Dieta kopenhaska - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-26, 21:41   #31
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Dot.: +++Dieta Kopenhaska-nieścisłości, wtajemniczone, pomóżcie! +++

Jest jeszcze "druga strona medalu", zależy jaki kto ma problem, jeśli ktoś waży 4-5 kg za dużo, to myślę że taka dieta mu nie zaszkodzi, jeśli nadwaga jest większa dieta ta stanowi zagrożenie, gdyż podważa zasady zdrowego żywienia i skłania do głodzenia się. Wyobraźmy sobie osobę która waży ok. 10-15 kg za dużo i nagle po kopenhaskiej chudnie 5-6 kg i dla niej to wielki sukces, a tu wraca do bardziej zbilansowanej diety i tyje, więc co robi, wraca do głodówki i koło się zamyka. Trwałe i skuteczne nie jest wcale odchudzanie, tylko zmiana stylu życia na bardziej zdrowy, co polecam każdemu, nie tylko osobom z nadwagą.
zalika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 21:41   #32
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: +++Dieta Kopenhaska-nieścisłości, wtajemniczone, pomóżcie! +++

szpital w kopenhadze sie nie przyznaje do tej diety.
odchudza sie co rok??? <ironia>no to dieta musi byc super skuteczna </ironia>, albo dziewczyna ma za 30 kg nadwagi
ha ,ha i jeszcze raz ha!
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 21:44   #33
styska
Rozeznanie
 
Avatar styska
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 647
Dot.: +++Dieta Kopenhaska-nieścisłości, wtajemniczone, pomóżcie! +++

Ja tez slyszalam ze ta dieta nie ma nic wspolnego ze szpitalem i lekarzami wkopenchadze w tej diecie wg mnie brakuje zdrowego rozsadku nikt mnie nie przekona ze bez racjonalnego odzywiania i cwiczen mozna w 2 tyg spalic tluszcz i schudnac.
styska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 21:47   #34
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Dot.: +++Dieta Kopenhaska-nieścisłości, wtajemniczone, pomóżcie! +++

Dodam może jeszcze, że to chyba jednak trzeba się o wszystkim przekonać na własnej skórze (nie posłucha się ojca, matki, to posłucha się pisej skórki), ja to wszystko już przeszłam. W teorii jestem bardzo dobra, mam 20 lat, a odchudzanie rozpoczęłam gdzieś w 14 roku życia z różynymi efektami i licznymi błędami, polegającymi głównie na głodzeniu się, dlatego innych przestrzegam. Choć pamiętam swoje początki i różne ostrzeżenia na mnie nie działały to ja nie zachęcam, dieta typu kopenhaska grozi dużymi problemami, między innymi rozregulowaniem metabolizmu, po czym będzie jeszcze trudniej schudnąć. Nikt nie mówi, że uzyskanie zgrabnej sylwetki jest łatwe, bo nic w życiu nie jest łatwe, szczególnie jeśli ktoś ma skłonności do tycia (jak np. ja), ale warto podjąć ten wysiłek. Zdrowy sposób odżywiania wpływa na samopoczucie, stan cery, ogólną kondycję, no na wszystko, masz siłę, żeby się ruszać (a po kawce na kopenhaskiej wątpię żeby się komuś chciało brykać), a sport to zdrowie i ile daje radośći.
zalika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 08:20   #35
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: +++Dieta Kopenhaska-nieścisłości, wtajemniczone, pomóżcie! +++

Spokojnie spokojnie. Zanim dziewczyny zaczniecie kogos krytykowac sie i wysmiec moze czasem trzeba troche pomyslec. Otuz dziewczyna robi ta diete dla ogolnego oczyszczenia organzimu, nie jest ona tak drastyczna ani nie glodzi nikogo. Co do tego szpitalu w kopenhadze to napisalam ze jest to malo prawdopodobne zeby byla prawda. Ja mam inna wersje ktora np. zaczyna ise takim jadlospisem : rano kawa i kostka cukry, obiad 2 jajka pomidor i brokul, kolacja 1 duzy befsztyk salata z olejem i cytryna. Dwa razy w tej diecie jest ryba, jakis jogurt i grzanki. Jezeli ktos nie wykancza ise cwiczeniami podczas tej diety to moze jedynie usprawnic sobie metabolizm. Nara
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 08:38   #36
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Dot.: +++Dieta Kopenhaska-nieścisłości, wtajemniczone, pomóżcie! +++

Ale my wszystkie jesteśmy bardzo spokojne i nie krytykujemy nikogo osobiście, ale dietę jako taką
zalika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 12:59   #37
Olcia131
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 24
Dot.: +++Dieta Kopenhaska-nieścisłości, wtajemniczone, pomóżcie! +++

Ehh, ja to Cię podziwiam, nie wytrzymałabym na tej diecie nawet jednego dnia-jest strasznie restrykcyjna, a poza tym kawa na pusty żołądek jakoś nie bardzo mi się widzi Pozdrawiam
Olcia131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-27, 13:31   #38
ooolllkkkaaa
Raczkowanie
 
Avatar ooolllkkkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 168
Dot.: +++Dieta Kopenhaska-nieścisłości, wtajemniczone, pomóżcie! +++

Podobnie jak inne dziewczyny zdecydowanie odradzam ta diete. Jest bardzo restrykcyjna i moim zdaniem to GŁODÓWKA a nie dieta... Wiem to z doswiadczenia... Chociaz wszyscy w kolo odradzali- ja postanowilam sprobowac. Wytrzymalam niecale 5 dni. Zaslablam w szkole Od razu rzucilam to wszystko i zjadlam normalny obiad... Dieta kopenhaska dostarcza bardzo malo kalorii, oslabia organizm, czlowiek chodzi glodny i znerwicowany... Do tego niewskazane sa cwiczenia, gdyz dostarczamy organizmowi za mala ilosc kalorii i dodatkowe spalanie ich podczas wysilku fizycznego moze byc zgubne.
Jesli juz koniecznie chcesz sie odchudzac polecam diete plaz poludniowych. Jedzenie jest smaczne, nie chodzi sie glodnym i ma sie dobre samopoczucie.

Pozdrawiam!
ooolllkkkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 13:43   #39
buziaczek82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 247
Dot.: +++Dieta Kopenhaska-nieścisłości, wtajemniczone, pomóżcie! +++

Ja również nie wytrzymałam do końca.Odstawiłam ją po pierwszym tygodniu.Zgubiłam kilka kilogramów ale kosztem ogólnego osłabienia i bólami głowy.
buziaczek82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 15:43   #40
Justyś
Raczkowanie
 
Avatar Justyś
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: świetokrzyskie
Wiadomości: 105
GG do Justyś
Dot.: +++Dieta Kopenhaska-nieścisłości, wtajemniczone, pomóżcie! +++

Rok temu przed wakacjami prubowałam ją stosowac,ale wytrzymałam,tylko 3 dni i na dodatek byłam tak głodna,że jak ją przerwałam zjadłam wielki talerz frytek z gyrosem i sałatkaOdrodzam ją,ale jak jestes wytrwała to powodzenia!!!
Justyś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 15:45   #41
Justyś
Raczkowanie
 
Avatar Justyś
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: świetokrzyskie
Wiadomości: 105
GG do Justyś
Dot.: +++Dieta Kopenhaska-nieścisłości, wtajemniczone, pomóżcie! +++

Musze dodac ze rok temu nieudało mi sie schudnac ale teraz moge sie pochwalic,ze waze 52kg przy wzroscie 176cmChoc to odchudzanie zajeło mi troszeczke czasu,bo gdzie tak ok.4,5m-cy tak powolutki i sukces jest
Justyś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-27, 15:51   #42
Kreestal
Raczkowanie
 
Avatar Kreestal
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 227
Dot.: +++Dieta Kopenhaska-nieścisłości, wtajemniczone, pomóżcie! +++

Posłucham Was i zrezygnuję z niej. Powiedzcie tylko czym się od siebie różni dieta South Beach, a Montignaca?
Kreestal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 19:38   #43
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Dot.: +++Dieta Kopenhaska-nieścisłości, wtajemniczone, pomóżcie! +++

Różni się przede wszystkim początkiem, na Diecie South Beach w pierwszej fazie nie można wcale jeść węglowodanów, mleka i owoców (to przez 2 tygodnie). A na Montim startuje się tak jakby od drugiej fazy diety SB. Może lepiej zarzucę jakimiś linkami
Montignac: www.montignac.com.pl to stronka takiej trochę zmodyfikowanej diety Montignaca (wymyśliła ją Zuzell, dlatego dieta Zuzlla), skierowanej na szybsze zrzucienie zbędnych kilogramów. Polecam obejrzeć, dobra motywacja http://forum.montignac.com.pl/viewtopic.php?t=1385
Dieta South Beach: http://dietaplazpoludnia.ilonka.org/

Poczytaj, jakby były jakieś pytania to chętnie odpowiem
zalika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 23:20   #44
Olcia131
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 24
Dot.: +++Dieta Kopenhaska-nieścisłości, wtajemniczone, pomóżcie! +++

Właśnie jestem na south beach, zaczęłam tydzień temu i jak narazie-2,5 kg do tyłu,brzuszek znacznie mi zmalał i ogólnie czuję się fajnie .Dzisiaj wcisnęłam się w spodnie, które nosiłam kilka lat i kilka kilogramów temu. Na samym początku jest trudno-szczególnie, jeśli lubi się węglowodany-a ja do takich osób należę, nie wyobrażałam sobie jadłospisu bez chleba, bułeczek i ziemniaczków Zawsze myślałam, że to od tłuszczów się tyje-a tu wszystkiemu winne są bułeczki i chlebek
Olcia131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 23:23   #45
Olcia131
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 24
Dot.: +++Dieta Kopenhaska-nieścisłości, wtajemniczone, pomóżcie! +++

Zalika- w pierwszej fazie mleko jest dozwolone- nie może jednak zawierać więcej niż 1%tłuszczu, tak samo jak sery i jogurty
Olcia131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 07:08   #46
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Dot.: +++Dieta Kopenhaska-nieścisłości, wtajemniczone, pomóżcie! +++

Spotkałam się zróżnymi wersjami, w necie jest napisane, że mleko dozwolone, ale np. w magazynie Vita czytałam, że nie. W sumie to każdy sam może zdecydować
zalika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 08:29   #47
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: +++Dieta Kopenhaska-nieścisłości, wtajemniczone, pomóżcie! +++

Hej dziewczyny! Ja niestety Was nie posluchalam i zaczelam ta diete kopenhaska. Wlasnie dzien drugi i trzymam sie calkiem dobrze. Wczoraj nie zjadlam wszsytkiego na obiad i kolacje bo bylo obrzydliwe ale nie czuje sie glodna. Zobaczymy co bedzie za pare dni. Pozdrawiam papa :0
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-28, 11:13   #48
Olcia131
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 24
Dot.: +++Dieta Kopenhaska-nieścisłości, wtajemniczone, pomóżcie! +++

Hmmm, z tego, co mi wiadomo, w tej diecie wszystko jest odpowiednio skoponowane i nie można niczego wyłączać, bo może nie być efektów diety... PZDR
Olcia131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 09:58   #49
Annathema
Przyczajenie
 
Avatar Annathema
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
GG do Annathema
Wink Dot.: +++Dieta Kopenhaska-nieścisłości, wtajemniczone, pomóżcie! +++

Stosowałam tą dietę rok temu, schudłam 5 kg. i dało się wytrzymać choć byłam strasznie głodna, ale jak każda dieta może powodowac efekt jojo, jeśli potem nie pilnujesz się to kg wracają
Annathema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-13, 10:49   #50
cudna_lwica
Raczkowanie
 
Avatar cudna_lwica
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 38
Dot.: +++Dieta Kopenhaska-nieścisłości, wtajemniczone, pomóżcie! +++

ja rowniez dolacze sie do przestrzegajacych przed ta dieta.nawet jezeli zgubi sie kilka kilogramow to nie bedzie to tluszczyk lecz twoj dobry nastroj i zdrowy wyglad.ta"dieta"wyniszcza organizm a to ze po niej momentalnie przytyjesz(chociaz nie wiem co bys robila)to juz uslyszalas od innych wizazanek.proponuje poczytaj sobie o diecie wg twojej grupy krwi(http://www.☠☠☠☠☠☠☠/dieta_dla_a.htm).powodzenia zycze
cudna_lwica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-13, 11:01   #51
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: +++Dieta Kopenhaska-nieścisłości, wtajemniczone, pomóżcie! +++

Ja niestety na dietę zgodną z grupą krwi na pewno się nie zdecyduję. Według informacji na stronie, powinnam bowiem zrezygnować z: pieczywa, makaronu, ziemniaków, białego mięsa, serów, mleka, jogurtów, kawy, a nawet czerwonej herbaty! Dozwolone używki to woda sodowa i woda seltzera. Fajne używki Szkoda, że nie napisali: "Pechowcom, posiadającym grupę krwi 0, radzimy odżywiać się powietrzem"
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 11:07   #52
papi1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 112
Dieta kopenchadzka

Od dzisiaj jestem na tej diecie
NA śniadanko zarazie wypiłam kubek czarnej kawy z kostką cukru przyznam że jestem trochę głodna ale myśle że dam rade .Jest może ktoś chętny przyłączyć się do mnie
papi1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 11:09   #53
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Dieta kopenchadzka

ciekawe nie powiem.nie wiem co prawda na czym polega ta dieta,ale juz mi sie nie podoba
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 13:01   #54
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Dieta kopenchadzka

Andzya, bo to naprawde zla dieta
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 15:00   #55
papi1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 112
Dot.: Dieta kopenchadzka

ta dieta nie jest zła jeśli po niej stosuje się diete 1000 kcl można na niej schudnąć przez 13 dni 7-10 kg pod warunkiem że się ją bardzo przestrzega,troche ćwiczy i pije 2 litr wody dziennie


a oto do niej link
http://www.poradnia2.ids.bielsko.pl/dieta.html
papi1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 15:36   #56
klusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 275
Dot.: Dieta kopenchadzka

witam czy ktos moze napisac całą tą dietke
klusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 15:45   #57
papi1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 112
Dot.: Dieta kopenchadzka

na tym linku jest cała dieta

http://www.poradnia2.ids.bielsko .pl/dieta.html
papi1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 15:59   #58
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Dieta kopenchadzka

no dobra.schudniesz przez 13 dni 7 kilo i powiedz mi co zrobisz ,zeby ta wage utrzymac?
bo w tak krotkim czasie Twoj organizm pozbecie sie glownie wody a nie tluszczu,ktorego tak wszystkie nienawidzimy.
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 17:22   #59
papi1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 112
Dot.: Dieta kopenchadzka

przejde na diete 1000 kcl
papi1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 21:41   #60
klusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 275
Dot.: Dieta kopenchadzka

ten link z dietka jest nie do otwarcia prosze jeszcze raz o dietke z góry dziękuje
klusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-25 13:34:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:32.