Rozstępy u nastolatki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-02, 23:35   #1
zuziolek_xd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 5

Rozstępy u nastolatki


Witam mam 16 lat i spore rozstępy (te różowo czerwone) na udach. Jestem osobą szczupłą Ale dość wysoką... nie wiem jak sobie poradzić z tymi rozstępami... może ktoś zna skuteczne środki, kremy, żele czy coś innego na skuteczną walkę z nimi? Może ktoś jest w podobnym wieku i również się zmaga z tym problemem? Proszę o jakieś porady lub swoje historie
zuziolek_xd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 09:30   #2
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Rozstępy u nastolatki

Cytat:
Napisane przez zuziolek_xd Pokaż wiadomość
Witam mam 16 lat i spore rozstępy (te różowo czerwone) na udach. Jestem osobą szczupłą Ale dość wysoką... nie wiem jak sobie poradzić z tymi rozstępami... może ktoś zna skuteczne środki, kremy, żele czy coś innego na skuteczną walkę z nimi? Może ktoś jest w podobnym wieku i również się zmaga z tym problemem? Proszę o jakieś porady lub swoje historie
W drogeriach jest mnóstwo balsamów na rozstępy, dużo ludzi chwali ten z Palmers (dosyć drogi ale ponoć skuteczny), nie zniechęcaj się że jest przeznaczony dla kobiet w ciąży. Eveline też ma swój balsam na rozstępy, póki są różowe walcz z nimi, codziennie smaruj, jeśli masz czas to nawet 2 razy dziennie.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 12:08   #3
Zosia313
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 6
Dot.: Rozstępy u nastolatki

Eveline krem na rozstepy
Zosia313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 15:47   #4
zuziolek_xd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 5
Dot.: Rozstępy u nastolatki

Spróbuję którejś z tych firm. Teraz są wakacje, więc będę walczyć z rozstępami!
zuziolek_xd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 20:29   #5
Karzek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 6
Dot.: Rozstępy u nastolatki

Większość tych kremów działa profilaktycznie a wiec chroni skórę przed powstaniem rozstepów dlatego są przeznaczone dla kobiet w ciąży aby przez cały okres 9 miesięcy smarowac się regularnie i nie dopuscic do ich powstania. Spytaj farmacęutkę w aptece napewno Ci doradzi cos co działa
Karzek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-26, 22:10   #6
zuziolek_xd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 5
Dot.: Rozstępy u nastolatki

Kupiłam krem palmers.. smaruję już ponad tydzień i jak na razie zauważyłam tylko ze lekko kolor rozstępów zbladł... zobaczymy co będzie dalej
zuziolek_xd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 15:47   #7
drzewozielone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 15
Dot.: Rozstępy u nastolatki

Jestes jeszcze mlody, wiec twoje cialo sie zmienia, nie przejmuj sie tym, bo mialam kolezanke, ktora rowniez w okresie dorastania miala duzy problem z rozstepami, ale pozniej jej problem po prostu "znikl" Jezeli az tak bardzo przeszkadzaja Ci te rozstepy to rowniez slyszalam wiele dobrego o marce Palmers, jak rowniez Organique ma w swojej ofercie ujedrniajace serum do ciala, moze na Ciebie tez zadzialaja tak dobrze jak na innych
drzewozielone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-17, 12:28   #8
niszka77
Przyczajenie
 
Avatar niszka77
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 24
Dot.: Rozstępy u nastolatki

W wieku dojrzewania (szczególnie w fazie szybkiego wzrostu) rozstępy są normalną rzeczą. Sama mam kilka z tego czasu i się ich nie wstydzę.
Ale rozumiem, że może to być dla kogoś wstyd. Warto ograniczać ich widoczność z pomocą kremu już w momencie, kiedy dopiero się taki rozstęp się pojawia - wtedy można zrobić najwięcej.
Warto jest korzystać z kremów, zanim zdecydujemy się na zabiegi medycyny estetycznej. Ostatnio słyszałam o takim kremie jak Strialys, który podobno jest bardzo skuteczny.
__________________
"Tylko głupiec nie ma wątpliwości." Karel Capek
niszka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-17, 15:15   #9
Ally_Wu
Przyczajenie
 
Avatar Ally_Wu
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 18
Dot.: Rozstępy u nastolatki

Ja tez mam rozstępy w okresu dorastania, wokolicach miednicy wygladaja wręcz paskudnie...
Ally_Wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-14, 12:22   #10
tamara38
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 21
Dot.: Rozstępy u nastolatki

Trzeba mieć naprawdę dobre geny, żeby w jakimś momencie swojego życia nie pojawiły się rozstępy. Ja niestety nie wygrałam odpowiednich genów na loterii - wręcz przeciwnie - więc z rozstępami jestem za pani siostrę. )))
Korzystałam ze Strialysa i jestem bardzo zadowolona. Wszystkie rozstępy się zmniejszyły, a te mniejsze nawet zniknęły. Korzysta się z niego też bardzo wygodnie. Tylko ta cena nieco wysoka.
tamara38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-14 13:22:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:17.