zakrzepica???? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-03, 21:22   #91
Wenicjanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2
Dot.: zakrzepica????

Witam. Mam pytanie. Czy ktoras/ys z Was moze mi opisac jaki dokladnie czul/a bol w lydce przy zdiagnozowanej zakrzepicy? Czy byl to bol w jednym miejscu? Czy noga byla opuchnieta? Czy byla cieplejsza? Czy bol promieniowal? Czy klulo Was w lydce? Po prostu prosze o opisanie kazdego szczegolu. Mnie w lydce boli juz od 4 miesiecy. Poczatkowo byl to bol delikatny raczej chwilowy. Bylam u lekarzy mowilam ze bralam tabletki przez 3 lata potem zrobilam sobie 3 miesieczna przerwe i zaczelam brac na nowo, ale przy drugim opakowaniu odstawilam ze wzgledu na bol w lydce ktory sie pojawil. Naczytalam sie na temat zakrzepicy i tak sie przestraszylam ze poszlam do szpitala z zawrotami glowy i kluciami w klatce piersiowej. Zrobili ekg i rentgen pluc i nic nie wykazalo. Lydke doktor obadal recznie i kazali isc do domu. Potem znowu bylam u lekarza rodzinnego ze lydka dalej boli (bylam juz ze 3 razy u tej lekarki, ale wczesniej z dusznosciami, bolami w klatce piersiowej no i bolem lydki, ale pani doktor stwierdzila ze te dusznosci to na tle nerwowym) zrobila mi tez ekg i dala skierowanie do kardiologa ze wzgledu na tachykardie. Zaczelam codziennie badac sobie puls i przewaznie bylo ok 90. U kardiologa jeszcze nie bylam bo dluga kolejka. Przy nastepnej wizycie dala skierowanie do chirurga. Wybralam sie do niego ale stwierzil rwe kulszowa i odeslal mnie do pani doktor z powrotem lecz ta ja wykluczyla... I teraz udalam sie znowu do lekarki innej niz dotychczas i stwierdzila ze to rwa. Przepisala zastrzyki milgamma n. I powiedziala ze jesli lydka nie przestanie bolec to mam wrocic do niej.Tylko ze mnie nie boli nad posladkami tzn bolalo z jeden dzien bol promieniowal do stopy i to wszystko. Glownie boli mi ta lydka. Bo jest w roznych miejscach. Raz z jednego, raz z drugiego boku, raz z tylu, kluje, bol w dole kolanowym jest ciagnacy, piekacy, nogi nie mam opuchnietej ani zaczerwienionej ani sinej, bol nie jest silny i nie jest ciagly, boli tez od strony kosci piszczelowej czasami boli bardziej a czasami mniej. I teraz doszedl lelikatny bol stopy. Boli tez z dolu uda. Aha zanim wyladowalam w szpitalu to zrobilam na wlasna reke badanie stezenia D-Dimer i wynik 260 ng/ml norma do 500 ng/ml - badania robilam 28 marca. Morfologia, cukier z 27 lutego - ok. TSH 3,66 uU/ml norma 0,27-4,2. Elektrolity (magnez, potas, sod) z 9 kwietnia ok. Ja juz nie wiem co mam robic na prywatne badania mnie nie stac bo nie mam pracy a lekarze mnie tylko zbywaja eh.
Wenicjanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 12:27   #92
Wenicjanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2
Question Dot.: zakrzepica????

Prosilabym o odpowiedz
Wenicjanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 10:14   #93
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: zakrzepica????

Witam!

Biorę tabletki antykoncepcyjne od trzech lat, dopiero teraz robiłam badania krwi. Fibrynogen wyszedł mi w normie, ale d-dimery dużo powyżej (norma do 500, a mi wyszło 918). Do lekarza idę w środę, wiec na pewno tam się wszystkiego dowiem, ale jak się można domyślić przejmuję się już teraz - wiecie moze, czy ten wynik jest "bardzo zły", czy będę musiala odstawić tabletki?
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 22:39   #94
Niewymierna
Rozeznanie
 
Avatar Niewymierna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 737
Dot.: zakrzepica????

Wszystko co jest ponad normę jest złe. Najprawdopodobniej lekarz zaleci odstawienie tabletek i zastrzyki, żeby krew nie była na tyle gęsta.
Wynik ponad normę w przypadku ddimerów może świadczyć nawet o istniejącym zagrożeniu zatorem płucnym, jeśli w skrzeplina się oderwie czy coś.
Więc nie ma co lekceważyć, lekarz może jeszcze skierować Cię na usg dopplera, żeby zobaczyć dokładnie w jakim stanie są Twoje żyły. I myślę, że raczej tabletki nie będą Ci już pisane, chociaż się dobrze nie znam

Najlepiej idź do lekarza i wszystko się wyjaśni
__________________
http://aniutte.blogspot.com
Niewymierna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 11:37   #95
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: zakrzepica????

Cytat:
Napisane przez Niewymierna Pokaż wiadomość
Wszystko co jest ponad normę jest złe. Najprawdopodobniej lekarz zaleci odstawienie tabletek i zastrzyki, żeby krew nie była na tyle gęsta.
Wynik ponad normę w przypadku ddimerów może świadczyć nawet o istniejącym zagrożeniu zatorem płucnym, jeśli w skrzeplina się oderwie czy coś.
Więc nie ma co lekceważyć, lekarz może jeszcze skierować Cię na usg dopplera, żeby zobaczyć dokładnie w jakim stanie są Twoje żyły. I myślę, że raczej tabletki nie będą Ci już pisane, chociaż się dobrze nie znam

Najlepiej idź do lekarza i wszystko się wyjaśni
Dzięki za odpowiedź! Do lekarza idę w środę, mam nadzieję że się wszystkiego dowiem. Dam znać co i jak, może się komuś przyda ta wiedza.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 11:52   #96
madleine89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 612
Dot.: zakrzepica????

Patryka moim zdaniem nie masz zakrzepicy. Przy zakrzepicy łydka byłaby czerwona,spuchnięta,czuła byś jakby Cię tam palił ogień,miałabyś często skurcze i nie byłabyś w stanie chodzić.

Zakrzepica to najgorszy koszmar,ale moim zdaniem Ty nie masz zakrzepicy.
Albo zakrzepica może mieć zupełnie różne objawy,bo opisałam to,co ja czułam przy zakrzepicy.
I najważniejsze: łydka jest wtedy czerwona,a nawet sina
__________________
każdy dzień może być piękniejszy


preferki do wymianek
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=356
madleine89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 12:11   #97
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: zakrzepica????

Zakrzepica jest poważną chorobą zył. Nie wolno jej bagatelizować. Widocznie nie pasują Ci pigułki, które często doprowadzają do opuchnięć a tym samym zakrzepów. Mogą doprowadzić również do zatoru żylnego, a z tym nie ma żartów, więc idź czym prędzej do ginekologa i odstaw te pigułki.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-25, 14:07   #98
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: zakrzepica????

Nie mam żadnych objawów, ale d-dimery są wysokie, to znaczy że jest ryzyko, tak? a więc lepiej teraz dmuchać na zimne niż czekać, aż zachoruję
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 16:09   #99
madleine89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 612
Dot.: zakrzepica????

a miałaś robione usg dopplerowskie żył dolnych?

poza tym z tego,co mi pomagało,to polecam pić dużo wody i leżeć z nogą do góry (w czasie snu warto kłaść nogę wyżej,niż resztę ciała,np.na twardszą poduszkę,albo najlepiej taki wałek,jaki się kładzie pod poduszką,żeby była wyżej). Postaraj się też nie spędzać zbyt wiele czasu w jednej pozycji (np.stojącej,albo tym gorzej siedzącej).
Czy pracujesz 8 godzin dziennie za biurkiem? To też sprzyja zakrzepicy.

Zauważyłam też (chociaż może to przypadek),że dużo mi pomogło też noszenie skarpetek bez takiej gumki uciskowej wokół łydki.

Byłaś u chirurga naczyniowego?
__________________
każdy dzień może być piękniejszy


preferki do wymianek
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=356
madleine89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 20:47   #100
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: zakrzepica????

Cytat:
Napisane przez madleine89 Pokaż wiadomość
a miałaś robione usg dopplerowskie żył dolnych?

poza tym z tego,co mi pomagało,to polecam pić dużo wody i leżeć z nogą do góry (w czasie snu warto kłaść nogę wyżej,niż resztę ciała,np.na twardszą poduszkę,albo najlepiej taki wałek,jaki się kładzie pod poduszką,żeby była wyżej). Postaraj się też nie spędzać zbyt wiele czasu w jednej pozycji (np.stojącej,albo tym gorzej siedzącej).
Czy pracujesz 8 godzin dziennie za biurkiem? To też sprzyja zakrzepicy.

Zauważyłam też (chociaż może to przypadek),że dużo mi pomogło też noszenie skarpetek bez takiej gumki uciskowej wokół łydki.

Byłaś u chirurga naczyniowego?
tak jak napisalam wcześniej - nie mam objawów, tylko wysokie d-dimery, nie byłam u żadnego lekarza z tym, dopiero w środę idę do ginekologa.

Nie pracuję, ale jestem studentką i mam praktyki po 12 godzin, w których jestem prawie cały czas na nogach. Dzięki za odpowiedź
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 21:36   #101
niezapominaczka
Raczkowanie
 
Avatar niezapominaczka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 206
Dot.: zakrzepica????

biorąc tabletki antykoncepcyjne powinnam wykonać następujące badania: D-dimery, CRP, APTT, PT, Fibrynogen, ASPAT oraz ALAT?
Dziewczyny, jeśli czegoś tutaj brakuje to proszę dajcie znać.. mam zamiar wybrać się wreszcie na badania..
__________________

niezapominaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-26, 23:08   #102
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: zakrzepica????

Cytat:
Napisane przez niezapominaczka Pokaż wiadomość
biorąc tabletki antykoncepcyjne powinnam wykonać następujące badania: D-dimery, CRP, APTT, PT, Fibrynogen, ASPAT oraz ALAT?
Dziewczyny, jeśli czegoś tutaj brakuje to proszę dajcie znać.. mam zamiar wybrać się wreszcie na badania..
to nawet więcej, niż ja dostałam na skierowaniu od gina wydaje mi się, że niczego nie pominęłaś.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 15:02   #103
niezapominaczka
Raczkowanie
 
Avatar niezapominaczka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 206
Dot.: zakrzepica????

Patryka, a jakie Tobie kazano zrobić badania?
__________________

niezapominaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 22:41   #104
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: zakrzepica????

Cytat:
Napisane przez niezapominaczka Pokaż wiadomość
Patryka, a jakie Tobie kazano zrobić badania?
aspat, alat, fibrynogen i d-dimery.

byłam dzisiaj u gina, kazał z tymi podwyższonymi d-dimerami iść do internisty...
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 19:20   #105
edyta2125
Raczkowanie
 
Avatar edyta2125
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 91
Dot.: zakrzepica????

Hej wszystkim mam 25lat, powiem wam tak 2 tygodnie temu wyladowałam na ostrym dyzurze z bólem łydki po zrobieniu usg nogi okazało się że to ZAKRZEPICA, odrazu kazano mi odstawić tabletki anty.które brałam 6lat bez przerwy i dostałam recepte na 10 zastrzyków z heparyną. W poniedziałek po kontroli u chirurga przeżyłam szok bo diagnoza to 6 MIESIĘCY NA ZASTRZYKACH W BRZUCH i na poczatek MIESIĄC ZWOLNIENIA LEKARSKIEGO i zalecenia o kupnie pończochy uciskowej na noge(ok200zł). O dziwo nie zrobiono mi żadnych badań, ale teraz 6czerwca mam wizyte u chirurga to sie spytam kiedy bede miała badania kontrolne.
Pytałam chirurga od czego to mi sie zrobiło, i od antykoncepcji to jest raz i od przemęczenia organizmu, a jedno i drugie się zgadza bo tak jak pisałam wczesniej antykoncepcje biore 6lat i mam prace fizyczna ciężka. Wszystkie plany mi sie pokrzyżowały wwczasy, ciąża masakra.
edyta2125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 19:39   #106
Hikaru
Zakorzenienie
 
Avatar Hikaru
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 106
Dot.: zakrzepica????

Czy D-dimery mogę zrobić w czasie krwawienia z odstawienia?
__________________
Wszystko w porządku.
Przyłóż mi spluwę do głowy i rozchlap mój mózg na ścianie.
Naprawdę, mówię. Nie ma sprawy
.
Hikaru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 08:36   #107
m4gda28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2
Dot.: zakrzepica????

hej gdyby ktoś jeszcze szukał informacji na temat zakrzepicy polecam poczytać trochę <usunięto>.

Ja nie zdawałam sobie sprawy z powagi tego schorzenia, zaczęło się niewinnie od drętwienia nóg i opuchlizny... Już mam zaplanowane badania w kierunku trombofilii...

Edytowane przez 3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Czas edycji: 2014-11-18 o 13:07
m4gda28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 19:05   #108
alusiak18
Przyczajenie
 
Avatar alusiak18
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 5
Exclamation Dot.: zakrzepica????

Witam.
Potrzebuję Waszej pomocy bo zaczynam świrować :O
Obawiam się zakrzepicy, moja lewa noga jest taka "ciężka" i boli mnie za kolanem czasem kuje, nie jest opuchnięta ani też sina. Nie biorę tabletek antykoncepcyjnych i nie palę papierosów. rodzinie występują żylaki ale ja nie mam. Jestem umówiona do lekarza ale dopiero za tydzień, mam 20 lat i jestem bardzo szczupła nie wiem czy to ma coś do tego ale proszę o radę albo o uspokojenie moich zszarganych nerwów :O

Edytowane przez alusiak18
Czas edycji: 2014-12-08 o 19:10
alusiak18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 16:36   #109
alusiak18
Przyczajenie
 
Avatar alusiak18
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 5
Dot.: zakrzepica????

Mógłby ktoś pomóc? Wypowiedzieć się na ten temat, błagam :O
alusiak18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-09, 16:51   #110
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: zakrzepica????

a jak stopy? sa tak samo cieple? a nie mozesz isc do lekarza wczesniej? do jakiego sie umowilas? chirurga? ja bym chyba dla spokoju brala jakas aspiryne, zeby rozrzedzic krew. Jak podejrzewalam u siebie, to przez pierwsze kilka dni wlasnie jadlam aspiryne. Z tym, ze ja bralam tabletki i natychmiast odstawilam jak mialam od kilku dni bol w nodze. A potem stopa zaczela robic sie chlodniejsza. Mialam uczucie takiej ciezkiej nogi, nie bylo to jak nadwerezenie itp. Raczej jak nogi ciezkie po calym dniu siedzenia. Najwazniejsze, ze nie puchnie, tak mysle. Mojemu kuzynowi zrobil sie zakrzep ostatnio, noga mu tak spuchla, ze w szpitalu rozcinali mu nogawke spodni. Mial chlopak szczescie tak ogolnie.

Edytowane przez b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Czas edycji: 2014-12-09 o 16:54
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 17:03   #111
alusiak18
Przyczajenie
 
Avatar alusiak18
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 5
Dot.: zakrzepica????

Stopy lodowate(jak zwykle).. dziś jak się obudziłam, czułam że moja noga jest cieżka. Niestety lekarz dopiero za tydzień w środę, takie kolejki w scan-med...
I faktycznie noga nie jest przeciążona ale ciężka jak po całodziennym staniu, zmieniłam nawet buty na wygodne sportowe bo miałam nadzieję ze może to przez obcasy.

Edytowane przez alusiak18
Czas edycji: 2014-12-09 o 17:29
alusiak18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 21:07   #112
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: zakrzepica????

A no tak, scan-med, najdłuzsze kolejki do rodzinnego jakie widziałam. Dlatego wybrałam niesieciową przychodnię.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 21:21   #113
alusiak18
Przyczajenie
 
Avatar alusiak18
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 5
Dot.: zakrzepica????

Ale uważasz że jest się czym martwić skoro skóra nie jest zaczerwieniona ani sina, a także nie ma opuchlizny? Oczywiście pójdę się zbadać, ale racjonalne tłumaczenia mi nie pomagają bo bardzo się nakręciłam...
alusiak18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 07:52   #114
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: zakrzepica????

Cytat:
Napisane przez alusiak18 Pokaż wiadomość
Ale uważasz że jest się czym martwić skoro skóra nie jest zaczerwieniona ani sina, a także nie ma opuchlizny? Oczywiście pójdę się zbadać, ale racjonalne tłumaczenia mi nie pomagają bo bardzo się nakręciłam...
Hm wiesz co, mysle, ze wlasnie poki noga nie puchnie i nie sinieje, to nie ma tragedii, ale koniecznie trzeba sie dowiedziec do jest przyczyna i czy to w ogole zakrzepica. Sama mowisz, ze nie bierzesz tabletek. Ja bralam, wiec jak tylko zlokalizowalam problem ,to odstawilam i bol po paru dniach przeszedl. Jeszcze mialam robione USG Dopplera i wyszło dobrze, jeśli nawet był tam jakiś skrzep, to się rozpuścił. A uprawiałaś ostatnio dużo sportu, albo wręcz przeciwnie, dużo siedziałaś? Ja w tamtym okresie dużo jeździłam na rowerze i myślałam, że przemęczyłam ścięgno, ale jak mi stopa zaczęła się robić chłodniejsza, to już wiedziałam, że to nie żarty. Potem na wizycie i chirurg i potem ginekolog mi powiedzieli, że jeśli mam takie objawy, to absolutnie żadnych tabletek.

Edytowane przez b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Czas edycji: 2014-12-10 o 07:54
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 09:16   #115
alusiak18
Przyczajenie
 
Avatar alusiak18
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 5
Dot.: zakrzepica????

Dziękuję bardzo za odpowiedź, trochę mnie pocieszyłaś
Mam jeszcze jedno pytanie, czy może noszenie obcisłych spodni typu 'rurki' może być także przyczyną powstawania zakrzepów?
alusiak18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 14:20   #116
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: zakrzepica????

Hej . Ja jak to nerd mam tryb życia siedzący. Nigdy nie brałam antykoncepcji hormonalnej, ale na początku października musiałam wziąć tabletkę 72 h po. Po jej przyjęciu przez dwa dni praktycznie głównie leżałam w łóżku, tak podle się czułam, mdłości, bóle głowy itp. Gdy już wstałam i przeszłam jakieś pół kilometra, zaczęłam mieć bóle w łydce. Jakby mi ktoś ją zaciskał. Nie,że jakiś ogromny ból czy coś. Poczytałam, zdenerwowałam się i zaczęły się bóle głowy, drętwienie nóg, rąk. Nawet trafiłam do szpitala. Wszystkie badania z krwi wyszły mi idealnie. D-dimery również. 1,5 przy normie 5. Nie miałam tylko dopplera. Od tego czasu odczuwam bóle ud, zwłaszcza lewego, bóle łydek, zwłaszcza lewej. Lekarz badał i mówi, że nie mam twardych żył. Nic mi nie puchnie i nie zmienia koloru, a stopy zawsze miałam lodowate. W końcu trafiłam do neurologa, okazało się, że mam uszkodzone nerwy w nogach, te korzeniowe. Kręgosłup też do rehabilitacji. I tu moje pytanie: nikt nie zlecił dopplera, ale czy przy dobrych wynikach na krzepliwość można zakrzepicę wykluczyć w 100%? Nie brać się już za tego dopplera i zaufać lekarzowi? Czy po prostu możliwe jest, żeby te bóle i tabletka nie były powiązane? Jak chodzę, to ból jest jakby mniejszy. Zwłaszcza jak chodzę na obcasach.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 21:10   #117
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: zakrzepica????

jesli D-Dimery wyszly ok, to nie ma bata, zeby to byla zakrzepica, wiec nie martw sie dopplerem
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 23:11   #118
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: zakrzepica????

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;49294150]jesli D-Dimery wyszly ok, to nie ma bata, zeby to byla zakrzepica, wiec nie martw sie dopplerem[/QUOTE]

dzięki wielkie
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-21, 13:13   #119
Marty88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 12
Dot.: zakrzepica????

Przy takich objawach warto zrobić badanie na trombofilię wrodzoną - genetycznie uwarunkowane skłonności do zakrzepicy. Ona nie daje objawów, ale jeśli ją masz i dojdzie do tego jakiś inny czynnik ryzyka, np. stosowanie antykoncepcji hormonalnej, palenie papierosów, siedzący tryb życia to bardzo duże prawdopodobieństwo, że powstanie zakrzep.
Marty88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 17:02   #120
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: zakrzepica????

Do jakiego lekarza najlepiej pójść jeśli podejrzewa się zakrzepicę? Biorę tabletki od kilku lat + mam przypadki w rodzinie. Od kilku miesięcy ucisk pod kolanem się nasila, innych objawów brak. Byłam u ginekologa, zbadała mi nogę, zrobiła badania wątroby ASPAT, ALAT, bilirubina, podobno wyszły w normie i stwierdziła, że to nie zakrzepica, bo nie mam twardych żył, ani opuchlizny. Jakie badania muszę mieć wykonane jeszcze? D-dimery i doopler wystarczą?
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-25 18:02:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:34.