Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-05-01, 10:02   #2041
brianstorm
Rozeznanie
 
Avatar brianstorm
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 925
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII

Cytat:
Napisane przez PannaMagda Pokaż wiadomość
Nam odwolali w srode, dostalismy voucher do wykorzystania do 10/2021.. + 20% wartosci wakacji. Mozemy wziac kase ale musimy dac im dobry powod.. w sumie jezeli wszyscy chcieliby kase to biuro by zbankrutowalo a wtedy to juz mega problem. :/

Przypomnij Gdzie wy mieliscie leciec ?


Gothka piekne zaproszenia!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Japonia i Korea
Taki voucher też dobra sprawa, pod warunkiem, że ceny nie wzrosną o więcej niż te 20%. My mamy kilka opcji do wyboru i jeszcze nie wiemy, co zrobimy. Może jeśli nie będziemy musieli za dużo dopłacać, to przełożymy na późniejszy termin. Gorzej z wcześniej odwołanym lotem Ryanairem, bo nasze bilety były mega tanie i jak teraz sprawdzaliśmy ceny lotów, to wszędzie musielibyśmy dokładać do interesu. No ale na razie i tak nigdzie nie polecimy, a czasu na decyzję jest sporo, więc też jeszcze poczekamy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brianstorm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 10:03   #2042
694fcdf7a19624f0727048617a838dcb1266be57_641ce80216f07
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 8 556
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII

Dziewczyny współczuję odwołanych lotów i łączę się w bólu, jeszcze to sobie odbijemy

Co do zaręczyn i ślubów w otoczeniu, jak kończyłam studia to tylko jedna dziewczyna była zamężna, ale była od nas chyba 3 lata starsza. Druga, też starsza, wzięła ślub chwilę po skończeniu studiów.
Z mojego najbliższego otoczenia część osób jest zaręczona albo po ślubie, ale moi znajomi są tak przeważnie ok. 5 lat ode mnie starsi.

Z kolei na fb czy ig widzę, że osoby, które chodziły ze mną do podstawówki czy gimnazjum mają dziecko albo już dwójkę. Ale te osoby też nie szły na studia, myślę, że tutaj może być jakaś zależność.

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka
694fcdf7a19624f0727048617a838dcb1266be57_641ce80216f07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 10:13   #2043
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII

Cytat:
Napisane przez zoltykot Pokaż wiadomość
Piękne!

Jeśli chodzi o "kwiatowo-alkoholowe" (najczęściej spotykam się właśnie z alkoholem zamiast kwiatów) wierszyki to podobają mi się w zamian zbiórki np. na schronisko. A tak to sama też bym raczej o nic nie prosiła.

Bardzo podobają mi się kwiatowe motywy na zaproszeniach. Moja kuzynka miała podobne, tylko z różowymi różami
(W ogóle jak sobie pomyślę, że niedługo minie im rok po ślubie... A jesteśmy rówieśniczkami - ona ma dziecko i męża, a ja życia nie ogarniam bywa i tak.)
Też kiedyś myślałam o datkach na schronisko czy fundację, ale nie wiem jak goście by się na to zapatrywali...już widzę jak ktoś targa w galowym stroju 20 kg psiej karmy nie chciałabym ich stawiać w niezrecznej sytuacji...
A co do wieku i "osiągnięć życiowych" to mam podobnie i czasem dziwnie się czuję myśląc o tym, że koleżanki/kuzynki od kilku lat zamężne i dzieciate a ja 30 na karku i nie zanosi się nawet na zaręczyny ech...czasem się zastanawiam czy nie popelnilam błędu tak zwlekajac i nie naciskajac wcześniej na ten temat...przynajmniej bym wiedziała na czym stoję.

Edytowane przez Niezapominajka09
Czas edycji: 2020-05-01 o 10:15
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 10:22   #2044
PannaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar PannaMagda
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 186
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII

Cytat:
Napisane przez brianstorm Pokaż wiadomość
Japonia i Korea
Taki voucher też dobra sprawa, pod warunkiem, że ceny nie wzrosną o więcej niż te 20%. My mamy kilka opcji do wyboru i jeszcze nie wiemy, co zrobimy. Może jeśli nie będziemy musieli za dużo dopłacać, to przełożymy na późniejszy termin. Gorzej z wcześniej odwołanym lotem Ryanairem, bo nasze bilety były mega tanie i jak teraz sprawdzaliśmy ceny lotów, to wszędzie musielibyśmy dokładać do interesu. No ale na razie i tak nigdzie nie polecimy, a czasu na decyzję jest sporo, więc też jeszcze poczekamy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wg mnie wzrosna.. ludzie wyposzczeni to beda chcieli leciec gdzies

Szkoda tej Japonii Waszej.. chcialabym poleciec, zobaczyc.
Moze cos dobrego wymysla jak sie te korona skonczy..
Cytat:
Napisane przez Niezapominajka09 Pokaż wiadomość
Też kiedyś myślałam o datkach na schronisko czy fundację, ale nie wiem jak goście by się na to zapatrywali...już widzę jak ktoś targa w galowym stroju 20 kg psiej karmy nie chciałabym ich stawiać w niezrecznej sytuacji...
A co do wieku i "osiągnięć życiowych" to mam podobnie i czasem dziwnie się czuję myśląc o tym, że koleżanki/kuzynki od kilku lat zamężne i dzieciate a ja 30 na karku i nie zanosi się nawet na zaręczyny ech...czasem się zastanawiam czy nie popelnilam błędu tak zwlekajac i nie naciskajac wcześniej na ten temat...przynajmniej bym wiedziała na czym stoję.
Czemu sie nie zanosi ?
__________________
H.23.06.2013
M.22.09.2013
PannaMagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 11:40   #2045
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII

Cytat:
Napisane przez PannaMagda Pokaż wiadomość


Czemu sie nie zanosi ?
No jakby to powiedzieć tak pokrótce (bo już nieraz tu o tym wspominałam) mój nie za bardzo chce o tym rozmawiać. Nie wiem jak to się dalej potoczy, bo ja mu już zapowiedziałam, że nie wezmę z nim kredytu (planujemy kupno/budowę domu) dopóki nie wiem na czym stoję. Są 2 opcje: albo chce mnie zaskoczyć (ale w to wątpię) albo gra na czas licząc że zmienię zdanie albo daje czas sobie na podjęcie poważnych kroków. Za dużo się nasłuchałam o nieszczęśliwych małżeństwach i okropnych żonach jego kolegów
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 11:49   #2046
madeofdream
Raczkowanie
 
Avatar madeofdream
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 84
Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII

Gothka bardzo ładne zaproszenia ten pomysł z drewnianym serduszkiem bardzo ciekawy

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka09 Pokaż wiadomość
Też kiedyś myślałam o datkach na schronisko czy fundację, ale nie wiem jak goście by się na to zapatrywali...już widzę jak ktoś targa w galowym stroju 20 kg psiej karmy nie chciałabym ich stawiać w niezrecznej sytuacji...

Nie trzeba zaraz 20kg kupować, zawsze można kupić mniejszy worek lub puszki/saszetki. Gdybym brała ślub to właśnie o karmę bym poprosiła, bo wiem jaka słaba sytuacja jest w schroniskach dla zwierząt, ledwo wiążą koniec z końcem albo mają horrendalne długi

U mnie na studiach była tylko jedna kobieta, która miała męża i dziecko, ale była od nas sporo starsza (miała prawie 40stke), potem dopiero na drugim roku jedna z moich koleżanek urodziła, a na trzecim jedna wyszła zamąż, tak to kilka zaręczonych, reszta to tylko partnerów miała i tyle. Jakoś nie wyobrażałam sobie żeby na tamtym etapie i z tamtym partnerem miałabym brać ślub
__________________
Strawberries cherries and an angel's kiss in spring,
My summer wine is really made from all these things...
madeofdream jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 11:49   #2047
PannaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar PannaMagda
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 186
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka09 Pokaż wiadomość
No jakby to powiedzieć tak pokrótce (bo już nieraz tu o tym wspominałam) mój nie za bardzo chce o tym rozmawiać. Nie wiem jak to się dalej potoczy, bo ja mu już zapowiedziałam, że nie wezmę z nim kredytu (planujemy kupno/budowę domu) dopóki nie wiem na czym stoję. Są 2 opcje: albo chce mnie zaskoczyć (ale w to wątpię) albo gra na czas licząc że zmienię zdanie albo daje czas sobie na podjęcie poważnych kroków. Za dużo się nasłuchałam o nieszczęśliwych małżeństwach i okropnych żonach jego kolegów
Szkoda byc w takim zawieszeniu.. przepraszam, ze zapytalam.. i przeoczylam informacje.
__________________
H.23.06.2013
M.22.09.2013
PannaMagda jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-01, 11:55   #2048
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka09 Pokaż wiadomość
No jakby to powiedzieć tak pokrótce (bo już nieraz tu o tym wspominałam) mój nie za bardzo chce o tym rozmawiać. Nie wiem jak to się dalej potoczy, bo ja mu już zapowiedziałam, że nie wezmę z nim kredytu (planujemy kupno/budowę domu) dopóki nie wiem na czym stoję. Są 2 opcje: albo chce mnie zaskoczyć (ale w to wątpię) albo gra na czas licząc że zmienię zdanie albo daje czas sobie na podjęcie poważnych kroków. Za dużo się nasłuchałam o nieszczęśliwych małżeństwach i okropnych żonach jego kolegów
Wybacz może za to pytanie (jeśli nie chcesz odpowiadać to po prostu omiń je), ale rozważasz rozstanie jeśli tych zaręczyn w najbliższym czasie nie będzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 12:03   #2049
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII

Cytat:
Napisane przez PannaMagda Pokaż wiadomość
Szkoda byc w takim zawieszeniu.. przepraszam, ze zapytalam.. i przeoczylam informacje.
Daj spokój, nie ma za co nie mam problemu o tym mówić, w końcu jestem na takim forum więc chętnie posłucham kogoś z zewnątrz, chociaż moze powinnam pójść na meskie forum bo meski punkt widzenia mógłby pokazać mi inna perspektywę, zbliżona do mojego Tż.
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 12:05   #2050
zoltykot
Raczkowanie
 
Avatar zoltykot
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 82
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Łaaadne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

U mnie wysyp ślubów, zaręczyn i dzieci (rocznik 99 albo i młodsi). Na studiach mam jedną koleżankę zaręczona, jest też dużo dziewczyn już po ślubach i z dziećmi (tylko, że one są starsze).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Ja chciałabym zaproszenia z motywem chabrowym. W ogóle marzy mi się kolor przewodni chabrowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Misia, z ciekawości - na którym roku jesteś?
No właśnie obserwuję ostatnio wysyp ślubów i zaręczyn pośród osób 18-20letnich I zastanawiam się czy oni te śluby biorą w trakcie studiów, czy w ogóle się na nie nie wybierają.
Może to też od tego zależy że takie osoby nie podejmują już zazwyczaj dalszej edukacji.

Co do studiów to ślubów nie odnotowałam żadnych, zaręczyn też nie (tylko wśród znajomych na innych kierunkach) i chyba tylko jedna dziewczyna jest w ciąży - ale jestem na ostatnim roku licencjatu więc w większości Ci ludzie są jeszcze stosunkowo młodzi (studiów nie zaczęłam w "jedynym słusznym wieku" czyli zaraz po liceum )
A 'starsi' ludzie są albo singlami, albo po rozwodzie.

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka09 Pokaż wiadomość
Też kiedyś myślałam o datkach na schronisko czy fundację, ale nie wiem jak goście by się na to zapatrywali...już widzę jak ktoś targa w galowym stroju 20 kg psiej karmy nie chciałabym ich stawiać w niezrecznej sytuacji...
A co do wieku i "osiągnięć życiowych" to mam podobnie i czasem dziwnie się czuję myśląc o tym, że koleżanki/kuzynki od kilku lat zamężne i dzieciate a ja 30 na karku i nie zanosi się nawet na zaręczyny ech...czasem się zastanawiam czy nie popelnilam błędu tak zwlekajac i nie naciskajac wcześniej na ten temat...przynajmniej bym wiedziała na czym stoję.
Myślę że aż 20 kg raczej nikt by nie przyniósł...chociaż kto wie?
Niezapominajka ściskam Trzymam kciuki żeby wszystko się poukładało.
__________________
Ignorant le passé, conjuguant au futur
Je précédais de moi toute conversation
Et donnais mon avis que je voulais le bon
Pour critiquer le monde avec désinvolture

Kocia mama
zoltykot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 12:12   #2051
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII

Cytat:
Napisane przez madeofdream Pokaż wiadomość
Gothka bardzo ładne zaproszenia ten pomysł z drewnianym serduszkiem bardzo ciekawy




Nie trzeba zaraz 20kg kupować, zawsze można kupić mniejszy worek lub puszki/saszetki. Gdybym brała ślub to właśnie o karmę bym poprosiła, bo wiem jaka słaba sytuacja jest w schroniskach dla zwierząt, ledwo wiążą koniec z końcem albo mają horrendalne długi
Wiem to był tylko przykład, w ogóle myślę, że mało kto by chciał nawet mniejsze opakowania przewozić i myśleć o tym w takim dniu, pewnie woleliby wrzucić 20 czy 30 zł do puszki i tyle. Tyle co na kwiatki.

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Wybacz może za to pytanie (jeśli nie chcesz odpowiadać to po prostu omiń je), ale rozważasz rozstanie jeśli tych zaręczyn w najbliższym czasie nie będzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozważam. Chociaż obstawiam, że raczej byśmy długo bez siebie nie wytrzymali. Kiedyś jak się pokłócilismy to mówił, że nie chce mnie stracić itd. A nie jest bardzo wylewny...Więc doceniam takie słowa. Kiedyś też powiedział coś w stylu: to się hajtnijmy, ale powiedziałam, że udam że tego nie słyszałam
Podejrzewam, że krótkie rozstanie mogłoby pomóc mu podjąć decyzję i docenić co może stracić...ale nie wiem czy tak chcę, tak trochę stawiać sprawę na ostrzu noża... problem w tym, że nigdy nie mialam parcia na ślub. Tzn gdzieś tam kiedyś tak jak się dobrze poznamy...i dlatego tematu prawie nie było. I on chyba do tego przywykł i boi się czegoś zmieniać.
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-01, 12:26   #2052
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII

Cytat:
Napisane przez zoltykot Pokaż wiadomość
Misia, z ciekawości - na którym roku jesteś?
No właśnie obserwuję ostatnio wysyp ślubów i zaręczyn pośród osób 18-20letnich I zastanawiam się czy oni te śluby biorą w trakcie studiów, czy w ogóle się na nie nie wybierają.
Może to też od tego zależy że takie osoby nie podejmują już zazwyczaj dalszej edukacji.

Co do studiów to ślubów nie odnotowałam żadnych, zaręczyn też nie (tylko wśród znajomych na innych kierunkach) i chyba tylko jedna dziewczyna jest w ciąży - ale jestem na ostatnim roku licencjatu więc w większości Ci ludzie są jeszcze stosunkowo młodzi (studiów nie zaczęłam w "jedynym słusznym wieku" czyli zaraz po liceum )
A 'starsi' ludzie są albo singlami, albo po rozwodzie.



Myślę że aż 20 kg raczej nikt by nie przyniósł...chociaż kto wie?
Niezapominajka ściskam Trzymam kciuki żeby wszystko się poukładało.
2 rok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka09 Pokaż wiadomość
Wiem to był tylko przykład, w ogóle myślę, że mało kto by chciał nawet mniejsze opakowania przewozić i myśleć o tym w takim dniu, pewnie woleliby wrzucić 20 czy 30 zł do puszki i tyle. Tyle co na kwiatki.

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------



Rozważam. Chociaż obstawiam, że raczej byśmy długo bez siebie nie wytrzymali. Kiedyś jak się pokłócilismy to mówił, że nie chce mnie stracić itd. A nie jest bardzo wylewny...Więc doceniam takie słowa. Kiedyś też powiedział coś w stylu: to się hajtnijmy, ale powiedziałam, że udam że tego nie słyszałam
Podejrzewam, że krótkie rozstanie mogłoby pomóc mu podjąć decyzję i docenić co może stracić...ale nie wiem czy tak chcę, tak trochę stawiać sprawę na ostrzu noża... problem w tym, że nigdy nie mialam parcia na ślub. Tzn gdzieś tam kiedyś tak jak się dobrze poznamy...i dlatego tematu prawie nie było. I on chyba do tego przywykł i boi się czegoś zmieniać.
A rozumiem myślałam, że ślubu bardzo chcesz i nie rozważasz życia bez niego ale jeśli to dla ciebie nie problem to możecie żyć bez ślubu po prostu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 12:50   #2053
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII

Cytat:
Napisane przez brianstorm Pokaż wiadomość
Gothka, jako znawczyni tematu może polecisz jakieś miejscówki w Bieszczadach? Skoro hotele będą się pomału otwierać to może chociaż tam byśmy wyskoczyli, o ile Tż dostanie urlop w tym samym terminie.
Jakąś wielką znawczynią nie jestem, bo od 3 lat mamy już swoją ,,stałą" miejscówkę i zawsze jeździmy w to samo miejsce

Pytanie, co Was interesuje- hotel, gospodarstwo agroturystyczne czy pole namiotowe? Bardziej dzika wieś czy coś bardziej cywilizowanego? I jaki rodzaj aktywności- całodniowe wypady w góry czy raczej wolicie popływać.

Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
Bardzo fajne polaczenie podobne zaproszenie do tego z pierwszego linku dostalismy ostatnio
Cytat:
Napisane przez PannaMagda Pokaż wiadomość
Gothka piekne zaproszenia!
Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Łaaadne
Cytat:
Napisane przez madeofdream Pokaż wiadomość
Gothka bardzo ładne zaproszenia ten pomysł z drewnianym serduszkiem bardzo ciekawy
Dzięki
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 14:32   #2054
8d52f060ff4e0f29af012b7e97262db95239fded_5f04fe7261fa4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 310
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII

Brainstorm - my tez odwolalismy loty, bo panstwo do ktorego mielismy leciec zamknelo dla Europejczykow (I pewnie nie tylko) granice. Niestety jeszcze nie dostalismy zwrotu pieniedzy, musze tz przymusic zeby zadzwonil do strony rezerwacyjnej dzisiaj. Powoli zaczynam sie martwic ze moze jakies problemy ze zwrotem beda, a nie sa to male kwoty :/



Niezapominajka09 dlugo juz jestes z Twoim tz? Moj tez nie poruszal tematu slubu, dopiero jak ja zaczelam o tym mowic to sie wypowiedzial. Ah I jeszcze mam pytanie w jakim wieku jestescie. Czesto mlodszym facetom sie do slubu nie spieszy (chociaz znam wyjatki)
8d52f060ff4e0f29af012b7e97262db95239fded_5f04fe7261fa4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 14:36   #2055
brianstorm
Rozeznanie
 
Avatar brianstorm
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 925
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII

Cytat:
Napisane przez gothka152 Pokaż wiadomość
Jakąś wielką znawczynią nie jestem, bo od 3 lat mamy już swoją ,,stałą" miejscówkę i zawsze jeździmy w to samo miejsce

Pytanie, co Was interesuje- hotel, gospodarstwo agroturystyczne czy pole namiotowe? Bardziej dzika wieś czy coś bardziej cywilizowanego? I jaki rodzaj aktywności- całodniowe wypady w góry czy raczej wolicie popływać.





Dzięki
Pole namiotowe na pewno nie, a czy hotel, czy prywatna kwatera - chyba bez większego znaczenia. Spędzanie czasu preferujemy raczej aktywnie, nie mówię tu o jakichś całodniowych wędrówkach od schroniska do schroniska, ale jednak żeby nie siedzieć w pokoju cały dzień. Miejscowość nie musi być super centrum rozrywkowym (tym bardziej, że rozrywki mogą się jeszcze przez jakiś czas nie otworzyć), może być po prostu bazą wypadową na jednodniowe wycieczki autem gdzieś po okolicy
Wy jeździcie w tamte strony tak po prostu odpocząć od codzienności, czy z planem miejsc/tras do odwiedzenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brianstorm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 14:36   #2056
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII

[1=8d52f060ff4e0f29af012b7 e97262db95239fded_5f04fe7 261fa4;87809512]Brainstorm - my tez odwolalismy loty, bo panstwo do ktorego mielismy leciec zamknelo dla Europejczykow (I pewnie nie tylko) granice. Niestety jeszcze nie dostalismy zwrotu pieniedzy, musze tz przymusic zeby zadzwonil do strony rezerwacyjnej dzisiaj. Powoli zaczynam sie martwic ze moze jakies problemy ze zwrotem beda, a nie sa to male kwoty :/



Niezapominajka09 dlugo juz jestes z Twoim tz? Moj tez nie poruszal tematu slubu, dopiero jak ja zaczelam o tym mowic to sie wypowiedzial. Ah I jeszcze mam pytanie w jakim wieku jestescie. Czesto mlodszym facetom sie do slubu nie spieszy (chociaz znam wyjatki)[/QUOTE]
Ja tez czekam na zwrot kasy za odwolany lot i kolezanka mnie uswiadomila, ze mają na to 180dni... inny przewoznik niby mial oddac kase w ciagu 30dni ale jak napisalam ponownie wiadomosc to dostałam informację, ze sa opoznienia i moze to potrwać dluzej niz 30dni
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 14:51   #2057
8d52f060ff4e0f29af012b7e97262db95239fded_5f04fe7261fa4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 310
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII

Asik1503 o masakra. Jeszcze nigdy wczesniej nie odwolywalam lotow ale pol roku czekaniaa to bardzo dlugi czas i mam nadzieje ze szybciej nam te pieniadze zwroca :/ niektore hotele niestety rezerwowalismy bez darmowego anulowania rezerwacji I tych pieniedzy pewnie juz nam sie nie uda odzyskac
8d52f060ff4e0f29af012b7e97262db95239fded_5f04fe7261fa4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 15:07   #2058
An Angel
Rozeznanie
 
Avatar An Angel
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 528
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII

Tak wrócę do tematu. Dałyście mi do myślenia z tym podziałem obowiązków. Faktycznie, mój błąd tkwi już w samym pytaniu. To nie powinna być pomoc tylko podział obowiązków.

Mama tż wszystko robiła za niego i brata. Obiadki codziennie. Oni rzucali brudne ciuchy i mokre ręczniki na podłogę w łazience, a ona zbierała i prała itd.

Jednak tż robi coś kiedy go poproszę. Ale nie wpadnie na to żeby umyć podłogę na przykład.

Jutro mamy rocznicę.
A mieszkamy razem od ośmiu miesięcy.

On poza pracą na pełen etat na trzy zmiany ma jeszcze gospodarstwo plus stawia własny biznes, więc ciągle nie ma go w domu. Ja aktualnie nie pracuję, piszę licencjat, więc nie wymagam od niego żeby po 12h pracy plus 2 na gospodarstwie jeszcze latał na ścierce. Proszę go tylko o sprzątanie na bieżąco po sobie (ubrania do kosza na pranie, talerze od razu umyć itd.).
:/ Sama już nie wiem.

Chyba powinnam mu uświadomić, że jak wrócę do pracy to zaczniemy się dzielić obowiązkami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
An Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 15:19   #2059
8d52f060ff4e0f29af012b7e97262db95239fded_5f04fe7261fa4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 310
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII

An angel to dobry pomysl zebys tz o tym poinformowala. Niestety faceci czesto wzor z domu rodzinnego chca przeniesc do swojego zycia, a to tak nie dziala. Kazdy musi miec w domu obowiazki, I najlepiej tego wymagac od poczatku zwiazku bo pozniej ciezko bedzie to zmienic.
8d52f060ff4e0f29af012b7e97262db95239fded_5f04fe7261fa4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-01, 15:24   #2060
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Łaaadne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

U mnie wysyp ślubów, zaręczyn i dzieci (rocznik 99 albo i młodsi). Na studiach mam jedną koleżankę zaręczona, jest też dużo dziewczyn już po ślubach i z dziećmi (tylko, że one są starsze).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Ja chciałabym zaproszenia z motywem chabrowym. W ogóle marzy mi się kolor przewodni chabrowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tacy młodzi ludzie już chcą ślubów i dzieci? Wow, szok. Może to faktycznie zależy od pochodzenia, wychowania.
Ja pamiętam, że w tym wieku miałam faceta, ale jak tylko proponował wspólne życie i mieszkanie, to mnie to przerażało, chociaż chciałam z nim być i bardzo mi na nim zależało.

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka09 Pokaż wiadomość
Wiem to był tylko przykład, w ogóle myślę, że mało kto by chciał nawet mniejsze opakowania przewozić i myśleć o tym w takim dniu, pewnie woleliby wrzucić 20 czy 30 zł do puszki i tyle. Tyle co na kwiatki.

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------



Rozważam. Chociaż obstawiam, że raczej byśmy długo bez siebie nie wytrzymali. Kiedyś jak się pokłócilismy to mówił, że nie chce mnie stracić itd. A nie jest bardzo wylewny...Więc doceniam takie słowa. Kiedyś też powiedział coś w stylu: to się hajtnijmy, ale powiedziałam, że udam że tego nie słyszałam
Podejrzewam, że krótkie rozstanie mogłoby pomóc mu podjąć decyzję i docenić co może stracić...ale nie wiem czy tak chcę, tak trochę stawiać sprawę na ostrzu noża... problem w tym, że nigdy nie mialam parcia na ślub. Tzn gdzieś tam kiedyś tak jak się dobrze poznamy...i dlatego tematu prawie nie było. I on chyba do tego przywykł i boi się czegoś zmieniać.
To jest jakieś rozwiązanie...
Mój ex był dokładnie taki sam jak Twój TŻ. Dobrze mu było ze mną, nie chciał mnie stracić, ale ciężko było o jakieś deklaracje. Zaręczyny, ślub to były tematy tabu. Wręcz się wkurzał gdy ja, lub ktoś z naszych bliskich zaczynał ten temat. Ja tak sobie (nie)cierpliwie czekałam, a lata leciały.
Ostatecznie z nim zerwałam. Oprócz tego nawarstwiły się jeszcze inne problemy i już nie miałam siły do niego i tego związku.

I wtedy się ocknął. Walczył o mnie, chciał już zaraz się zaręczać i planować przyszłość ze mną. Docenił po stracie, ale ja już nie chciałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 15:24   #2061
An Angel
Rozeznanie
 
Avatar An Angel
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 528
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII

[1=8d52f060ff4e0f29af012b7 e97262db95239fded_5f04fe7 261fa4;87809666]An angel to dobry pomysl zebys tz o tym poinformowala. Niestety faceci czesto wzor z domu rodzinnego chca przeniesc do swojego zycia, a to tak nie dziala. Kazdy musi miec w domu obowiazki, I najlepiej tego wymagac od poczatku zwiazku bo pozniej ciezko bedzie to zmienic.[/QUOTE]Wiem. On był zaskoczony, że jak zostawi ubrania na podłodze w łazience to nie znikają

Na szczęście sporo czytam książek o dzieciach, warunkowaniu itd. Nawet nie wiecie jak 'metody' z książek o wychowywaniu dzieci świetnie się sprawdzają w życiu z mężczyzną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
An Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 15:25   #2062
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII

Cytat:
Napisane przez brianstorm Pokaż wiadomość
Wy jeździcie w tamte strony tak po prostu odpocząć od codzienności, czy z planem miejsc/tras do odwiedzenia?
Różnie Na wiosce, gdzie nocujemy, jest przede wszystkim absolutna cisza, spokój i piękne widoki- rzeczy bardzo pożądane, jeśli cały czas pracuje się w hałasie Jest gdzie popływać, powędkować, pospacerować czy pojeździć konno. Ale czasem jedziemy np. nad Solinę na gofra Jest też blisko do Sanoka, jeśli kogoś interesują np. skanseny.

Tyle, że okolice Soliny czy Polańczyka są w sezonie bardzo zatłoczone, więc jeśli chce się popływać czy skorzystać z bliskości wody, to polecam raczej jakąś mniejszą wioskę obok, ale nadal z dostępem do zalewu - np. Wołkowyję

Piękny jest też Dwerniczek- mają tam gospodarstwo pełne zwierząt. Początkowo chcieliśmy tam wziąć ślub, ale nie organizują ich w sezonie wakacyjnym

Jeśli chodzi o takie typowo turystyczne, całodniowe, piesze wędrówki po górach to najlepiej pytać na grupach na fb o polecane bazy wypadowe Najpopularniejsze cele wycieczek to Tarnica i połoniny, czyli te ,,prawdziwe" Bieszczady

My najwięcej o atrakcjach w okolicy dowiadywaliśmy się po prostu od miejscowych ludzi Trzeba rozmawiać i pytać. Miejscowi wiedzą o rzeczach, o których milczą przewodniki
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023

Edytowane przez gothka152
Czas edycji: 2020-05-01 o 15:27
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 15:29   #2063
694fcdf7a19624f0727048617a838dcb1266be57_641ce80216f07
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 8 556
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Tacy młodzi ludzie już chcą ślubów i dzieci? Wow, szok. Może to faktycznie zależy od pochodzenia, wychowania.
Ja pamiętam, że w tym wieku miałam faceta, ale jak tylko proponował wspólne życie i mieszkanie, to mnie to przerażało, chociaż chciałam z nim być i bardzo mi na nim zależało.

To jest jakieś rozwiązanie...
Mój ex był dokładnie taki sam jak Twój TŻ. Dobrze mu było ze mną, nie chciał mnie stracić, ale ciężko było o jakieś deklaracje. Zaręczyny, ślub to były tematy tabu. Wręcz się wkurzał gdy ja, lub ktoś z naszych bliskich zaczynał ten temat. Ja tak sobie (nie)cierpliwie czekałam, a lata leciały.
Ostatecznie z nim zerwałam. Oprócz tego nawarstwiły się jeszcze inne problemy i już nie miałam siły do niego i tego związku.

I wtedy się ocknął. Walczył o mnie, chciał już zaraz się zaręczać i planować przyszłość ze mną. Docenił po stracie, ale ja już nie chciałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie też to dziwi, że ludziom tak szybko się spieszy do dorosłości.

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka
694fcdf7a19624f0727048617a838dcb1266be57_641ce80216f07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 15:46   #2064
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Tacy młodzi ludzie już chcą ślubów i dzieci? Wow, szok. Może to faktycznie zależy od pochodzenia, wychowania.
Ja pamiętam, że w tym wieku miałam faceta, ale jak tylko proponował wspólne życie i mieszkanie, to mnie to przerażało, chociaż chciałam z nim być i bardzo mi na nim zależało.

To jest jakieś rozwiązanie...
Mój ex był dokładnie taki sam jak Twój TŻ. Dobrze mu było ze mną, nie chciał mnie stracić, ale ciężko było o jakieś deklaracje. Zaręczyny, ślub to były tematy tabu. Wręcz się wkurzał gdy ja, lub ktoś z naszych bliskich zaczynał ten temat. Ja tak sobie (nie)cierpliwie czekałam, a lata leciały.
Ostatecznie z nim zerwałam. Oprócz tego nawarstwiły się jeszcze inne problemy i już nie miałam siły do niego i tego związku.

I wtedy się ocknął. Walczył o mnie, chciał już zaraz się zaręczać i planować przyszłość ze mną. Docenił po stracie, ale ja już nie chciałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mnie to dziwi, że tak szybko ale zazwyczaj kolejność jest taka dziecko-zareczyny- szybki ślubik co kto lubi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:44 ----------

Ale nie każdy chce czekać ze ślubem i potomstwem do 30 stki, np tak jak ja no ale ja na pewno bym nie wychodziła za mąż w wieku 19 lat teraz mam prawie 21 i myślę, że za jakieś 2-4 lata to będzie ten moment

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 15:51   #2065
8d52f060ff4e0f29af012b7e97262db95239fded_5f04fe7261fa4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 310
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII

Mam kilka kolezanek ktore zaszly w ciaze jeszcze w liceum, szybki slub, pozniej dzieci sie rodzily. Teraz po 10 latach dzieci prawie odchowane, a ja dopiero okres pieluszek mam przed soba. One za pare lat beda mogly wiecej podrozowac i cieszyc sie wieksza niezaleznoscia a ja dopiero bede male szkraby wychowywac. Kazda sytuacja ma plusy i minusy. Ja jednak ciesze sie ze mialam piekna mlodosc pelna podrozy i beztroskiego zycia, i wiem, ze w wieku 20 lat absolutnie nie bylam gotowa na takie ogromne zobowiazania. Nie wiedzialam sama czego chce, a teraz zakladanie rodziny to moj swiadomy i mega mnie ekscytujacy wybor
8d52f060ff4e0f29af012b7e97262db95239fded_5f04fe7261fa4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 15:55   #2066
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII

Ja zawsze wiedziałam, że chce być matką prędzej niż później i jest to dla mnie bardzo ważne. Wiadomo, że kiedy byłam w liceum to w ciąży być nie chciałam,ale teraz coraz bardziej się przekonuje, że gdybyśmy z TŻ zostali rodzicami to dalibyśmy we dwoje radę. Aczkolwiek do końca moich studiów na pewno nie zaczniemy się starać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 15:57   #2067
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII

Mnie posiadanie dzieci nie interesowało ani jak miałam 17 ani 25 lat. Teraz mam 31 i nadal mnie nie interesuje. Już chyba nie zainteresuje...
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 16:20   #2068
madeofdream
Raczkowanie
 
Avatar madeofdream
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 84
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII

Cytat:
Napisane przez zoltykot Pokaż wiadomość
Misia, z ciekawości - na którym roku jesteś?
No właśnie obserwuję ostatnio wysyp ślubów i zaręczyn pośród osób 18-20letnich I zastanawiam się czy oni te śluby biorą w trakcie studiów, czy w ogóle się na nie nie wybierają.
Może to też od tego zależy że takie osoby nie podejmują już zazwyczaj dalszej edukacji.
Ja to jak myśle o sobie czy moich znajomych w wieku 18-20 lat to mam wrażenie, ze jeszcze takimi dzieciakami byliśmy i jeśli wzięłabym wtedy ślub to byłby to wielki błąd, ale być może są ludzie, którzy są dojrzalsi emocjonalnie w tym wieku?
__________________
Strawberries cherries and an angel's kiss in spring,
My summer wine is really made from all these things...
madeofdream jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 16:22   #2069
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Też mnie to dziwi, że tak szybko ale zazwyczaj kolejność jest taka dziecko-zareczyny- szybki ślubik co kto lubi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:44 ----------

Ale nie każdy chce czekać ze ślubem i potomstwem do 30 stki, np tak jak ja no ale ja na pewno bym nie wychodziła za mąż w wieku 19 lat teraz mam prawie 21 i myślę, że za jakieś 2-4 lata to będzie ten moment

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie no jasne, jakbyś się teraz zaręczyła i wzięła ślub za te 2,3,4 lata to tak optymalnie.

Ja w wieku tak mniej więcej do 24 lat nie myślałam o zakładaniu rodziny, potem przy ex poczułam, że chcę wziąć z nim ślub, ale potomstwo nadal nie wchodziło w grę, bo chciałam się bawić.
I cieszę się, że tak mi się ułożyło życie. Miałam czas za podróże, zabawę, tzw. korzystanie z życia. Byłam też singielką bez żadnych zobowiązań. Nie żałuję niczego.
I cieszę się, że poznałam TŻ w odpowiednim czasie, bo oboje wiedzieliśmy, że chcemy tego samego od życia. Teraz jestem bardzo szczęśliwa, mam co powspominać, mężczyzna mojego życia jest u mojego boku i wkrótce zostanę mamą. Lepiej być nie mogło.

I pomyśleć, że po rozstaniu z ex myślałam, że już z nikim nie będę szczęśliwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-01, 16:31   #2070
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Czekające na oświadczyny i te, które się z nami doczekały, część XXIII

Ja zawsze chcialam slubu... dzieci nigdy teraz dalej chce slubu... dzieci może nie pali mi się, nie mam potrzeby, panicznie boje sie ciazy i porodu ale moze jakby sie pewne sprawy ulozyly to bym się zastanowila...
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-10 18:23:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:17.