MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-25, 10:07   #31
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć?

a ja osobiscie uwazam,ze jezeli dziewczynie wylewa sie wszedzie, lazi po nocach sama, zacheca wszystkich do kontaktu ze soba albo daje sie obmacywac to na pewno w 0 procentach nie mozna powiedziec,ze nie ma w tym jej winy.
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 10:10   #32
malababka
Raczkowanie
 
Avatar malababka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 34
Dot.: MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć?

Człowiek jako istota myśląca powinien kontrolować swoje pragnienia. Gwałciciel tego nie robi, myślę ze to po części problem psychiczny. Co do ubioru ofiary, każdy może ubrać się jak chce- tyle teorii. W praktyce, niestety sama słyszałam w domu "chcesz tak wyjść? To niebezpieczne, i jeszcze nieoświetlona ulica". Mimo ze nigdy z ubiorem nie przesadzałam. Myślę, ze każda może być ofiarą. A strój, niech to nie zabrzmi źle, może się gwałcicielowi spodobać lub nie.
Dodam ze ostatnio w rozmowie z chłopakiem na temat rzeczy które umielibyśmy sobie wybaczyć usłyszałam "jakbyś została zgwałcona to bym ci wybaczył". Byłam w szoku i odpowiedziałam ze nie miałby nic do wybaczania bo to nie byłaby moja wina. I podtrzymuje.
__________________
Darek
malababka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 10:18   #33
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć?

Cytat:
Napisane przez Clemence Pokaż wiadomość
a ja osobiscie uwazam,ze jezeli dziewczynie wylewa sie wszedzie, lazi po nocach sama, zacheca wszystkich do kontaktu ze soba albo daje sie obmacywac to na pewno w 0 procentach nie mozna powiedziec,ze nie ma w tym jej winy.
No i proszę, długo czekać nie musiałam aż się zdziwię, a jednak chyba nawet nie chce się tego komentować.
Cytat:
Napisane przez malababka Pokaż wiadomość
Dodam ze ostatnio w rozmowie z chłopakiem na temat rzeczy które umielibyśmy sobie wybaczyć usłyszałam "jakbyś została zgwałcona to bym ci wybaczył". Byłam w szoku i odpowiedziałam ze nie miałby nic do wybaczania bo to nie byłaby moja wina. I podtrzymuje.
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 10:19   #34
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć?

Przepraszam, ale co to za tytuł? 'MARSZ SZMAT'? No musiałam na to uwagę zwrócić, bo jakoś mnie tak razi.


Ja też uważam, że to tylko i wyłącznie wina gwałciciela. Nawet jeśli dziewczyna ubierze się wyzywająco i chodzi między facetami kręcąc tyłkiem,to jeszcze nie znaczy, że ma ochotę na stosunek. 'nie' kobiety zawsze znaczy 'nie', nawet gdyby sobie radośnie biegała goła. Przecież gwałt to okropne przestępstwo, jak w ogóle można tu się dopatrywać winy kobiety?
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 10:20   #35
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć?

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale co to za tytuł? 'MARSZ SZMAT'? No musiałam na to uwagę zwrócić, bo jakoś mnie tak razi.
http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,1...ereotypom.html
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 10:22   #36
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć?

Cytat:
Napisane przez maryanna3 Pokaż wiadomość
No i proszę, długo czekać nie musiałam aż się zdziwię, a jednak chyba nawet nie chce się tego komentować.
Zauważyłam, że Clemence w wielu wątkach ma trochę 'inne' poglądy i ma skłonność do wyolbrzymiania Także spokojnie.

Aaa, dzięki. Ja jak zwykle niepoinformowana. Już wszystko jasne.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2013-05-25 o 10:23
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 10:25   #37
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć?

Cytat:
Napisane przez Clemence Pokaż wiadomość
a ja osobiscie uwazam,ze jezeli dziewczynie wylewa sie wszedzie, lazi po nocach sama, zacheca wszystkich do kontaktu ze soba albo daje sie obmacywac to na pewno w 0 procentach nie mozna powiedziec,ze nie ma w tym jej winy.
...
Co z Tobą jest nie tak? Że dziewczyna podrywa facetów, którzy jej się podobają - choćby na prawo i lewo - to znaczy, że chce być zgwałcona? Że flirtuje i się stroi to znaczy, że chce żeby obcy facet jej wsadził przemocą? Sorry za dosadność, ale Twój brak wyobraźni (czy czego tam Ci brakuje) mnie powalił.
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-25, 10:33   #38
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć?

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Zauważyłam, że Clemence w wielu wątkach ma trochę 'inne' poglądy i ma skłonność do wyolbrzymiania Także spokojnie.



Aaa, dzięki. Ja jak zwykle niepoinformowana. Już wszystko jasne.
No wiesz, jakby to chodziło o to, że wszyscy wolą pomidorową a ona ogórkową Albo nawet że wszyscy uważają że pocałunek to zdrada a ona nie czy co tam jeszcze. Miałabym to gdzieś.
Ale to jest zbyt poważny temat żeby pleplać takie głupoty, może dlatego tak reaguję bo pracuję obecnie czy też raczej działam w wolontariacie blisko osób, które doświadczały przemocy na tle seksualnym i po prostu coś mną wstrząsa gdy ktoś gada takie dyrdymały bez żadnego zastanowienia.
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 10:52   #39
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Odp: MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć?

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Wstyd mi za ludzi, którzy uważają, że dziewczyna swoim strojem prowokuje do gwałtu i "sama jest sobie winna". Jakiś czas temu myslałam, że tacy ludzie są w dużej mniejszości, ale ostatnio na facebooku,, a dokładnie tworze zwanym "spotted" zrobił się dziwny wysyp postów twierdzących, że to dziewczyna jest odpowiedzialna za gwałt. Byłam bardzo zaskoczona kiedy sporo komentarzy było zgodnych z tezą autorów tychże postów
Taaa... Kobieta winna Idąc tym tokiem myślenia można powiedzieć że sklepy samoobsługowe to jakby pozwolenie na kradzież
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 11:11   #40
giselle2504
Rozeznanie
 
Avatar giselle2504
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 869
Dot.: MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć?

Strój, choćby nie wiem jak skąpy, to żadna wymówka dla gwałciciela Nie rozumiem ludzi, którzy tak twierdzą.
Co innego zachowanie, tutaj się nie zgadzam za bardzo. Nigdy nie wiadomo z kim mamy do czynienia, a jakieś odważne flirty czy zaczepki mogą faceta wprowadzić w błąd. Inna rzecz, że powinien umieć się pohamować...

No i dziewczyny, nie obrażajcie zwierząt One kopulują tylko wtedy, kiedy chcą się rozmnażać i ''za zgodą'' obu stron :P Mogę się mylić, ale z tego, co słyszałam, to tylko delfiny, tak jak ludzie, uprawiają seks dla przyjemności
__________________
"-Widzisz naszą kuchnię? Pod kuchnią wygasło. Zapomniałeś dołożyć drewna. Myślałeś, że tylko ja od tego jestem".
giselle2504 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 11:19   #41
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Odp: Dot.: MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć?

Cytat:
Napisane przez malababka Pokaż wiadomość
Dodam ze ostatnio w rozmowie z chłopakiem na temat rzeczy które umielibyśmy sobie wybaczyć usłyszałam "jakbyś została zgwałcona to bym ci wybaczył". Byłam w szoku i odpowiedziałam ze nie miałby nic do wybaczania bo to nie byłaby moja wina. I podtrzymuje.
Jaki laskawy... Nic tylko po stopach calowac.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Cytat:
Napisane przez giselle2504 Pokaż wiadomość
No i dziewczyny, nie obrażajcie zwierząt One kopulują tylko wtedy, kiedy chcą się rozmnażać i ''za zgodą'' obu stron :P Mogę się mylić, ale z tego, co słyszałam, to tylko delfiny, tak jak ludzie, uprawiają seks dla przyjemności
W swiecie zwierzat tez sie zdarzaja gwalty, ale to tez nie jest normalne.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-25, 11:31   #42
Lemmy is God
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 854
Dot.: MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć?

To że kobieta jest skąpo ubrana nie oznacza że prowokuje swoim wyglądem.

Są jednak zachowania i sytuacje potencjalnie niebezpieczne i warto zachować ostrożność np. na imprezach, wracając samemu w nocy, przyjmując napoje od nieznajomych, idąc z obcymi do ich mieszkań/samochodów.

Najgorsze jednak jest to że statystycznie prędzej zostane zgwałcona przez kumpla/sąsiada niż przez nieznajomego w ciemnym parku. A w takiej sytuacji jest chyba jeszcze większe poczucie winy u ofiary
Lemmy is God jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 11:35   #43
_Mia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 121
Dot.: Odp: Dot.: MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć?

Małpy się gwałcą, chyba goryle jak dobrze pamiętam (w razie co poprawcie), i są przy tym bardzo brutalne. Ale np. już bonobo kopulują na lewo i prawo za obopólną zgodą i w ten sposób budują więzi społeczne Ludzie chyba są w takim razie gdzieś pomiędzy :P

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

Co do postu Clemence. Dla gwałtu nie ma usprawiedliwienia, ale to co opisałaś to po prostu nieodpowiedzialne zachowanie i czynnik ryzyka. Nie mówię tu o stroju, ale o tym jak kobieta prowokuje, ociera się o facetów, rzuca erotycznymi podtekstami, bierze od nich drinki i zostawia z niczym będąc sama w klubie. Łatwo tak sprowokować agresywnego samca (innymi słowy jakiegoś buraka) który stwierdzi, że nikt nie będzie mu na nosie grał i weźmie co mu się "należy" jego zdaniem. Tak jest ale nadal to nie jest normalne, ani nie usprawiedliwia faceta.

Edytowane przez _Mia
Czas edycji: 2013-05-25 o 11:36
_Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 11:50   #44
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć?

Nie ma usprawiedliwienia gwaltu. Jest winny tylko i wylacznie gwalciciel.

Natomiast uwazam,ze dziewczyny powinny dbac o siebie i swoje bezpieczenstwo i minimalizowac ryzyko. Jak wiem ,ze bede wracac sama do domu to mam buty na przebranie ( wieksze szanse uciec w balerinach niz na szoilkach), nie nosze ktprotkich spodnic bo podswiadomie mysle,ze poprostu latwiej i szyubciej ktos moglby sie do mnie dobrac. Lape pod spodnice wlozyc latwiej niz rozpiac komus spodnie. Nie chodze ciemnymi, podjerzanymi ulicami itd. Ale mam tez swiadmosc,ze gwalty zdarzaja sie wszedzie, na ulicach i na imprezach, przez ludzi obcych i w kregach znajomych.

Mam prawo nosic co che i wygladac ja chce. Nikt nie ma prawa mnie dotkac. Niestety sa swinie ktore nie umia myslec rozumem, tylko kroczem. I przed tymi osobami staram sama siebie chronic.


Jak zostawie otwarty samochod z kluczykami w srodku, i zostanie skradniety to jest to nadal kradziez i tylko slodziej popelnia przestepstwo. Ja co najwyzej moge sie winic za swoja bezmyslnosc.

Prawda jest taka,ze nie mozna nikomu ufac i trzeba zachowac bezpieczenstwo
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 12:09   #45
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć?

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Mozesz napisac, chocby ns priv, w jaki sposob udalo Ci sie uniknac gwaltu?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Moge napisac tutaj, bo byc moze to sie komus (niestety) przyda.
Walczylam z nim do ostatniej chwili, szarpalam sie, gdy probowal mnie przewrocic i nie poddawalam temu co chce zrobic. To moze roznie zadzialac. Jeden po czyms takim sie zniecheci, a drugi cie uderzy, zebys nie walczyla. Mi akurat chyba pomoglo, chociaz w koncu i tak wygral on, bo byl silniejszy.
Uratowalo mnie jedynie to, ze zanim mnie zaatakowal zdazylam juz wyjsc na w miare oswietlony teren. Gdy udalo mu sie w koncu przewrocic mnie na ziemie i wlasciwie juz zabierac sie do rzeczy powiedzialam, ze doskonale widze jego twarz w swietle latarni, nie jest w tym momencie anonimowy, bo ja zapamietam i moze byc pewien ze bedzie mial bardzo prze☠☠☠ane, jesli bedzie kontynuowal.
To tez bylo ryzykowne, ale pomoglo. On zrezygnowal, wstal, i jakby nigdy nic-poszedl. Do dzis w to nie wierze.



Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Nie wiem, jak niedoszła ofiara może pisać takie głupoty. ''Sama się prosić'' to możesz wtedy, jak przebiegniesz przed nadjeżdżającym pociągiem i Ci nogi amputuje, bo nie zdąży zahamować, a nie jak po prostu idziesz drogą i myślący człowiek Cię zgwałci, bo nie potrafi nad sobą panować.
Cytat:
Napisane przez maryanna3 Pokaż wiadomość
Ja też kiedyś prawie zostałam zgwałcona i w sumie w sytuacji podobnej jak Ty, oddaliłam się od imprezy, zrobiłam to bezmyślnie, byłam ubrana imprezowo w dodatku czyli w sumie idealne 'usprawiedliwienie' dla gwałciciela wg niektórych ćwierćmózgów w tym kraju. Cudem nic się nie stało. A jednak nigdy nie miałam myśli jak Ty, nigdy do głowy mi nie przyszło: sama się prosiłaś. Zasłużyłaś sobie. Nigdy. Po prostu zaczęłam podświadomie bardziej na siebie po tym uważać ale nigdy nie pojawiło się w mojej głowie coś takiego jak u Ciebie. Moim zdaniem z Twoim myśleniem jest coś serio nie tak i nie mówię tego złośliwie, powinnaś się nad tym zastanowić. Być może za dużo nasłuchałaś się tych idiotów, którzy twierdzą że krótka spódniczka to przyzwolenie
To wszystko prawda, a jednak jest tak, jak pisze Hultaj:

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
to jest pewne znalezienie się na własne życzenie w sytuacji niebezpiecznej, dlatego dobrze (dla własnego dobra), nie pakować się w takie zagrożenia; nie wybierać takich dróg i powrotów
Gwalciciel, moim zdaniem, jest chorym czlowiekiem. Nie mysli normalnie i rozsadnie, skoro przemoca chce brac to, co przeciez mozna miec w normalny sposob, w rodzinie, zwiazku. Dlatego wlasnie uwazam, ze lepiej nie kusic losu, a ja wlasnie to zrobilam. Nie raz w swoim zyciu, ale na pewno o raz za duzo.



Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Akurat jest naukowo udowodnione, że w gwałcie strój ofiary i sama strona seksualna grają podrzędną rolę. Chodzi natomiast o poczucie dominacji, dlatego ofiarą padnie niekoniecznie osoba wystrojona w skórzaną mini za siedzenie, ale osoba wyglądająca na nieśmiałą, niepewną, taką, która nie będzie walczyć.
To tez w jakims stopniu stereotyp. Zawsze chodze pewnie, jestem raczej slusznej postury (nie wysoka, ale raczej 'okragla' i nie wygladam na osobe slaba).
Zastanawialam sie, czy mogl mnie obserwowac juz na juwenaliach, widziec np. ze pilam piwo i myslec, ze przez to bede slabsza. Bo po wszystkim przypomnialam sobie, iz widzialam, jak on za mna idzie ulica, zanim skrecilam nad rzeke. Moze szedl od samego miejsca imprezy? Trudno powiedziec. Zanim skrecilam nad rzeke wyprzedzil mnie i poszedl prosto ulica, a ogolnie wkolo bylo pelno ludzi, to uspilo moja czujnosc. Musial zawrocic gdy ja skrecilam.
Ach, i wlasnie-wkolo, nawet nad rzeka mijalam mnostwo osob. Gdy krzyczalam-nie przyszedl nikt.



Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Taaa... Kobieta winna Idąc tym tokiem myślenia można powiedzieć że sklepy samoobsługowe to jakby pozwolenie na kradzież
Bardzo dobrze powiedziane, zapamietam to.
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 12:57   #46
Poziomka14
Raczkowanie
 
Avatar Poziomka14
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 146
Dot.: MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć?

Cytat:
Napisane przez malababka Pokaż wiadomość
.
Dodam ze ostatnio w rozmowie z chłopakiem na temat rzeczy które umielibyśmy sobie wybaczyć usłyszałam "jakbyś została zgwałcona to bym ci wybaczył". Byłam w szoku i odpowiedziałam ze nie miałby nic do wybaczania bo to nie byłaby moja wina. I podtrzymuje.
No, moja znajoma usłyszała coś takiego ostatnio od chłopaka, a oprócz tego także: że gdyby ktoś ją zgwałcił i zaszłaby w ciążę, to on nie zaakceptowałby dzieciaka i KAZAŁBY dokonać aborcji. Nie ma to jak mieć wsparcie w ukochanym Ja rozumiem: wspierałbym cię w każdej decyzji, choć byłoby ciężko. Ale nakazać cokolwiek? Nie pojmuję. Tłumaczenie: bo to dziecko nie byłoby moje.
__________________
Wakacje do 30 września

Cel: chcę być szczęśliwa.




Poziomka14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 13:13   #47
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć?

ja trafiłam na zboczeńca około godziny 18 (to było zimą, więc było już ciemno), a ubrana byłam w spodnie i kurtkę zimową, tak więc strojem prowokować nie mogłam. Tacy ludzie są po prostu popierdo**ni i tyle.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 13:33   #48
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć?

Cytat:
Napisane przez Poziomka14 Pokaż wiadomość
No, moja znajoma usłyszała coś takiego ostatnio od chłopaka, a oprócz tego także: że gdyby ktoś ją zgwałcił i zaszłaby w ciążę, to on nie zaakceptowałby dzieciaka i KAZAŁBY dokonać aborcji. Nie ma to jak mieć wsparcie w ukochanym Ja rozumiem: wspierałbym cię w każdej decyzji, choć byłoby ciężko. Ale nakazać cokolwiek? Nie pojmuję. Tłumaczenie: bo to dziecko nie byłoby moje.
Nie chcę robić off topa, ale zakładając czysto teoretycznie gdybym ja zaszła w ciążę w wyniku gwałtu na pewno nie chciałabym/ nienawidziła tego "owocu" Nie chciałabym wychowywać dziecka zboczeńca, które całe życie przypominałoby mi o tym wydarzeniu
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 14:12   #49
just_me
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 101
Dot.: MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć?

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Nie chcę robić off topa, ale zakładając czysto teoretycznie gdybym ja zaszła w ciążę w wyniku gwałtu na pewno nie chciałabym/ nienawidziła tego "owocu" Nie chciałabym wychowywać dziecka zboczeńca, które całe życie przypominałoby mi o tym wydarzeniu
spoko, ale co dziecko jest winne zaistniałej sytuacji? Ukrałabys dziecko, a nie samego zboczeńca. Bardzo trudna sytuacja, ciezko powiedzieć co by było odpowiednie.

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:08 ----------

mnie na szczęście tylko gonił z kroczem na wierzchu (ekshibicjonista), ale zgubilyśmy go z koleżanką. Dobrze, ze nie bylam sama bo nie wiem jak by się to skończyło. Mógł równie dobrze się okazać jakims gwałcicielem. Swoją drogą czy ekshibicjoniści gonią kogoś po nocy? po co niby mieliby to robić?

Uważam tak jak dziewczyny, że gwałt to nie jest wina kobiety, ale można minimalizować ryzyko tj. nie chodzic samej po nocy w mini i szpilkach, w ciemnych uliczkach, albo najlepiej iść razem z tłumem. Szkoda, zę są takie małe kary dla gwałcicieli :/
__________________
"Mężczyźni są jak alkohol:
wyrzekanie się ich jest ascezą, która niesie ze sobą rozgoryczenie,
rozkoszowanie się nimi jest sposobem na życie, który rozjaśnia dzień powszedni,
uzależnianie się od nich jest... głupotą."


co Cię ujęło/ujmuje w TŻ?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=497112
just_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-25, 14:24   #50
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć?

Cytat:
Napisane przez just_me Pokaż wiadomość
spoko, ale co dziecko jest winne zaistniałej sytuacji? Ukrałabys dziecko, a nie samego zboczeńca. Bardzo trudna sytuacja, ciezko powiedzieć co by było odpowiednie.
A co matka jest winna? Dlaczego mialaby wychowywac dziecko na ktore byc moze nie jest gotowa? Dlaczego w ogole mialaby byc w ciazy, skoro tego nie chce? Mozna tak dyskutowac bez konca, a kazdy ma na ten temat wlasne zdanie i do porozumienia sie raczej nie dojdzie.
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 14:43   #51
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć?

Cytat:
Napisane przez czarna_maciejka Pokaż wiadomość
To tez w jakims stopniu stereotyp. Zawsze chodze pewnie, jestem raczej slusznej postury (nie wysoka, ale raczej 'okragla' i nie wygladam na osobe slaba).
Zastanawialam sie, czy mogl mnie obserwowac juz na juwenaliach, widziec np. ze pilam piwo i myslec, ze przez to bede slabsza. Bo po wszystkim przypomnialam sobie, iz widzialam, jak on za mna idzie ulica, zanim skrecilam nad rzeke. Moze szedl od samego miejsca imprezy? Trudno powiedziec. Zanim skrecilam nad rzeke wyprzedzil mnie i poszedl prosto ulica, a ogolnie wkolo bylo pelno ludzi, to uspilo moja czujnosc. Musial zawrocic gdy ja skrecilam.
Ach, i wlasnie-wkolo, nawet nad rzeka mijalam mnostwo osob. Gdy krzyczalam-nie przyszedl nikt.
Całe szczęście, że Ci się udało.

Czyli jednak w jakimś stopniu ta pewność siebie Ci pomogła, choć ciężko powiedzieć, w jakim stopniu.

Ale wołałaś o pomoc, czy że jest pożar, jak to jest podobno zalecane?

To jest horror - przeszłaś na pewno jedne z gorszych chwil w życiu, a drań sobie tak po prostu, spokojnie poszedł.

Cytat:
Napisane przez just_me Pokaż wiadomość
Szkoda, zę są takie małe kary dla gwałcicieli :/
PiS miał projekt, by je podwyższyć, ale został bezwzględnie odrzucony.

Z wprowadzeniem przepisu o ustawowym ściganiu gwałcicieli też było mnóstwo cyrku, co ciekawe.

Edytowane przez Mileva_
Czas edycji: 2013-05-25 o 14:45
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 14:47   #52
Carmela_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 383
Dot.: MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć?

Cytat:
Napisane przez just_me Pokaż wiadomość
spoko, ale co dziecko jest winne zaistniałej sytuacji? Ukrałabys dziecko, a nie samego zboczeńca. Bardzo trudna sytuacja, ciezko powiedzieć co by było odpowiednie.
Usunięcie zarodka to żadna kara dla dziecka.Kara dla tego dziecka byłoby,jakby je urodziła i miała nienawidzić przez całe życie.
Carmela_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 14:50   #53
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć?

"Dyskusja" na ten temat nie ma sensu, bo każdy kto uważa, że na jakąkolwiek przemoc (bicie, gwałt, etc.) można "sobie zasłużyć" jest antyspołeczny i lepiej z punktu widzenia społeczeństwa by było, gdyby go nie było. Oczywiście, coś sprawiło, że zamienił się w tego rodzaju potwora - prawdopodobnie traumatyczne dzieciństwo, mimo wszystko niektórzy po traumatycznym dzieciństwie wyrastają na super ludzi.
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 15:00   #54
Blobby
Raczkowanie
 
Avatar Blobby
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Vancouver
Wiadomości: 385
Dot.: MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć?

Bez sensu...to nie jest wina kobiet. Mamy się w worki przyodziać i siedzieć w domach bo jakaś banda przygłupów twierdzi, że jest inaczej? że prowokujemy? żałosne. To tak, jakby powiedzieć , że małe dziecko,które nie rozumie i siada mężczyźnie na kolanach prowokuje do czynu pedofilskiego.
__________________
...
Blobby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 15:06   #55
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć?

Cytat:
Napisane przez tambourinist Pokaż wiadomość
"Dyskusja" na ten temat nie ma sensu, bo każdy kto uważa, że na jakąkolwiek przemoc (bicie, gwałt, etc.) można "sobie zasłużyć" jest antyspołeczny i lepiej z punktu widzenia społeczeństwa by było, gdyby go nie było. Oczywiście, coś sprawiło, że zamienił się w tego rodzaju potwora - prawdopodobnie traumatyczne dzieciństwo, mimo wszystko niektórzy po traumatycznym dzieciństwie wyrastają na super ludzi.
Zaliczasz do tego również przemoc w obronie własnej lub drugiego człowieka? Np. kobieta, którą usiłuje ktoś zgwałcić rozwala gwałcicielowi łeb kamieniem. Albo połaskocze paralizatorem i kiedy ten będzie leżał na ziemi ona jeszcze zafunduje mu kilka kopniaków w krocze. Albo facet jest świadkiem jak ktoś chce zgwałcić kobietę i w obronie ofiary rozwali napastnikowi łeb.



To o traumatycznym dzieciństwie to też jakoś pasuje do wizji sprawiedliwego świata (czyli również "ona prowokowała i dostała za swoje, ja jestem porządna to nic mi się nie stanie") bo nie chcemy wierzyć, że nasz sąsiad, brat, ojciec, kolega, którzy są zupełnie normalni, mieli fajne dzieciństwo, normalnych rodziców itd., mogą kogoś zgwałcić.
A właśnie dużo gwałtów jest dokonywanych np. na imprezie, gdzie dziewczyna trochę się wstawiła i jej dobry kolega uznaje, że czemu nie wykorzystać sytuacji. Gwałt? Gwałt. Kolega jest przeciętnym i zdrowym człowiekiem? Jest.
Chcemy wierzyć, że gwałciciele są "tworzeni" przez coś złego. Jak wyeliminujemy to coś złego, np. bijącą matkę, to gwałciciela nie będzie, będzie normalny człowiek.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 15:17   #56
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć?

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Całe szczęście, że Ci się udało.

Czyli jednak w jakimś stopniu ta pewność siebie Ci pomogła, choć ciężko powiedzieć, w jakim stopniu.

Ale wołałaś o pomoc, czy że jest pożar, jak to jest podobno zalecane?

To jest horror - przeszłaś na pewno jedne z gorszych chwil w życiu, a drań sobie tak po prostu, spokojnie poszedł.



PiS miał projekt, by je podwyższyć, ale został bezwzględnie odrzucony.

Z wprowadzeniem przepisu o ustawowym ściganiu gwałcicieli też było mnóstwo cyrku, co ciekawe.
Dziekuje , tez uwazam, ze mialam ogromne szczescie w nieszczesciu.
Tak, sadze, ze pomogla mi pewnosc siebie, opanowanie i-mimo wszystko-jakies resztki logicznego myslenia, nawet w najgorszym momencie. Czytalam jednak o gwalcie, ktory mial miejsce jakis czas temu, kiedy to zwyrodnialec poklul dziewczynie oczy nozem, zeby go nie rozpoznala. Slabo mi, gdy o tym mysle. Slabo, bo po tym co ja do niego powiedzialam-moglo mi sie stac to samo, albo cos jeszcze gorszego, a stalo sie tak, ze to mnie uratowalo.
Tak ze naprawde, moim zdaniem kazda sytuacja jest inna, ale warto probowac przynajmniej logicznie myslec i probowac zachowac spokoj. Mowie to z perspektywy osoby prawie zgwalconej, wiec wiem, ze sie da.

Krzyczalam 'ratunku', akurat o tym wolaniu ze sie pali zupelnie zapomnialam. Krzyknelam tylko 3 razy, bo powiedzial, ze mnie pobije, jesli bede kontynuowac. Jestem jednak w 100% przekonana, ze ludzie ktorych mijalam musieli slyszec. Widzialam tam tez chlopakow z dziewczynami. Jak mowilam-nikt nie przyszedl nawet sprawdzic co sie dzieje.
I tak, on tak po prostu wstal i odszedl, chyba rzucil jakies 'no to sorry'.



Cytat:
Napisane przez Carmela_ Pokaż wiadomość
Usunięcie zarodka to żadna kara dla dziecka.Kara dla tego dziecka byłoby,jakby je urodziła i miała nienawidzić przez całe życie.
Popieram.
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 15:25   #57
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć?

Cytat:
Napisane przez Blobby Pokaż wiadomość
Mamy się w worki przyodziać i siedzieć w domach bo jakaś banda przygłupów twierdzi, że jest inaczej? że prowokujemy? żałosne. To tak, jakby powiedzieć , że małe dziecko,które nie rozumie i siada mężczyźnie na kolanach prowokuje do czynu pedofilskiego.
a co worek pomoże jak trafisz na takiego kogo kręci kobieta w worku? nawet jak założysz strój kosmonauty to nie będziesz miała gwarancji że nie zostaniesz zgwałcona, bo dla zboczeńca wszystko będzie go zachęcało do gwałtu.

przerażające jest to że sporo ludzi zwala winę z gwałciciela na kobiety które padają ofiarami i to samo robią z dziećmi które padają ofiarami kapłanów.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 15:32   #58
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć?

Cytat:
Napisane przez czarna_maciejka Pokaż wiadomość
A co matka jest winna? Dlaczego mialaby wychowywac dziecko na ktore byc moze nie jest gotowa? Dlaczego w ogole mialaby byc w ciazy, skoro tego nie chce? Mozna tak dyskutowac bez konca, a kazdy ma na ten temat wlasne zdanie i do porozumienia sie raczej nie dojdzie.
Co innego jeśli dziewczyna jest nieodpowiedzialna i zajdzie w ciążę bo olała zabezpieczenie albo żałuje związku z danym facetem, a co innego jeśli została zgwałcona gdzieś w parku wieczorem przez zupełnie obcego obleśnego faceta, jak można pokochać takie dziecko i co można czuć nosząc taką ciążę...??
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 15:36   #59
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć?

Cytat:
Napisane przez Clemence Pokaż wiadomość
a ja osobiscie uwazam,ze jezeli dziewczynie wylewa sie wszedzie, lazi po nocach sama, zacheca wszystkich do kontaktu ze soba albo daje sie obmacywac to na pewno w 0 procentach nie mozna powiedziec,ze nie ma w tym jej winy.
Zasada jest taka: choćbym z gołą d*pą biegała po ulicy, to najwyżej ma prawo dać mi mandat policjant. Nic nie usprawiedliwia gwałtu. Nic nie jest na niego przyzwoleniem. Choćby dziewczyna była ubrana skąpo, choćby nawet szła ciemną ulicą - nikt nie ma prawa jej tknąć. A poglądy takie jak Twoje właśnie w tych kobietach wywołują poczucie winy.

Niech podniesie rękę, kto nigdy nie miał na sobie mini albo dekoltu. Niech podniesie rękę kto nigdy nie szedł ciemną ulicą. Tego nie da się uniknąć, bo trzeba by było zamknąć się w domu i nie wychodzić nigdy. A gadanie ;sama się prosiła bo się wystroiła'...No cóż, poniżej poziomu.


Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
a co worek pomoże jak trafisz na takiego kogo kręci kobieta w worku? nawet jak założysz strój kosmonauty to nie będziesz miała gwarancji że nie zostaniesz zgwałcona, bo dla zboczeńca wszystko będzie go zachęcało do gwałtu.

przerażające jest to że sporo ludzi zwala winę z gwałciciela na kobiety które padają ofiarami i to samo robią z dziećmi które padają ofiarami kapłanów.
Zgadzam się w 100%.

Dodam jeszcze tak na marginesie, że oglądałam kiedyś jakiś program o gwałtach - nie wiem ile było w tym prawdy, bo naukowcem nie jestem, więc tylko powtórzę czego się dowiedziałam. Ponoć sami gwałciciele twierdzą, że prędzej na ofiarę wybiorą przygarbioną, skuloną szarą myszkę, niż bizneswoman na szpilkach, bo będą bali się że ta druga zrobi aferę, hasał, postawi opór. Ponoć większość padających ofiarą gwałtu to kobiety wyglądające na niepewne siebie, ciche, wiotkie, takie, z którymi nie będzie większego problemu. Więc wbijanie się w wór pokutny może odnieść odwrotny skutek.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 15:47   #60
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: MARSZ SZMAT. Czy na gwałt można sobie zasłużyć?

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
a co worek pomoże jak trafisz na takiego kogo kręci kobieta w worku? nawet jak założysz strój kosmonauty to nie będziesz miała gwarancji że nie zostaniesz zgwałcona, bo dla zboczeńca wszystko będzie go zachęcało do gwałtu.

przerażające jest to że sporo ludzi zwala winę z gwałciciela na kobiety które padają ofiarami i to samo robią z dziećmi które padają ofiarami kapłanów.
Dokładnie.
Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Zasada jest taka: choćbym z gołą d*pą biegała po ulicy, to najwyżej ma prawo dać mi mandat policjant. Nic nie usprawiedliwia gwałtu. Nic nie jest na niego przyzwoleniem. Choćby dziewczyna była ubrana skąpo, choćby nawet szła ciemną ulicą - nikt nie ma prawa jej tknąć. A poglądy takie jak Twoje właśnie w tych kobietach wywołują poczucie winy.

Niech podniesie rękę, kto nigdy nie miał na sobie mini albo dekoltu. Niech podniesie rękę kto nigdy nie szedł ciemną ulicą. Tego nie da się uniknąć, bo trzeba by było zamknąć się w domu i nie wychodzić nigdy. A gadanie ;sama się prosiła bo się wystroiła'...No cóż, poniżej poziomu.




Zgadzam się w 100%.

Dodam jeszcze tak na marginesie, że oglądałam kiedyś jakiś program o gwałtach - nie wiem ile było w tym prawdy, bo naukowcem nie jestem, więc tylko powtórzę czego się dowiedziałam. Ponoć sami gwałciciele twierdzą, że prędzej na ofiarę wybiorą przygarbioną, skuloną szarą myszkę, niż bizneswoman na szpilkach, bo będą bali się że ta druga zrobi aferę, hasał, postawi opór. Ponoć większość padających ofiarą gwałtu to kobiety wyglądające na niepewne siebie, ciche, wiotkie, takie, z którymi nie będzie większego problemu. Więc wbijanie się w wór pokutny może odnieść odwrotny skutek.
I tu także 100%. Osoby, które piszą takie bzdury jak clemence albo mają lat 12 i piszą żeby napisać albo po prostu mają zero pomyślunku zanim coś nabazgrolą. Taka jest prawda.
Oczywiście należy dbać o siebie, ale bardziej w kwestii samotnych powrotów, czy niezostawiania drinka przy barze, takie podstawowe zachowanie bezpieczeństwa o którym się wszędzie mówi, mniejsza o strój. Natomiast nie o to chodzi, chodzi o to, że jak już tragedia się zdarzy nie ma prawa nikt powiedzieć, że to była jej wina. Choćby miała mini, szpilki, choćby była nierozsądna i wracała sama przez park-gwałt to zawsze wina gwałciciela koniec kropka. Inne gadanie to przyczynianie się aktywne do sytuacji, w której ofiara wstydzi się gdzieś z tym pójść bo taka panuje opinia.
Zachowanie bezpieczeństwa a wina gwałtu to są dwie osobne kwestie, nie można ich łączyć.

Poza tym co do szarych myszek to niestety prawda a nie żaden stereotyp i nie pierwszy raz to słyszę. Sama wyglądam dość niewinnie i wiele razy byłam zaczepiana przez różnej maści zboczeńców. Charakter mam inny i umiem się wobec nich zachować ale w pierwszej chwili wygląd prowokuje. I nie zliczę tych zaczepek a ubrana byłam podczas nich w rózne opcje-od dresów, przez dżinsy, po kieckę. Naprawdę-to nie ma wiele do rzeczy.
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-19 10:48:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:44.