problem miesiączkowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-03, 16:01   #1
isalena
Raczkowanie
 
Avatar isalena
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 40
GG do isalena

problem miesiączkowy


Mam duzy problem ! Oczywiscie witam wszystkie mam rocznikowo 18 lat. i okres spoznia mi sie sie juz 9 dzien a nie wiem co ejst tego powodem ..boje sie powiedziec mamie,poniewaz mama uwaza ze to nic takiego,,, a sama troche boje sie isc. do tego dochodza straszne bole piersi piersi zaczyna mnie bolec dwa tyg przed okresem i w czasie okresu... pare dni przed okresem tak mnie bola ze czasem nie mogee spac z bolu...czy sa na to jakies leki? czy mama ma racje mowiac ze to cos normalnego? pomozcie
isalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 16:11   #2
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 444
Dot.: problem miesiączkowy

Cytat:
Napisane przez isalena Pokaż wiadomość
Mam duzy problem ! Oczywiscie witam wszystkie mam rocznikowo 18 lat. i okres spoznia mi sie sie juz 9 dzien a nie wiem co ejst tego powodem ..boje sie powiedziec mamie,poniewaz mama uwaza ze to nic takiego,,, a sama troche boje sie isc. do tego dochodza straszne bole piersi piersi zaczyna mnie bolec dwa tyg przed okresem i w czasie okresu... pare dni przed okresem tak mnie bola ze czasem nie mogee spac z bolu...czy sa na to jakies leki? czy mama ma racje mowiac ze to cos normalnego? pomozcie
Bolące piersi, to raczej normalny objaw, ale jeśli mówisz, że aż tak bardzo Cię bolą, że nie mozesz spać, to nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem będzie podjęcie decyzji lekarzowi czy to faktycznie nic złego.
wisniowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 16:15   #3
isalena
Raczkowanie
 
Avatar isalena
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 40
GG do isalena
Dot.: problem miesiączkowy

a jesli mama nie dopuszcza takiej mysli zeby isc ze mna do lekarza bo uwaza ze to nie problem tylko okres dojrzewania ?
isalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 16:18   #4
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: problem miesiączkowy

Cytat:
Napisane przez isalena Pokaż wiadomość
a jesli mama nie dopuszcza takiej mysli zeby isc ze mna do lekarza bo uwaza ze to nie problem tylko okres dojrzewania ?
jeżeli mama nie da się przekonać, chociaż nie rozumiem jej podejścia szczerze mowiąc
to idź do ginekologa sama, masz już tyle lat, że pierwsza wizyta jest wskazana, żeby zrobić podstawowe badania
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 16:23   #5
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 444
Dot.: problem miesiączkowy

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
jeżeli mama nie da się przekonać, chociaż nie rozumiem jej podejścia szczerze mowiąc
to idź do ginekologa sama, masz już tyle lat, że pierwsza wizyta jest wskazana, żeby zrobić podstawowe badania
Dokładnie! Dowiedz się gdzie możesz udać się na książeczkę ubezpieczeniową i dla otuchy pójdź z koleżanką
wisniowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 16:27   #6
isalena
Raczkowanie
 
Avatar isalena
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 40
GG do isalena
Dot.: problem miesiączkowy

troche sie boje, bo zawsze byłam przekonana ze do ginekologa sie idzie w mama bo tak wypada....no coz moze ise przekonam .. jak cos mam w oparciu chlopaka ale jakos nie moge nastawic sie psychicznie dot ego choc chlopak namawial mnie a ja wciaz sie boje ... bo jesli sie mama dowie i bedzie zla ? no nic moze macie racje pora chyba isc... dzieki trzymajcie kciuki zebyum sie przelamala
isalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 16:30   #7
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 444
Dot.: problem miesiączkowy

Cytat:
Napisane przez isalena Pokaż wiadomość
troche sie boje, bo zawsze byłam przekonana ze do ginekologa sie idzie w mama bo tak wypada....no coz moze ise przekonam .. jak cos mam w oparciu chlopaka ale jakos nie moge nastawic sie psychicznie dot ego choc chlopak namawial mnie a ja wciaz sie boje ... bo jesli sie mama dowie i bedzie zla ? no nic moze macie racje pora chyba isc... dzieki trzymajcie kciuki zebyum sie przelamala
Świetnie, że chłopak Ciebie w tym wspiera Poproś go, żeby z Tobą poszedł. Tak swoją drogą, to jeszcze nigdy nie słyszałam, zeby ktoś zrobił źle idąc do lekarza
wisniowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-03, 16:32   #8
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: problem miesiączkowy

Cytat:
Napisane przez isalena Pokaż wiadomość
troche sie boje, bo zawsze byłam przekonana ze do ginekologa sie idzie w mama bo tak wypada....no coz moze ise przekonam .. jak cos mam w oparciu chlopaka ale jakos nie moge nastawic sie psychicznie dot ego choc chlopak namawial mnie a ja wciaz sie boje ... bo jesli sie mama dowie i bedzie zla ? no nic moze macie racje pora chyba isc... dzieki trzymajcie kciuki zebyum sie przelamala
i tak mama do gabinetu z Tobą nie wejdzie
także popatrz w wątku o dobrych ginekologach kogo polecają w Twoim mieście, zapisz się, chłopaka pod pachę i idź
moim zdaniem mama nie powinna być zła, bo tutaj przecież chodzi o Twoje zdrowie
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 17:27   #9
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: problem miesiączkowy

Mamy czasem mają to do siebie, że nie potrafią podjąć pewnych tematów, bo są skrępowane lub z jakiegoś powodu jest to temat tabu.
Mimo to idź do lekarza, bo to najlepsze rozwiązanie
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 18:44   #10
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: problem miesiączkowy

Cytat:
Napisane przez isalena Pokaż wiadomość
a jesli mama nie dopuszcza takiej mysli zeby isc ze mna do lekarza bo uwaza ze to nie problem tylko okres dojrzewania ?
No sorry na usta tylko jedno mi sie ciśnie.
Twoja matka jest chyba niepoważna, nieodpowiedzialna i kompletnie pozbawiona pomyślunku. Nie wiem jak można lekceważyć tak swoje dziecko.
Jeżeli dziecko źle się czuje lub podejrzewa ze z nim coś jest nie tak to powinna sama Ciebie zaciągnąć do lekarza i jeszcze wspierać.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 19:40   #11
nailpolish
Rozeznanie
 
Avatar nailpolish
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 665
Dot.: problem miesiączkowy

jeśli, aż tak bardzo bolą Cię piersi udaj się do ginekologa, koniecznie!
mama nie jest Ci potrzebna, jesteś już dużą dziewczynką a poza tym masz chłopaka, który będzie Cię wspierał duchowo
ból piersi jest normalny przed miesiączką, ale aż takie jego nasilenie należy skonsultować z lekarzem
jak mama się spyta ( oczywiście nie powinnaś się tłumaczyć, to Twój obowiązek,aby dbać o swoje zdrowie) to możesz po prostu powiedzieć, że nie chciałaś jej niepokoić i tyle
trzymaj się cieplutko
__________________


nailpolish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-10, 13:36   #12
olenka2303
Raczkowanie
 
Avatar olenka2303
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Włodawa
Wiadomości: 259
GG do olenka2303
Dot.: problem miesiączkowy

wiecie co mam taki sam problem
mialam regularny okres przez 5 lat od samego poczatku odkąd zaczełam miesiączkować a przez ostatnie dwa miesiące cos sie porobilo:/
miesiąc temu okres spoznił mi sie 4 dni a teraz spoznia sie juz 5 i dalej go nie ma
zaczyna mnie to bardzo martwic( chociaż wiem ze to moze glupie
wiem tez ze tego moze byc wiele czynnikow tego opoznienia ale ja sie ani nie odchudzam ani nie zmieniam trybu zycia nie podróżuje i jem caly czas to samo tez sie nie stresuje
nie jestem dziewica ale mozliwość ciązy wykluczam bo po ostatnim wspołżyciu miałam juz dwa okresy
czuje jak brzuch boli mniena okres i piersi ale nic
pomożecie?
__________________
tak jak wróżka powiedziała
olenka2303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:07.