Powód wypadania włosów - facet - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-08-09, 18:06   #1
Hairlooser
Raczkowanie
 
Avatar Hairlooser
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 138

Powód wypadania włosów - facet


Witam drogie Panie, mam do Was kilka pytań.


Krótko o mnie: Mam 34 lata, od około pięciu lat tracę włosy. Dr dermatolog spojrzała na skórę swoją maszynką i stwierdziła łysienie typu męskiego. No i ok, żyłem sobie dalej.
Od 2-3 miesięcy zacząłem bardziej dbać o siebie tak jak było to dawniej, około 10 lat temu i wcześniej. Siłownia, specery, truchcik, dobre odżywianie. Niestety mimo iż sypiam te 8h, to raczej w godzinach rannych i południowych, zwłaszcza teraz przy okazji igrzysk. I właśnie od momentu wprowadzenia zdrowszego trybu życia moje włosy wypadają jeszcze szybciej. Dlaczego? Czy w dalszym ciągu chodzi o geny? Jest możliwa taka sytuacja, że włosy wypadają powoli regularnie, a w pewnym momencie łysienie przyspiesza? Dodam jeszcze, że badania krwi mam ok, natomiast Dr nie zleciła mi badań hormonalnych, może powinna zanim stwierdziła łysienie androgenowe? Ponadto do około 25-28roku miałem gęste grube włosy, więc tym bardziej to wszystko mnie dziwi (a może Ci z gęstymi też łysieją, nie tylko Ci co od zawsze mieli cienkie włosy?).
Co do pielęgnacji, to z racji treningów myję głowę po każdym z nich, tj. ~ 5 razy na tydzień, szampon jakiś tam zwykły do codziennej pielęgnacji z rzepą, 1-2 w tygodniu pirolam.
Nie wiem czy to istotne, chyba tak, libido wydaje mi się ok, jestem singlem dłuższy czas, ale prawie codziennie rozładowuję napięcie (często przy filmach - nie bijcie hehe) - mógł taki nadmiar zaszkodzić moim włosom?
Nie wiem co jeszcze napisać, chciałbym mieć takie gęste jak dawniej, a jak się nie da nic z tym już zrobić, to kupię trymer i będę przycinał na 1mm, trudno. No i ok, będę żył sobie dalej z nowym imagem


Pozdrawiam, udanego wieczoru dla wszystkich.
Hairlooser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-09 19:06:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:46.