Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2 - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-15, 18:35   #2881
Gregggg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 64
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Od 6 czerwca mam czas cały czas, a wcześniej mam czas całą majówkę. Wracając do waszej poprzedniej dyskusji odnośnie dietetyków, musicie sami obserwować swoje ciało i co możecie jeść. Najważniejsze abyście chodzili do kibelka minimum raz dziennie, a najlepiej dwa razy dziennie. Nie zapominajcie skomplementować się magnezem, ale nie za dużo!
Gregggg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-15, 20:25   #2882
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Greggg, będę BARDZO nalegała, abyś zgodził się wejsc w skład komitetu zalozycielskiego naszego stowarzyszenia
Moglibysmy juz na spotkaniu przedyskutowac wspolnie jakis wstępny projekt statutu. Liczę na to, ze wsrod tych, ktorzy przyjadą, znajdą się tez osoby, ktore juz wczesniej wyraziły tutaj zainteresowanie powstaniem stowarzyszenia

Myszko, a czy Ty też mogłabys się przyłączyc do nas? Czy daleko mieszkasz?
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 07:57   #2883
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ale oczywiscie nie jest to warunek spotkania! Spotkanie jest po to, zebysmy się mogli poznać. Choc bardzo mi zalezy na stowarzyszeniu, to w istocie najbardziej mi zalezy na nawiązaniu przyjaznych relacji osobistych. Po tym poczuciu izolacji społecznej i to przez tyle lat, myslę ze jest rzeczą zbawienną wreszcie moc usiąsc swobodnie w grupie ludzi, bez tego okropnego wewnętrznego napięcia - i po prostu pogadac, pozartować, isc wspolnie na dlugi spacer. To moze miec zbawienne skutki terapeutyczne dla naszej psychiki
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-16, 18:11   #2884
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Jedna osoba zglosiła mi niemoznosc przyjazdu przed 8-9 lipca.
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 17:53   #2885
JanekArche
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 76
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

U mnie problem jest w przeważającej mierze mentalny.
Czasami słyszałem, że pachnę szynką parneńską lub jak kakao -obydwa to były pochwały od osób, które były bardzo blisko mnie.



Kompletnie nie rozumiem, jak można mieć pewność że się śmierdzi od kilku lat i nie zdobyć się na badania na tmau .... przecież zabrałbym się w garść i jak nie mam pieniędzy to bym wyjechał za granice na 3 miesiące i zdobył te 5 tys i przebadał się na te podstawowe przyczyny.


Przecież badania na przerost bakterii jelitowych, drożdżyce i właśnie tmau to podstawa podstaw !
Kolega był w szpitalu z chłopakiem chorym na drożdzyce i faktycznie śmierdziało w pokoju.



Jak jest ktoś, kto ma problem przeważnie na tle stresowym i jest z Wawy albo z Krakowa to dajcie znać. Ja na codzien wawa, raz na jakis czas kraków.
JanekArche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 18:59   #2886
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Janek Arche
Wlasnie ja jestem przykladem osoby, ktora nie zdobyla sie na badanie w kierunku tmau. Uwazalam, ze w moim przypadku to badanie jest bez sensu glownie z tego powodu, ze pierwsze objawy pojawily się u mnie dopiero po trzydziestce. Sądzilam, ze to zbyt pozno jak na chorobę genetyczną.
Tymczasem AnnaEweLina w dluzszej rozmowie z genetykiem dowiedziala się, ze na trzy przypadki TMAu ( potwierdzone w badaniach), z jakimi genetyk się zetknęla w swojej praktyce, w dwoch pierwsze objawy pojawily sie dopiero u osob doroslych. W dodatku praktycznie nie wydzielaly one zapachu ryb - dominował fekalny.
U mnie test oddechowy wykazal przerost bakterii, wiec moje poszukiwania stale szly w kierunku wyeliminowania tych bakterii.
A czy Ty przeszedles badanie w kierunku trimetyloaminurii?

---------- Dopisano o 18:59 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

Dodam rzecz oczywistą - teraz inaczej widzę badanie na tmau, jestem zdecydowana zrobic je jak najszybciej. Wiem tez, ze wiekszą pewnosc daje zrobienie calego panelu w tym kierunku.(AnnaEweLina - dzięki )

Edytowane przez druumla
Czas edycji: 2019-04-17 o 19:15
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 18:38   #2887
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Kolejna osoba zglosiła chęc przybycia na spotkanie - jednak w jej przypadku odpada koniec lipca.
Zatem termin nam się coraz bardziej precyzuje - mamy teraz czas między 10 lipca a 25 lipca, oraz między 1 sierpnia a 22 sierpnia (+- jeden dzień).
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-19, 21:43   #2888
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Życzę wszystkim pogodnych i radosnych - mimo wszystko - Swiąt Wielkanocnych
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 14:41   #2889
Gregolan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 69
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Szczerze mówiąc nie wiem czy dożyje tego spotkania,czy porostu nie zakończę swój żywot.To jest nie pojęte żeby osoba 10 minut po prysznicu produkowała taki smród ze stojąc w kościele na zewnątrz 5 metrów od innych ludzi ludzie odwracali się (z tym spojrzeniem co tak śmierdzi) i nie przesadzam,teraz na święta jest katastrofa chyba przez jakiś dodatkowy stres (kill me please)


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gregolan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 19:14   #2890
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez Gregolan Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc nie wiem czy dożyje tego spotkania,czy porostu nie zakończę swój żywot.To jest nie pojęte żeby osoba 10 minut po prysznicu produkowała taki smród ze stojąc w kościele na zewnątrz 5 metrów od innych ludzi ludzie odwracali się (z tym spojrzeniem co tak śmierdzi) i nie przesadzam,teraz na święta jest katastrofa chyba przez jakiś dodatkowy stres (kill me please)


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gregolan, wiem o czym mowisz i jaki tj smrod. Kiedys poszlam na zakonczenie roku do zerowki mojego syna. Po okolo 2-3min od wejscia jakis maly chlopczyk na caly glos powiedzial " Ale tu cos smierdzi" a wszyscy od razu spojrzenia na mnie [wstyd level hard] . mialam kilka takich sytuacji i zawsze z dziecmi a one jak wiadomo zawsze mowia prawde. Nie wiem jak u Cb Ale u mnie ten zapach nie zawsze jest az taki smierdzacy. Czasem jest znosny a czasem to wale doslownie na kilka metrow. Nie przejmuj sie! Nie jestes sam z tym problemem. Zawsze mozesz tu napisac. Trzymaj sie!!!!
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-20, 21:53   #2891
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Jestem ciekawa, jak jest u Was z lokomocją Macie prawko, czy korzystacie z komunikcji publicznej? A jesli chodzi o publiczną, to czy zauwazacie jakąs roznicę między autobusem a pociagiem czy busem ( w sensie uciązliwosci zapachu) ?

---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Kiedy zaliczamy takie sytuacje, o jakich pisze Gregolan, to slowa pocieszenia brzmią zwykle banalnie. Pozostaje powiedziec to, co juz powiedziala Ola - wszyscy tutaj w tym tkwimy i nikt nie jest ze swoim problemem sam. W ostatnich miesiącach wiele przemyslalam i doszlam do wniosku, ze nawet moglabym w miare spokojnie zyc z tym problemem pod warunkiem, ze:
-Zostalby zdiagnozowany, nazwany - i tę nazwę moglabym rzucic w twarz kazdemu debilowi, ktory robi glupie aluzje
- Mogłabym choc w 30% kontrolowac ten zapach
-Zdołałabym przełamać izolację, tzn.juz od dawna mam w realu malą grupe zaprzyjaznionych osob, z ktorymi mogę spokojnie o swoim problemie porozmawiac (po prostu zadbalam o to, aby kilku dobrym znajomym o tym powiedziec) , ale gdybym poszerzyła ten krąg ludzi, to byłoby dla mojego samopoczucia lepiej.
Oczywiscie diagnoza TMAU bardzo by mi ułatwiła mowienie o tym
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-20, 23:26   #2892
JanekArche
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 76
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

drumla, ja się nie badałem na tmau ponieważ, jak już powiedziałem mój problem jest przeważająco mentalny.
ostatnio przechodziłem obok dzieci w miejscu publicznym i właśnie nasłuchiwałem co one powiedzą, ale było spoko.


Poza tym pracuję w takim zawodzie, że jakbym naprawdę często lub cały czas mocno śmierdział to musiałbym to słyszeć co chwilę, bo mam stały kontakt z ludźmi.


Najbardziej mnie zdziwiło ostatnio na siłowni. Byłem przekonany, że jeden chłopak z dziewczyną mnie obgadują, że śmierdzę. Po czym zaraz przyszli ćwiczyć obok mnie (bardzo blisko) i nic nie mówili. Więc ja sobie w większości wkręcam.


Ale z ryja mi nie raz śmierdzi i śmierdziało (i to słyszałem od innych osób). Pocieszenie takie, że teraz o wiele mniej, rzadziej i jest ogólnie do opanowania.



Ostatnio się zastanawiałem czy nie wydzielam czegoś takiego, co nie tyle śmierdzi, co podrażnia nosy i oczy ludzi, bo często pocierają nosy przy mnie. Ale to może być np. od perfum, bo widziałem ze ludzie tak robią, jak ktoś wyperfumowany podchodzi do nich to nawet jak ładnie pachnie to pocierają nosy.



Reasumując: dawniej na pewno często śmierdziało mi z buzi, a ponadto czasem tak ogólnie, bo strasznie się pociłem (przede wszystkim na skutek stresu). W wyniku stresu miałem STRASZNE gazy w jelitach, które powodowały NIEWYOBRAŻALNE parcie na stolec. Strasznie to było męczące.
JanekArche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 09:58   #2893
chory38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 57
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Witam wszystkich bardzo serdecznie na początku podziękowania dla Drumli za świetny kontakt.

Pisałaś mi ostatnio że kiedyś stosowałaś takie tabletki z chlorofilem,które były bardzo skuteczne w walce z zapachem tylko że musiałaś je brać nawet 3 do 4 przed posiłkiem.

Produkt nazywał się fresh nature w tabletkach-niestety chyba od 2014 jego w Polsce nieprodukują.

http://porfarm.com.pl/fresh-natura/271

Pogrzebałem wczoraj w necie ciągle niemcy go produkują pod nazwą Stozzon.

Broń Boże nie chcę wam niczego wcisnąć ale ja tego spróbuję na sobie musze tylko kogoś ogarnać z Niemiec kto by mi to taniej ściągnął niż to jest na polskim internecie.

https://www.apo-discounter.pl/stozzo...t-pzn-07474020

Drumla myślisz że warto w to zainwestować?

Czy te tabletki z chlorofilem aż tak bardzo neutralizują nasze zapachy?

Wesołych świat kochani!
chory38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 10:22   #2894
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Chory,
Wspominałam wlasnie, ze od jakiegoś czasu tabletki Natura Fresh są niedostępne
Tak, w pewnym stopniu pomagaly zniwelowac zapach, ale w moim przypadku musiałam brac ich o wiele więcej, niz polecała ulotka.
Ich glownym skladnikiem był chlorofil. I to chlorofil jakos tam neutralizuje zapachy. Przy trimetyloaminurii stosuje się to ( a takze węgiel leczniczy). Węgiel jednak wywoluje zaparcia i musi się przy nim sporo wody wypijac, zeby odwiedzic ubikację.
Chlorofil wcale nie musi byc w tabletkach, moze byc plynny - i na pewno jest dostępny pod roznymi markami w sklepach wysylkowych
A kontakt ma to do siebie, ze działa w obie strony Dla mnie mozliwosc porozmawiania z Tobą bardzo wiele znaczy, uwierz mi
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 10:28   #2895
chory38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 57
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

To mnie namówiłaś i zamówię sobie te tabletki tuż po świętach od tego niemieckiego producenta(podobno 9 dziennie można je spożywać)

117 zł za 200 sztuk jak okazą się dobre to cóż nie mając jeszcze 40 stki będę na nie skazany,ale ja muszę mieć kontakt z ludzmi ze względu na prace czy wyjazdy weekendowe.

PS.Dryndnij na chwilkę do mnie ok?
chory38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 11:22   #2896
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Chory, ale radziłabym Ci porownac zawartosc chlorofilu i cenę roznych produktow. Ktos tutaj ( nie wiem, czy nie Mp43) stosował jakis chlorofil w plynie. Chodzi przeciez o to, zeby się finansowo nie splukać, czyz nie?
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 18:36   #2897
younghero
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 59
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

ten temat istnieje 12 lat a i tak nie wiadomo co nam jest i jak sie tego pozbyc w 100%, czy warto zyc z tym dalej nie lepiej po prostu sie zabic? mam takie mysli od miesiaca i kto wie....
younghero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 18:48   #2898
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Younghero W ciągu tych 12 lat wiedza na temat TMAU się jednak poszerzyła.
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-21, 20:14   #2899
younghero
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 59
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

u mnie objawy to nie tylko nieprzyjemny zapach ciala, co by bylo moim marzeniem u mnie objawy sa o wiele powazniejsze a sa to wypryski skorne, na ramionach i rekach czerwone, swedzace, bladosc cialego ciala, luszczenie sie skory na czole, i tylko tam oraz tez macie tak ze prawa reke macie bardziej sucha niz lewa?

Edytowane przez younghero
Czas edycji: 2019-04-21 o 20:18
younghero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-22, 07:54   #2900
JanekArche
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 76
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Samobójstwo nie jest dobrym rozwiązaniem.

W życiu spotkają Cię dobre i złe chwile; jeśli umrzesz już nic Cię nie spotka.
Żyjemy w 21 wieku - można sobie zorganizować życie tak, żeby mniej więcej nie mieć kontaktu z innymi ludźmi, gdy jest źle. Można pracować przez neta, cieszyć się filmami, sportem, grami komputerowymi.
Poza tym nawet z tmau można sobie radzić przy odpowiedniej diecie i suplementacji.

Jeśli masz myśli samobójcze to idź do psychiatry. Co Ci szkodzi? Leki antydepresyjne potrafią zdziałać cuda.

Samobójstwo jest nieodwracalne - to naprawdę nie jest wyjście z sytuacji.

Bardzo Cię proszę - opowiedz o swoim problemie komuś w realu. Idź do dobrego psychiatry. Życie zdarza się tylko raz.
JanekArche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-22, 11:21   #2901
xavier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 56
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez younghero Pokaż wiadomość
u mnie objawy to nie tylko nieprzyjemny zapach ciala, co by bylo moim marzeniem u mnie objawy sa o wiele powazniejsze a sa to wypryski skorne, na ramionach i rekach czerwone, swedzace, bladosc cialego ciala, luszczenie sie skory na czole, i tylko tam oraz tez macie tak ze prawa reke macie bardziej sucha niz lewa?
Younhero , u mnie też oprócz zapachu są wypryski skórne na plecach w takich ilościach , że sobie to trudno wyobrazić i cała skóra na plecach jest mega tłusta. Do tego wzdęcia itd. Nie jesteś sam. Przy czym te wypryski skórne są spowodowane tym , że mam nietolerancje na niektóre pokarmy , mega silną na białko krowie, tak więc trochę czekolady, batonów,lody i w ciągu kilku dni potrafi mi się wysypać na plecach do kilkudziesięciu syfów. Omijanie tych produktów powoduje, że po jakimś czasie znikają ale zapach nie . Jak masz siano to zrób sobie test na nietolerancje pokarmową. Koszt spory bo około 900 zł, tyle ja płaciłem 2 lata temu, ale co do twojej drugiej części problemów powinno pomóc.
Co do testu na TMAU znalazłem stronkę

https://smartnutrition.co.uk/health-...dour-syndrome/

będąc w uk można wykonać to badanie za 213 f , dla osób z poza wysp 10 f wiecej. Chyba nie najgorzej bo któś tutaj pisał , że to koszt około 1700 zł.

Edytowane przez xavier
Czas edycji: 2019-04-22 o 11:34
xavier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-22, 11:44   #2902
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Younghero,
Janek i Xavier dobrze radzą.

Xavier,
Ta cena moze byc jednak sporo nizsza.
Od niedawna mamy na forum osobę z rzetelną wiedzą na temat TMAU, kosztow badan, zalecanej diety itp. - Gregggga
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-22, 12:54   #2903
xavier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 56
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Drumla , znalazłaś miejsce gdzie można wykonać to badanie jeszcze taniej ?
xavier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-22, 14:24   #2904
younghero
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 59
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

xavier a masz moze tak ze skora smierdzi tez tym w czym przebywa? ja np pracuje w fabryce plastiku i mowia ze czuc plastikiem ode mnie, tak jakby w jelitach siedzial grzyb i lapal te zapachy a pozniej wypuszczal przez skore
younghero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-22, 15:30   #2905
xavier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 56
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Younghero, mój problem zaczął się w chwili gdy w domu w którym mieszkałem zaczęła pojawiać się wilgoć i czuć było specyficzny zapach. Tyle , że ja już od 8 lat tam nie mieszkam. Ja ten zapach czuję przede wszystkim w sypialni kiedy się budzę. Przypomina zapach paru dniowych skarpet i takie też opinie spotkałem między ludźmi którzy gnoili mnie lub obgadywali za plecami. Pojawiały się też wzmianki o zapachu podobnym do sierści mokrego psa i spalenizny. Jeśli robisz w pomieszczeniu w którym jest charakterystyczny zapach logiczne jest , że przeniesie się on na skórę i ubrania przy czym po codziennym prysznicu po pracy powinien zniknąć. Tyle , że sam zapach plastiku może być toksyczny i szkodliwy dla organizmu. Oprócz tego , że pojawi ci się na skórze także go wdychasz a to może mieć głębsze konskekwencję. Jeśli pojawił ci się w czasie pracy w tym miejscu, zmień robotę i zobacz co się stanie. Kiedyś chodząć po różnych forach natrafiłem na wzmiankę kobiety która pracowała w zagrzybiałym magazynie parę lat i też zaczęło od niej dziwnie pachnieć. Dopiero po okresie 8 czy 9 miesięcy po zmianie pracy problem zniknął. U niej tyle wystarczyło , żeby pozbyć się syfu z organizmu. Ja też przed wyjazdem do Uk pracowałem na wtryskiwarkach przy wyrobach plastikowych i też na hali waliło rozgrzanym plastikiem ale w moim wypadku nie zaobserwowałem żadnej zmiany jeżeli chodzi o zapach. A szkoda bo wolałbym walić jakąś chemią niż tym co teraz.

PS : Właśnie jedną z moich głównych teorii było to , że nawdychałem się tej wilgoci, grzyba mieszkając w tym domu w przeszłości i to coś spierd... poważnie w moim organiźmie. I zawsze podczas wizyt u lekarzy różnych specjalizacji o tym wspominałem lecz nikt nigdy nie potrafił się do tego odnieść. Jedna z osób na tym forum , nie pamietam już nicku zaobserwowała coś podobnego jak u mnie.

Edytowane przez xavier
Czas edycji: 2019-04-22 o 15:37
xavier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-22, 20:09   #2906
younghero
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 59
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

U mnie problem z zapachem zacząl sie dosc dziwnie nagle na w-fie poczulem od siebie zapach potu, i po w fie kiedy wracalem do domu bylo czuc wszystko w pocie pozniej zapach potu zniknal i pojawil sie zapach mysi, po mysim zapachu byl zapach żab a pozniej kupy i kupa zostala do dzis. Ale to przerombane bo jestem dosc przystojny z tego co wiem i co musi myslec osoba jak widzi mnie i czuc ode mnie nieprzyjemny zapach, szkoda slow brak randek, brak zycia towarzyskiego brak imprez wszystko to mnie czeka w przyszlosci bo mam dopiero 20 lat a sa tu ludzie po 50tce mam nadzieje ze dozyje czasow jak ktos znajdzie magiczny lek na to gowno

Edytowane przez younghero
Czas edycji: 2019-04-22 o 20:15
younghero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-22, 20:53   #2907
xavier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 56
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Jak masz 20 lat to bierz pod uwagę to , że dojrzewasz i to hormony. Problem tak jak się pojawił może sam zniknąć po jakimś czasie. Jeżeli czytałeś trochę postów z forum to daruj sobie czas na wizyty u lekarzy pierwszego kontaktu i uderz do jakiegoś specjalisty od zajmującego się metabilizmem organizmu. Szkoda twojego czasu, nerwów oraz pieniędzy na wizyty u innych konowałów , którzy będą ci wmawiali pomimo wszystkiego co im powiesz, że z tobą jest wszystko ok i nie masz się czym przejmować.

Edytowane przez xavier
Czas edycji: 2019-04-22 o 20:57
xavier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-22, 21:32   #2908
Glizdusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 77
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Nabiał to on u mnie powoduje największy smród - zapach bąków z ust. Jako niemowle miałam skaze białkowa. Nabial powoduje zagrzybienie i zasluzowanie organizmu ( źródło net) nasze chore zatoki to efekt nietolerancji lub alergi na nabial. Klucha w gardle to efekt nietolerancji. Jest śluz to i jest pożywka dla bakterii. Niektórym przez chore zatoki śmierdzi z nosa a to nic innego niz ozena czyli cuchnacy zanikowy nieżyt nosa. Mamy grzyba i jakis szczep bakterii w organizmie ktory nas truje swoimi substancjami wydalniczymi. Mamy to wszędzie, łącznie w krwi, pocimy sie i smierdzimy bo to sa "kupy" grzybow i bakterii.
Glizdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-22, 22:45   #2909
AnnaEweLina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 54
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Polecam chlorofil w tabletkach, ja przyjmuję Swansona ze sklepu zielarskiego 60 mg, w tmau min. dawka niwelująca zapach to 180-200 mg. W opakowaniu 300 tabl, koszt 141,50 (mam na pojemniku cenę).Zwykle biorę rano przed wyjściem do pracy 2-3 tab, potem jeszcze 1-2 w zależności od dnia, pomaga też wit. B2, czyli ryboflawina w dawkach większych niż zalecane w ulotce. Unikam ryb, wieprzowiny, mleka, jaj, cukru i nabiału. Wtedy nie ma tragedii, ale niestety moja waga spada i takie ograniczenia sieją spustoszenie, dlatego czekam na wizytę u dietetyka. Pozdrawiam!

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------

Ja miałam wilgoć w mieszkaniu i chociaż grzejniki zawsze były na 5, to temperatura wewnątrz max. 20 st. Sąsiedzi nie ogrzewali pomieszczeń... Od roku mieszkam w nowym, ale niestety problem z zapachem trwa. Jedynie udało mi się wykryć, co ewidentnie mi szkodzi. Mam alergię pokarmową na prawie wszystkie produkty, nawet warzywa np. pomidory i naprawdę niewiele rzeczy mogę jeść. Albo smród albo restrykcyjna dieta, wtedy jest w miarę normalnie.
AnnaEweLina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-23, 10:38   #2910
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Gregggg,
Nie wiesz przypadkiem, jak w aspekcie trimetylaminurii wypada porownanie ziemniakow z powiedzmy burakami czy marchewką? Jakis tydzien temu włączylam do diety ziemniaki jako pierwsze warzywo skrobiowe, no i te ziemniaczki ewidentnie 'czuć', a po samej gotowanej marchewce tego nie było...
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-28 10:44:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:17.