Przebranżowienie ? - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-02-25, 15:54   #271
43c56b005e175578c737af668227e4cac658fbb4_65667f297924c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 296
Dot.: Zaułek życiowy przekwalifikowanie

Hej Autorko!
Aż się zarejestrowałam bo dawno nie widziałam, żeby ktoś miał tak podobne przemyślenia jak ja.
Mam tyle samo lat co Ty i tym samym się zajmuję czyli finanse w korpo, Warszawa. I też czuję wypalenie, a z drugiej strony sama nie wiem co robić, może wiem, ale nie mam też w 100% odwagi żeby dążyć. Różni nas to, że mam męża od 2 lat, dzieci nie mamy i nie wiem czy będziemy mieć. Ale też nie jest to jakieś wielkie wsparcie ze strony męża, bo on uważa, że mogę robić co chcę, ale też że muszę pracować, a przynajmniej przynosić do domu jakieś pieniądze, bo jednak mamy sporo zobowiązań, kredyt na mieszkanie itd. różne fanaberie, a z nas dwojga to ja zarabiam jednak trochę więcej.
Przechodząc do sedna: 2 lata temu po 6 latach pracy w poprzedniej firmie czułam to samo tzn wypalenie, zwolniłam się z dnia na dzień myśląc, że kolejna praca rozwiąże moje problemy. Przez te 2 ostatnie lata zaliczyłam dwie firmy, teraz od ponad roku jestem tu gdzie jestem i niestety widzę, że chyba moje wypalenie znowu daje o sobie znać, tym razem dużo szybciej. Doszłam już nawet do wniosku, że nigdzie nie będę się czuła w 100% dobrze, gdy muszę siedzieć za biurkiem 8 h albo i więcej + 2 h a dojazd jak mam obecnie i gdzie ludzie średnio mi pasują. Kiedyś też myślałam o medycynie, ale zabrakło mi odwagi żeby nawet próbować zdawać na takie studia, a w mojej obecnej pracy... no cóż, życia nikomu nie ratuję i nie widzę większego sensu, dorabiam tylko zagranicznych właścicieli, którzy kombinują żeby jak najmniej podatku w PL zapłacić. Bez sensu to wszystko. Zarabiam wprawdzie dobrze, wystarczy mi to co mam i bardziej spełniam się poza pracą. Dlatego doszłam do wniosku, że muszę zrobić wszystko, żeby dążyć do zmniejszenia czasu pracy i do pracy zdalnej. Jestem już zniechęcona do kolejnych poszukiwań pracy w kolejnym korpo. Ale mam pomysł na pójście w stronę IT. Teraz pracuję w firmie tej branży i widzę jak łatwo osoby mające pojęcie o IT, programiści ale nie tylko, mogą mieć pracę jaka im się podoba, jeśli chcą zdalną to mają zdalną i pracują nieraz z różnych miejsc na świecie. Jak chcą stacjonarną, to też taką mogą mieć. Jak chcą niecały etat to proszę bardzo. Dlatego skoro i tak lekarzem już nie zostanę, a coś robić muszę, to myślę zacząć iść w kierunku IT albo pracy w internecie może coś z social media, takiej w której będę mogła pracować mniej a pieniędzy mi wystarczy. Spełniać będę się po pracy.
Wyjazdu za granicę w ogóle nie biorę pod uwagę, czy byłam sama czy z mężem. Praca w korpo wygląda tam tak samo, ludzie tak samo będą mi działać na nerwy i te wszelkie korpo wymysły.


PS. Z obecnej pracy zwalniam się w najbliższym czasie, jakieś tam oszczędności mam, zamierzam nie pracować z miesiąc, dwa, a potem się zobaczy.

Edytowane przez 43c56b005e175578c737af668227e4cac658fbb4_65667f297924c
Czas edycji: 2019-02-25 o 15:57
43c56b005e175578c737af668227e4cac658fbb4_65667f297924c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-27, 12:34   #272
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Zaułek życiowy przekwalifikowanie

[1=d3e919e0e54b9500ffc4579 bddf1b8e1b6f2b292_606ce7f 24472e;86525112]Czesc dziewczyny,

Znalazłam się w zaułku życiowym. 36 lat na karku, singielka i dodatkowo w poczuciu wypalenia i bezsensowności pracy.

Pracuję w korpo w finansach, praca jest dobrze płatna, ale ja czuję się nią strasznie znudzona i nie mam już nawet energii, żeby doszkalać się w tym kierunku, więc wątpię że coś więcej już zdziałam w tej dziedzinie. Wydaje mi się to strasznie nudne i takie bezsensowne. I w zasadzie wiem, że moi koledzy tez pasją do pracy nie pałają, tyle że mają rodziny lub są mniej ambitni i im to nie przeszkadza.

Skończyłam studia ekonomiczne na dobrej uczelni w Warszawie. Wybrałam je, gdyż marzyła mi się praca, w której będę realizować ciekawe i ważne projekty, jeździć po świecie, obracać się wśród inteligentnych ludzi. Wyobrażałam sobie, że będę ważna, będę kształtować przyszłość ludzi, będę miała ciekawe życie. Po studiach aplikowałam do konsultingu i dużych renomowanych korporacji FMCG, ale nie dostałam się.

Tak więc życie popchnęlo mnie w stronę finansów, wielka 4, pozniej kolejne korporacje. Juz na studiach miałam pierwsze wątpliwosci co do kierunku studiow, wydawał mi się on nudny, sztuczny i w zasadzie średnio pociągający. Chciałam go rzucić i iść na medycynę, ale nie miałam wsparcia w rodzinie i finalnie zrezygnowałam. Pozniej kryzys pojawił się po 5 latach pracy. Chciałam podjąć jakieś inne studia, tym razem na politechnice, ale nie miałam pomysłu co by mnie tak 100% zainteresowało więc ponownie porzuciłam temat przekwalifikowania się

Na studiach zawsze byłam pełna pomysłów, odwagi, pewności siebie, znałam mnóstwo ludzi i myślałam że świat do mnie będzie należał. Niestety rzeczywistość nie okazała się taka piękna. Praca 8 godzin przed komputerem sprawiła, że straciłam tą pewność siebie, starzy znajomi odsunęli się, nowych niewiele przybyło. Praca w finansach jest jeszcze o tyle nieciekawa, że kompetencje nie są w 100% transformowane np. by szukać czegoś zagranicą, gdyż trzeba znać lokalne regulacje księgowe i podatkowe.

Zastanawiam się co dalej, czy rozwiązanie sytuacji patowej to kwestia być może zmiany korpo na "lepszą" w której zakres odpowiedzialności jest ciekawszy, czy może rzucić to wszystko i zacząć nowe studia zagranicą.Tylko jak znaleźć dla siebie nowy pomysł na życie? No i w przypadku rzucenia wszyskiego muszę liczyć tylko na siebie, nie mam partnera który byłby wsparciem dla mnie.

Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? Jak potoczyły się wasze koleje życia?

Pozdrawiam[/QUOTE]

Nawet nie wiesz, jak częsty jest Twój przypadek. Dużo widzę takiego wypalenia i bolesnej konfrontacji marzeń o życiu zawodowym z rzeczywistością. Założyłam nawet tu kiedyś o tym wątek: Kariera zawodowa: oczekiwania vs. rzeczywistość
Nie wiem, czy wyjazd za granicę jest dla Ciebie rozwiązaniem, bo to zależy, co miałabyś tam robić. Praca w finansach tu od pracy w finansach tam raczej niewiele będzie się różniła. Z drugiej strony przebranżowienie w Twoim wypadku będzie się wiązało ze spadkiem dochodów i stopy życiowej. Ale żeby cokolwiek zmieniać, trzeba najpierw wiedzieć, co się chce zmienić.
Podpowiem trochę żartem:

Chłopaki Nie Płaczą - Za☠☠☠iście Ważne Pytanie

Ale myślę, że właśnie od tego powinnaś zacząć. Postawić sobie pytanie: co Ty właściwie lubisz robić?
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-03, 00:16   #273
d3e919e0e54b9500ffc4579bddf1b8e1b6f2b292_606ce7f24472e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 105
Dot.: Zaułek życiowy przekwalifikowanie

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Nawet nie wiesz, jak częsty jest Twój przypadek. Dużo widzę takiego wypalenia i bolesnej konfrontacji marzeń o życiu zawodowym z rzeczywistością. Założyłam nawet tu kiedyś o tym wątek: Kariera zawodowa: oczekiwania vs. rzeczywistość
Nie wiem, czy wyjazd za granicę jest dla Ciebie rozwiązaniem, bo to zależy, co miałabyś tam robić. Praca w finansach tu od pracy w finansach tam raczej niewiele będzie się różniła. Z drugiej strony przebranżowienie w Twoim wypadku będzie się wiązało ze spadkiem dochodów i stopy życiowej. Ale żeby cokolwiek zmieniać, trzeba najpierw wiedzieć, co się chce zmienić.
Podpowiem trochę żartem:

Chłopaki Nie Płaczą - Za☠☠☠iście Ważne Pytanie

Ale myślę, że właśnie od tego powinnaś zacząć. Postawić sobie pytanie: co Ty właściwie lubisz robić?

Dziekuje Ci za odpowiedz. Ja wiem to wszystko .
Najprawdopodobniej wyjadę zagranicę bo tam się mentalnie lepiej czuje i mam więcej energii. Pozdr.

---------- Dopisano o 01:16 ---------- Poprzedni post napisano o 01:08 ----------

[1=43c56b005e175578c737af6 68227e4cac658fbb4_65667f2 97924c;86537855]Hej Autorko!
Aż się zarejestrowałam bo dawno nie widziałam, żeby ktoś miał tak podobne przemyślenia jak ja.
Mam tyle samo lat co Ty i tym samym się zajmuję czyli finanse w korpo, Warszawa. I też czuję wypalenie, a z drugiej strony sama nie wiem co robić, może wiem, ale nie mam też w 100% odwagi żeby dążyć. Różni nas to, że mam męża od 2 lat, dzieci nie mamy i nie wiem czy będziemy mieć. Ale też nie jest to jakieś wielkie wsparcie ze strony męża, bo on uważa, że mogę robić co chcę, ale też że muszę pracować, a przynajmniej przynosić do domu jakieś pieniądze, bo jednak mamy sporo zobowiązań, kredyt na mieszkanie itd. różne fanaberie, a z nas dwojga to ja zarabiam jednak trochę więcej.
Przechodząc do sedna: 2 lata temu po 6 latach pracy w poprzedniej firmie czułam to samo tzn wypalenie, zwolniłam się z dnia na dzień myśląc, że kolejna praca rozwiąże moje problemy. Przez te 2 ostatnie lata zaliczyłam dwie firmy, teraz od ponad roku jestem tu gdzie jestem i niestety widzę, że chyba moje wypalenie znowu daje o sobie znać, tym razem dużo szybciej. Doszłam już nawet do wniosku, że nigdzie nie będę się czuła w 100% dobrze, gdy muszę siedzieć za biurkiem 8 h albo i więcej + 2 h a dojazd jak mam obecnie i gdzie ludzie średnio mi pasują. Kiedyś też myślałam o medycynie, ale zabrakło mi odwagi żeby nawet próbować zdawać na takie studia, a w mojej obecnej pracy... no cóż, życia nikomu nie ratuję i nie widzę większego sensu, dorabiam tylko zagranicznych właścicieli, którzy kombinują żeby jak najmniej podatku w PL zapłacić. Bez sensu to wszystko. Zarabiam wprawdzie dobrze, wystarczy mi to co mam i bardziej spełniam się poza pracą. Dlatego doszłam do wniosku, że muszę zrobić wszystko, żeby dążyć do zmniejszenia czasu pracy i do pracy zdalnej. Jestem już zniechęcona do kolejnych poszukiwań pracy w kolejnym korpo. Ale mam pomysł na pójście w stronę IT. Teraz pracuję w firmie tej branży i widzę jak łatwo osoby mające pojęcie o IT, programiści ale nie tylko, mogą mieć pracę jaka im się podoba, jeśli chcą zdalną to mają zdalną i pracują nieraz z różnych miejsc na świecie. Jak chcą stacjonarną, to też taką mogą mieć. Jak chcą niecały etat to proszę bardzo. Dlatego skoro i tak lekarzem już nie zostanę, a coś robić muszę, to myślę zacząć iść w kierunku IT albo pracy w internecie może coś z social media, takiej w której będę mogła pracować mniej a pieniędzy mi wystarczy. Spełniać będę się po pracy.
Wyjazdu za granicę w ogóle nie biorę pod uwagę, czy byłam sama czy z mężem. Praca w korpo wygląda tam tak samo, ludzie tak samo będą mi działać na nerwy i te wszelkie korpo wymysły.


PS. Z obecnej pracy zwalniam się w najbliższym czasie, jakieś tam oszczędności mam, zamierzam nie pracować z miesiąc, dwa, a potem się zobaczy.[/QUOTE]




Hej Liza,
Dziękuję za odpowiedź. Wiesz podziwiam Cię jednak, bo ja się nigdy nie odważyłam żeby zrezygnować z pracy bez innej alternatywy choć chęci na to miałam wiele. Bo znalezienie dobrej pracy bardzo dlugo moze trwać. Ale z drugiej strony wiem też, że pracując nie mamy tyle czasu by aktywnie szukać pomysłu na siebie.


Też myślałam o programowaniu albo o data science, tyle że tak myślę, że te zawodu są dość bardzo podobne do finansow, siedzisz 8 godzin przed jednym ekranem w literkach i cyferkach.

Jak będziesz chciała pogadać pisz na priv! Może burzę mózgu zrobimy Pozdr.!
d3e919e0e54b9500ffc4579bddf1b8e1b6f2b292_606ce7f24472e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 17:15   #274
Jow_91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Całkowita zmiana

Hej dziewczyny ;-) Mam do Was pytanie - odważyłybyście się na całkowitą zmianę branży? Czy uważacie, że lepiej zostać na "starych śmieciach" i nie zaczynać wszystkiego od zera w zupełnie innym zawodzie (mimo tego, że dotychczasowa praca nie sprawia Wam żadnej przyjemności)?
Jow_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 18:32   #275
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Całkowita zmiana

Cytat:
Napisane przez Jow_91 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ;-) Mam do Was pytanie - odważyłybyście się na całkowitą zmianę branży? Czy uważacie, że lepiej zostać na "starych śmieciach" i nie zaczynać wszystkiego od zera w zupełnie innym zawodzie (mimo tego, że dotychczasowa praca nie sprawia Wam żadnej przyjemności)?
tak, odwazylabym się
czasem warto zmienic cos i zaczac prace ktora bedzie sprawiala nam radosc
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-01, 08:12   #276
anananasek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 14
Dot.: Całkowita zmiana

Cytat:
Napisane przez Jow_91 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ;-) Mam do Was pytanie - odważyłybyście się na całkowitą zmianę branży? Czy uważacie, że lepiej zostać na "starych śmieciach" i nie zaczynać wszystkiego od zera w zupełnie innym zawodzie (mimo tego, że dotychczasowa praca nie sprawia Wam żadnej przyjemności)?
Ja mam takie podejście do życia, że nie wyobrażam sobie spędzać tygodniowo 40 godzin w miejscu, którego nie lubię robiąc rzeczy, które mnie nie interesują. Więc też bym się zdecydowała
anananasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-01, 09:03   #277
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Całkowita zmiana

Cytat:
Napisane przez Jow_91 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ;-) Mam do Was pytanie - odważyłybyście się na całkowitą zmianę branży? Czy uważacie, że lepiej zostać na "starych śmieciach" i nie zaczynać wszystkiego od zera w zupełnie innym zawodzie (mimo tego, że dotychczasowa praca nie sprawia Wam żadnej przyjemności)?
Odważyłabym się (a nawet odważyłam), o ile miałabym pewność, że nowa branża to coś, co chcę robić. Brałabym też pod uwagę fakt, że moja dotychczasowa nielubiana praca w dotychczasowej branży to nie jest jedyna możliwość.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-09, 19:47   #278
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Całkowita zmiana

Cytat:
Napisane przez Jow_91 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny ;-) Mam do Was pytanie - odważyłybyście się na całkowitą zmianę branży? Czy uważacie, że lepiej zostać na "starych śmieciach" i nie zaczynać wszystkiego od zera w zupełnie innym zawodzie (mimo tego, że dotychczasowa praca nie sprawia Wam żadnej przyjemności)?
Ja zmieniłam całkowicie branżę kilka miesięcy temu i sobie chwalę. Nie miałam zupełnie pomysłu na to, czego szukam (ale miałam wizję, jak w tej pracy powinno być), ale wiedziałam, że w dotychczasowym miejscu nie chcę już dłużej pracować.
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-12, 23:51   #279
Undia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 86
Jakie umiejętności są w cenie?

Założyłam ten temat z racji tego, że zastanawiam się nad tym aby się przebranżowić.

Jakie Waszym zdaniem umiejętności są w cenie, z którymi nie ma problemu z pracą w Warszawie i innych dużych miastach oraz, które nie wymagają od nas ukończenia studiów wyższych. (mam mgr z byle jakiego kierunku humanistycznego). Znam biegle język angielski jeśli to ma znaczenie.

Szczególnie by mi zależało, aby te umiejętności dało się nabyć w domu, z pozycji kursów internetowych, komputera, etc...

Myślałam o programowaniu, ale pytając na innych forach, skutecznie mnie zniechęcono, że junior na początku zarabia minimalną krajową, a ogólnie aby zdobyć doświadczenie, konkurencja jest tak wielka, że szkoda zachodu. Szkoda, bo bardzo dobrze czuję się w tematach komputerowych.

Czy ktoś ma jakiś pomysł?
Z góry dziękuję.
Undia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 20:09   #280
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Jakie umiejętności są w cenie?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 20:08
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 20:34   #281
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Jakie umiejętności są w cenie?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Dokładnie...
Plus przebranżowienie dla samego przebranżowienia, podczas gdy się ma takie podejście jak Ty Undia, jest dla mnie bez sensu trochę. Wiadomo jest, że na cokolwiek się nie zdecydujesz będziesz startować z niższego pułapu niż Ci, co już pchają ten wózek od lat i będziesz miała konkurencję. To jakaś nowość?
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-14, 21:41   #282
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jakie umiejętności są w cenie?

Cytat:
Napisane przez Undia Pokaż wiadomość
Myślałam o programowaniu, ale pytając na innych forach, skutecznie mnie zniechęcono, że junior na początku zarabia minimalną krajową, a ogólnie aby zdobyć doświadczenie, konkurencja jest tak wielka, że szkoda zachodu. Szkoda, bo bardzo dobrze czuję się w tematach komputerowych.
Może ja coś źle szukam, ale nigdy w życiu nie widziałam oferty pracy w Polsce dla programisty za minimalną krajową
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 22:07   #283
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Jakie umiejętności są w cenie?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 20:08
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 22:33   #284
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Jakie umiejętności są w cenie?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Zgodzę się
Dodatkowo też w pewnych dziedzinach programowania ciężko jest zacząć, przez to, że teraz masa osób pcha się we frontend, javę, pythona to poziom wejścia na juniora jest sporo wyższy niż poziom wejścia kilka lat temu.
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 12:26   #285
agula288
Przyczajenie
 
Avatar agula288
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 14
Dot.: Przebranżowienie ?

Nie wiem czy programowanie to dobra opcja. Szczególnie, ze trzeba wielu lat aby nauczyć się programowania w dobrym stopniu.
agula288 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 15:34   #286
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Prośba o poradę - zmiana pracy, ścieżki zawodowej, poszukiwania nowej branży

Tytuł dałam dość ogólny, bo i pytania mam raczej ogólne, szukam bardziej inspiracji, pomysłów, chcę się też poradzić, co w mojej sytuacji jest realne, a co nie.
Nie jestem najmłodsza, doświadczenie zawodowe 15 lat, tylko dwie długoletnie prace, najpierw budżetówka, teraz rekrutuję pracowników na rynek zagraniczny. Obecnie pracuję i poszukuję pracy, chcę się przebranżowić, ale brak mi konkretnych pomysłów. Doświadczenie zawodowe mam od Sasa do lasa: trochę od strony obsługi klienta/petenta, rekrutacja, kadry (praktycznie wszystkie sprawy pracownicze poza płacami, ale tylko w jednej specyficznej branży). Moją zaletą jest to, że jestem wszechstronna i wielu rzeczy jestem się w stanie nauczyć, a wadą to, że nic konkretnego nie mam do zaoferowania (znam tylko branżowe programy, branżowe przepisy itp.).
Zaczęłam poszukiwania pracy w większych miastach (mieszkam na peryferiach Konurbacji Górnośląskiej), bo nareszcie jestem mobilna, wcześniej ograniczał mnie brak prawa jazdy. Jak na razie byłam na jednej rozmowie i już wiem, że muszę coś zrobić z moim angielskim - nigdy nie używałam go w pracy, znam i używam tylko do celów prywatnych, nie jestem w stanie nawet określić na jakim poziomie go znam (większość interesujących mnie treści oglądam po angielsku, nie mam problemów z rozumieniem, pisaniem, jednak praktycznie w ogóle nie mówię na co dzień i bardzo mnie zjada stres).
Mam mgliste pojęcie na temat pracy w większej firmie (tylko jedna osoba z mojej rodziny i znajomych ma taką pracę, ale to specjalista inżynier, więc zupełnie inna rzeczywistość), na temat tego od czego zacząć, jak się zaczepić, żeby móc w przyszłości się rozwijać, awansować. Jakich zarobków mogę oczekiwać na początku, może jakieś pomysły w czym mogłabym się sprawdzić, jakieś źródła poszukiwania ofert? (korzystam głównie z Pracuj, śledzę też ogłoszenia kilku interesujących mnie firm, czas mnie nie goni, ale chciałabym zmienić pracę w ciągu najbliższych kilku miesięcy)
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 19:26   #287
obLIWion
Raczkowanie
 
Avatar obLIWion
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 180
Dot.: Prośba o poradę - zmiana pracy, ścieżki zawodowej, poszukiwania nowej branży

Bank. Stanowisko w sumie nie ma znaczenia. Zawsze mogą Cię przenieść. Zawsze możesz poprosić o przeniesienie do innego działu. Wiedza tam zdobyta pozwoli Ci pracować w różnych branżach, a póki mamy system/model życia jaki mamy, to tam zawsze będą pieniądze. Na początku kokosów nie będzie, ale jeśli jesteś sprytna, to się rozkulasz i...no sama dopisz Hipoteki? IT?
obLIWion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 19:53   #288
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Prośba o poradę - zmiana pracy, ścieżki zawodowej, poszukiwania nowej branży

Mnie brakuje tutaj pomysł co w ogóle chciałabyś robić, poza tym, że pracować w dużej firmie? W dużej firmie chcesz pracować, ale jako kto?

Z tego co piszesz to najbliższy ci będzie dział HR albo jakaś obsługa klienta w dużej firmie, do tego pewnie mogą być potrzebne języki.
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-27, 09:54   #289
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Prośba o poradę - zmiana pracy, ścieżki zawodowej, poszukiwania nowej branży

Na razie celuję w stanowiska typu asystent działu/zarządu, jakiś koordynator na linii dział-klient, młodszy specjalista czegośtam (np. kadry, finanse - jeśli z opisu stanowiska wygląda to na coś co umiałabym i chciała robić). Staram się celować w stanowiska, z których po zdobyciu doświadczenia mogłabym awansować wyżej lub gdzieś wewnątrz firmy w bok.
Trochę czuję, że czas mnie goni, mam 40 lat, a na razie jestem "specjalistą od niczego", chciałabym pracować w jakimś bardziej przyszłościowym miejscu. Nie piszę za bardzo o tym, co bym chciała robić, bo nie ma jakiejś jednej rzeczy, która mnie szczególnie interesuje. Lubię pracę z liczbami, aktami prawnymi, rejestrami, trochę z ludźmi (na pewno nie w typowej obsłudze klienta), tutaj jestem dość elastyczna, co może nie ułatwiać sprawy.

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Cytat:
Napisane przez obLIWion Pokaż wiadomość
IT?
Czy masz coś konkretnego na myśli? Mnie się to jednak kojarzy ze stanowiskami, na których potrzeba specyficznej wiedzy
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-29, 14:34   #290
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Prośba o poradę - zmiana pracy, ścieżki zawodowej, poszukiwania nowej branży

To ja się powtorzę, najlepiej bedzie szukac pracy w rekrutacji czy innych działach HR.
Stanowisko asystentki zarządu zwykle nie jest zbyt rozwojowe
W finansach moze byc ciezko bez wyksztalcenia, chyba ze jakies nierozwojoe klepanie.
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-29, 18:08   #291
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Prośba o poradę - zmiana pracy, ścieżki zawodowej, poszukiwania nowej branży

Może project manager?
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-30, 13:14   #292
obLIWion
Raczkowanie
 
Avatar obLIWion
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 180
Dot.: Prośba o poradę - zmiana pracy, ścieżki zawodowej, poszukiwania nowej branży

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;88971389]Może project manager?[/QUOTE]

Jak wygląda praca project managera? Umiejętności, kwalifikacje. To pewnie zależy od firmy, ale jakiś przykład możesz podać? Średnio mam czas googlować, a to co znalazłem w sieci to raczej wizerunek PM lvl master. Także mogłabyś opisać jak Ty to widzisz?
obLIWion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-11, 10:50   #293
slonecznik8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 11
Jaką drogę wybrać...

Witajcie,

Bardzo proszę o pomoc, mam 25 lat, a czuje, że się zgubiłam, nie wiem co mam robic w życiu...

Jestem mgr fizjoterapii, kilka miesięcy temu skończyłam studia. Tak naprawdę nigdy nie bylam tym bardzo zafascynowana. Poszlam na kierunek medyczny, bo rodzice mnie w to pchali, a wręcz zmuszali. Nie miałam siły psychicznej żeby się postawić. Jakoś studia skończyłam, ale powiem szczerze, że nie przykladalam się do nich, przez co teraz, pomimo tytułu mgr, myślę że nic nie umiem i tak też się czuje. Jedyne, co mnie w miarę bardziej interesuje z fizjoterapii, to prowadzenie cwiczen- ale tylko joga i pilates.

Pracuję obecnie w DPS, gdzie właśnie prowadzę cwiczenia, ale jest to pensja za którą nie da się żyć. Myslalam żeby otworzyc kiedyś np. swoje studio pilates, ale do tego potrzeba mnóstwo pieniędzy na sprzęty, a ja nie mam oszczędności i nie mam z czego ich odkładać, bo z tej pensji się nie da. Nie mogę znaleźć innej pracy w tej branży, zresztą po prostu w niczym innym z fizjo się nie widzę . Jeszcze co do tego pójścia w jogę i pilates- przeszkodą jest mój problem z niestabilnością nadgarstka. Przy większym obciążaniu czuje duży bol.

Rozważałam przekwalifikowanie.

Myslalam o tym żeby uczyć się na higienistkę stomatologiczna, nawet bylam na jednym dniu próbnym w pracy jako asystentka i przerazilam się tym, jak ciagle biegają , nie mają chwili żeby zjesc czy pójść siku. I zrezygnowalam. Czy za szybko się poddałam...?

Myslalam też o pracy w zlobku, bo zawsze lubiłam dzieci, ale pensje są przerażająco niskie jak za tak ciężka pracę.

Nie wiem co mam zrobic, w jaką strone pójść... proszę o pomoc, podpowiedzi... może jak ktoś spojrzy na to z innej perspektywy to będzie mi trochę latwiej...

Marze o tym żeby otworzyc jakis swój własny biznes, nie cierpię kiedy ktoś stoi mi nad glowa, tj. szef. Blokuje się wtedy i źle pracuje. Co do moich umiejętności i talentów czuje się totalnym beztalenciem. Nie wiem w czym jestem dobra. Inni mówią że jestem pełna empatii. Kocham zwierzeta, to one wlasciwie sprawiają że chce mi się żyć. Chyba jestem dość ciepłą osobą, miła. I tyle. Proszę o pomoc..
slonecznik8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-19, 06:58   #294
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Jaką drogę wybrać...

do pracy z dziećmi to chyba trzeba mieć przygotowanie pedagogiczne, a nie być fizjoterapeutą?

skoro prowadzisz zajęcia z jogi i pilatesu idz w tym kierunku, zainteresuj się dietetyką, siłownią i zostań trenerem personalnym. Tam są dobre pieniądze.
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 21:41   #295
Parotka_95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 30
Dot.: Jaką drogę wybrać...

Skąd możesz tak naprawdę wiedzieć co Ciebie naprawdę kręci w fizjo, z tego co piszesz nie wynika, żebyś podjęła jakąś pracę podczas studiów, myślę ze co najwyżej obowiązkowe praktyki. Wg mnie nie warto aż tak szybko sie zrażać, sprobowalabym nabrać doświadczenia i sprawdzić co Ci się podoba na dłuższą metę i może rzeczywiście otworzyć swoją własną działalność, jeśli miałabyś taką możliwość i chęci. A jeśli w miedzyczasie po roku czy dwóch stwierdzisz, że naprawdę to nie dla Ciebie to rzeczywiście przekwalifikowanie, ale szłabym w coś co nie wymaga studiów, a np. kursów i doświadczenia.
Parotka_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-22, 14:38   #296
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: Jaką drogę wybrać...

Cytat:
Napisane przez slonecznik8 Pokaż wiadomość
Witajcie,

Bardzo proszę o pomoc, mam 25 lat, a czuje, że się zgubiłam, nie wiem co mam robic w życiu...

Jestem mgr fizjoterapii, kilka miesięcy temu skończyłam studia. Tak naprawdę nigdy nie bylam tym bardzo zafascynowana. Poszlam na kierunek medyczny, bo rodzice mnie w to pchali, a wręcz zmuszali. Nie miałam siły psychicznej żeby się postawić. Jakoś studia skończyłam, ale powiem szczerze, że nie przykladalam się do nich, przez co teraz, pomimo tytułu mgr, myślę że nic nie umiem i tak też się czuje. Jedyne, co mnie w miarę bardziej interesuje z fizjoterapii, to prowadzenie cwiczen- ale tylko joga i pilates.

Pracuję obecnie w DPS, gdzie właśnie prowadzę cwiczenia, ale jest to pensja za którą nie da się żyć. Myslalam żeby otworzyc kiedyś np. swoje studio pilates, ale do tego potrzeba mnóstwo pieniędzy na sprzęty, a ja nie mam oszczędności i nie mam z czego ich odkładać, bo z tej pensji się nie da. Nie mogę znaleźć innej pracy w tej branży, zresztą po prostu w niczym innym z fizjo się nie widzę . Jeszcze co do tego pójścia w jogę i pilates- przeszkodą jest mój problem z niestabilnością nadgarstka. Przy większym obciążaniu czuje duży bol.

Rozważałam przekwalifikowanie.

Myslalam o tym żeby uczyć się na higienistkę stomatologiczna, nawet bylam na jednym dniu próbnym w pracy jako asystentka i przerazilam się tym, jak ciagle biegają , nie mają chwili żeby zjesc czy pójść siku. I zrezygnowalam. Czy za szybko się poddałam...?

Myslalam też o pracy w zlobku, bo zawsze lubiłam dzieci, ale pensje są przerażająco niskie jak za tak ciężka pracę.

Nie wiem co mam zrobic, w jaką strone pójść... proszę o pomoc, podpowiedzi... może jak ktoś spojrzy na to z innej perspektywy to będzie mi trochę latwiej...

Marze o tym żeby otworzyc jakis swój własny biznes, nie cierpię kiedy ktoś stoi mi nad glowa, tj. szef. Blokuje się wtedy i źle pracuje. Co do moich umiejętności i talentów czuje się totalnym beztalenciem. Nie wiem w czym jestem dobra. Inni mówią że jestem pełna empatii. Kocham zwierzeta, to one wlasciwie sprawiają że chce mi się żyć. Chyba jestem dość ciepłą osobą, miła. I tyle. Proszę o pomoc..
Idź w tą fizjoterapię, tylko nie jakieś depeesy, tylko coś porzadniejszego. W większych miastach można coś fajnego znaleźć.
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 09:07   #297
AgaLk
Raczkowanie
 
Avatar AgaLk
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 232
Przebranżowienie czyli totalnie nowy początek

Hej,

Chciałabym spytać czy ktoś z Was doszedł w pewnym momencie swojego życia zawodowego do etapu, w którym zastanawia się nad totalnym przebranżowieniem?
Czy dokonałyście takiej zmiany? Żałujecie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AgaLk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 10:24   #298
Zaczarowanaplaza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 18
Wypalenie w pracy i strach przed zmiana zawodu! Jak się przełamać?

Mam 30 lat i od 6 lat jestem nianią dla świetnej rodziny w Anglii. Są dla mnie naprawdę dobrzy, nie są pazerni na pieniądze i dobrze mi płacą. Są trochę jak moja rodzina - jestem chrzestną ich najmłodszej córki. Zawsze pamiętają o moich urodzinach, nigdy nie mam problemu z braniem urlopu, mam u nich porządny kontrakt, wolne wszystkie weekendy i święta. Nigdy nie miałam z nimi żadnych problemów.
Problem pojawił się jednak jakiś czas temu kiedy najmłodsze dziecko zaczęło chodzić do szkoły. Z tego powodu zaczęłam mieć dużo więcej wolnego czasu w pracy, bo wszystkie dzieci są poza domem przez większość dnia. Jako ze nie chciałam zmieniać pracy ponieważ jestem w trakcie studiów i pracuje 3 dni w tygodniu po 12 godzin i pozwala mi to na naukę w wolne dni, zaproponowałam im że mogę się zajmować sprawami domowymi typu sprzątanie itp. Już przed pójściem wszystkich dzieci do szkoły zajmowałam się praniem dzieci, gotowaniem dla całej rodziny i takimi drobnymi porządkami jak zostawienie czystej kuchni pod koniec dnia itp. !
Dzieci spędzają większa część dnia w szkole wiec ja zajmuje się sprzątaniem, gotowaniem, praniem, zakupami i innymi pracami domowymi.
Na początku nie przeszkadzało mi to aż tak ale czuje się coraz gorzej z sama soba. Nie mam szansy na jakikolwiek rozwój czy dokształcenie. Nie poznaje nowych ludzi, bo gdzie jeśli całe dnie spędzam w czyimś domu.

Teraz zaczęły się wakacje i cieszyłam się, ze będę mogła spędzić więcej czasu z dziećmi. W poniedziałek wszystkie dzieci miały jakieś zajęcia wiec widziałam się z nimi tak naprawdę tylko na pare godzin pod koniec dnia. Stwierdziłam, ze okej, przynajmniej ogarne domowe sprawy i następnego dnia w pracy (czyli dzisiaj) porobie z nimi coś fajnego. Przyjechałam do pracy i ma starcie okazało się, ze chłopaki maja jakiś całodzienny klub a ich siostra jedzie do kuzynki na cały dzień bo ta ma dzisiaj urodziny. Wiec od 9-16 jestem sama jak palec i nie pozostaje mi nic innego jak gotować, sprzątać i prać! Co już wychodzi mi uszami.

Mam na oku pewna duża, międzynarodowa firmę dla której bardzo chciałabym pracować. Siedziba znajduje się zaledwie 10 min drogi od mojego miejsca zamieszkania i jest jedno stanowisko które mam na oku (z opisu wynika, ze są skłonni przyjąć właściwa osobę nawet bez doświadczenia). Bardzo sie boje aplikować o ta prace żeby nie ‚spalić’ sobie szansy! Nie czuje sie gotowa na ten krok, ale mam wrażenie ze czekając tak naprawdę nigdy nie nadejdzie ten właściwy moment. Zawsze pojawia sie jakieś ‚ale’. Najbardziej obawiam się, ze nie ogarne wszystkiego w nowej pracy, ze nie nauczę się wszystkiego, bo zaczynałabym od zera nie majac o tym bladego pojęcia 😫 i np podziękują mi po okresie próbnym a ja zostanę na lodzie bez możliwości powrotu do starej pracy.

Czy ktoś z Was całkowicie zmienił zawód? Jak sobie z tym poradzić? Czy to w ogóle jest do ogarnięcia? Czasami mam wrażenie ze majac 30 lat nikt nie będzie chciał mnie zatrudnić bez doświadczenia w zawodzie…
Zaczarowanaplaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 10:26   #299
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Przebranżowienie czyli totalnie nowy początek

Ja się zastanawiam, ale jeszcze nawet nie zaczęłam nic robić w tym kierunku. Chciałabym znaleźć stanowisko, gdzie mogłabym wykorzystać wiedzę o bankowości w IT.
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 15:00   #300
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Przebranżowienie czyli totalnie nowy początek

Cytat:
Napisane przez AgaLk Pokaż wiadomość
Hej,

Chciałabym spytać czy ktoś z Was doszedł w pewnym momencie swojego życia zawodowego do etapu, w którym zastanawia się nad totalnym przebranżowieniem?
Czy dokonałyście takiej zmiany? Żałujecie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, dokonalam, kilkukrotnie.

Zaczynalam od pracy przy badaniach klinicznych, pozniej call center (jako konsultant i kierownik), potem doradca finansowy, a obecnie IT. Jednak nie byly to zmiany, do ktorych jakos szczegolnie sie przygotowywalam, po prostu plynnie to przechodzilo.

Zmian nie zaluje, ale przyznam, ze chcialabym kiedys wrocic znowu do sprzedazy. Obecnie nie moge ze wzgledu na firme, ktora pozera sporo czasu, jednak za kilka lat... kto wie. Zwlaszcza, ze moj partner namawia mnie do przyjscia do jego firmy.

Wiesz juz czym chcialabys sie zajmowac?

Edytowane przez kocia_lapka
Czas edycji: 2022-08-05 o 15:02
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-13 09:42:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:42.