Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60 - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-05-17, 09:17   #3361
lavieenrose789
Rozeznanie
 
Avatar lavieenrose789
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 879
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

[1=44fee507034f68ecff0b692 d635bddccdf886c4e_65540ba 289b10;88708632]Treść usunięta[/QUOTE]

Dzięki, na pewno zajrzę. Co do wynajęcia auta, to raczej nie palimy się. Raczej po górskich drogach chciałybyśmy jeździć z kimś, kto ma w tym doświadczenie (autobusem/busem/z kierowcą).
lavieenrose789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 09:20   #3362
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez lavieenrose789 Pokaż wiadomość
Wyjazd do Gruzji na własną rękę
Myślimy z koleżankami o takim wyjeździe. Od osób, które były słyszałam, że nie ma tam transportu publicznego, są ogromne odległości, nie jest jakoś bardzo bezpiecznie i jak jechać to raczej z wycieczką (do wielu miejsc w górach trudno dotrzeć bez zorganizowanej wycieczki).

Macie doświadczenia? Chodzi o wyjazd 3-5 kobiet ok.35 lat, nie jakiś hardkorowy survival.
Polecam kanał, facebook Gruziński po polsku. Dziewczyny organizują wycieczki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 09:22   #3363
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
zapakuj w worek na śmieci i dobrze obklej taśmą
O, okej!
Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
W jakąś reklamówkę
Nie mam już żadnych foliówek w domu, same torby materiałowe Stąd taki głupi problem.
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 09:25   #3364
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez lavieenrose789 Pokaż wiadomość
Wyjazd do Gruzji na własną rękę
Myślimy z koleżankami o takim wyjeździe. Od osób, które były słyszałam, że nie ma tam transportu publicznego, są ogromne odległości, nie jest jakoś bardzo bezpiecznie i jak jechać to raczej z wycieczką (do wielu miejsc w górach trudno dotrzeć bez zorganizowanej wycieczki).

Macie doświadczenia? Chodzi o wyjazd 3-5 kobiet ok.35 lat, nie jakiś hardkorowy survival.

Ja byłam dwa lata temu na własną rękę. Nie ma problemu żeby gdzieś dojechać. Jeździ mnóstwo busów tzw. marszrutek. Kosztuje to grosze. Można też wynająć samochód z kierowcą, wtedy najlepiej jak jest komplet w aucie, bo wychodzi taniej. Trzeba się z nimi targować, bo jest duża rozbieżność w cenach. No ale kierowcy tam jeżdżą jak szaleni
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 09:34   #3365
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez lavieenrose789 Pokaż wiadomość
Wyjazd do Gruzji na własną rękę
Myślimy z koleżankami o takim wyjeździe. Od osób, które były słyszałam, że nie ma tam transportu publicznego, są ogromne odległości, nie jest jakoś bardzo bezpiecznie i jak jechać to raczej z wycieczką (do wielu miejsc w górach trudno dotrzeć bez zorganizowanej wycieczki).

Macie doświadczenia? Chodzi o wyjazd 3-5 kobiet ok.35 lat, nie jakiś hardkorowy survival.
Moje doświadczenie jest dokładnie przeciwne.
Jechałam (w 4 osoby, kobiety i jeden mężczyzna) nie mając ani jednej rezerwacji i spokojnie się wszystko ogarnęło na miejscu - chociaż sugerowałabym jednak zarezerwować. Nie czułam się zagrożona chodząc późnym wieczorem po stolicy czy po innych miastach. Jeśli chodzi o transport, z lotniska kursują wygodne autobusy, autobusy miejskie też istnieją, Tbilisi ma metro, taksówki nie są drogie, na dłuższych trasach jeżdżą tzw. marszrutki - te ostatnie są raczej mało komfortowe, taka nagrzana puszka, ale są. Ludzie są mocno nastawieni na turystów i korzystają z okazji zarobienia, więc z szukaniem transportu nie miałam żadnego problemu, nocleg też często sami oferowali. Jedyny kłopot jest taki, że oni jeżdżą mało bezpiecznie, nie odważyłabym się sama prowadzić.

Polecam korzystanie z przewodników: miałam Lonely Planet i jeszcze jakiś polski, tam jest dobrze opisane, jak się poruszać i jak się dostać w różne miejsca, w internecie też jest mnóstwo informacji. Jeszcze wracając do transportu, dobrze też zwrócić uwagę na godziny kursowania, jak się planuje dłuższe wyjście, czasami warto rozważyć nocleg na miejscu.
Zorganizowana wycieczka ma swoje plusy, jak wszędzie, ale moim zdaniem spokojnie da się na własną rękę bez survivalu.

Edytowane przez 695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Czas edycji: 2021-05-17 o 09:35
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 10:26   #3366
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Czy przymierzalnie w sklepach z ciuchami (sieciówki - Reserved, NY, HM) są otwarte/dostępne dla klientów?
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 10:30   #3367
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Czy przymierzalnie w sklepach z ciuchami (sieciówki - Reserved, NY, HM) są otwarte/dostępne dla klientów?
Tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-17, 10:38   #3368
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, dziękuję za szybką odpowiedź
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 10:57   #3369
ZacpanaRapem
Zakorzenienie
 
Avatar ZacpanaRapem
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wielkoPolska.`
Wiadomości: 3 059
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Dziewczyny,
Marzą mi się zasłony w kratę do kuchni. Długie czerwono białe lub niebiesko białe. Ewentualnie coś w szarościach.
Gdzie szukać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
kierowca od 26.03.2015r.







ZacpanaRapem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 12:12   #3370
lavieenrose789
Rozeznanie
 
Avatar lavieenrose789
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 879
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez ZacpanaRapem Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
Marzą mi się zasłony w kratę do kuchni. Długie czerwono białe lub niebiesko białe. Ewentualnie coś w szarościach.
Gdzie szukać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wrzuć na allegro "zasłony krata", sporo wyników jest.

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Polecam kanał, facebook Gruziński po polsku. Dziewczyny organizują wycieczki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ja byłam dwa lata temu na własną rękę. Nie ma problemu żeby gdzieś dojechać. Jeździ mnóstwo busów tzw. marszrutek. Kosztuje to grosze. Można też wynająć samochód z kierowcą, wtedy najlepiej jak jest komplet w aucie, bo wychodzi taniej. Trzeba się z nimi targować, bo jest duża rozbieżność w cenach. No ale kierowcy tam jeżdżą jak szaleni
[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;88708668]Moje doświadczenie jest dokładnie przeciwne.
Jechałam (w 4 osoby, kobiety i jeden mężczyzna) nie mając ani jednej rezerwacji i spokojnie się wszystko ogarnęło na miejscu - chociaż sugerowałabym jednak zarezerwować. Nie czułam się zagrożona chodząc późnym wieczorem po stolicy czy po innych miastach. Jeśli chodzi o transport, z lotniska kursują wygodne autobusy, autobusy miejskie też istnieją, Tbilisi ma metro, taksówki nie są drogie, na dłuższych trasach jeżdżą tzw. marszrutki - te ostatnie są raczej mało komfortowe, taka nagrzana puszka, ale są. Ludzie są mocno nastawieni na turystów i korzystają z okazji zarobienia, więc z szukaniem transportu nie miałam żadnego problemu, nocleg też często sami oferowali. Jedyny kłopot jest taki, że oni jeżdżą mało bezpiecznie, nie odważyłabym się sama prowadzić.

Polecam korzystanie z przewodników: miałam Lonely Planet i jeszcze jakiś polski, tam jest dobrze opisane, jak się poruszać i jak się dostać w różne miejsca, w internecie też jest mnóstwo informacji. Jeszcze wracając do transportu, dobrze też zwrócić uwagę na godziny kursowania, jak się planuje dłuższe wyjście, czasami warto rozważyć nocleg na miejscu.
Zorganizowana wycieczka ma swoje plusy, jak wszędzie, ale moim zdaniem spokojnie da się na własną rękę bez survivalu.[/QUOTE]

Dziękuję Wam. Najgorsze, że moi rodzice byli 2 lata temu z wycieczką i tak mi nagadali, że takie odległości, autobusów nie ma, nie jest mega bezpiecznie, bez wycieczki wielu rzeczy się nie zobaczy itp. Na pewno to bardzo subiektywna opinia, ale oni zwiedzali sami różne kraje europejskie i nie są jacyś bardzo strachliwi, a akurat co do Gruzji mają taką opinię. Ale sam kraj bardzo polecają.
lavieenrose789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 12:34   #3371
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez ZacpanaRapem Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
Marzą mi się zasłony w kratę do kuchni. Długie czerwono białe lub niebiesko białe. Ewentualnie coś w szarościach.
Gdzie szukać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aliexpress?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-17, 13:05   #3372
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez lavieenrose789 Pokaż wiadomość

Dziękuję Wam. Najgorsze, że moi rodzice byli 2 lata temu z wycieczką i tak mi nagadali, że takie odległości, autobusów nie ma, nie jest mega bezpiecznie, bez wycieczki wielu rzeczy się nie zobaczy itp. Na pewno to bardzo subiektywna opinia, ale oni zwiedzali sami różne kraje europejskie i nie są jacyś bardzo strachliwi, a akurat co do Gruzji mają taką opinię. Ale sam kraj bardzo polecają.
Czasami też różni ludzie różne odbierają to samo. Jeśli byli z wycieczką, to z doświadczenia nie wiedzą, jak jest samodzielnie. Większość ludzi, których znam, jechało na własną rękę. Czytałam, że w niektórych rejonach bywało niebezpiecznie, zdarzały się napady, ale to było lata temu.

Sensowną opcją jest wspomniany samochód z kierowcą/taksówka, ci ludzie byli mili, rozmowni i przeważnie zaangażowani, zatrzymywali się też w wybranych punktach po drodze, niektórzy również z własnej inicjatywy.
Pewną trudnością może być, że z języków obcych większość mówiła tylko po rosyjsku i fajnie, jak ktoś z ekipy chociaż trochę zna, bo można sobie swobodniej porozmawiać, ale i bez tego da się dogadać - raczej każdy starał się znaleźć sposób, żeby się porozumieć, ostatecznie prosili kogoś o tłumaczenie.
Są trudniej dostępne rejony (Tuszetia mi się tak kojarzy), ale Gruzja oferuje sporo i poza nimi.


Jeszcze mi się przypomniało, że w Tbilisi się wręcz potykaliśmy o oferty zorganizowanych wycieczek w różne miejsca, ale nie skorzystaliśmy, więc nie wiem, jak one wyglądały w praktyce.

Edytowane przez 695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Czas edycji: 2021-05-17 o 13:11
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 13:40   #3373
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez lavieenrose789 Pokaż wiadomość
Wrzuć na allegro "zasłony krata", sporo wyników jest.

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------







Dziękuję Wam. Najgorsze, że moi rodzice byli 2 lata temu z wycieczką i tak mi nagadali, że takie odległości, autobusów nie ma, nie jest mega bezpiecznie, bez wycieczki wielu rzeczy się nie zobaczy itp. Na pewno to bardzo subiektywna opinia, ale oni zwiedzali sami różne kraje europejskie i nie są jacyś bardzo strachliwi, a akurat co do Gruzji mają taką opinię. Ale sam kraj bardzo polecają.

Do niektórych miejsc jest daleko, ale dojechać da się bez problemu, tylko nie zawsze ma to sens. Zależy na ile czasu chcesz jechać. Ja byłam w Tbilisi i np. do Batumi nie widziałam sensu żeby jechać, bo to zdecydowanie za daleko. Nie da się zwiedzić całego kraju. Znam ludzi co przylecieli do Tbilisi, a wracali z Kutaisi i żałuję, że sama nie wpadłam na taki pomysł, bo to dobra opcja żeby więcej zobaczyć.


[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;88709114]Czasami też różni ludzie różne odbierają to samo. Jeśli byli z wycieczką, to z doświadczenia nie wiedzą, jak jest samodzielnie. Większość ludzi, których znam, jechało na własną rękę. Czytałam, że w niektórych rejonach bywało niebezpiecznie, zdarzały się napady, ale to było lata temu.

Sensowną opcją jest wspomniany samochód z kierowcą/taksówka, ci ludzie byli mili, rozmowni i przeważnie zaangażowani, zatrzymywali się też w wybranych punktach po drodze, niektórzy również z własnej inicjatywy.
Pewną trudnością może być, że z języków obcych większość mówiła tylko po rosyjsku i fajnie, jak ktoś z ekipy chociaż trochę zna, bo można sobie swobodniej porozmawiać, ale i bez tego da się dogadać - raczej każdy starał się znaleźć sposób, żeby się porozumieć, ostatecznie prosili kogoś o tłumaczenie.
Są trudniej dostępne rejony (Tuszetia mi się tak kojarzy), ale Gruzja oferuje sporo i poza nimi.


Jeszcze mi się przypomniało, że w Tbilisi się wręcz potykaliśmy o oferty zorganizowanych wycieczek w różne miejsca, ale nie skorzystaliśmy, więc nie wiem, jak one wyglądały w praktyce.[/QUOTE]


Potwierdzam, że auto z kierowcą to dobra opcja. My trafiliśmy na takiego co mówił po Polsku. Dużo czasu nam poświęcił i dużo nie skasował. Ci kierowcy wiedzą też w które miejsca są wycieczki, gdzie się zatrzymują i robią dokładnie to samo. Oni ogólnie są dość życzliwy tylko bywają trochę nadgorliwi. Wycieczki zorganizowane są na każdym kroku, ale średnio się opłacają, ale można zaczerpnąć z nich inspiracje Potwierdzam też to co wcześniej ktoś pisał, że po stolicy można bez problemu poruszać się metrem.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 14:41   #3374
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Domowej roboty mleko owsiane dodawane do kawy. Nie warzy się ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 15:34   #3375
lavieenrose789
Rozeznanie
 
Avatar lavieenrose789
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 879
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;88709114]Czasami też różni ludzie różne odbierają to samo. Jeśli byli z wycieczką, to z doświadczenia nie wiedzą, jak jest samodzielnie. Większość ludzi, których znam, jechało na własną rękę. Czytałam, że w niektórych rejonach bywało niebezpiecznie, zdarzały się napady, ale to było lata temu.

Sensowną opcją jest wspomniany samochód z kierowcą/taksówka, ci ludzie byli mili, rozmowni i przeważnie zaangażowani, zatrzymywali się też w wybranych punktach po drodze, niektórzy również z własnej inicjatywy.
Pewną trudnością może być, że z języków obcych większość mówiła tylko po rosyjsku i fajnie, jak ktoś z ekipy chociaż trochę zna, bo można sobie swobodniej porozmawiać, ale i bez tego da się dogadać - raczej każdy starał się znaleźć sposób, żeby się porozumieć, ostatecznie prosili kogoś o tłumaczenie.
Są trudniej dostępne rejony (Tuszetia mi się tak kojarzy), ale Gruzja oferuje sporo i poza nimi.


Jeszcze mi się przypomniało, że w Tbilisi się wręcz potykaliśmy o oferty zorganizowanych wycieczek w różne miejsca, ale nie skorzystaliśmy, więc nie wiem, jak one wyglądały w praktyce.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Do niektórych miejsc jest daleko, ale dojechać da się bez problemu, tylko nie zawsze ma to sens. Zależy na ile czasu chcesz jechać. Ja byłam w Tbilisi i np. do Batumi nie widziałam sensu żeby jechać, bo to zdecydowanie za daleko. Nie da się zwiedzić całego kraju. Znam ludzi co przylecieli do Tbilisi, a wracali z Kutaisi i żałuję, że sama nie wpadłam na taki pomysł, bo to dobra opcja żeby więcej zobaczyć.





Potwierdzam, że auto z kierowcą to dobra opcja. My trafiliśmy na takiego co mówił po Polsku. Dużo czasu nam poświęcił i dużo nie skasował. Ci kierowcy wiedzą też w które miejsca są wycieczki, gdzie się zatrzymują i robią dokładnie to samo. Oni ogólnie są dość życzliwy tylko bywają trochę nadgorliwi. Wycieczki zorganizowane są na każdym kroku, ale średnio się opłacają, ale można zaczerpnąć z nich inspiracje Potwierdzam też to co wcześniej ktoś pisał, że po stolicy można bez problemu poruszać się metrem.
Dzięki za wyjaśnienie.

Co do stolicy to domyślam się, że jest to w miarę cywilizowane miejsce, bardziej obawiam się o to jak dotrzeć do tych różnych miejsc, raczej wycieczka miałaby być taka, żeby zobaczyć jak najwięcej.

Moi rodzice byli ze zorganizowaną wycieczką, byli i w Tbilisi, i w Kutaisi, i w Batumi, w Bordżomi, koło Kazbek Peak i ogólnie mam wrażenie, że zwiedzili tam wszystko, co się da, a to dzięki temu, że byli wszędzie zawiezieni bez czekania pół dnia na busiki i błądzenia gdzieś tam.

My mamy jechać na 13-14 dni i raczej zobaczyć wszystko - zakładamy, że nieprędko znowu będziemy w Gruzji, albo i w ogóle. I pod tym kątem się zastanawiam, czy iść bardziej w oszczędność kasy, czy oszczędność czasu i energii (planowanie, szukanie transportu itp itd). Muszę przemyśleć.
lavieenrose789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 16:48   #3376
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Co kupić na prezent dla 8-latki? Tak za 50, max 100zł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


P U L L
Y O U R S E L F
T O G E T H E R
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 16:50   #3377
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Uzywal ktos italki?
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 16:55   #3378
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez lavieenrose789 Pokaż wiadomość
Dzięki za wyjaśnienie.

Co do stolicy to domyślam się, że jest to w miarę cywilizowane miejsce, bardziej obawiam się o to jak dotrzeć do tych różnych miejsc, raczej wycieczka miałaby być taka, żeby zobaczyć jak najwięcej.

Moi rodzice byli ze zorganizowaną wycieczką, byli i w Tbilisi, i w Kutaisi, i w Batumi, w Bordżomi, koło Kazbek Peak i ogólnie mam wrażenie, że zwiedzili tam wszystko, co się da, a to dzięki temu, że byli wszędzie zawiezieni bez czekania pół dnia na busiki i błądzenia gdzieś tam.

My mamy jechać na 13-14 dni i raczej zobaczyć wszystko - zakładamy, że nieprędko znowu będziemy w Gruzji, albo i w ogóle. I pod tym kątem się zastanawiam, czy iść bardziej w oszczędność kasy, czy oszczędność czasu i energii (planowanie, szukanie transportu itp itd). Muszę przemyśleć.
Kwestia wyboru, organizacja samemu kosztuje więcej czasu i czasami można popełnić błąd.
Ale jak coś to da się dostać w różne miejsca, w ciągu trzech dni pod trzema różnymi granicami. Byłam tydzień i to było za krótko, jeśli się nie chciało zwiedzać w biegu, przy dwóch już nie powinno być problemu.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 17:14   #3379
kaewso
Rozeznanie
 
Avatar kaewso
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 576
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Co jest teraz na topie u 11-12 latek? Ewentualnie jakieś pomysły na prezent dla dziewczyny w tym wieku? Budżet +/- 100 zł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaewso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-17, 17:30   #3380
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 587
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Dziewczyny, potrzebuję pomocy z wywabieniem plamy z maseczki algowej.
Spadło mi na śliski, sportowy top, zaprałam od razu mydłem, ale nie zeszło :/
Macie jakiś pomysł?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 17:31   #3381
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

[1=4ac7eae5f92dfa622d89f02 4e559f952d8de277a_657b977 4600aa;88709697]Dziewczyny, potrzebuję pomocy z wywabieniem plamy z maseczki algowej.
Spadło mi na śliski, sportowy top, zaprałam od razu mydłem, ale nie zeszło :/
Macie jakiś pomysł?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Wyprac w pralce?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 17:34   #3382
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
Co kupić na prezent dla 8-latki? Tak za 50, max 100zł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez kaewso Pokaż wiadomość
Co jest teraz na topie u 11-12 latek? Ewentualnie jakieś pomysły na prezent dla dziewczyny w tym wieku? Budżet +/- 100 zł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak na prawdę, to je już trzeba traktować trochę jak dorosłych i po prostu trzeba zapytać/podać w poście co lubią, czym się interesują, bo np. moja siostrzenica lat 7, zaraz 8, lubi Pottera więc nawet karty z motywem Pottera za 15zł będą spoko. Ogląda też tego likee czy tik toka jak się widzi z koleżanką i chciała buty ze świecącą podeszwą do tańczenia, ale właśnie tu już trzeba zahaczyć o konkretne zainteresowania. Bo to, że ona to lubi, to nie znaczy, że ktoś inny w jej wieku będzie to lubił, a wydaje mi się, że ciężko jednak o uniwersalny prezent już w tym wieku. No chyba, że mowa o kolejnym ciuchu, których ma pewnie mnóstwo.


A wracając do prezentów jeszcze dla nastolatek, jakby ktoś pytał o prezent dla 16-latki. Ostatnio trafiłam na tik toka dorosłej kobiety koło 30-tki, która zapytała wprost 16-latków co by chcieli dostać na urodziny. 90% komentarzy to "kasę", 10% komentarzy to alkohol.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Czas edycji: 2021-05-17 o 17:46
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 17:36   #3383
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 587
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Wyprac w pralce?
Próbowałam, ze zwykłym proszkiem nie zeszło.
Czytałam, że takie plamy są ciężkie do usunięcia, ale nigdzie nie ma informacji, czego próbować niestety.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 17:41   #3384
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Czy opłaca się ćwiczyć na hula-hop jeśli chcę wysmuklić talię? jak często musiałabym ćwiczyć? i jaką obręcz na początek wybrać? mam 165 cm wzrostu.
__________________
sun goes down

Edytowane przez WhiteCherry
Czas edycji: 2021-05-17 o 17:51
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 17:49   #3385
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

[1=4ac7eae5f92dfa622d89f02 4e559f952d8de277a_657b977 4600aa;88709702]Próbowałam, ze zwykłym proszkiem nie zeszło.
Czytałam, że takie plamy są ciężkie do usunięcia, ale nigdzie nie ma informacji, czego próbować niestety.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


A z vanishem lub inny odplamiacz?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 17:49   #3386
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

[1=4ac7eae5f92dfa622d89f02 4e559f952d8de277a_657b977 4600aa;88709702]Próbowałam, ze zwykłym proszkiem nie zeszło.
Czytałam, że takie plamy są ciężkie do usunięcia, ale nigdzie nie ma informacji, czego próbować niestety.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Spróbuj mydełka dr Beckmann, uratowało mi sporo ubrań.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 18:34   #3387
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 587
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Spróbuj mydełka dr Beckmann, uratowało mi sporo ubrań.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spróbuję, dziękuję.
Ono dalej jest dostępne w Rossmanie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 19:20   #3388
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Właścicielki psów: co robicie z tymi ubloconymi łapami po spacerze jak jest mokro? Myślałam że nawilżane chusteczki pomogą, ale wycieram wycieram a tu dalej błoto

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 19:42   #3389
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

[1=4ac7eae5f92dfa622d89f02 4e559f952d8de277a_657b977 4600aa;88709800]Spróbuję, dziękuję.
Ono dalej jest dostępne w Rossmanie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Na pewno są w Auchan, ale w Rossmannie też chyba widziałam.
Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
Właścicielki psów: co robicie z tymi ubloconymi łapami po spacerze jak jest mokro? Myślałam że nawilżane chusteczki pomogą, ale wycieram wycieram a tu dalej błoto

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja po prostu przed wyjściem szykowałam w przedpokoju miskę z wodą i ręcznik, na początku był opór ale potem piesa już sama wchodziła i płukała łapki po spacerze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 19:43   #3390
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 60

Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
Właścicielki psów: co robicie z tymi ubloconymi łapami po spacerze jak jest mokro? Myślałam że nawilżane chusteczki pomogą, ale wycieram wycieram a tu dalej błoto

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przecieram ręcznikiem, a potem czekam aż wyschnie i samo odpadnie, wtedy odkurzam. Przy długowłosym psie nie ma magicznych sposobów.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-08 14:01:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:07.