Infekcja bakteryjna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-19, 22:11   #1
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476

Infekcja bakteryjna


Witam, od dłuższego czasu walczę z infekcja bakteryjna, zaczęło się po zabiegu laserowego usunięcia nadzerki. Po zagojeniu zrobiłam cytologie i właśnie wyszły bakterie. Lekarz przepisał macmiror maść dla mnie i męża oraz globulki. Zapach, który jest jedynym moim objawem, bardzo się zmniejszył Ale potem powrócił. Potem dostałam hexatiab, ale ten nie pomógł wcale, cała kurację czułam ta brzydka woń. W oczekiwaniu na wizytę w styczniu kupiłam invag i provag, najpierw po owulacji brałam globulki a po ich zakończeniu zaczęłam tabletki doustne. Jestem w połowie opakowania a zapach wciąż brzydki więc i te tabletki nie pomogły... Co jeszcze mogę zrobić? Domyślam się że lekarz zaleci posiew, ale do tego czasu i kolejnej wizyty z wynikiem mina pewnie łącznie 2 miesiące a ja już ledwo wytrzymuje. W dodatku staramy się z mężem o dziecko i mam wrażenie że ta infekcja skutecznie nam to utrudnia... Proszę o jakieś porady
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-19, 22:25   #2
izoolka
Raczkowanie
 
Avatar izoolka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Bielska Białej
Wiadomości: 263
Dot.: Infekcja bakteryjna

Próbowałaś Lactovaginal? na odbudowę flory? Stare położne polecały również na odnowę flory bakteryjnej wkładanie tampona nasączonego jogurtem naturalnym do pochwy. Ale nie próbowałam
izoolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-20, 10:24   #3
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Infekcja bakteryjna

Poproś lekarza o wykonanie posiewu. Ja byłam w podobnej sytuacji, lekarz próbował leczyć mnie w ciemno różnymi specyfikami co skończyło się tym, że po kilkunastu tygodniach rozłożył ręce i stwierdził, że nie ma więcej pomysłów na moje leczenie, a poprawy nie było :-/ Zmieniłam lekarza, który pobrał posiew i okazało się, że moja flora bakteryjna - ta korzystna - w ogóle nie istnieje, natomiast bakterie chorobotwórcze mają się dobrze. Dostałam globulki Gynoflor i dopiero po dłuższym okresie ich stosowania jest poprawa. Teraz jest już prawie ok więc stosuję je 1 raz w tygodniu, a po stosunku, basenie miesiączce biorę przez kilka dni provag lub inne globulki o podobnym działaniu. Życzę powodzenia i szybkiego wyleczenia infekcji
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-20, 11:03   #4
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Infekcja bakteryjna

Jakbym miała brać po stosunku globulki przez kilka dni to musiałabym je brać non stop ale dzięki za info, tak myślałam że posiew będzie tu kluczowy. Mam nadzieję że NFZ nie będzie mi kazał czekać na wizytę w nieskończoność
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 20:57   #5
Klari27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 22
Dot.: Infekcja bakteryjna

Idź do jakiegos sprawdzonego ginekologa. Ja osobiście na infekcje intymne uzywam urofuraginum ale musisz sama wypróbowac. Ważnie przede wszystkim by doprowadzić kuracje do końca.
Klari27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 21:46   #6
Leeneczka
Raczkowanie
 
Avatar Leeneczka
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 40
Dot.: Infekcja bakteryjna

Jak masz możliwość to zapłać za wizytę i poproś o posiew bo szkoda kasy na te wszystkie leki, które nic nie pomagają a jeszcze niszczą florę a na posiew i tak kilka dni poczekasz więc nie ma sie co męczyć i czekać na wizytę z nfz
Leeneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 18:51   #7
marriot1123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 165
Dot.: Infekcja bakteryjna

wiec za takie mocne nieprzyjemne zapachy raczej odpowiadaja bakterie? a mozliwe ze to bakterie e coli akurat takie cos powoduja?
marriot1123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-18 19:51:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:55.