Wit.C - tetraizopalmitynianu askorbylu (Mazidła) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna > Surowce i półprodukty kosmetyczne

Notka

Surowce i półprodukty kosmetyczne Chcesz robić własne kosmetyki? W tym miejscu wymienisz się doświadczeniem i opinią w temacie surowców i półproduktów kosmetycznych.

Pokaż wyniki sondy: Jako oceniasz produkt?
* 0 0%
** 0 0%
*** 0 0%
**** 2 33,33%
***** 4 66,67%
Głosujący: 6. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-24, 13:31   #1
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Thumbs up

Wit.C - tetraizopalmitynian askorbylu (Mazidła)


Można nabyć tutaj :
http://mazidla.com/index.php?page=shop.produ ct_details&flypage=shop.f lypage&product_id=556&cat egory_id=31&option=com_vi rtuemart&Itemid=27

Ze strony sklepu :

"Witamina C w postaci w postaci tetraizopalmitynianu askorbylu, czyli najnowszej estrowej, lipofilnej (rozpuszczalnej w tłuszczach) pochodnej kwasu askorbinowego(...)"

"Właściwości kosmetyczne tetraizopalmitynianu askorbylu:

przeciwstarzeniowe
*stymuluje fibroblasty (komórki tkanki łącznej wytwarzające włókienka białkowe budujące tkankę, np. w skórze) do syntezy kolagenu i elastyny, co skutkuje wygładzeniem zmarszczek, wzrostem gęstości i elastyczności skóry (po 12 tygodniach stosowania);
*chroni materiał genetyczny DNA komórek skóry przed promieniowaniem UVB i UVA;
*chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które przyczyniają się do przedwczesnego starzenia skóry;
* wykazuje silną aktywność hamującą wobec kolagenozy i elastazy - enzymów związanych z degradacją kolagenu i elastyny, a tym samym chroni skórę przed utratą jędrności i przedwczesnymi zmarszczkami;
*wspomaga ochronę skóry przed promieniowaniem UV.

depigmentacyjne
* wywiera hamujący wpływ na melanogenezę, czyli produkcję melaniny, brązowego pigmentu skóry, dzięki zmniejszeniu aktywności tyrozynazy (enzym aktywujący powstawanie melaniny);
* wyhamowuje kaskadowo występujące reakcje utleniania, zapoczątkowane przez promieniowanie ultrafioletowe. Zneutralizowanie tych reakcji wolnorodnikowych uniemożliwia aktywację tyrozynazy;
*rozjaśnia istniejące przebarwienia (po 54 dniach stosowania) - skóra ulega rozjaśnieniu i nabiera blasku.

przeciwtrądzikowe
* przeciwdziała wolnym rodnikom, które atakują lipidowe składniki sebum, powodując powstawanie produktów drażniących skórę i powodujących reakcje zapalne (trądzik) i uczuleniowe;
* 12 tygodniowy test z zastosowaniem żelu z zawartością 10% tetraizopalmitynianu askorbylu, wykazał poprawę stanu skóry pacjentów dotkniętych trądzikiem(...)"

Cena: próbka 2g - 14,90zł,
5g - 34,95zł
10g- 65,65zł
__________________


Edytowane przez zorza83
Czas edycji: 2009-03-24 o 13:40
zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 13:54   #2
lorane
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 891
GG do lorane
Dot.: Wit.C - tetraizopalmitynian askorbylu (Mazidła)

Bardzo fajna alternatywa dla osob nie tolerujacych kwasowej formy witaminy c.
Po niecalych 3 miesiacach stosowania moge powiedziec, ze moja cera pokochala go jeszcze bardziej niz kwas askorbinowy! Przede wszystkim dlatego, ze absolutnie nie wywoluje podraznien. Od kiedy stosuje retinoidy zewnetrznie, moja skora przestala tolerowac forme kwasowa - pieczenie, podraznienie, burak na pol dnia, przez co nie moglam jej regularnie stosowac. Przy formie olejowej nic takiego sie nie dzieje, buzia jest gladka, nawilzona, rozjasniona. Witaminy uzywam w polaczeniu z olejem z czarnej maliny i polecam takie polaczenie wszystkim tradzikowym, problematycznym cerom
lorane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 08:45   #3
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Wit.C - tetraizopalmitynianu askorbylu (Mazidła)

Niestety większego działania nie zauważyłam, może troszkę rozjaśniał, ale nic poza tym; naczynek na pewno nie wzmacnia, przebarwień nie usuwa....
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 10:55   #4
zuzia36
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 7
Dot.: Wit.C - tetraizopalmitynianu askorbylu (Mazidła)

Potwierdzam. Nie zaszkodził ale i nic rewelacyjnego nie zrobił.
zuzia36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 15:44   #5
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Wit.C - tetraizopalmitynian askorbylu (Mazidła)

A ja sobie chwalę. Używam od około 3 miesięcy, koloryt cery mi się wyrównał <mam naczynkową, więc nos+policzki skłonne do czerwienienia>, skóra jakaś taka promienniejsza, i jestem bardzo zadowolona. Stosowałam z olejem z pestek malin, jeżynowym i pestek jabłka- uwielbiam wersję z jeżyną
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 13:46   #6
milva37
Raczkowanie
 
Avatar milva37
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 154
Dot.: Wit.C - tetraizopalmitynian askorbylu (Mazidła)

według mnie jest to super sprawa - mieszam po prostu witaminę C w postaci olejowej z olejem, który lubię i już mam świetne serum (na noc nakładam solo, na dzień mieszam z kwasem hialuronowym). Oczywiście, droga jest straszliwie, ale uważam, że się opłaca, z dwóch powodów:
1. wit. C jest czymś super dla skóry, chroni, odbudowuje, rozjaśnia, uspakaja, zmniejsza przebarwienia
2. chociaż kręcę mazidła już ponad 3 lata, nigdy nie zdecydowałam się samodzielnie zrobić serum z proszkową formą wit. C, bo to bardzo trudne, a w wypadku tej formy wit. C - mieszam i jest
10ml gotowego serum (olej + 10% wit. C) starcza przy stosowaniu 2 razy dziennie na ok. 6 tygodni, więc to nie wychodzi tak drogo.
Polecam
__________________
wymiana kosmetyczna -> KLIK
milva37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 07:13   #7
CyberCytryna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: Wit.C - tetraizopalmitynian askorbylu (Mazidła)

Ja uzywam pod oczy - rozpuscilam w olejku migdalowym w polaczeniu z ekstraktem z baobabu. Efekt jest taki, ze po okolo tygodniu stosowania raz dziennie - rano, pozbylam sie zapowiedzi kurzych lapek i tez zapowiedzi lwiej zmarszki na czole. takze ja polecam
CyberCytryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-13, 11:16   #8
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Wit.C - tetraizopalmitynianu askorbylu (Mazidła)

Używam z olejem z malin lub truskawki - po kilku miesiącach używania moja skóra jest nie do poznania - rozjaśniona, gładka, miękka, taka rozpromieniona. Jednak witaminka C to jest to
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 10:10   #9
Twiggy22
Raczkowanie
 
Avatar Twiggy22
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 255
Dot.: Wit.C - tetraizopalmitynianu askorbylu (Mazidła)

Ja bez nie umiem już żyć Mam 34 lata, i odkąd stosuję wit C ogólnie, w dużych stężeniach (kwas L-askr ok 20%, tetraizopalmitynian na razie 5, ale podniosę do 7 a potem do 10%) to skóra wygląda dużo młodziej - tak dziewczęco rzekłabym
Twiggy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Surowce i półprodukty kosmetyczne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-11 11:10:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:31.