Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-23, 12:40   #271
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Pierwszy raz to nie wiem, a drugi za sklonowanie swojej poprzedniego konta.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 12:46   #272
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

swoja droga ciekawe co u niej
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 13:00   #273
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez pepsikolakokakola Pokaż wiadomość
swoja droga ciekawe co u niej
tez mnie to zastanawia czy zmieniła swoje podejście
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 13:47   #274
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Catacomb_Kitten Pokaż wiadomość
Ja dalej szukam niestety, bez większych sukcesów Ale mało brakowało a miałabym szanse na staż właśnie u...księgowej Wczoraj tata spotkał swoją znajomą, księgową, szła do PUP'u podpisać umowę stażu z jakąś dziewczyną po filologii polskiej, był to ostatni dzień w którym mogła to zrobić, bo od dzisiaj już nie przyznają bonów stażowych. I kobieta generalnie nie była zadowolona że musi wziąć dziewczynę po polonistyce, bo wiadomo, mało to ma wspólnego z księgowością I tak się zgadali że ja też jestem zarejestrowana, szkoda tylko że stało się to choćby o ten jeden dzień za późno, bo babka sama uznała ze gdyby wiedziała to chętnie by mnie wzięła, choćby z tego względu że zajmuje się również zwrotami podatku zza granicy i przydałby się jej ktoś znający angielski. A i tak musi stażystkę uczyć wszystkiego związanego z księgowością od podstaw, to i mnie by nauczyła. Czyli u mnie jak zwykle pod górkę, nawet zbieg okoliczności musi być pechowy
Jabluszko, zdradzisz co takiego Cię kręci? może to jest jakaś dobra opcja jeśli idzie o szukanie pracy, nawet lepsza niż księgowość?
Nie mów tak! Na pewno coś lepszego Cię czeka

Ja od zawsze interesowałam się podatkami, w sumie można podpiąć pod księgowość, ale ostatnie dnie, kiedy musiałam pomóc pewnej osobie, przypomniały mi o tym, jak bardzo lubię podatki, o wiele bardziej niż księgowanie

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Wiem, co znaczy dlugie szukanie pracy, ja szukam już trzeci miesiąc.
A ja na poważnie (wcześniej szukałam tak o), już chyba z rok
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 15:54   #275
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Już nie wyrabiam bez pracy.
Wysyłam setki CV nawet po firmach, które rekrutacji nie prowadzą, pytam również o ewentualny staż. CV mam dobrze napisane, sprawdzone przez eksperta.
Zaczęłam szukać pracy w miastach oddalonych o 50 km.
Nie wiem co jeszcze mogę zrobić.
Źle się czuje psychicznie, niestety co jakiś czas słyszę ironiczne docinki ze strony dalszej rodziny ' znalazłaś już pracę ?', nieraz bardziej przykre typu, że "zajade" mojego TŻ jak nie będę pracować. To wszystko mnie dobija
Człowiek chce iść do pracy, ale co z tego jak nikt nie chce dać szansy.
Studiuje zaocznie, a od pon do pt można zwariować.
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 16:43   #276
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
Ja też dalej walczę chociaż mam coraz większe wątpliwości czy ma to sens. Brałam w ciągu ostatnich miesięcy w niezliczonej ilości rekrutacji, z których nic ostatecznie nie wyszło. Wszystkie skończyły się informacją, że został wybrany inny kandydat. Jestem załamana już. Teraz dla odmiany nie mam nawet żadnych zaproszeń na rozmowy. Telefon milczy od tygodnia. Czuję się jak ostatni nieudacznik.
o jakbym to ja napisała też walczę dalej
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 16:49   #277
Catacomb_Kitten
Rozeznanie
 
Avatar Catacomb_Kitten
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 513
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Nie mów tak! Na pewno coś lepszego Cię czeka

Ja od zawsze interesowałam się podatkami, w sumie można podpiąć pod księgowość, ale ostatnie dnie, kiedy musiałam pomóc pewnej osobie, przypomniały mi o tym, jak bardzo lubię podatki, o wiele bardziej niż księgowanie [COLOR="Silver"]

A ja na poważnie (wcześniej szukałam tak o), już chyba z rok
Póki co jeszcze staram sie myśleć pozytywnie, przynajmniej przez ten najbliższy, ostatni rok studiów Ale jak je skończę i pracy dalej mieć nie będę to już będzie gorzej
Jak to mówią, w życiu pewne są tylko śmierć i podatki, więc jakieś zajęcie związane z podatkami powinno być zawsze rentowne

I tak na poważnie to ja też z jakiś rok już szukam pracy
W końcu biorę się jednak za siebie i idę do sanepidu wyrobić słynną książeczkę sanitarno-epidemiologiczną, może do spożywczaka albo na kelnerkę sie załapię, zawsze większe pole manewru będzie
Catacomb_Kitten jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-23, 17:12   #278
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez de_wu Pokaż wiadomość
Już nie wyrabiam bez pracy.
Wysyłam setki CV nawet po firmach, które rekrutacji nie prowadzą, pytam również o ewentualny staż. CV mam dobrze napisane, sprawdzone przez eksperta.
Zaczęłam szukać pracy w miastach oddalonych o 50 km.
Nie wiem co jeszcze mogę zrobić.
Źle się czuje psychicznie, niestety co jakiś czas słyszę ironiczne docinki ze strony dalszej rodziny ' znalazłaś już pracę ?', nieraz bardziej przykre typu, że "zajade" mojego TŻ jak nie będę pracować. To wszystko mnie dobija
Człowiek chce iść do pracy, ale co z tego jak nikt nie chce dać szansy.
Studiuje zaocznie, a od pon do pt można zwariować.
Rozumiem frustrację... ciężko mi napisać coś pozytywnego, bo niestety nie każdemu człowiekowi będzie dane pracować. Skądś to bezrobocie się wzięło...
Na prawdę nie ma ani jednego stażu?

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Catacomb_Kitten Pokaż wiadomość
Póki co jeszcze staram sie myśleć pozytywnie, przynajmniej przez ten najbliższy, ostatni rok studiów Ale jak je skończę i pracy dalej mieć nie będę to już będzie gorzej
Jak to mówią, w życiu pewne są tylko śmierć i podatki, więc jakieś zajęcie związane z podatkami powinno być zawsze rentowne

I tak na poważnie to ja też z jakiś rok już szukam pracy
W końcu biorę się jednak za siebie i idę do sanepidu wyrobić słynną książeczkę sanitarno-epidemiologiczną, może do spożywczaka albo na kelnerkę sie załapię, zawsze większe pole manewru będzie
Się wie Ale chyba mam słabe pole manewru, bo widzę tylko US, wydział podatkowy. Ale to US...budżetówka. Miałam kilku znajomych, po stażu podziękowali. Na staż przyjmują chętnie, a potem?
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 17:35   #279
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

A doradztwo podatkowe? Strasznie trudne, trzeba zainwestować mnóstwo kasy w aplikację, ale potem na pewno się zwróci z nadwyżką.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 17:52   #280
Catacomb_Kitten
Rozeznanie
 
Avatar Catacomb_Kitten
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 513
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez de_wu Pokaż wiadomość
Już nie wyrabiam bez pracy.
Wysyłam setki CV nawet po firmach, które rekrutacji nie prowadzą, pytam również o ewentualny staż. CV mam dobrze napisane, sprawdzone przez eksperta.
Zaczęłam szukać pracy w miastach oddalonych o 50 km.
Nie wiem co jeszcze mogę zrobić.
Źle się czuje psychicznie, niestety co jakiś czas słyszę ironiczne docinki ze strony dalszej rodziny ' znalazłaś już pracę ?', nieraz bardziej przykre typu, że "zajade" mojego TŻ jak nie będę pracować. To wszystko mnie dobija
Człowiek chce iść do pracy, ale co z tego jak nikt nie chce dać szansy.
Studiuje zaocznie, a od pon do pt można zwariować.
Dokładnie, a te wakacje też ciężko mi było przetrwać bez pracy. Ale w tym cały problem - chcemy pracować, ale nikt nie chce dać szansy. U mnie na pewno bierze się to z braku doświadczenia zawodowego, ale wiadomo że go nie zdobędę jeśli ktoś mnie w końcu nie zatrudni, błędne koło

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9
Się wie Ale chyba mam słabe pole manewru, bo widzę tylko US, wydział podatkowy. Ale to US...budżetówka. Miałam kilku znajomych, po stażu podziękowali. Na staż przyjmują chętnie, a potem?
Koleżance po liceum znajoma z PUP'u "nagrała" staż w US, ale jej obowiązki ograniczały się do porządkowania archiwum gdzieś w piwnicach, gdzie zimą marzła niemiłosiernie oczywiście po zakończeniu stażu pożegnali ją, i pewnie co roku zatrudniają jakiegoś stażystę do prac porządkowych
Catacomb_Kitten jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 17:54   #281
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
A doradztwo podatkowe? Strasznie trudne, trzeba zainwestować mnóstwo kasy w aplikację, ale potem na pewno się zwróci z nadwyżką.
W doradztwo trzeba zainwestować ok. 900 zł w egzamin + materiały do nauki ok. 300 zł. Jestem na bieżąco, bo wysyłam właśnie dokumenty do egzaminu.

Jabluszko, może będziemy się razem przygotowywać do egzaminu, co?
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.
Erite jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-23, 17:55   #282
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Erite Pokaż wiadomość
W doradztwo trzeba zainwestować ok. 900 zł w egzamin + materiały do nauki ok. 300 zł. Jestem na bieżąco, bo wysyłam właśnie dokumenty do egzaminu.

Jabluszko, może będziemy się razem przygotowywać do egzaminu, co?
E, nie jest tak źle. Egzamin na księgową kosztuje 2 tysiące bodajże, myślałam, że będzie oscylować przy takich kwotach to doradztwo podatkowe. Mogę prosić o jakieś informacje, strony www na PRIV?
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 18:00   #283
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Ojej, ja zawsze byłam przekonana, że na doradcę jest cała aplikacja do zrobienia.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 19:00   #284
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Ojej, ja zawsze byłam przekonana, że na doradcę jest cała aplikacja do zrobienia.
Nie, nie trzeba. Kiedyś trzeba było przepracować 2 lata np. w kancelarii doradztwa podatkowego i zdać egzamin, żeby się wpisać na listę. Teraz trzeba zdać egzamin i mieć 6 miesięcy pracy/praktyki w takiej kancelarii.

Ja się wzięłam ostro za naukę, testy wykupiłam na arslege, odkupiłam kazusy od kolegi i nie ma że boli.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.
Erite jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 19:10   #285
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez de_wu Pokaż wiadomość
Już nie wyrabiam bez pracy.
Wysyłam setki CV nawet po firmach, które rekrutacji nie prowadzą, pytam również o ewentualny staż. CV mam dobrze napisane, sprawdzone przez eksperta.
Zaczęłam szukać pracy w miastach oddalonych o 50 km.
Nie wiem co jeszcze mogę zrobić.
Źle się czuje psychicznie, niestety co jakiś czas słyszę ironiczne docinki ze strony dalszej rodziny ' znalazłaś już pracę ?', nieraz bardziej przykre typu, że "zajade" mojego TŻ jak nie będę pracować. To wszystko mnie dobija
Człowiek chce iść do pracy, ale co z tego jak nikt nie chce dać szansy.
Studiuje zaocznie, a od pon do pt można zwariować.
szukasz czegoś konkretnego czy na chwilę obecną czegokolwiek?

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
E, nie jest tak źle. Egzamin na księgową kosztuje 2 tysiące bodajże, myślałam, że będzie oscylować przy takich kwotach to doradztwo podatkowe. Mogę prosić o jakieś informacje, strony www na PRIV?
zdajesz egzamin po kurcie w Stowarzyszeniu Księgowych?

Cytat:
Napisane przez Erite Pokaż wiadomość
Nie, nie trzeba. Kiedyś trzeba było przepracować 2 lata np. w kancelarii doradztwa podatkowego i zdać egzamin, żeby się wpisać na listę. Teraz trzeba zdać egzamin i mieć 6 miesięcy pracy/praktyki w takiej kancelarii.

Ja się wzięłam ostro za naukę, testy wykupiłam na arslege, odkupiłam kazusy od kolegi i nie ma że boli.
doradztwo podatkowe chyba jest ciężkie? też się nad tym zastanawiam, ale trochę mnie to jednocześnie przeraża
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 19:12   #286
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Jabluszko9 Pokaż wiadomość
Rozumiem frustrację... ciężko mi napisać coś pozytywnego, bo niestety nie każdemu człowiekowi będzie dane pracować. Skądś to bezrobocie się wzięło...
Na prawdę nie ma ani jednego stażu?


W UP poinformowali mnie, że mają środki na staż, ale muszę sobie go sama znaleźć, co faktycznie jest dziwne, bo chyba UP od czegoś jest.


Cytat:
Napisane przez Catacomb_Kitten Pokaż wiadomość
Dokładnie, a te wakacje też ciężko mi było przetrwać bez pracy. Ale w tym cały problem - chcemy pracować, ale nikt nie chce dać szansy. U mnie na pewno bierze się to z braku doświadczenia zawodowego, ale wiadomo że go nie zdobędę jeśli ktoś mnie w końcu nie zatrudni, błędne koło
U mnie doświadczenie zawodowe to trzymiesięczna praca biurowa na zastępstwo, więc też nie za ciekawie
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 20:13   #287
Apelly
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 392
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez pepsikolakokakola Pokaż wiadomość
swoja droga ciekawe co u niej
Też jestem ciekawa. Szkoda, że ją zbanowali. Pisała coś, że udzielała się w jakimś klubie i wszystkich tam zbanowali jednocześnie.
Apelly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 20:16   #288
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Apelly Pokaż wiadomość
Też jestem ciekawa. Szkoda, że ją zbanowali. Pisała coś, że udzielała się w jakimś klubie i wszystkich tam zbanowali jednocześnie.
Było to dla mnie dziwne wytłumaczenie - znam przypadki wizażanek, które dostały bana stałego ale po pokojowej rozmowie z moderacją/administracją i obietnicy nie łamania regulaminu zostały odbanowane.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 20:22   #289
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Apelly Pokaż wiadomość
Też jestem ciekawa. Szkoda, że ją zbanowali. Pisała coś, że udzielała się w jakimś klubie i wszystkich tam zbanowali jednocześnie.
Śmiem wątpić, bo są konkretnie i określone sytuacje kiedy następuje ingerencja w klub. Tak więc musiały coś normalnie na forum przeskrobać
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-23, 20:26   #290
Apelly
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 392
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

A, no chyba, że tak.
Apelly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 20:27   #291
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Mimo wszystko mam nadzieję, że zmieniła nastawienie, znalazła pracę i rozwiązała jakoś problemy rodzinne.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 20:29   #292
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Mimo wszystko mam nadzieję, że zmieniła nastawienie, znalazła pracę i rozwiązała jakoś problemy rodzinne.
Oby
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 20:50   #293
slonecznikow_a
Zadomowienie
 
Avatar slonecznikow_a
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 126
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Też myślałam o ścieżce kariery doradcy podatkowego
W pracy codziennie mam kontakt z sprawami związanymi z podatkami, wiele się już nauczyłam i ciągle uczę się czegoś nowego. W miarę zdobywania doświadczenia wszystko idzie coraz lepiej, łatwiej się uczyć kiedy mam już podstawy. Lepiej rozumiem przepisy, które czytam, itd.

Zniechęciła mnie tylko konieczność płacenia składek za sam fakt "bycia doradcą" Chyba, że coś źle zrozumiałam...?

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Erite Pokaż wiadomość
Nie, nie trzeba. Kiedyś trzeba było przepracować 2 lata np. w kancelarii doradztwa podatkowego i zdać egzamin, żeby się wpisać na listę. Teraz trzeba zdać egzamin i mieć 6 miesięcy pracy/praktyki w takiej kancelarii.

Ja się wzięłam ostro za naukę, testy wykupiłam na arslege, odkupiłam kazusy od kolegi i nie ma że boli.
Hmm chyba trochę więcej praktyki...?
https://krdp.pl/strona.php/1191_praktyki_zawodowe.html
Ja już mam te wymagane 2 lata wymienione w pkt 2, może warto iść w tym kierunku
slonecznikow_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 20:54   #294
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Tak, płacisz składki na samorząd. Adwokaci i radcowie też tak płacą.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 20:54   #295
mekia
Przyczajenie
 
Avatar mekia
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 4
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Dziwna sprawa. W moim PUPie staży i ogólnie nisko płatnej pracy na początek jest zaczęsienie ale trudno kogokolwiek kto tam się pokazuje zagonić do pracy u mnie raczej panuje moda jak się nachapać nie przepracowując ani jednego dnia
mekia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 21:12   #296
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez slonecznikow_a Pokaż wiadomość
Też myślałam o ścieżce kariery doradcy podatkowego
W pracy codziennie mam kontakt z sprawami związanymi z podatkami, wiele się już nauczyłam i ciągle uczę się czegoś nowego. W miarę zdobywania doświadczenia wszystko idzie coraz lepiej, łatwiej się uczyć kiedy mam już podstawy. Lepiej rozumiem przepisy, które czytam, itd.

Zniechęciła mnie tylko konieczność płacenia składek za sam fakt "bycia doradcą" Chyba, że coś źle zrozumiałam...?

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------



Hmm chyba trochę więcej praktyki...?
https://krdp.pl/strona.php/1191_praktyki_zawodowe.html
Ja już mam te wymagane 2 lata wymienione w pkt 2, może warto iść w tym kierunku
Tam są stare informacje a mamy już deregulację.

Hipokryzja, jest dużo do nauczenia się i nic nie jest oczywiste ani jednoznaczne w podatkach ale ja już od dawna jestem nastawiona na ten kierunek, bo bardzo mi się to podoba.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.

Edytowane przez Erite
Czas edycji: 2014-09-23 o 21:23
Erite jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 06:54   #297
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 075
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość

zdajesz egzamin po kurcie w Stowarzyszeniu Księgowych?
Nie, nie. Na razie się rozglądam, szukam i patrzę, co bym mogła robić
Taki pieniądze, jakie trzeba zapłacić za egzamin, to ja nigdy w ręce nie trzymałam :P

---------- Dopisano o 07:54 ---------- Poprzedni post napisano o 07:51 ----------

Cytat:
Napisane przez de_wu Pokaż wiadomość


W UP poinformowali mnie, że mają środki na staż, ale muszę sobie go sama znaleźć, co faktycznie jest dziwne, bo chyba UP od czegoś jest.




U mnie doświadczenie zawodowe to trzymiesięczna praca biurowa na zastępstwo, więc też nie za ciekawie
Zdziwię Cię, ale raczej do niczego jest UP. Wiele osób narzeka.
Ale fakt, żeby po takim czasie nie mieli dla Ciebie żadnej oferty, to bardzo dziwne
d59d305dc966be0c36ab0a8090c919b2e67b5ccd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 11:48   #298
Catacomb_Kitten
Rozeznanie
 
Avatar Catacomb_Kitten
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 513
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez de_wu Pokaż wiadomość
W UP poinformowali mnie, że mają środki na staż, ale muszę sobie go sama znaleźć, co faktycznie jest dziwne, bo chyba UP od czegoś jest
Klasyk, w moim UP też ciągle słyszę, że muszę sama znaleźć sobie pracodawcę który mnie przyjmie na staż. Ale najbardziej denerwuje mnie to, że na stronie UP pojawiają się ogłoszenia o stażach i pracach biurowych, ja dzwonie i ZAWSZE dowiaduje się że ktoś już jest skierowany, choćbym dzwoniła 2 minuty po ukazaniu się oferty. I ostatnio przy okazji takiego telefonu pan powiedział mi dodatkowo że "powinnam sama ruszyć w miasto i znaleźć sobie pracodawcę" W takim razie ja się pytam, za co on bierze pensję i po co w ogóle istnieją Urzędy Pracy?
Catacomb_Kitten jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 11:50   #299
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Poczytałam tutaj o tym doradztwie podatkowym i też się napaliłam, hahaha

Może zacznę szukać stażu w jakiejś kancelarii doradztwa podatkowego czy czymś takim...
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 12:48   #300
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. IX

Cytat:
Napisane przez Farisss Pokaż wiadomość
Poczytałam tutaj o tym doradztwie podatkowym i też się napaliłam, hahaha

Może zacznę szukać stażu w jakiejś kancelarii doradztwa podatkowego czy czymś takim...

Ja właśnie szukam i dupa na razie.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.
Erite jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 14:50:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:43.