Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2 - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-21, 13:43   #3331
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Pavello, masz na mysli zwolnioną perystaltykę? Ja mam podobno przyspieszoną - tak mi napisano w wynikach badania, tzw.pasazu jelitowego.

---------- Dopisano o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------

Chodzi o to badanie:
https://www.mp.pl/pacjent/gastrologi...azu-jelitowego
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 18:35   #3332
bartus513
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 58
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Słyszeliście kiedykolwiek o PATM? Co o tym sądzicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bartus513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 00:26   #3333
koks186
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 42
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Z tym jelitem leniwym tez dobry trop. Ja podejmowałem próbę leczenia prokinetykiem -przyspiesza perystaltykę jelit ale niewiele pomogło. Ogólnie moj żołądek się zapowietrza jak tylko wstaje kucam to odrazu mi die odbija powietrzem , czuje treść podchodząca do gardła czyt. LPR
koks186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 13:26   #3334
smootna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 54
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cześć wszystkim,
chciałam tylko poinformować, że ja i chory38 jesteśmy już po wizycie w centrum MedGen i pobraniu krwi w celu potwierdzenia bądź wykluczenia TMAU. Byliśmy tam wczoraj, 21 września, na wyniki poczekamy około 5 tygodni. Obydwoje zdecydowaliśmy się na jednorazowe wykonanie wszystkich 5 etapów. Jak tylko otrzymam wyniki obiecuję się nimi podzielić dla dobra uczestników forum.
Przy okazji miło było się spotkać. Poznać i porozmawiać. Dziękuję Ci chory38 za wszystko, za mobilizację do działania i nie tylko
A także za wsparcie wszystkim, którzy mi go udzielili i wspierają nadal. Myślę, że za 5 tygodni będziemy troszkę bliżej rozwiązania zagadki.

Przy okazji poruszenia tematu leniwego jelita, ja też podobnie jak drumla mam przyśpieszoną perystaltykę.
smootna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 14:58   #3335
bartus513
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 58
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez smootna Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim,
chciałam tylko poinformować, że ja i chory38 jesteśmy już po wizycie w centrum MedGen i pobraniu krwi w celu potwierdzenia bądź wykluczenia TMAU. Byliśmy tam wczoraj, 21 września, na wyniki poczekamy około 5 tygodni. Obydwoje zdecydowaliśmy się na jednorazowe wykonanie wszystkich 5 etapów. Jak tylko otrzymam wyniki obiecuję się nimi podzielić dla dobra uczestników forum.
Przy okazji miło było się spotkać. Poznać i porozmawiać. Dziękuję Ci chory38 za wszystko, za mobilizację do działania i nie tylko
A także za wsparcie wszystkim, którzy mi go udzielili i wspierają nadal. Myślę, że za 5 tygodni będziemy troszkę bliżej rozwiązania zagadki.

Przy okazji poruszenia tematu leniwego jelita, ja też podobnie jak drumla mam przyśpieszoną perystaltykę.
Możesz powiedzieć jaka cena wykonania takiego testu i jak wyglądają te etapy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bartus513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 16:26   #3336
smootna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 54
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Jest to 5 etapów badania genetycznego krwi. Każdy etap ma osobną cenę i można go wykonywać osobno. Łącznie kosztują one 1328 złotych ale przy jednorazowym wykupieniu wszystkich etapów zapłaciłam 1200. Po szczegółowe informacje, w przypadku chęci wykonania badania wysyłam do laboratorium, oni naprawdę nie gryzą i na prośbę wysyłają informacje, odpowiadają na pytania.
Po prostu pobrano ode mnie krew i z tej jednej próbki wykonają wszystkie 5 badań, cały komplet.
smootna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 16:35   #3337
bartus513
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 58
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez smootna Pokaż wiadomość
Jest to 5 etapów badania genetycznego krwi. Każdy etap ma osobną cenę i można go wykonywać osobno. Łącznie kosztują one 1328 złotych ale przy jednorazowym wykupieniu wszystkich etapów zapłaciłam 1200. Po szczegółowe informacje, w przypadku chęci wykonania badania wysyłam do laboratorium, oni naprawdę nie gryzą i na prośbę wysyłają informacje, odpowiadają na pytania.
Po prostu pobrano ode mnie krew i z tej jednej próbki wykonają wszystkie 5 badań, cały komplet.
Dzięki za odpowiedź. Gdybym jednak sie zdecydował to i tak bałbym się wyniku więc już sam nie wiem czy to ma jakikolwiek sens.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bartus513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-22, 16:43   #3338
smootna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 54
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ja po prostu CHCĘ wiedzieć co się ze mną dzieje. Kiedy ktoś mówi "boję się wiedzieć" kojarzy mi się na przykład z kobietami, które czują guzek w piersi i nie idą na badania, bo się boją wyniku. Przyznam się też, że osobiście wolałabym już nawet mieć tę diagnozę, bo to wyjaśniłoby moje objawy, może też dało wytłumaczenie części mojego otoczenia, że nie śmierdzę, dlatego, że nie dbam o siebie. Zakończyłby się korowód odwiedzanych lekarzy, kupowanych suplementów. Oprócz tego w obliczu informacji z mebo blog istnieje szansa, że pojawi się lek. Że firma P&G pracuje nad nim, więc może to nie wyrok na całe życie.
smootna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-23, 12:49   #3339
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez smootna Pokaż wiadomość
Ja po prostu CHCĘ wiedzieć co się ze mną dzieje. Kiedy ktoś mówi "boję się wiedzieć" kojarzy mi się na przykład z kobietami, które czują guzek w piersi i nie idą na badania, bo się boją wyniku. Przyznam się też, że osobiście wolałabym już nawet mieć tę diagnozę, bo to wyjaśniłoby moje objawy, może też dało wytłumaczenie części mojego otoczenia, że nie śmierdzę, dlatego, że nie dbam o siebie. Zakończyłby się korowód odwiedzanych lekarzy, kupowanych suplementów. Oprócz tego w obliczu informacji z mebo blog istnieje szansa, że pojawi się lek. Że firma P&G pracuje nad nim, więc może to nie wyrok na całe życie.
Myslisz tak jak ja. Tez uwazam, ze nawet najgorsza prawda jest lepsza od klamstw czy niedomowien lub "Nie powiem jej prawdy bo nie chce zeby jej bylo przykro" Jak dla mnie taka postawa w zwlaszcza naszym problemie to droga do nikad.
Ja po poscie w ktorym napisalam czym bylo czuc od Drumli ( Drumla jestes super osoba ) zostalam przez osobe z tego forum oceniona na "zbyt szczera" ze moze niepotrzebnie to pisalam itd Ja uwazam, ze dobrze zrobilam chociaz Drumla w zaden sposob nie zareagowala. A ja bylam po prostu szczera. Ja bym chciala zeby ktos z taka sama szczeroscia powiedzial mi czym smierdze.
Jesli ktos chce sie ze mna spotkac to jestem na TAK ale ostrzegam, ze w tym temacie jestem na maxa szczera... bo o to tutaj chodzi.
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-23, 18:58   #3340
maxymilion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 11
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Badanie genetyczne nie są w 100 % dokładne. Jest wiele mutacji genetycznych TMAU, które takie badania nie obejmują. Ale powodzenia.

Edytowane przez maxymilion
Czas edycji: 2019-09-23 o 19:02
maxymilion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-23, 23:55   #3341
younghero
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 59
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ola skąd jestes ?
younghero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-24, 09:45   #3342
ola_30
Rozeznanie
 
Avatar ola_30
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 856
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez younghero Pokaż wiadomość
Ola skąd jestes ?
Jestem z Nowego Sacza.
ola_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-24, 17:13   #3343
chory38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 57
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Witajcie w sobotę pojechałem do stolicy by w medgenie zrobić całościowe badanie pod kątem TMAU.

Dla osób niezmotoryzowanych informacja,że z dworca centralnego można dojechać bezpośrednim autobusem linii 519 wysiadając przy al.wilanowskiej.

Samo centrum mieści się przy ulicy wiktorii wiedeńskiej 9A.Troszkę trudno tam trafić za pierwszym razem.

Ja na spotkanie umówiłem się przez telefon-gdyż nie kazdego dnia pobierają krew.Bardzo mi przypasował termin sobotni,gdyż nie musiałem na ten dzień brać dzień urlopu.

Na miejscu spotkałem się z forumowiczką smutną,która serdecznie pozdrawiam.Porozmawialiśm y sobie serdecznie i podtrzymaliśmy się razem na duchu.Dla mnie to forum jest miejscem osób o specyficznej chorobie i szczególnie osoby wrażliwe powinny trzymac się razem,wspierać.Ja na bank nie pojechałbym do kogoś setki kilometrów tylko po to by być obwąchany-jakbym chciał to zrobić to zapytałbym pierwszą lepszą osobę na ulicy lub centrum handlowym.

Bartuś ja wysłałem maila do medgenu-na ich stronie znajdziesz do nich kontakt mailowy i telefoniczny i zobacz co mi napisali.

1
Trimetyloaminuria (zespół odoru rybnego)
METABOLIZM-32
Badanie wybranych regionów genu FMO3 [1] - etap I
2, 3 ,4 (lub inaczej 3, 4 i 5)
405,00
2
Trimetyloaminuria (zespół odoru rybnego)
METABOLIZM-32A
Badanie E308G w genie FMO3 [1] - etap II
ekson 7 genu FMO3
238,00
3
Trimetyloaminuria (zespół odoru rybnego)
METABOLIZM-32B
Badanie wybranych regionów genu FMO3 [1] - uzupełnienie etapu I i II
ekson 1 (niekodujący), 5, 6, 8, 9
405,00
4
Trimetyloaminuria (zespół odoru rybnego)
METABOLIZM-32C
Badanie uzupełniające genu FMO3 - analiza c.-3421G>C [1]
analiza zmiany przed eksonem 1 FMO3
280,00
5
Trimetyloaminuria (zespół odoru rybnego)
METABOLIZM-32D
Badanie mutacji p.H109R w genie DMGDH [1]
edit
280,00

Możemy wykonać badanie genu FMO3 jednoetapowo – koszt badania będzie wynosił wówczas 1200,00zł zamiast 1328zł.


Badanie można opłacić gotówką lub karta płatniczą u nas na miejscu. Płatność jest wykonywana w momencie zlecania wykonania badań.
Jeśli namówiłby Pan dodatkowe osoby na wykonanie badań w sobotę, możemy zaproponować 10% rabatu. Niestety, jeśli osoby te wykonają badania dopiero za jakiś czas nie będziemy mogli udzielić wstecznego rabatu.
Laboratorium CM MedGen posiada certyfikat jakości wydany przez Polskie Towarzystwo Genetyki Człowieka.

Oczywiście dostałem 120 zł rabatu czyli zaplaciłem 1080 zł,ale połowę rabatu oddałem smutnej,żeby nie było że ja jestem bardziej faworyzowany od innych.

Jak bedą wyniki na pewno je tutaj opublikuję.

Podobno można też im wysłać próbkę z krwią,na maila im wysłać dokumenty,które ja podpisywałem na miejscu(min psel,adres maila,czy wyrażam zgode na przechowywanie próbki,czy kogoś upozważniam do otrzymania wyników,skąd dowiedziałem się o tym laboratorium.

Ja wolałem wszystko załatwić na miejscu-teraz trzeba czekać te 5 tygodni.
chory38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-26, 12:20   #3344
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Chory38 Jak zwykle konkretnie i na temat
Konsekwentny w marszu po diagnozę

Widzę, ze dzięki naciskom AnnyEweliny to laboeatorium poszerzyło swoją ofertę o badanie w kierunku innej smiertdzącej choroby - dimetyloglicynurii (to jest ten ostatni etap - gen DMGDH), a do tego ceny zostały obnizone.

Czyli jednak coś mozemy! Mamy wplyw na rzeczywistosc powiązaną z naszą chorobą.

Przy okazji chcę podziękować za pozostawanie za mną w stałym kontakcie, wsparcie, pomoc, dzielenie się informacjami i pomysłami, czyli najogolniej mowiąc za bliską wspolpracę wszystkim, ktorzy to czynią, a szczegolnie Choremu, AnnieEwelinie, Smootnej, Maxymilionowi, Izie oraz Oli
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-26, 16:48   #3345
Glizdusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 77
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Kilka lat nie miałam zgagi az tu nagle przyszła. Do tego czuję rozzarzony wegielek w żołądku i zaczęłam wydzielac z, niego niezły smrodek 😱😱😱 jak się bronić, jutro mam randkę.... Węgiel, soda z wodą?
Glizdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-26, 21:19   #3346
mp43
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 192
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Woda z octem jablkowym, lyżka na pół szklanki wody i na randkę!
Cześć kochani, wcale o Was nie zapomniałam, obserwuję
Dziś byłam u dobrego gastroenterologa prywatnie, 4 miesiące czekania! Konkretnie i fachowo. Xifaxan - debiut u mnie, vivomix - nie pierwszyzna i enzymy trzustkowe. Najważniejsze, że konsekwencją wydanej stówy za wizytę mam następne darmowe badania - gastroskopia ( po 6 latach kolejna) i ph metria przewodu pokarmowego, ale kolejne badania też jak najbardziej, tylko uzależnione od wyniku gastroskopii. Sibo i przerost na rzeczy. Aktualnie pomaga mi ocet jablkowy, zapachu nie ma, piję jak oranżadkę, lekarka nie odradza, skoro organizm tak przyjmuje. Pozdrawiam
mp43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-27, 13:10   #3347
koks186
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 42
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Całkiem niezle ceny, ja za gastro prywatnie płace 250 z i nic nie mam gratis, pH metria z impedancja to niestety koszt ok 800 zł. Ocet jabłkowy zakwasza żołądek mozna tez stosować betaine hcl. Ja po piciu octy jabłkowego cuchnalem kwasem
koks186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-27, 15:11   #3348
smootna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 54
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Wczoraj przy okazji wizyty u internisty, niezwiązanej z zapachem, dostałam skierowanie na alergie pokarmowe, panel 20 alergenów, wykonywany z krwi, m.in. mleko, orzechy itd. Postanowiłam je wykonać na początku przyszłego tygodnia, tym bardziej, ze mnie nic nie kosztują. Na wyniki czeka się około 10 dni, więc będą jeszcze przed wynikami TMAU. Jestem ciekawa czy coś wykażą. Od dawna miewam sygnały od organizmu, że mleko nie dla mnie.
smootna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-27, 18:49   #3349
obyniedokoncazycia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 8
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Witam. Znowu Ja.
Co polecacie na 1 dzień bez zapachu? Mam jutro wesele. POMOCY
Mój zapach nie jest już tak ostry jak wcześniej, teraz przypomina bąka.
Mam wrażenie że przy alkoholu zapach znika albo jest mało zauważalny, może jak wypije to przejdzie..
Kto myśli o tym aby jeszcze zrobić testy na TMAU? Jak u Naszych 2 forumowiczów test będzie pozytywny to ja też go wykonam. Ile można..
Zdiagnozowani: Co jecie i czy zapach się zmniejszył?
Pozdrawiam
Jestem z Wrocławia, gdyby ktoś chciał się spotkać proszę pisać ma priv
obyniedokoncazycia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-27, 22:33   #3350
mp43
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 192
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Mnie po weselnym menu zapach w godzinę powrócił. Wybieraj jak najmniej przetworzone, żadnych sosów prawdopodobnie z torebki
mp43 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-28, 10:03   #3351
koks186
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 42
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ja mam zamiar w tym roku zrobił pełna sekwencje TMAU w medgenie wiec jeśli się ktoś zdecyduje to wspolnie się udajmy i otrzymamy rabat- zawsze cos. Na brak zapachu mam metodę, sprawdza się przynajmniej w moim przypadku. Oddech super zapach super nawet jak palisz papierosy to Rozmawiajac z ludźmi się usmiechaja i widac ze wciąga ich rozmowa. Nic nie jedz. Kolacja o 18 śniadanie najwyżej kajzerka sama i zaplanuj toaletę. Wczoraj spotkałem się z miśkiem i cały dzien chodziłem głodny, rano kajzerka z masłem a druga z połowa plasterka szynki. W pracy dużo biegania, w między czasie jeden rogalik francuski. Byłem wśród 80 ludzi na ciasnej sali i pozatym ze brakowało tlenu bo klima była cos niesprawna to nie było smrodu. Może czułem minimalny ucisk pęcherzyka / wątroby w pewnym momencie. Zjadłem kanapkę z dżemem potem umyć zabki i spadam. Wychodząc odpalałem papierosa i miałem potężny wyrzut okropnej zgnilizny aż uciekłem na 2 stronę ulicy ble. I po czym ta reakcja ? Kajzerka w aminokwasy nie jest bogata, dżem - ma niska zawartość choliny ok 50/100g zaś samo piwo ma 20/100g. Hmm albo emocje , ewentualnie jeszcze wyrzut insuliny nie wiem jestem szczupły. Ani ja ani misiek od siebie nic nie czuliśmy. W następnym poście napisze wam o odpadach aminkwasowych i jak siarkowodór niszy jelita i potrafi zmienić DNA.. teraz zastanówmy się czy uprzednio nie zaczęło się od zgniłych jaj.
koks186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-29, 00:27   #3352
younghero
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 59
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez obyniedokoncazycia Pokaż wiadomość
Witam. Znowu Ja.
Co polecacie na 1 dzień bez zapachu? Mam jutro wesele. POMOCY
Mój zapach nie jest już tak ostry jak wcześniej, teraz przypomina bąka.
Mam wrażenie że przy alkoholu zapach znika albo jest mało zauważalny, może jak wypije to przejdzie..
Kto myśli o tym aby jeszcze zrobić testy na TMAU? Jak u Naszych 2 forumowiczów test będzie pozytywny to ja też go wykonam. Ile można..
Zdiagnozowani: Co jecie i czy zapach się zmniejszył?
Pozdrawiam
Jestem z Wrocławia, gdyby ktoś chciał się spotkać proszę pisać ma priv
Ja mam blisko do wrocka nawet.
younghero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-29, 08:06   #3353
JanekArche
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 76
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

kosk Ty palisz fajki i pijesz piwo i dziwisz się, że był wyrzut smrodu ?
od zdrowej osoby może walić po piwie + fajkach, a co dopiero od nas...
JanekArche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-29, 14:56   #3354
Glizdusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 77
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Jestem po randce. Niestety smierdzialam kanaliza. Wypilam troche alko i jeszcze dałam se czadu. Do tego miałam stresa wiec juz przeginka. Ja już nie wiem co z tym dziadostwem zrobić. Chciałabym żyć na całego bez spiny no ale kur... a jak się przytulić do faceta w łóżku, jak się całować. Wszystko siedzi we mnie i mnie rozpiera. Co prawda nadrabiam uroda i charakterem ale czasem i to połączenie nie pomoze jak smierdzi się jak bąk czy gówno. Za jakie grzechy.... 😫
Glizdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-29, 18:36   #3355
chory38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 57
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Glizdusia (heh skąd w ogóle pomysł na taki nick) każdy z nas tu zarejstowani wali gównem mimo że myjemy się jak normalni ludzie.

Po sobie zauważyłem że często moje ciało ''przetrzymuje''zapach np idę sobie ulicą mija mnie śmieciarka to ja tą śmieciarkę jeszcze przez minutę czuję-to samo gdy idę koło śmietnika lub koło domu gdzie ludzie wystawiają śmiecie,do tego zawsze siebie czuję w tych samych miejscach na zewnątrz.

Nie musze chyba wam mówić jak przerąbane jest życie zawodowe z naszymi zapachami.Ludzie potrafią pocisnać od żuli i brudasów.

Zauważyłem jednak niezwykle pozytywną sprawę ludzie tutaj zaczynają się ze sobą spotykać w realu-to fantastyczna sprawa-sam w sobotę jadę na kolejne takie spotkanie.

Tydzień temu byłem ze smutną na badaniu pod kątem tmau niestety z własnego niedopatrzenia zapłaciłem tylko za przebadanie całego genu fmo3(czyli 4 z 5 punktów,o których wam wyżej napisałem)gdy w środe to zauważyłem napisałem do nich maila-oto co mi napisali-zapytałem też o to czy rozkładają opłaty na raty bo nie każdego stać by lekką ręką jednorazowo wydać 1200 zł.

Zobaczcie co mi opisali.
Szanowny Panie,
Szacunkowy czas wykonania badań wynosi 3-4 tyg.
Niestety nie mamy możliwości wykonywania badań w systemie ratalny. System ratalny „pochłonąłby” ulgę jaką możemy przyznać przy badaniu całościowym.
Niestety zadłużenia szpitali państwowych są też na tyle duże, że nie możemy wchodzić w kolejne systemy z odroczoną płatnością.
W każdej chwili możemy wykonać badanie DMGDH z użyciem próbki jaką mamy w laboratorium. Możemy zaproponować obniżkę z 280zł do 200zł jeśli mielibyśmy dobadać teraz dodatkowy marker.
W przypadku pytań pozostaję do dyspozycji.
Z poważaniem,

Także jak widzicie nie ma szans u nich na raty zapłącić-ja pozwoliłem sobie dokupić to badanie pod kątem mutacji genu DMGDH.Tydzień już zleciał także maksium za 3 tygodnie będę znał wyniki i nie omieszkam o nich was poinformować.

Wiem że Druumla,Ola i Koks też mają w planach zrobić badanie pod kątem trimetyloaminurii-ktoś jeszcze?Glizdusia może i ty?Chyba lepiej wiedzieć i mieć pewność czy jest się chorym na TMAU?
chory38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-29, 20:33   #3356
Glizdusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 77
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Chory38, moja córka na kota mówi tak 😂 Tak nam córkę i bylam 8 lat w zwiazku. Moj ex nigdy mi nie powiedział ze smierdze ale ja to czułam. Od 5 lat nie jesteśmy razem ale to z jego winy, ja go zostawiłam. W tej chwili jestem w nowym związku i obecny mężczyzna też mi nic nie powiedział ale ja czuję wyrzuty smrodu. On chce się ze mną całować a ja uciekam... Kilka dni temu zjadłam pizze taka niemrozna ale odgrzewana. Na drugi dzień od rana zgaga i okropny smrod a jak jeszcze się zestresuje to juz w ogóle ryja nie otwieram bo wstyd. Z tymi zapachami to mam podobnie jak Ty. Dziś odkręcamy prysznic i czuję smrod kanalizy, takiej starej wody. Gdziekolwiek przechodziłam koło studzienki to ten smrod wracal. Oczywiście zgagi nie mam. Choruje na ten smrod ok 20lat od liceum. Kiedyś byłam pewna że to migdały bo mialam na nich grudki smierdzace więc wycielam. Teraz smrod idzie z głębi mnie. Szczególnie po jedzeniu ale jak jestem na czczo długo to też nie jest za dobrze , też wale. Na tą chwilę nie stać mnie na badanie Tmau, jestem samotna mamą. Liczę na to ze ktoś rozwikla nasza zagadkę związana z chorobą. Tym bardziej, że to musi być jakaś jednostka chorobowa.
Glizdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-29, 21:43   #3357
saquaro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 50
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ja zazwyczaj nie czuje swojego zapachu. Gdy włączę nawiew w aucie to czasami coś zaleci. Ostatnio często mi się odbija po jedzeniu. Dzisiaj przykładowo odbiło mi się sałatką warzywną i przez sekundę poczulem zapach g. Migdałki wycialem bo mialy maź, ale problemu się nie pozbyłem. Zauważyłem, ze po pizzy smród jest najgorszy z mozliwych i większy kapeć w ustach po przebudzeniu. Zgagę mam często i czuje jakby pieczenie w gardle. Podobno rzadko komu śmierdzi od żołądka, ale być może jestem tym przypadkiem, u którego winny jest rozwalony przez stres żołądek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
saquaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-30, 08:18   #3358
Fraczka88
Raczkowanie
 
Avatar Fraczka88
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Miłobądź
Wiadomości: 72
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Może warto by było zobaczyć w sumie czy akurat u ciebie nie chodzi o refluks, bo jeżeli masz zgagi to może masz zakwaszony żołądek do niezdrowego poziomu. Moja koleżanka miała taki problem i pamiętam, że miała gastroskopie by sprawdzić co tam, sie dokładnie dzieje.
Fraczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-30, 19:04   #3359
Glizdusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 77
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Ciągle myślę i myślę co u mnie jest grane. Skoro smierdzi mi z paszczy od razu jak coś zaczynam jeść czy ten smród może iść z żołądka? Aha, głupia sprawa 🤣🤣🤣 Czy Wam też smierdzi pępek jeśli macie taki wewnątrz i jak tam głęboko pogmyracie. Mój smierdzi gowienkiem 😁 ale to żadna nowość.
Załączone pliki
Rodzaj pliku: pdf 65-68.pdf (436,7 KB, 19 załadowań)
Glizdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-01, 11:11   #3360
czarnulaaa1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 5
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Witam. Wczoraj byłam u Pani doktor psychiatry. W końcu się odważyłam. Opowiedziałam o swoim problemie, o początku mojego koszmaru,o sytuacji w domu itd. Pani doktor uświadomiła Mi,że problem jest w mojej głowie nie w moim ciele. Dostałam leki na dwa miesiące ( DEPRALIN 10MG). Usłyszałam również,że poprawa na pewno nie nastąpi z dnia na dzień. Następna wizyta za dwa tygodnie,do tego oczywiście zwolnienie i odpoczynek w domu. Jestem dobrej myśli.
czarnulaaa1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-28 10:44:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:11.