Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71. - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-25, 22:03   #2911
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Overcooked Pokaż wiadomość
Jak proszą przed rezonansem magnetycznym o zdjęcie biżuterii to też dyskutujecie z personelem że obrączka to nie biżuteria tylko symbol? albo odmawiacie wtedy zdjęcia łańcuszka po babci bo pod prysznicem wam nie przeszkadza więc co tutaj szkodzi? BHP to BHP, żeby dokładnie zdezynfekować ręce między palcami nie może być tam przesuwalnych przedmiotów, obrączka to rodzaj pierścionka nie magiczny amulet spojony ze skórą.
Czepiasz sie.
Przed RM nie nalezy tez stosowac lakieru do wlosow i makijazu.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 22:27   #2912
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Najlepsze jest to, że Ci, którzy ustalają te zasady też się ich nie trzymaja. Przykład idzie z góry.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:03 ----------

Zapraszam na oddział zobaczysz jak większość zasad nadaje się do...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:04 ----------

I co czyścisz go codziennie? Bo jeśli nie to zdejmowanie i zakładanie na nowo jest całkiem bezsensu w tym przypadku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czemu nie ściągasz pierścionka w pracy skoro nie powinnaś go mieć? Trochę nie kumam. Żadne to poświęcenie.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-25, 22:57   #2913
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;88965079]Czepiasz sie.
Przed RM nie nalezy tez stosowac lakieru do wlosow i makijazu.[/QUOTE]


Chyba że akurat czyjaś fryzura to fashion statement, a smokey to symbol buntu, to wtedy można.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 07:17   #2914
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Chyba że akurat czyjaś fryzura to fashion statement, a smokey to symbol buntu, to wtedy można.
Nie rozumiem co masz na mysli.
Jezeli w kosmetyku sa drobiny metalu to wplynie na wynik.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 07:23   #2915
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;88965079]Czepiasz sie.

Przed RM nie nalezy tez stosowac lakieru do wlosow i makijazu.[/QUOTE]Makijazu?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 08:48   #2916
Kalindaa
Zadomowienie
 
Avatar Kalindaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 127
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
a tak swoją drogą, to dziwi mnie, że niektórym aktorom/celebrytom aż tak bardzo odwala na starość

mówię o ostatnich rewelacjach Bożenki Dykiel i jej reklama okularów leczących depresję (za 2,6 tys zł)...

https://www.o2.pl/plotki/bozena-dyki...7263907437120a
Załamka. I te inne jej porady na depresję...
Kalindaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 08:53   #2917
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 856
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Kalindaa Pokaż wiadomość
Załamka. I te inne jej porady na depresję...
Dziewczyny, nas to razi a wręcz osłabia, ale znajdzie się mnóstwo półmózgów, którzy stwierdzą, że tak, przecież czemu "nabijać kabzę lekarzom i Big Pharmie", skoro ktoś (była sąsiadka kuzynki żony bratanka...) twierdzi, że okulary leczą, to pewnie leczą. Stada debili na facebookach i innych codziennie udowadniają, że w szkole to chyba głównie grali w statki. A pani Bożenka to super kobieta i jak ktoś może na nią hejt wylewać. Bo przecież każdy rodzaj krytyki, czy nawet wyrażenia swoich obiekcji co do pewnych rzeczy to obecnie hejt. Nie ma nic pomiędzy. Albo liżesz komuś namiętnie rowek pomiędzy pośladkami, albo hejtujesz.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-26, 09:51   #2918
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;88965277]Nie rozumiem co masz na mysli.
Jezeli w kosmetyku sa drobiny metalu to wplynie na wynik.[/QUOTE]


Ale dla mnie to nie kosmetyk, tylko symbol.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 10:05   #2919
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
a tak swoją drogą, to dziwi mnie, że niektórym aktorom/celebrytom aż tak bardzo odwala na starość

mówię o ostatnich rewelacjach Bożenki Dykiel i jej reklama okularów leczących depresję (za 2,6 tys zł)...

https://www.o2.pl/plotki/bozena-dyki...7263907437120a
Mnie się wydaje, że nadal wielu osobom starszego pokolenia wydaje się, że mogą mówić, co im się podoba, bo z racji wieku się znają i tyle. Widzę to często po rodzinie, jakieś teorię z tyłka wzięte, a jak próbujesz dyskutować, to: "będziesz w moim wieku to zmienisz zdanie, ja już tyle w życiu widziałem" plus oczywiście standardowe, że wojna była i ludzie depresji nie mieli. Nie mówię, że to dotyczy tylko starszych osób, ale pani Bożena ewidentnie odjechała i zapewne niezbyt rozumie internet i to, że jej słowa odbiją się szerokim echem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 10:15   #2920
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale dla mnie to nie kosmetyk, tylko symbol.
Tak a propos tej obrączki - czy jest, czy nie jest biżuterią. Ja skłaniałabym się, że nie jest, bo faktycznie ma inny charakter. I nie przemawia do mnie argument, że gdyby nie miała zdobić, to każdy by brał pierwszy lepszy krążek - okulary też mają inną funkcję, a jakoś ludzie dobierają takie, aby w nich jak najlepiej wyglądać.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 10:26   #2921
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Tak a propos tej obrączki - czy jest, czy nie jest biżuterią. Ja skłaniałabym się, że nie jest, bo faktycznie ma inny charakter. I nie przemawia do mnie argument, że gdyby nie miała zdobić, to każdy by brał pierwszy lepszy krążek - okulary też mają inną funkcję, a jakoś ludzie dobierają takie, aby w nich jak najlepiej wyglądać.
to czym jest obrączka jak nie biżuterią?
no i obrączka wcale nie musi być związana ze ślubem. 'nieślubna' obrączka to nadal nie biżuteria?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-26, 10:26   #2922
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nas to razi a wręcz osłabia, ale znajdzie się mnóstwo półmózgów, którzy stwierdzą, że tak, przecież czemu "nabijać kabzę lekarzom i Big Pharmie", skoro ktoś (była sąsiadka kuzynki żony bratanka...) twierdzi, że okulary leczą, to pewnie leczą. Stada debili na facebookach i innych codziennie udowadniają, że w szkole to chyba głównie grali w statki. A pani Bożenka to super kobieta i jak ktoś może na nią hejt wylewać. Bo przecież każdy rodzaj krytyki, czy nawet wyrażenia swoich obiekcji co do pewnych rzeczy to obecnie hejt. Nie ma nic pomiędzy. Albo liżesz komuś namiętnie rowek pomiędzy pośladkami, albo hejtujesz.
Wystarczy poczytać komentarze pod artykułami opisującymi jej "wyczyn". Wszędzie bzdury typu "dobrze gada", "gówniarze to są teraz słabi i rozpieszczeni to im się w głowach przewraca", "ludzie są leniwi i nic im się nie chce to potem wszystkim diagnozują takie wymyślone choroby jak depresja". I oczywiście hit ostatnich miesięcy "dobrze gada, to wszystko łącznie z covidem jest wymyślone bo wielkie koncerny chcą zarabiać / zabijać lekami i szczepionkami" i temu podobne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 10:28   #2923
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Kalindaa Pokaż wiadomość
Załamka. I te inne jej porady na depresję...
i ona była 6 lat twarzą jakieś fundacji "Twarze depresji"... jak?
dziwi mnie to trochę, że przez 6 lat udało się jej być twarzą takiej fundacji i dopiero teraz zaczęła rzucać takie teksty?
zastanawiam się czy nie poszło o pieniądze tutaj i nie dostała czegoś za tą 'reklamę' okularków kosztujących zaledwie 2,6 tys zł.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 10:29   #2924
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Wystarczy poczytać komentarze pod artykułami opisującymi jej "wyczyn". Wszędzie bzdury typu "dobrze gada", "gówniarze to są teraz słabi i rozpieszczeni to im się w głowach przewraca", "ludzie są leniwi i nic im się nie chce to potem wszystkim diagnozują takie wymyślone choroby jak depresja". I oczywiście hit ostatnich miesięcy "dobrze gada, to wszystko łącznie z covidem jest wymyślone bo wielkie koncerny chcą zarabiać / zabijać lekami i szczepionkami" i temu podobne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przerazaja mnie ludzie wyglaszajacy takie madrosci. W dobie naprawde nieograniczonego dostepu do informacji bycie zwolennikiem teorii spiskowych jest moim zdaniem jeszcze gorsze. No i jakie tacy ludzie musza miec ego skoro wydaje im sie, ze wiedza wszystko lepiej niz specjalisci, lekarze, naukowcy.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 10:30   #2925
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nas to razi a wręcz osłabia, ale znajdzie się mnóstwo półmózgów, którzy stwierdzą, że tak, przecież czemu "nabijać kabzę lekarzom i Big Pharmie", skoro ktoś (była sąsiadka kuzynki żony bratanka...) twierdzi, że okulary leczą, to pewnie leczą. Stada debili na facebookach i innych codziennie udowadniają, że w szkole to chyba głównie grali w statki. A pani Bożenka to super kobieta i jak ktoś może na nią hejt wylewać. Bo przecież każdy rodzaj krytyki, czy nawet wyrażenia swoich obiekcji co do pewnych rzeczy to obecnie hejt. Nie ma nic pomiędzy. Albo liżesz komuś namiętnie rowek pomiędzy pośladkami, albo hejtujesz.
zgadzam się. Bożenka ma zapewne grono stałych fanów wśród starszego pokolenia, podatnych na takie 'reklamy'. szansa, że ktoś się skusi na przeciwdepresyjne okulary wcale nie jest taka mała. jakaś babcia kupi 'smutnemu' wnukowi, bo przecież Bożenka mówiła, że pomaga...
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 10:42   #2926
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Przerazaja mnie ludzie wyglaszajacy takie madrosci. W dobie naprawde nieograniczonego dostepu do informacji bycie zwolennikiem teorii spiskowych jest moim zdaniem jeszcze gorsze. No i jakie tacy ludzie musza miec ego skoro wydaje im sie, ze wiedza wszystko lepiej niz specjalisci, lekarze, naukowcy.
Niestety, to właśnie ten nieograniczony dostęp do informacji jest temu winny. Ograniczeni lub niezbyt inteligentni ludzie nie potrafią oddzielić prawdy od bzdur. A bzdury zazwyczaj są promowane jako dostęp do tajemnej wiedzy którą złe korporacje i rządy chcą ukryć bo przecież to jedna wielka konspiracja.
Najbardziej mnie przeraża jak wiele osób potrafi na żywo powiedzieć chorej na depresję osobie coś w stylu "a jaki ty masz powód żeby mieć depresję". Super, bardzo pomogłeś, na pewno to pytanie z miejsca odmieni czyjeś życie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 10:43   #2927
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Niestety, to właśnie ten nieograniczony dostęp do informacji jest temu winny. Ograniczeni lub niezbyt inteligentni ludzie nie potrafią oddzielić prawdy od bzdur. A bzdury zazwyczaj są promowane jako dostęp do tajemnej wiedzy którą złe korporacje i rządy chcą ukryć bo przecież to jedna wielka konspiracja.
Najbardziej mnie przeraża jak wiele osób potrafi na żywo powiedzieć chorej na depresję osobie coś w stylu "a jaki ty masz powód żeby mieć depresję". Super, bardzo pomogłeś, na pewno to pytanie z miejsca odmieni czyjeś życie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taki sam poziom jak "wez sie w garsc" czy "w dupie sie tym mlodym poprzewracalo".
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 10:45   #2928
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Przerazaja mnie ludzie wyglaszajacy takie madrosci. W dobie naprawde nieograniczonego dostepu do informacji bycie zwolennikiem teorii spiskowych jest moim zdaniem jeszcze gorsze. No i jakie tacy ludzie musza miec ego skoro wydaje im sie, ze wiedza wszystko lepiej niz specjalisci, lekarze, naukowcy.
tak naprawdę problemem jest nieograniczony dostęp do informacji. mnóstwo ludzi nie umie szukać wiarygodnych źródeł, nie umie odróżnić co jest fake newsem, co jest clickbaitem, a co jest tendencyjnym artykułem.

no i właśnie... dostęp do informacji mamy nieograniczony, więc tak naprawdę, jak wymyślisz sobie jakąś teorię, to na pewno znajdziesz w internecie coś co ją potwierdza. a jak nie umiesz odróżnić co jest wiarygodnym źródłem, a co nie, to skąd będziesz wiedzieć, że właśnie czytasz bzdury?

dodatkowo mnóstwo ludzi nie rozumie nowych technologii, medycyny, nauki. i nic dziwnego, bo wchodzimy w dość skomplikowany poziom technologiczny. jak chociażby szczepionki mRna. mnóstwo ludzi nie za bardzo umie sobie ogarnąć i wyobrazić jak one działają. można czytać w internetach, ale wiele źródeł będzie napisanych nieprzystępnie, naukowym językiem, którego zwykli ludzie nie znają. no i nie rozumieją, więc się boją. więc lgną do takich szamanów jak 'dr' Zięba, który proponuje im coś co znają. naturalne składniki, żadnych skomplikowanych technologii. to nie jest straszne i nieznane.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 10:45   #2929
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Nie nakręcam się, tylko mam obserwację, że pierścionek (taki typowy, z osadzonym kamieniem) to magnes na brud, bo ma masę zakamarków i mikrorysek. Nie przeszkadza mi to w noszeniu go, ale nie mieszałabym nim w jedzeniu (bo do tego by się jeszcze bardziej zabrudził, a ciężko taką biżuterię doczyścić nawet szczoteczką).

A wiesz ile masz bakterii np. na włosach ? Do wyrabiania jakiegoś ciasta to tak, ale przy normalnym gotowaniu to ja nie widzę problemu żeby mieć na palcach.


Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
a tak swoją drogą, to dziwi mnie, że niektórym aktorom/celebrytom aż tak bardzo odwala na starość

mówię o ostatnich rewelacjach Bożenki Dykiel i jej reklama okularów leczących depresję (za 2,6 tys zł)...

https://www.o2.pl/plotki/bozena-dyki...7263907437120a

Odwalanie to jedno, a kasa to drugie. Myślę, że ktoś jej za to zapłacił to postanowiła reklamować


Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Mi się trochę chce śmiać z tej dyskusji o higienicznym gotowaniu. Kto pracował kiedyś w gastro ten wie, że różnie bywa z higieną Jakby człowiek się tym przejmował, to nigdy by nie zjadł w restauracji. Obrączka przy tym to pikuś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dokładnie. Ja się staram o tym ni myśleć, bo bym tylko w domu jadała.


Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Wystarczy poczytać komentarze pod artykułami opisującymi jej "wyczyn". Wszędzie bzdury typu "dobrze gada", "gówniarze to są teraz słabi i rozpieszczeni to im się w głowach przewraca", "ludzie są leniwi i nic im się nie chce to potem wszystkim diagnozują takie wymyślone choroby jak depresja". I oczywiście hit ostatnich miesięcy "dobrze gada, to wszystko łącznie z covidem jest wymyślone bo wielkie koncerny chcą zarabiać / zabijać lekami i szczepionkami" i temu podobne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja z tego powodu już praktycznie nie zaglądam na facebooka, bo wszędzie takie 'mądrości'. Najlepsze jest to, że jak się wjedzie na profil takiej osoby to są to ludzie pokroju 'mama 24/7' albo 'szlachta nie pracuje'. Oni wiedzą lepiej od lekarzy
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-26, 10:51   #2930
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
tak naprawdę problemem jest nieograniczony dostęp do informacji. mnóstwo ludzi nie umie szukać wiarygodnych źródeł, nie umie odróżnić co jest fake newsem, co jest clickbaitem, a co jest tendencyjnym artykułem.

no i właśnie... dostęp do informacji mamy nieograniczony, więc tak naprawdę, jak wymyślisz sobie jakąś teorię, to na pewno znajdziesz w internecie coś co ją potwierdza. a jak nie umiesz odróżnić co jest wiarygodnym źródłem, a co nie, to skąd będziesz wiedzieć, że właśnie czytasz bzdury?

dodatkowo mnóstwo ludzi nie rozumie nowych technologii, medycyny, nauki. i nic dziwnego, bo wchodzimy w dość skomplikowany poziom technologiczny. jak chociażby szczepionki mRna. mnóstwo ludzi nie za bardzo umie sobie ogarnąć i wyobrazić jak one działają. można czytać w internetach, ale wiele źródeł będzie napisanych nieprzystępnie, naukowym językiem, którego zwykli ludzie nie znają. no i nie rozumieją, więc się boją. więc lgną do takich szamanów jak 'dr' Zięba, który proponuje im coś co znają. naturalne składniki, żadnych skomplikowanych technologii. to nie jest straszne i nieznane.
Ten problem będzie się pogłębiał. Moim zdaniem w programie edukacji powinno znajdować się zagadnienie krytycznego myślenia, szukania i oceny informacji i generalnie tego jak odróżnić prawdę od fałszu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 10:57   #2931
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ten problem będzie się pogłębiał. Moim zdaniem w programie edukacji powinno znajdować się zagadnienie krytycznego myślenia, szukania i oceny informacji i generalnie tego jak odróżnić prawdę od fałszu.
nie w Polsce... nasz rząd nie potrzebuje wykształconych i świadomych obywateli, którym się nie wmówi byle czego. takimi ciężko manipulować
zamiast edukacji, krytycznego myślenia i oceny informacji w szkołach - mamy Czarnka
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 10:58   #2932
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 10:58   #2933
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Tak a propos tej obrączki - czy jest, czy nie jest biżuterią. Ja skłaniałabym się, że nie jest, bo faktycznie ma inny charakter. I nie przemawia do mnie argument, że gdyby nie miała zdobić, to każdy by brał pierwszy lepszy krążek - okulary też mają inną funkcję, a jakoś ludzie dobierają takie, aby w nich jak najlepiej wyglądać.
Jak ktoś traktuje swoją obrączkę, zegarek albo okulary to jego osobista sprawa, ale jeśli chodzi o reguły czy przepisy dotyczące reguły, to obrączkę jest przedmiotem, który przy pewnych czynnościach nie powinien znajdować się na rękach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 10:59   #2934
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
ale okularki kupisz raz i po sprawie. a tabletki nie dość, że zmienią Ci DNA, to jeszcze pewnie Cię uzależnia i będziesz musieć je brać do końca życia. no i spowodują, że będziesz bardziej chora, żeby kupować kolejne leki.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 11:06   #2935
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie w Polsce... nasz rząd nie potrzebuje wykształconych i świadomych obywateli, którym się nie wmówi byle czego. takimi ciężko manipulować
zamiast edukacji, krytycznego myślenia i oceny informacji w szkołach - mamy Czarnka

Niestety, ale to prawda. Ludzie wierzą w teorie spiskowe i wymyślają to coraz to nowsze bzdury na temat covida, ale nie widzą tego co wyprawia nasz rząd.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀

Edytowane przez meliandra
Czas edycji: 2021-10-26 o 11:13
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 11:26   #2936
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Tak a propos tej obrączki - czy jest, czy nie jest biżuterią. Ja skłaniałabym się, że nie jest, bo faktycznie ma inny charakter. I nie przemawia do mnie argument, że gdyby nie miała zdobić, to każdy by brał pierwszy lepszy krążek - okulary też mają inną funkcję, a jakoś ludzie dobierają takie, aby w nich jak najlepiej wyglądać.

Okulary zerówki (czyli takie bez funkcji oprócz ozdobnej) nie są biżuterią.


Obrączka nieślubna jest biżuterią.


Więc porównanie od czapy.


Noście sobie, co chcecie i gdzie chcecie, mi to naprawdę wisi. No ale ta dyskusja o symbolach wkroczyła na wyżyny absurdu, których się po inteligentnych ludziach nie spodziewałam.


Można sobie swojego kotka/pieska uważać za swoje dziecko i kochać niesamowicie, proszę bardzo. Ale raczej ciężko będzie zapisać go do żłobka. I to wcale nie ujmuje więzi między zwierzakiem, a właścicielem, ty sobie możesz kochać, ale to wciąż zwierzę, a nie 2-latek.


Tak samo obrączka może być dla kogoś symbolem. Ale nie wmawiacie mi, że w związku z tym nie jest biżuterią, bo nie wiem, czy to wy upadłyście na głowę, czy myślicie, że ja się z debilem przez ścianę wymacałam...
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 11:29   #2937
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nas to razi a wręcz osłabia, ale znajdzie się mnóstwo półmózgów, którzy stwierdzą, że tak, przecież czemu "nabijać kabzę lekarzom i Big Pharmie", skoro ktoś (była sąsiadka kuzynki żony bratanka...) twierdzi, że okulary leczą, to pewnie leczą. Stada debili na facebookach i innych codziennie udowadniają, że w szkole to chyba głównie grali w statki. A pani Bożenka to super kobieta i jak ktoś może na nią hejt wylewać. Bo przecież każdy rodzaj krytyki, czy nawet wyrażenia swoich obiekcji co do pewnych rzeczy to obecnie hejt. Nie ma nic pomiędzy. Albo liżesz komuś namiętnie rowek pomiędzy pośladkami, albo hejtujesz.
weszłam wczoraj w komentarze pod info, ze "Twarze depresji" podziekowaly jej za wspolprace i naczytalam się teorii, że to kara za wypowiedzi o bezsensie lokdownu (tylko za to...).
no zszokowało mnie to z deka
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 11:42   #2938
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ten problem będzie się pogłębiał. Moim zdaniem w programie edukacji powinno znajdować się zagadnienie krytycznego myślenia, szukania i oceny informacji i generalnie tego jak odróżnić prawdę od fałszu.
Ale po co, ważniejsze lekcje religii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 11:43   #2939
Kalindaa
Zadomowienie
 
Avatar Kalindaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 127
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;88965599]weszłam wczoraj w komentarze pod info, ze "Twarze depresji" podziekowaly jej za wspolprace i naczytalam się teorii, że to kara za wypowiedzi o bezsensie lokdownu (tylko za to...).
no zszokowało mnie to z deka[/QUOTE]

Taaa... Super wnioski ludzie wyciągają.
Ja znowu natknęłam się na filmiki z jej wystepu, ale wycięty tylko fragment o koronawirusie i komentarze, że w końcu ktoś mądry to powiedzial, jaka ona oświecona itp.
A cała szopka z okularami wycięta.
Kalindaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-26, 11:48   #2940
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Kalindaa Pokaż wiadomość
Taaa... Super wnioski ludzie wyciągają.
Ja znowu natknęłam się na filmiki z jej wystepu, ale wycięty tylko fragment o koronawirusie i komentarze, że w końcu ktoś mądry to powiedzial, jaka ona oświecona itp.
A cała szopka z okularami wycięta.
no to trochę brzmi jak przemyślana akcja z jej strony (jej albo producentów okularów)
zaprzeczanie pandemii jest na fali, to jest chwytliwe dla ludzi określonego typu. no i skoro Bożenka jest taka oświecona w kwestii pandemii, to pewnie też z okularami wie co mówi kto będzie miał łyknąć, to łyknie

chyba że mam za dużo wiary w ludzi w sumie już chyba wolałabym, żeby to była zimna kalkulacja i manipulacja niż faktycznie taka głupota
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-14 22:15:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.