Narty czy snowboard - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2008-12-21, 18:45   #1
ulcia18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 100

Narty czy snowboard


Moj mlodszy brat nie wie na co sie zdecydowac... snowboard czy narty ... w ktorej dyscyplinie poczatki sa latwiejsze ?? help
ulcia18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-22, 00:54   #2
agatenka
Raczkowanie
 
Avatar agatenka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 197
Dot.: Narty czy snowboard

Wg mnie - na nartach zdecydowanie łatwiej się nauczyć jeździć, ale snowboard daje więcej przyjemności


jeżeli nie wie co wybrać, bez sensu od razu się decydować i kupować sprzęt- powinien pożyczyć sobie na kilka dni narty - potem deskę, popróbować i dopiero wtedy, sam podjąć decyzję co mu sie bardziej podoba (na 80% wybierze snowboard )

Edytowane przez agatenka
Czas edycji: 2008-12-22 o 01:00
agatenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-22, 01:33   #3
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Narty czy snowboard

wg mnie na nartach jest trudniej się nauczyć jeździć
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-22, 08:15   #4
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Narty czy snowboard

rozmawialam niedawno o tym z jednym goralem wynajumujacym nam pokoj przy stoku i stwierdzil, ze na nartach jest latwiej. no i tak z moich obserwacji to nie ma az tylu widowiskowych i bolesnych upadkow jak przy nauce jazdy na snowboardzie. sama jeszcze na nartach nie mialam okazji jezdzic, wiec sie nie wypowiadam co latwiej a co trudniej
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-22, 23:04   #5
Killkiss
Raczkowanie
 
Avatar Killkiss
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: *
Wiadomości: 119
Dot.: Narty czy snowboard

Ja bym radziła zdecydowanie snowboard .

Wg mnie n a nartach jest łatwiej się nauczyć ( umiem na desce i na nartach ) ale jazda na desce daje mi o wiele więcej przyjemności .
__________________
"Lepiej żeby mnie nienawidzili takim jakim jestem , niż kochali
kogoś kim nigdy nie będę ! "


Kurt Cobain
Killkiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-23, 10:10   #6
paulina4018
Zadomowienie
 
Avatar paulina4018
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 166
Dot.: Narty czy snowboard

wg mnie snowboard.
jezdzilam na tym i na tym i od 3 sezonow zostalam przy snowboardzie. wieksza frajda
paulina4018 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-23, 10:24   #7
xxzxczx me
Raczkowanie
 
Avatar xxzxczx me
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 265
Dot.: Narty czy snowboard

Tak, jak już wspomniała większość dziewczyn na nartach uczyć się jest łatwiej. Natomiast ja, mając porównanie narty-snowboard, zdecydowanie wybrałabym snowboard Od 7 sezonów nie tknęłam nart i nie mam zamiaru w najbliższej przyszłości, o wiele więcej przyjemności mam z jednej deski
xxzxczx me jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-23, 16:11   #8
wiki124
Rozeznanie
 
Avatar wiki124
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Heaven :)
Wiadomości: 897
Dot.: Narty czy snowboard

Popieram wcześniejsze wypowiedzi. Narty łatwiejsze , natomiast deska zapewnia wiecej wrażen ;p
__________________
55-54-53-52-51-50

http://twoflyingflowers.blogspot.com/ - Blog
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/#signform - ratujmy pieski!
wiki124 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-23, 16:42   #9
ulcia18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 100
Dot.: Narty czy snowboard

dzieki wezme pod uwage wasze sugestie
ulcia18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-23, 17:10   #10
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Narty czy snowboard

ooo. też mi się tak wydaje jak Wam
i zawsze się dziwiłam, gdy ktoś mówił, że na desce łatwiej jest się nauczyć jeździć...
po 3 zezonach wcale mi to świetnie nie idzie, lepiej zdecydowanie po 1 na nartach.
ale też nie jest tak, że narty nie dają frajdy
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-29, 16:10   #11
jaliana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: 3-miasto
Wiadomości: 85
Dot.: Narty czy snowboard

na snowboardzie 4 dni i jezdzisz . a na nartach min. tydzien zeby cos osiagnac
przynajmniej ja tak mialam .
jaliana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-29, 16:29   #12
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Narty czy snowboard

Cytat:
Napisane przez jaliana Pokaż wiadomość
na snowboardzie 4 dni i jezdzisz . a na nartach min. tydzien zeby cos osiagnac
przynajmniej ja tak mialam .
to moja kolezanka jest chyba super utalentowana, bo wczoraj pierwszy raz miala na nogach narty i po dwoch godzinach umiala sobie spokojnie slalomem zjechac na dol, a nawet juz jej ta jazda sprawial radosc (upadki byly wlasciwie tylko przy pierwszym zjezdzie, gdy jeszcze uczyla sie tych podstawowych podstaw).
przy snowboardzie wiekszosc osob po 2 godzinach umie co najwyzej zsunac sie w dol stoku, zahamowac, ewenatualnie skrecic, ale czesto konczac to bolesnym upadkiem
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-29, 17:28   #13
jaliana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: 3-miasto
Wiadomości: 85
Dot.: Narty czy snowboard

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
to moja kolezanka jest chyba super utalentowana, bo wczoraj pierwszy raz miala na nogach narty i po dwoch godzinach umiala sobie spokojnie slalomem zjechac na dol, a nawet juz jej ta jazda sprawial radosc (upadki byly wlasciwie tylko przy pierwszym zjezdzie, gdy jeszcze uczyla sie tych podstawowych podstaw).
przy snowboardzie wiekszosc osob po 2 godzinach umie co najwyzej zsunac sie w dol stoku, zahamowac, ewenatualnie skrecic, ale czesto konczac to bolesnym upadkiem
no ale wiecie ladne dopracowanie trwa min. 2 sezony
nózki ładnie razem na nartkach i jechac z klasa to trzeba umiec !
ja tam i tak snowboard wole
jaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-29, 19:56   #14
agatenka
Raczkowanie
 
Avatar agatenka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 197
Dot.: Narty czy snowboard

Cytat:
Napisane przez lain Pokaż wiadomość
to moja kolezanka jest chyba super utalentowana, bo wczoraj pierwszy raz miala na nogach narty i po dwoch godzinach umiala sobie spokojnie slalomem zjechac na dol, a nawet juz jej ta jazda sprawial radosc (upadki byly wlasciwie tylko przy pierwszym zjezdzie, gdy jeszcze uczyla sie tych podstawowych podstaw).
przy snowboardzie wiekszosc osob po 2 godzinach umie co najwyzej zsunac sie w dol stoku, zahamowac, ewenatualnie skrecic, ale czesto konczac to bolesnym upadkiem
Zgadzam się z tobą w 100% w moim wypadku było dokładnie tak samo.

Powiem szczerze, że na nartach nawet nie musiałam uczyć się jeździć - fakt byłam młoda i niczego się nie bałam, teraz bym pewnie tak nie zrobiła, ale po 5 minutach od pierwszego zapięcia nart zjeżdżałam ze stoku bez najmniejszego problemu. Było koślawie i śmiesznie ( jeszcze wtedy nie było czegoś takiego jak hamulce w nartach - więc przy każdym upadku, na szczęście było ich niewiele i wypięciu nart trzeba było je gonić ) ale na drugi dzień było już naprawdę nieźle. Pod koniec sezonu śmigałam już slalomem

Natomiast na desce jeżdze od 8 lat - i dalej nie mogę powiedzieć że jeżdze perfect. Początki jak dla mnie były naprawdę tragiczne. Po pierwszym dniu potrafiłam wstawać i upadać, Po kilku dniach nauczyłam się "zsuwać po stoku" Gdzieś po tygodniu o ile dobrze pamiętam nauczyłam się skręcać ( i to tylko na jedną stronę) drugie tyle zajęło mi odwracanie na drugą nogę ( w międzyczasie wylądowałam u chirurga z bardzo mocnym stłuczeniem nadgarstka )
Żeby nauczyć się wjeżdżać wyciągiem musiałam poczekać do następnego sezonu... , żeby nauczyć się nie wypinać tylnej nogi z wiązania wieżdźając na nim zajęło mi drugie tyle.

Mam dużo znajomych którzy tak jak ja przesiedli się z nart na deskę i każdy!!! z nich uważa że deska jest dużo trudniejsza do nauki (początki) Dwie dziewczyny po 2 sezonach zupełnie się poddały, posprzedawały snowboardy i wróciły do nart.
agatenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-29, 22:07   #15
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Narty czy snowboard

Cytat:
Napisane przez agatenka Pokaż wiadomość
Zgadzam się z tobą w 100% w moim wypadku było dokładnie tak samo.

Powiem szczerze, że na nartach nawet nie musiałam uczyć się jeździć - fakt byłam młoda i niczego się nie bałam, teraz bym pewnie tak nie zrobiła, ale po 5 minutach od pierwszego zapięcia nart zjeżdżałam ze stoku bez najmniejszego problemu. Było koślawie i śmiesznie ( jeszcze wtedy nie było czegoś takiego jak hamulce w nartach - więc przy każdym upadku, na szczęście było ich niewiele i wypięciu nart trzeba było je gonić ) ale na drugi dzień było już naprawdę nieźle. Pod koniec sezonu śmigałam już slalomem

Natomiast na desce jeżdze od 8 lat - i dalej nie mogę powiedzieć że jeżdze perfect. Początki jak dla mnie były naprawdę tragiczne. Po pierwszym dniu potrafiłam wstawać i upadać, Po kilku dniach nauczyłam się "zsuwać po stoku" Gdzieś po tygodniu o ile dobrze pamiętam nauczyłam się skręcać ( i to tylko na jedną stronę) drugie tyle zajęło mi odwracanie na drugą nogę ( w międzyczasie wylądowałam u chirurga z bardzo mocnym stłuczeniem nadgarstka )
Żeby nauczyć się wjeżdżać wyciągiem musiałam poczekać do następnego sezonu... , żeby nauczyć się nie wypinać tylnej nogi z wiązania wieżdźając na nim zajęło mi drugie tyle.

Mam dużo znajomych którzy tak jak ja przesiedli się z nart na deskę i każdy!!! z nich uważa że deska jest dużo trudniejsza do nauki (początki) Dwie dziewczyny po 2 sezonach zupełnie się poddały, posprzedawały snowboardy i wróciły do nart.
dokładnie! mialam tak samo.. w ogóle nie umiałam na wyciągu wjeżdżać... najgorsze było, że nawet gdy specjalnie dla mnie go zwolnili to i tak się wywaliłam po jakichś 2 metrach
ale żeby dobrze jeździć na nartach, poprawnie też potrzeba trochę czasu
jednak pierwsze kroki łatwiejsze zdecydowanie, szybciej da się w ogóle pojechać - żadsze upadki
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-30, 08:01   #16
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Narty czy snowboard

Cytat:
Napisane przez jaliana Pokaż wiadomość
no ale wiecie ladne dopracowanie trwa min. 2 sezony
nózki ładnie razem na nartkach i jechac z klasa to trzeba umiec !
ja tam i tak snowboard wole
no zeby ladnie, poprawnie i z klasa jezdzic na snowboardzie to tez potrzeba troche czasu
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-30, 08:25   #17
feVer87
Zadomowienie
 
Avatar feVer87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 683
Dot.: Narty czy snowboard

ze mna to jest tak, ze na nartach jezdze od 5roku zycia, takze nie mam problemow, natomiast przerzucilam sie na deske, poki co strasznie mi sie podoba, na orczyku spokojnie wjezdzam, chociaz nieprzepadam, bo kolano przedniej nogi mi dosyc nawala, takze preferuję krzeselka. juz zaczelam sezon bylam teraz 4 dni na desce i super, chociaz jeszcze wiele mi zajmie 'wyuczenie', wyszlam juz z etapu obracania deski, radzę sobie ze skręcaniem, ale brakuje mi tej 'plynnosci' w balansowaniu i na lodzie dosyc cięzko- niezle sobie zbilam kolano. ale to niesamowite uczucie i zdecydowanie fajniejsza zabawa na desce.
__________________
-widziałaś kiedyś coś idealnego?
-nie.....
-to dlaczego chcesz być niczym i nikim?
feVer87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-30, 13:04   #18
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Narty czy snowboard

YesKiezSirumem cos mi sie wydaje, ze w niedlugim czasie moze ci grozic upomnienie albo ban za nieoplacona reklame
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-03, 16:59   #19
atri
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 283
Dot.: Narty czy snowboard

Jasne że snowbord jest najlepszy te skoki i obroty to jest co kocham...Jeżdże od 4 lat...Nogi po tym bolą ale co z tego frajda super....Zachęcam do uprawiania tego sportu
atri jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-04, 11:20   #20
noer
Raczkowanie
 
Avatar noer
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 316
GG do noer Send a message via Skype™ to noer
Dot.: Narty czy snowboard

ja jezdze na nartach od ok 8lat.. na desce tez jezdzilam jeden sezon ale szybko sie wycofalam bo stwierdzilam ze snowboard to nie to ) bardziej mnie pociagaja narty.
__________________

muzykiem jestem.

59-58-57-56-55-54-53-52-51-49

Télépopmusik - Breathe
noer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-06, 09:54   #21
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Narty czy snowboard

Moim zdaniem łatwiej się nauczyc na desce - mam tu też na myśli doszlifowanie jazdy.
Żeby na nartach się nauczyć jeździć czymś więcej poza pługiem, trzeba trochę potrenować i poćwiczyć.

Byłam na dwóch wyjazdach z instruktorem, widziałam, jak ludzie się uczyli i szkolili jeździć na jednym i na drugim, więc mówię na podstawie tego, co widziałam
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-07, 15:59   #22
LadyKeira
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 10
Dot.: Narty czy snowboard

Wg mnie najlepiej zacząć na nartach a potem na desce Zawsze można wybrać to i to ^^
LadyKeira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-29, 13:25   #23
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Narty czy snowboard

Ja rowniez mam dylemat wybieram się w styczniu na 7 dni w góry i nie wiem co wybrać narty czy snowboard wydaje mi się ze na nartach byłoby mi łatwiej, może 5 dni na nartach a ostatnie 2 na desce nie mam pojęcia okaże się na miejscu.
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-30, 11:09   #24
_kokoko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 25
Dot.: Narty czy snowboard

mi sie wydaje ze na nartach szybciej mozna cieszyc sie z jazdy - oczywiscie koslawo i plugiem etc, ale jest frajda i już drugiego-trzeciego dnia mozna sobie poradzic z jakims fajnym stokiem. A deska? trudno mi powiedziec, mielam deske na nogach moment, ale z opinii jezdzacych znajomych - pierwsze dni to nauka wstawania
_kokoko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-30, 13:32   #25
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Narty czy snowboard

Cytat:
Napisane przez _kokoko Pokaż wiadomość
mi sie wydaje ze na nartach szybciej mozna cieszyc sie z jazdy - oczywiscie koslawo i plugiem etc, ale jest frajda i już drugiego-trzeciego dnia mozna sobie poradzic z jakims fajnym stokiem. A deska? trudno mi powiedziec, mielam deske na nogach moment, ale z opinii jezdzacych znajomych - pierwsze dni to nauka wstawania
zalezy od indywidualnych predyspozycji ja na desce nie musialam uczyc sie wstawac - jakos robilam to intuicyjnie tak samo jak hamowanie najdluzej zajelo mi opanowanie skretu w prawo (jezdze z lewa noga z przodu) po 2-3 dniach nauki i zaciskania zebow () juz spokojnie zjezdzalam po takim 1200m stoku

za to ostatnio zamienilysmy sie dla jaj z kolezanka. ja jej dalam deske, ona mi narty. ja umialam jechac w bok, ale jak trzeba bylo skrecic to mi sie nogi zjezdzaly za to ona sie nawet wlasnie nie byla w stanie podniesc
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-30, 21:56   #26
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Narty czy snowboard

na nartach pojęłam szybciej, na desce próbowałam ale ciężko było i podejrzewam, że potrzebowałabym duuużo więcej czasu, żeby się nauczyć.
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-30, 23:00   #27
jakniejaktak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 13
Dot.: Narty czy snowboard

mi też ciężej bylo nauczyc sie na snowboardzie niz na nartach, ale ostatecznie sie udalo i teraz jezdze na zmiane, bo lubie i to i to i w sumie gdyby ktos kazal mi wybierac i zdecydowac sie na jedno to... nie wiem?
jakniejaktak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-15, 20:34   #28
xyolax
Zakorzenienie
 
Avatar xyolax
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 5 007
Dot.: Narty czy snowboard

Miałam doczynienia i z tym i z tym, ale jak napisała wyżej agatenka, na nartach zdecydowanie łatwiej jest się nauczyć jeździć (przynajmniej wg mnie), ale snowboard daje więcej przyjemności ;D

Co prawda nauka jazdy na snowboardzie zakończyła się dla mnie niezbyt przyjemnie, bo zerwanym więzadłem w kolanie to jednak miło moją przygodę z deską wspominam ;D
xyolax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-15, 21:18   #29
Enaffi
Wtajemniczenie
 
Avatar Enaffi
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 852
Dot.: Narty czy snowboard

A ja pamiętam swoja przygode z nartami jednym słowem masakra,po tym nieudanym starcie TŻ namowił mnie na snowboard i tak zostało po dwoch sezonach juz dobrze jeździłammiałam swojego osobistego instruktora.Własnie niedawno wruciliśmy ze stoku było super
Enaffi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-16, 20:15   #30
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Narty czy snowboard

A ja właśnie z nart wróciłam z Åre -Szwecja - piękne miejsce, pogoda mi dopisywala tylko w ostatni dzień było strasznie zimno ok -27 , to była moja pierwsza przygoda 6 dni na stoku coś niesamowitego !!!!
W pierwszy dzień wpadałam w krzaki przy każdym skręcie i hamowałam na barierkach Pod koniec dnia udawało mi się nawet zjechać bez upadków 2 dnia śmigałam po zielonym szlaku jak perszing bez upadku aż wszyscy się dziwili porównując do dnia pierwszego 3 dnia zaliczyłam już niebieski szlak, 4 i 5 zjechałam na wszystkich otwartych niebieskich szlakach w moim rejonie a na koniec dnia 6 zaliczyłam 2 razy szlak czerwony to było niesamowite. nie mogę sie doczekać kiedy ponownie trafie na stok, następnym razem mam zamiar wykupie lekcje z instruktorem Narty są niesamowite!!!
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-31 08:12:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:17.