Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną? - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-28, 14:46   #571
alka_janosz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 37
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez mmagduszka Pokaż wiadomość
No dla mnie to też nie ma nic wspólnego z wolnym czasem, ja tylko odpowiedziałam koleżance która zasugerowała że jeśli ktoś ma czas na sprzedaż sukni przez OLX czy inne allegro to pewnie zarabia najniższą krajową

Ogólnie to EOT
Koleżanko, proszę czytać ze zrozumieniem Każdy samodzielnie wycenia swój czas wolny. Przykład z zarobkami miał służyć lepszemu zrozumieniu, że są różne powody, dla których ludzie różnie wyceniają swój czas. Innym przykładem może być np, posiadanie dzieci. Ci, co je mają, z reguły wyżej będą wyceniali swój czas wolny, niż ci, którzy ich nie mają.
To są tylko przykłady, mam nadzieję, że nikogo nie uraziły.
alka_janosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 19:02   #572
tevarrena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 99
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

ja suknię wypożyczałam, wybrałam sobie dany fason, przerobili mi ją pod kątem mojej figury, po weselu ją oddałam i za wszystko zapłaciłam 50% mniej.
tevarrena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-13, 11:30   #573
1986rybka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: okolice stolicy :)
Wiadomości: 586
Dot.: Czy udało wam się sprzedać suknię ślubną?

Udało się sprzedać w 2 miesiące wstawiłam do komisu, suknia kupiona za 3500 zl, dostałam 950zl, jestem zadowolona, bo ja nie miałam cierpliwości do ludzi
__________________
- ogarniam się
--------
2,5 roku z aparacikiem i piękny uśmiech jest
1986rybka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 18:17   #574
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

ja do tej pory nie sprzedałam i już się tym trochę załamuję, a mam wrażenie, że komisy w Wawie chcą przyjąć tylko markowe suknie i to z bieżącego sezonu (tak czytałam na ich stronach internetowych)... jest wystawiona na FB, vinted, olx i all - co jeszcze mogę zrobić? Na tę chwilę chcę za nią już tylko 450-500 i niżej nie zejdę...
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 19:18   #575
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
ja do tej pory nie sprzedałam i już się tym trochę załamuję, a mam wrażenie, że komisy w Wawie chcą przyjąć tylko markowe suknie i to z bieżącego sezonu (tak czytałam na ich stronach internetowych)... jest wystawiona na FB, vinted, olx i all - co jeszcze mogę zrobić? Na tę chwilę chcę za nią już tylko 450-500 i niżej nie zejdę...
Odpowiem, dlaczego nigdy nie kupiłabym sukni od osoby prywatnej na olx czy allegro - nie mylić z używaną suknią z komisu/wypożyczalni, bo taką jak najbardziej:
1. Powód najważniejszy - nie za bardzo wiem, jak miałaby wyglądać możliwość przymierzenia takiej sukni. Miałabym pojechać do czyjegoś domu i przebrać się w pokoju lub łazience? Czy ta osoba miałaby tak dużo luster jak jest w salonie, abym mogła obejrzeć się z każdej strony? Raczej nie. Poza tym sprawa kluczowa - suknie ślubne są trudne w mierzeniu, w salonie pomaga przy ubieraniu się zawsze pracownica, a ja absolutnie nie wyobrażam sobie, aby obca osoba-właścicielka sukni pomagała mi przy mierzeniu. Sama/z pomocą koleżanki/TŻ też bałabym się taką suknię mierzyć, bo łatwo ją niechcący uszkodzić. No i dalej - czułabym wielkie skrępowanie na samą myśl, że właścicielka sukni pewnie będzie mi się przyglądać i zachęcać mnie do kupna, i ze zwyczajnie głupio mi będzie podziękować. Całość tego punktu sprawia, że suknia kupowana od osoby prywatnej absolutnie dla mnie odpada. Czy Ty w ogłoszeniach piszesz coś o mierzeniu? Jaką formę oferujesz?
2. Suknie ślubne szyte są na wymiar, więc ciężko tak naprawdę kupić sukienkę po kimś.
3. Mając do wyboru komis a osobę prywatną, zawsze wybralabym komis - przede wszystkim przez powód nr 1, ale także przez to, że jeśli dana sukienka, którą wypatrzyłam w internecie, mi nie przypasuje, to będę miała do wyboru inne. Do osoby prywatnej jedzie się po jedną konkretną suknię.
4. Wiarygodność - jeśli kupię suknię od anonimowej osoby z olx i pęknie mi ona w szwie po przywiezieniu jej do domu, to nie będę miała zupełnie możlwiości roszczenia swoich praw - renomowany komis ma jednak jakieś standardy, możliwość reklamacji itp.

Wszytskie moje koleżanki chcące sprzedać suknię oddawały je do komisu właśnie przez wyżej wymienione powody.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 19:47   #576
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Odpowiem, dlaczego nigdy nie kupiłabym sukni od osoby prywatnej na olx czy allegro - nie mylić z używaną suknią z komisu/wypożyczalni, bo taką jak najbardziej:
1. Powód najważniejszy - nie za bardzo wiem, jak miałaby wyglądać możliwość przymierzenia takiej sukni. Miałabym pojechać do czyjegoś domu i przebrać się w pokoju lub łazience? Czy ta osoba miałaby tak dużo luster jak jest w salonie, abym mogła obejrzeć się z każdej strony? Raczej nie. Poza tym sprawa kluczowa - suknie ślubne są trudne w mierzeniu, w salonie pomaga przy ubieraniu się zawsze pracownica, a ja absolutnie nie wyobrażam sobie, aby obca osoba-właścicielka sukni pomagała mi przy mierzeniu. Sama/z pomocą koleżanki/TŻ też bałabym się taką suknię mierzyć, bo łatwo ją niechcący uszkodzić. No i dalej - czułabym wielkie skrępowanie na samą myśl, że właścicielka sukni pewnie będzie mi się przyglądać i zachęcać mnie do kupna, i ze zwyczajnie głupio mi będzie podziękować. Całość tego punktu sprawia, że suknia kupowana od osoby prywatnej absolutnie dla mnie odpada. Czy Ty w ogłoszeniach piszesz coś o mierzeniu? Jaką formę oferujesz?
2. Suknie ślubne szyte są na wymiar, więc ciężko tak naprawdę kupić sukienkę po kimś.
3. Mając do wyboru komis a osobę prywatną, zawsze wybralabym komis - przede wszystkim przez powód nr 1, ale także przez to, że jeśli dana sukienka, którą wypatrzyłam w internecie, mi nie przypasuje, to będę miała do wyboru inne. Do osoby prywatnej jedzie się po jedną konkretną suknię.
4. Wiarygodność - jeśli kupię suknię od anonimowej osoby z olx i pęknie mi ona w szwie po przywiezieniu jej do domu, to nie będę miała zupełnie możlwiości roszczenia swoich praw - renomowany komis ma jednak jakieś standardy, możliwość reklamacji itp.

Wszytskie moje koleżanki chcące sprzedać suknię oddawały je do komisu właśnie przez wyżej wymienione powody.
Oferuję możliwość przymierzenia jej na terenie Wawy, kilka moich znajomych kupowało z takich źródeł i nie narzekały na problemy z przymierzeniem i innymi wyżej wymienionymi przez Ciebie uwagami. Wystawienie jej w internecie wydało mi się normalne, sama gdybym miała cofnąć czas to albo bym kupiła suknię używaną od kogoś z all czy olx lub w ogóle wypożyczyła. Będę jeszcze próbowała z komisami pewnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 21:04   #577
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Moją sprzedałam w ciemno, dziewczyna przymierzać nie chciała
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-13, 14:30   #578
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Czy udało wam się sprzedać suknię ślubną?

Ja mialam dwie, jedną sciagana z Chin, której ostatecznie nie wykorzystalam. Druga kupiona w polskim salonie za śmieszne pieniądze (praktycznie tyle co chińska).
Chińską sprzedałam w grudniu, dziewczyna nawet nie chciała mierzyć, spojrzała na mnie o stwierdziła, że jak wyglądamy tak samo to będzie gitara
Polskiej, tej już typowo ślubnej nie sprzedaję. Mam nadzieję, że jak będziemy kiedyś mieć córkę i pójdzie do komunii to jej tą sukienkę trochę skrócimy i będzie cud malina. A jest to do zrobienia, bo rozmiar kiecki oscylował w granicach 32-34

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 15:46   #579
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Czy udało wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Ja mialam dwie, jedną sciagana z Chin, której ostatecznie nie wykorzystalam. Druga kupiona w polskim salonie za śmieszne pieniądze (praktycznie tyle co chińska).
Chińską sprzedałam w grudniu, dziewczyna nawet nie chciała mierzyć, spojrzała na mnie o stwierdziła, że jak wyglądamy tak samo to będzie gitara
Polskiej, tej już typowo ślubnej nie sprzedaję. Mam nadzieję, że jak będziemy kiedyś mieć córkę i pójdzie do komunii to jej tą sukienkę trochę skrócimy i będzie cud malina. A jest to do zrobienia, bo rozmiar kiecki oscylował w granicach 32-34

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego co się orientuję to obecnie do komunii chodzi się w albach a nie suknia chyba ślubnych ( na szczescie&#128521.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 16:15   #580
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Czy udało wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Z tego co się orientuję to obecnie do komunii chodzi się w albach a nie suknia chyba ślubnych ( na szczescie&#128521.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszystko zależy od parafii i tego jak ustala rodzice
Większość sukienek komunijnych, które ostatnio widziałam, jest dużo bardziej hm... Wsytawnych i bogatszych niż moja ślubna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 18:04   #581
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Czy udało wam się sprzedać suknię ślubną?

U nas tylko alby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-13, 18:45   #582
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Czy udało wam się sprzedać suknię ślubną?

U mnie kto co woli, u rodziców alby, u brata kto co chce, w parafii akademickiej alby, u Teściów: kto co chce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 15:27   #583
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Ciekawe zjawisko. Podobnie z sukniami od "Berty" - http://olx.pl/oferta/piekna-suknia-s...7-ID7sYOW.html .
Niech mnie ktoś oświeci - czy wykonanie replik tych sukni u krawcowej jest aż tak kosztowne?
Super suknia nadal nie sprzedana
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-21, 11:58   #584
brokulka
Raczkowanie
 
Avatar brokulka
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 319
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

A ja jestem chyba troche sentymentalna bo nie chciałam sprzedawać swojej sukni. I tak dostałabym za nią dużo mniej niż wydałam więc nie widze sensu tak sie przy tym upierać. Troche miejsca w szafie zajmuje ale to dla mnie ważna pamiątka i chcę ją miec i już
brokulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 16:20   #585
WeddingLover
Raczkowanie
 
Avatar WeddingLover
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 266
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

a jak z wyceną używanej sukni? Orientujecie się ile taniej wystawiane są takie używki?
WeddingLover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-28, 22:04   #586
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez WeddingLover Pokaż wiadomość
a jak z wyceną używanej sukni? Orientujecie się ile taniej wystawiane są takie używki?
Z moich obserwacji w większości ok. 50% taniej.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-29, 15:36   #587
Przechera
Zmanierowana zołza
 
Avatar Przechera
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 16
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez WeddingLover Pokaż wiadomość
a jak z wyceną używanej sukni? Orientujecie się ile taniej wystawiane są takie używki?
Mówiąc szczerze, nie byłabym zapłacić za suknię używaną więcej niż 1/3 jej wartości, ponieważ dochodzi koszt prania i poprawek. Wiadomo, że wszystko zależy od wyjściowej ceny sukni, ale tutaj akurat panny młode lubią puszczać wodze fantazji.
Pierwszy z brzegu przykład: https://m.olx.pl/oferta/herms-bridal...9-IDrn2W7.html
Suknia Herm's Bridal, kolekcja 2018, model Barton - właścicielka utrzymuje, że suknia jest warta 4000 zł. Ja mierzyłam ją w Krakowie za dokładnie 2890 zł, więc albo w Łodzi suknie ślubne bardzo drogo chodzą, albo ktoś tu kłamie.
Swoją drogą, patrzcie jaki biznes życia: kupić suknię za 2900 a sprzedać za 2500, czyli mieć suknię ślubną szytą na miarę w cenie wieczorowej kiecki z Zalando.
__________________
Cytat:
Napisane przez Rule Britannia Pokaż wiadomość
Co 60 sekund w Afryce mija dokładnie jedna minuta, a Wy macie takie problemy...
Przechera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-30, 12:37   #588
dieTulpe
Raczkowanie
 
Avatar dieTulpe
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 466
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Ja od początku wiedziałam, że nie będe sprzedawać. W ogóle sobie tego nie wyobrażam. Jak mam ją sprzedać za ćwierć wartości i zobaczyć na jakieś obcej pannie młodej to wolę żeby zgniła w szafie ze starości. Chyba bym się zaryczała jakbym zobaczyła w niej kogoś innego

Co do wyceny, to mam wrażenie, że strasznie tanio sprzedają się suknie ślubne używane. Moja jest po drobnych przeróbkach, bo na weselu miałam małą wpadkę i przed sesją trzeba było ją trochę podreperować. Potem przeszła profesjonalne pranie i prasowanie i wygląda moim zdaniem idealnie. Nie widzę wiec powodu dla którego miałabym drastycznie obniżać cenę. Inna sprawa że wiele dziewczyn woli jednak nową no i wiadomo że jeśli maja do wyboru nową i starą w zbliżonej cenie, to wybiorą nową...
dieTulpe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-30, 13:18   #589
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez dieTulpe Pokaż wiadomość
Ja od początku wiedziałam, że nie będe sprzedawać. W ogóle sobie tego nie wyobrażam. Jak mam ją sprzedać za ćwierć wartości i zobaczyć na jakieś obcej pannie młodej to wolę żeby zgniła w szafie ze starości. Chyba bym się zaryczała jakbym zobaczyła w niej kogoś innego

Co do wyceny, to mam wrażenie, że strasznie tanio sprzedają się suknie ślubne używane. Moja jest po drobnych przeróbkach, bo na weselu miałam małą wpadkę i przed sesją trzeba było ją trochę podreperować. Potem przeszła profesjonalne pranie i prasowanie i wygląda moim zdaniem idealnie. Nie widzę wiec powodu dla którego miałabym drastycznie obniżać cenę. Inna sprawa że wiele dziewczyn woli jednak nową no i wiadomo że jeśli maja do wyboru nową i starą w zbliżonej cenie, to wybiorą nową...
Jeśli panna młoda ma do wyboru kupić używaną suknię za 2500 zł plus zapłacić za pranie, poprawki krawieckie i ryzyko, że w razie czego nie ma możliwości reklamacji, to będzie wolała kupić nową za 3000 zł i ja to rozumiem. Ale ja nie jestem sentymentalna i suknię bym sprzedała nawet za 1/3 wartości, byle mi nie zalegała w szafie.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-30, 14:46   #590
pamka_pamka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez Przechera Pokaż wiadomość
Mówiąc szczerze, nie byłabym zapłacić za suknię używaną więcej niż 1/3 jej wartości, ponieważ dochodzi koszt prania i poprawek. Wiadomo, że wszystko zależy od wyjściowej ceny sukni, ale tutaj akurat panny młode lubią puszczać wodze fantazji.
Pierwszy z brzegu przykład: https://m.olx.pl/oferta/herms-bridal...9-IDrn2W7.html
Suknia Herm's Bridal, kolekcja 2018, model Barton - właścicielka utrzymuje, że suknia jest warta 4000 zł. Ja mierzyłam ją w Krakowie za dokładnie 2890 zł, więc albo w Łodzi suknie ślubne bardzo drogo chodzą, albo ktoś tu kłamie.
Swoją drogą, patrzcie jaki biznes życia: kupić suknię za 2900 a sprzedać za 2500, czyli mieć suknię ślubną szytą na miarę w cenie wieczorowej kiecki z Zalando.
Mogłabyś podać nazwę salonu w której mierzyłaś model Barton za 2890? W poznańskim salonie kosztuje 3600 zł
pamka_pamka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-30, 16:03   #591
Przechera
Zmanierowana zołza
 
Avatar Przechera
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 16
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez pamka_pamka Pokaż wiadomość
Mogłabyś podać nazwę salonu w której mierzyłaś model Barton za 2890? W poznańskim salonie kosztuje 3600 zł
Carolina Novia. Widzę, że przy mniejszej konkurencji salony windują ceny aż furczy
Cytat:
Napisane przez dieTulpe Pokaż wiadomość
Co do wyceny, to mam wrażenie, że strasznie tanio sprzedają się suknie ślubne używane. Moja jest po drobnych przeróbkach, bo na weselu miałam małą wpadkę i przed sesją trzeba było ją trochę podreperować. Potem przeszła profesjonalne pranie i prasowanie i wygląda moim zdaniem idealnie. Nie widzę wiec powodu dla którego miałabym drastycznie obniżać cenę. Inna sprawa że wiele dziewczyn woli jednak nową no i wiadomo że jeśli maja do wyboru nową i starą w zbliżonej cenie, to wybiorą nową...
Powód dla obniżenia ceny jest prosty: to suknia na wymiar szyta na ciebie, nie na kogoś innego. W prawie każdym przypadku będzie wymagała przeróbek krawieckich, a to kosztuje. Do tego zwyczajnie była już używana i z samego tego faktu jest mniej warta - niezależnie od tego, jak wygląda. Takie prawo rynku, rzeczy używane są tańsze od nowych dopóki nie staną się kolekcjonerskie
Rozumiem, że dla niektórych panien młodych to bardzo osobista rzecz, pełna wspomnień i sentymentów. Niestety, to nijak nie wpływa na obiektywną wartość tej sukni.
__________________
Cytat:
Napisane przez Rule Britannia Pokaż wiadomość
Co 60 sekund w Afryce mija dokładnie jedna minuta, a Wy macie takie problemy...
Przechera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-31, 21:02   #592
natexnatex
Przyczajenie
 
Avatar natexnatex
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 6
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

Cześć! Pytanie do dziewczyn które kupowały używaną suknię - czy znacie może jakąś krawcową w Trójmieście która podejmie się zwężenia i skrócenia sukni? Będę ogromnie wdzięczna za wszelkie informacje Miłego wieczoru!
natexnatex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-16, 07:37   #593
Kama1502
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1
Dot.: Czy udało wam się sprzedać suknię ślubną?

A czy znacie może taki komis, który by skupił suknię, a nie wystawił?
Kama1502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-18, 20:58   #594
broadwaydream
Wtajemniczenie
 
Avatar broadwaydream
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 2 469
Dot.: Czy udało wam się sprzedać suknię ślubną?

Sprzedałam za 1/4 ceny. Ale zauważyłam, że ruch i telefony zaczęły się dopiero po nowym roku, w styczniu (a ślub miałam w czerwcu). Wcześniej wisiała na platformach bez większego echa.
__________________
W skrócie Brołdi
broadwaydream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-29, 14:42   #595
zyrafabezogona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 36
Dot.: Czy udało Wam się sprzedać suknię ślubną?

ja swojej nie sprzedałam, a szkoda bo zajmuje mi tylko miejsce w szafie. Niestety.



Ale na wyprzedażach można kupić sukienke za 2000 zł z wieszaka i to bardzo ładną, więc rozumiem że max można dać 1/3 ceny za taką używaną.
zyrafabezogona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 11:39   #596
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Czy udało wam się sprzedać suknię ślubną?

Za 1/3 ceny. W niecałe 2 tygodnie poszła. W maju zeszła, a kupiła dziewczyna na sierpień.
Na olx.

Wysłane z mojego LG-K500n przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-29, 08:54   #597
mila1122
Zakorzenienie
 
Avatar mila1122
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 473
Dot.: Czy udało wam się sprzedać suknię ślubną?

Sprzedałam bardzo szybko Kupilam w salonie za 3 tys, sprzedałam za 2 tys, wiec 2/3 ceny Pierwsza dziewczyna, która przyszła to kupiła, jestem bardzo zadowolona.
mila1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-10, 13:17   #598
magdamarysia84
Raczkowanie
 
Avatar magdamarysia84
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 375
Dot.: Czy udało wam się sprzedać suknię ślubną?

Mam dwie suknie ślubne. Myślałam o sprzedaży, ale póki co zrezygnowałam. Może Was to zdziwi, ale obie suknie kupiłam na Aliexpress, obie szyte na miarę.
Pierwsza suknia kosztowała około 1200 zł, jest bardzo oryginalna, satynowa z ciekawymi zdobieniami, myślę, że mogłaby kogoś zainteresować. No to jest suknia w takim stylu, że albo ktoś się w niej zakocha, albo się nie spodoba zupełnie. Tylko nie wiem jaka cena byłaby adekwatna. Poza tym musiałabym ją oddać do czyszczenia, co przy cenie tej sukni nie bardzo by mi się opłacało.
Druga suknia była dużo tańsza (niecałe 400 zł). Jest bardziej klasyczna, cała koronkowa, do tego mama przyszyła mi do niej biżuteryjny pasek (też kupiony na Ali). Koronka wygląda na drogą, suknia ma piękny tren. I tutaj znowu mam problem, bo też ją trzeba wyczyścić, to jak za to zapłacę, to ile byłabym w stanie "zarobić" na takiej sukni, żeby było uczciwie? Nie wiem, ze 100 zł, może 50 zł? Nie mam pojęcia, ale to chyba zupełnie się nie opłaca. Trudno przebić się przez ogrom ogłoszeń, trzeba umawiać się na ewentualne przymiarki... Szkoda zachodu.
Postanowiłam więc, że póki co suknie wiszą w szafie i myślę, że będą fajną pamiątką.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magdamarysia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 12:53   #599
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 097
Dot.: Czy udało wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez magdamarysia84 Pokaż wiadomość
Mam dwie suknie ślubne. Myślałam o sprzedaży, ale póki co zrezygnowałam. Może Was to zdziwi, ale obie suknie kupiłam na Aliexpress, obie szyte na miarę.
Pierwsza suknia kosztowała około 1200 zł, jest bardzo oryginalna, satynowa z ciekawymi zdobieniami, myślę, że mogłaby kogoś zainteresować. No to jest suknia w takim stylu, że albo ktoś się w niej zakocha, albo się nie spodoba zupełnie. Tylko nie wiem jaka cena byłaby adekwatna. Poza tym musiałabym ją oddać do czyszczenia, co przy cenie tej sukni nie bardzo by mi się opłacało.
Druga suknia była dużo tańsza (niecałe 400 zł). Jest bardziej klasyczna, cała koronkowa, do tego mama przyszyła mi do niej biżuteryjny pasek (też kupiony na Ali). Koronka wygląda na drogą, suknia ma piękny tren. I tutaj znowu mam problem, bo też ją trzeba wyczyścić, to jak za to zapłacę, to ile byłabym w stanie "zarobić" na takiej sukni, żeby było uczciwie? Nie wiem, ze 100 zł, może 50 zł? Nie mam pojęcia, ale to chyba zupełnie się nie opłaca. Trudno przebić się przez ogrom ogłoszeń, trzeba umawiać się na ewentualne przymiarki... Szkoda zachodu.
Postanowiłam więc, że póki co suknie wiszą w szafie i myślę, że będą fajną pamiątką.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nawet nie fatygowałabym się by bawić się w sprzedaż sukni za takie niskie kwoty..
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 15:08   #600
magdamarysia84
Raczkowanie
 
Avatar magdamarysia84
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 375
Dot.: Czy udało wam się sprzedać suknię ślubną?

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Nawet nie fatygowałabym się by bawić się w sprzedaż sukni za takie niskie kwoty..
Też doszłam do takiego wniosku.
Tylko że 2 suknie zajmują bardzo dużo miejsca, a wyrzucić szkoda, dlatego pomyślałam, że można by choć spróbować sprzedać. Po prostu przyszła mi do głowy taka myśl. Może się komuś wydawać, że tak niedrogie suknie to jakiś badziew, ale dla mnie tak nie jest (ludzie byli w szoku jak mówiłam, gdzie kupiłam).
Ale póki jakieś miejsce na suknie jest, to niech sobie będą. Przynajmniej będę miała pamiątkę
magdamarysia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-03 22:42:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:39.