Kot sika, załatwia się poza kuwetę + jak pozbyć się zapachu - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-15, 10:04   #1171
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Kot sika, załatwia się poza kuwetę + jak pozbyć się zapachu - WĄTEK ZBIORCZY

Woda utleniona rozkłada zapach moczu. Zrób miksture z wodą z soda oczyszczona i octem i dużo wody utlenionej. Powinno pomóc. Mi na wykladzinie w sypialni dali rade
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 16:05   #1172
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Kot sika, załatwia się poza kuwetę + jak pozbyć się zapachu - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Dodam tylko, że takie specyfiki kosztują kilkadziesiąt złotych, a wcale nie są tak skuteczne - mojego fotela Urine Off nie uratowało.
Hę? Płaciłam maks 20 chyba i na dywanik dało radę
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 16:17   #1173
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Kot sika, załatwia się poza kuwetę + jak pozbyć się zapachu - WĄTEK ZBIORCZY

Zależy od wielkości opakowania.
Mam pół litra w sprayu: https://animalia.pl/urine-off-koty-i...czegoly/15944/
Zużyłam cały na kilka sesji ratowania fotela.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 16:18   #1174
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Kot sika, załatwia się poza kuwetę + jak pozbyć się zapachu - WĄTEK ZBIORCZY

Soda oczyszczona to zasada a ocet to kwas. Nie neutralizują wzajemnie swego działania ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-15, 16:24   #1175
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Kot sika, załatwia się poza kuwetę + jak pozbyć się zapachu - WĄTEK ZBIORCZY

Ocet i soda to świetne zastępstwo słynnego Kreta.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-17, 18:42   #1176
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Kot sika, załatwia się poza kuwetę + jak pozbyć się zapachu - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Uh to teraz ja się podzielę moim problemem. Jakiś miesiac temu moj chłop przyniósł mi takie 8 tygodniowe kocie do domu. Mamy juz jednego doroslego kocura, tym razem kotka. Zła troche byłam ale jak to kociara każdą znajdę przygarnę
Wszystko było ok jakieś 2 tygodnie. Kotki się raczej zaakceptowały, czasem na siebie fukną ale mała chce się bawić z kocurem a on jej jakoś intensywnie nie przegania do czasu aż ma dosyć jej kocich zalotów.

Kicia załatwiała się do kuwety bez problemu ale tydzien temu poczułam w łazience zapach moczu. Obwąchałam wszystko i nie mogłam dojść skąd to. Myślałam ze sobie wkręcam jak mam byč szczera... Wymyłam podłogę, reczniki zmienilam, zwaliłam na wilgoć.

Wchodże dzis do domu a tam smród niemiłosierny. Kicia zsikała się pod wanną łzaienka jest przed remontem i pod wanną goły beton nie siegne w kazdy kąt żeby to umyć. Zatkalośmy dokładnie otwór pod wanną, wypikałam wodą z octem ale szczerze mówiąc śmierdzi strasznie! Czuje się jak Violetta Villas;/ wstyd ludzi zapraszac boje sie ze zanim to samo z siebie " wywietrzeje" to rok minie

Help!
Jesteś pewna, ze to kotka a nie kocur? Mocz kociaków zwykle nie ma aż tak intensywnego zapachu (o ile są zdrowe). Może dotychczasowy rezydent nie jest szczególnie zachwycony nową towarzyszką. Może poświęcacie mu mniej uwagi, odkąd pojawiła się kicia? Albo po prostu potrzebuje trochę więcej czasu, by zaakceptować nową sytuację. Ja jestem panikara, więc pewnie dla spokoju ducha przebadałabym oba koty, choć podejrzewam, że to kwestia stresu kocura/ tego, że kicia nie do końca jeszcze rozumie, że należy korzystać z kuwety. Czy każdy kot ma swoją? Nie wszystkie chcą się dzielić toaletą
A jeśli chodzi o środki zwalczające zapach - probowałam różnych i żaden nie przyniósł rewelacyjnych efektów. Kołdrę spisałam na straty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-17, 22:22   #1177
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Kot sika, załatwia się poza kuwetę + jak pozbyć się zapachu - WĄTEK ZBIORCZY

O dziwo dała radę woda z octem. Zapach ulotnił się dosyć szybko o dziwo. Nie potrzebnie siałam panikę.

Też doszłam do tego że na początku jak mi coś delikatnie zalatywało to była kicia ale potem jak zapach był mega intesywny to kocur raczej. Aczkolwiek jest wykastrowany więc nie wiem.

W każdym razie mam nadzieję że to incydent pojedynczy ale boję się jak kociaki zareagują na 2 tygodnie samotności na przełomie sierpnia inwrześnia. Oczywiscie ktos ich bedzie doglądał ale to nie to samo... O samego kocura byłabym spokojna ale młoda kicia? Niby same sobą też się potrafią zająć ale obawiam się... Eeeeh
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-17, 22:54   #1178
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Kot sika, załatwia się poza kuwetę + jak pozbyć się zapachu - WĄTEK ZBIORCZY

Cieszę się, że udało się zwalczyć zapach zapamiętam radę o wodzie z octem, choć mam nadzieję, że mi już się nie przyda i trzymam kciuki, by u Ciebie również problem okazał się już zakończony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-07, 16:47   #1179
szatanica1989
Zakorzenienie
 
Avatar szatanica1989
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5 184
Dot.: Kot sika, załatwia się poza kuwetę + jak pozbyć się zapachu - WĄTEK ZBIORCZY

Pomyłka
__________________
Don't the sun look lonesome, oh lord lord lord, on the graveyard fence?
Don't my baby look lonesome when her head is bent?

Piszę.
szatanica1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 15:19   #1180
100club
Raczkowanie
 
Avatar 100club
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 107
Dot.: Kot sika, załatwia się poza kuwetę + jak pozbyć się zapachu - WĄTEK ZBIORCZY

U mnie także podziałała woda z octem. To chyba najlepszy domowy i bardzo prosty sposób.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
100club jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-08, 10:54   #1181
boinnenazwybylyzajete
Zakorzenienie
 
Avatar boinnenazwybylyzajete
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 588
Dot.: Kot sika, załatwia się poza kuwetę + jak pozbyć się zapachu - WĄTEK ZBIORCZY

Pewnie pojawiały się już tutaj podobne historię, ale proszę też o przeczytanie mojej.
Od grudnia mamy w domu kocura, 1,5 roczniak, przygarnięty "z podwórka". Przyczepił się i tak został. Jest już wykastrowany od ok marca. Problem pojawił się z 1,5 miesiąca temu - kot zesikał się na nasze łóżko w sypialni. Na czas czyszczenia tapicerki wynieśliśmy się do dużego pokoju, jak nas nie było w domu też tam się zesikał. Zabraliśmy go do weterynarza, zrobiliśmy wszystkie badania w tym moczu - kot zdrowy. Razem z weterynarzem uznaliśmy, że kot walczy z nami, ponieważ od 2 miesięcy wyrzucaliśmy go z sypialni bo strasznie rozrabiał w nocy (miał do dyspozycji resztę mieszkania - duży pokój, łazienkę, kuchnie, przedpokój). Od tamtej pory kot ma dostęp wszędzie, jak w nocy nie daje nam żyć i skacze po głowach to ignorujemy. Dodatkowo kupiliśmy od weta dyfuzor relaksujący dla kota - rzeczywiście nie drapie już mebli, ale problem sikania nie zniknął. Zdarza mu się sikać na łóżko w sypialni nawet jak tam śpimy! Przynajmniej raz w tygodniu to robi. Wczoraj nawet patrząc nam w oczy.

Myśleliśmy, że problemem jest żwir.
Jakoś tak się złożyło, że długo myśleliśmy o wymianie żwirku bentonitowego na silikon i ta wymiana wystąpiła po 1 sikaniu do łóżka. Niestety nie zrobiliśmy tego stopniowo. Po miesiącu sikania na łóżko uznaliśmy, że może to to i wróciliśmy do starego. Kot wydawał się zachwycony. Skakał w nim, grzebał łapką. No ale problem mimo wszystko nie zniknął. Ręce nam już opadają.
Sprzątane ma codziennie. Zastanawiamy się też czy to nie sposób jego załatwiania jest problemem - obie potrzeby oddaje w jeden kąt kuwety, ale ich nie zakopuje bo jakby drapie po kafelkach przed kuwetą. Jest kryta i całkiem spora.
Aha i coś czego nie zmienimy - ostatnio zaczęliśmy z tż więcej pracować i przez to jest nas mniej w domu. Ale czas na zabawę i mizianie zawsze znajdziemy - nie ignorujemy go.
Dziewczyny pomocy bo już ręce załamuje.

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------

Aha i jeszcze może to jest istotne. Mieliśmy problemy przy kastracji. Nie zasklepiła mu się ranka na jądrach i wszędzie broczył krwią. Na drugi dzień u weta dostał kołnierz bo babka uznała, że rozlizał rane i popsikała mu sreberkiem. Problem nie zniknął, bo kot zaczął saneczkować. Poszliśmy znowu to stwierdziła, że panikujemy i mamy go unieruchomić na jeden dzień (w domyśle przetrzymać w transporterze). Uznaliśmy, że pani jest, lekko mówiąc, niemądra mówiąc nam, że broczący krwią kocur to nic takiego i zmieniliśmy weterynarza - okazało się, że ma stan zapalny i zakażenie. Ale wyszedł z tego jest okej - nie wiem czy to ma związek z aktualnym sikaniem.
__________________


Mother
Tell your children not to walk my way
Tell your children not to hear my words
boinnenazwybylyzajete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-09, 09:19   #1182
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Kot sika, załatwia się poza kuwetę + jak pozbyć się zapachu - WĄTEK ZBIORCZY

Dobrze, że byliście u weta sprawdzić mocz.

Z tego co piszesz problem jest behawioralny: kot się nudzi. Czy bawicie się z nim? Kiedy? Jak często? W jaki sposób?

Ważne jest zachowanie naturalnego cyklu: zabawa, jedzenie, spanie. Wybiegany i nakarmiony kot gwarantuje Wam dobrze przespaną noc



Może spacery dobrze by mu zrobiły? Rok życia spędził na podwórku, brakuje mu pewnie ruchu i wrażeń. Nie popieram wypuszczania z domu. To zbyt niebezpieczne. Kup smycz i szelki i spróbuj z nim wychodzić.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-09, 15:44   #1183
boinnenazwybylyzajete
Zakorzenienie
 
Avatar boinnenazwybylyzajete
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 588
Dot.: Kot sika, załatwia się poza kuwetę + jak pozbyć się zapachu - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Dobrze, że byliście u weta sprawdzić mocz.

Z tego co piszesz problem jest behawioralny: kot się nudzi. Czy bawicie się z nim? Kiedy? Jak często? W jaki sposób?

Ważne jest zachowanie naturalnego cyklu: zabawa, jedzenie, spanie. Wybiegany i nakarmiony kot gwarantuje Wam dobrze przespaną noc



Może spacery dobrze by mu zrobiły? Rok życia spędził na podwórku, brakuje mu pewnie ruchu i wrażeń. Nie popieram wypuszczania z domu. To zbyt niebezpieczne. Kup smycz i szelki i spróbuj z nim wychodzić.
Staramy się codziennie z nim bawić i nie zauważyliśmy zależności, że zmęczony = nie wariuje w nocy. Może mieć to związek z upałem nie ukrywam, jest chłodniej to się bawi. Spróbujemy z nim wychodzić tylko najpierw musieliśmy go zaszczepić na wścieklizne chyba. Polecisz jakieś dobre szelki? Ze zwykłych, nawet ciasno zapiętych, cwaniak nam uciekał.

Ale czy dobrze rozumiem, że sugerujesz, że robi to z atencji? Nigdy tak o tym nie myślałam, jest z nami stosunkowo niedługo i nie sprawiał wcześniej podobnych problemów dlatego myślałam, że ma bardziej złożony problem.
Zastanawiamy się czasami nad drugim kotem, ale część ludzi nam odradza część poleca. Przynajmniej by się tak nie nudził.
__________________


Mother
Tell your children not to walk my way
Tell your children not to hear my words
boinnenazwybylyzajete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-10, 09:20   #1184
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Kot sika, załatwia się poza kuwetę + jak pozbyć się zapachu - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez boinnenazwybylyzajete Pokaż wiadomość
Staramy się codziennie z nim bawić i nie zauważyliśmy zależności, że zmęczony = nie wariuje w nocy. Może mieć to związek z upałem nie ukrywam, jest chłodniej to się bawi. Spróbujemy z nim wychodzić tylko najpierw musieliśmy go zaszczepić na wścieklizne chyba. Polecisz jakieś dobre szelki? Ze zwykłych, nawet ciasno zapiętych, cwaniak nam uciekał.

Ale czy dobrze rozumiem, że sugerujesz, że robi to z atencji? Nigdy tak o tym nie myślałam, jest z nami stosunkowo niedługo i nie sprawiał wcześniej podobnych problemów dlatego myślałam, że ma bardziej złożony problem.
Zastanawiamy się czasami nad drugim kotem, ale część ludzi nam odradza część poleca. Przynajmniej by się tak nie nudził.

Jeśli kot wychodzi w szelkach nie musisz go szczepić na wściekliznę.



Temperatura ma wpływ na zachowanie. Moje koty też więcej śpią jak jest gorąco. To jeszcze młody kocur. Potrzebuje dużo ruchu. Do 2-3 lat koty biegają jak szalone.



Nie twierdzę, że robi to celowo. Wydaje się, że ma jakiś problem behawioralny. Czytałam o kotach, które źle znoszą zamknięcie w domu i załatwiają się poza kuwetą. Jest to objaw kociej desperacji, nie złośliwości.

Jeśli zabawa i spacery nie pomogą spróbuj skontaktować się z behawiorystą.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-10, 11:59   #1185
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Kot sika, załatwia się poza kuwetę + jak pozbyć się zapachu - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez boinnenazwybylyzajete Pokaż wiadomość
Aha i coś czego nie zmienimy - ostatnio zaczęliśmy z tż więcej pracować i przez to jest nas mniej w domu. Ale czas na zabawę i mizianie zawsze znajdziemy - nie ignorujemy go.
Myślę że właśnie problemem jest to, że więcej czasu spędza sam i mu nudno.
W pewnej audycji o zwierzętach pani prowadząca na wszelkie problemy z kotem poleca przede wszystkim wziąć kolejnego kota, nawet jeśli nie będą pałały do siebie miłością, to będą miały towarzystwo i coś się będzie w ich życiu działo.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-15, 00:53   #1186
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Kot sika, załatwia się poza kuwetę + jak pozbyć się zapachu - WĄTEK ZBIORCZY

Jako "mądra po szkodzie" podzielę się swoimi doświadczeniami dotyczącymi takiego siusiania poza kuwetą - dotyczy kotków starszych.

Początkowo sądziliśmy z mężem, że to kwestia wieku, kot siusiał obok kuwety, ale nie do środka. Zamiast od razu iść do weterynarza, tłumaczyliśmy sobie to rozmaicie: stres w domu (wiadomo, że zwierzęta "przejmują" emocje domowników), starszy wiek itd. itd. Aż doszło do sytuacji, w której Mały (miał prawie szesnaście lat, ale dla mnie już na zawsze pozostanie ukochanym Maluszkiem) w środku nocy wskoczył na łóżko i na nim się załatwił. Dopiero to nas przestraszyło, zwłaszcza, że jednocześnie wystąpił u Małego niedowład tylnej łapki.

Jeśli zatem Wasz starszy kot, dotąd korzystający z kuwety, zaczyna co jakiś czas zaliczać "wpadki" i siusiać obok niej, lećcie do weterynarza.

Ja już po fakcie dowiedziałam się, że koty to "twardziele", bardzo rzadko sygnalizują miauczeniem, że coś im dolega, więc trzeba po prostu reagować, "dmuchając na zimne".
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-27, 15:53   #1187
zancik123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 36
Dot.: Kot sika, załatwia się poza kuwetę + jak pozbyć się zapachu - WĄTEK ZBIORCZY

Witam serdecznie wiem że wątek jest już stary, ale moja odpowiedź może się jeszcze komuś przyda, moja kotka robiła tak gdy coś ją bolało, miała problemy z sikaniem,a nie żeby kogoś zdenerwować. Koty też robią tak jak dorastają, mają rujkę. Możesz też pojechać do weterynarza i się upewnisz czy jej coś nie dolega😊
zancik123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-21, 14:56   #1188
Angela121212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 2
Dot.: Kot sika, załatwia się poza kuwetę + jak pozbyć się zapachu - WĄTEK ZBIORCZY

Jeśli kot sika obok kuwety to daje znak, że coś z jego zdrowiem jest nie tak. Badania nerek przydałoby się zrobić. Jeśli nie jest wysterylizowana to może mieć rujkę wtedy kotka sika gdzie się da by zostawić zapach dla potencjalnego narzeczonego

Edytowane przez AnnaVanDort
Czas edycji: 2019-02-22 o 09:39 Powód: Reklama
Angela121212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-28, 04:38   #1189
Magdalena7803
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Dot.: Kot sika, załatwia się poza kuwetę + jak pozbyć się zapachu - WĄTEK ZBIORCZY

Hej. Jak sobie poradziłaś z problemem? Ja mam identyczny. Moja 🐱 ka sika na łóżko w nocy, raz na kilka tygodni. Dramat.
Magdalena7803 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-28 04:38:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:24.