Cera z dużymi problemami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-21, 19:41   #1
Ewelina369
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 358

Cera z dużymi problemami


Witam, mam mały problem jak sam temat mówi. Przeszukałam całe forum ale jednak nie znalazłam odpowiedzi, która mnie usatysfakcjonowała.
Mam cerę z małymi niedoskonałościami(ślady trądziku), na dodatek strasznie mi się świeci.
Używam kremów, baz pod makijaż, toników i różnego rodzaju żeli do mycia twarzy.
Zakupiłam również sporo kosmetyków do makijażu i nic dobrze nie działa, po kilku godzinach podkłady robią się okropny na mojej cerze, nie wiem co z nią jest.
Używałam miedzy innymi podkładu z Vichy- Dermablend. Normateind i nic. Podkłady na mojej twarzy robią się tłuste, nie ma aksamitnego wyglądu i już po prostu nie wiem co robić.
Może by coś dało oczyszczenie twarzy u kosmetyczki(ultradźwiękam i czy czymś takim)?
Prosiłabym o pomoc w dobraniu kosmetyków.
Ewelina369 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 20:06   #2
Ewelinka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 26
Dot.: Cera z dużymi problemami

Pewnie, możesz wybrać się do kosmetyczki Ale sam peeling kawitacyjny niewiele da. Mikrodermabrazja w połączeniu z kwasami daje fajne rezultaty, można dodać jeszcze sonoforezę. Ale to wszystko zależy od Twojej cery. Może się okazać, że połączenie mikro i kwasów będzie dla Ciebie zbyt drastyczne, wtedy można zastosować jeden z tych zabiegów. Na początku myślę, że nawet trzeba

Co do makijażu to jakiś dobry krem matujący (nie mogę doradzić, bo sama jeszcze szukam tego idealnego) + podkład (ja mam Revlon Colorstay i jestem zadowolona) + puder matujący (Kryolan Anti Shine jest naprawdę fajny).

Mam nadzieję, że troszkę pomogłam
Ewelinka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 15:42   #3
uncertainty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 69
Dot.: Cera z dużymi problemami

Cytat:
Napisane przez Ewelina369 Pokaż wiadomość
Witam, mam mały problem jak sam temat mówi. Przeszukałam całe forum ale jednak nie znalazłam odpowiedzi, która mnie usatysfakcjonowała.
Mam cerę z małymi niedoskonałościami(ślady trądziku), na dodatek strasznie mi się świeci.
Używam kremów, baz pod makijaż, toników i różnego rodzaju żeli do mycia twarzy.
Zakupiłam również sporo kosmetyków do makijażu i nic dobrze nie działa, po kilku godzinach podkłady robią się okropny na mojej cerze, nie wiem co z nią jest.
Używałam miedzy innymi podkładu z Vichy- Dermablend. Normateind i nic. Podkłady na mojej twarzy robią się tłuste, nie ma aksamitnego wyglądu i już po prostu nie wiem co robić.
Może by coś dało oczyszczenie twarzy u kosmetyczki(ultradźwiękam i czy czymś takim)?
Prosiłabym o pomoc w dobraniu kosmetyków.

ja też miałam takie problemy, z tym, że nie mam blizn po trądziku. swoją wojnę z cerą zaczęłam od wizyty u endokrynologa i ginekologa, który dobrał mi tabletki antykoncepcyjne. do tego zażywam wierzbownicę w tabletkach, która zmniejsza wydzielanie łoju i powoduje jego upłynnienie przez co poprawia wygląd skóry. dwa razy w tygodniu używam maseczek oczyszczających i nawilżających z AA. pod makijaż używam matującego kremu Iwostin z zielonej serii i podkładu Revlon Colorstay- rewelacyjnie się trzyma na twarzy. po nałożeniu podkładu omiatam lekko skórę skrobią ziemniaczaną- tak, taką ze sklepu spożywczego świetnie matuje, rozszerzone pory nie są widoczne. i już dzisiaj robiłam makijaż o 7 rano, wytrzymał do teraz bez żadnych poprawek w stanie nienaruszonym musisz wypróbować co będzie dla Ciebie najlepsze. powodzenia!
uncertainty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 17:21   #4
Yoko99
Raczkowanie
 
Avatar Yoko99
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 422
GG do Yoko99
Dot.: Cera z dużymi problemami

Co do makijażu - dużo ostatnio słychać o kosmetykach mineralnych i o bb kremach. Ja też długo szukałam odpowiedniego podkładu - też strasznie się świecę w strefie T - i od niedawna używam tego kremu bb http://www.theshadesofu.com/2009/09/...h-balm-bb.html i jestem zadowolona. To cudo kosztuje na ebayu tyle co średniej klasy podkład - więc może warto spróbować... Tu jest link do wątku o kremach bb - zawsze warto poczytać.https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=232276
Dziewczyny polecają też do cery tłustej krem Elemong - tańszy i łatwiej dostępny u nas, ale tego nie próbowałam.
Powodzenia!!!
Yoko99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 20:08   #5
Ewelina369
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 358
Dot.: Cera z dużymi problemami

Tak przy okazji chciałabym zapytać gdzie można kupić taki podkład Revlon? Bo zapewne w rossmannie nie ma ;p?
Ewelina369 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 20:38   #6
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Cera z dużymi problemami

Cytat:
Napisane przez Ewelina369 Pokaż wiadomość
Tak przy okazji chciałabym zapytać gdzie można kupić taki podkład Revlon? Bo zapewne w rossmannie nie ma ;p?
Jest ale taniej kupisz na allegro
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 22:39   #7
Ewelinka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 26
Dot.: Cera z dużymi problemami

Cytat:
Napisane przez Ewelina369 Pokaż wiadomość
Tak przy okazji chciałabym zapytać gdzie można kupić taki podkład Revlon? Bo zapewne w rossmannie nie ma ;p?
Jeśli jednak chcesz mieć wgląd do kolorystyki to na pewno znajdziesz ten podkład w Douglasie bądź też Super Pharm Ja niestety w Rossmannie nie miałam szczęścia go ujrzeć.
Ewelinka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-23, 10:13   #8
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Cera z dużymi problemami

Cytat:
Napisane przez Ewelinka88 Pokaż wiadomość
Jeśli jednak chcesz mieć wgląd do kolorystyki to na pewno znajdziesz ten podkład w Douglasie bądź też Super Pharm Ja niestety w Rossmannie nie miałam szczęścia go ujrzeć.
U mnie w Rossmannie jest najczęściej zakamuflowany gdzieś na półkach pomiędzy żelami do mycia twarzy kremami itp, gdzieś obok podkładów Lirene, maseczek itp, Colorstay nigdy nie stoi gdzieś w osobnej szafie, ponieważ w Rossmannie nie ma szaf Revlona, za to widziałam je w Naturze.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 14:39   #9
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Cera z dużymi problemami

też polecam revlona i puder anti shine kryolanu, pod podkład nakładam emulsje nawilżająca z olay ( cera po niej nie jest matowa ale matuje się własnie ravlonem i kryolanem ).
w moim przypadku nie daje to matu na cały dzień ale poprawiam makijaż na nosie i czole affinitone w kamieniu z maybelline po uprzednim użyciu bibułek matujących
Ogólnie to przetłuszczanie nie przeszkadza mi aż tak bardzo (choć jest niestety bardzo duże ) jak nierówności skóry, rozszerzone pory bo właśnie to wygląda okropnie, mam skórę grubą, bardzo szybko rogowacieje i niestety wygląda to jak wygląda
używam oczywiście maseczek oczyszczających a od 2 tygodni też kremu z kwasem i zobaczymy jak to będzie
Spróbuj a może akurat Ci to spasuje, nie przesadzaj z ilością kosmetyków, może masz przesuszoną skórę i dlatego cera reaguje zwiększonym wydzielaniem łoju? zainwestuj w dobry nawilżacz na noc dobrze zmywaj makijaż wieczorem, może kup jakiś hydrolat z biochemiurody i używaj go jak tonika? ja dopiero robię rozeznanie w asortymencie tego sklepu ale jest bardzo dużo opini na wizażu
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 15:53   #10
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Cera z dużymi problemami

najmniej "tłusty" podkład to wg mnie max factor lasting performance
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 15:33   #11
Ewelina369
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 358
Dot.: Cera z dużymi problemami

Dziękuję za odpowiedzi ^^.
Ewelina369 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:20.