krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-22, 20:09   #1
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1

Plamienia przy tabletkach - zbiorczy


mam problem i chyba wybiorę się na początku tygodnia do lekarza, ale może któraś z was ma takie doświadczenie i jakoś mi podpowie...
otóż biorę tabletki hormonalne od 3 lat, najpierw femoden, teraz pare miesięcy logest. i w tym cyklu zdarzyło mi się coś niepokojącego:jestem tydzień przed okresem i mam silne plamienie, juz chyba drugi dzień. wygląda to jak końcówka menstruacji. zastanawiam się, czy przyczyną może być to,że w tym cyklu jakoś bardzo nieregularnie zażywałam tabletki i zupełnie nie pilnowałam godziny, czasem przerwa była dłuższa niz 24h... czy cos takiego może byc przyczyną tych plamień...? do tej pory nigdy mi sie coś takiego nie zdarzyło.
poradźcie, bo się boję...
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 20:45   #2
muszka66
Rozeznanie
 
Avatar muszka66
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 863
Dot.: plamienie-tydzień przed okresem...?

od czasu do czas mam podobnie. tabletki bbiore od ok 3 lat, wtedy cilest, teraz mersilon i jakies 3 miesiace temu mialam plamienia przed okresem. wczesniej tez tak mialam. czyli zdarza mi sie to co jakis dluzszy czas. ale moj ginekolog powiedziala mi, ze mam sie tym nie martwic. ze to sie zdarza przy tabletkach. ale zeby cie uspokoic radzilabym wybrac sie jednak do lekarza. niech okresli co u Ciebie moze byc przyczyna.
muszka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 20:48   #3
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: plamienie-tydzień przed okresem...?

dzięki wielkie!
troszkę mnie uspokoiłaś. u mnie zdarzały się plamienia po tabletkach, owszem, ale w połowie cyklu mniej więcej. a teraz tak dziwnie tydzień przed okresem...a do lekarza pewnie pójde, bo strachliwa jestem:-(
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-22, 20:50   #4
muszka66
Rozeznanie
 
Avatar muszka66
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 863
Dot.: plamienie-tydzień przed okresem...?

ja tez mialam w polowie, pod koniec, roznie. nie wiem od czego to zalezy ale do lekarza sie wybierz pozdrawiam
muszka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 00:22   #5
villemcia
Wtajemniczenie
 
Avatar villemcia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: WAWA
Wiadomości: 2 106
GG do villemcia
Dot.: plamienie-tydzień przed okresem...?

jesli takie plamienie wystepuje jednorazowo to jeszcze nie ma co panikowac...
jesli by sie powtorzylo w kolejnym cyklu, to moze byc znak ze tabletki sa za slabe i nie trzymaja cyklu- stad plamienia w trakcie brania lub przed okresem....nalezy wtedy tabeltki zmienic na silniejsze...

mimo plamien antykoncepcja jest zachowana(chyba ze to plamienie bo sie zapomnialo zazyc tabletke)
__________________
stylizacja pazurków to moja pasja
villemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 10:35   #6
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: plamienie-tydzień przed okresem...?

zapomniało tak całkiem to nie, ale zdarzyło się,że łykałam dwie tabletki jednego dnia...:-( czy to moze byc spowodowane czymś takim?
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 11:23   #7
muszka66
Rozeznanie
 
Avatar muszka66
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 863
Dot.: plamienie-tydzień przed okresem...?

moze byc
muszka66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-24, 00:07   #8
villemcia
Wtajemniczenie
 
Avatar villemcia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: WAWA
Wiadomości: 2 106
GG do villemcia
Dot.: plamienie-tydzień przed okresem...?

Cytat:
Napisane przez joasiak1
zapomniało tak całkiem to nie, ale zdarzyło się,że łykałam dwie tabletki jednego dnia...:-( czy to moze byc spowodowane czymś takim?
jesli lykalas bo zaponialas dnia poprzedniego zazyc- to stad moze byc plamienie...
__________________
stylizacja pazurków to moja pasja
villemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 12:02   #9
tristessa
Raczkowanie
 
Avatar tristessa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 40
GG do tristessa
Dot.: plamienie-tydzień przed okresem...?

Też mam podobnie i jedyne co mnie zastanawia, to czy jakoś te plamienia mają się do zabezpieczenia?? (przy przez przypadek nie sugerują obniżonego zabezpieczenia??)
Otóż od jakich 4 lat biorę pigułki. Przede wszystkim była to Diana-35, ale od ponad już roku biorę Jeanine (chciałam sobie odciążyć wątrobę). I nadal czuje sie dobrze i niby wszystko jest OK, poza jednym ale...
Otóż od pół roku tak koło 17-18 pigułki dostaje bardzo małych plamień, i od czasu kiedy mam te plamienia przed miesiączką sama miesiączka jest taka "normalniejsza", tzn krew jest jasnoczerwona, prawie wogóle nie ma skrzepów, no a ostanio dostałam miesiaczkę 1 dzień wcześniej - jak od roku dostawałam w poniedziałek, tak teraz dostałam w niedziele :/ - zaczynam wątpić, czy może jest za mała ilość hormonów??
Dodam,że byłam u lekarza i według niego nie mam sie czym martwić, ale jego to by chyba atom nie ruszył więc nie mam do niego żadnego zaufania, a dodam że to jest 3 ginekolog i kazdy sprawił na mnie wrażenie, że nie interesuje go nawet to po co przyszłam...
tristessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 17:04   #10
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Plamienia przy tabletkach - zbiorczy

Witam
Biorę tabletki antykoncepcyjne (Yasmin) od 21 października, czyli od pierwszego dnia okresu (który się przesunął o 2 tygodnie). Miesiączka zawsze trwa u mnie tydzień, czyli krwawienie powinno się skończyć 28 października, niestety - wciąż krwawię, z przerwami kilkugodzinnymi lub jednodniowymi, ale krwawię w ilości przypominającej normalny okres. Wiem o tym, że w czasie brania pierwszych opakowań tabletek można mieć plamienia, ale czy w takiej ilości może lecieć krew?? Mam spokojnie brać dalej tabletki bo to się unormuje, czy pójść do ginekologa? (Takie podrażnienie po stosunku? Uszkodzenie wykrytej u mnie nadżerki? Miałam iść na wymaz cytologiczny po okresie, ale wciąż leci krew...).
Zastrzegam, że nie chcę się leczyć przez internet, tylko dowiedzieć jakie ilościowo mogą być te plamienia?
Pozdrawiam
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-04, 17:12   #11
villemcia
Wtajemniczenie
 
Avatar villemcia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: WAWA
Wiadomości: 2 106
GG do villemcia
Dot.: Plamienie?

do 3 cykli moze sie zdarzyc plamienie..po przerwie7 dniowej powinno sie to wyregulowac...ja przez pierwsze swoje opakowanie sporo plamilam pozniej to ustalo

bierz dalej tabletki..a jak by nie mijalo plamienie w kolejnych cyklach dopiero bym pomyslala o zmianie na cos silniejszego..

skoro masz nadzerke to moze to plamienie nie tylko od tabletek ale i od niej??
__________________
stylizacja pazurków to moja pasja
villemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-04, 19:26   #12
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Plamienie?

bardzo dziękuję za odpowiedź
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 10:21   #13
kapka
Zadomowienie
 
Avatar kapka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 234
Cool czy to normalne? - tabletki i plamienia

Witam Wizażanki i Pana Doktora!Mam mały problem..Od 4 tyg.biore tabletki Cerazette(jestem 4 miesiące po porodzie i karmie piersia).W 3 tygodniu brania wystąpiło krwawienie i trwało 8 dni(razem z plamieniem).po tych 8 dniach miałam 2 dniową przerwe po czym zaczełam znowu plamić,a teraz mam normalne krwawienie.Więc mam pytanie:czy to normalne,że w tak krótkim czasie po pierwszym krwawieniu jest drugie?pzdr cieplutko
__________________
powrót do zdrowia..marzenia zaczekają


LIVE,LOVE,LIFT.

:5
kapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 11:17   #14
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: czy to normalne?

przy pierwszej paczce jakichkolwiek tabletek mogą wystąpić krwawienia i palamienia, a w czasie siedniodniowej przerwy moze nie wystąpiś "okres". i to nie jest nic nie normalnego. to reakcja twojego organizmu na sztuczne hormony. musi sie przyzwyczaić do nowej sytuacji.
ja przy mojej pierwszej paczce tabletek anty krwawiłam przez pierwszych 11 dni i plamiłam praktycznie co kilka dni.
najczęstrzymi "nienormalnymi" objawami (jaikch powinnas sie wystrzegać, po których pojawieniu sie należy odstawić tabsy i zglosic sie do ginekologa) to bóle klatki piersiwej, głowy i dretwienie nóg.

mam nadzieje ze cię uspokoiłam i pomogłam radą
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 13:13   #15
kapka
Zadomowienie
 
Avatar kapka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 234
Dot.: czy to normalne?

Dzięki !!Pewnie,że uspokoiłaś!!!Ufff...czyli to normalkaPzdr cieplutko
__________________
powrót do zdrowia..marzenia zaczekają


LIVE,LOVE,LIFT.

:5
kapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 16:19   #16
monaliza1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 20
Exclamation Plamienia przy tabletkach

Nie wiem co zrobic od tygodnia biore tabletki antykoncepcujne....okres juz mi sie skonczył ale małe plamienia ciagle wystepuja......i nie wiem co to moze oznaczac....musze sie przyznac ze przez nieuwage zgubiłam opakowanie po tabletkach wiec nie wiem czy jest to powód aby odstawic tabletki....prosze o pomoc....
acha i w ciazy napewno nie jestesm!!!!!!!!!!!!!!!!! bo nie współzyje..
monaliza1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 16:41   #17
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Plamienia cz2

Cytat:
Napisane przez monaliza1986
Nie wiem co zrobic od tygodnia biore tabletki antykoncepcujne....okres juz mi sie skonczył ale małe plamienia ciagle wystepuja......i nie wiem co to moze oznaczac....musze sie przyznac ze przez nieuwage zgubiłam opakowanie po tabletkach wiec nie wiem czy jest to powód aby odstawic tabletki....prosze o pomoc....
acha i w ciazy napewno nie jestesm!!!!!!!!!!!!!!!!! bo nie współzyje..
na początku brania tabletek mogą występowac plamienia...mogą one nie oznaczać nic, jak i mogą być "czegoś" oznaką, telepatycznie, czy też przez monitor, nikt Cię nie zbada...

"zgubiłaś opakowanie po tabletkach" tzn?


no i oczywiście znienawidzona przez większość WYSZUKIWARKA:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=plamienia --> 2-gi post
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=plamienia --> również 2-gi post
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=plamienia

itd, itd,
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 16:59   #18
asienka22
Raczkowanie
 
Avatar asienka22
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 291
Dot.: Plamienia cz2

witaj ja bralam tabletki diane 35 rok temu przez 3 lata,nie mialam zadnych plamien jednak pod koniec 3 roku mialam plamienia i lekarz stwierdzil ze to powod zeby odstawic tabletki bo cos jest nie tak wiec je odstawilam,jesli dopiero zaczelas stosowac tabletki to zazwyczaj na poczatku sa plamienia nie u kazdej dziewczyny bo kazdy organizm jest inny jesli plamienia nie znikna skontaktuj sie z lekarzem i powinnas zmienic leki na inne.ale narazie czekaj cierpliwie bo dopiero je zaczelas stosowac wiec pewnie nic zlego sie nie dzieje.Ja nie biore tabletek a tez od 2 miesiecy plamie na kilka dni przed okresem i dopiero ja mam sie czym martwic glowa do goryja tez probujepa
asienka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 17:08   #19
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Plamienia cz2

Cytat:
Napisane przez asienka22
od 2 miesiecy plamie na kilka dni przed okresem
a przeglądałaś już może wątki na ten temat?? bo z tego co pamiętam, to w kilku wątkach było o plamieniach na kilka dni przed okresem,

no chyba, że lekarz już działa, lub stwierdził, że to nic groźnego [choć z doświadczenia wiem, że bardzo często trzeba lekarza samemu naprowadzić na właściwy tor m.in. dzięki temu dopiero po 18 latach zaczęto u mnie leczyć i kontrolować serce, które powinno być leczone i kontrolowane od dzieciństwa]
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-22, 17:16   #20
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Plamienia cz2

plamienie na początku brania tabletek są prawie że normalne. nie masz sie czym martwić. mój lekarz przepisując mi tabletki (cilest) powiedział że moge sie tego spodziewać, ale to nic dziwnego. tak samo jak nudności (dlatago zalecia się zarzywanie tabletek wieczorem). tego typu objawy powinny sie unormować po jakich 2 opakowaniach (najpóźniej).
nietypowymi objawami(które oznaczają że powinnaś przerwać stosowanie tabletek) są:
bóle głowy
bóle w klatce piersiowej
drętwienie kiończyn (tak powiedział mi pan dr)

Cytat:
Napisane przez KasiaKatarzynka
telepatycznie, czy też przez monitor, nikt Cię nie zbada.
kasiu, troszke cierpliwość więcej (wczraj był dzień życzliwości). autorka tego postu ma poprostu problem (który w przeciwieństwie do niektórych) nie razi głupotą.
sama miałam takie ojawy i pewnie stanowiłyby dla mnie problem (ale wyjaśnił mi go lekarz przepisując tabsy). ona niestety nie miałam tego szczęścia
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 17:25   #21
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Plamienia cz2

Cytat:
Napisane przez naanahanae
kasiu, troszke cierpliwość więcej (wczraj był dzień życzliwości). autorka tego postu ma poprostu problem (który w przeciwieństwie do niektórych) nie razi głupotą.
sama miałam takie ojawy i pewnie stanowiłyby dla mnie problem (ale wyjaśnił mi go lekarz przepisując tabsy). ona niestety nie miałam tego szczęścia
uch, teraz zauważyłam, że to mogło zabrzmieć złośliwie,

za co przepraszam bardzo


akurat tym razem nie miało być ani złośliwe, ani ganiące, nic z tych rzeczy, pewnie tak mi 'automatycznie się napisało', poprostu chciałam zwrócić uwagę na fakt, że wizyta u lekarza nikomu jeszcze nie zaszkodziła... a lepiej pójść do lekarza bez powodu, niż nie iść wcale, mimo że jest to konieczne...




a co do " autorka tego postu ma poprostu problem (który w przeciwieństwie do niektórych) nie razi głupotą" całkowicie się zgadzam, oby więcej takich postów

co nie zmienia faktu, że czasami naprawdę warto skorzystac z wyszukiwarki, bo o ile dobrze pamiętam, w jednym z podobnych wątków, na podobne pytanie, w wystarczający sposób odpowiedziałaś Ty i wystarczyłoby tylko poszukać
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...10&postcount=2
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 21:09   #22
naanahanae
Zadomowienie
 
Avatar naanahanae
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 019
Dot.: Plamienia cz2

ja też czasem "automatyczne" odpisuje takie rzeczy,że później tylko "edytuj" i ciesze sie że mi jeszcze bana nie walneli
raz odpisałam drugi raz też odpisze, czas mam tym bardziej że w temacie obeznana jetem (ten sam problem miałam)

podrawiam
naanahanae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 21:31   #23
monaliza1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 20
Dot.: Plamienia cz2

Dzieki wszytskim....
a co do zgubienia opakowania to prawda poprostu opakowanie ( tekurowe rzecz jasna) przez przypadek wyrzuciłam..a Tabletki zawsze nosze przy sobie w torebce.. bo nigdy nic nie wiadomo....
monaliza1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 08:11   #24
asienka22
Raczkowanie
 
Avatar asienka22
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 291
Dot.: Plamienia cz2

Cytat:
Napisane przez KasiaKatarzynka
a przeglądałaś już może wątki na ten temat?? bo z tego co pamiętam, to w kilku wątkach było o plamieniach na kilka dni przed okresem,

no chyba, że lekarz już działa, lub stwierdził, że to nic groźnego [choć z doświadczenia wiem, że bardzo często trzeba lekarza samemu naprowadzić na właściwy tor m.in. dzięki temu dopiero po 18 latach zaczęto u mnie leczyć i kontrolować serce, które powinno być leczone i kontrolowane od dzieciństwa]
kasiu o to wlasnie chodzi ze nie bylam u lekarza jeszcze bo musze czekac na wplyw gotowki zeby do niego isc prywatnie,tak pisalo tutaj o plamieniach ale takie rzeczy ze jestem wrecz przerazona niestetyjedno wiem napewno ze plamienia nie sa oznaka czegos dobrego wiec tylko kwestia tego co sie dowiem u lekarza
asienka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 11:05   #25
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Plamienia cz2

Cytat:
Napisane przez monaliza1986
musze sie przyznac ze przez nieuwage zgubiłam opakowanie po tabletkach wiec nie wiem czy jest to powód aby odstawic tabletki....prosze o pomoc....
Cytat:
Napisane przez monaliza1986
Dzieki wszytskim....
a co do zgubienia opakowania to prawda poprostu opakowanie ( tekurowe rzecz jasna) przez przypadek wyrzuciłam..a Tabletki zawsze nosze przy sobie w torebce.. bo nigdy nic nie wiadomo....
oj, to nei ma żadnego znaczenia i nie jest przeszkoda w przyjmowaniu tabletek
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 10:02   #26
monaliza1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 20
Dot.: Plamienia cz2

Cytat:
Napisane przez KasiaKatarzynka
oj, to nei ma żadnego znaczenia i nie jest przeszkoda w przyjmowaniu tabletek
Wyciagnełas to z kontekstu zdania!!!

a nie o to mi chodziło.......tylko o to ze nie mogłam przeczytac na opakowaniu czy to jest powód aby odstawic tabletki.....
czaisz?
monaliza1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-24, 11:18   #27
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Plamienia cz2

Cytat:
Napisane przez monaliza1986
Wyciagnełas to z kontekstu zdania!!!

a nie o to mi chodziło.......tylko o to ze nie mogłam przeczytac na opakowaniu czy to jest powód aby odstawic tabletki.....
czaisz?
nie wyciągnełam z kontekstu zdania, tylko tak to było napiasne.

Jeśli napisałabyś np:

"musze sie przyznac, ze przez nieuwage, zgubiłam opakowanie po tabletkach, wiec nie wiem, czy plamienia to powód, aby odstawic tabletki...."

lub
"musze sie przyznac, ze przez nieuwage zgubiłam opakowanie po tabletkach, wiec nie wiem, czy są one powodem, aby odstawic tabletki...."


wtedy byłoby wszystko jasne

no ale to nie to forum i nie ten temat na takie rozważania


Najważniejsze, że uzyskałaś odpowiedź [mam nadzieję satysfakcjonującą]
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 17:46   #28
bestla
Rozeznanie
 
Avatar bestla
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 628
Plamienie przy braniu Harmonetu

Witam Drogie Panie!
no wlasnie... wczesniej bralam Diane-35 nastepnei mailam dluga okolo roczna przerwe i teraz znowu zdecydowalam sie na tabletki, lekarka przepisala mi Harmonet i jestem teraz przy 8 pigulce, i tu sie pojawia maly problem bo jestem troche zmieszana i nie wiem co mam robic zwykle okres trwa u mnie okolo 5-6 dni i ostatnie to przewaznie lekkie plamienia no i wlasnie zaczelam brac ten harmonet i caly czas mam plamienia nie sa one obfite ale sa i sie przedluzaja w zwiazku z tym zaczynam sie martwic No i teraz nie wiem czy mam czekac az samo przejdzie? Czy moze odstawic tabletki? ale jesli tak to czy nie dostane kolejnego okresu z odstawienia? Czy ktoras z Was drogie Kolezanki tak miala?
bestla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 17:54   #29
sara17
Raczkowanie
 
Avatar sara17
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 364
GG do sara17 Send a message via Skype™ to sara17
Dot.: Plamienie przy braniu Harmonetu

Myśle że poczekaj albo po prostu wybierz się do lekarza Ja biorę Harmonet i wszystko jest ok a na okres moge czekac z zegarkiem
Wiec jesli dopiero zaczynasz brac Harmonet to poczekaj do nastepnego opakowania a jesli juz trwa to pare miesiecy to wybierz sie do lekarza
__________________
-= Float like a butterfly sting like a bee =-
Muhammad Ali

sara17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 17:57   #30
klarnet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 103
Dot.: Plamienie przy braniu Harmonetu

to normalne,przy pierwszycg trzech opakowaniach moge wystepowac nieregularne plamienia i krwawienia,zreszta to jest w ulotce.ja mialam okres np przez cale pierwsze opakowanie.organizm musi sie przyzwyczaic.
klarnet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-14 15:04:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:56.