Problem trądziku u małej dziewczynki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-16, 19:12   #1
AgusiaMajusia
Raczkowanie
 
Avatar AgusiaMajusia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 31

Problem trądziku u małej dziewczynki


Witam. Kochane wizażystki proszę o radę bo juz nie wiem co robić. Mam córkę ma 9 lat i od pół roku zmagamy się z trądzikiem. Tam z trądzikiem. Wiem, że ciężko w to uwierzyć, że taka mała dziewczynka może mieć krostki.
Ja myślę, że jej ciało zaczęło zbyt szybko dojrzewać bo przez sześć lat, odkąd skończyła dwa latka, była leczona na astmę. Mnóstwo leków które zawierały sterydy, i myślę że to był czynnik. Byłam już u trzech dermatologach, nie chcą jej leczyć twierdząc, że jest za mała i nie ma dla niej leków. Używamy szarego mydła, żeli do mycia twarzy. Nie wiem co robić, córką zamyka się w sobie bo wstydzi się tego problemu
AgusiaMajusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 20:54   #2
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Problem trądziku u małej dziewczynki

Ja wierzę, bo sama bardzo wcześnie miałam trądzik, w wieku 11 lat miałam już na twarzy apokalipsę, moja mama chodziła ze mną po dermatologach, brałam antybiotyki - nic mi nie pomogło i nie słyszałam o nikim, kto "wyleczyłby" się z trądziku dzięki lekom - leki działają tylko, gdy je bierzesz. W gimnazjum trądzik zaczął się zmniejszać. W tej chwili na rynku jest mnóstwo środków łagodzących objawy, niczego bardziej skutecznego od dermatologów bym nie oczekiwała.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 15:49   #3
Charlllotte
Przyczajenie
 
Avatar Charlllotte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: Problem trądziku u małej dziewczynki

Mam kuzynkę w tym samym wieku i też ma trądzik ma ona tylko na czole,moja ciocia poszła z nią do kosmetyczki powiedziała że ma smarować twarz benzacne 10 !! Na takiej delikatnej twarzy takie coś od razu powiedziałam że niech nie używa na ulotce nawet pisze że brać go mogą osoby chyba od 13 roku życia jak się nie mylę, doradziłam kuzynce żeby używała kremu acne derm jest on na trądzik pospolity i przebarwienia ma w sobie 20% kwasu azelainowego sama go używałam i nadal używam jak dla mnie jest idealny ,delikatny i nie podrażnił, teraz używa go moja kuzynka i ma coraz ładniejszą cerę.Ten krem trzeba używać trochę czasu żeby widzieć efekty ale jak dla mnie warto.
Charlllotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 09:18   #4
AgusiaMajusia
Raczkowanie
 
Avatar AgusiaMajusia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 31
Dot.: Problem trądziku u małej dziewczynki

Dziękuję Ci serdecznie. Też czytam o kremach i wiele jest dopiero od 13 roku. Dermatolog też przepisał Mai silny lek i nie pozwoliłam jej go używać. Spróbuję tego kremu o którym piszesz.
AgusiaMajusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 15:54   #5
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Problem trądziku u małej dziewczynki

Acne derm może trochę szczypać, 20% kwasu to trochę dużo. Spróbuj może najpierw nakładać go co parę dni. Ja nakładałam codziennie i na początku szczypał, a nie mam bardzo wrażliwej cery. Nie jest to wielki ból, ale na pewno pewien dyskomfort.
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 13:06   #6
Charlllotte
Przyczajenie
 
Avatar Charlllotte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: Problem trądziku u małej dziewczynki

Na początku sama się przestraszyłam gdy przeczytałam że ma 20% tego kwasu ale dla mnie jest bardzo łagodny smaruje nim twarz 2 razy w ciągu dnia i nic się nie stało skórę po nim mam gładką ale każdy ma inną skórę,pamiętam jak kilka miesięcy temu używałam na twarzy kwas salicylowy w żelu miał on tylko 2% a strasznie podrażnił mi skórę ja aż z bólu płakałam smarowałam skórę najbardziej nawilżającymi kremami i nic nie pomagało strasznie szorstką skórę miałam nawet krew z polika mi leciała w aptece kupiłam krem do skóry trądzikowej cera+ i on dopiero uratował mi skórę teraz używam 20% kwasu azelainowego i kocham go bardzo mój ulubiony.


A co do malutkiej teraz pewnie używa na twarz różnych specyfików.
Myje twarz jakimś delikatnym żelem żeby oczyścić twarz? Wiem że z ziaji jest delikatny. I najważniejsze czy ma dobrze nawilżoną skórę bo jeśli nie ma skóra sama chce się nawilżyć i wytwarza sebum strasznie po tym świeci się skóra i to mogło być przyczyną powstania trądziku u małej. Nie napisałaś też gdzie ma ich najwięcej u mojej kuzynki pojawił się trądzik tylko na czole a dlatego że miała grzywkę.Jeśli będziesz chciała coś wiedzieć chętnie pomogę i mam nadzieję że uda się wyleczyć teraz tylko trzeba czasu i cierpliwości.Pamiętaj żeby wyleczyć dobrze musisz wiedzieć jaki typ skóry ma jeśli nie wiesz jak to zrobić wystarczy jak wpiszesz w google : określenie typu cery i tam na prawdę znajdziesz wszystko.Będziesz wtedy wiedzieć czy czasem nie potrzebuje też nawilżenia skóry twarzy sama tak zrobiłam i już wiem czego mogę używać oczywiście używam tego i dzięki temu skóra wraca do normy . Ale się rozpisałam
Charlllotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 07:25   #7
AgusiaMajusia
Raczkowanie
 
Avatar AgusiaMajusia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 31
Dot.: Problem trądziku u małej dziewczynki

ma trądzik jak n razie na czole, czasem jedna wyskoczy na nosie, czypoliczku ale żadko. Ie smarujemy twarzy kremem nawijżającym, może faktycznie to błąd. A jaki ten km nawilżajacy dla dziewczynki kupic? My właśnie z Ziaji używam środków do mycia twarzy słyałam, że można zrbić testy dermatologiczn, i wtedy wyjzie
AgusiaMajusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-26, 22:17   #8
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Problem trądziku u małej dziewczynki

AgusiaMajusia, dobrze, że już interesujesz się problemami małej. Trądzik to choroba i trzeba ją leczyć, szkoda że żaden z 3 dermatologów nie podjął się leczenia...

Powiedz mi, mała nadal przyjmuje jakieś leki? Jak się odżywia? Czego używacie do nawilżania i ogólnie jakich kosmetyków do twarzy? Dałabyś radę podesłać mi PW ze zdjęciem miejsc problemowych (np. czoła) córki?

Spróbujemy zaradzić.

Zdecydowanie odradzam stosowania 9-latce Acne Dermu.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 00:29   #9
Jamaika88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 186
Dot.: Problem trądziku u małej dziewczynki

AgusiaMajusia, widzę że w lokalizacji masz podany Rzeszów. Byłaś może z małą u dr Renaty Rusin? Jeśli nie to polecam spróbować.
Jamaika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 06:07   #10
AgusiaMajusia
Raczkowanie
 
Avatar AgusiaMajusia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 31
Dot.: Problem trądziku u małej dziewczynki

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
AgusiaMajusia, dobrze, że już interesujesz się problemami małej. Trądzik to choroba i trzeba ją leczyć, szkoda że żaden z 3 dermatologów nie podjął się leczenia...

Powiedz mi, mała nadal przyjmuje jakieś leki? Jak się odżywia? Czego używacie do nawilżania i ogólnie jakich kosmetyków do twarzy? Dałabyś radę podesłać mi PW ze zdjęciem miejsc problemowych (np. czoła) córki?

Spróbujemy zaradzić.

Zdecydowanie odradzam stosowania 9-latce Acne Dermu.
Spróbuję dziś zrobić zdjęcia Mai i Ci podesłać. W tym momencie, już nie przyjmuję żadnyh leków. Jeśli chodzi o odżywianie, bardzo mło je słodyczy, mało mleka. Azwyczaj dużo gotowango poeczonego, bo ja sama pilnuję, żeby jeśc zdrowo.

---------- Dopisano o 07:07 ---------- Poprzedni post napisano o 07:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Jamaika88 Pokaż wiadomość
AgusiaMajusia, widzę że w lokalizacji masz podany Rzeszów. Byłaś może z małą u dr Renaty Rusin? Jeśli nie to polecam spróbować.
Nie byłam u niej, coś tam słyszałam, że faktyczniejest dora. Tylko , że terminy są u nij trasznie npiętei to mni przeraża. :/ ale spróbuję.
AgusiaMajusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 11:27   #11
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Problem trądziku u małej dziewczynki

Cytat:
Napisane przez AgusiaMajusia Pokaż wiadomość
Witam. Kochane wizażystki proszę o radę bo juz nie wiem co robić. Mam córkę ma 9 lat i od pół roku zmagamy się z trądzikiem. Tam z trądzikiem. Wiem, że ciężko w to uwierzyć, że taka mała dziewczynka może mieć krostki.
Ja myślę, że jej ciało zaczęło zbyt szybko dojrzewać bo przez sześć lat, odkąd skończyła dwa latka, była leczona na astmę. Mnóstwo leków które zawierały sterydy, i myślę że to był czynnik. Byłam już u trzech dermatologach, nie chcą jej leczyć twierdząc, że jest za mała i nie ma dla niej leków. Używamy szarego mydła, żeli do mycia twarzy. Nie wiem co robić, córką zamyka się w sobie bo wstydzi się tego problemu
Zrobiłaś posiew z tych zmian? Może to nie jest trądzik....

---------- Dopisano o 12:27 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
AgusiaMajusia, dobrze, że już interesujesz się problemami małej.
Już? Matki zwykle interesują się dzieckiem i jego problemami od momentu jego narodzenia
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-27, 21:10   #12
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Problem trądziku u małej dziewczynki

Cytat:
Napisane przez AgusiaMajusia Pokaż wiadomość
Spróbuję dziś zrobić zdjęcia Mai i Ci podesłać. W tym momencie, już nie przyjmuję żadnyh leków. Jeśli chodzi o odżywianie, bardzo mło je słodyczy, mało mleka. Azwyczaj dużo gotowango poeczonego, bo ja sama pilnuję, żeby jeśc zdrowo.
Czekam więc na zdjęcia.
Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Już? Matki zwykle interesują się dzieckiem i jego problemami od momentu jego narodzenia
Niestety w dalszym ciągu spotykam się z tym, że problem trądziku (nawet najlżejszej formy) jest przez rodziców wciąż bagatelizowany, bo "przecież z tego wyrośnie". A szkoda, że tak jest.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 16:59   #13
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: Problem trądziku u małej dziewczynki

Cytat:
Napisane przez AgusiaMajusia Pokaż wiadomość
Witam. Kochane wizażystki proszę o radę bo juz nie wiem co robić. Mam córkę ma 9 lat i od pół roku zmagamy się z trądzikiem. Tam z trądzikiem. Wiem, że ciężko w to uwierzyć, że taka mała dziewczynka może mieć krostki.
Ja myślę, że jej ciało zaczęło zbyt szybko dojrzewać bo przez sześć lat, odkąd skończyła dwa latka, była leczona na astmę. Mnóstwo leków które zawierały sterydy, i myślę że to był czynnik. Byłam już u trzech dermatologach, nie chcą jej leczyć twierdząc, że jest za mała i nie ma dla niej leków. Używamy szarego mydła, żeli do mycia twarzy. Nie wiem co robić, córką zamyka się w sobie bo wstydzi się tego problemu
Tak jak już wyżej dziewczyny pisały dobry dermatolog. Od siebie poradzę, że jeśli na prawdę nie trzeba nie stosować ton maści i tabletek to lepiej je sobie odpuścić, mówię z doświadczenia bojestem chyba podobnym przypadkiem. Miałam trądzik(baaaardzo mocny) od 8 roku życia teraz mam 17 lat i wyglądam już jako tako, sporadycznie coś się pojawia, miałam silne alergie i odczulałam się. Szczerze to leki mi bardziej zaszkodziły niż pomogły. Po większości maści swędziała mnie skóra, więc rozdrapywałam się strasznie(jako małemu dziecku raczej ciężko mi było utrzymać łapy z dala od twarzy), tabletki działały tylko podczas brania później było 10 razy gorzej.
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 06:42   #14
AgusiaMajusia
Raczkowanie
 
Avatar AgusiaMajusia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 31
Dot.: Problem trądziku u małej dziewczynki

Cytat:
Napisane przez AlbinoticBlack Pokaż wiadomość
Tak jak już wyżej dziewczyny pisały dobry dermatolog. Od siebie poradzę, że jeśli na prawdę nie trzeba nie stosować ton maści i tabletek to lepiej je sobie odpuścić, mówię z doświadczenia bojestem chyba podobnym przypadkiem. Miałam trądzik(baaaardzo mocny) od 8 roku życia teraz mam 17 lat i wyglądam już jako tako, sporadycznie coś się pojawia, miałam silne alergie i odczulałam się. Szczerze to leki mi bardziej zaszkodziły niż pomogły. Po większości maści swędziała mnie skóra, więc rozdrapywałam się strasznie(jako małemu dziecku raczej ciężko mi było utrzymać łapy z dala od twarzy), tabletki działały tylko podczas brania później było 10 razy gorzej.
Dzięki już szukam kontaktu do dobrej dermatolg. I będziemy działać. Jedna z wizażystek mi już poradziła fajne rzeczy w wiadomosciach prywatnych. Będe informować co będzie się działo dalej.
AgusiaMajusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-03 07:42:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:01.