Jak się jeździ sedanem? I czy ktoś ma Mazdę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-12-29, 20:33   #1
Triss91
Raczkowanie
 
Avatar Triss91
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 200

Jak się jeździ sedanem? I czy ktoś ma Mazdę?


Hej!
Właśnie jestem na ostatniej prostej do zdobycia prawka. Od zawsze marzy mi się sedan. Chciałam zapytać, jak Wam się jeździ Kobietki? Dużo trudniej, niż małym autkiem? Oraz pytanie drugie - marzy mi się Mazda, roczniki pomiędzy 2007 a 2010, bo takie są w moim zasięgu. Może ktoś ma i się wypowie? Wiem, że są korozyjne i trzeba na to zwracać uwagę, ale poza tym to podobno świetne auta, no i są piękne! Chętnie poznam Wasze doświadczenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Triss91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 14:24   #2
lakier_do_paznokci
Rozeznanie
 
Avatar lakier_do_paznokci
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 638
Dot.: Jak się jeździ sedanem? I czy ktoś ma Mazdę?

Hej

Mieszkam w Irlandii i kupilam tutaj sedana w Polsce bylam posiadaczka malego auta po zdaniu prawka. Jest ogromna przepasc, ale komfrot nie do porownania. Tutaj mialam problem z przyzwyczajeniem sie do gabarytow nowego auta, ale misiac po miesiacu bylo lepiej. Teraz juz jest na luzie. W Irlandii bylo wydaje mi sie gorzej mi przyzwyczaic, bo tutaj nie dosc, ze ruch lewostronny to duzo waskich dróg, a trzy, ze bardzo trzeba uwazac na innych kierowcow, bo niektorzy jezdza wrecz stwarzajac zagrozenie na drodze dziadki 80-90 lat itd.

A co do Mazdy to moja kumpela miala 10letnia, byla zadowolona, ale mnie nie przekonuje, srodek auta wydaje sie mi jakis taki "plastikowy" bez urazy to tylko moja opinia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lakier_do_paznokci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-07, 15:00   #3
astral_magneta
Raczkowanie
 
Avatar astral_magneta
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 34
Dot.: Jak się jeździ sedanem? I czy ktoś ma Mazdę?

"Czy jeździ się trudniej" - to jest kwestia bardzo indywidualna. Ja nienawidzę małych aut, z małymi silniczkami, maszyna musi coś sobą reprezentować xD Osobiście po zdaniu prawka kupiłam sobie SUVa i nie zamieniłabym chyba już na nic innego ;-)
Mazdy są spoko, z tym, że mają dość drogie części - bierz również to pod uwagę planując zakup.
astral_magneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-25, 10:20   #4
acelina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 2
Dot.: Jak się jeździ sedanem? I czy ktoś ma Mazdę?

Ja wychodzę z takiego założenia, że jak mi się coś podoba to kupuję lub używam. Podoba ci się mazda, kup sobie mazdę Z tą korozją to prawda rdzewieją już w fabryce Ha ha ha taki żarcik, ale na poważnie na rdzę trzeba w mazdach uważać, po za tym auta ok nie psują się za bardzo i są wygodne w miarę.
acelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-25, 14:59   #5
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Jak się jeździ sedanem? I czy ktoś ma Mazdę?

Mój tata ma mazdę w sedanie (mazda 3, ale rocznika 2013 czy 2014, więc może coś się zmieniło) i nie lubię nią jeździć.
Trzeba mieć na uwadze, że w tamtym modelu fotele są dosyć nisko, dziób samochodu jest długi i ja, jako niska osoba, mam problem nawet przy maksymalnie podniesionym fotelu (mam 1,6 m, moja bratowa 1,85 i jej się tym dobrze jeździ).
Poza tym nie znoszę wsiadać do tego samochodu jako pasażer, bo właśnie- siedzenia są nisko i do samochodu się "wpada". Ponadto z tyłu okna są dosyć wysoko, więc jak pasażer lubi wyglądać przez okno podczas jazdy, to lepiej, żeby był wyższy ode mnie I ostatnia niesamowicie wkurzająca rzecz- pasy bezpieczeństwa z tyłu. Nie wiem, co z nimi nie tak, ale ja jak siedzę, to wrzyna mi się w szyję, za wysoko przechodzi. Na to samo narzeka moja mama, która ma ok. 1,75 m wzrostu. W tym modelu pasy z tyłu nie mają regulacji wysokości.
Z przodu są ok.

Na co dzień jeżdżę małym kompaktem hyundai i20, ale mam doświadczenie z większymi gabarytowo samochodami: VW touranem, reno thalia kombi czy opel astra kombi i z tego wszystkiego mazdą jeździ mi się najgorzej.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-25 14:59:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:06.