Kwietniówki 2019 - cz.4 - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-27, 10:00   #631
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Ja cały czas myslę, ze mam dużo czasu do porodu (bo mam- 38tydz.(37+1)) no i właśnie chcę kupić jeszcze fotel do tego czasu

U nas to mąż dostanie kasę z ubezpieczenia - akurat będzie na zorganizowanue chrztu- ja niestety nie, i do bedzikowego się nie kwalifikujemy :/

Mąz mi zaczyna wkręcac, że już mogłabym rodzić no mu mnie szkoda, że już mi pewnie ciężko. Jakoś nie jest mi szczególnie ciężko, spokojnie jeszcze poczekam hahaha - chcę rodzić 15 lub 16 kwietnia, ale on już się chyba nie może doczekać. No i Młody też już jest bardzo ciekawy tego brata.
Igor sobie zrobil kalendarz i skresla dni zastanawia mnie tylko dlaczego uwzglednil tylko 6 dni i skreslil juz 2 a do tp mam 1,5 tygodnia... Bedzie rozczarowany jak mu sie skoncza kratki do skreslania.

Chociaz wrocily mu tiki nerwowe i to chyba zwiazane z oczekiwaniem :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 10:00   #632
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ja to przede wszystkim czekam aż się na dobre skończy sezon na smarkanie, mam nadzieję że za te 3 tyg już będzie po temacie. Chcę od razu długie spacery bez ubierania siebie i dzieci nie wiadomo jak, i mniej strachu (bo zero to nigdy nie będzie) o żłobkowe wirusy.

Sprzątanie trwa. Mam IDEALNY porządek w pokoju córki - będę opóźniać dzisiaj moment odebrania jej ze żłobka żeby się tym ponapawać

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Ma od 4 lub 5 porcji można na wynos brać - bierze się na ilość porcji, a nie na wagę.
Jupiiii
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 10:05   #633
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Za dobrze tym naszym maluchom w brzuchach. Za dobrze się odżywiamy i potem nie chcą wyjść, bo wiedzą że je później czeka tylko mleko i mleko. A tak to zawsze im się skapnie co lepszego, a to czekoladka, a to lody... Już mojemu tłumaczyłam, że taki duży chłop to powinien się wstydzić, że matka musi go jeszcze dźwigać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja droga! W mleku mamy dzidziuś i po narodzinach dostaje smakołyki bo mleczko zmienia delikatnie smak w zależności od tego co jemy także no słaby argument

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:05 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Co Wy takie niecierpliwe, przecież to kwietniowy wątek, a do kwietnia jeszcze tyyyyyleeeee czasu

Za 3 tygodnie o tej porze przywitam się z Nową - dalej jest to dla mnie kompletna abstrakcja, fakt że już raz to przechodziłam niczego nie urealnia Jestem niegotowa jak jasny gwint, chyba jako ostatnia z Was nie mam jeszcze nawet imienia

Zaczęłam się bać jak to będzie ze... spaniem. 2 dni temu postawiliśmy łóżeczko starszej obok naszego, niby mówi że ok, będzie tam spała, ale jeszcze tam nie zasnęła - 2 razy padła w krzesełku nad kolacją (drugą - maksymalnie opóźnia chodzenie spać) i tż ją przeniósł. I dwa razy punkt 2 rano przepełzła na autopilocie do nas. No przecież nie pomieścimy się we czwórkę plus jeszcze kot

Napiszcie mi czy ta Lodowa Huta ma jakieś boxy na wynos? Bo tak to bym tylko tż wysłała, nijak mi tam nie po drodze. Chociaż to pewnie i tak najwcześniej jutro/pojutrze bo znowu smarkamy.
Ma, ma
Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Niektóre ubezpieczenia grupowe oferują kasę za urodzenie dziecka. Moje niestety nie a to często jest spoko kasa, szczególnie jeżeli dwie osoby są ubezpieczone, wszystko zależy od owu i towarzystwa ubezpieczeniowego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie tak
Ja nie mam. Mąż dostanie z 2 tysie

Becikowe też dostaniemy, zawsze to jakiś zastrzyk gotówki ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 10:27   #634
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ktoś mi ostatnio mówił, że za urodzenie dziecka każda matka dostaje hajs, ale ja przejrzalam wszelkie "zapomogi" i każda jest obwarowana dochodami rodziców. Także wychodzi na to, że ja chyba nic nie dostanę... już sama nie wiem.

Zerknelam na pizame A tam wielka plama na wysokości cycka jak nosiłam to nie zauważyłam.

Przytachalam do domu ciężka torbę z zakupami, jakby mąż to zobaczył to by mi się oberwalo ale wszystko niezbędne było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 10:33   #635
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Ktoś mi ostatnio mówił, że za urodzenie dziecka każda matka dostaje hajs, ale ja przejrzalam wszelkie "zapomogi" i każda jest obwarowana dochodami rodziców. Także wychodzi na to, że ja chyba nic nie dostanę... już sama nie wiem.
Ano nieprawda że każda, przy pierwszej nie załapaliśmy się na nic, nawet na ulgę podatkową. Za to teraz przy drugim 500+ wpadnie

Nie mogę z tym jukki, teraz dumam czy zestaw jaskółki czy in garden mint. Czemu to takie ładne wszystko Zima mnie zastanie zanim coś wybiorę
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 10:36   #636
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Ano nieprawda że każda, przy pierwszej nie załapaliśmy się na nic, nawet na ulgę podatkową. Za to teraz przy drugim 500+ wpadnie

Nie mogę z tym jukki, teraz dumam czy zestaw jaskółki czy in garden mint. Czemu to takie ładne wszystko Zima mnie zastanie zanim coś wybiorę
Miałam ten sam dylemat aż w końcu za poradą przyjaciółek wzięłam jaskółki, choć garden też jest boski!!!

No i tak myślałam, że nic nie wpadnie... jedynie ten hajs z ubezpieczenia za urodzenie dziecka wydaje mi się, że mąż też ma to w swoim ubezpieczeniu, zawsze to na chrzciny się już część odlozy choć mój mąż się chyba nie spieszy i jak mu powiedziałam, że bym chciała w lipcu to stwierdził, że za szybko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 10:53   #637
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

A jaki rozmiar tych kokonów bierzecie?
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-27, 10:59   #638
mia128
Raczkowanie
 
Avatar mia128
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 387
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Ktoś mi ostatnio mówił, że za urodzenie dziecka każda matka dostaje hajs, ale ja przejrzalam wszelkie "zapomogi" i każda jest obwarowana dochodami rodziców. Także wychodzi na to, że ja chyba nic nie dostanę... już sama nie wiem.

Zerknelam na pizame A tam wielka plama na wysokości cycka jak nosiłam to nie zauważyłam.

Przytachalam do domu ciężka torbę z zakupami, jakby mąż to zobaczył to by mi się oberwalo ale wszystko niezbędne było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój dziś dostał smsa "masz reklamówkę i kosz na śmieci w bagażniku" więc ja też po zakupach, ale przytachać musi a z zakupami nie lubię się ograniczać

Też nic nie dostaliśmy przy pierwszym. Teraz 500+ o ile go nie zniosą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mia128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 11:00   #639
MoonInTheSky
Raczkowanie
 
Avatar MoonInTheSky
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 141
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Ano nieprawda że każda, przy pierwszej nie załapaliśmy się na nic, nawet na ulgę podatkową. Za to teraz przy drugim 500+ wpadnie

Nie mogę z tym jukki, teraz dumam czy zestaw jaskółki czy in garden mint. Czemu to takie ładne wszystko Zima mnie zastanie zanim coś wybiorę
Ja mam garden

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoonInTheSky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 11:09   #640
dorka607
Wtajemniczenie
 
Avatar dorka607
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 338
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Ofelka wow tp na koniec kwietnia, a już taka masa

Spakowałam torbę a raczej walizkę + torbę

Zrobiłam też listę rzeczy/formalności do ogarnięcia po porodzie. Wrzucam listę w grubych punktach - wiadomo każdy ma pewnie inne zapotrzebowanie, ale jeśli uważacie że mogłam coś pominąć dajcie cynk Kolejność nie do końca chronologiczna, z resztą jak będzie zarejestrowany to można równolegle działać.
1.USC - zgłoszenie urodzenia dziecka
2.Wniosek o urlop macierzyński i rodzicielski
3.Zgłoszenie dziecka do ZUS
4.Umówienie się z położna środowiskowa
5.Umówienie sesji noworodkowej
6.Rejestracja dziecka w przychodni i umówienie pierwszej wizyty
7.Zgłoszenie dziecka do Medicover
8.Wniosek o wypłatę ubezpieczenia za urodzenie dziecka - ja
9.Wniosek o wypłatę ubezpieczenia za urodzenie dziecka - tż
10.Złożenie wniosków do żłobków

Jutro mam zamiar opracować sobie tą listę w szczegółach, co, gdzie , do kogo, jakie formularze itp
I wydaje mi się, że mam wszystko gotowe... a z drugiej strony hmm coś to podejrzane.
W planie na kwiecień to ewentualnie większe porządki i ogarnięcie jedzenia w słoikach czy coś na gorsze czasy - ale będę to robić tylko w ramach przypływu sił i chęci, a nie jako must have.
Wow, podziwiam za organizację skorzystam z listy
Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Ej mi rosną w czasie ciąży tak wolno włosy na nogach ze raz w tygodniu wystarczy u mnie golenie. No max dwa

Będę za tym tęsknić pewnie po ciąży

A włosy te na głowie mam mięciutkie, z objętością... nieprzetluszczaja się jak zwykle... już się boje tego wypadania poporodowego, ponoć tak będzie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nooo po ciąży niestety wypadają i to na bagato
Cytat:
Napisane przez elf01 Pokaż wiadomość
Hej laski, ja jestem w szpitalu ze względu na wysokie ciśnienie, ale odkąd tu jestem to jest w normie. Dziś mi pobrali krew i mocz na wyniki jak dobrze pójdzie to jutro wyjdę do domu. U mnie dziś już skończony 39 tydzień. Waga małego na wczorajszym usg 3800. Jestem zaskoczona, bo w piątek miałam usg tylko, że na innym sprzęcie ważył 3360. Teraz wielka niewiadoma, któremu usg ufać... Poza tym wszystko szczelnie zamknięte nie zapowiada się nic na poród 🤨

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki za wyjście. A z tymi wagami to o kant dupy rozbić... W 36tc niby miala 3680 gram, w 37 tc 3600 gram (szpital) a urodzilam w 38 tc 3470 g. Chyba że panna na diecie była przez 2 tygodnie żeby dobre wrażenie zrobić 🤣🤣
Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
To chyba musi być jakaś niezdiagnozowana cukrzyca. Ale też mam koleżanki które tyły po 30kg i zastanawiałam się jakim cudem one funkcjonowały.

Dzień dobry

Ja po pobraniu krwi właśnie siedzę w McDonald's na śniadanku i czekam aż mi ch otworzą liczę że się uda parę pierdół dokupić. Nie mamy jednej z ważniejszych rzeczy czyli kosza na śmieci przy przewijaku Ale później szybciutko do domku nie przemęczać się. Chodzę jak kaczka, co chwilę małe mi się gdzieś wciska. Ostatnio było intensywnie, starszak w końcu w żłobie to może te parę dni co zostało będzie spokojniej. Oby.

Włosy po pierwszej ciąży też mi leciały. Garściami. A później miałam masę baby hair.

Wczoraj stwierdziłam że żyjemy jakby w innym świecie ostatnio. Ktoś zaczął mówić o ciastach na święta czy czymś tam a ja jakoś zupełnie nie mam w perspektywie świąt. Pewnie coś się kupi na ostatnią chwilę po drodze mamy ważniejsze zadania do wykonania dobrze by było chociaż jakieś jajka poświęcić żeby starszak za bardzo na zamieszaniu nie ucierpiał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam tak samo, jakie Święta w ogole... Najpierw było oby do porodu a teraz oby przetrwać każdy dzień
Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Ano nieprawda że każda, przy pierwszej nie załapaliśmy się na nic, nawet na ulgę podatkową. Za to teraz przy drugim 500+ wpadnie

Nie mogę z tym jukki, teraz dumam czy zestaw jaskółki czy in garden mint. Czemu to takie ładne wszystko Zima mnie zastanie zanim coś wybiorę
My przy pierwszym też nic, teraz becikowe powinno wpaść. No i oboje mamy ubezpieczenia w Pzu wiec chyba po 2 tys. A to 500+ na drugie to trzeba złożyć wniosek gdzieś? Jak tak to gdzie? Nawet nie patrzylam jeszcze na to
Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
A jaki rozmiar tych kokonów bierzecie?
Ten zwykly mam.


Listopadowa kiepsko z tym przedszkolem, zamiast pomoc rodzicom w rozwoju dzieci, w pójściu do pracy to rzucą 500+ a problem zostaje dalej... Mi rok temu tez nie przyjęli, dopiero w zeszlym a mala z kwietnia 2015

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

W ogole to u nas zoltaczke, mala jak kurczaczek wygląda, nawet białka ma żółte. Ale niby nic sie z tym nie robi, jutro polozna ma zobaczyć. Starsza misla w szpitalu i musialam zostać dłużej na naświetlania.

Teresko daj znać co z tym widzeniem... A cisnienie masz dobre???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Pół Ciebie, pół mnie
sojusz dwóch dusz
i namacalny dowód na to
że miłość można zobaczyć "

dorka607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 11:13   #641
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Miałam ten sam dylemat aż w końcu za poradą przyjaciółek wzięłam jaskółki, choć garden też jest boski!!!

No i tak myślałam, że nic nie wpadnie... jedynie ten hajs z ubezpieczenia za urodzenie dziecka wydaje mi się, że mąż też ma to w swoim ubezpieczeniu, zawsze to na chrzciny się już część odlozy choć mój mąż się chyba nie spieszy i jak mu powiedziałam, że bym chciała w lipcu to stwierdził, że za szybko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wczoraj myślałam i chrzcinach i mi chyba najbardziej pasowałoby w ogóle w czerwcu ogarnąć, bo potem w wakacje któraś msza wypada i dziwne godziny zostają

Ja muszę zobaczyć czy tym razem na becikowe się załapiemy, w końcu dochód już dzieli się na 4 osoby, a nie na trzy. Ubezpieczenie grupowe mamy jakieś kijowe więc nie dostanę ani ja, ani mąż.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-27, 11:15   #642
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Srebrny kocie - chyba ty pytałaś o fotel do karmienia. Ja mam typowy do karmienia firmy hauck, z podnóżkiem. Fotel się rozkłada i buja i podnózek tez się buja już spędzałam tam noce gdy mi w lozku niewygodnie było :p

Idę zrobić kawusie i zjem coś słodkiego, znowu słodkie :p


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 11:16   #643
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Moja droga! W mleku mamy dzidziuś i po narodzinach dostaje smakołyki bo mleczko zmienia delikatnie smak w zależności od tego co jemy także no słaby argument

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:05 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Ma, ma Dokładnie tak
Ja nie mam. Mąż dostanie z 2 tysie

Becikowe też dostaniemy, zawsze to jakiś zastrzyk gotówki ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to nic sensownego mi już nie przychodzi do głowy 😁
2 tysie 😍 Jakbym miala 2 tysie to bym uciekła z domu 😀
My się załapiemy na becikowe. W sumie to trochę smutne, bo wynika z tego, że mało zarabiamy 😳
Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Ktoś mi ostatnio mówił, że za urodzenie dziecka każda matka dostaje hajs, ale ja przejrzalam wszelkie "zapomogi" i każda jest obwarowana dochodami rodziców. Także wychodzi na to, że ja chyba nic nie dostanę... już sama nie wiem.

Zerknelam na pizame A tam wielka plama na wysokości cycka jak nosiłam to nie zauważyłam.

Przytachalam do domu ciężka torbę z zakupami, jakby mąż to zobaczył to by mi się oberwalo ale wszystko niezbędne było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też myślałam o chrzcinach, póki jest ksiądz co nie robi problemów, że nie ma się ślubu 😀 Tylko glupio że robią je w soboty o 18....Ciężko z knajpą będzie, bo to sezon weselny.

Chodzicie jeszcze same na takie większe zakupy? Ja tylko z tż już jeżdżę po marketach na takie większe. Sama to tylko do delikatesów po 2-3 rzeczy, jak mi zabraknie do obiadu albo chcę nagle coś słodkiego i nie mam 😀 Wczoraj tż chciał mnie nawet do Rossmanna zawieźć, bo co jak zacznę tam rodzić? Powiedziałam, że może chociaż zapas pieluch dostaniemy gratis, więc stwierdził, że ok, mogę jechać 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 11:23   #644
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Wczoraj myślałam i chrzcinach i mi chyba najbardziej pasowałoby w ogóle w czerwcu ogarnąć, bo potem w wakacje któraś msza wypada i dziwne godziny zostają

Ja muszę zobaczyć czy tym razem na becikowe się załapiemy, w końcu dochód już dzieli się na 4 osoby, a nie na trzy. Ubezpieczenie grupowe mamy jakieś kijowe więc nie dostanę ani ja, ani mąż.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja własnie z becikowym nie zatrybiłam. Mi wychodzi, że dzielę na 3 a nie 4 - bo liczy się dochód za 2017 rok a wtedy było nas troje czy biorę dochód z 2017 i dzielę na 4?
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 11:29   #645
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Nie pomagacie Ale chyyyyba będzie garden mint, bo raz że jest 100% bawełniany a dwa że mam już trochę przesyt różu. Biorę ten mniejszy rozmiar, przy tych wymiarach co się zapowiadają to i tak na długo starczy

Ja nie chrzczę więc jeden problem mniej

Na zakupach już dawno sama nie byłam (takich większych spożywczych), ostatnio przed urodzinami starszej 3 tyg temu, dźwignęłam wtedy 2 wielkie torby tylko z wózka do auta a i tak miałam wyrzuty. Od czego ma się męża (i tesco online)
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 11:31   #646
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Zakupy robię sama, ale nie jakieś duże, ot takie codzienne, ale my takie większe zakupy to niezbyt często robimy, raczej wszystko na bieżąco kupujemy.
Na dniach chętnie się wybiorę do galerii z hipermarketem bo muszę Młodego na wiosnę opkupić kurtkę, t-shirty z długim rękawem potrzebuje.

Ja bym chciala chrzest załatwić już w maju, nie będzie to duża impreza, tylko my, dziadkowie i chrzestni. Pod koniec maja mamy komunię mojego chrześniaka więc dobrze by było, zeby Maluszek był już po swoim pierwszym sakramencie. A ja bym wiedziała na ile mogę się szarpnąć przy prezencie - skoro już najważniejsze wydatki miałabym z głowy
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 11:46   #647
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

mozna w Pl miec dwoch chrzestnych ale facetow ?

nie, nie chodze juz dlugo na zadne zakupy tzt nie pozwala nic nosic, no chyba ze jest to opakowanie papieru toaletowego, czy jogurt
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 11:50   #648
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
mozna w Pl miec dwoch chrzestnych ale facetow ?

nie, nie chodze juz dlugo na zadne zakupy tzt nie pozwala nic nosic, no chyba ze jest to opakowanie papieru toaletowego, czy jogurt
Można, jest to rzadko spotykane ale nic nie stoi na przeszkodzie. Tak jak i dwie kobiety mogą być.
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 11:55   #649
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Ja własnie z becikowym nie zatrybiłam. Mi wychodzi, że dzielę na 3 a nie 4 - bo liczy się dochód za 2017 rok a wtedy było nas troje czy biorę dochód z 2017 i dzielę na 4?
Wszędzie jest napisane, że nowonarodzone dziecko także się wlicza.
Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Zakupy robię sama, ale nie jakieś duże, ot takie codzienne, ale my takie większe zakupy to niezbyt często robimy, raczej wszystko na bieżąco kupujemy.
Na dniach chętnie się wybiorę do galerii z hipermarketem bo muszę Młodego na wiosnę opkupić kurtkę, t-shirty z długim rękawem potrzebuje.

Ja bym chciala chrzest załatwić już w maju, nie będzie to duża impreza, tylko my, dziadkowie i chrzestni. Pod koniec maja mamy komunię mojego chrześniaka więc dobrze by było, zeby Maluszek był już po swoim pierwszym sakramencie. A ja bym wiedziała na ile mogę się szarpnąć przy prezencie - skoro już najważniejsze wydatki miałabym z głowy
O tak, komunia to wydatek. I to spory jak się jest chrzestną. Wiem, bo przechodziłam to rok temu 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-27, 12:08   #650
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Wszędzie jest napisane, że nowonarodzone dziecko także się wlicza.O tak, komunia to wydatek. I to spory jak się jest chrzestną. Wiem, bo przechodziłam to rok temu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A tak zapytam - jeśli nie chcesz, to nie odpowiadaj - w jakiej kwocie ten wydatek poniosłaś? Dałaś tylko pieniądze, czy jakiś prezent?
W tamtym roku też miałam wydatki z tytułu komunii - tyle, że to była komunia mojego syna
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 12:15   #651
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ja na spacerku z synkiem nowym wózkiem i testujemy nową torbę która w końcu zamówilam i udało mi się załatwić położną za mała kasę a będzie podczas porodu i przez wszystkie dni jak tam będziemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 12:18   #652
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
A tak zapytam - jeśli nie chcesz, to nie odpowiadaj - w jakiej kwocie ten wydatek poniosłaś? Dałaś tylko pieniądze, czy jakiś prezent?
W tamtym roku też miałam wydatki z tytułu komunii - tyle, że to była komunia mojego syna
Pól na pół właściwie. Przeznaczyłam tysiaka na prezent. Chciałam jej coś dać na pamiątkę (co kupić dziecku, które ma wszystko na zawołanie &#128533i kupiłam zegarek, a do koperty wrzuciłam pozostałe 500 zł. Widzę, że zegarek jeszcze nosi, więc chyba w miare trafione to bylo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 12:18   #653
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez dorka607 Pokaż wiadomość
Wow, podziwiam za organizację skorzystam z listyNooo po ciąży niestety wypadają i to na bagato ️Kciuki za wyjście. A z tymi wagami to o kant dupy rozbić... W 36tc niby miala 3680 gram, w 37 tc 3600 gram (szpital) a urodzilam w 38 tc 3470 g. Chyba że panna na diecie była przez 2 tygodnie żeby dobre wrażenie zrobić 🤣🤣Ja mam tak samo, jakie Święta w ogole... Najpierw było oby do porodu a teraz oby przetrwać każdy dzień My przy pierwszym też nic, teraz becikowe powinno wpaść. No i oboje mamy ubezpieczenia w Pzu wiec chyba po 2 tys. A to 500+ na drugie to trzeba złożyć wniosek gdzieś? Jak tak to gdzie? Nawet nie patrzylam jeszcze na toTen zwykly mam.


Listopadowa kiepsko z tym przedszkolem, zamiast pomoc rodzicom w rozwoju dzieci, w pójściu do pracy to rzucą 500+ a problem zostaje dalej... Mi rok temu tez nie przyjęli, dopiero w zeszlym a mala z kwietnia 2015

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

W ogole to u nas zoltaczke, mala jak kurczaczek wygląda, nawet białka ma żółte. Ale niby nic sie z tym nie robi, jutro polozna ma zobaczyć. Starsza misla w szpitalu i musialam zostać dłużej na naświetlania.

Teresko daj znać co z tym widzeniem... A cisnienie masz dobre???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niezle pojechali z ta waga małej...
Wniosek trzeba zlozyc o 500+ ale jest duzo drog. Banki oferuja taka opcje jak masz konto, przez epuap tez albo osobiscie w GOPSie lub MOPSie.
Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Ja własnie z becikowym nie zatrybiłam. Mi wychodzi, że dzielę na 3 a nie 4 - bo liczy się dochód za 2017 rok a wtedy było nas troje czy biorę dochód z 2017 i dzielę na 4?
Na 4 juz dzielisz
Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
mozna w Pl miec dwoch chrzestnych ale facetow ?

nie, nie chodze juz dlugo na zadne zakupy tzt nie pozwala nic nosic, no chyba ze jest to opakowanie papieru toaletowego, czy jogurt
Mozna. Nie musza byc jednej plci.
Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
A tak zapytam - jeśli nie chcesz, to nie odpowiadaj - w jakiej kwocie ten wydatek poniosłaś? Dałaś tylko pieniądze, czy jakiś prezent?
W tamtym roku też miałam wydatki z tytułu komunii - tyle, że to była komunia mojego syna
Co prawda mnie nie pytalas ale my mielismy chrzesniakow 2 lata temu i dawalismy po 1000 zl...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 12:27   #654
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Mamaszkraba, Michacha - dzieki za odpowiedzi. Tez o takiej kwocie myślałam, ale nie byłam pewna czy coś jeszcze dokupić.
Młody dostał tez takie kwoty, ale on ma chrzestnych z poza rodziny, my jestesmy z rodziny więc może wypadałoby więcej z drugiej strony rodzina też mogłaby okazać wyrozumiałość i skojarzyć ze zakup i remont domu oraz przyjście na świat dziecka trochę nas obciążyło
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 12:43   #655
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
mozna w Pl miec dwoch chrzestnych ale facetow ?

nie, nie chodze juz dlugo na zadne zakupy tzt nie pozwala nic nosic, no chyba ze jest to opakowanie papieru toaletowego, czy jogurt
Mnie się wydaje, że nie może być dwóch osób jednej płci, można mieć tylko jednego chrzestnego. Tak nam powiedzieli przed chrztem córki i tu też tak jest napisane https://www.przewodnik-katolicki.pl/...trudne-pytania ale może to zależy od księdza,jeden się zgodzi, inny nie... Nas akurat temat mocno dotyczył, bo mieliśmy duży problem z wyborem chrzestnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 12:44   #656
mia128
Raczkowanie
 
Avatar mia128
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 387
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
No to nic sensownego mi już nie przychodzi do głowy
2 tysie Jakbym miala 2 tysie to bym uciekła z domu
My się załapiemy na becikowe. W sumie to trochę smutne, bo wynika z tego, że mało zarabiamy Też myślałam o chrzcinach, póki jest ksiądz co nie robi problemów, że nie ma się ślubu Tylko glupio że robią je w soboty o 18....Ciężko z knajpą będzie, bo to sezon weselny.

Chodzicie jeszcze same na takie większe zakupy? Ja tylko z tż już jeżdżę po marketach na takie większe. Sama to tylko do delikatesów po 2-3 rzeczy, jak mi zabraknie do obiadu albo chcę nagle coś słodkiego i nie mam Wczoraj tż chciał mnie nawet do Rossmanna zawieźć, bo co jak zacznę tam rodzić? Powiedziałam, że może chociaż zapas pieluch dostaniemy gratis, więc stwierdził, że ok, mogę jechać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja większe zamawiam z Tesco z dowozem albo odbieram w sklepie już zamówione. Tak to ogarniam mniejsze o ile się spoko czuję, ale i tak mąż wnosi z bagażnika
Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Można, jest to rzadko spotykane ale nic nie stoi na przeszkodzie. Tak jak i dwie kobiety mogą być.
O, dobrze wiedzieć! Mamy problem z chrzestnymi bo jedyny sensowny potencjalny chrzestny jest nie po drodze z kościołem. To może dwie chrzestne? A spotkałyście się z takim rozwiązaniem? Bo czytałam że księża robią problemy i zastanawiam się jak to realnie wygląda.

My celujemy w lipiec bo starszak ma wtedy urodziny to machniemy jedną imprezę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mia128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 12:47   #657
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje, że nie może być dwóch osób jednej płci, można mieć tylko jednego chrzestnego. Tak nam powiedzieli przed chrztem córki i tu też tak jest napisane https://www.przewodnik-katolicki.pl/...trudne-pytania ale może to zależy od księdza,jeden się zgodzi, inny nie... Nas akurat temat mocno dotyczył, bo mieliśmy duży problem z wyborem chrzestnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oo
Ja się spotkałam z tym, że zawsze księża mówili że nie ma prawa które by to wykluczało.
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 12:49   #658
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Ja jeszcze chodzę na zakupy sama biorę wózek i później podjeżdżam nim pod bagażnik a niektore rzeczy zostawiam tz w bagażniku do wyciągnięcia.
Ja też tylko dostanę kasę z PZU nawet sobie sprawdziłam i wychodzi ze 1700zl więc zawsze co na resztę jesteśmy za bogaci
Niby nic ja też dawałam na komunie chrzesnicy 1000zl więc chyba to dość standardowa teraz kwota.
My jeszcze nie mam pomysłu na termin chrzin ale myślę o czerwcu/lipcu a planujecie robić w domu czy restauracji?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 12:53   #659
mia128
Raczkowanie
 
Avatar mia128
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 387
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez ofelka 123 Pokaż wiadomość
Ja jeszcze chodzę na zakupy sama biorę wózek i później podjeżdżam nim pod bagażnik a niektore rzeczy zostawiam tz w bagażniku do wyciągnięcia.
Ja też tylko dostanę kasę z PZU nawet sobie sprawdziłam i wychodzi ze 1700zl więc zawsze co na resztę jesteśmy za bogaci
Niby nic ja też dawałam na komunie chrzesnicy 1000zl więc chyba to dość standardowa teraz kwota.
My jeszcze nie mam pomysłu na termin chrzin ale myślę o czerwcu/lipcu a planujecie robić w domu czy restauracji?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My w restauracji. Uzbiera się koło 20 osób i w mieszkaniu nie ma szans się pomieścić. Z resztą średnio sobie wyobrażam robić imprezę tych rozmiarów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mia128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-27, 12:57   #660
NuFCia
Zadomowienie
 
Avatar NuFCia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 886
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz.4

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Ja nogi gole co drugi dzień. Trzeba być gotowym w razie czego włosy tez staram się mieć zawsze czyste. Jutro muszę lakier poprawić u stóp bo zrobił się odprysk i tez dzisiaj maskę na facjatę nałożyłam. Szkoda ze jednak teraz bez make up wyglądam okropnie. Tak w ogóle wielam tz w obroty i potem jak wstałam jakie parcie na szyjke mialam i ból, ledwo szlam na kaczke. Czuje ze mała jest nisko ale skurczy wciąż brak 🤨

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie od wczoraj po poniedziałkowym gmeraniu u gin boli jak chodzę albo siedzę. Wczoraj z tej okazji większość dnia przeleżałam

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Ofelka wow tp na koniec kwietnia, a już taka masa

Spakowałam torbę a raczej walizkę + torbę

Zrobiłam też listę rzeczy/formalności do ogarnięcia po porodzie. Wrzucam listę w grubych punktach - wiadomo każdy ma pewnie inne zapotrzebowanie, ale jeśli uważacie że mogłam coś pominąć dajcie cynk Kolejność nie do końca chronologiczna, z resztą jak będzie zarejestrowany to można równolegle działać.
1. USC - zgłoszenie urodzenia dziecka
2. Wniosek o urlop macierzyński i rodzicielski
3. Zgłoszenie dziecka do ZUS
4. Umówienie się z położna środowiskowa
5. Umówienie sesji noworodkowej
6. Rejestracja dziecka w przychodni i umówienie pierwszej wizyty
7. Zgłoszenie dziecka do Medicover
8. Wniosek o wypłatę ubezpieczenia za urodzenie dziecka - ja
9. Wniosek o wypłatę ubezpieczenia za urodzenie dziecka - tż
10. Złożenie wniosków do żłobków

Jutro mam zamiar opracować sobie tą listę w szczegółach, co, gdzie , do kogo, jakie formularze itp
I wydaje mi się, że mam wszystko gotowe... a z drugiej strony hmm coś to podejrzane.
W planie na kwiecień to ewentualnie większe porządki i ogarnięcie jedzenia w słoikach czy coś na gorsze czasy - ale będę to robić tylko w ramach przypływu sił i chęci, a nie jako must have.
Olaboga, dobrze że nas tyle spraw nie dotyczy
A na kasę pewnie żadną nie możemy liczyć bo mamy działalności, a na wszystkie bonusy jesteśmy za bogaci (umiesz liczyć - licz na siebie...)

Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
To samo miałam pisać ...włosów na nogach brak a na głowie piękna czupryna .
3 miesiące po pierwszym porodzie zaczął sie dramat i zostałam łysa a włosy odrastały kolejne 3 lata. Nawet nie chce myślec o tym ze teraz znowu tak bedzie
U mnie na głowie ciąża szału nie zrobiła, na nogach nie widzę różnicy bo byłam kilka razy na depilacji laserowej więc niewiele co mi tam zostało. Ale mam 100% pewności że z głowy mi polecą po porodzie i będę miała już kompletnie 5 włosów na krzyż


Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Dobry dzień

Piękne słoneczko u nas, szkoda, że ja nadal uziemiona z katarem już lepiej...

Michacha rozbawiłaś mnie z rana z tym wózkiem

Mój mąż też już chyba zaczyna się przygotowywać na poród, jak tylko kaszlne w nocy czy wstaję na siku to On przez sen w takiej panice szuka mnie ręką obok i mówi ,,co się dzieje? Co się dzieje?" tak już mu się zdarzyło ze 3 razy ostatnio rano tego nie pamięta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

Ojej to dobrze, że jest już ok! Wracaj do domku i czekaj na malucha na spokojnie u siebie. Wagą się nie przejmuj im maluch większy tym błąd pomiaru również. Ja bym uśredniła wagę do 3600

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Biedny - widać że jest przejęty. Mój to śpi jak kamień

Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
To chyba musi być jakaś niezdiagnozowana cukrzyca. Ale też mam koleżanki które tyły po 30kg i zastanawiałam się jakim cudem one funkcjonowały.

Dzień dobry

Ja po pobraniu krwi właśnie siedzę w McDonald's na śniadanku i czekam aż mi ch otworzą liczę że się uda parę pierdół dokupić. Nie mamy jednej z ważniejszych rzeczy czyli kosza na śmieci przy przewijaku Ale później szybciutko do domku nie przemęczać się. Chodzę jak kaczka, co chwilę małe mi się gdzieś wciska. Ostatnio było intensywnie, starszak w końcu w żłobie to może te parę dni co zostało będzie spokojniej. Oby.

Włosy po pierwszej ciąży też mi leciały. Garściami. A później miałam masę baby hair.

Wczoraj stwierdziłam że żyjemy jakby w innym świecie ostatnio. Ktoś zaczął mówić o ciastach na święta czy czymś tam a ja jakoś zupełnie nie mam w perspektywie świąt. Pewnie coś się kupi na ostatnią chwilę po drodze mamy ważniejsze zadania do wykonania dobrze by było chociaż jakieś jajka poświęcić żeby starszak za bardzo na zamieszaniu nie ucierpiał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mojej mamy siostra mi mówiła ostatnio, że w jednej ciąży przytyła 27 a w drugiej 29kg. Tylko u niej ta "cukrzyca" to było picie 2 litrów coli dziennie

Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Dzień dobry !

Chyba wybiorę się do galerii. Muszę dokupić ze 2 rzeczy w rossku i przydałyby się jakieś w miarę zwykłe bawełniane figi na po porodzie, chyba h&m ma sensowne wielopaki jak widzę na stronie.
Chciałabym jeszcze butki jakieś kupić, stopy mi narazie nie puchną ani nic, więc się nie spinam z rozmiarem, ale nie wiem szczerze czy będę mieć siłę mierzyć i się tyle schylać do nóg



Ma od 4 lub 5 porcji można na wynos brać - bierze się na ilość porcji, a nie na wagę.



To jest grupowe ubezpieczenie na życie - na wypadek śmierci swojej, małżonka, rodziców, ewentualnie jakieś pobyty w szpitalu czy za urodzenie dziecka Akurat my mamy takie polisy, że nie są to jakieś kokosy, no ale zawsze coś.

Z tego co ja czytałam na stronie to akt urodzenia, pesel i zameldowanie załatwia się za jednym zamachem.
Ja mam jakieś ciążowe z H&M co kupiłam na wyprzedaży i fajnie się noszą
Ja spuchnięte stopy czuję w butach niektórych bo jak mierzyłam ostatnio to mnie niektóre mocno uciskały
Już widzę mojego chłopa jak załatwia papierologię w urzędzie. Cierpliwość -100 punktów i nienawiść do wszelakich kolejek. Zawsze ja wszystko załatwiam

Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
Mój dziś dostał smsa "masz reklamówkę i kosz na śmieci w bagażniku" więc ja też po zakupach, ale przytachać musi a z zakupami nie lubię się ograniczać

Też nic nie dostaliśmy przy pierwszym. Teraz 500+ o ile go nie zniosą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja zostawiam w aucie w garażu, biorę tylko jakieś lżejsze rzeczy i męża wysyłam po całą resztę

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Wczoraj myślałam i chrzcinach i mi chyba najbardziej pasowałoby w ogóle w czerwcu ogarnąć, bo potem w wakacje któraś msza wypada i dziwne godziny zostają

Ja muszę zobaczyć czy tym razem na becikowe się załapiemy, w końcu dochód już dzieli się na 4 osoby, a nie na trzy. Ubezpieczenie grupowe mamy jakieś kijowe więc nie dostanę ani ja, ani mąż.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My chyba też w czerwcu zrobimy. Chociaż mój mąż zaczął temat 3 miesiące temu i już chciał załatwiać coś. Mówię żeby najpierw dał się temu dziecku urodzić i wtedy się będziemy wszystkim martwić

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
No to nic sensownego mi już nie przychodzi do głowy 😁
2 tysie 😍 Jakbym miala 2 tysie to bym uciekła z domu 😀
My się załapiemy na becikowe. W sumie to trochę smutne, bo wynika z tego, że mało zarabiamy 😳Też myślałam o chrzcinach, póki jest ksiądz co nie robi problemów, że nie ma się ślubu 😀 Tylko glupio że robią je w soboty o 18....Ciężko z knajpą będzie, bo to sezon weselny.

Chodzicie jeszcze same na takie większe zakupy? Ja tylko z tż już jeżdżę po marketach na takie większe. Sama to tylko do delikatesów po 2-3 rzeczy, jak mi zabraknie do obiadu albo chcę nagle coś słodkiego i nie mam 😀 Wczoraj tż chciał mnie nawet do Rossmanna zawieźć, bo co jak zacznę tam rodzić? Powiedziałam, że może chociaż zapas pieluch dostaniemy gratis, więc stwierdził, że ok, mogę jechać 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jeszcze tak. W poniedziałek po wizycie byłam w Lidlu zrobić sobie głównie zapas wody w małych butelkach i wpakowałam do wózka 9 zgrzewek po 6 butelek, zgrzewkę liptona dla męża, soki jabłkowe, kilka smoothie i jakieś pierdoły. Jak podjechałam z tym do kasy to pierwsze pytanie kasjera było: paragon czy faktura?

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Można, jest to rzadko spotykane ale nic nie stoi na przeszkodzie. Tak jak i dwie kobiety mogą być.
My mieliśmy na ślubie dwóch świadków. Wyglądało jakbyśmy mieli dwóch bodyguardów

Byliśmy dzisiaj na KTG i wyszedł elegancki zapis. Nie mogłam wczoraj zasnąć bo się bałam że znowu wyjdzie kiepski i mnie gin do szpitala wyśle
We wtorek idziemy jeszcze na normalną wizytę i prawdopodobnie w kolejną sobotę powtórzymy KTG (o ile dotrwam...)
__________________
interior designer
food lover
NuFCia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-15 20:31:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:19.