Płyn Loxon 5% - pytanie. - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-08, 17:29   #361
Cytrynowa1
Raczkowanie
 
Avatar Cytrynowa1
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 165
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

U mnie nic nowego. Włosy sypią się nadal na potęgę. To już ponad 3 tygodnie. Byłam wczoraj u trychologa, badała mi włosy i skórę głowy microkamerą, ale nie będę się rozpisywać, wiele z tego sie nie dowiedziałam, w sumie tyle co u dermatologa, że na czubku głowy wyrasta mi najczęściej po jednym włosku z mieszka włosowego.

Natomiast co nowego się dowiedziałam, to fakt, że mam łojotokowe zapalenie skóry i zapchane mieszki włosowe. Kupiłam specjalną zieloną glinkę, która ma odblokować te zatkane mieszki.

Na jutro umówiłam się na prywatną wizytę u dermatologa, innego niż byłam, muszę dowiedzieć się czy nadal mam stosować Minovivax 5% bo boję się że podczas linienia stracę wszystkie włosy.
Cytrynowa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-10, 20:01   #362
Niespodzianka2017
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 8
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

U mnie dokładnie to samo ... włosy lecą jak szalone ... bardzo mnie to stresuje, nie mogę w nocy spać...
Niespodzianka2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-21, 20:07   #363
Cytrynowa1
Raczkowanie
 
Avatar Cytrynowa1
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 165
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Cytat:
Napisane przez Niespodzianka2017 Pokaż wiadomość
U mnie dokładnie to samo ... włosy lecą jak szalone ... bardzo mnie to stresuje, nie mogę w nocy spać...
Jak u Ciebie? Coś się poprawiło? U mnie chyba linienie ustępuje. Ostatnio leci mi dziennie 50-60 włosów, czyli baaardzo mało naprzeciw tego było! Zobaczymy co dalej. Stosuję nadal Minovivax 5%, tyle że nie raz dziennie, ale 2 razy. Odchodzę powoli od Alpicortu E stosuję go już tylko co kilka dni, wówczas Minovivax 5% używam raz dziennie.
Cytrynowa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-26, 15:22   #364
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Ja stosuje minovivax nieregularnie i znowu przy kąpieli nam pełna wannę włosów... ale. Ciężko mi zachować systematyczność na długo... owszem, kilka miesięcy Ok, ale potem zawsze się rozluźni,,,, i problem wraca ...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 13:30   #365
sysunia222
Raczkowanie
 
Avatar sysunia222
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 38
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Hej, jestem już 4 tygodnie po odstawieniu Loxonu. Tym samy tyle czasu na nowym specyfiku. Jestem w szoku, wypada mi znacznie mniej włosów niż po rocznej kuracji Loxonem. Owszem dalej jest ich trochę w zlewie po umyciu i rozczesaniu ale to ilość 1/4 z tego co było w najgorszym okresie. Nie chciałabym robić reklamy na forum, dlatego gdyby ktoś chciał pisać na priv. Dodam, że specyfik poleciła mi ciotka, która z powodu wypadania włosów była badana w klinice w Poznaniu i tam jej zalecili właśnie te preparaty. Niestety nie jest to najtańsze - miesięczna kuracja 209zł. Właśnie wczoraj zamówiłam na drugi miesiąc. Napisane jest, że trzeba minimum trzy miesiące. Potem mniejsza częstotliwość w ramach podtrzymania. W skład wchodzi szampon, kapsułki i serum. Myślę, by wstawić foto z ilością obecnie wypadających włosów, nie mam zdjęć z najgorszych okresów, ale jak liczyłam kiedyś było ich ponad 300 po umyciu plus widziałam włosy wszędzie, w brodziku, na łóżku, ubraniach, podłodze...
sysunia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 15:07   #366
Nevreo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Propecia dziala najlepiej. W przeciwienstwie do innych wymienionych tutaj, to jest tylko jeden licencjonowany w Wielkiej Brytanii i prawnych (które przesylaja poza granicami kraju) nie wymagaja wczesniejszego recepte (tylko szybkie konsultacje on-line) nadzieje, ze to pomaga Treated

Edytowane przez Nevreo
Czas edycji: 2017-12-06 o 16:22
Nevreo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 22:53   #367
monika88sdl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 4
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Hej. Mogalbyś mi podac nazwe tego preparatu, który polecasz?
monika88sdl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-19, 16:04   #368
apeeste
Przyczajenie
 
Avatar apeeste
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 10
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Gorąco polecam Loxon 5%. Wzbraniałam się przed nim parę lat, aż wreszcie doprowadzona do ostateczności zaczęłam stosować. Początkowo włosy wypadały masowo. Musiałam czyścić odpływ po każdym myciu, bo się zapychał.
Aktualnie, po 6 miesiącach stosowania, widzę sporą poprawę.
Przedziałek już nie jest tak bardzo widoczny (jak znajdę zdjęcia sprzed kuracji to je dołączę), pojawiły się krótkie włoski na całej głowie (najbardziej widoczne przy grzywce), no i odpływ już się nie zapycha
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG-0297.jpg (115,0 KB, 100 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG-0298.jpg (128,7 KB, 88 załadowań)
apeeste jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-29, 00:26   #369
Gr8Pio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 1
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Witam wszystkich, od dłuższego czasu mam problem z wypadaniem włosów, zwłaszcza w okolicach czoła, używałem L2% przez trochę ponad miesiąc, ale efekty były bardzo znikome (na zakolach pojawiło się kilka cieniutkich włosków) obecnie myślę nad zakupem L5% i tu też się zastanawiam, bo na chwilę obecną mam fryzurę na tzw "wikinga" (wycięte boki pas na czubku głowy) włosy są dosyć długie, ale jak nie mam ich zaczesanych do tyłu, to wygląda to naprawdę żałośnie, gdyż moja grzywką praktycznie składa się ze znikome ilości włosów, dlatego zastanawiam się czy by nie ściąć głowy na zero i wtedy zacząć używać preparatu.

Co o tym sądzicie? Lepiej włosy zostawić i czekać aż się wypełnią, czy lepiej zrobić to na "łyska" gdzie łatwiej będzie wmasować preparat?

Na koniec chciałbym jeszcze zapytać jak to w końcu jest z tym 5%? Jak kupowałem 2% to farmaceuta powiedział mi, że później można przejść na 5, ale muszę już mieć na to receptę, a czytając ten wątek zauważyłem, że niektórym z Was udało się kupić go bez recepty.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i życzę wszystkim szczęśliwego nowego roku
Gr8Pio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 19:50   #370
Cytrynowa1
Raczkowanie
 
Avatar Cytrynowa1
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 165
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Witam. Ja od razu miałam przepisany Loxon 5% (konkretnie jego zamiennik) i sądzę, że nie ma znaczenia od jakiego % się zacznie. W aptece bez recepty można zakupić Loxon 2% aczkolwiek mi udało się kupić także 5% więc zależy kto sprzedaje.
Jak pisała koleżanka powyżej, używając Loxonu trzeba brać pod uwagę linienie. U mnie trwało bardzo długo i pozbyłam się mnóstwa włosów, ale po czasie linienia włosy wreszcie przestały wypadać (tzn. wypadają w normalnych ilościach) i wyrastają nowe. Polecam.
Cytrynowa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-21, 10:10   #371
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Przeczytałam cały watek i ręce mi opadają.
Ja widzę, ze niektóre osoby to myślą, ze posmarują sie czymś raz, albo trzy i to im w magiczny sposób zadziała.
Dbanie o urodę to systematyczność.
Tak jak mycie zębów.
Cykl życia włosa to 7 długich lat. I jesli czlowiek nie wyksztalci sobie odpowiedniej rutyny, to w niektórych przypadkach proponowałabym od razu ogolenie głowy na łyso.
Owszem, loxon nieco upierdliwy jest w poczatkach stosowania, ale posmarowanie czymś głowy przed snem, co zajmuje 2 minuty, to nie jest jakieś ogromne wyrzeczenie.
To samo z suplementacja. Co to za wysiłek lub wyrzeczenie wziąć ta cholerna tabletkę po posiłku?
Z kolei laski, które się nakręcają i "nie mogą w nocy spać" z powodu włosów, najpierw przełożyłabym przez kolano, a potem wysłała na oddział onkologiczny dla dzieciw ramach zrównoważenia priotytetow życiowych.
Ja mam na glowie najgorsza możliwą mieszankę. Wlosy sa cienkie jak u dziecka, glowa mi sie przetluszcza, a nawet bardziej niz przetluszcza to poci, myc wlosy trzeba dzien w dzien, zwlaszcza jesli sie trenuje, na dodatek mieszek jest nadwrazliwy na DTH - na NORMALNY poziom hormonow i jeszcze w dodatku mam Hasimoto.
Co do tekstow o hormonach tu - to , ze macie niski testosteron, to nie oznacza, ze nie macie lysienia androgynowego - mieszki wlosowe moga byc nadwrazliwe i normalny a nawet niski poziom hormonów to nie znaczy,niski poziom testosteronu ze dth nie zatruwa mieszka włosowego.
To samo z tarczyca - TSH 4 u mlodej dziewczyny to NIE JEST normalny poziom, to nie jest norma dla 20-paro czy nawet 30 latek!!!
Fakt faktem, znalezienie dobrego endo to challenge, sama mialam przyjemnosc z pania doktor ktora stwierdzila, ze nie bedzie mnie leczyc, bo to nie ma sensu, ze bedzie mnie leczyc tylko, gdybym zaszla w ciaze, a kiedy jej powiedzialam, ze nie chce miec dzieci to jej reakcja byla co najmniej taka , jakbym powiedziala ze zjadlam niemowlaka na sniadanie... ale, mamy wolny rynek, jak jeden lekarz nie radzi sobie z problemem, to sie idzie do kolejnego.
I jeszcze jedno - jak Wy liczycie te wlosy co Wam wypadaja?
I po co? Zeby sie stresować i nakręcać? Na pewno przy wysokim poziomie kortyzolu wyrosnie Wam cale stado wlosow... Liczy sie to co sie dzieje na skalpie - sa nowe baby hairs, czy ich nie ma, rosną z nich dojrzale włosy czy tez nie.
A nie liczenie włosów na sitku...
Pierwsza zasada przy wypadaniu wlosow jest pojscie na badania krwi. Sprawdzacie co sie dzieje z hormonami i z pierwiastkami sladowymi. WAZNY JEST MOMENT CYKLU - i nalezy sie lekarza dopytac kiedy dokladnie dany poziom i jakiego hormonu KIEDY zbadac.
Do dermatologa czy endo idzie sie juz z kompletem badan. Wazna jest dieta. Większość kobiet ktore znam je jak wroble, zamiast jesc normalnie i sie ruszac. Pomijam, ze ruch jest tez bardzo ważny jeśli chodzi o krążenie - a bez dobrego krążenia na głowie nic nie będzie rosło, bo tkanki w tym skora głowy musza być odżywione i dotlenione. Bardzo wiele z nas ma słabe krążenie. Dlatego jest ważny masaż głowy zarówno manualnie, jak i szczotka. Loxon tez działa poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych.
Jeli sie polaczy odpowiednia suplementacje - cos na obnizenie dth, dobre tabletki z pierwiastkami sladowymi, dobra dieta bogata w bialko, ruch, masaz, zrownowazenie poziomu hormonow, dbanie o skalp, odpowiednie nawodnienie organzmu i wysypianie sie i unikanie stresu polaczone z odpowiednia pielegnacja - szampon, wcierka, maska, jesli sie zabezpiecza wlosy przed snem, zeby sie nie kruszyly, to w zasadzie nie ma takiej sily zeby one nie rosly.
Tylko trzeba to robic dzień po dniu, dzień po dniu, systematycznie miesiącami, latami i NA ZAWSZE. W magiczny sposób włosy Wam nie odrosną.
A i jeszcze jedno, co to za problem ze wlosy na twarzy? To nie mozna tego wydepilowac? Jakby mi ktos dla do wyboru geste mocne wlosy i brode, a mysi ogon i idealnie gladka twarz to jednak wole to pierwsze :P
P.S. Swoja droga jedyny szampon ktory ma udowodnione dzialanie przeciw wypadaniu wlosow i uzupelnia dzialanie loxonu to nizoral.
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.

Edytowane przez mylady21
Czas edycji: 2018-05-21 o 10:33
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-21, 11:14   #372
476bc3dbac029ec3a9e93a7df5eb47c70ae0ad31
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 313
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

"Przeczytałam cały watek i ręce mi opadają.
Ja widzę, ze niektóre osoby to myślą, ze posmarują sie czymś raz, albo trzy i to im w magiczny sposób zadziała.
Dbanie o urodę to systematyczność. "

To szybko się irytujesz

Loxon i Alopexy to jedyne dwa środki, które mi po 3miesięcznym stosowaniu zaczęły pomagać. Wcześniej próbowałam wszystkiego łącznie z długą suplementacją wszelkimi witaminami i minerałami.

Ale co z tego, że pomaga, skoro po pierwsze nie mogę normalnie brać prysznica wieczorem, co mi rozp*rza dzień i po drugie środki te powodują o mnie niesamowity łupież. To jest taki łupież jakiego w życiu wcześniej nie miałam. I jest bardzo widoczny choćbym szczotkowała godzinami.

Więc idziesz na rozmowę o pracę. Przed nią w łazience sprawdzasz, czy wszystko jest ok. Po wyjściu odkrywasz, że miałaś łupież na włosach i zastanawiasz się, czy pracy nie dostałaś przez swoje odpowiedzi czy prezencję.

Ja teraz dałam sobie spokój z tymi dwoma środkami, bo wolę żyć niż mieć ładne włosy.

Edytowane przez 476bc3dbac029ec3a9e93a7df5eb47c70ae0ad31
Czas edycji: 2018-05-21 o 11:16
476bc3dbac029ec3a9e93a7df5eb47c70ae0ad31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-21, 11:20   #373
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Branie euthyroxu rano, czekanie pól godziny żeby zjeść śniadanie to dopiero rozpieprza dzień
Albo branie insuliny, jak ktoś ma cukrzyce. To naprawdę nie są jakieś wielkie wyrzeczenia.
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-21, 11:55   #374
476bc3dbac029ec3a9e93a7df5eb47c70ae0ad31
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 313
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Branie euthyroxu rano, czekanie pól godziny żeby zjeść śniadanie to dopiero rozpieprza dzień
Albo branie insuliny, jak ktoś ma cukrzyce. To naprawdę nie są jakieś wielkie wyrzeczenia.
Czy ty się z całym szacunkiem dobrze czujesz? Porównaj to łysienie jeszcze do amputacji ręki albo poruszania się na wózku inwalidzkim.

Niektórzy nie mają wyboru i lekarstwa brać muszą. Wszyscy pozostali mają wybór. I mają prawo narzekać jak mają ochotę.

Jak ci się nie podoba to wyjdź sobie na słońce zamiast ludziom pisać, że cię irytują, bo ludzie mają twoje odczucia w pewnej części ciała
476bc3dbac029ec3a9e93a7df5eb47c70ae0ad31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-21, 12:50   #375
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

[1=476bc3dbac029ec3a9e93a7 df5eb47c70ae0ad31;8370205 1]Czy ty się z całym szacunkiem dobrze czujesz? Porównaj to łysienie jeszcze do amputacji ręki albo poruszania się na wózku inwalidzkim.

Niektórzy nie mają wyboru i lekarstwa brać muszą. Wszyscy pozostali mają wybór. I mają prawo narzekać jak mają ochotę.

Jak ci się nie podoba to wyjdź sobie na słońce zamiast ludziom pisać, że cię irytują, bo ludzie mają twoje odczucia w pewnej części ciała [/QUOTE]
Jak i ja Twoja opinie. Post jest mocny, nie żebys Ty sie wymadrzala, albo, zebym ja dawala ujscie mojej ïrytacji", po to, żeby uświadomić niektórym, ze to wlasnie nie jest amputacja reki i z pewnymi niedogodnościami można sobie poradzić. A nie załamywać ręce, nie spać po nocy i dzień w dzień liczyć włosy na sitku albo na szczotce. Trzeba walczyc, a ta akurat walka ani trudna, ani skomplikowana nie jest wymaga tylko cierpliwosci i dyscypliny.
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-14, 19:43   #376
wiolka1357
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 477
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Jaki to preparat na wlosy?
wiolka1357 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-22, 13:52   #377
AlicjaWege
Przyczajenie
 
Avatar AlicjaWege
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 11
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Witajcie, ja mam bardzo dobre doświadczenie z Loxonem. Od około 21-ego roku życia zaczęły mi się mocno przerzedzać włosy na przedziałku. Dodam, że od 15-go roku życia jestem wegetarianką. Porobiłam badania hormonów, dermatologiczne, żelazo i wiele innych i wszystko było ok. Trycholog stwierdził w końcu, że to łysienie androgeniczne. Próbowałam różnych szamponów, odżywek itd. ale bez większego rezultatu. Fryzjerka zasugerowała Loxon 2%. Zaczęłam stosować, efekt był widoczny po 3-4 miesiącach. Używałam go wiele miesięcy ale później musiałam przerwać ze względu na ciążę. Jakimś cudem po ciąży stan włosów nie był taki zły. Końcem zeszłego roku włosy zaczęły wypadać na potęgę, końcem wiosny był dramat. W czerwcu wróciłam do Loxonu, tym razem 5%, który już nie jest na receptę. We wrześniu już mogłam odłożyć mikrowłókna do tuszowania prześwitów (Avenis - https://www.avenis-promocja.pl/ - świetnie ratują sytuację, gdy się czeka na efekty Loxonu). Teraz włosy są na tyle gęste, że mogę je dowolnie ułożyć. Nie zauważyłam żadnych efektów ubocznych Loxonu. Naprawdę warto spróbować, mnie Loxon już drugi raz wyciągnął z opresji. Co prawda wcieranie go 2xdziennie na skalp jest uciążliwe, pozostawia na moich włosach siwy sztywny nalot i trzeba koniecznie co dziennie myć włosy, ale warto.
AlicjaWege jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-09, 20:36   #378
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Dziewczyny, ja jestem załamana, nie mogę przestać płakać.

Zrobiłam sobie zdjęcie, bo coś mi nie pasowało, jak się oglądałam w lustrze przy myciu twarzy i na środku głowy mam łysą dziurę, włosy są strasznie przerzedzone, w porównaniu ze stanem przed tego całego koszmaru, mam o połowę włosów mniej.

Nie wiem już co robić. Mam alergię na pleśnie i grzyby, której nabawiłam się w poprzedniej pracy.

W wcześniej dwa razy przechodziłam leczenie u dermatologa i było w miarę ok, a teraz nie wiem co napisać nawet taki koszmar, zaczynam się wstydzić przebywać wśród ludzi. :-(

Od września się leczę, stosowałam alpricol - faktycznie widzę poprawę z przodu, ale w pozostałej części głowy efektu nie było, więc został mi przepisany loxon 5% , stosuje go od listopada, włosy znowu wypadają garściami, nie widzę żadnych nowych włosków nic.

Pewnie będę musiała znowu pójść do lekarza, na ostatniej wizycie już było mówione, że jak ie pomoże loxon to wchodzą środki doustne. Z tym, że ja już zażywam leki na stałe z powodu innych problemów z zdrowiem i mało realne żeby dało się je połączyć z czymś innym.

Czy jest jeszcze jakaś nadzieja, że loxon zadziała? Czytałam, że trzeba czekać 3-4 miesiące na efekty, ale u mnie już będzie połowa 3 miesiące, a włosy dalej lecą i mam już łysinę na Boga.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-14, 11:50   #379
AlicjaWege
Przyczajenie
 
Avatar AlicjaWege
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 11
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Witaj niv, nie chcę Cię martwić, ale przypuszczam, że jeśli po 3 miesiącach stosowania Loxonu włosy nadal wypadają a poprawy nie widać, to może w Twoim przypadku Loxon nie dać pożądanych efektów....

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Mnie jeszcze pomogła placenta, ampułki do wcierania na skalp co 2-3 dni. Efekt był świetny. Nie utrzymał się jednak dłużej niż 6 m-cy, gdyż dostałam anemii i włosy poleciały. Ale kto wie, być może gdybym nie miała anemii, to włosy by się utrzymały... próbowałaś placenty?
AlicjaWege jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-19, 13:45   #380
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Cytat:
Napisane przez AlicjaWege Pokaż wiadomość
Witaj niv, nie chcę Cię martwić, ale przypuszczam, że jeśli po 3 miesiącach stosowania Loxonu włosy nadal wypadają a poprawy nie widać, to może w Twoim przypadku Loxon nie dać pożądanych efektów....

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Mnie jeszcze pomogła placenta, ampułki do wcierania na skalp co 2-3 dni. Efekt był świetny. Nie utrzymał się jednak dłużej niż 6 m-cy, gdyż dostałam anemii i włosy poleciały. Ale kto wie, być może gdybym nie miała anemii, to włosy by się utrzymały... próbowałaś placenty?

Kiedyś dawno temu, ale nie było żadnych efektów, jak dla mnie to bardzo słaby produkt.

Najwyżej będę łysa, już nic na to nie poradzę.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2019-01-19 o 13:49
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-08, 08:33   #381
Joawia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 8
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Hej,

Ja stosuje minoxidil a dokładnie preparat o innej nazwie, ale skład to właśnie minoxidil 5%. Nie będę pisać, który bo nie chce żeby ktoś pomyślał , że tu robię kryptoreklamę.

Włosy wypadają mi jakieś 20 lat, zaczęło się w liceum i tak w mniejszy/ większym stopniu było przez te wszystkie lata. Próbowałam oczywiście tryliarda kuracji ,ale nic mi znacząco nie pomagało. Dodam jeszcze , że mam PCOS i z tego powodu miałam hirustycuzm- ale tego problemu pozbyłam się przez depilacje laserową. W każdym razie bardzo się wstrzymywała przed kuracją z minoxidilem bo mnie odstraszały te wszystkie zle opinie w necie i potencjalne skutki uboczne, ale w końcu byłam bardzo zdesperowana, bo na głowie miałam prześwity i bardzo mi już było wszystko jedno. No i ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że mi ten demonizowany minoxidil bardzo pomógł. Faktycznie po jakiś 3 tygodniach włosy wypadały trochę więcej- ale to nie było nic gorsze niż i tak już się z moimi włosami działo. Potem z dnia ba dzień to ustało po jakiś 2 tygodniach i potem włosów wypadało mi może 3-10 przy myciu i czesaniu. No i teraz po 10 miesiącach mam „normalne” włosy- prześwitów brak i można je nawet zapuścić.

Problemy, które miałam przez ten czas to na początku było więcej łupieżu i swędziała mnie skóra głowy, wtedy przerywałam stosowanie na jedna noc i nakładałam maseczkę na skórę głowy - to łagodziło podrażnienia. Potem już było ok.

Po 7 miesiącach na podbródku pojawiły się ciemniejsze włoski - ale wiedziałam, ze tak może się stać wiec mnie to nie zdziwiło. Usunęłam je laserowo i spokój. Z dwojga złego wole mieć pare włosów na twarzy do depilacji niż łyse placki na głowie. No i chyba tyle.

Planuje używać minoxidilu stale.

Żałuje , że nie zaczęłam tego stosować wcześniej tylko szukałam jakiś terapii alternatywnych typu oleje sesa, kozieradki, jantary, olejowanie etc: niestety jak się ma androgenowe wypadanie włosów to te metody nie pomogą.

Wspomagająco biorę stale palmę Sabałową 500mg dziennie/ jako bloker DHT.
Joawia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-08, 20:54   #382
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Cytat:
Napisane przez Joawia Pokaż wiadomość
Hej,

Ja stosuje minoxidil a dokładnie preparat o innej nazwie, ale skład to właśnie minoxidil 5%. Nie będę pisać, który bo nie chce żeby ktoś pomyślał , że tu robię kryptoreklamę.

Włosy wypadają mi jakieś 20 lat, zaczęło się w liceum i tak w mniejszy/ większym stopniu było przez te wszystkie lata. Próbowałam oczywiście tryliarda kuracji ,ale nic mi znacząco nie pomagało. Dodam jeszcze , że mam PCOS i z tego powodu miałam hirustycuzm- ale tego problemu pozbyłam się przez depilacje laserową. W każdym razie bardzo się wstrzymywała przed kuracją z minoxidilem bo mnie odstraszały te wszystkie zle opinie w necie i potencjalne skutki uboczne, ale w końcu byłam bardzo zdesperowana, bo na głowie miałam prześwity i bardzo mi już było wszystko jedno. No i ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że mi ten demonizowany minoxidil bardzo pomógł. Faktycznie po jakiś 3 tygodniach włosy wypadały trochę więcej- ale to nie było nic gorsze niż i tak już się z moimi włosami działo. Potem z dnia ba dzień to ustało po jakiś 2 tygodniach i potem włosów wypadało mi może 3-10 przy myciu i czesaniu. No i teraz po 10 miesiącach mam „normalne” włosy- prześwitów brak i można je nawet zapuścić.

Problemy, które miałam przez ten czas to na początku było więcej łupieżu i swędziała mnie skóra głowy, wtedy przerywałam stosowanie na jedna noc i nakładałam maseczkę na skórę głowy - to łagodziło podrażnienia. Potem już było ok.

Po 7 miesiącach na podbródku pojawiły się ciemniejsze włoski - ale wiedziałam, ze tak może się stać wiec mnie to nie zdziwiło. Usunęłam je laserowo i spokój. Z dwojga złego wole mieć pare włosów na twarzy do depilacji niż łyse placki na głowie. No i chyba tyle.

Planuje używać minoxidilu stale.

Żałuje , że nie zaczęłam tego stosować wcześniej tylko szukałam jakiś terapii alternatywnych typu oleje sesa, kozieradki, jantary, olejowanie etc: niestety jak się ma androgenowe wypadanie włosów to te metody nie pomogą.

Wspomagająco biorę stale palmę Sabałową 500mg dziennie/ jako bloker DHT.
hej, masz może fotki przed rozpoczęciem kuracji i aktualne?
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-08, 22:55   #383
Artur_Kierach
Przyczajenie
 
Avatar Artur_Kierach
 
Zarejestrowany: 2020-04
Lokalizacja: Warszawa/Wrocław
Wiadomości: 4
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Dobry wieczór! Każdy pacjent jest inny, trudno zatem skutecznie leczyć wypadanie włosów bez konsultacji i zapoznania się z przypadkiem. Zachęcam do wizyty na moim blogu about-hair, który w całości jest poświęcony włosom - pielęgnacja, wypadanie, przeszczep. Pozdrawiam, lek. Artur Kierach
Artur_Kierach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-14, 14:03   #384
DabrowskaEdytaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 6
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Osobiście po tym płynie żadnej różnicy nie zauważyłam, zaczęłam używać toniku hair medic, o którym wcześniej koleżanka mi powiedziała. On do najtańszych nie należy ale jest skuteczny nie żałuję, że zaczęłam go używać. Od zawsze miałam długie włosy i przestraszyłam się że je utracę.. Facet bez włosów to jeszcze przejdzie.. ale kobieta.. Niejedna by się załamała.
DabrowskaEdytaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 17:47   #385
Joawia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 8
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Hej, mam zdjęcia

Zdjęcia przed :
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg C437D5D5-2B64-4D16-8D38-2A38D2ADC74C.jpeg (448,9 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg EE55F51F-93B8-4116-AA68-CA76CC0FCD69.jpg (132,6 KB, 36 załadowań)
Joawia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-16, 17:58   #386
Joawia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 8
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Zdjęcia po 10 miesiącach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 622BE33A-9C53-4EEA-B74D-72E4BC6790CD.jpg (70,5 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg 13C48839-B940-467D-A6EB-926B84FDDF10.jpeg (14,8 KB, 36 załadowań)
Joawia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-17, 15:19   #387
Joawia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 8
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

I jeszcze dwa, bardziej z frontu (przed rozpoczęciem kuracji)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg C882F5F1-86BC-4C6E-86E6-8C1996A37C64.jpeg (152,5 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg 2E985713-C2C8-429B-9FF1-32D0C279DB62.jpeg (10,0 KB, 27 załadowań)
Joawia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-17, 18:25   #388
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Cytat:
Napisane przez Joawia Pokaż wiadomość
Zdjęcia po 10 miesiącach
Wow, świetna zmiana!!! Piękne włosy A podeślesz mi proszę na priv link do palmy sabalowej którą bierzesz?
Loxon 5% stosujesz raz dziennie, tak?
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-17, 20:03   #389
Joawia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 8
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Stosuje dokładnie Alopexy 5% - jest na receptę. W zasadzie to to samo co Loxon i wszystkie inne z minoxidilem (Rogaine, Piloxidil) . Stosuję wieczorem, przed snem. Na początku starałam się 1ml, ale ciężko mi było rozprowadzić na całej głowie , więc zwiększyłam dawkę do 2-2,5ml. Dermatolog powiedział, że mogę. Rano myję włosy - raczej codziennie, chociaż zauważyłam, ze rano nie mam tłustych włosów - mimo, że wszyscy piszą, że minoxidil wzmaga przetłuszczanie.

Palmę Sabałową biorę z Swansona. Dobrze jest tez zbadać Ferrytyne- jeśli jest poniżej 50 jednostek włosy będą wypadać i nic nie pomoże - ja miałam właśnie równe 50... od tego czasu staram się pilnować żelaza i ferrytyna skoczyła mi do 70jednostek- a tyle potrzeba by włosy odrastały.
Joawia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-05, 18:41   #390
AgaG1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 16
Dot.: Płyn Loxon 5% - pytanie.

Hej! Mam pytanie do dziewczyn ktore doswiadczyly nadmiernego owlosienia po stosowaniu loxonu. Czy po zaprzestaniu uzywania problem zniknal? Dopiero zaczynam przygode z tym preparatem i strasznie boje sie o ten skutek uboczny.
AgaG1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-22 13:57:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:57.