Dawna koleżanka, obecnie alkoholiczka - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-10-20, 21:32   #121
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Dawna koleżanka, obecnie alkoholiczka

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-20, 21:53   #122
mybeau
lalka z saskiej porcelany
 
Avatar mybeau
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Syberia
Wiadomości: 399
Dot.: Dawna koleżanka, obecnie alkoholiczka

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dokładnie, przecież ma swoje życie, mam tylko nadzieję, że jest u Niej coraz lepiej.
__________________
잃어버린 채 외면하는 것 같아
mybeau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-27, 00:55   #123
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Dawna koleżanka, obecnie alkoholiczka

Autorko, wszystko OK? Dawno cie nie bylo na forum.

7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-27, 12:53   #124
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Dawna koleżanka, obecnie alkoholiczka

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-28, 08:23   #125
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Dawna koleżanka, obecnie alkoholiczka

Trzepotko, ależ tajemnicza jesteś, możesz przecież napisać wprost, że wiesz że Mijanou chwilowo jest w poprzednim stuleciu, bez neta



Wróci Dziewczyny i nadrobi na pewno, pewnie jeszcze zaktualizuje temat.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-13, 19:27   #126
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Dawna koleżanka, obecnie alkoholiczka

Serdecznie dziękuję za wszystkie wypowiedzi. Tak, jak Elve powiedziała- tkwiłam przymusowo w poprzedniej, bezinternetowej epoce i było to strasznie dziwne uczucie.

Dziewczyny- postawiłam na szczerość dawnych układów i jasno udało mi się (a kosztowało mnie to wiele nerwów- co innego doradzać innym a co innego samemu zracjonalizować pewne sytuacje) powiedzieć, że kasy na wódkę nie zamierzam dawać. Zgodnie z przewidywaniami- obraziła się oraz zaprzeczyła, że ma problem z piciem (w odwrotnej kolejności). Na razie mam spokój od niespodziewanych wizyt, zobaczymy jak długo.

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony czuję egoistyczne zadowolenie, że "wizyty" ustały. Z drugiej- mam niejasne poczucie winy, że nie umiem pomóc. Ale alkoholikowi nie da się "na siłę"pomóc i mam świadomość tego faktu. Dopóki dziewczyna będzie wypierać problem- nic nie mogę zrobić.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-13, 19:54   #127
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Dawna koleżanka, obecnie alkoholiczka

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2018-11-13 o 19:56
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-13, 19:55   #128
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Dawna koleżanka, obecnie alkoholiczka

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Serdecznie dziękuję za wszystkie wypowiedzi. Tak, jak Elve powiedziała- tkwiłam przymusowo w poprzedniej, bezinternetowej epoce i było to strasznie dziwne uczucie.

Dziewczyny- postawiłam na szczerość dawnych układów i jasno udało mi się (a kosztowało mnie to wiele nerwów- co innego doradzać innym a co innego samemu zracjonalizować pewne sytuacje) powiedzieć, że kasy na wódkę nie zamierzam dawać. Zgodnie z przewidywaniami- obraziła się oraz zaprzeczyła, że ma problem z piciem (w odwrotnej kolejności). Na razie mam spokój od niespodziewanych wizyt, zobaczymy jak długo.

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony czuję egoistyczne zadowolenie, że "wizyty" ustały. Z drugiej- mam niejasne poczucie winy, że nie umiem pomóc. Ale alkoholikowi nie da się "na siłę"pomóc i mam świadomość tego faktu. Dopóki dziewczyna będzie wypierać problem- nic nie mogę zrobić.
Bardzo dobrze zrobiłaś, zadbałaś o siebie, ale też i o nią mówiąc prawdę i nie wspierając jej w alkoholizmie. Być może będzie to jedna z kropel, która za jakiś czas wydrąży skałę i sprawi, że pójdzie się leczyć.
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-13, 19:57   #129
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Dawna koleżanka, obecnie alkoholiczka

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-13, 20:06   #130
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Dawna koleżanka, obecnie alkoholiczka

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Też prawda, ale na to już nie mamy wpływu.
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-13, 20:10   #131
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Dawna koleżanka, obecnie alkoholiczka

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ona już dno zaliczyła.
Mowa nieskładna, każda ręka w inną stronę, drżenie całego ciała. Ponieważ zagłębiłam się w temat i nawiązałam (niechętnie) kontakt z jej najblizszymi wiem, że jeść ma co, więc głodna nie chodzi. Oni też są bezradni. Dziewczyna pije już nawet z osiedlowym małolactwem. Trochę wstyd w tym wieku.

To jest jednak straszna choroba.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-13, 20:16   #132
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Dawna koleżanka, obecnie alkoholiczka

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-13, 21:36   #133
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Dawna koleżanka, obecnie alkoholiczka

Każdy ma inne "dno", ktore musi "osiagnac". Znam alkoholika, ktory wylecial z pracy z powodu picia i dla niego bylo to dno, po uderzeniu w ktore sie ogarnal. Poszedl na terapie, przestal pic, zmienil zycie. Przez caly czas mial mieszkanie i mial za co zyc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-14, 16:31   #134
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Dawna koleżanka, obecnie alkoholiczka

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że to alkoholik sam musi zrozumieć swój problem i zechcieć się leczyć. Nikt za niego tego nie zrobi.
Wiadomo Mija, że dla Ciebie był to wielki dylemat, bo jesteś dobrym człowiekiem, ale jednak w tym przypadku dobrze zrobiłaś, że odmówiłaś jej kolejnej "pożyczki".

Miałam w rodzinie taką osobę. Wujek stoczył się na dno, nawet jego matka i żona odmówiły mu jedzenia i wstępu do domu. Dopiero po tym, jak sypiał na ławce w parku, czy na klatce schodowej ogarnął się i poszedł na terapię. Teraz już ze 20 lat nie pije, wybudował dom, wrócił do żony.
Tylko jak mówię, osoba uzależniona musi tego sama chcieć.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-15, 09:48   #135
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Dawna koleżanka, obecnie alkoholiczka

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Mam mieszane uczucia. Z jednej strony czuję egoistyczne zadowolenie, że "wizyty" ustały. Z drugiej- mam niejasne poczucie winy, że nie umiem pomóc. Ale alkoholikowi nie da się "na siłę"pomóc i mam świadomość tego faktu. Dopóki dziewczyna będzie wypierać problem- nic nie mogę zrobić.
Bardzo dobrze zrobiłaś.
Dziwią mnie wypowiedzi niektórych dziewczyn. Wystarczy chociaż dać ulotkę, zaprosić do domu, pomoc nic nie kosztuje...? Koszty emocjonalne takich relacji są bardzo duże. I nie jest to kwestia poświęcenia komuś jednej chwili, a coś znacznie bardziej wyczerpującego.
Osoby uzależnione są toksyczne. Często zachowują się kompletnie nieracjonalnie i są zdolne do wszystkiego. Już sam fakt, że tak szybko dowiedziała się gdzie konkretnie mieszkasz, jest niepokojący. Możesz dać komuś dużo swojej energii, siły, starań, a wcale nie przyniesie to efektów. Druga osoba wciąż będzie krążyć po dnie. Co gorsza, Ty również zaczniesz coraz bardziej przez to cierpieć. Świadomość bezradności i tego, że bardzo się starasz i to wszystko na nic, jest okropnie obciążająca.

Ktoś pisał - osoby wrażliwe muszą uważać na ludzi z takimi problemami. I zgadzam się totalnie. Zgadzam się również z tym, że niektóre formy pomocy to wygodnickie maskowanie wyrzutów sumienia, walka o własne ego. Niestety trzeba powiedzieć sobie jasno, że zbawianie świata to nie jest zabawa. Zawsze byłam bardzo empatyczna i wrażliwa, chciałam pomagać innym. Nauczyłam się jednak ostatnio, że ważny jest dystans. Najpierw musimy troszczyć się o siebie, potem o innych... Tak, aby gdzieś nie zgubić swojej energii i nie obudzić się w nieszczęściu. Bo czy świat będzie lepszy, gdy oprócz tej chorej osoby, cierpieć będą również jej pomagający? Gdy z jednego problemu zrobią się dwa...
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-15, 19:57   #136
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Dawna koleżanka, obecnie alkoholiczka

Serdecznie dziekuję za wszystkie komentarze i za Wasze spojrzenie "chłodnym okiem" na sprawę. Mam mniejsze wyrzuty i utwierdziłam się w przekonaniu, że postąpiłam dobrze a przynajmniej było to jedyne słuszne wyjście.
Zamykam wątek i jeszcze raz dziękuję.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-15 20:57:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:32.