Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadać, pisz TUTAJ - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-24, 16:51   #301
sonnenschein37ab
Raczkowanie
 
Avatar sonnenschein37ab
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Austria
Wiadomości: 165
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

A co ze "spalonymi" kcal na sporcie? Musze je w tym samym dniu ze tak powiem, nadrobic? ( to ostatnie pytanie, obiecuje, wiem ze glowe zawracam i duzo pytan zadaje, ale wierz mi, trace glowe powoli. ..)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nic tak nie rozsmiesza Boga,jak opowiedzenie Mu co sobie zaplanowalismy....
sonnenschein37ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 18:50   #302
201711291009
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 629
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Hej Mam problemy ze schudnięciem... Wykupiłam ponad miesiąc temu dietę, zaznaczyłam, że ćwiczę zwykle 3 razy w tygodniu i dostałam dietę na 1000kcal. Mam 24 lata, waga 55kg, wzrost 165. Nie schudłam nic, starałam się regularnie ćwiczyć, co jakiś czas wpadało coś słodkiego. Teraz przez święta to już w ogóle masakra, ciągle tylko ciasta Chciałam zapytać...ile powinnam spożywać kalorii jeśli zamierzam ćwiczyć 5 razy w tygodniu? Chcę się wziąć za siebie, żeby do lipca wyglądać lepiej... Ale czy to możliwe żebym pozbyła się tłuszczu do końca czerwca? Zakładając prawidłowe odżywianie się i ćwiczenia 5 razy w tygodniu? I co z tymi kaloriami...dieta na 1000 albo 1100 kcal to chyba za mało przy regularnych ćwiczeniach... Bardzo proszę o odpowiedzi. Rzabbko
201711291009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 22:16   #303
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez ilovesleeping Pokaż wiadomość
Hej Mam problemy ze schudnięciem... Wykupiłam ponad miesiąc temu dietę, zaznaczyłam, że ćwiczę zwykle 3 razy w tygodniu i dostałam dietę na 1000kcal. Mam 24 lata, waga 55kg, wzrost 165. Nie schudłam nic, starałam się regularnie ćwiczyć, co jakiś czas wpadało coś słodkiego. Teraz przez święta to już w ogóle masakra, ciągle tylko ciasta Chciałam zapytać...ile powinnam spożywać kalorii jeśli zamierzam ćwiczyć 5 razy w tygodniu? Chcę się wziąć za siebie, żeby do lipca wyglądać lepiej... Ale czy to możliwe żebym pozbyła się tłuszczu do końca czerwca? Zakładając prawidłowe odżywianie się i ćwiczenia 5 razy w tygodniu? I co z tymi kaloriami...dieta na 1000 albo 1100 kcal to chyba za mało przy regularnych ćwiczeniach... Bardzo proszę o odpowiedzi. Rzabbko
Zapotrzebowanie wylicz sobie na stronie potreningu.pl bo 1000kcal to nie dieta, tylko głodówka

Druga sprawa to że masz prawidłową wagę. To czy pozbędziesz się tłuszczu zależy od tego ile go faktycznie masz (w %), jaki bedziesz miała trening i dietę.

Edytowane przez MorganLeFay
Czas edycji: 2014-04-24 o 22:19
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 23:25   #304
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez sonnenschein37ab Pokaż wiadomość
A co ze "spalonymi" kcal na sporcie? Musze je w tym samym dniu ze tak powiem, nadrobic? ( to ostatnie pytanie, obiecuje, wiem ze glowe zawracam i duzo pytan zadaje, ale wierz mi, trace glowe powoli. ..)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Chyba już o to pytałaś na PW
Jak wyliczasz zapotrzebowanie kaloryczne to podajesz aktywność (np. wysoka - trenigi 5 razy w tygodniu) i wylicza Ci średnie dzienne zapotrzebowanie np 2300 kcal i żeby utrzymać wagę to tyle średnio jesz dziennie, nie musisz sie bawić w rotacje kaloriami. zresztą jednego dnia organizm zużywa więcej na wysiłek a następnego na regenerację, więc nie koniecznie w dzień beztreningowy spalasz dużo mniej.

Ty masz obniżony metabolizm i spalasz dziennie pewnie w porywach do 1800 kcal (jak pisałaś tyle jadłaś i przytyłaś) więc nie możesz liczyć spalania jak dla osoby z normalnym metabolizmem.
Zjadając 2000kcal dziennie skłaniasz organizm, żeby przestał być tak bardzo oszczędny w wydatkowaniu energii i zaczął spalać więcej.
Nawet jeśli w dni treningowe spalisz np. 21oo kcal a w dni nietreningowe 1900 kcal to średnio wyjdzie Ci 14000 kcal tygodniowo czyli 2000 dziennie
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 08:55   #305
sonnenschein37ab
Raczkowanie
 
Avatar sonnenschein37ab
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Austria
Wiadomości: 165
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Rzabba, jestes niesamowita! dziekuje ci za pomoc i cierpliwosc: ) Odezwe sie za pare tygodni, mam nadzieje,ze z dobrymi wiesciami... pozdrawiam
P.S. Pisalysmy kiedys ze soba na Forum o tym problemie z kcal,przepraszam, jezeli sie powtarzam lub czegos nie do konca zrozumialam. Teraz jest juz mi wszystko jasne! Dziekuje: )

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Nic tak nie rozsmiesza Boga,jak opowiedzenie Mu co sobie zaplanowalismy....
sonnenschein37ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 12:32   #306
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Potrzebuje pomocy Robiłam wyzwanie 30 day shred z Jill. Zrobiłam 3 dni - przerwa 1 dzień. Potem 5 dni i przerwa. Ale gdzieś tak po 5-6 dniach ćwiczeń, łupnęło mnie w kręgosłupie. Stwierdziłam - młoda jestem, trzeba to rozćwiczyć i pociągnęłam jeszcze 3 dni ćwiczeń, nim mnie ból nie zwalił. Boli od zapięcia stanika do góry, przez łopatki do karku. Z prawej strony jest spuchnięte. Nie ćwiczę od tygodnia, opuchlizna nie zeszła. Nie boli mnie w dotyku, prawie nie boli też jak się schylam czy robię gwałtowny ruch (z każdym dniem mniej) ale mija tydzień, a ja nie jestem w stanie wrócić do treningu. Każda próba zrobienia pajacyka czy kopania się po tyłku, kończy się takim bólem, że momentalnie nie mogę złapać tchu.
Na wtorek zamówiłam się do ortopedy, obecnie dwa razy dziennie smaruje się ketonalem. Czy mogę jeszcze coś na nie dać przed wizyta? Może polecicie jakieś maści? Czy powinnam próbować to rozćwiczyć?
Nie porwałam się na ćwiczenia z marszu, od dwóch lat uprawiam sport: pływanie co tydzień, rower, narty i łyżwy zimą, dwa razy w tygodniu bieżnia/orbitrek/rowerek. Dlatego też zszokowała mnie taka reakcja pleców. Zastanawiam się czy przyczyną nie jest to, że po leżeniu i ćwiczeniu z hantlami, zamiast je odłożyć, podniosłam się do pionu z nimi w rękach, może wtedy coś pociągnęłam?
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 10:47   #307
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

na sn zawszw jem owsianke z orzechami na mleku chce ćwiczyć po tym sn lub przed co Jesc na ii sn przed cwiczeniami a co po vwiczeniach na obiad zawsze miesko wegle zlozone i tluscze
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-26, 17:27   #308
201711291009
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 629
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
Zapotrzebowanie wylicz sobie na stronie potreningu.pl bo 1000kcal to nie dieta, tylko głodówka

Druga sprawa to że masz prawidłową wagę. To czy pozbędziesz się tłuszczu zależy od tego ile go faktycznie masz (w %), jaki bedziesz miała trening i dietę.
Waga niby prawidłowa, ale co z tego skoro to sam tłuszcz
Przy 5 treningach tygodniowo powinnam spożywać 1427 kcal wg strony iifym.com. Ile powinno się spożywać białka, węglowodanów i tłuszczy? Wg diety, którą dostałam na 1100 kcal, codzienne spożycie białka/węgli/tłuszczu wg mojej diety to: 53/175/26. A wg wyliczeń z tej strony to: 121/113/54. Czyli chyba powinnam ograniczyć węglowodany a zwiększyć spożycie białka i tłuszczu?
201711291009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 18:10   #309
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Przy pieciu treningach tygodniowo 1400 kcal chyba cos zle policzylas
bialka 1,4-1,8g na kg wagi ciala (moze byc wiecej ale nie mniej)
tluszcz 1g na kg wagi (moze byc wiecej)
reszta wegle
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 20:18   #310
201711291009
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 629
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Przy pieciu treningach tygodniowo 1400 kcal chyba cos zle policzylas
bialka 1,4-1,8g na kg wagi ciala (moze byc wiecej ale nie mniej)
tluszcz 1g na kg wagi (moze byc wiecej)
reszta wegle
Moja podstawowa przemiana materii, wg obliczeń z tej zagranicznej strony, to 1330 kcal. Ilość kalorii, które powinnam spożywać (cały czas piszę odnośnie tych wyliczeń) to 1902 kcal. Następnym krokiem było ustalenie celu, np. schudnięcie, utrzymanie wagi, nabranie masy. Zaznaczyłam "schudnięcie", a tam było jeszcze do wyboru pewnie tempo chudnięcia, czyli ile kalorii trzeba odjąć od tego co powinno się jeść, żeby był ujemny bilans kaloryczny. Były 3 możliwości: 15%, 20% i 25%, no a że mi zależy na jak najszybszym schudnięciu to zaznaczyłam 25% mniej kalorii i właśnie przy tym mi wyszło, że miałabym jeść 1427 kcal. Przy 15% było to 1617, a przy 20% - 1522 kcal. Czyli jednak powinnam skłaniać się ku większej ilości kalorii nie bojąc się, że nie uda mi się schudnąć? Mam nadzieję, że napisałam zrozumiale
201711291009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 21:35   #311
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez ilovesleeping Pokaż wiadomość
Moja podstawowa przemiana materii, wg obliczeń z tej zagranicznej strony, to 1330 kcal. Ilość kalorii, które powinnam spożywać (cały czas piszę odnośnie tych wyliczeń) to 1902 kcal. Następnym krokiem było ustalenie celu, np. schudnięcie, utrzymanie wagi, nabranie masy. Zaznaczyłam "schudnięcie", a tam było jeszcze do wyboru pewnie tempo chudnięcia, czyli ile kalorii trzeba odjąć od tego co powinno się jeść, żeby był ujemny bilans kaloryczny. Były 3 możliwości: 15%, 20% i 25%, no a że mi zależy na jak najszybszym schudnięciu to zaznaczyłam 25% mniej kalorii i właśnie przy tym mi wyszło, że miałabym jeść 1427 kcal. Przy 15% było to 1617, a przy 20% - 1522 kcal. Czyli jednak powinnam skłaniać się ku większej ilości kalorii nie bojąc się, że nie uda mi się schudnąć? Mam nadzieję, że napisałam zrozumiale
A schudłaś jedząc 1000 kcal?
Teraz masz rozwalony metabolizm więc nie wiadomo czy i ile schudniesz ale im niższe bedziesz mieć kalorie tym mniej będziesz spalać.

Normalnie odejmuje się 10% od wyliczonego zapotrzebowania, następne 5% odejmuje się dopiero jeśli nie ma spadków przez co najmniej 2 tygodnie
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-26, 21:49   #312
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Czy moglabym poprosic o polecenie kilku filmików z yt z ćwiczeniami (np. silowymi- bo w tym temacie jestem zielona ) - dla osoby "poczatkujacej" tzw meduzy

ramiona/brzuch/posladki/nogi - usmiesnienie + przytycie to moj cel
myslalam o fitnessblender np.

rozgrzewka

bruch: https://www.youtube.com/watch?v=MrV4vCotio0
ramiona: https://www.youtube.com/watch?v=oUychjqfO8I (jakie obciazenie, 1.5l butelki z woda?)
posladki/nogi: https://www.youtube.com/watch?v=OonW6ff7NZ0
+ mel b posladki
i kolejny dzien z 30dniowego wyzwania z przysiadami

pozniej rozciaganie


czy taki zesatw moze byc?
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 21:59   #313
201711291009
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 629
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
A schudłaś jedząc 1000 kcal?
Teraz masz rozwalony metabolizm więc nie wiadomo czy i ile schudniesz ale im niższe bedziesz mieć kalorie tym mniej będziesz spalać.

Normalnie odejmuje się 10% od wyliczonego zapotrzebowania, następne 5% odejmuje się dopiero jeśli nie ma spadków przez co najmniej 2 tygodnie
Schudłam może z 1kg, cellulit mi się zmniejszył, ale to pewnie dlatego, że odstawiłam słodycze i fast foody i jadłam zdrowo. Teraz po świętach wróciłam do stanu wyjściowego.
W takim razie zacznę spożywać tyle kalorii ile mi wychodzi. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czy mogłabyś mi podesłać linka do jakiegoś kalkulatora zapotrzebowania na kalorie? Bo pewnie masz jakiś "zaufany"

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Przy pieciu treningach tygodniowo 1400 kcal chyba cos zle policzylas
bialka 1,4-1,8g na kg wagi ciala (moze byc wiecej ale nie mniej)
tluszcz 1g na kg wagi (moze byc wiecej)
reszta wegle
Co to znaczy "reszta węgle"? Jestem zielona w tym temacie...
201711291009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 14:53   #314
ogolnie
Zakorzenienie
 
Avatar ogolnie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 9 099
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Ja mam pytanie,z góry uprzedzam że nie przekopałam wątku w poszukiwaniu podobnego zagadnienia.
Cierpię na nawracające bóle korzonków i dyskopatię odc. ledzwiowego kręgosłupa od dwóch lat.Chciałabym wdrożyć w życie ćwiczenia w domu ale nie mam pojęcia jakie mogłabym wykonywać ale z zastrzeżeniem że maja one pomagać zrzucić kilogramy a nie tylko rozciągać. Chodzę z kijkami ale chciałabym dorzucić do tego trening domowy bo kijki mam 3-4 razy w tygodniu.Co poradzić?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ogolnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 15:25   #315
nolose
Rozeznanie
 
Avatar nolose
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 534
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez ilovesleeping Pokaż wiadomość
Schudłam może z 1kg, cellulit mi się zmniejszył, ale to pewnie dlatego, że odstawiłam słodycze i fast foody i jadłam zdrowo. Teraz po świętach wróciłam do stanu wyjściowego.
W takim razie zacznę spożywać tyle kalorii ile mi wychodzi. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czy mogłabyś mi podesłać linka do jakiegoś kalkulatora zapotrzebowania na kalorie? Bo pewnie masz jakiś "zaufany"


Co to znaczy "reszta węgle"? Jestem zielona w tym temacie...
Ja nie Rzabba, ale cośtam chyba wiem, to zechcę pomóc
http://www.globalrph.com/schofield_equation_bmr.htm - to kalkulator, który polecała Rzabba
Przydatna informacja: 1g białka = 4 kcal, 1g węgli = 4 kcal, 1g tłuszczu = 9kcal. Na podstawie tego sobie obliczasz
__________________
Człowiek niewiele wie, zanim umrze. Åsa Larsson, "Aż gniew twój przeminie"

Edytowane przez nolose
Czas edycji: 2014-04-27 o 15:27
nolose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 15:49   #316
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez nolose Pokaż wiadomość
Ja nie Rzabba, ale cośtam chyba wiem, to zechcę pomóc
http://www.globalrph.com/schofield_equation_bmr.htm - to kalkulator, który polecała Rzabba
Przydatna informacja: 1g białka = 4 kcal, 1g węgli = 4 kcal, 1g tłuszczu = 9kcal. Na podstawie tego sobie obliczasz
Po tej wymianie zdań na temat kaloryczności sama się już zgubiłam . Zapotrzebowanie liczę uwzględniając ćwiczenia i odejmując 10%, czy bez ćwiczeń, odejmuję 10%, a resztę deficytu osiągam ćwiczeniami?
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 16:49   #317
201711291009
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 629
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez nolose Pokaż wiadomość
Ja nie Rzabba, ale cośtam chyba wiem, to zechcę pomóc
http://www.globalrph.com/schofield_equation_bmr.htm - to kalkulator, który polecała Rzabba
Przydatna informacja: 1g białka = 4 kcal, 1g węgli = 4 kcal, 1g tłuszczu = 9kcal. Na podstawie tego sobie obliczasz
Aaha o to chodzi, to już rozumiem jak wyliczyć Dziękuję! To jeszcze trochę Was doświadczone pomęczę ile powinno się spożywać białka, węgli i tłuszczy na każdy posiłek? Taka sama ilość wszystkiego czy może przy śniadaniu, obiedzie lub kolacji powinno to wyglądać jakoś inaczej? Zakładając 5 posiłków dziennie, czyli jakieś 2 przekąski między głównymi posiłkami

Wyliczyłam Dzienne spożycie białka - 83g (332kcal), tłuszczy - 55g (495kcal), węglowodanów - 193g (773kcal). I jak mam sobie to rozłożyć na te 5 posiłków dziennie???

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez 201711291009
Czas edycji: 2014-04-27 o 19:32
201711291009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 21:06   #318
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 020
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Kilka lat temu, szukając intensywnego treningu na spalenie tłuszczu, natknęłam się na jakiś chyba amerykański program-trening, w którym cardio nastawione zostało na a'la boks - dużo skakania, wykopów, wymachów rękami. Nie pamiętam niestety jak się to nazywało... Może któraś z was kojarzy? Naczytałam się wtedy dużo pozytywnych komentarzy i chciałabym wypróbować...
Nieszka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 04:30   #319
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Nieszka__ Pokaż wiadomość
Kilka lat temu, szukając intensywnego treningu na spalenie tłuszczu, natknęłam się na jakiś chyba amerykański program-trening, w którym cardio nastawione zostało na a'la boks - dużo skakania, wykopów, wymachów rękami. Nie pamiętam niestety jak się to nazywało... Może któraś z was kojarzy? Naczytałam się wtedy dużo pozytywnych komentarzy i chciałabym wypróbować...
Po opisie przychodzi mi do głowy Turbo Fire.
cpp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-28, 09:31   #320
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez ilovesleeping Pokaż wiadomość
Aaha o to chodzi, to już rozumiem jak wyliczyć Dziękuję! To jeszcze trochę Was doświadczone pomęczę ile powinno się spożywać białka, węgli i tłuszczy na każdy posiłek? Taka sama ilość wszystkiego czy może przy śniadaniu, obiedzie lub kolacji powinno to wyglądać jakoś inaczej? Zakładając 5 posiłków dziennie, czyli jakieś 2 przekąski między głównymi posiłkami

Wyliczyłam Dzienne spożycie białka - 83g (332kcal), tłuszczy - 55g (495kcal), węglowodanów - 193g (773kcal). I jak mam sobie to rozłożyć na te 5 posiłków dziennie???

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Rozłoż sobie tak jak Ci wygodnie ale żeby w każdym była sensowna ilość B/T/W
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 13:04   #321
ingapol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 14
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

proszę, podpowiedzcie mi o kiedy mam i co zjeść na najlepiej przed treningiem i po treningu, który zamierzam robić 3-4 razy w tygodniu o 6 rano.
Chcę spalić tkankę tłuszczową. Zamierzam ćwiczyć ok 40 min na bazie ćwiczeń ewy chodakowskiej, mel b lub zuzki.
__________________
Jestem mamą !!!
ingapol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 17:28   #322
Bjouq
Raczkowanie
 
Avatar Bjouq
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 94
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Dziewczyny proszę was o radę! Od 2 miesięcy ćwiczę regularnie. Ok 5x w tygodniu. Najczęściej ćwiczę jakieś 50 minut zazwyczaj mel b lub skalpel ewy. Do tego czasami trening interwałowy i skakanka. Co prawda czasami mam taki dzień że serio nie mam siły ale te 5x w tygodniu zawsze wykonam ćwiczenia. Do tego staram się odżywiać zdrowo, nie jem fast foodów, jasnego chleba, ryżu i makaronów, słodyczy i tłustych rzeczy. Pije dużo wody i wgl myśle że jest okej. Ale problem mam taki że zupełnie nie widać efektów Myślałam że po 2 miesiącach powinien być jakiś efekt tym bardziej że nie mam dużo do zrzucenia a wręcz prawie wgl bo przy wzroście 156 ważę 44 kg i zależy mi tylko na ładnej smukłej sylwetce a tu nic Czy coś robie źle i powinnam zmienić? Albo zupełnie np zrezygnować z pieczywa lub zacząć inne ćwiczenia? Proszę pomóżcie. Teraz mniej więcej wyglądam tak jak dziewczyna na 1 zdjęciu a największy problem mam z brzuchem :
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tumblr_mpdiduLCcA1r5dgr2o1_500.jpg (146,2 KB, 69 załadowań)
Bjouq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 18:25   #323
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 020
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez cpp Pokaż wiadomość
Po opisie przychodzi mi do głowy Turbo Fire.
Tak, to to !!! Dziękuję ;* Ćwiczyłaś?
Nieszka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 20:14   #324
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Przez jakiś czas tak, ale nie podobało mi się za bardzo, wolę mniej skakania, a więcej siłowego. Ale jak lubisz sobie pokicać, to myślę, że będzie okej
cpp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 20:52   #325
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 020
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez cpp Pokaż wiadomość
Przez jakiś czas tak, ale nie podobało mi się za bardzo, wolę mniej skakania, a więcej siłowego. Ale jak lubisz sobie pokicać, to myślę, że będzie okej
Tłuszcz zleci?
Nieszka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 21:13   #326
201711291009
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 629
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Rozłoż sobie tak jak Ci wygodnie ale żeby w każdym była sensowna ilość B/T/W
Dziękuję
Powiedzcie mi jeszcze, jak to jest... skoro tłuszcz schodzi równomiernie a jak oglądam jakieś metamorfozy to rzeczywiście dziewczyny chudna bardzo ale zostaje im tłuszcz na wewnętrznej stronie ud, wiecie, nie ma thigh gap mimo że z innych partii zleciał...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201711291009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 22:34   #327
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez Nieszka__ Pokaż wiadomość
Tłuszcz zleci?
Ma szansę, choć wydaje mi się, że przy tak intensywnych aerobach jest ryzyko, że spalisz też mięśnie.

Z drugiej strony, z tego co pamiętam, to moderatorka tygryskowym_okiem od tego zaczynała, więc może jednak coś w tym jest
cpp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 07:31   #328
201711291009
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 629
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Dziewczynki co jeść wieczorem po treningu jeśli się kończy go około 21? Podobno po treningu to węglowodany proste czyli owoce plus jakieś białko... a z drugiej strony banany nie są za bardzo odpowiednie jeśli chce się schudnąć, a tym bardziej nie na wieczór...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201711291009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 11:21   #329
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Biegam tezy razy w tygodniu,chce w czerwcu wystartowac w zawodach na 10km.
Wiem,ze powinnam jeszcze oprócz biegania ćwiczyć.Do tej pory ćwiczyłam Zwowy,nie wiem jednak czy nie zabieraja mi troche sił(przeważnie po każdym mam zakwasy).Trudniej mi potem sie biega nastepnego dnia.
Orientuje się ktoś jaki jest dobry trning uzupełniający przy bieganiu?Siłownia odpada,nie mam do niej w tej chwili dostepu.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 12:23   #330
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 020
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez cpp Pokaż wiadomość
Ma szansę, choć wydaje mi się, że przy tak intensywnych aerobach jest ryzyko, że spalisz też mięśnie.

Z drugiej strony, z tego co pamiętam, to moderatorka tygryskowym_okiem od tego zaczynała, więc może jednak coś w tym jest
Kurcze, to niedobrze. Ogółem nie jestem osobą otyłą, ważę odpowiednio, ale chciałabyś zbić wszystko z brzucha, by zwisała sama skóra

Z siłowych ćwiczę ogółem brzuch z Mel B. Sugerujesz, że połączenie Turbo Fire z z tymi siłowymi może nie być dobrym pomysłem?
Nieszka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-01 19:02:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:20.