Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-09-05, 00:25   #1
DariaWwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 8

Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna


Witam
Obecnie z narzeczonym zastanawiamy się czy warto przeprowadzić się z Warszawy do mniejszego miasta wojewódzkiego oboje pracujemy zdalnie.
Warszawa nas przytłacza i patrząc po znajomych myślimy czy nie przenieść się do Olsztyna lub Rzeszowa.
Czy którakolwiek z was podjęła taki krok czy raczej w drugą stronę?
Są tutaj jakieś Rzeszowianki emigrantki?
DariaWwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-05, 08:00   #2
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna

Cytat:
Napisane przez DariaWwa Pokaż wiadomość
Witam
Obecnie z narzeczonym zastanawiamy się czy warto przeprowadzić się z Warszawy do mniejszego miasta wojewódzkiego oboje pracujemy zdalnie.
Warszawa nas przytłacza i patrząc po znajomych myślimy czy nie przenieść się do Olsztyna lub Rzeszowa.
Czy którakolwiek z was podjęła taki krok czy raczej w drugą stronę?
Są tutaj jakieś Rzeszowianki emigrantki?

13 lat temu przeprowadziłam się z Warszawy (gdzie się urodziłam i wychowałam) do Dąbrowy Górniczej, i nie żałowałam ani przez moment.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-05, 08:23   #3
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna

Rzeszów to bastion Pisu, weź to pod uwagę. W ogóle tamte okolice. Mnie by to mocno przeszkadzało. Tak, wiem, że teraz wygrał prezydent niepisowiec ale mimo wszystko, mentalność ludzi jest, jaka jest.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-05, 08:43   #4
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna

A dlaczego akurat te miasta bierzecie pod uwagę?
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-05, 08:49   #5
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna

Wydaje mi sie, ze tak przeprowadzaja sie ludzie, ktorzy stamtad pochodza. Jak tam nic nie masz to moze wyjsc Ci drozej niz w Warszawie. Nie szukalabym oszczednosci tam, gdzie musisz za wszystko sama zaplacisz.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-05, 09:07   #6
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna

Cytat:
Napisane przez DariaWwa Pokaż wiadomość
Witam
Obecnie z narzeczonym zastanawiamy się czy warto przeprowadzić się z Warszawy do mniejszego miasta wojewódzkiego oboje pracujemy zdalnie.
Warszawa nas przytłacza i patrząc po znajomych myślimy czy nie przenieść się do Olsztyna lub Rzeszowa.
Czy którakolwiek z was podjęła taki krok czy raczej w drugą stronę?
Są tutaj jakieś Rzeszowianki emigrantki?
A dlaczego Rzeszów lub Olsztyn? Macie tam rodzinę czy przyjaciół? Czy po prostu byłyście tam kiedys i wam się spodobało?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-05, 10:00   #7
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;88886977]Rzeszów to bastion Pisu, weź to pod uwagę. W ogóle tamte okolice. Mnie by to mocno przeszkadzało. Tak, wiem, że teraz wygrał prezydent niepisowiec ale mimo wszystko, mentalność ludzi jest, jaka jest.[/QUOTE]
Moim zdaniem to nie ma aż takiego znaczenia, jeśli otacza się ludźmi o podobnych do swoich poglądach. Te wszystkie po☠☠☠ane pomysły pisu i tak wprowadzają na szczeblu krajowym, więc i tak od tego się nie ucieknie
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-09-05, 11:14   #8
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna

Mieszkałam w Rzeszowie przez 3 lata, teraz co jakiś czas odwiedzam te strony. Tego bastionu PiSu nie odczuwam. Władza jest taka a nie inna w całym kraju, a przecież sama decydujesz jakimi ludźmi się otaczasz.
Nie mieszkałam nigdy w Warszawie, ale Rzeszów jest na pewno bardziej spokojny niż taki np. Wrocław. Nie przytłacza. Jednocześnie jest bardzo dużo fajnych miejsc, w których można spędzić czas. Miasto jest w gruncie rzeczy bardzo ładne i zadbane. Mam tam wielu znajomych i są zadowoleni, część chce zostać na zawsze. Koszty życia, choćby wynajmu mieszkania są znacząco niższe niż w Warszawie.
Nie wiem za bardzo co mogę więcej napisać, bo nie wiem pod jakim kątem szukacie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-05, 12:51   #9
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna

Dziewczyny, wiele lat w moim mieście rządziła partia X, po czym po kolejnych wyborach - Y. Różnica jest kolosalna, to, co się (nie)działo, a co jest teraz. Wg mnie to, kto/jaka partia rządzi - ma znaczenie.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-05, 12:57   #10
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna

Oczywiście, że partia ma znaczenie :yes:
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-05, 13:10   #11
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna

Tak czy siak w samym Rzeszowie akurat PiS nie rządzi i raczej ludzie są tu raczej zadowoleni z tego jak się miasto rozwija ¯\_(ツ)_/¯ Podkarpacie jako całość, zwłaszcza mniejsze miejscowości to już inna historia.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-05, 13:31   #12
rewelka111
Rozeznanie
 
Avatar rewelka111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 648
Dot.: Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna

Ja jestem z Rzeszowa choć już tam nie mieszkam od wielu lat.



Co do bastionu posu to wręcz przeciwnie. Całe Podkarpacie jest oczywiście za tym rządem, ale wyjątkiem jest właśnie kilka gmin w Bieszczadach i rzeszów. Ostatnio nawet w Rz były głośne wybory prezydenckie i kandydaci PiS odpadli z kretesem już w pierwszej rundzie. Wygrał człowiek opozycji.



Samo miasto jest ładne, zadbane. Jest sporo fajnych knajp, rozrywek, studentów. Nie znudzisz się tam choć wg mnie cierpi na to co przeżyły wszystkie rozwijające się mista czyli chaos w budownictwie, problemy z przepełnioną komunikacją miejską, drożejące w zawrotnym tempie mieszkani choć dalej są tańsze niż w takiej Warszawie czy Krakowie.



Osobiście Warszawy nie lubię. Wybrałabym miasto mniejsze, ale znów Rzeszów chyba byłby zbyt mały. Brakuje mi w nim „artystycznej duszy”.



Olsztyn uwielbiam, zakochałam się w nim przyjeżdżając w te rejony w odwiedziny, ale nigdy nie mieszkałam w tym mieście wiec ciężko mi obiektywnie ocenić jako całość. Pewnie jako turysta nie zauważam wad.



Myślę, że wiele zależy od tego jakimi jesteście ludźmi i jakie macie fundusze na dom/mieszkanie. Jeśli uwielbiacie naturę i stać by Was było na mieszkanie nad jeziorem to zdecydowanie wybrałabym mniejszy od Reszowa Olsztyn. Jeśli jednak myślicie o mieszkaniu bardziej w centrum i nie zależy Wam na widokach za oknem za to na różnych miejskich rozrywkach to Rzeszów.
__________________
...
rewelka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-05, 17:45   #13
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna

Rzeszow to nie bastion pisu. Owszem moze podkarpacie tak, aczkolwiek mam wrazenie ze ludzie sa tu bardziej przeciwko PO niz za PIS.

Rzeszow to bardzo dynamicznie rozwijajace sie miasto. W miescie sie duzo buduje, postage wiele firm. Samo miasto jest ladne i czyste.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-05, 18:25   #14
Antoiineette
Rozeznanie
 
Avatar Antoiineette
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 821
Dot.: Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna

Gdybym chciała uciekać z Wawy dokądkolwiek, wybrałabym inne miasto niż Rzeszów czy Olsztyn. Dlaczego bierzecie pod uwagę akurat te dwa miasta? Macie tam rodzinę czy znajomych?
Ja na Waszym miejscu rozważyłabym coś bardziej w centralnej/zachodniej Polsce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
So in America when the sun goes down and I sit on the old broken-down river pier watching the long, long skies over New Jersey (...), I think of Dean Moriarty, I even think of Old Dean Moriarty the father we never found, I think of Dean Moriarty.”
Antoiineette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-05, 18:32   #15
Medins
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 635
Dot.: Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna

A może mniejsza miejscowość pod Wawą ? Z dobrym dojazdem do Wawy ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Medins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-05, 19:49   #16
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna

Mnie też przytłacza to miasto. Ale ciekawi mnie, skąd pomysł akurat na Rzeszów i Olsztyn?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-06, 04:57   #17
mel95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 271
Dot.: Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna

Jeju, dajcie spokój z tym pisem. Mieszkam 100 km od Rzeszowa, ale studiowałam i mieszkałam tam 5 lat. I naprawdę tego nie czuć, chyba że obracacie się w partyjnych kręgach. Mieszkałam też w Krakowie i politycznie naprawdę nie odczuwałam różnicy między jednym a drugim a samo miasto jest ładne, nie bardzo duże, ale dobrze rozwinięte i dające możliwości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mel95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-06, 07:15   #18
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna

Przeprowadziłam się z wielkopolski do Rzeszowa, mieszkam tu prawie 2 lata.
Nie czuję żeby to był bastion pisu. Nie spotkałam wojujących pisowców czy katolików. Ludzi spotykam różnych, o różnych poglądach. Na co dzień obracam się wśród znajomych i przyjaciół o podobnym podejściu co ja.
Miasto bardzo mi się podoba, jest ładne, rozwija sie, buduje. Ludzie przyjaźni i bardzo pozytywnie reagują na to że się przeniosłam i sporo ułatwiają.
W Wielkopolsce (region Piły) spotkałam się z narzeczonym ze ścianą i strasznie zamkniętym środowiskiem na osoby z zewnątrz, masakrycznym kolesiostwem i kołem wzajemnej adoracji - przynajmniej w środowisku, które go interesowało. Były oferty pracy, ale kilka razy wpros usłyszeliśmy, że to nie dla niego.
Z przeprowadzki jestem bardzo zadowolona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-06, 22:24   #19
wredna_loszka
Rozeznanie
 
Avatar wredna_loszka
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 557
Dot.: Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna

Gdziekolwiek nie mieszkalam, nie odczuwalam wladzy zadnej partii, bo:
1) nikt nie napastuje nikogo o politce w parku/w centrum handlowym/pubie/kinie/gdziekolwiek indziej
2) otaczamy sie ludzmi, ktorych sami sobie wybieramy
3) nawet jak ktos jest zwolennikiem innej partii, to nie trzeba gadac o politce.

Nie kierowalabym sie rzadzaca wladza danego miasta. Co innego, gdy chodzi o wybor kraju innej kultury.

Nie bylam w Rzeszowie, bylam w Olsztynie i jako miasto OK, ale nie wiem, czemu wybraliscie takie dwa miasta.
Jak sie pracuje zdalnie, to mozna miec te zalete mieszkanie wszedzie. Duzo moich znajomych z branzy wynajelo swoje mieszkania w Polsce, a sami np. pracuja z Barcelony
wredna_loszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-07, 09:23   #20
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 070
Dot.: Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna

Dlaczego akurat te dwa miasta? Rzeszowa nie znam, ale Olsztyn to zaścianek, pod wieloma względami. Ma parę fajnych miejsc, jeziora, krajobrazy, to jest fajne, ale ogólnie mentalność jest jaka jest, możliwości edukacyjne i zawodowe są ograniczone.
Sama w takiej sytuacji celowałabym albo w miasto niedaleko rodziny albo w miasto, z którym jestem związana albo w miasto, w którym się zakochałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-07, 20:11   #21
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna

Mieszkałam na studiach w Olsztynie i nie wiem, ile musieliby mi zapłacić, żebym tam wróciła ba stałe. Wynajmijcie mieszkanie i zobaczcie, czy wam odpowiada dane miasto.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-08, 01:15   #22
DariaWwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 8
Dot.: Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna

Powiem tak te dwa miasta wpadły nam w oko a pochodzimy z łódzkiego.
Zależy nam na możliwości rozwoju lecz nie w Wwa oraz na tym aby już się nigdzie potem nie przeprowadzać.
Myślimy jeszcze nad mniejszymi miastami koło Wwa może to też jest pomysł.
Rzeszów polecało dużo znajomych lecz z tego co słyszę jest podobnie jak w Wielkopolsce skąd pochodzi moja rodzina tzn.krąg znajomości załatwia bardzo dużo i ciężko jest się tego wyzbyć.
DariaWwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-08, 06:37   #23
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna

Cytat:
Napisane przez DariaWwa Pokaż wiadomość
Powiem tak te dwa miasta wpadły nam w oko a pochodzimy z łódzkiego.
Zależy nam na możliwości rozwoju lecz nie w Wwa oraz na tym aby już się nigdzie potem nie przeprowadzać.
Myślimy jeszcze nad mniejszymi miastami koło Wwa może to też jest pomysł.
Rzeszów polecało dużo znajomych lecz z tego co słyszę jest podobnie jak w Wielkopolsce skąd pochodzi moja rodzina tzn.krąg znajomości załatwia bardzo dużo i ciężko jest się tego wyzbyć.
Czemu piszesz o możliwości rozwoju, skoro i tak pracujecie zdalnie? Zamierzacie szukać pracy stacjonarnej w nowym mieście? Jeśli tak to przede wszystkim skupiłabym się na przeglądaniu ogłoszeń, czy w ogóle jest coś, co by Was zaciekawiło. Poza tym myślę, że nie da się wybrać miasta tylko na podstawie cudzych opinii i liczyć, że to już będzie ostateczna decyzja, trzeba się trochę na własnej skórze przekonać, jaki gdzieś panuje klimat.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-08, 13:39   #24
tinque
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 261
Dot.: Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna

Cytat:
Napisane przez DariaWwa Pokaż wiadomość
Powiem tak te dwa miasta wpadły nam w oko a pochodzimy z łódzkiego.
Zależy nam na możliwości rozwoju lecz nie w Wwa oraz na tym aby już się nigdzie potem nie przeprowadzać.
Myślimy jeszcze nad mniejszymi miastami koło Wwa może to też jest pomysł.
Rzeszów polecało dużo znajomych lecz z tego co słyszę jest podobnie jak w Wielkopolsce skąd pochodzi moja rodzina tzn.krąg znajomości załatwia bardzo dużo i ciężko jest się tego wyzbyć.
Spróbuj wynająć mieszkanie w którymś z miast na chwilę, wtedy ocenisz.
Na opinii znajomych bym nie polegała, mi polecali Kraków i Warszawę. Wawa jest dla mnie przytłaczająca, a w Krakowie denerwują mnie odległości i korki. Słuchając głosu znajomych powinno mi się tam podobać, a jednak nie.

Co do Olsztyna to się nie wypowiem ale Rzeszów jest fajnym miastem, nie jakoś bardzo dużym, ale sporo się dzieje, jest dużo ciekawych miejsc. Można powiedzieć że to taki mniejszy Kraków.
Tylko wybierając miejsce do życia pracując zdalnie wolałabym żeby było ono stosunkowo blisko miasta rodzinnego, żeby nie jechać na święta 12h z jednego końca polski na drugi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tinque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-10, 01:06   #25
DariaWwa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 8
Dot.: Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna

Przemyślimy ten temat ,dziękuje za odpowiedzi oraz rady.
DariaWwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-14, 22:51   #26
LUKAMAR
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 8
Dot.: Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna

Z Wrocławia do Rzeszowa przeprowadził się syn mojego sąsiada wraz ze swoją świeżo poślubioną małżonką.On 26 lat ,kierowca w firmie kurierskiej,ona 24 lata, pielęgniarka. Powód przeprowadzki?Mieszkanie. Gdy we Wrocławiu cena metra kw waha się między 5600zł a 6800 zł,oni zakupili w Rzeszowie 3 pokojowe mieszkanie płacąc 1840 zł za metr kw.Różnica kolosalna.Żyć mozna wszędzie a dla młodych osób kwestia mieszkania i jego zakupu determinuje wybory życiowe.Oni żadnych dylematów nie mieli,by wyjechać z Wrocławia i rodziny też ich wsparły w tym pomyśle.Proza życia.We Wrocławiu wynajmowali mieszkanie 2 pokoje,kuchnia,łazienka,b alkon.Cena wynajmu za miesiąc 2600 plus liczniki czyli ok.3200 zł .Czyli tyle,ile ona zarabiała jako pielęgniarka na rekę.Sensu w tym nie było by wegetować za jedną pensję.Teraz sa na swoim i o wiele więcej kasy z wypłaty zostaje im w kieszeni.
LUKAMAR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-15, 06:02   #27
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna

Cytat:
Napisane przez wredna_loszka Pokaż wiadomość
Gdziekolwiek nie mieszkalam, nie odczuwalam wladzy zadnej partii, bo:
1) nikt nie napastuje nikogo o politce w parku/w centrum handlowym/pubie/kinie/gdziekolwiek indziej
2) otaczamy sie ludzmi, ktorych sami sobie wybieramy
3) nawet jak ktos jest zwolennikiem innej partii, to nie trzeba gadac o politce.

Nie kierowalabym sie rzadzaca wladza danego miasta. Co innego, gdy chodzi o wybor kraju innej kultury.

Nie bylam w Rzeszowie, bylam w Olsztynie i jako miasto OK, ale nie wiem, czemu wybraliscie takie dwa miasta.
Jak sie pracuje zdalnie, to mozna miec te zalete mieszkanie wszedzie. Duzo moich znajomych z branzy wynajelo swoje mieszkania w Polsce, a sami np. pracuja z Barcelony
Ale jak Ci walną w mieście strefę wolną od lgbt, proboszcz będzie blokował konkretne wydarzenia/festiwale a Unia będzie blokować środki ze względu na brak poszanowania praw człowieka to już nagle znaczenie ma, kto jest u władzy 🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-15, 06:07   #28
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna

Cytat:
Napisane przez LUKAMAR Pokaż wiadomość
.Oni żadnych dylematów nie mieli,by wyjechać z Wrocławia i rodziny też ich wsparły w tym pomyśle.Proza życia.
.
Moze rodzina chciala sie ich pozbyc?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-15, 07:26   #29
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna

Cytat:
Napisane przez LUKAMAR Pokaż wiadomość
Z Wrocławia do Rzeszowa przeprowadził się syn mojego sąsiada wraz ze swoją świeżo poślubioną małżonką.On 26 lat ,kierowca w firmie kurierskiej,ona 24 lata, pielęgniarka. Powód przeprowadzki?Mieszkanie. Gdy we Wrocławiu cena metra kw waha się między 5600zł a 6800 zł,oni zakupili w Rzeszowie 3 pokojowe mieszkanie płacąc 1840 zł za metr kw.Różnica kolosalna.Żyć mozna wszędzie a dla młodych osób kwestia mieszkania i jego zakupu determinuje wybory życiowe.Oni żadnych dylematów nie mieli,by wyjechać z Wrocławia i rodziny też ich wsparły w tym pomyśle.Proza życia.We Wrocławiu wynajmowali mieszkanie 2 pokoje,kuchnia,łazienka,b alkon.Cena wynajmu za miesiąc 2600 plus liczniki czyli ok.3200 zł .Czyli tyle,ile ona zarabiała jako pielęgniarka na rekę.Sensu w tym nie było by wegetować za jedną pensję.Teraz sa na swoim i o wiele więcej kasy z wypłaty zostaje im w kieszeni.
Ta cena za metr jest z kosmosu i na pewno za tyle nie da się kupić mieszkania w Rzeszowie, ceny są nawet większe niż to co opisałaś jako wrocławskie.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-15, 09:21   #30
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 587
Dot.: Przeprowadzka z Warszawy do Rzeszowa lub Olsztyna

Cytat:
Napisane przez LUKAMAR Pokaż wiadomość
Z Wrocławia do Rzeszowa przeprowadził się syn mojego sąsiada wraz ze swoją świeżo poślubioną małżonką.On 26 lat ,kierowca w firmie kurierskiej,ona 24 lata, pielęgniarka. Powód przeprowadzki?Mieszkanie. Gdy we Wrocławiu cena metra kw waha się między 5600zł a 6800 zł,oni zakupili w Rzeszowie 3 pokojowe mieszkanie płacąc 1840 zł za metr kw.Różnica kolosalna.Żyć mozna wszędzie a dla młodych osób kwestia mieszkania i jego zakupu determinuje wybory życiowe.Oni żadnych dylematów nie mieli,by wyjechać z Wrocławia i rodziny też ich wsparły w tym pomyśle.Proza życia.We Wrocławiu wynajmowali mieszkanie 2 pokoje,kuchnia,łazienka,b alkon.Cena wynajmu za miesiąc 2600 plus liczniki czyli ok.3200 zł .Czyli tyle,ile ona zarabiała jako pielęgniarka na rekę.Sensu w tym nie było by wegetować za jedną pensję.Teraz sa na swoim i o wiele więcej kasy z wypłaty zostaje im w kieszeni.
Czekaj czekaj, 1840 zł/ m2 kupując mieszkanie? Sorry, ale póki nie zobaczę, to nie uwierzę No chyba, że to a) jakaś kompletna rudera do generalnego remontu, b) kupili po znajomości.
Chyba że mówisz o wynajmie za taką cenę, to jak najbardziej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-14 17:50:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:11.