borelioza/leczenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-02, 16:59   #1
bajuleczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Exclamation

borelioza/leczenie


Dzień dobry,
Mam problem.. Dowiedziałam się, że mojej babci grozi borelioza i stąd moje pytanie.. Czy może mi ktoś podać namiary na specjalistę od tej choroby stacjonującego w Poznaniu? Zależy mi bardzo na jakiejkolwiek informacji na temat lekarzy, którzy będą w stanie nam pomóc w zwalczeniu tego świństwa..
Dziękuję bardzo za jakiekolwiek info.
Pozdrawiam serdecznie.
bajuleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 17:32   #2
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: borelioza/leczenie

Cytat:
Napisane przez bajuleczka Pokaż wiadomość
Dzień dobry,
Mam problem.. Dowiedziałam się, że mojej babci grozi borelioza i stąd moje pytanie.. Czy może mi ktoś podać namiary na specjalistę od tej choroby stacjonującego w Poznaniu? Zależy mi bardzo na jakiejkolwiek informacji na temat lekarzy, którzy będą w stanie nam pomóc w zwalczeniu tego świństwa..
Dziękuję bardzo za jakiekolwiek info.
Pozdrawiam serdecznie.
Trochę źle się wyraziłaś.
Borelioza to choroba, którą się albo ma albo nie ma.Krętki albo są w organizmie albo ich nie ma.
Jeśli babcia ją ma to chyba w każdym szpitalu i w każdej przychodni jej powiedzą gdzie może się udać.Bo zaczyna się od leczenia antybiotykami.
A leczenie trzeba rozpocząć jak najwcześniej , we wczesnej fazie choroby.

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:25 ----------

W Poznaniu jest specjalna Poradnia dla Osób chorych na Boreliozę i Choroby Odkleszczowe.
Ul. Mickiewicza 31 , czynna we czwartki od 8 do 14 .Rejestracja w środy do 15 tel. 61 646 85 85
Przyjmuje tam dr nauk med. Jacek Dzieciuch.

Edytowane przez grubella
Czas edycji: 2013-12-02 o 17:36
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 19:47   #3
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: borelioza/leczenie

cieszę się, że znalazłam ten wątek.. mój tata też choruje na boreliozę, zaczęło się od straszncyh bółow stawów... chcę mu kupić na gwiazdkę to: http://apteka-zdrowie.eu/11063,hyalu...a-gratis-.html - jest bardzo drogie, ale znajoma pielęgniarka twierdzi, że mu pomoże? znalazłam też w necie inne pozytywne opinie, jednak czekam na wasze potwierdzenie- warto wydać tą kasę?
zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 20:51   #4
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: borelioza/leczenie

Cytat:
Napisane przez zlotniczanka Pokaż wiadomość
cieszę się, że znalazłam ten wątek.. mój tata też choruje na boreliozę, zaczęło się od straszncyh bółow stawów... chcę mu kupić na gwiazdkę to: http://apteka-zdrowie.eu/11063,hyalu...a-gratis-.html - jest bardzo drogie, ale znajoma pielęgniarka twierdzi, że mu pomoże? znalazłam też w necie inne pozytywne opinie, jednak czekam na wasze potwierdzenie- warto wydać tą kasę?
Od żołądka do stawu daleka droga.
Moim zdaniem lepsze byłyby środki dostawowe/wstrzykiwane/ a nie doustne. Bo nie wiadomo jak to się wchłania.
A cena tego specyfiku oszałamiająca.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 06:32   #5
bajuleczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: borelioza/leczenie

Dziękuję bardzo za pomoc Napisałam, że grozi dlatego, że czekałyśmy na wyniki, ale lekarz powiedział, że ma się przygotować na leczenie.. Babcia dostawała antybiotyk.. Miała też zabieg na ręce (usunęli jej małą kulkę, która jej się zrobiła po usunięciu kleszcza), wczoraj miała zdejmowane szwy.. na początku stycznia ponowne badania w celu skontrolowania sytuacji..

---------- Dopisano o 07:32 ---------- Poprzedni post napisano o 07:22 ----------

zlotniczanka wydaje mi się, że powinnaś wziąć Tatę pod paszkę i wybrać się do specjalisty.. (w razie konieczności prywatnie) Spróbować podjąć jakieś leczenie.. Medycyna w tym temacie na prawdę poszła do przodu.. także najlepiej będzie chyba zrobić tak jak my.. Trafiłyśmy na super lekarza.. sprawnie wszystko poszło.. Przy braniu antybiotyku Babcia była rozdrażniona.. ale wszystko na to wskazuje że jest 1:0 dla niej
bajuleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 12:21   #6
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: borelioza/leczenie

przykro mi ale na to nie ma leku. co najwyzej dadza ci antybiotyk do brania przez miesiac zaraz po ukaszeniu i to wszystko. To co pozniej leczysz to skutki boreliozy (typu stawy) a nei sama chorobe. Wiem bo przez to przechodze.
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 12:31   #7
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: borelioza/leczenie

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
przykro mi ale na to nie ma leku. co najwyzej dadza ci antybiotyk do brania przez miesiac zaraz po ukaszeniu i to wszystko. To co pozniej leczysz to skutki boreliozy (typu stawy) a nei sama chorobe. Wiem bo przez to przechodze.
A możesz coś więcej napisać o chorobie?Stawy bolą cały czas czy tylko w określonych sytuacjach jak zimno czy wilgoć?
Zaczęłaś brać antybiotyk zaraz po ukąszeniu czy po jakimś czasie?
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-17, 13:23   #8
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: borelioza/leczenie

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
A możesz coś więcej napisać o chorobie?Stawy bolą cały czas czy tylko w określonych sytuacjach jak zimno czy wilgoć?
Zaczęłaś brać antybiotyk zaraz po ukąszeniu czy po jakimś czasie?
zaraz po ukaszeniu, stawy nei musza bolec na zimno lub cieplo, u mnie po prostsu czasem bola... jest lepiej niz bylo ale czasem nadal mam problem ze wstaniem z kanapy etc
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 11:48   #9
borelka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2
Dot.: borelioza/leczenie

Witam. Od 10 lat choruję na boreliozę (diagnoza tyle trwała czasu ) , od roku się leczę. Założyłam bloga. Za cel obrałam sobie pomoc ludziom oraz by być żywym przykładem na to jak groźna jest to choroba. Serdecznie zapraszam, na moim blogu jest bardzo wiele INFORMACJI, vademecum na temat boreliozy, koinfekcji , leczenia itp. ***ciach spam* Pozdrawiam, baba ze szponów kleszcza.

Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2015-07-21 o 14:40
borelka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 14:15   #10
paulina833
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 7
Dot.: borelioza/leczenie

Cytat:
Napisane przez zlotniczanka Pokaż wiadomość
cieszę się, że znalazłam ten wątek.. mój tata też choruje na boreliozę, zaczęło się od straszncyh bółow stawów... chcę mu kupić na gwiazdkę to: http://apteka-zdrowie.eu/11063,hyalu...a-gratis-.html - jest bardzo drogie, ale znajoma pielęgniarka twierdzi, że mu pomoże? znalazłam też w necie inne pozytywne opinie, jednak czekam na wasze potwierdzenie- warto wydać tą kasę?
czym charakteryzowały sie bóle Twojego taty? miał jeszcze jakieś objawy?
paulina833 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 19:03   #11
Amelia_kr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 3
Dot.: borelioza/leczenie

Ja starałam się nie googlować za dużo o borelce.
Borelioza zdiagnozowana była u mnie 3 lata temu.
Rok męczarni, potem rok na lekach i równolegle naturoterapia w Centrum Lalima w Krakowie
Nie wiem co pomogło - jedno czy drugie, czy obie rzeczy razem.
Dla wyjaśnienia - chodzi generalnie o naturoterapię (metoda Volla, biorezonans - dla zainteresowanych Centrum Lalima
Takie ośrodki są w każdym większym mieście
Dzisiaj funkcjonuję normalnie. Czasem jak budzę się z łomotem w stawach, to zastanawiam się czy to nawrót, czy grypa. Jak znika po ibupromie, to wiem, że jest OK. Zdrówka wszystkim, bo sama choroba to nic do śmiechu !
Znam też 4 osoby, które wyleczyły się TYLKO farmakologicznie. Więc da się.
Amelia_kr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-08, 12:52   #12
julka132
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5
Dot.: borelioza/leczenie

Mnie na szczęście osobiście ten problem nie dotyczy, ale wiem, że należy uważać na zbyt długie stosowanie antybiotyków, bo wyniszczają organizm. Opisywane dolegliwości często są związane z czymś innym niż borelioza. Po serii antybiotyków warto zbadać poziom przeciwciał anty-Vlse (http://boreliozaonline.pl/monitorowa...enia-boreliozy), który powie, czy borelioza została wyleczona czy nie.
julka132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 18:49   #13
danielqa44
DanielQa
 
Avatar danielqa44
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 16
Dot.: borelioza/leczenie

Trudna do wyleczenia choroba, moja babcia choruje i musi raz w roku jeździć do szpitala na terapię antybiotykową. Jak się wykryje za późno chorobę to potem trudno się wyleczyć...
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
danielqa44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 19:35   #14
jazzowa15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6
Dot.: borelioza/leczenie

Boreliozę można wyleczyć tylko antybiotykami, bo wywołują ją bakterie, które lubią gnieździć się w stawach, ale także nerwach, mózgu, oczach. Im więcej czasu upłynęło od ukąszenia, tym dłuższa jest kuracja antybiotykowa. Standardowo w Polsce stosuje się antybiotyk przez 21 dni. We Francji jednak istnieje pogląd, że kuracja powinna trwać 3 miesiące, nawet do roku. Inne zabiegi są skuteczne przy usuwaniu skutków choroby. W Warszawie najlepiej do Szpitala Wolskiego (zakaźnego) - tam się znają na boreliozie.
jazzowa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-08, 13:04   #15
all_cats_are_grey
Raczkowanie
 
Avatar all_cats_are_grey
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 52
Dot.: borelioza/leczenie

Dwa lata temu mojego tatę zaczęły koszmarnie boleć stawy. Ponad pół roku cierpiał, bo żaden lekarz nie wiedział, co mu jest. Dopiero gdy trafił na odpowiedniego lekarza, który odkrył ślad ugryzienia po kleszczu i skierował go na odpowiednie badania, okazało się, że to borelioza. Teraz tato jest stale na lekach, ale może normalnie funkcjonować. Tak więc grunt to dobra diagnoza a potem dobry lekarz, który dobierze odpowiednie leki.
all_cats_are_grey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-08 14:04:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:44.