mąż mnie nie szanuje - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-14, 16:56   #31
fajna babka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11
Dot.: mąż mnie nie szanuje

Czytam i wracam do książki "Dlaczego mężczyźni kochają zołzy", bo muszę sobie jakoś radzić Wiem, że to nie jest rozwiązanie.
Dodam, że mój mąż bardzo dba o pozory. Przy ludziach jest miły i czarujący. Osobom , którym opowiedziałam kilka rzeczy, trudno było uwierzyć.
Dłuuuugo milczałam, a moje milczenie i lojalność wobec niego sprawiały, że czuł się bezkarny. Może rozwiązaniem byłoby otworzyć się i zacząć mówić? Może następnym razem pomyślałby zanim coś powie lub zrobi?
Nie jest takie proste rozstać się, bo jest dziecko związane z ojcem...
fajna babka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-14, 21:52   #32
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: mąż mnie nie szanuje

Cytat:
Napisane przez fajna babka Pokaż wiadomość
Czytam i wracam do książki "Dlaczego mężczyźni kochają zołzy", bo muszę sobie jakoś radzić Wiem, że to nie jest rozwiązanie.
Dodam, że mój mąż bardzo dba o pozory. Przy ludziach jest miły i czarujący. Osobom , którym opowiedziałam kilka rzeczy, trudno było uwierzyć.
Dłuuuugo milczałam, a moje milczenie i lojalność wobec niego sprawiały, że czuł się bezkarny. Może rozwiązaniem byłoby otworzyć się i zacząć mówić? Może następnym razem pomyślałby zanim coś powie lub zrobi?
Nie jest takie proste rozstać się, bo jest dziecko związane z ojcem...
Ja bym się tego bała. On się raczej nie zmieni, a jeśli ma rzeczywiście złe wzorce w rodzinie, to mogłoby się to dla Ciebie skończyć nawet pobiciem.

Małżeństwo nie polega na przetrwaniu tak jak napisałaś w poprzedniej wiadomości. A że dziecko związane jest z ojcem? Nie ono pierwsze i nie ostatnie. Lepiej, żeby znało ojca jako dobrego człowieka i spotykało się z nim raz na jakiś czas niż żeby zapamiętało go jako kawał drania. Nie chodzi mi o to, żeby Twojego męża "wybielić" w oczach dziecka, ale jeśli będzie ono patrzeć na to, jak Twój mąż traktuje Ciebie może przejąć te wzorce i tak samo traktować innych.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 10:40   #33
ramona28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 222
Dot.: mąż mnie nie szanuje

U nas niestety było podobnie.Przed ślubem mąż był cudowny, po ślubie się zmienił. Sama starałam się być dla niego miła ale on tego nie doceniał. Potem zagroziłam mu ,ze odejdę i to nim wstrząsnęło. Wybraliśmy sie na terapię dla par i obecnie pracujemy nad swoim związkiem. Mam nadzieję,że dalej będzie tak jak jest. Najważniejsze w komunikacji jest dialog oraz szacunek. Na stronie jest artykuł o tym: xxx . Proponuję sobie poczytać.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-11-25 o 15:44 Powód: Link.
ramona28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 11:44   #34
ramona28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 222
Dot.: mąż mnie nie szanuje

Generalnie trzeba walczyć o miłość - bo małżeństwo do czegoś zobowiązuje.
ramona28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-13, 09:36   #35
viva
Zadomowienie
 
Avatar viva
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 953
Dot.: mąż mnie nie szanuje

Cytat:
Napisane przez luba1 Pokaż wiadomość
chyba byłąm trochę zaslepiona przed ślubem


Pewnie ślub miał go zmienić, albo żyłaś w swoim własnym wyimaginowanym swiecie - tak czy inaczej brak dojrzałości.
Moim zdaniem to Ty mu już wcześniej na ten brak szacunku musiałaś pozwalać, skoro wyszłaś za takiego człowieka. To może przestań mu pozwalać.
__________________
Najpiękniejsza we wsi.
viva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-13, 11:05   #36
Jusiajusia1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4
Dot.: mąż mnie nie szanuje

Znam już odpowiedź mojego męża: przestań pierd... głupoty bo profil filozofci się włącza. Patrz na siebie itp. Itd.
Jusiajusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-10, 16:17   #37
fajna babka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11
Dot.: mąż mnie nie szanuje

Jestem w trakcie bardzo trudnego rozwodu. Wiedziałam,że nie będzie łatwo, ale że okaże się aż taką gnidą, to nie sądziłam...
Teraz już wiem,że jestem ofiarą przemocy psychicznej, a on klasycznym przemocowym narcyzem. Po jego wyprowadzce w lipcu 2107 roku odżyłam ja i odżyło dziecko. Jestem inną osobą. Ale jeszcze przede mną dużo pracy nad sobą, bo lata przemocy zrobiły swoje.
Jeśli mogę komuś coś radzić, to nie bójcie się i szukajcie pomocy fachowej.
Życzę wszystkim miłości i szacunku
fajna babka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-10 16:17:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:41.