesna ciąża, to niewiele widać. Jak ja poszłam do gina będąc w 3-4 tygodniu, to kazał mi przyjść po miesiącu, bo dopiero wtedy można było już coś konkretnego powiedzieć, sprawdzić bicie serca itd
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-23, 16:10   #3230
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Ale pęcherzyk powinien chyba widzieć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

Niespokojna, idź do lekarza z lepszym (dokładniejszym) USG

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-23, 19:47   #3231
malwinka14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 3
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Hej! Pytanie czysto teoretyczne. Kiedy testy ciążowe już muszą na 100% wykazać ciąże. Wiem ze powinno się robić w dniu spodziewanej miesiączki i wgl, no ale zdążą się ze wychodzą negatywne na tak wczesnym stadium. Stad moje pytanko. Kiedy stężenie hormonu jest już tak duże, że testy muszą wykazać dwie grube krechy ? (oczywiście zakładając że testy nie są zepsute ani nic) czy np istnieje szansa, że w 10 tygodniu ciąży testy mogą być negatywne ?? Z góry dzięki za odpowiedz
malwinka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-23, 19:52   #3232
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez malwinka14 Pokaż wiadomość
Hej! Pytanie czysto teoretyczne. Kiedy testy ciążowe już muszą na 100% wykazać ciąże. Wiem ze powinno się robić w dniu spodziewanej miesiączki i wgl, no ale zdążą się ze wychodzą negatywne na tak wczesnym stadium. Stad moje pytanko. Kiedy stężenie hormonu jest już tak duże, że testy muszą wykazać dwie grube krechy ? (oczywiście zakładając że testy nie są zepsute ani nic) czy np istnieje szansa, że w 10 tygodniu ciąży testy mogą być negatywne ?? Z góry dzięki za odpowiedz
Raczej nie ma takiej szansy, żeby w 10 tyg. ciąży. byly negatywy.
Intensywność kreski zależy od stężenia hormonu beta HCG, a ten u każdej kobiety może być inny. Myślę, ze tydzień po spodziewanej miesiączce (albo inaczej - 3-3,5 tyg. po owulacji) kreski będą już wyraźne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-23, 20:30   #3233
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez malwinka14 Pokaż wiadomość
czy np istnieje szansa, że w 10 tygodniu ciąży testy mogą być negatywne ?? Z góry dzięki za odpowiedz
Absolutnie nie, po 10 dni dniach od zapłodnienia zarodek powinien być już zaimplantowany, a w wyniku tego wzrasta poziom hCG. Nawet w przypadku ciąży pozamacicznej.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 22:40   #3234
12Karolka12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 3
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Witam wszystkich! Mam może głupie pytanie, no ale zadam żeby tylko się uspokoić. Otóż okres spóźnia mi się już dosyć długo po jakieś 18 dni, miałam podejrzenie ciąży i do tego momentu zrobiłam jakieś 3 testy i wszystkie wychodziły negatywne, jednak wczoraj postanowiłam zrobić ostatni raz, bo już w 6 tyg ewentualnej ciąży testy powinny być pozytywne. Test wyszedł negatywny, patrzyłam na niego przez jakieś 10 min i odłożyłam go. Później wyszłam z domu i wróciłam dopiero wieczorem i coś mnie tknęło, żeby na niego spojrzeć. W miejscu gdzie powinna być druga kreska, jest szara, bardzo blada, widoczna pod światło przy dokładnym przyjrzeniu sie kreseczka. Nie jest ona również takiej samej grubości jak pierwsza, tylko taka grubości dosłownie włosa. Jest to miejsce w którym powinna być kreska czy jest to ta druga kreska wskazująca ciąże? Niby wiem, że nie powinno się odczytywać testów po 5 minutach a co dopiero po kilku godzinach, ale trochę mnie to niepokoiło. Dzisiaj rano zrobiłam kolejny test, a ten jest negatywny i nie wiem co myśleć. Któraś z pań miała podobna sytuacje. Dodam, że obecnie nie mam możliwości wykonania bety, a gina mam dopiero za tydzień bardzo proszę o poradę i pozdrawiam
12Karolka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 22:41   #3235
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez 12Karolka12 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich! Mam może głupie pytanie, no ale zadam żeby tylko się uspokoić. Otóż okres spóźnia mi się już dosyć długo po jakieś 18 dni, miałam podejrzenie ciąży i do tego momentu zrobiłam jakieś 3 testy i wszystkie wychodziły negatywne, jednak wczoraj postanowiłam zrobić ostatni raz, bo już w 6 tyg ewentualnej ciąży testy powinny być pozytywne. Test wyszedł negatywny, patrzyłam na niego przez jakieś 10 min i odłożyłam go. Później wyszłam z domu i wróciłam dopiero wieczorem i coś mnie tknęło, żeby na niego spojrzeć. W miejscu gdzie powinna być druga kreska, jest szara, bardzo blada, widoczna pod światło przy dokładnym przyjrzeniu sie kreseczka. Nie jest ona również takiej samej grubości jak pierwsza, tylko taka grubości dosłownie włosa. Jest to miejsce w którym powinna być kreska czy jest to ta druga kreska wskazująca ciąże? Niby wiem, że nie powinno się odczytywać testów po 5 minutach a co dopiero po kilku godzinach, ale trochę mnie to niepokoiło. Dzisiaj rano zrobiłam kolejny test, a ten jest negatywny i nie wiem co myśleć. Któraś z pań miała podobna sytuacje. Dodam, że obecnie nie mam możliwości wykonania bety, a gina mam dopiero za tydzień bardzo proszę o poradę i pozdrawiam
Test po takim czasie jest nieważny! Przeczytaj ulotkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 22:52   #3236
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez 12Karolka12 Pokaż wiadomość
Niby wiem, że nie powinno się odczytywać testów po 5 minutach a co dopiero po kilku godzinach, ale trochę mnie to niepokoiło.
Niby wiesz, a jednak nie wiesz

Już dawno zamiast robić testy sikane powinnaś zrobić sobie beta hCG z krwi. W 6 tygodniu ciąży nie ma szans, żeby ci nie wyszły hormony z krwi.

Idź do ginekologa i ustal przyczynę zaburzeń w twoim cyklu menstruacyjny. To nie ciąża, ale może być to coś znacznie poważniejszego, więc zamiast wywalać pieniądze na testy zainwestuj w szybką wizytę u dobrego lekarza.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-30, 19:14   #3237
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Nie wiedziałam,że tutaj napiszę i ja...


W poprzednim miesiącu mój cykl trwał 37 dni przez co przesunęła mi się owulacja. Myśląc, że jej nie mam współżyłam bez zabezpieczenia, dopiero po czasie ogarnęłam,że miałam wtedy owulację...ale ok, współżycie bez finału, więc teoretycznie ciąży brak. Potem dostałam miesiączkę (nie było to plamienie, tylko zwykła miesiączka, jaką mam co miesiąc - 5 dni, z czego 2-3 dzień jak zwykle obfity). No a teraz jestem jakoś w 12dc i cholernie mnie bolą piersi...
Zastanawiam się, choć sama rzadko w to wierzyłam - czy był wtedy jakiś preejakulat? :/
Dopóki nie dostanę miesiączki,czy jest sens robić test?
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-30, 19:24   #3238
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość

W poprzednim miesiącu mój cykl trwał 37 dni przez co przesunęła mi się owulacja. Myśląc, że jej nie mam współżyłam bez zabezpieczenia, dopiero po czasie ogarnęłam,że miałam wtedy owulację...ale ok, współżycie bez finału, więc teoretycznie ciąży brak. Potem dostałam miesiączkę (nie było to plamienie, tylko zwykła miesiączka, jaką mam co miesiąc - 5 dni, z czego 2-3 dzień jak zwykle obfity). No a teraz jestem jakoś w 12dc i cholernie mnie bolą piersi...
Zastanawiam się, choć sama rzadko w to wierzyłam - czy był wtedy jakiś preejakulat? :/
Dopóki nie dostanę miesiączki,czy jest sens robić test?
Ból piersi to zwykle objaw zmian hormonalnych, które nie muszą mieć związku z ciążą. W poprzednim cyklu nie zaszłaś w ciążę skoro miałaś okres. Nie da się być w ciąży i mieć okres.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-30, 19:30   #3239
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;86952220]Ból piersi to zwykle objaw zmian hormonalnych, które nie muszą mieć związku z ciążą. W poprzednim cyklu nie zaszłaś w ciążę skoro miałaś okres. Nie da się być w ciąży i mieć okres.[/QUOTE]


Ok,ostatnie dwa lata mama problemy z hormonami i myślałam,że już najgorsze za mną,ale widocznie nie...no właśnie to nie było plamienie,więc ciąże wykluczyłam,ale ten ból piersi mnie zbił z tropu. Czyli znów wędrówka po lekarzach...
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-30, 20:13   #3240
Oleander36
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 11
Dot.: Czy mogę być w ciąży? Prawdopodobieństwo. Zbiorczy cz. XII

Witam, piszę, bo mam małe obawy, które powoli zaczynają mnie dręczyć. Współżyłam z chłopakiem 3 tygodnie temu,zabezpieczaliśmy się prezerwatywą, nie pękła. Dostałam okres w piątek, około 4 dni szybciej niż powinien wypaść, od pierwszego dnia bardzo boli mnie brzuch, mocne skurcze. Sam okres jest jednak bardziej skąpy od poprzednich, przez co też krótszy. Czy to możliwe, że dostałam go szybciej przez to, że wieczór wcześniej nieświadomie napiłam się trochę wina? Słyszałam że może przyśpieszyć miesiączkę.. Czy mogę być w ciąży?
Oleander36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-04 10:32:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:54.