Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-20, 17:43   #4201
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII


Pozwalam sobie zaglądać tu do Was co jakiś czas
Fajne są te projekty, o których piszecie, może powinnam zastosować jakiś do rzeczy, które mi zalegają, żeby je w końcu zużyć?

Co do Biolove, to jakoś mi nie podeszły ich produkty. Może mus do ciała jest jeszcze w miarę spoko, ale dla mnie i tak ciut za tłusty, to cała reszta, która miałam i mam dalej (żel pod prysznic, masełko do ust i krem do rąk) to porażka. Cieszę się, że kupiłam je tylko raz, jak swego czasu tutaj bodajże wszystkie zamawialysmy
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 17:00   #4202
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII

Cytat:
Napisane przez AnulaQa Pokaż wiadomość
A widzisz jaki ze mnie cwaniak, szyfrem piszę.
Buszując po internetach... zapewne w poszukiwaniu, super okazji promocyjnych natrafiłam na filmik o Projekcie Zero (coś jak Projekt Denko- Project Pan, tylko dot. kolorówki) Polecam zajrzeć na kanałAldony Anny (autorki projektu, która swój pomysł w dużej mierze oparła na Project Pan, BTW świetna dziewczyna), ona to jakoś spójnie wyjaśnia, ja mam z tym problemy, hahaha.
Ogólnie rzecz biorąc typujemy 5 kosmetyków z kolorówki, które chcemy i które mamy szansę zużyć, które leżą gdzieś zapomniane w czeluściach toaletki, albo które oszczędzamy na czarną godzinę, bo tak nam ich szkoda, itp. itd. Co miesiąc, robimy sobie rachunek sumienia i oceniamy postępy zużyć. Jeśli uda nam się wykończyć kosmetyk, na jego miejsce wskakuje kolejny. I tak przez 12 miesięcy z możliwością bezterminowego przedłużenia. Aaaa i jak to w kartach, dobieramy do 5 (szt). Oczywiście nie musimy używać tylko tego, wiadomo... projekt ma być pomocny a nie zrażający, ale w główniej mierze skupiamy się na wytypowanych produktach.

A Projekt 19 (on w sumie to się jakoś inaczej nazywa, ale kto by to wszystko spamiętał ) polega na wybraniu pośród swoich kosmetyków tych które chcemy, mamy szansę, powinnyśmy itp, itd. zużyć lub dążyć do zużycia, poznania itp. w roku 2019 w ilości szt.19.

U mnie akurat to się zazębia, tzn, produkty wybrane do Projektu 19 w pierwszym rzucie trafiają do Projektu Zero Projekt Zero jest u mnie częścią składową Projektu 19)

Projekt zero i 19 dot. kolorówki, ale wiadomo można przenieść i na inne rejony.

O ludzie...
Strasznie zapracowana jestem.
W tylu ambitnych projektach tego roku uczestniczę.

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Co do pielęgnacji to mogę się Wam pochwalić, że od pół roku niczego nie kupiłam ( ^no dobra, wyłączając kalendarze adwentowe, ale wiecie, tam to głównie miniaturki, nie liczę też gratisów czy drobnych prezentów). Korzystam z zasobów, które posiadam.
Natchniona postem Iwony policzyłam swoje szampony i uwaga, uwaga. Jesteście na to gotowe?
Nie słyszę!!!
No dobra, nie będę Was dłużej trzymać w niepewności.

Dwa (jeden w użyciu i jeden w zapasie- chłodzi się w garażu, hahahaha)
plus jedna miniaturka.

---------- Dopisano o 12:37 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------

Widziałam też grupę na fb zajmującą się denkowaniem kolorówki. Ogólnie mówiąc, bo zapewne nie jest to jedyne zajęcie dziewcząt w życiu.
Jeśli macie ochotę wrzucam link.

project pan polska
https://www.facebook.com/groups/projectpanpolska/
Dzięki za obszerną odpowiedź, teraz rozumiem oglądam Aldone, bardzo lubię ten kanał jest tak inny w stosunku do kanałów gdzie jest co chwilę haul, grwm i dziewczyny już same nie wiedzą jakie kosmetyki maja i co używały. A grupę na fb polecam, dopiero się rozkręca, mam nadzieję że szybko się rozrosnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 21:44   #4203
MOgrama
Zadomowienie
 
Avatar MOgrama
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 016
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII

Hej,

z uwagi na to że w tym miesiącu wykończyłam 4 z 5 produktów z projektu 0 dobrałam już nowy zestaw, został jedynie cień z inglota. Odeszło 6z12 w 3 miesiące.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg grudzien 2018.jpg (81,8 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg styczeń 2019.jpg (88,7 KB, 45 załadowań)
MOgrama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-21, 23:17   #4204
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII

Cytat:
Napisane przez fehn Pokaż wiadomość
Dobre na wojnie będziemy piekne i zadbane


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gorzej jak nie będzie ich wtedy kiedy używać chyba, że balsamami bedziemy pistolety smarować
Cytat:
Napisane przez MOgrama Pokaż wiadomość
=

Mam problem z określeniem denka w paletach : np głupie trio bronzer zdenkowalam, rozswietlacz też i został róż do tego dość średni. Ręka korci by wyrzucić ale z drugiej strony powinnam zużywać te kosmetyki a nie wyrzucać bo się nie nauczę myśleć na tych zakupach.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja takie produkty co mi nie pasują oddaje siostrze. A jeśli jej nie pasują to idą do kosza. Nie ma sensu się męczyć.

---------- Dopisano o 00:17 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:59 ----------

Co do kanału Aldony to mój zachwyt nią dobiega końca chyba powoli. Nie lubię oglądać o rzeczach do których nie mam dostępu.
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 08:34   #4205
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII

hej dziewczyny wracam optymistycznie: z 26 szamponów zużyłam-skończyłam 2 sztuki! bo było mało i zużyłam na cele gospodarcze, jakoś mi nie podpasowały.
mam 24sztuki, a nie sorki dokupiłam 1 schauma, ale kosztował na wyprzedaży 2,89zł za 400ml
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 16:15   #4206
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII

Jednak zmieniałam zdanie i też wezmę udział w skończeniu 19 a właściwie 20 produktów do końca 2020 roku. 20 bo nie mogłam się zdecydować i 1 kosmetyk jest nadprogramowo... Wytypowane produkty:
1,2,3- Podkład Maybelline Afinitone, Golden Rose Total Cover, Skin
79 Orange
4,5,6-Puder Ecocera, Bourjois HM, Golden Rose Long wear finishing
powder
7 Żel do brwi Lovely
8,9,10- Bronzer Kobo, My secret, Hean
11 Baza pod cienie Inglot
12 Eyeliner golden rose
13 Korektor Sephora
14,15,16,17 Kredki- biała catrice, brązowa WnW, brązowa Miss
Sporty, do ust Miss Sporty
18 róż lovely
19 Trio cienie sensique
20 Korektor Mayblelline Fit me

Ktoś jeszcze bierze udział w projekcie i się nie przyznał? Jestem ciekawa jakie produkty wytypowałyście do projektu
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-22, 18:10   #4207
MOgrama
Zadomowienie
 
Avatar MOgrama
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 016
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII

Wytypowałam i ja. U mnie do projektu 19 trafiły produkty trudne, zapomniane, które by jeszcze leżały i leżały gdzieś na końcu szafki z kosmetykami. Nie mogę powiedzieć, że ich nie lubię , ale swoją świetność w mojej kosmetyczce mają już za sobą mam nadzieje, że uda nam się pożegnać w tym roku Jest to trudny zestaw i trudne zadanie, ale te kosmetyki nie dostałyby innej szansy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190121_213957.jpg (113,1 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190121_220121.jpg (98,8 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190121_220814.jpg (148,8 KB, 54 załadowań)
MOgrama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-24, 10:08   #4208
kjd3
only smart shopping
 
Avatar kjd3
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 6 829
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII

I kolejne zużycia: micel Tołpa (big!) i maseczka Clochee.


Kolorówki nie mam w nadmiarze, nie przyłączę się więc do Waszych ambitnych projektów .
__________________

kjd3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-25, 22:29   #4209
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII

Cytat:
Napisane przez kjd3 Pokaż wiadomość
I kolejne zużycia: micel Tołpa (big!) i maseczka Clochee.


Kolorówki nie mam w nadmiarze, nie przyłączę się więc do Waszych ambitnych projektów .
A ja niestety mam. A nowa mnie dziś kusi.
W zużyciach mam w sumie samą pielęgnację i higienę/demakijaż.
Chyba jedyne co mi wkrótce z kolorówki wpadnie to podkłady i korektory. No i może jakiś tusz bo tego nie mogę za długo używać.
Dobrze, że jest ten wątek bo już czuję jak nadciąga opamiętanie się przed kolejnym kolorówkowym zakupem
Kolorówka to złooo
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-26, 11:23   #4210
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
A ja niestety mam. A nowa mnie dziś kusi.
W zużyciach mam w sumie samą pielęgnację i higienę/demakijaż.
Chyba jedyne co mi wkrótce z kolorówki wpadnie to podkłady i korektory. No i może jakiś tusz bo tego nie mogę za długo używać.
Dobrze, że jest ten wątek bo już czuję jak nadciąga opamiętanie się przed kolejnym kolorówkowym zakupem
Kolorówka to złooo
Mam dokładnie to samo... piona
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-26, 17:21   #4211
Katyoosza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 148
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
W zużyciach mam w sumie samą pielęgnację i higienę/demakijaż. Chyba jedyne co mi wkrótce z kolorówki wpadnie to podkłady i korektory. No i może jakiś tusz bo tego nie mogę za długo używać. Dobrze, że jest ten wątek bo już czuję jak nadciąga opamiętanie się przed kolejnym kolorówkowym zakupem
Kolorówka to złooo

Witam w klubie. U mnie kolorówka praktycznie nie schodzi, chociaż maluję się codziennie (pon-pt) do pracy, czasem w weekend. Jestem w szoku, kiedy słyszę, że dziewczyny zużywają podkład w ciągu 3 czy 6 miesięcy, bo mi zajmuje to około roku, podobnie jest z korektorami czy pudrami.
Katyoosza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-26, 17:57   #4212
MOgrama
Zadomowienie
 
Avatar MOgrama
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 016
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII

Cytat:
Napisane przez Katyoosza Pokaż wiadomość
Witam w klubie. U mnie kolorówka praktycznie nie schodzi, chociaż maluję się codziennie (pon-pt) do pracy, czasem w weekend. Jestem w szoku, kiedy słyszę, że dziewczyny zużywają podkład w ciągu 3 czy 6 miesięcy, bo mi zajmuje to około roku, podobnie jest z korektorami czy pudrami.
Jakbym nie miała stu takich samych produktów to myślę że jestem z tych co szybko zużywają makijaż. Lubię się malować i zdarza mi się też przesadzić ale myślę że nic w jednej sztuce nie przetrwałoby u mnie roku. Przez duży wybór większość u mnie wygląda na nietknięte.

Tak Wam powiem szczerze że coś mnie znowu na zakupy ręka swędzi strasznie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MOgrama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-26, 18:59   #4213
AnulaQa
Recenzentka Miesiąca - Sierpień 2017
 
Avatar AnulaQa
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 129
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII

Cytat:
Napisane przez MOgrama Pokaż wiadomość

Tak Wam powiem szczerze że coś mnie znowu na zakupy ręka swędzi strasznie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie też kusiło ale zajrzałam do Smyka i H&Y. Konto wyczyszczone.
__________________
"I zaczęło się... aż zwątpiłem, czy nie mylą mnie moje zmysły. Bo nic tak nie myli jak zmysły. Czy mogło to być prawdziwe? Ukryty za portierą, na bosaka, nie byłem pewny, czy widzę prawdę, czy dalszy ciąg ciemności - na bosaka czy można widzieć prawdę, na bosaka?"
AnulaQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-27, 13:40   #4214
Katyoosza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 148
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII

Jeszcze wczoraj myślałam, że dokulam się do końca miesiąca bez zakupów kolorówkowych, a jednak nie.

Jestem na wyjeździe służbowym do Krakowa, wpadłam do Galerii Krakowskiej i wpadł róż Butter Blush z Physician Formula w odcieniu natural glow. Mam już jeden odcień - plum rose, ale swego czasu ThePinkRook zachwalała właśnie odcień natural glow. Wyglada pięknie, ni to róż ni to rozświetlacz. Ta seria ma prześwietną formułę - mam też bronzer, kosmetyki rozprowadzają się jak masełko, pięknie stapiają się ze skórą.

I co zrobisz, jak nic nie zrobisz.
Katyoosza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-27, 14:34   #4215
kjd3
only smart shopping
 
Avatar kjd3
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 6 829
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII

Mam nowe denka: dyniowy żel pod prysznic TBS i mini krem YR.


Dołączę do Was, będę też miała coś włosowego w zapasach - kliknęłam 2 mini odżywki Alterna CC.
__________________

kjd3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-27, 14:51   #4216
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII

Przychodzę z podsumowaniem 2018!
Zużytych 69
Kupionych 56
Bilans roczny -13

Jak chodzi o wydatki: pielęgnacja 437,26, kolorówka (trochę sprzedałam trochę kupiłam) 250,15, perfumy (trochę sprzedałam trochę kupiłam) 26,39, farby do włosów wyszlo mi na + w bilansie bo troche kupiłam ale sprzedałam też zalegające nietrafione henny +19,46.
Wydatki całoroczne 694,34 (57,86/mc).
Jestem zadowolona, spelniłam swoje założenie <60zł/mc.

Jak widać przy dziecku łatwiej trochę z odwykiem bo człowiek tak nie myśli o kosmetykach, są poważniejsze wydatki Niestety ze zużywaniem też gorzej bo nie mam czasu na spa.

W 2019 planuję przede wszystkim solidny remanent zbioru bo wydaje mi się że mam zaplątane jakieś produkty które nie są wpisane, muszę wziąć wszystko do kupy i poświęcić na to chwilę. Na szczęscie będzie taka możliwość bo 1.02 wprowadzam się znowu do mojej mamy (wykańczamy nasz dom ) więc będę miała wszystko w jednym miejscu.

Zamierzam dalej denkować perfumy, ewentualnie sprzedawać te zapachy które nie są w 100% moje.
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 11:53   #4217
MOgrama
Zadomowienie
 
Avatar MOgrama
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 016
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII

Przegrałam ... Byłam wczoraj zła i znudzona i pojechałam do marketu i w Sephorze były najbardziej niepotrzebne aczkolwiek kuszące mnie kosmetyki z wyprzedaży i cóż ....
Sama miniatury i to dość zbędne cena nie była już taka miniaturowa bo 160 zł zapłaciłam. Jeszcze jeden produkt zupełnie pomyliłam myślałam że to puder sypki a w środku był prasowany z tej samej serii.
Kto wymyślił te otwarte sklepy w niedzielę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MOgrama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 17:48   #4218
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII

Cytat:
Napisane przez MOgrama Pokaż wiadomość
Przegrałam ... Byłam wczoraj zła i znudzona i pojechałam do marketu i w Sephorze były najbardziej niepotrzebne aczkolwiek kuszące mnie kosmetyki z wyprzedaży i cóż ....
Sama miniatury i to dość zbędne cena nie była już taka miniaturowa bo 160 zł zapłaciłam. Jeszcze jeden produkt zupełnie pomyliłam myślałam że to puder sypki a w środku był prasowany z tej samej serii.
Kto wymyślił te otwarte sklepy w niedzielę
Hmmm ja tam nigdy nie jestem znudzona. A w ten weekend byłam na takim biegu że masakra.



Nie wiem kto wymyślił ale dla mnie wczoraj to był dar niebios że było otwarte. Inaczej nie wiem jak bym ogarnęła niespodziewane zakupy dla osoby w potrzebie.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-28, 22:08   #4219
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII

Cytat:
Napisane przez Agniesia666 Pokaż wiadomość

Jak widać przy dziecku łatwiej trochę z odwykiem bo człowiek tak nie myśli o kosmetykach, są poważniejsze wydatki Niestety ze zużywaniem też gorzej bo nie mam czasu na spa.
.
Na mnie nawet dwójka nie działa
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2019-01-28 o 22:10
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-29, 10:26   #4220
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Na mnie nawet dwójka nie działa
piąteczka, na mnie też
o tyle dobre,że starszak już może używać musy, galaretki i płyny dla dorosłych, chociaż ma też swoją kolekcję.
Ale pianka mi nie przypasowała więc się zajął wykańczaniem
Moje dziecko jest w akcji denkowania ze mną i jak szybko to potrafi wykończyć
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-29, 12:30   #4221
AnulaQa
Recenzentka Miesiąca - Sierpień 2017
 
Avatar AnulaQa
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 129
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII

Na mnie działa.
Za dużo sprzątania! Na klucz nie zamknę, a wysokie regały już pozajmowane. Zresztą dla dziecka to nie problem, krzesełko na krzesełko, na to książka, pudełko, kijek i...mamooooo hahah
__________________
"I zaczęło się... aż zwątpiłem, czy nie mylą mnie moje zmysły. Bo nic tak nie myli jak zmysły. Czy mogło to być prawdziwe? Ukryty za portierą, na bosaka, nie byłem pewny, czy widzę prawdę, czy dalszy ciąg ciemności - na bosaka czy można widzieć prawdę, na bosaka?"

Edytowane przez AnulaQa
Czas edycji: 2019-01-29 o 12:35
AnulaQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-29, 13:34   #4222
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII

Cytat:
Napisane przez AnulaQa Pokaż wiadomość
Na mnie działa.
Za dużo sprzątania! Na klucz nie zamknę, a wysokie regały już pozajmowane. Zresztą dla dziecka to nie problem, krzesełko na krzesełko, na to książka, pudełko, kijek i...mamooooo hahah
dobre hehe
mój syn- tak płeć brzydka co dziwne, przez moją nieuwagę wymalował się kiedyś ciemnoróżowym błyszczykiem- taki zgaszony róż- oko i brew i pod nosem , az mu fotę cyknęłam, ale to było dawno i wyglądał jak sierotka, jeszcze w takich porociąganych ciuchach- piżamie ulubionej...tak dzieciaki są urocze
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-29, 17:07   #4223
AnulaQa
Recenzentka Miesiąca - Sierpień 2017
 
Avatar AnulaQa
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 129
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII

Urocze.

Haha, no co... niejedna z nas tak po melanżu wygląda/ ła.
__________________
"I zaczęło się... aż zwątpiłem, czy nie mylą mnie moje zmysły. Bo nic tak nie myli jak zmysły. Czy mogło to być prawdziwe? Ukryty za portierą, na bosaka, nie byłem pewny, czy widzę prawdę, czy dalszy ciąg ciemności - na bosaka czy można widzieć prawdę, na bosaka?"

Edytowane przez AnulaQa
Czas edycji: 2019-01-29 o 17:08
AnulaQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-29, 17:39   #4224
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII

Cytat:
Napisane przez AnulaQa Pokaż wiadomość
Na mnie działa.
Za dużo sprzątania! Na klucz nie zamknę, a wysokie regały już pozajmowane. Zresztą dla dziecka to nie problem, krzesełko na krzesełko, na to książka, pudełko, kijek i...mamooooo hahah
Moi się za bardzo nie interesują a jak wyciągam z pudel sppd łóżka to ogladają, układają po swojemu ale nie rozwalają. Zniszczony kosmetyk miałam tylko jeden - szminkę w kredce Joko ok 3 lata temu. Po tym przeniosłam wszystko do makijażu do łazienki i pozbylam się toaletki.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-30, 19:48   #4225
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII

Wrzucam podsumowanie stycznia. Liczyłam, że styczeń będzie miesiącem bez zakupów ale znowu nie wyszło Standardowo liczę, że kolejny miesiąc będzie lepszy. Małym sukcesem są tylko 2 zakupy z kolorówki w tym miesiącu więc z tego akurat jestem dumna
Zakupy:
1. Podkład, Bourjois, Healthy Mix 52
2. Eyeliner, PNF, (Ali) 2
3. Krem pod oczy, Tołpa, Urban garden 40+ anti age
4. Krem, Tołpa, Urban garden 30+, witalność- nocny detoks
5. Serum, Bielenda, różane, cera wrażliwa
6. Żel, Biały jeleń, z oczarem
7. Żel, Bioderma, Sebium Gel Moussant
8. Pianka, Xpel, tea tree foaming
9. Żel, Ecolab, głeboko oczyszczający
10. Peeling, Alterra, Kawa bio
11. Płyn do hi. int., Lactacyd, Fresh
12. Żel, Avon, Pomegranate &Peony
13. Żel, Avon, Opulent Orchid
14. Szampon, Alterra, Biotyna i Kofeina
15. Szampon, Alterra, Papaja i Bambus
16. Suchy szampon, Batiste, Naughty
17. Serum, Avon
18. Avon, Ultra Sexy
19. Avon, Passion Dance
20. Do stóp, Avon
21. Żel do golenia, AA, safe & care
22. Puder do kąpieli, Isana, z olejem kokosowym
23. Henna, RefectoCil, grafit
24. Henna, Delia, grafitowa

Wyszło:
1. Tusz SGGM 3d (biało czarne opakowanie)
2. Podkład Bourjois 123Perfect, 51, 30ml
3. Szminka, Wibo, Milion Dolar Lips
4. Puder, Lovely, HD Loose Powder
5. Podkład Mybelline Afinitone 03
6. Krem, Fitomed Mój krem N``2 cera naczyn
7. Krem, Biotanique, ze śluzem ślimaka
8. Krem pod oczy, Bioderma, żel, Sensibio Eye
9. Maska, Bielenda z komórkami macierzystymi roślin
10. Maska, Exclusive cosmetics, maska przeciwzmarsz.
11.P. micelarny, Nivea 0% pozostałości
12. Żel, Garnier, Miód kwiatowy, skóra sucha
13. Top coat, Essaje
14. Peeling, Green Pharmacy Róza piżmowa
15. Peeling, Cien, czarna porzeczka z kofeiną
16. Płyn do hi. int., Doulys, Codzienna ochrona
17. Żel, Palmolive, Exotic Orchid
18. Szampon, Equiliba, Nawilżający aloesowy
19. Szampon, Herbal Essence, Coconut milk, hydrate
20. Serum, Garnier, Cudowny olejek, ochrona do 230 stopni
21. Serum L4L
22. Puder do kąpieli, Isana, z olejem kokosowym
23. Isana, Mango i Pomarńcza (uzupełniacz)

Próbki:
Avon, Szminka, Marvelous Mocha
Krem, Tołpa, Regenerujący na naczynka

Udany miesiąc jeśli chodzi o liczbę denek, dużo rzeczy akurat na raz się skończyło
A jak wasz styczeń, więcej zużyć czy zakupów?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20190130_195904.jpg (161,7 KB, 38 załadowań)
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 10:11   #4226
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII

Cytat:
Napisane przez MOgrama Pokaż wiadomość
Przegrałam ... Byłam wczoraj zła i znudzona i pojechałam do marketu i w Sephorze były najbardziej niepotrzebne aczkolwiek kuszące mnie kosmetyki z wyprzedaży i cóż ....
Sama miniatury i to dość zbędne cena nie była już taka miniaturowa bo 160 zł zapłaciłam. Jeszcze jeden produkt zupełnie pomyliłam myślałam że to puder sypki a w środku był prasowany z tej samej serii.
Kto wymyślił te otwarte sklepy w niedzielę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli jak u mnie. Kupujesz jak jesteś wkurzona.
Ja jak tylko stwierdziłam, że tak jest postanowiłam inaczej odreagowywać wkurzenie. Teraz jak czuję takie emocje to w takim nastroju staram się za wszelką cenę unikać sklepów. Wszelkich. I działa.

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Hmmm ja tam nigdy nie jestem znudzona. A w ten weekend byłam na takim biegu że masakra.



Nie wiem kto wymyślił ale dla mnie wczoraj to był dar niebios że było otwarte. Inaczej nie wiem jak bym ogarnęła niespodziewane zakupy dla osoby w potrzebie.
Zgadzam się. Czasem niedziela handlowa jest bardzo potrzebna. Dla kogoś w potrzebie albo jak ktoś ma awarię np. zimą jakaś rura pęknie w domu. Ja ostatnio za czystym alkoholem np. latałam bo musiałam ratować zalaną kawą płytę główną w komputerze (nie swoim). I uratowała mnie Żabka bo na stacjach Orlen niczego , czego wtedy człowiek potrzebuje nie było. A taki chcieli mieć monopol na handel w niedzielę.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 15:20   #4227
AnulaQa
Recenzentka Miesiąca - Sierpień 2017
 
Avatar AnulaQa
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 129
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Czyli jak u mnie. Kupujesz jak jesteś wkurzona.
Ja jak tylko stwierdziłam, że tak jest postanowiłam inaczej odreagowywać wkurzenie. Teraz jak czuję takie emocje to w takim nastroju staram się za wszelką cenę unikać sklepów. Wszelkich. I działa.

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------


Zgadzam się. Czasem niedziela handlowa jest bardzo potrzebna. Dla kogoś w potrzebie albo jak ktoś ma awarię np. zimą jakaś rura pęknie w domu. Ja ostatnio za czystym alkoholem np. latałam bo musiałam ratować zalaną kawą płytę główną w komputerze (nie swoim). I uratowała mnie Żabka bo na stacjach Orlen niczego , czego wtedy człowiek potrzebuje nie było. A taki chcieli mieć monopol na handel w niedzielę.
Ja najczęściej zakupy robię pod wpływem chwili- przy dobrej promocji i to zazwyczaj hurtem, zazwyczaj mam wtedy humor w normie, żadnych tam skoków ani w jedną ani w drugą stronę.
Jak jestem wkurzona, a mogę sobie na to pozwolić, to trzaskam drzwiami i idę spać.
***
Ale że czystej na Orlenie nie było to szok.

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Moi się za bardzo nie interesują a jak wyciągam z pudel sppd łóżka to ogladają, układają po swojemu ale nie rozwalają. Zniszczony kosmetyk miałam tylko jeden - szminkę w kredce Joko ok 3 lata temu. Po tym przeniosłam wszystko do makijażu do łazienki i pozbylam się toaletki.
A widzisz, ja toaletkę mam, ale też ją musiałam przeorganizować (w zasadzie w pewnym momencie opróżniłam ją do białości) bo nawet blokady na szufladę nie pomagają.
Dzieciaki psujami nie są, za to mają lepkie rączki. Jak macki.
I do tego bardzo zwinne.


Cytat:
Napisane przez mysia1234567 Pokaż wiadomość
A jak wasz styczeń, więcej zużyć czy zakupów?
Zużyc!

Jeśli chodzi o zakupy to wpadł rozświetlacz. Jestem zadowolona bo oparłam się zakładkom SALE i nie popłynęłam z prądem.
Co się zaś tyczy zużyć, to w dalszym ciągu zgodnie z planem, ubyło sporo miniatur, oraz zalegających kosmetyków z krótką datą ważności, w tym. kilka szt. mazideł Biolove.
__________________
"I zaczęło się... aż zwątpiłem, czy nie mylą mnie moje zmysły. Bo nic tak nie myli jak zmysły. Czy mogło to być prawdziwe? Ukryty za portierą, na bosaka, nie byłem pewny, czy widzę prawdę, czy dalszy ciąg ciemności - na bosaka czy można widzieć prawdę, na bosaka?"
AnulaQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 15:54   #4228
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII

Ja też się oparłam pokusom kolorówkowym. W ramach terapii obejrzałam sobie jakieś filmiki typu "hoarders buried alive". Dziś dzień zaczęłam od kolejnych zużyć typi pielęgnacja i higiena. A co do zakupów to kupiłam w promo dziecięcy krem do twarzy na mróz z rossmana bo policzyłam, że 3 razy tańszy niż dla dorosłych. Więc po co mam przepłacać? Wczoraj razem z pudrem kolorowym wystarczył mi za makijaż.
W kolorówce to mam zastój bo mam za dużo. Kusi mnie cały czas w sumie to samo-- te same kolory, ten sam typ produktów. Ot lubię mieć chyba zapas tego, co lubię. I tu muszę kierować się rozsądkiem w chomikowaniu. Fanką nowości nie jestem. Malować się za dużo i za często nie mogę bo cera zbyt wrażliwa i za dużo nie wybacza. Dziś robię przegląd wojsk, spisuję braki i to co faktycznie mogę alb muszę już zachomikować. Patrzenie na resztki MOgrama też mi pomogło- raz chciałam te palety, które ma na wykończeniu, a teraz już tak nie kuszą. Ostatnio mnie właśnie paleta i róż kusiły, a to bez sensu bo tu braków raczej nie mam. I co z tego, że były w promo plus jakiś gratis jak i tak mam w tej kategorii aż nadto?
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 16:25   #4229
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII

Witam się
Ja już przestałam liczyć co kupuję a co wyrzucam/zużywam. Mam za mało czasu na to i przede wszystkim na kupowanie kupuję tylko to co potrzebuję, lub wiem że będę zaraz potrzebować. Zapasów tak na prawdę nie mam, prócz żeli pod prysznic i odzywek do włosów, bo tego zużywam sporo.
Na wizaż tez nie mam głowy, tyle się ostatnio dzieje że komputer leży i się kurzy, a na telefonie robię inne rzeczy.
Chyba uciekam z wątku odwykowego może zajrzę do Was jak będę miała chwilę
Życzę wytrwałości w niekupowaniu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 16:27   #4230
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych - grupa wsparcia, część XIII

Cytat:
Napisane przez AnulaQa Pokaż wiadomość
Ja najczęściej zakupy robię pod wpływem chwili- przy dobrej promocji i to zazwyczaj hurtem, zazwyczaj mam wtedy humor w normie, żadnych tam skoków ani w jedną ani w drugą stronę.
Jak jestem wkurzona, a mogę sobie na to pozwolić, to trzaskam drzwiami i idę spać.
***
Ale że czystej na Orlenie nie było to szok.



A widzisz, ja toaletkę mam, ale też ją musiałam przeorganizować (w zasadzie w pewnym momencie opróżniłam ją do białości) bo nawet blokady na szufladę nie pomagają.
Dzieciaki psujami nie są, za to mają lepkie rączki. Jak macki.
I do tego bardzo zwinne.



Zużyc!

Jeśli chodzi o zakupy to wpadł rozświetlacz. Jestem zadowolona bo oparłam się zakładkom SALE i nie popłynęłam z prądem.
Co się zaś tyczy zużyć, to w dalszym ciągu zgodnie z planem, ubyło sporo miniatur, oraz zalegających kosmetyków z krótką datą ważności, w tym. kilka szt. mazideł Biolove.
Stwierdziłam, że po co mam syna (wtedy drugiego jeszcze nie było) kontrolować co robi i bać się o mazidła skoro łatwiej i szybciej będzie pozbyć się toaletki.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-21 11:20:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:38.