Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-04, 12:00   #61
Sherminka
Zadomowienie
 
Avatar Sherminka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 164
Dot.: Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?

Moim zdaniem facet może sobie pomyśleć, że masz go za nie wiadomo kogo nie przyjmując tych prezentów. Oczywiście są granice, ale one są indywidualne, jeśli faceta stać na dużo to może Ci czasem sprezentować coś droższego a Ty nie musisz się czuć zobowiązana do tej samej kwoty... Nie chodzi o to, żeby ciągnąć od niego ile się da, ale jeśli mu zależy i widzi, ze masz trudną sytuację finansową to normalnym jest, że chce Cie wspomóc chociażby głupim telefonem, który by i tak leżał.

tak w ramach off topa to wspomnę,że u nas na uczelni(kiedy jeszcze studiowałam) stwierdzili, że najlepszym studentom nie potrzebne stypendium naukowe w formie pieniężnej i bardziej przydadzą nam się nagrody książkowe
Sherminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 15:57   #62
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?

Przecież to tylko używany telefon!
Nie weźmiesz, facet rzuci w kąt.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 16:00   #63
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?

Tez bym wzięła.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 16:12   #64
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość

Mojemu kochanemu chłopakowi skończyła się umowa w sieci i na dniach otrzyma nowy, wypasiony telefon. Rzucił więc, że da mi "stary" (prawie nowy, zupełnie sprawny smartfon, wygląda na nieużywany... Warty dużo więcej, niż jestem w stanie zapłacić). Odmówiłam, on powiedział, żebym się jeszcze zastanowiła, bo moja przedpotopowa nokia zaczyna odmawiać posłuszeństwa i siak czy owak będę potrzebowała wkrótce kupić nowy...
To rozsądna propozycja ,mając na względzie okoliczności ,w tej sytuacji brać jak dają .
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 17:27   #65
Niedopowiedzenia
Zakorzenienie
 
Avatar Niedopowiedzenia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 5 242
Dot.: Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
No ja jestem na farmacji, nie ma możliwości studiowania zaocznie, a zajęcia są tak rozłożone, że gdybym chciała pracować dorywczo, to chyba tylko w nocy... Przynajmniej do skończenia o 7. semestru, później robi się trochę luźniej i niektórzy zaczynają dorabiać.
Kiedy zaczynałam studia półtora roku temu, w domu było okej, posypało się kiedy tata stracił pracę miesiąc temu. To, czy wrócę w październiku zależy od tego, czy znajdzie coś innego/czy przyznają mi stypendium socjalne (i najlepiej jeszcze rektorskie, ale trochę mi się noga na jednym przedmiocie podwinęła :/).

Także trochę jestem teraz drażliwa na punkcie pieniędzy. Z jednej strony muszę oszczędzać na czym się da, a z drugiej nie chcę żerować na kimkolwiek

Zaraz będą wakacje,nie myślałaś o popracowaniu przez ten czas?

---------- Dopisano o 17:19 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
No, także ten. Pojawił się mi w głowie pomysł, że mogłabym od niego ten telefon odkupić- w ratach i po "przyjacielskiej" cenie. Ale w tej sytuacji nawet na to nie mogę sobie za bardzo pozwolić, bo każdy grosz staram się odłożyć.

Te raty to trochę kiepski jak dla mnie pomysł. Może po prostu przyjmij ten telefon,ale zaznacz,że nie chcesz od niego żadnego prezentu,powiedzmy na urodziny,itp?

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:19 ----------

Cytat:
Napisane przez charsi Pokaż wiadomość
Według mnie to najgorszy pomysł z możliwych.
Wyobraź sobie, że zbywa ci jakiś przedmiot, który mógłby służyć dobrze twojemu chłopakowi, a ten ci nie wiem, co miesiąc ratę na konto chce za to przelewać. No ja bym się poczuła idiotycznie, już wolałabym żeby w ogóle tego prezentu nie przyjął.
Rozumiem opory, też bym jakieś miała, ale to jest inny kaliber niż postawienie komuś wakacji w Egipcie, tu masz praktyczny podarunek , w związkach, w rodzinie takie rzeczy często przechodzą z ręki do ręki, to nie układ finansowy
No właśnie
To tak jakby X miała urodziny w styczniu i Y dałby jej prezent.
Natomiast w lutym urodziny ma Y i X tydzień przed się pyta jaką kwotę Y zapłacił za jej prezent,bo nie chce być dłużna.

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
No to ja już nie wiem
Już pomijam fakt, że to byłoby strasznie słabe, nosić wypasiony telefon, a skąpić na jedzenie, bo nie wiadomo, czy kredytu starczy do pierwszego... A przecież go w razie czego nie sprzedam. Prezent to prezent.
Już wolę tego telefonu nie brać, ani w ogóle niczego póki co i nie mieć w przyszłości takich oporów (że znowu na nim żeruję), gdyby miał mi np. w przyszłym roku kupić bilet semestralny albo znowu jakiś idiotyczny niepalny fartuch na zajęcia.
Żerowanie byłoby,gdybyś to ty mu zaproponowała wzięcie tego telefonu,itp.

---------- Dopisano o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
NAJGORZEJ.
Oleje (i większość kosmetyków) akurat mi prezentuje siostra, także dupa zbita.

A Wy tak serio myślicie, że jemu może być przykro, że nie chcę tego zasranego telefonu? Bo jakoś w ten sposób to nawet przez moment nie pomyślałam

No a tobie nie byłoby przykro,gdyby nie przyjął od ciebie prezentu?
__________________
If you want to make God laugh, tell him about your plans

Nie dbaj o markę ołówka, sprawdź czy jest zatemperowany.


Porozmawiaj z nami o Bułgarii

Od dupy strony, zapraszamy
Niedopowiedzenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 17:38   #66
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?

Cytat:
Napisane przez Niedopowiedzenia Pokaż wiadomość
Zaraz będą wakacje,nie myślałaś o popracowaniu przez ten czas?[COLOR="Silver"]
No to już jest pewne, pisałam wcześniej.
Mówiłam o tym, że niemożliwe logistycznie jest pracowanie w ciągu semestru, wakacje to inna bajka.

No dobra, przemyślę jeszcze, co tu przeczytałam i pogadam o tym z D Dzięki za wszystkie odpowiedzi!
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 19:30   #67
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?

Jeśli on kupuje sobie nowy tel, tego nawet nie miałby zamiaru sprzedać, a rzuciłby go do szuflady to nie widzę nic złego w przyjęciu go To jest nieco inna sytuacja niż typowy prezent-nie poszedł i nie kupił Ci nowego tel za 3 tys, tylko chce oddać ten, który nie będzie mu potrzebny.

Moje stare tel też gdzieś się walają po szufladach-nie mam TŻta, ale zazwyczaj też te stare oddawałam mamie. Wiem, że to coś innego, ale chłopakowi też bym oddała, gdyby potrzebował, nie widzę w tym nic dziwnego.
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-04, 21:17   #68
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?

Ło jejku, co za temat. Nie wiem dlaczego niektóre kobiety uważają, że wszystko im się należy za ładne oczy a cała reszta, niczym cnotki nie-wy-dymki, boją się dostać cokolwiek, co ma jakąś wartość materialną. Bo jak to przyjąć? Czy wypada?

W tym konkretnym przypadku facet oddaje coś, co jest mu już niepotrzebne, dla niego bez wartości. Skoro ma telefon na abonament, to zapewne każdy poprzedni dostawał od operatora za grosze lub kilkadziesiąt/kilkaset złotych, w każdym razie ułamek kwoty, która przeraża tak bardzo autorkę. Czego tu się bać, honorem unosić? Zupełnie nie rozumiem. On nie kupuje kolii z diamentami ale oddaje telefon, używany.

Natomiast dalej w temacie, jak drogie prezenty wypada przyjmować - takie, na które stać dobroczyńcę (a skoro daje to znaczy, że go stać) i które nie wiążą się z rewanżem - "darmowym tyłkiem".
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 21:34   #69
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?

Cytat:
Napisane przez new woman in town Pokaż wiadomość
Ło jejku, co za temat. Nie wiem dlaczego niektóre kobiety uważają, że wszystko im się należy za ładne oczy a cała reszta, niczym cnotki nie-wy-dymki, boją się dostać cokolwiek, co ma jakąś wartość materialną. Bo jak to przyjąć? Czy wypada?

W tym konkretnym przypadku facet oddaje coś, co jest mu już niepotrzebne, dla niego bez wartości. Skoro ma telefon na abonament, to zapewne każdy poprzedni dostawał od operatora za grosze lub kilkadziesiąt/kilkaset złotych, w każdym razie ułamek kwoty, która przeraża tak bardzo autorkę. Czego tu się bać, honorem unosić? Zupełnie nie rozumiem. On nie kupuje kolii z diamentami ale oddaje telefon, używany.

Natomiast dalej w temacie, jak drogie prezenty wypada przyjmować - takie, na które stać dobroczyńcę (a skoro daje to znaczy, że go stać) i które nie wiążą się z rewanżem - "darmowym tyłkiem".
Tak dla doprecyzowania- telefon jest mało używany, prawie nowiusieńki, stan igła No i kupiony za gotówkę w sklepie, nie od operatora.

Ale to chyba nie ma większego znaczenia dla historii
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 21:36   #70
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
No i kupiony za gotówkę w sklepie, nie od operatora.
i co w związku z tym?
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 22:18   #71
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?

Cytat:
Napisane przez new woman in town Pokaż wiadomość
Ło jejku, co za temat. Nie wiem dlaczego niektóre kobiety uważają, że wszystko im się należy za ładne oczy a cała reszta, niczym cnotki nie-wy-dymki, boją się dostać cokolwiek, co ma jakąś wartość materialną. Bo jak to przyjąć? Czy wypada?

W tym konkretnym przypadku facet oddaje coś, co jest mu już niepotrzebne, dla niego bez wartości. Skoro ma telefon na abonament, to zapewne każdy poprzedni dostawał od operatora za grosze lub kilkadziesiąt/kilkaset złotych, w każdym razie ułamek kwoty, która przeraża tak bardzo autorkę. Czego tu się bać, honorem unosić? Zupełnie nie rozumiem. On nie kupuje kolii z diamentami ale oddaje telefon, używany.

Natomiast dalej w temacie, jak drogie prezenty wypada przyjmować - takie, na które stać dobroczyńcę (a skoro daje to znaczy, że go stać) i które nie wiążą się z rewanżem - "darmowym tyłkiem".


jakbym miała niepotrzebny telefon, a mój TŻ jakiegoś starocia, i nie przyjąłby ode mnie tego telefonu, to bym pomyślałam, że ma coś z głową
nie ogarniam po co kobiety tak sobie komplikują życie, nie słyszałam jeszcze, żeby facet się zastanawiał czy przyjąć prezent () od swojej kobiety
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-04, 22:29   #72
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
i co w związku z tym?
No nic, napisałam przecież, że to chyba nie ma większego znaczenia, bo gdyby był od operatora, też by go opłacił- w ratach.
Napisałam to, bo new woman in town wyraziła jakieś tam przypuszczenie (tak jakby dla niej to był argument), chciałam tylko wyjaśnić.
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 23:02   #73
MeredithGrey
Zadomowienie
 
Avatar MeredithGrey
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 468
Dot.: Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?

Cytat:
Napisane przez edziorek 203 Pokaż wiadomość
Brałabym.
Ja też Nie wiem czy to ciągle obowiązuje, ale mnie uczyli , że odmowa przyjęcia prezentu - jakiekogolwiek , nawet najdroższego- jest nietaktem.

Może w związku nie obowiazuja tak bardzo savoir vivre, co bardziej własne ustalenia partnerów no ale jednak jakbym była Twoim chłopakiem to byłoby mi zwyczajnie przykro

myślisz ze on cokolwiek kalkuluje tak jak Ty?bierz ten telefon
__________________
Książki 2015
5/52
ROLKOholizm! Jesien 2014. ..
MeredithGrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 23:05   #74
K1987
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 804
Dot.: Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
Gdybym miała możliwość mu się odwdzięczyć na podobnym poziomie. Okej jest nawet kupowanie samochodu w prezencie- pod warunkiem, że mogę mu w zamian za to sprezentować motorówkę
No nie wiem, mam jakiś opór przed przyjmowaniem prezentów, kiedy nie mogę się zrewanżować.
A te czynsze i moja sytuacja materialna to był offtop, nie o to tutaj zupełnie chodzi.
Dla mnie to największa głupota. Pamiętam jak dostałam od Tża prezent urodzinowy, który owszem nawet mi się spodobał, ale został wybrany głównie przez wzgląd na cenę. Bo musiał mieć wartość podobną do prezentu zrobionego przeze mnie. I nieważne było, że w tamtym czasie najbardziej zależało mi na książce z antykwariatu za 18zł, na którą jednak od dobrego roku polowałam. Bo grunt, to się 'odwdzięczyć'. Nie wiem autorko jaki charakter i podejście ma Twój chłopak, ale ja po paru akcjach typu 'ooo matko ile wydałaś na prezent, a ja Ci tylko za x kupiłem' powiedziałam, że takie komentarze są dla mnie przykre, bo dając coś chcę obdarowanej osobie sprawić przyjemność, a nie liczę na rewanż. A jeśli ktoś tak do tego podchodzi, to mnie po prostu obraża.
Także weź telefon, a jak będziesz miała możliwość możesz bez powodu zrobić jakiś prezent swojemu chłopakowi. I nie musi to być coś o podobnej wartości materialnej, ale grunt, żeby sprawiło mu przyjemność.
K1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 10:02   #75
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
No nic, napisałam przecież, że to chyba nie ma większego znaczenia, bo gdyby był od operatora, też by go opłacił- w ratach.
Napisałam to, bo new woman in town wyraziła jakieś tam przypuszczenie (tak jakby dla niej to był argument), chciałam tylko wyjaśnić.
Zaczynam myslec ze paradoksalnie jestes bardzo skoncentrowana na pieniadzach
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 10:30   #76
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Zaczynam myslec ze paradoksalnie jestes bardzo skoncentrowana na pieniadzach
Być może, ale swoich. W zasadzie głównie nimi się teraz zajmuję, bo ich brak to mój największy problem teraz. Póki miałam się z czego utrzymać, nie miały dla mnie żadnego znaczenia- kasy ma być tyle, by mieć za co jeść i gdzie mieszkać. Chwilowo jednak nawet tyle nie mam, co więc dziwnego w tym, że się przejmuję?
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 10:31   #77
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Zaczynam myslec ze paradoksalnie jestes bardzo skoncentrowana na pieniadzach
Bo wyjaśniła wątpliwości które ktoś stworzył? No litości - co nie odpowiesz to i tak wizażanki będą złe i znajdą pierdyliard sposobów, żeby przeinaczyć twoje słowa.
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 10:37   #78
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?

Cytat:
Napisane przez Streczer Pokaż wiadomość
Telefon telefonem, pogryziecie się to będą wypominki


Wszystko zależy od faceta, z mojej perspektywy (faceta), jeżeli miałbym umowę w abonamencie o dostawał nowy, dużo lepszy, to pewnie swojej dziewczynie dałbym stary. Zwłaszcza że twój jest na wymarciu.


Z drugiej strony, to miło z twojej strony że nie przyjmujesz takich prezentów. W sensie że nie rzucasz się na nie jak większość pustych kobiet. Zresztą wystarczy poczytać wątek o skąpych facetach gdzie połowa wpisów to istny materializm autorek.

Takie dziewczyny w dzisiejszych czasach się ceni. To nie jest unoszenie się honorem, wręcz przeciwnie.
W związku można sobie robić prezenty, wiesz???
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 10:39   #79
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?

Jakiś czas temu mój luby miał dwa aparaty telefoniczne, jeden telefon na abonament, drugi na kartę. Abonamentowy wypasiony, na kartę jeden ze swoich poprzednich, prosty, bez bajerów. Ten na kartę mu w pewnym momencie padł, a że był nam potrzebny kontakt z obu tych telefonów, to dałam mu jeden ze swoich starych, leżących w szufladzie (trzymam poprzednie aparaty na "wrazie wu", to właśnie było "wrazie wu"). Gdyby wolał iść do komisu od wzięcia tego telefonu ode mnie, to po pierwsze uznałabym że wydaje kasę w błoto, a po drugie zwyczajnie obraziłabym się za takie podejście do mnie. Na szczęście wziął i korzystał radośnie.

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
Generalnie robię takie problemy "z niczego", bo od kiedy jestem w związku z dużo bogatszym chłopakiem stałam się bardzo przewrażliwiona na punkcie pieniędzy... I tego, by ani przez moment nie pozwolić ani jemu, ani komukolwiek innemu pomyśleć, że to ze względu na kasę z nim jestem.
Zdajesz sobie sprawę z tego, że takim podejściem obrażasz jego, siebie i to co was łączy? Wiesz, że z takim podejściem, zarżniesz się psychicznie w tym związku?
Może trzeba było jednak poszukać kogoś o podobnym statusie materialnym? Przecież kwestie różnicy finansowej jeszcze milion razy w tym związku wyjdą i będą przez Ciebie w ten sposób wyolbrzymiane...

Jak jeszcze przeczytałam o Twojej panice na myśl o zamieszkaniu razem, to tak sobie przypomniałam jak to u mnie było - też kiedyś robiłam wszystko, żeby być jak najmniej "uzależnioną" od faceta, dbałam o to, żeby jak najmniej kasy na mnie wydawali itd itp, żeby nikt nie mógł mi zarzucić, że leciałam na ich kasę, blablabla...w efekcie okazało się, że po prostu nie planowałam spędzenia z nimi życia. Podświadomie wiedziałam, że nie ma sensu, żeby inwestowali w związki, w których ja nie byłam w stanie się zaangażować tak, jakby oni tego chcieli.

Taka luźna myśl.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
bo w mojej ocenie większość kobiet uważa, że o jej honorności świadczy nieprzyjęcie prezentu, a ja dla odmiany uważam, że trzeba mieć wysokie poczucie własnej wartości by umieć od faceta prezent przyjąć i nie czuć się w najlepszym razie jak uboga krewna a w najlepszym jak jego utrzymanka, nad którą on wraz z wręczeniem podarku przejmuje władzę.
Zgadzam się.

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
A Wy tak serio myślicie, że jemu może być przykro, że nie chcę tego zasranego telefonu? Bo jakoś w ten sposób to nawet przez moment nie pomyślałam
Ja bym na jego miejscu nie rozumiała dlaczego ze mną jesteś, skoro mnie uważasz za łajzę, która myśli, że jak przyjmiesz ode mnie mój używany telefon, to znaczy że jesteś materialistką. Przecież to jakiś totalnie obrażający tego gościa absurd

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Zaczynam myslec ze paradoksalnie jestes bardzo skoncentrowana na pieniadzach
Dokładnie tak. Masz autorko z kwestią różnic finansowych problem i trzeba coś z tym zrobić...
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany

Edytowane przez elvegirl
Czas edycji: 2014-05-05 o 11:13 Powód: poprawa polszczyzny :P
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-05, 12:56   #80
Duszaniola
Wtajemniczenie
 
Avatar Duszaniola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 2 375
Dot.: Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
przyjmij telefon, to Twój chłopak i chce Ci go dac, jeśli się rozstaniecie to oddasz mu go w pudle z innymi rzeczami i nie będzie, że nie weźmie.

Jeśli chodzi o kwestie utrzymania to zastanów się, czy chłopak nie ma racji; jak wrócisz do siebie to będziecie na odległość, co jest bez sensu, po 2 możesz w ten sposób sprawdzić, jak wygląda Wasze mieszkanie razem, czy on Ci nie wypomina i w ogóle. Jeśli miałabyś wziąć dziekankę i stracić rok to nic nie tracisz, dziekankę możesz wziąć w każdej chwili i tak i tak.
No chyba jesteś na tyle długo z chłopakiem, by miał pewność, że dla kasy z nim nie jesteś. A Ty jesteś w trudnej sytuacji i potrzebujesz pomocy, on Ci chce ją zaoferować i jak rozumiem myślicie o sobie raczej dość poważnie, więc chyba niepotrzebnie stwarzasz problemy. Kto się ma Tobą opiekować jak nie Twój przyszly mąż i kim Ty się masz opiekować jak nie swoim przyszlym mężem.
Popieram. Co do telefonu to nie widzę najmniejszego problemu - nie jesteście ze sobą 2 tygodnie, on nie wydał na niego żadnych pieniędzy, dla mnie to logiczne, że Ci go zaproponował, skoro Twój ledwo zipie.

Co do mieszkania razem na jego koszt - to moim zdaniem też dobry pomysł. Jakbyś miała socjalne, kredyt studencki albo kasę z wakacji to moglibyście się wydatkami podzielić jakoś procentowo, żeby on nie płacił wszystkiego. A we dwójkę będzie zwyczajnie łatwiej.

Ogólnie to jestem jak najbardziej za tym, żeby kobieta była niezależna - ale uważam, że nie ma się co unosić honorem. Dla mnie logicznym jest, że w związku trzeba sobie pomagać - i finansowo, i psychicznie. Nigdy nie rozumiałam tego, że ludzie mogą być ze sobą mega blisko, a jeśli chodzi o pieniądze to robią nieraz jakieś dziwne problemy, jak pożyczanie od chłopaka telefonu, który i tak by leżał, czy spłacanie go. Ja bym się na miejscu chłopaka czuła dziwnie i tyle. Odwdzięczania się też nie rozumiem. Chciał mi TŻ prezent kupić to mi kupił, nie czuję potrzeby lecenia następnego dnia do sklepu i kupienia czegoś za co najmniej tą samą kwotę. U nas prezenty są robione pod wpływem chwili, bo jedno zobaczyło coś, co drugiemu się spodoba. A nie dlatego, że się trzeba odwdzięczyć. I nieważne czy to kosztuje 5zł czy 500zł, chodzi o gest.
__________________

Duszaniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 13:21   #81
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?

Cytat:
Napisane przez Hibiku Pokaż wiadomość
Bo wyjaśniła wątpliwości które ktoś stworzył? No litości - co nie odpowiesz to i tak wizażanki będą złe i znajdą pierdyliard sposobów, żeby przeinaczyć twoje słowa.
Bo doszukuje sie równości materialnej za wszelką cenę. Tak jakby caly swiat kręcil się wokół stanu konta a ludzie powinni się łączyć w związki przede wszystkim na podstawie ilosci zer na rachunku, żeby uniknąć mezaliansów ekonomicznych. Zamiast sie cieszyc z prezentów, będzie całe zycie rozmyslac co ile kosztowało i co ona teraz musi kupić, żeby nie wyszło głupio. Gdzie tu jakas przyjemność? błagam
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 13:37   #82
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
Zależy gdzie, są jeszcze miejsca- jak moje rodzinne miasto (ponad 200 000 mieszkańców) i jego okolice, gdzie nie ma żadnej medycznej uczelni i magistrowie farmacji, podobnie jak lekarze, są rozchwytywani.
Na kredyt jestem prawie zdecydowana. Ale on i tak w 100% mojego utrzymania nie pokryje, dlatego też uzależniam jego wzięcie od przyznania socjalki. Wtedy, dokładając kasę z wakacji, bym jakoś pociągnęła.
jeśli mówisz o okolicach olsztyna to wcale nie ma tak dużo tej pracy.

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Może trzeba było jednak poszukać kogoś o podobnym statusie materialnym? Przecież kwestie różnicy finansowej jeszcze milion razy w tym związku wyjdą i będą przez Ciebie w ten sposób wyolbrzymiane...
to samo chciałam napisać.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 13:57   #83
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?

Tak drogie, jak drogie ma ochotę wręczyć. Sky is the limit.

A w tej sytuacji, kiedy chłopak chce odstąpić coś, czego już nie będzie używał, to ja nie wiem jakie trzeba mieć kompleksy, żeby się zastanawiać czy można to przyjąć. Ludzie, to tylko używany telefon !

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2014-05-05 o 14:02
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 19:42   #84
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
jeśli mówisz o okolicach olsztyna to wcale nie ma tak dużo tej pracy.
Nie, nie Olsztyn

Może i mam problem z podejściem do pieniądza, bardzo możliwe.
Ale wiecie, wszystkie zakładacie, że to jest mega-poważny długi związek. O ile kocham go i traktuję poważnie, to jesteśmy ze sobą trochę ponad pół roku... Daleka jestem od tego, by wprowadzać jakąkolwiek, choćby częściową "wspólnotę majątkową" na tym etapie związku. A i na droższe prezenty, mam wrażenie, przyjdzie jeszcze czas.
Teraz to ja chcę od niego raz na jakiś czas kwiatka dostać, nie telefon.
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 19:46   #85
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?

Ale Ty trochę błędnie to pojmujesz.

To nie jest prezent na zasadzie: masz urodziny, a on kupuje Ci w sklepie wypasionego ajfona za parę tysi.

To jest sytuacja, gdy Twój telefon się psuje, jego będzie leżał w szufladzie, a on Ci go DAJE. Ja bym tego nie nazwała rpezentem, raczej przysługą.

Zastanawiałabym się, czy to czas na drogie prezenty, jakby mi facet po pół roku kupił kolię z brylantów. A nie dał telefon, którego i tak nie używa..
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 19:52   #86
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?

Ale naprawdę jest różnica między "idziemy do sklepu i kupię ci wypasionego komórczaka", a "twój telefon zdycha, ja za moment będę mieć nowy, a ten wrzucę do szuflady, to sobie go weź, mnie już niepotrzebny".
On nie wydaje ciężkich pieniędzy żeby zaspokoić Twoje widzimisię, tylko oddaje Ci coś, z czego już i tak nie będzie korzystał.
Do takiego gestu nie jest potrzebny wielki mega hiper wypasiony stażowo związek, ja tam kilka razy oddałam swoje stare telefony znajomym. A w ogólniaku kumpel z ławki obok dostał ode mnie mojego walkmana, jak discmana sobie kupiłam :P Niektórzy ludzie tak mają, że nie są materialistami i nie chcą zbić kasy za wszelką cenę, nie liczy się dla nich zarabianie na sprzęcie, z którego już nie korzystają. Wolą oddać go komuś, komu ten sprzęt jeszcze posłuży.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 19:53   #87
raita
Zakorzenienie
 
Avatar raita
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 4 354
Dot.: Prezenty od chłopaka- jak drogie można przyjmować bez wyrzutów sumienia?

Ale to sama mówiłaś we wcześniejszym poście gdzieś tam, że jak uzbierasz na nowy, to tamten oddasz, więc tym bardziej nie widzę problemu.
Jego telefon i tak by leżał w szufladzie, nieużywany. To nie jest tak, że on dając Ci go, odbiera sobie jakąś przyjemność. Wiesz, wychodzę z założenia, ze jak się kogoś kocha, to sie cieszy, że można mu pomóc, sprawić przyjemność itd. Miłość to takie przyzwolenie, że ktoś się mną opiekuję i jednak jest ktoś w moim życiu z kim się muszę liczyć. Podejściem, ze Ty sobie, a on sobie, niczego nie zbudujecie.
__________________
A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć.



raita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-05 19:53:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:52.