Przygotowania do matury, korepetycje i kursy maturalne - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-15, 15:22   #31
Morfinka 20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 143
Dot.: Przygotowania do matury, korepetycje i kursy maturalne

Też jestem tegoroczną maturzystką. Jestem zaskoczona, że niektóre osoby uczą się już w wakacje, praktycznie na rok przed maturą. Owszem, dobrze jest wiedzieć, co chce się zdawać, bo już we wrześniu deklaracje maturalne, ale bez przesady z tą nauką raczej I od razu rada: nie nastawiajcie się tylko na jakiś ulubiony przedmiot albo taki, jaki macie profil klasy. Warto już teraz się zastanowić, jakie studia bierzecie pod uwagę i także pod to wybierać przedmioty maturalne. Na niektóre kierunki wystarczą tylko poziomy podstawowe dobrze napisane, czyli tak naprawdę humanista dałby radę przez rok ogarnąć biologię czy matmę, jeśli ma takie marzenie.

POLSKI-tydzień przed czytanie streszczeń prawie każdej lektury (z czego przeczytanych przez całe LO było z 5). Prezentacja maturalna pisana i na 5 dni przed wystąpieniem. Wszyscy się dziwili, jak dam radę się nauczyć, ale jak ktoś wybrał taki pasujący mu temat i do tego sam pisze, to połowe pamięta po jednym przeczytaniu całej pracy. Ciekawsze jest to, ze ja miałam do swojej prezentacji 3 lektury i żadnej nie przeczytałam, a mimo to poszło mi niespodziewanie dobrze
MATMA-od poczatku 3 klasy chodziłam 2 razy w miesiącu na korki po 3 godz. + nie uciekałam z lekcji w szkole. I dałam radę
ANGIELSKI-nigdy nie brałam żadnych dodatkowych lekcji i przed maturą nagle też nie miałam zamiaru. Chodziłam na lekcje, coś tam uczyłam się do sprawdzianów i wystarczyło mi na szczęście
BIOLOGIA- zajęcia powtórzeniowe w szkole i nawrócenie się na prawdziwą naukę na miesiąc przed. Jakoś się udało Ale trzeba pamiętać, że z bioli tak samo jak z wspomnianej historii jest baaardzo dużo pamięciówki i tzreba się nastawić, że pewnie nie damy rady wszytskiego zapamiętać. Ale to nie znaczy, że się źle uczymy, tylko że jesteśmy ludźmi nie robotami
CHEMIA- dobry nauczyciel w szkole + 2 godz. tygodniowo korków.

Miałam marzenie iść na medyczną uczelnie. Nie do końca wyszło, ale nie uważam tego za swoją porażkę, bo wiem, że tak naprawdę to się uczyłam i szłam na maturę spokojna. A że matura była taka jaka była, to już nie jest wina maturzystów...
Morfinka 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 10:31   #32
Anonimka1992
Wtajemniczenie
 
Avatar Anonimka1992
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 645
Dot.: Przygotowania do matury, korepetycje i kursy maturalne

ja za rok bede zdawac mature
i jesli chodzi o wakacje to slucham na mp3 lekture
a tak to mialam sie uczyc z niemieckiego ale jakos to ciagle przekladam
i sie nie ucze
ale od wrzesnia zaczynam korepetycje z niemca
Anonimka1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 12:29   #33
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Przygotowania do matury, korepetycje i kursy maturalne

Cytat:
Napisane przez Morfinka 20 Pokaż wiadomość
POLSKI-tydzień przed czytanie streszczeń prawie każdej lektury (z czego przeczytanych przez całe LO było z 5). Prezentacja maturalna pisana i na 5 dni przed wystąpieniem. Wszyscy się dziwili, jak dam radę się nauczyć, ale jak ktoś wybrał taki pasujący mu temat i do tego sam pisze, to połowe pamięta po jednym przeczytaniu całej pracy. Ciekawsze jest to, ze ja miałam do swojej prezentacji 3 lektury i żadnej nie przeczytałam, a mimo to poszło mi niespodziewanie dobrze
To prawda że pisanie pracy samemu pomaga bo wiele się już zapamiętuje, ale przecież ramowy plan wypowiedzi trzeba oddać wcześniej. Ja usiałam tydzień przed zakończeniem roku szkolnego czyli w ostatnim tygodniu kwietnia. Jak napisać wnioski czy argumenty w tym planie jeżeli nie ma się pracy. Ja takiego hardkoru bym nie polecała.
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 14:42   #34
Morfinka 20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 143
Dot.: Przygotowania do matury, korepetycje i kursy maturalne

Bibliografie to się u nas oddawało jakoś na początku kwietnia, ale ramowego planu nie.
Po prostu przychodziłam z nim na prezentację i miałam dwa egzemplarze, jeden dla siebie i jeden dla komisji. Oni go tak pobieżnie przeglądali i tyle. Wiadomo, że gdybym musiała oddać wcześniej to i za pisanie pracy zabrałabym się odpowiednio wcześniej. Ale że nie musiałam, to napisałam go w nocy przed wystąpieniem.
Nie chodzi o to, że ja komuś taki sposób nauki polecam, ale chce pokazać, że da się i tak i nie ma co się zamartwiać i ciągle tylko się uczyć, bo to przeciez MATURA za pół roku
Ale wszystko trzeba do swoich możliwości dostosować

Też mi się wydaje, że teraz to już nie jest obowiązkowe, żeby ten plan wcześniej oddawać. W końcu to ma byc pomoc dla nas, a niektórzy w ogóle nawet tego planu nie chcą mieć. W sumie ja go miałam, ale jak w domu ćwiczyłam mówienie, to spojrzenie na plan tylko mnie rozpraszało, więc wolałam sekundkę sama się zastanowić albo zrezygnować z powiedzenia ze 2 zdań

Edytowane przez Morfinka 20
Czas edycji: 2011-08-16 o 14:52
Morfinka 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 14:45   #35
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Przygotowania do matury, korepetycje i kursy maturalne

Cytat:
Napisane przez michachacha Pokaż wiadomość
Jak napisać wnioski czy argumenty w tym planie jeżeli nie ma się pracy. Ja takiego hardkoru bym nie polecała.
Zgadzam się. Ale teraz juz chyba zrezygnowano oficjalnie z przymusu oddawania planu. To tylko życzenie szkoły, jeśli wymaga.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 14:59   #36
Anonimka1992
Wtajemniczenie
 
Avatar Anonimka1992
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 645
Dot.: Przygotowania do matury, korepetycje i kursy maturalne

mnie w ogole przeraza napisanie ta prace z polskiego :/
nie wiem czy dam rade z tym w ogole:P
Anonimka1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 15:42   #37
justyna311
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 17
Dot.: Przygotowania do matury, korepetycje i kursy maturalne

Z maturą to różnie bywa Mnie się osobiście nie chciało samej uczyć i zapisałam się na kurs maturalny do AP Edukacji w Katowicach - gorąco polecam a zdać zdałam także warto co prawda nie z historii ale to nie ma znaczenia - matura to matura :P
justyna311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-16, 16:08   #38
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Przygotowania do matury, korepetycje i kursy maturalne

Cytat:
Napisane przez michachacha Pokaż wiadomość
Jak napisać wnioski czy argumenty w tym planie jeżeli nie ma się pracy. Ja takiego hardkoru bym nie polecała.
Hmm, no tak, naturalna kolej rzeczy to praca a potem wnioski.
Z tym że i ja i 90% mojej klasy najpierw postarało się o plan a potem o pracę, jeżeli w ogóle ktoś już decydował się ją pisać W oparciu o plan dobrze się pisze pracę, można ilościowo sobie wszystko rozplanować widząc wypunktowane najważniejsze kwestie. Nie wiem czy w tym wątku czy w innym tez już wiele osób pisało że plan jest dobrą pomocą do pisania pracy
Warunek jest taki że tworząc plan trzeba w 100% znać swój temat. Żeby później się nie okazało że napisaliśmy głupoty i klops, bo plan już oddany.

Także można i w tą stronę, wiem że wiele osób tak robi, wśród moich znajomych większość, ale każdy pisze jak mu wygodnie przecież Nauczyciele na pewno życzyliby sobie najpierw pracę potem plan

A i ja też nie oddawałam wcześniej ramowego planu
Cytat:
Napisane przez Anonimka1992 Pokaż wiadomość
mnie w ogole przeraza napisanie ta prace z polskiego :/
nie wiem czy dam rade z tym w ogole:P
akurat to jest chyba najłatwiejszy element całej matury, u mnie traktują prezentację tylko jako formalność nawet mój polonista stwierdził że w ten sposób nie można sprawdzić żadnej wiedzy i trzeba się mocno postarać (czyli na przykład nie pisać samodzielnie pracy) żeby nie zdać.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2011-08-16 o 16:09
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 16:21   #39
Styczniowa93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 263
Dot.: Przygotowania do matury, korepetycje i kursy maturalne

Ja w tym roku zdawałam historię, WOS i ang rozszerzone Historię zaczęłam powtarzać już w wakacje i robiłam wtedy masę notatek. Czytałam dwa podręczniki (Nowej Ery i stare, do czteroletniego liceum tzw. "Czarne grzbiety"), wyciągałam istotne informacje i pisałam :P Co prawda do maja zapomniałam masę rzeczy, ale notatki mi baardzo pomogły przed maturą Polecam ten sposób, zwłaszcza teraz, kiedy masz dużo czasu, bo jest on bardzo pracochłonny i w roku szkolnym zwyczajnie brakuje na to czasu.
Tak jak dziewczyny pisały wcześniej, warto zainwestować w repetytorium wyd. Difin, zdecydowanie najlepsze na rynku. W żadnym podręczniku nie ma tylu informacji

Co do WOSu - Vademecum Operonu (gdzie zamieszczona jest też cała konstytucja, warto mieć ją wykutą niemal na blaszkę) , podręczniki Operonu + podręczniki jakiegoś innego wydawnictwa (np. "Z demokracją na ty" - baardzo polecam) i spokojna nauka od września powinny w zupełności wystarczyć, zwłaszcza, że musisz mieć dużą wiedzę sądząc po olimpiadzie

Angielski - przez cały rok chodziłam na kurs przedmaturalny, ciągle pisałam rozprawki, masa słuchanek, przydatnych słówek i wyrażeń itd. Mój poziom języka bardzo się podniósł przez ten jeden rok. Z wyniku matury jestem baardzo zadowolona

Polski - tydzień przed maturą przeczytałam streszczenia lektur i przypomniałam sobie epoki, wystarczyło na ładny wynik. Co do rozszerzenia się nie wypowiem, bo nie zdawałam (niestety).

Matematyka - w listopadzie próbną maturę napisałam na 36% W szkole potrafiliśmy robić jedno zadanie przez całą lekcję, a czasem nawet brakowało czasu Na korepetycje nie miałam czasu, ochoty, z resztą nie chciałam ciągnąć kolejnych setek od rodziców i znalazłam tańszy sposób. http://www.e-zadania.pl/ Polecam tę stronę wszystkim, filmiki są świetne i w jasny sposób wyjaśniają nawet te trudniejsze zadania. Ja ściągnęłam sobie cały zestaw zadań z informatora maturalnego z matematyki http://www.cke.edu.pl/images/stories...ormator_10.pdf (od strony 75 do 93) i jeśli czegoś nie wiedziałam, to rozwiązywałam z filmkami na tej stronie (są tam właściwie wszystkie te zadania, wystarczy wpisać kawałek treści w wyszukiwarce). Właściwą maturę zdałam na 74%, szału nie ma, ale i tak spory przeskok
__________________



happiness is easy!



Styczniowa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 19:50   #40
Isavele
Raczkowanie
 
Avatar Isavele
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 127
GG do Isavele
Dot.: Przygotowania do matury, korepetycje i kursy maturalne

Cytat:
Napisane przez Styczniowa93 Pokaż wiadomość
Ja w tym roku zdawałam historię, WOS i ang rozszerzone Historię zaczęłam powtarzać już w wakacje i robiłam wtedy masę notatek. Czytałam dwa podręczniki (Nowej Ery i stare, do czteroletniego liceum tzw. "Czarne grzbiety"), wyciągałam istotne informacje i pisałam :P Co prawda do maja zapomniałam masę rzeczy, ale notatki mi baardzo pomogły przed maturą Polecam ten sposób, zwłaszcza teraz, kiedy masz dużo czasu, bo jest on bardzo pracochłonny i w roku szkolnym zwyczajnie brakuje na to czasu.
Tak jak dziewczyny pisały wcześniej, warto zainwestować w repetytorium wyd. Difin, zdecydowanie najlepsze na rynku. W żadnym podręczniku nie ma tylu informacji

Wiecie co mnie najbardziej przeraziło? Wizja tego, że po maturze będę się obwiniać, że nie zrobiłam wszystkiego, aby napisać ją na dobry wynik i zmarnowałam szansę na dostanie się na studia. Pamiętam, że to nie dawało mi spokoju i nawet do tego stopnia, że przez kilka nocy nie mogłam spać. Wiem, że to może wydawać się żałosne. Tak czy siak- stąd decyzja, aby wziąć się w garść i zacząć pracować ...
__________________
I am sick and tired of being afraid


staram się przychwycić
na gorącym uczynku- czas


The reason i hold on i need this hole gone- funny you're the broken one but I'm the only one who needed saving

Edytowane przez Isavele
Czas edycji: 2013-04-12 o 19:11
Isavele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 22:13   #41
Morfinka 20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 143
Dot.: Przygotowania do matury, korepetycje i kursy maturalne

Isavele, ja z chemii zrobiłam wszytsko, żeby się jej nauczyć, przykładałam się do niej, jak do niczego innego, a napisałam ją na maturze najgorzej. Więc możesz robić wiele, a i tak wyjdzie z tego d**a, za przeproszeniem, bo zawsze można być lepszym niż się jest w danej chwili...
Nie dostałam się tam gdzie marzyłam i czułam żal. Ale nie wiedziałam w sumie na kogo mam się złościć, bo nauczyciel dobry, korepetycje świetne, rozwiązywałam dużo arkuszy i setki zadań z różnych zbiorów. A w 2,5 h się okazało że chyba dość mało umiem. Ale przynajmniej sobie nie miałam nic do zarzucenia i czyste sumienie, że tak powiem
Morfinka 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-16, 23:28   #42
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Przygotowania do matury, korepetycje i kursy maturalne

Cytat:
Napisane przez Isavele Pokaż wiadomość
Wiecie co mnie najbardziej przeraziło? Wizja tego, że po maturze będę się obwiniać, że nie zrobiłam wszystkiego, aby napisać ją na dobry wynik i zmarnowałam szansę na dostanie się na studia.
Ale przecież matura to nie pierwszy pocałunek, ją można powtórzyć Nawet jeśli z jakiegoś wyniku nie będziesz zadowolona to nie powód żeby się obwiniać, bo nic straconego. Na studia można iść za rok, za dwa, za trzy... To zachowanie często praktykowane obecnie.

Gdybym ja się uczyła 12 miesięcy przed maturą to rany, same setki by były A tak to zaczęłam od Wielkanocy i wcale nie narzekam, wyniki w górnych granicach
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2011-08-16 o 23:29
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 09:31   #43
Morfinka 20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 143
Dot.: Przygotowania do matury, korepetycje i kursy maturalne

Cytat:
Napisane przez Isavele Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno:
co jest wg. Was lepsze: KURS MATURALNY z danego przedmiotu, ok. 5 osób w grupie 2x w tygodniu czy KOREPETYCJE z prywatnym nauczycielem?? Może ma któraś z Was jakieś doświadczenie jeżeli o to chodzi (nie chodzi mi o kursy medyczne, mnie interesuje historia)

A co do tego pytania to myślę, że w przypadku przedmiotów humanistycznych, gdzie jest ogromna ilość pamięciówki lepsze chyba byłyby kursy. Nigdy nie brałam w takim czymś udziału, nie wiem, jak to wygląda, ale wydaje mi się, że jak jest kilka osób, to wywiązuje się czasem jakaś dyskusja, każdy dorzuca coś od siebie, może tak łatwiej jest te fakty kojarzyć i zapamiętać. W sumie nie wyobrażam sobie nauki przedmiotów humanistycznych z pomocą prywatnego korepetytora (chyba ze pisanie i sprawdzanie wypracowań z polskiego).
A co do przedmiotów ścisłych (moja działka), to jednak DOBRY korepetytor ma dużą przewagę nad nauką w większej grupie. Tam jest dużo zadań, dość mało teorii, wtedy może poświęcić czas tylko Tobie.
Morfinka 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 22:31   #44
Olcia8888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 23
Dot.: Przygotowania do matury, korepetycje i kursy maturalne

Ja polecam kurs maturalny w (...), gdyby nie to, na pewno bym umoczyła maturkę Warto, mają świetnych wykładowców i oczywiście sporo wymagają, ale matura w kieszeni

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2013-11-12 o 23:11 Powód: reklama
Olcia8888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 21:08   #45
Delios
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2
Dot.: Przygotowania do matury, korepetycje i kursy maturalne

Właśnie zastanawiam się nad kursami maturalnymi, bo czeka mnie już ona w najbliższym roku. . I chciałbym się dowiedzieć z jakich stron mogę liczyć na dobre kursy. Bo najlepszą stroną jaką znalazłem jest http://kursar.pl/kursy-maturalne-matura-2015 . Płatne są, ale wydaje mi się, że warto zainwestować w nie.
Delios jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 15:38   #46
Bulbator
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Dot.: Przygotowania do matury, korepetycje i kursy maturalne

Ja wiem jedno - praca samemu, w domu, jest zawsze piękna, gdy jest w planach. jak przychodzi co do czego to zwykle est masa rzeczy ważniejszych - np. sprzątanie pokoju. Oczywiście mówię o sobie, są przecież takie jednostki, które potrafią inaczej, ale wydaje mi się, że nie jestem w takim podejściu osamotniona. Tak czy inaczej - jak kursy to tylko oko w oko z lektorem. Możesz zadawać pytania, dostajesz od razu odpowiedzi, inaczej przebiega interakcja, motywacja inna.
Pytanie jaki kurs wybrać - ich jest masa. Każda szkoła jest dobra. Ja korzystałam z Profi Lingua, dużo z korepetytorów prywatnych - teraz sama jestem lektorem:P.
Ciekawa opcja szykuje się teraz na UW - w Instytucie Anglistyki. Kursy maturalne do angielskiego rzecz jasna prowadzą pracownicy IA. Zajrzyj, może Ci się spodoba http://www.ia.uw.edu.pl/kursy-przygotowawcze-do-matury. Bo to taka nowinka jest. A tak ogólnie to na rynku szkół jest od bólu głowy.
Bulbator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 19:37   #47
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Przygotowania do matury, korepetycje i kursy maturalne

Witajcie chciałam dołączyć się pogubiona jestem zdaje za rok mature uczęszczam zaocznie mam tylko 35 godzin w semestrze przedmiotów maturalnych , wszystko przypadło mi w domu samej przygotowywac się uczyć , nie mam zapału przez to ani motywacji bo boje sie że nie podołam to dla ludzi wybitnie zdolnych tak myślę , chodziłam na korepeyycję ale ileż można brać wiadomo finansowo Są jakieś szanse na zdanie matury w takiej szkole? jak się do niej przygotować nadrobić zaległości nie wiem gdzie szukać pomocy już czas za to się wziąść dużo zalezy od nauczyciela mój nie ma czasu po za lekcjami co dwa tygodnie 4 godziny matematyki to dla mnie zbyt malutko .
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-21, 08:41   #48
Karlie69
Ash nazg durbatulûk
 
Avatar Karlie69
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 844
Dot.: Przygotowania do matury, korepetycje i kursy maturalne

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Witajcie chciałam dołączyć się pogubiona jestem zdaje za rok mature uczęszczam zaocznie mam tylko 35 godzin w semestrze przedmiotów maturalnych , wszystko przypadło mi w domu samej przygotowywac się uczyć , nie mam zapału przez to ani motywacji bo boje sie że nie podołam to dla ludzi wybitnie zdolnych tak myślę , chodziłam na korepeyycję ale ileż można brać wiadomo finansowo Są jakieś szanse na zdanie matury w takiej szkole? jak się do niej przygotować nadrobić zaległości nie wiem gdzie szukać pomocy już czas za to się wziąść dużo zalezy od nauczyciela mój nie ma czasu po za lekcjami co dwa tygodnie 4 godziny matematyki to dla mnie zbyt malutko .
Hej Po pierwsze, to się nie załamuj, że nie dasz rady. Mój szwagier też poszedł do zaocznego liceum, gdzie nauka baardzo kulała, ale zdał bez problemu maturę, choć niewiele się uczył.
Z polskiego najważniejsze jest, abyś umiała pisać wypracowania. Raczej pewnie nie masz możliwości, by je pisać, a później oddawać komuś do sprawdzenia? Jeżeli nie, to rób mnóstwo arkuszy. Nauczysz się też, jak wbić się w klucz do reszty zadań, gdzie trzeba czytać ze zrozumieniem. W odpowiedziach do arkuszy jest mnóstwo przykładowych odpowiedzi i na pewno coś z nich zapamiętasz. Przeczytaj też sobie dokładne streszczenia wszystkich lektur i wypisz wszystkie miejsca, główne wydarzenia, bohaterów, aby sobie w miarę to wszystko wyklarować. No i warto też zrobić główne info o wszystkich epokach.
A z matematyki polecam matemaksa. Jest po prsotu niezastąpiony. Do matury uczyłam się głównie z jego strony. Tłumaczy "na żywo" wszystkie zadania, jakie pojawiły się w ciągu ostatnich lat na maturach i są tam wszystkie działy z matmy z LO, w których są zadania typowo maturalne.
Jeżeli chodzi o angielski podstawę, to naprawdę też niewiele trzeba, by ją zdać. Nie wiem, jak jest teraz po wprowadzeniu nowego programu, ale jeszcze rok temu wystarczyło znać jeden czas przyszły, teraźniejszy i przeszły. I warto też nauczyć się szablonów pisania zaproszeń, listów, emailów, bo są one najbardziej punktowane.
Podsumowując, mam jedną radę - rób mnóstwo arkuszy. Powodzenia!

Edytowane przez Karlie69
Czas edycji: 2015-04-21 o 08:42
Karlie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-06, 18:06   #49
Julia11g
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1
Dot.: Przygotowania do matury, korepetycje i kursy maturalne

Witam,
Chciałabym się dowiedzieć czy któraś z Was uczęszcza/uczęszczała na kursy przygotowawcze do matury? Zależy mi na biologii i chemii. Niestety na internecie znajduje się mało informacji na ten temat Polecacie, czy nie?
Julia11g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-13, 16:14   #50
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Przygotowania do matury, korepetycje i kursy maturalne

Cytat:
Napisane przez Delios Pokaż wiadomość
Właśnie zastanawiam się nad kursami maturalnymi, bo czeka mnie już ona w najbliższym roku. . I chciałbym się dowiedzieć z jakich stron mogę liczyć na dobre kursy. Bo najlepszą stroną jaką znalazłem jest http://kursar.pl/kursy-maturalne-matura-2015 . Płatne są, ale wydaje mi się, że warto zainwestować w nie.
Jest sens inwestować w kurs lub korepetycje z tych przedmiotów, które są ci potrzebne pryz rekrutacji na studia na jakie chcesz iść. I ztych przedmiotów warto zacząć naukę rok przed maturą, nie w roku matury. Bo sam rok matury to już na powtórki, na sprawdziany, a nie na naukę.

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Julia11g Pokaż wiadomość
Witam,
Chciałabym się dowiedzieć czy któraś z Was uczęszcza/uczęszczała na kursy przygotowawcze do matury? Zależy mi na biologii i chemii. Niestety na internecie znajduje się mało informacji na ten temat Polecacie, czy nie?
Z biologii masz teraz coś takiego: https://terazwiedza.pl/pakiet-kursow...s-rozszerzony/
Z chemii trzeba przerobić sporo zadań. A co do biologii- na wszystkich znaczących uczelniach mają po prostu Biologię Villego, więc jak się z tą cegłą zapoznasz to nigdzie Biologia nie będzie Ci straszna. Kuzynka przed Biotechnologią po prostu czytała Villego i robiła zestawy z ubiegłych lat. Korki indywidualnie miała z chemii i robiła masę zadań.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-17, 12:58   #51
anula19_92
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 48
Dot.: Przygotowania do matury, korepetycje i kursy maturalne

polecam kursy maturalne w cosinusie
anula19_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 18:17   #52
alaalicja96
Przyczajenie
 
Avatar alaalicja96
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 2
Dot.: Przygotowania do matury, korepetycje i kursy maturalne

ja oprócz standardowych korków z rozszerzeń chodziłam na "antykujon". takie zajęcia efektywnej nauki. mega dużo mi dały
alaalicja96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-20 18:17:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:17.