Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-19, 17:03   #31
asia05121982
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Wtam Was wszystkie tutaj,ja również poszukuję sali na weselę na 2010 r,i mam 2 miejsca na oku mianowicie pałac otrębusy oraz villa Julianna ,więc jeśli ktoś zna te 2 miejsca to bardzo proszę o opinie o nich będę bardzo wdzięczna.
asia05121982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 06:36   #32
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Cytat:
Napisane przez asia05121982 Pokaż wiadomość
Wtam Was wszystkie tutaj,ja również poszukuję sali na weselę na 2010 r,i mam 2 miejsca na oku mianowicie pałac otrębusy oraz villa Julianna ,więc jeśli ktoś zna te 2 miejsca to bardzo proszę o opinie o nich będę bardzo wdzięczna.
villa julianna jest super, ale baardzo drogo. udzielają nawet ślubów na terenie dworku. 260 zł/os., terminy sobotnie tylko na 100 osób, kelnerzy plus 10 proc. wychodzi bardzo drogo, ale imprezy ponoć czad!

zobacz jeszcze villariccona przed ożarowem mazowieckim

art impression - warszawa jeziorki - mają jeden termin wolny w sobotę 01.05.10. wesela od 100 osób

adamczyk center -210/os., ale słaby wjazd, cena zbyt wysoka na te warunki, również jeziorki

jest jeszcze w konstancinie alicja, ale też bardzo drogo i podobno jedzenia jest za mało, wczoraj byliśmy, pięknie, ale opinie w necie niekorzystne, goście wychodzą głodni, to nas zmartwiło. szukamy dalej, jak trafisz na coś fajnego, daj znać.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 06:41   #33
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Warszawa i okolice - poszukiwany mały dworek z ogrodem na 90 osób, miło i kamer

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Troche jest w tym racji, co piszesz. Pewnie wszystko zalezy od gosci, ale skojarzenie z takim palacykiem jest jednoznaczne Zreszta i tak ta Venezia w Michalowicach odpada, dzisiaj tam zadzwonilam i robia wesela tylko od 100 osob w gore. Boje sie, ze w tych pozostalych odpowiedz bedzie podobna

O Villi Julianna gdzies czytalam fatalne opinie, wiec nawet sie nad nia nie zastanawiam

Ja jeszcze myslalam o jakiejs slicznej restauracji z ogrodem gdzies w Warszawie, ale w tych kilku bardziej znanych, do ktorych dzwonilam, nie maja ani kawalka parkietu do tanczenia
z bardziej luksusowych zobacz villa nuova, belvedere oraz hotel lord na okęciu. nasza koleżanka, która organizuje śluby poleca te miejsca, dla nas za drogo. lord wychodzi po 250 zł za głowę, belvedere pewnie z 300 zł, myśleliśmy jeszcze o boathouse na wale miedzeszyńskim, ale tam 360 zł łącznie z alkoholem. pomyśl nad lordem, bardzo dużo dobrych opinii w necie, no ale bez ogrodu. ja też wymyśliłam sobie ogród. a co czytałaś o villa julianna? ciekawa jestem
masz coś jeszcze na oku?
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 11:30   #34
studentka2008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Serdecznie polecam Pałac Lasotów, jako miejsce na zorganizowanie wspaniałego wesela.
Pan Lasota przemiły gospodarz, pasjonat, osobiście zawiózł młodą parę do ślubu i przez całą noc sprawował dyskretny nadzór nad imprezą, paradując po pałacu w kontuszu.
Organizatorka p.Hania to osoba, z którą porozumieć się jest bardzo łatwo. Jest otwarta na wszelkie propozycje, ale jednocześnie potrafi podpowiedzieć wiele rzeczy. Ma mnóstwo gotowych, sprawdzonych rozwiązań, ale się przy nich nie upiera.
Sam pałacyk jest prześliczny.
Stoły i wnętrza przygotowane były z ogromnym smakiem.
W oknach liczne świece, w ogrodzie pochodnie i stoliki dla zmęczonych.
Obsługa niewidzialna, ale bardzo sprawna.
Jedzenie rzeczywiście własnego wyrobu, pyszne wędliny mięsa i ciasta.
(Jak na nasz gust barszczyk miał mało wyrazisty smak i rosolnik miał za mało "kulek", ale to były niewiele znaczące drobiazgi.)
Tańce w sali balowej.
Kawa w sali kominkowej.
Szwedzki stół w sali jadalnej pod lustrem.
Posiłki ciepłe w jadalni.
Odpoczynek w wieży, lub bibliotece.
Młodzi otrzymali do swojej dyspozycji sypialnię w wieży.
Marzenie.
studentka2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 12:05   #35
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Cytat:
Napisane przez eminencja Pokaż wiadomość
Witam,
Goraco polecam sale w palacu Lasotow w Zielonkach kolo Starych Babic (okolo 15 km od Palacu Kultury I Nauki w Warszawie) REWELKA !!! Mielismy tam wesele polsko-wloskie i wyszlo jak z BAJKI !!! Maja ekstra pomysly stroje historyczne,zabawy i mozliwosci (piekne sale,park jak w Lazienkach tylko mniejszy i troche wymagajacy jeszcze pracy ale urokliwy,stare piwnice do trzezwienia - itd.) Najlepsza nagroda dla nas byly opinie Naszych gosci po imprezie.Goscinnosc prawdziwie polska. Maja stronke palac lasotow.
Zdjecia sa jak nie z tej epoki ale i zwrot w naszym zyciu wielki.
Pozdrowionka

Witam,
Goraco polecamy sale w Palacu Lasotow Zielonki kolo Starych Babic. Mielismy tam wesele.REWELACJA!!! wejdz na ich strone palac lasotow.
Jak chcesz wiecej informacji to pytaj. Pozdrowionka
Cytat:
Napisane przez studentka2008 Pokaż wiadomość
Serdecznie polecam Pałac Lasotów, jako miejsce na zorganizowanie wspaniałego wesela.
Pan Lasota przemiły gospodarz, pasjonat, osobiście zawiózł młodą parę do ślubu i przez całą noc sprawował dyskretny nadzór nad imprezą, paradując po pałacu w kontuszu.
Organizatorka p.Hania to osoba, z którą porozumieć się jest bardzo łatwo. Jest otwarta na wszelkie propozycje, ale jednocześnie potrafi podpowiedzieć wiele rzeczy. Ma mnóstwo gotowych, sprawdzonych rozwiązań, ale się przy nich nie upiera.
Sam pałacyk jest prześliczny.
Stoły i wnętrza przygotowane były z ogromnym smakiem.
W oknach liczne świece, w ogrodzie pochodnie i stoliki dla zmęczonych.
Obsługa niewidzialna, ale bardzo sprawna.
Jedzenie rzeczywiście własnego wyrobu, pyszne wędliny mięsa i ciasta.
(Jak na nasz gust barszczyk miał mało wyrazisty smak i rosolnik miał za mało "kulek", ale to były niewiele znaczące drobiazgi.)
Tańce w sali balowej.
Kawa w sali kominkowej.
Szwedzki stół w sali jadalnej pod lustrem.
Posiłki ciepłe w jadalni.
Odpoczynek w wieży, lub bibliotece.
Młodzi otrzymali do swojej dyspozycji sypialnię w wieży.
Marzenie.
Dwie jednopostowe Wizażanki polecają w jednym wątku ten sam lokal, bardzo wylewnie i gorąco. Przypadek, czy kryptoreklama?
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 11:04   #36
studentka2008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Drogi Mysiak,
cóż za podejrzliwość.
W tym pałacyku pewnie co tydzień jest wesele.
Eminencja była w marcu, my w sierpniu.
Po treści różnych postów w internecie widzę, że p.Lasota rozwiją firmę w dobrym kierunku (jeśli chodzi o organizację imprez).
Wyrażnie "usuwa usterki", no i zatrudnił bardzo sprawną organizatorkę.
Masz jeszcze jakieś pytania? Chętnie odpowiem.
pozdrawiam Ewka
studentka2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 21:34   #37
asia05121982
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
villa julianna jest super, ale baardzo drogo. udzielają nawet ślubów na terenie dworku. 260 zł/os., terminy sobotnie tylko na 100 osób, kelnerzy plus 10 proc. wychodzi bardzo drogo, ale imprezy ponoć czad!

zobacz jeszcze villariccona przed ożarowem mazowieckim

art impression - warszawa jeziorki - mają jeden termin wolny w sobotę 01.05.10. wesela od 100 osób

adamczyk center -210/os., ale słaby wjazd, cena zbyt wysoka na te warunki, również jeziorki

jest jeszcze w konstancinie alicja, ale też bardzo drogo i podobno jedzenia jest za mało, wczoraj byliśmy, pięknie, ale opinie w necie niekorzystne, goście wychodzą głodni, to nas zmartwiło. szukamy dalej, jak trafisz na coś fajnego, daj znać.



Dzwoniłam do Villi Julianna złożyli mi bardzo fajną ofertę,a cenowo wyszło 200 zł od talerzyka,i organizują wesele na dużą liczbę osób co mnie bardzo ucieszyło ponieważ u nas ma być ok 200 os.
Po przeczytaniu dużo dobrych komentarzy na temat pałacu Lasotów postanowiłam zadzwonić i się dowiedzieć lecz niestety aż 200 osób może być ciężko zmieścić więc wybór staje się być ograniczony.
Ale jeśli ktoś będzie wiedział o równie zjawiskowym miejscu to będę bardzo wdzięczna za wszystkie propozycje.
asia05121982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-23, 10:11   #38
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Cytat:
Napisane przez asia05121982 Pokaż wiadomość
Dzwoniłam do Villi Julianna złożyli mi bardzo fajną ofertę,a cenowo wyszło 200 zł od talerzyka,i organizują wesele na dużą liczbę osób co mnie bardzo ucieszyło ponieważ u nas ma być ok 200 os.
Po przeczytaniu dużo dobrych komentarzy na temat pałacu Lasotów postanowiłam zadzwonić i się dowiedzieć lecz niestety aż 200 osób może być ciężko zmieścić więc wybór staje się być ograniczony.
Ale jeśli ktoś będzie wiedział o równie zjawiskowym miejscu to będę bardzo wdzięczna za wszystkie propozycje.
za 200 osób.. to powiem Ci, że ogromne wesele robisz. nic dziwnego, że tak zeszli z ceny. dużo informacji o miejscach jest na gimbla.pl oraz grono.pl. w momencie jak zarezerwujemy już termin, podam jeszcze jedno fajne miejsce tanio bardzo, bo hotel nówka sztuka w stylu zen. my robimy na 70-80 osób wesele, dlatego ceny mamy najwyższe praktycznie, niestety.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 08:35   #39
studentka2008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Pałacyk Lasotów ma dwie nieduże sale, które można ze sobą połączyć, otwierając łączące je drzwi.
W bawialni pomieści się do 40 osób, w jadalni około 30. W salach tych mogą goście jeść posiłki.
Goście mogą spacerować, rozmawiać, odpoczywać w bibliotece, sali kominkowej, w sali w wieży, na tarasie i w ogrodzie, a nawet w lochach (gdzie jak mówi p. Hania można odświeżyć niektórych gości).
Tu jest duża przestrzeń do wykorzystania.
Nie jesteśmy zmuszeni siedzieć cały czas przy stole i przekrzykiwać się z muzyką, która na ogół na weselach jest niestety zbyt głośna.

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:21 ----------

Wybaczcie, że piszę nie na temat, ale myślę, że jest to rzecz godna polecenia.
Młodzi na zaproszeniach na ślub zamieścili prośbę, aby zamiast tradycyjnych kwiatów goście składający życzenia podarowali im książkę lub płytę ważną dla nich, ulubioną przez nich.
To się wspaniale sprawdziło.
Dostali mnóstwo książek z prześlicznymi autografami, a nawet listami wyjaśniającymi dlaczego ta pozycja jest ważna dla ofiarowującego i mnóstwo płyt, często własnoręcznie pieczołowicie nagranych i oprawionych.
Spróbujcie, a i Wam zaproszeni przyjaciele dadzą na pamiątkę po kawałku siebie w postaci ukochanej książki lub płyty.
Jedna uwaga. Zapraszając gości zwróćcie im uwagę na ten zapis i poroście aby te prezenty miały DEDYKACJE, bo właśnie wtedy są najcenniejsze.
studentka2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 10:58   #40
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Cytat:
Napisane przez studentka2008 Pokaż wiadomość

Wybaczcie, że piszę nie na temat, ale myślę, że jest to rzecz godna polecenia.
Młodzi na zaproszeniach na ślub zamieścili prośbę, aby zamiast tradycyjnych kwiatów goście składający życzenia podarowali im książkę lub płytę ważną dla nich, ulubioną przez nich.
To się wspaniale sprawdziło.
Dostali mnóstwo książek z prześlicznymi autografami, a nawet listami wyjaśniającymi dlaczego ta pozycja jest ważna dla ofiarowującego i mnóstwo płyt, często własnoręcznie pieczołowicie nagranych i oprawionych.
Spróbujcie, a i Wam zaproszeni przyjaciele dadzą na pamiątkę po kawałku siebie w postaci ukochanej książki lub płyty.
Jedna uwaga. Zapraszając gości zwróćcie im uwagę na ten zapis i poroście aby te prezenty miały DEDYKACJE, bo właśnie wtedy są najcenniejsze.
Faktycznie nie na temat, ale pomysł naprawdę bardzo fajny
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 12:12   #41
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Warszawa i okolice - poszukiwany mały dworek z ogrodem na 90 osób, miło i kamer

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
z bardziej luksusowych zobacz villa nuova, belvedere oraz hotel lord na okęciu. nasza koleżanka, która organizuje śluby poleca te miejsca, dla nas za drogo. lord wychodzi po 250 zł za głowę, belvedere pewnie z 300 zł, myśleliśmy jeszcze o boathouse na wale miedzeszyńskim, ale tam 360 zł łącznie z alkoholem. pomyśl nad lordem, bardzo dużo dobrych opinii w necie, no ale bez ogrodu. ja też wymyśliłam sobie ogród. a co czytałaś o villa julianna? ciekawa jestem
masz coś jeszcze na oku?
Chyba jednak zmienilam koncepcje Teraz szukam restauracji w okolicach Starego Miasta, Nowego, Krakowskiego Przedmiescia i Nowego Swiatu, w dodatku na 70 - 80 osob, bo chce moc dojsc tam na piechote z Palacu Slubow

O Villa Julianna dokladnie juz nie pamietam, cos o jakiejs dziwnej wlascicielce, sciszaniu muzyki po godzinie 10, bo sasiadom przeszkadza, itp.

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2011-08-09 o 10:29
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-28, 12:19   #42
kasienkakg
Zadomowienie
 
Avatar kasienkakg
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 352
Dot.: Warszawa i okolice - poszukiwany mały dworek z ogrodem na 90 osób, miło i kamer

tak z czystej ciekawości-ile kosztuja tak mniej wiecej noclegi dla gosci gdy organizuje sie wesele w takich miejscach. Podejrzewam,ze mniej niz normalnie sie placi.
kasienkakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 16:02   #43
PANmlody
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: Warszawa i okolice - poszukiwany mały dworek z ogrodem na 90 osób, miło i kamer

witka czy masz pewność, że przyjęcie bedzie jednak na 70-80, czy na 90 osób ? bo jeśli zdecydujesz sie np na 65 osób (nie zapomnij o fotografie, videomenie, DJ i oczywiście MŁODYCH), to w bliskiej okolicy Pałacu Ślubów jest tylko Restauracja Świętoszek - Jeziucka 6, ok. 160 m od Pałacu Slubów; niestety zasiądzie maksymalnie 65 osób i zostanie małe pomieszczenie (ok. 20m2) do tańczenia; w przeciwieństwie do pozostałych lokali, mimo, że niski parter (suterena), to sale wysokie, bez klaustrofobicznej nuty

po-ZDRÓWKA
PANmlody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 19:51   #44
jagss
Raczkowanie
 
Avatar jagss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 481
Dot.: Warszawa i okolice - poszukiwany mały dworek z ogrodem na 90 osób, miło i kamer

jest jeszcze willa foksal
jagss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 08:53   #45
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Warszawa i okolice - poszukiwany mały dworek z ogrodem na 90 osób, miło i kamer

Cytat:
Napisane przez jagss Pokaż wiadomość
jest jeszcze willa foksal
Tam troche przegieli. Do 80 gosci maja sztywna cene 22.000-25.000 (zaleznie od menu), niewazne czy przyjdzie 39, czy 79 osob. Zreszta nawet przy tych 80 wychodzi okropnie drogo.

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2011-08-09 o 10:27
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 17:03   #46
mes-bijoux
Rozeznanie
 
Avatar mes-bijoux
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 613
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

ja tak ogólnie polecam na obiad ślubny Hotel Hetman przy Kłopotowskiego.

Jedzenie pyszne i nawet sporo zostało (przystawki może nie jakoś szczególnie - normalne). Za to, np. krem z borowików, boeuf strogonow i polędwiczki wieprzowe faszerowane suszonymi pomidorami - bezbłędne

Obsługa miła - cenę serwisu wyznaczaliśmy my w zależności od obsługi, więc się starali

Dekoracja sali - ładna, elegancka, piękne kwiaty.

Dużo miejsca do tańczenia, jasno, przestronnie.

Można załatwić nawet po takim ślubnym obiedzie pokój dla nowożeńców po preferencyjnych cenach.

Ja organizowałam obiad dla 35 osób i było baaaaardzo dużo miejsca. Wiem, że tradycyjne wesela też można tam zrobić.

Goście chwalili lokal. Szczególnie polecam młodym parom z USC przy Kłopotowskiego - można przejść piechotą z urzędu do hotelu.

Tort zamawialiśmy z cukierni Olczak i syn - śmietanowo truskawkowy - pyszny.
__________________
Moje Biżu - kolekcja ślubna w lipcu

Razem od 08.02.2008
Zaręczona 20.08.2008r.
odliczanie do Wielkiego Dnia
8.08.2009
mes-bijoux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-27, 13:36   #47
agrozagroda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: Warszawa i okolice - poszukiwany mały dworek z ogrodem na 90 osób, miło i kamer

reklama

Edytowane przez Taverney
Czas edycji: 2009-10-26 o 18:54 Powód: reklama/spam
agrozagroda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 08:49   #48
DwaWilki
Raczkowanie
 
Avatar DwaWilki
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 60
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Post ten wrzuciłem w lubelskiej części tego forum, ale myślę, że i Was tu zainteresuje

Fotografując wesela mam kilka wskazówek dotyczących lokali:
1. lokal nie może być za mały - fatalnie jest, gdy z braku miejsca goście siedzą przy stole z łokciami blisko ciała, albo siedzą po trzy osoby na dwu krzesłach (widziałem takie przypadki) oraz gdy problemem jest wyjście zza stołu i przejście pomiędzy stykającymi się prawie plecami siedzącymi gośćmi,
2. nie jest dobrze dla zabawy weselnej, gdy sala do tańców jest znacznie oddalona od sali jadalnej - często wielu gościom nie chce się chodzić, by potańczyć i ta wyjątkowa weselna zabawa staje się drętwą weselną zabawą (widziałem kiedyś smutną i żenującą sytuację: pierwszy taniec w lokalu, gdzie na 1 piętrze była jadalnia, a na dole tuż przy barze z piwem część taneczna - gdy młoda para tańczyła swój pierwszy taniec większość gości była przy talerzach na górze, zaś na dole więcej stało panów w kolejce po piwo niż dookoła młodych),
3. nie jest też za dobrze dla zabawy, gdy tańczący bawią się pod tymi samymi światłami, co będący przy stołach - fajniej jest bawić się przy przygaszonych, kolorowych światłach niż przy świetlówkach sali jadalnej (albo przy kilku halogenach kamerzysty, ale to inna bardzo ważna kwestia również warunkująca dobrą zabawę),
4. ważny jest parking - fatalnie, gdy jest on za mały, albo... kiedyś wychodząc z wesela znalazłem mój samochód uszkodzony - ktoś z miejscowych, wyjeżdżając spod sklepu, uderzył w bok mego auta; tu nie chodzi o problem Waszego ew. fotografa, ale głupio poczułybyście się, gdyby ktoś rozbił samochód ważnego dla Was gościa,
5. niezwykle ważna jest obsługa: na jednym z wesel czas pomiędzy wejściem gości za stoły, a pierwszym tańcem trwał ok. 1.5 godziny - podaje się wtedy dwa dania i deser - tylko dwa dania i deser (!), ale kelnerów było 3 i byli wyraźnie początkujący, późniejsza obsługa gości również nie była tam doskonała, po oczepinach kelnerzy byli już nieco zmęczeni alkoholem...
6. ważna jest jakość dań, nie tylko wygląd potraw, ale i ich smak - w lokalu wspomnianym powyżej dania wyglądały świetnie (przybrania godne fotografii), ale smakowały miernie; za to jedną z kuchni weselnych pamiętam po kilku latach jeszcze - wyśmienita!
7. ważne jest, czy lokal jest duszny, czy za chłodny/gorący, albo może zbyt mocno w nim pachnie (pary z kuchni, albo odór potu, bo to sala gimnastyczna), a może w pobliżu (a więc i wewnątrz) lokalu unoszą się miliony komarów - bardzo ważna kwestia,
8. wystrój - czasem spotyka się niegustowne, brzydkie wręcz, złocone tapety i olejne lamperie,
9. bardzo dobrze jest, gdy w otoczenie domu weselnego stwarza możliwość wyjścia na przysłowiowego papierosa, albo schowania się gdzieś na jakiejś ławeczce, by z kimś miłym porozmawiać...
10. ważna sprawa to dobra klimatyzacja i wentylacja: czasem jest duszno i gorąco, a czasem za zimno (w tym źle ustawiona klimatyzacja - kiedyś z wesela 15 sierpnia wróciłem do domu przeziębiony)
11. fajnie jest, gdy lokal oferuje extra rozrywki: pirotechnika, przejażdżki, etc., ale tak naprawdę to kwestia trzeciorzędna.
12. są duże domy weselne, gdzie jednocześnie odbywa się kilka imprez np. dwa wesela - nie jest to komfortowa sytuacja.

Wybaczcie, nazw nie zdradzam. Same pójdziecie, zobaczycie i ocenicie

Ponadto wydaje mi się, że nie możecie najwyższego priorytetu dać tylko sali weselnej. Nawet w średnim lokalu zabawa może być genialna - jeśli zespół lub prezenter będą świetni.
A kamerzysta i fotograf? To nie tylko kwestia utrwalenia tych chwil - oni mogą spowodować, że zabawa będzie znacznie fajniejsza, mogą też być neutralni i bierni, a mogą też zabawę trochę popsuć (te nieszczęsne zapalone przez całe wesele halogeny pod ścianami).

Pozdrawiam i życzę cudownego wesela
Krzysztof Stępniak "Dwa Wilki", Lublin

Edytowane przez DwaWilki
Czas edycji: 2009-10-25 o 22:16
DwaWilki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 17:43   #49
Capilli
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Piaseczno / Warszawa
Wiadomości: 21
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
za 200 osób.. to powiem Ci, że ogromne wesele robisz. nic dziwnego, że tak zeszli z ceny. dużo informacji o miejscach jest na gimbla.pl oraz grono.pl. w momencie jak zarezerwujemy już termin, podam jeszcze jedno fajne miejsce tanio bardzo, bo hotel nówka sztuka w stylu zen. my robimy na 70-80 osób wesele, dlatego ceny mamy najwyższe praktycznie, niestety.
Z opinii klientek mogę polecić jeszcze jedno miejsce w pobliżu piaseczno, konstancina chociaż najurokliwsze latem i dla wszystkich lubiących toskańskie, włoskie klimaty czyli villa czersk w Czersku Zdecydowanie na imprezy 70-80 osób nie więcej.

Potwierdzam też 2 inne miejsca, które Panny Młode po imprezach zachwalają za profesjonalizm i są zadowolone czyli: Otrębusy i Villa Juliana.
Capilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-07, 22:08   #50
Leisla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa, Dublin
Wiadomości: 587
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

witam
wiecie moze cos o hotelu montemarco, czyli filli hotelu dedek tylko na dzwigowej. Maja dobra oferte tylko nie wiem jak z wykonaniem
Leisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 20:23   #51
ololufe
Zakorzenienie
 
Avatar ololufe
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa/Stavanger
Wiadomości: 3 049
Przyjecie weselne w restauracji - Warszawa

Poszukuje niedrogiej restauracji po lewobrzeznej stronie Warszawy by zorganizowac w niej przyjecie weselne dla ok. 50zl. Moge liczyc na jakies namiary i szacowany cennik?
ololufe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 14:51   #52
bawarka86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Warszawa i okolice - poszukiwany mały dworek z ogrodem na 90 osób, miło i kamer

Witajcie! Moje wesele było w Klubie Mechanik w Warszawie na ul. Narbutta. Było genialnie! Klub jest raczej niewielki ( na tym nam zależało-mieliśmy ok 100 gości) sala bardzo klimatyczna, dekoracja prezeztowała się rewelacyjnie! Kontaktowaliśmy się z panią Iwonką - genialna osoba, bardzo nam pomogła, miała dużo praktycznych rad dla nas. Smaczne jedzonko, dobra obsługa...noo i niedrogo. Naprawde polecam!
bawarka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 11:50   #53
blekitka
Raczkowanie
 
Avatar blekitka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 365
Dot.: Przyjecie weselne w restauracji - Warszawa

hej poczytaj ten wątek tak takaya podaje konkretne ceny do niektórych knajp https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post21478380
bo dla jednych drogo, dla drugich w sam raz, a dla innych taniutko że ho więc życzę miłej lektury
blekitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 22:17   #54
efci_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 5
Dot.: Przyjecie weselne w restauracji - Warszawa

a czy któraś z was słyszała coś na temat domu weselnego Fantazja w Piasecznie?
efci_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-15, 12:58   #55
HerbADKA
Raczkowanie
 
Avatar HerbADKA
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 465
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Cytat:
Napisane przez mes-bijoux Pokaż wiadomość
Tort zamawialiśmy z cukierni Olczak i syn - śmietanowo truskawkowy - pyszny.
Ile płaciliście za kg tortu? I gdzie zamawialiście dokładnie?
HerbADKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 22:24   #56
Sirona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Drogie wizażanki...
Potrzebuję wsparcia..
Organizujemy wesele w którymś z następujących miesięcy: maj, czerwiec (preferowane), ew. lipiec (w sumie każda data do początku września). Ilość gości oscyluje w przedziale 70-100 osób, gdzie najpewniejsza liczba to ok. 85. Poszukujemy sali do 220zł/os., w Warszawie i okolicach (do 20-25 km od Woli (ul. Nowolipki)). Sala musi mieć takie ustawienie, żeby goście widzieli się nawzajem i przede wszystkim nas. Do tego wesele ma być mocno taneczne, więc musi być wydzielony parkiet (najlepiej, żeby goście przy stołach widzieli ludzi na parkiecie).
Macie może jakieś propozycje?

Edytowane przez Sirona
Czas edycji: 2010-10-20 o 22:50
Sirona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 20:49   #57
karolson
Zakorzenienie
 
Avatar karolson
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4 039
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

podbijam
szukam sali weselnej w Warszawie i bliskich okolicach w strone powiatu północno zachodniego na 150 osób i żeby było troche miejsc noclegowych, najlepiej sala do tańczenia oddzielona od stołów byle na jednym piętrze, albo elegancka albo w stylu karczmy ale nie takiej tandetnej bo takiego czegos jeszcze u nas w rodzinach niebyło a może ślub będzie w zimie więc mogło by być bardziej klimatycznie

dziewczyny gdzie miałyście będziecie miały wesela?
karolson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 12:32   #58
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: sale weselne warszawa i okolice

Cytat:
Napisane przez dekoderka Pokaż wiadomość
polecam sale "przy lesie" w Książenicach obok Grodziska Maz. Wpisz w wyszukiwarke.
polecam byłam już tam 2 razy na weselu
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 21:04   #59
yky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Witam,
powaznie rozwazamy Pałac Lasotów jako miejsce na nasze wesele (już w tym roku). Bardzo proszę o wszelkie opinie na ten temat!
Spraw jest pilna więc będę naprawdę wdzięczna za kontakt.
Pozdrawiam serdecznie!
yky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 16:24   #60
mayeczka87
Rozeznanie
 
Avatar mayeczka87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 754
Dot.: Polecane i nie polecane lokale: Warszawa i okolice

Cytat:
Napisane przez Sirona Pokaż wiadomość
Drogie wizażanki...
Potrzebuję wsparcia..
Organizujemy wesele w którymś z następujących miesięcy: maj, czerwiec (preferowane), ew. lipiec (w sumie każda data do początku września). Ilość gości oscyluje w przedziale 70-100 osób, gdzie najpewniejsza liczba to ok. 85. Poszukujemy sali do 220zł/os., w Warszawie i okolicach (do 20-25 km od Woli (ul. Nowolipki)). Sala musi mieć takie ustawienie, żeby goście widzieli się nawzajem i przede wszystkim nas. Do tego wesele ma być mocno taneczne, więc musi być wydzielony parkiet (najlepiej, żeby goście przy stołach widzieli ludzi na parkiecie).
Macie może jakieś propozycje?

Masz już jakieś sale wybrane? Ja się zastanawiam nad Magnacką nad Zegrzem, niestety tak małe wesela tylko w piątki... W hotelu Windsor mają kilka sal małych. Niedługo będę jeździła i oglądała, więc zdam relacje
Jak masz jakieś swoje propozycje podziel się Mam bardzo podobny "problem": ok. 85 osób, 220zł/osoba, ślub w kościele na Woli
__________________
www.gabrysiowo.pl zapraszam


Ćwiczę!! 1.12.2012

15.10.2008 12.12.2010 Zaręczyny 07.07.2012 Ślub

mayeczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-17 15:50:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:06.