"Kontuzja" która... znika po ciężkim treningu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-24, 11:04   #1
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323

"Kontuzja" która... znika po ciężkim treningu?


Mam dość dziwną sytuację. W okolicach czerwca tego roku po jednym z treningów z użyciem hantli zaczęłam odczuwać ból w okolicach prawego stawu barkowego. Myślałam ze to zwykłe nadwyrężenie, naciągnięcie-ból przypominał "ścięgnowy", nie mogłam go dobrze zlokalizować.Utrudniał ubieranie się, ruchy do tyłu i w górę(złożenie kurtki, bluzy czy zapięcie z tyłu biustonosza). Nie mogłam też podnieść nic cięższego na wyciągniętej ręce.Ale potem był urlop i przerwa w treningach, "olałam" ten problem bo nie był tak uciążliwy.W sierpniu udałam się na pierwszy po przerwie trening z nową instruktorką. Akurat na pierwszy raz była mordercza tabata .Poczułam po serii "krokodylków" i pompek że bólu prawie nie czuję.Następnego dnia oprócz obolałych wszystkich mięśni po bólu w barku nie było śladu. Dokładnie przez kilka dni mogłam robić wszystko....niestety po około tygodniu ból powoli wrócił. Wróciłam tez do swoich treningów i jakoś dawałam radę, ból nie był dokuczliwy.Po jakimś czasie zrobiłam sobie serię krokodylków i pompek(na maksa) i ból znowu ustąpił na krótko.Niestety od kilku tygodni oprócz odczuwania go przy tych czynnościach co pisałam wcześniej, doszedł stały ból przypominający reumatyczny, promieniujący od ramienia do łokcia.Dodam że pracuję 9 godzin przy komputerze, prawa łapa wciąż na myszce a ból nieciekawy....Wiem ze muszę się udać do lekarza, ale nurtuje mnie to znikanie tego bólu po wysiłku mięśni (np. pompki).Ktoś się spotkał z takim bólem znikającym po silnym wysiłku??
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-28, 21:33   #2
kaarollcia2364
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 4
Dot.: "Kontuzja" która... znika po cięzkim treningu?

Cześć,

nie jestem lekarzem ale moim zdaniem może to być rotator barku - poczytaj o tym.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
kaarollcia2364 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-01, 06:54   #3
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: "Kontuzja" która... znika po cięzkim treningu?

Poczytałam trochę, to może być faktycznie to-dziękiNurtuje mnie jednak nadal to "znikanie" bólu po pewnych ćwiczeniach..
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-01 07:54:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:45.