Praktycznie 13 dni jadłam 1 posiłek, jak z tym skończyć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-30, 11:01   #1
MonikAA2288
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 27

Praktycznie 13 dni jadłam 1 posiłek, jak z tym skończyć?


Witam. Mam 23 lata , 1,99 wzrostu i ważyłam 87 kg. Chciałam lepiej wyglądać w bikini na wakacjach nad morzem i w związku z tym zachciało mi mi się szybko schudnąć do około 80 - maks 83 kg. Postanowiłam wypróbować dietę 1 posiłek dziennie przez około 13 dni i właśnie dzisiaj przypada ten ostatni 13 dzień. Co mogę powiedzieć, dieta zdecydowanie nie dla mnie. Jako, że dziś przypada jej koniec to mam teraz obawy jak mądrze wrócić do trybu w miarę regularnego odżywiania i jeszcze zredukować wagę o kilka kg, powiedzmy do 80 kg. Przy ostatnim ważeniu waga wskazywała 83,9 kg. Najbardziej obawiam się ew. powrotu masy i ponownego przytycia. Dodam jeszcze, że mam taki metabolizm, że wystarczy, że zacznę jeść mniej i już mam spadki wagi, co prawda nie jest to redukcja rzędy kilograma dziennie, ani kilku kilogramów tygodniowo, ale jest. I to wszystko nawet przy jedzeniu niezdrowo.

A jak w praktyce te 13 dni wyglądało? No cóż przez 1 tydzień aż do czwartku nie wytrzymała i jadłam 2 posiłki dziennie, obiad plus kolacja mniej więcej w odstępie czasowym 5 - 7 godzin. Potem szczerze na zmianę 1 dzień sam obiad, 2 dzień na kolację jakiś niestety niezdrowy posiłek typu fast food lub pizza. Bywały dni, że miałam problem przełknąć nawet ten 1 obiad na dzień, albo owszem byłam w stanie zjeść więcej, ale potem cały dzień już nie chciało mi się jeść. A bywały znowu dni, że skusiłam się jak pisałam na niezdrową kolację.

Niemniej jak gdzieś wyszłam nie dawałam rady wytrzymać i przed obiadem najczęściej skusiłam się na jakąś bułkę lub drożdżówkę z piekarni. Generalnie różnie to było. A teraz proszę o pomoc, jak wrócić do regularnej diety bez ryzyka powrotu kilogramów.
MonikAA2288 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-30, 17:17   #2
MonikAA2288
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 27
Dot.: Praktycznie 13 dni jadłam 1 posiłek, jak z tym skończyć?

Pomoże ktoś?
MonikAA2288 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-31, 07:59   #3
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Praktycznie 13 dni jadłam 1 posiłek, jak z tym skończyć?

Moze zwiekszajac liczbe posilkow jedz cos lekkiego? Np jogurt naturalny, kefir lub serek wiejski. Jak jedziesz nad morze/jezioro to moze postaw na ryby.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-31, 09:28   #4
_Lilly
Rozeznanie
 
Avatar _Lilly
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 822
Dot.: Praktycznie 13 dni jadłam 1 posiłek, jak z tym skończyć?

Tylko deficyt kaloryczny i dużo ruchu. Po co się tak głodować...
_Lilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-31, 11:13   #5
MonikAA2288
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 27
Dot.: Praktycznie 13 dni jadłam 1 posiłek, jak z tym skończyć?

Co do ruchu to już w trakcie tej diety robiłam sobie spacery po około 10 000 kroków. A ile kalorii dziennie byłoby ok? I jest rzeczywiście sens chudnąć?
MonikAA2288 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-07, 19:05   #6
DagusiaaaPl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 90
Dot.: Praktycznie 13 dni jadłam 1 posiłek, jak z tym skończyć?

I jak skończyła się Twoja redukcja?
DagusiaaaPl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-12, 11:39   #7
Andzejoxmixx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 1
Dot.: Praktycznie 13 dni jadłam 1 posiłek, jak z tym skończyć?

Hmm, ciężko powiedzieć. Miałem podobny problem, ale poszedłem po radę i sprawdziłem, jak zacząć dietę -> https://martakowiecka.pl/2020/03/27/...-zaczac-diete/ i od tego momentu zaczęło się układać. Okazało się, ze tylko mi się wydawało, że jem mało kalorii...
Andzejoxmixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-14, 22:43   #8
Bergamotka_96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2
Dot.: Praktycznie 13 dni jadłam 1 posiłek, jak z tym skończyć?

Witam. Jestem studentką dietetyki na 3 roku, chętnie odpowiem na Twoje pytanie - zapraszam na mojego maila : kinga008008@gmail.com
Bergamotka_96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 11:17   #9
ewa2342
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1
Dot.: Praktycznie 13 dni jadłam 1 posiłek, jak z tym skończyć?

Jeżeli standardowa dieta nie przynosi oczekiwanych efektów, warto wykonać badania krwi, lekarz dzięki temu wykrył wczesne problemy z tarczycą, szybkie badania wykonują w Veritamed.
ewa2342 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 10:32   #10
karolinaw91
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 2
Dot.: Praktycznie 13 dni jadłam 1 posiłek, jak z tym skończyć?

Zdecydowanie badania z krwi to podstawa i obgadać z lekarzem najpierw naturalne sposoby. Pomocne mogą być też odpowiednie, uwaga, NATURALNE suplementy, które wzbogacą dietę i polepszą samopoczucie. Ja stosuję od Dr Natura, mają swoją stronę - ale tak jak mówię, najlepiej najpierw do lekarza pierwszego kontaktu, a potem odpowiednia dieta i suplementacja- na pewno wszystko się poprawi i unormuje
karolinaw91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 15:58   #11
marleena80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 12
Dot.: Praktycznie 13 dni jadłam 1 posiłek, jak z tym skończyć?

To nie jest dieta a głodówka, post, który wyniszcza Twój organizm. Schudłaś kilka kilogramów? Teraz zaczniesz jeść(bo musisz) i Twój organizm, który w tym momencie nie wie o co chodzi zacznie magazynować jeszcze więcej tkanki tłuszczowej na zapas....


Po co Ci taka głupia głodówka?
marleena80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-25 15:58:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:51.