Manicure japoński (?) - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-27, 13:58   #271
tevarrena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 99
Dot.: Manicure japoński (?)

słyszałam o takim manicure. Muszę go przetestować bo wygląda bardzo interesująco.
tevarrena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-20, 10:15   #272
zabeczka1948
Przyczajenie
 
Avatar zabeczka1948
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Wiadomości: 3
Dot.: Manicure japoński (?)

Niecałe trzy tygodnie temu miałam robiony ten mani japoński. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Choć po pierwszym razie paznokcie przestały się błyszczeć przed upływem tygodnia. Jednak w dalszym ciągu są twarde, wzmocnione. Miałam nieprzyjemne starcie ze znanymi hybrydami, które mnie uczuliły i chciałam doprowadzić paznokcie do ładu. Mam małe dziecko i nie mam czasu na dojazd do salonu, w którym robiono mi mani, ale dziewczyna powiedziała, że śmiało mogę go wykonać w domu. Do sedna.. Przeglądam właśnie zestawy na allegro. Sama miałam robiony P.Shine-m, ale znalazłam tańszy zestaw od Silcare. Z tym że P.shine ma zielone pudełko i różowe zaś Silcare dwa różowe. Pytanie zatem czy któraś z was używała do mani japońskiego zestawu od Silcare? Warto? Dodam, że znalazłam o połowę tańszy niż P.Shine.
__________________
"To, że milczę nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia" http://www.matczysko.pl
zabeczka1948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 11:17   #273
agaciakarol
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 2
Dot.: Manicure japoński (?)

Jestem ogromną fanką manicure japońskiego. Świetnie odżywia płytkę paznokcia i przygotowuje ją na dalsze lakierowe rewolucje. Co roku na 1-2 miesiące robię sobie przerwę od hybryd i daje paznokciom trochę odpocząć (najczęściej jesienią, czyli po okresie letnich szaleństw z kolorami)
agaciakarol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 13:47   #274
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Manicure japoński (?)

U mnie manikiur japoński też jest najskuteczniejszym sposobem na wzmocnienie paznokci, a stosowałam już wcześniej różne metody, od suplementacji, poprzez odżywki bez formaldehydu, odżywki z formaldehydem i nic tak naprawdę nie działało.
Z tym że naprawdę nie opłaca się robić tego w gabinecie, bo zabieg jest banalnie prosty, trwa 10 minut, zestaw wystarczy nawet na kilka lat, a do zobaczenia efektów potrzebne jest początkowo jego częste powtarzanie, raz na miesiąc raczej nie wustarczy. Ja robiłam go przez pierwsze dwa tygodnie co dwa dni. Nie miałam ani czasu ani kasy, żeby chodzić tak często do kosmetyczki, gdzie jeden zabieg to nieraz połowa ceny całego zestawu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 22:08   #275
Majkoska
Raczkowanie
 
Avatar Majkoska
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 73
Dot.: Manicure japoński (?)

Zgadzam się. Nie ma problemu, żeby sobie samodzielnie ten japoński zrobić w domu, a zestawy krążą w przyjaznych cenach po internecie.
U mnie się sprawdza, płytka wygląda dobrze, lubię w przerwach od hybryd.
Majkoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-06, 13:43   #276
shewolf91
Przyczajenie
 
Avatar shewolf91
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 13
Dot.: Manicure japoński (?)

japoński jest super mam po nim mega ładne paznokcie, super odżywione właśnie w przerwach między hybrydami go używam
shewolf91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-20, 10:57   #277
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Manicure japoński (?)

Wypróbowałam, polecam. Mam zestaw z aliexpress dużo tańszy niż u nas w PL. Wypełniły mi się wszystkie rowki w paznokciach (skutki szybkiego ściągania hybryd). Paznokcie wyglądają zdrowo, są odżywione i błyszczą się od kilku dni. Jestem bardzo zadowolona.
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-04, 08:33   #278
LadyAneta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 34
Dot.: Manicure japoński (?)

Efekt końcowy jest bardzo fajny I nie niszczy paznokci. Chociaż ceny zestawów faktycznie są duże.
LadyAneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-12, 12:25   #279
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Manicure japoński (?)

Cytat:
Napisane przez LadyAneta Pokaż wiadomość
Efekt końcowy jest bardzo fajny I nie niszczy paznokci. Chociaż ceny zestawów faktycznie są duże.
80 złotych za produkt, który wystarcza na minimum rok (przy bardzo częstym stosowaniu) a niektórym na kilka lat to jest dużo?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 13:55   #280
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 193
Dot.: Manicure japoński (?)

Witam,
planuje zakup zestawu do manikiuru japońskiego na Ali bo bardzo lubie dbać o paznokcie. Powiedzcie ile utrzymuje się efekt i "błyszczenie" paznokcia? Chciałabym go wykorzystać do stóp żeby wyglądały na bardziej zadbane, kiedy nie będą pomalowane lakierem do paznokci.
Na Ali widziałam zestaw składający się z 11 szt. za ok 40 zł.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 14:23   #281
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Manicure japoński (?)

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Witam,
planuje zakup zestawu do manikiuru japońskiego na Ali bo bardzo lubie dbać o paznokcie. Powiedzcie ile utrzymuje się efekt i "błyszczenie" paznokcia? Chciałabym go wykorzystać do stóp żeby wyglądały na bardziej zadbane, kiedy nie będą pomalowane lakierem do paznokci.
Na Ali widziałam zestaw składający się z 11 szt. za ok 40 zł.
Kilka dni, powiedzialabym ze maksymalnie tydzien. No na pewno nie przez miesiac.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-07, 14:52   #282
aga024
Zadomowienie
 
Avatar aga024
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 388
Dot.: Manicure japoński (?)

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Kilka dni, powiedzialabym ze maksymalnie tydzien. No na pewno nie przez miesiac.
Po tym zestawie z ali paznokcie błyszczały mi dość długo, tydzień bardzo mocno, potem coraz słabiej, ale wtedy powtarzałam zabieg. Efekt utrzymywał się mimo sprzątania bez rękawiczek.
__________________
Never, never, never give up.
aga024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 16:06   #283
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 193
Dot.: Manicure japoński (?)

Cytat:
Napisane przez aga024 Pokaż wiadomość
Po tym zestawie z ali paznokcie błyszczały mi dość długo, tydzień bardzo mocno, potem coraz słabiej, ale wtedy powtarzałam zabieg. Efekt utrzymywał się mimo sprzątania bez rękawiczek.
Pytam bo chce go zrobić mamie a ona jest niecierpliwa, nie używa rękawiczek podczas sprzątania i dobrze by było gdyby jakiś tydzień ten manikiur się utrzymał
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-15, 22:48   #284
Justica26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 10
Dot.: Manicure japoński (?)

Naprawdę wykonałaś to co 2 dni 😱 . Ten system wykonuje się raz na 2 tygodnie....
Justica26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-16, 09:06   #285
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Manicure japoński (?)

Cytat:
Napisane przez Justica26 Pokaż wiadomość
Naprawdę wykonałaś to co 2 dni 😱 . Ten system wykonuje się raz na 2 tygodnie....
Wykonuje sie tak czesto, jak jest potrzeba. Jak moje paznokcie zaczynaja sie rozdwajac, to zrobienie manikiuru raz na dwa tygodnie nic nie zmieni.
W skladzie w zaleznosci od marki jest ziemia okrzemkowa, witamina E, krzemionka, wosk pszczeli, keratyna. Co z tego mialoby byc szkodliwe przy czestszym uzywaniu?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 09:50   #286
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Manicure japoński (?)

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wykonuje sie tak czesto, jak jest potrzeba. Jak moje paznokcie zaczynaja sie rozdwajac, to zrobienie manikiuru raz na dwa tygodnie nic nie zmieni.
W skladzie w zaleznosci od marki jest ziemia okrzemkowa, witamina E, krzemionka, wosk pszczeli, keratyna. Co z tego mialoby byc szkodliwe przy czestszym uzywaniu?
Szkodliwe jest dynamiczne pocieranie paznokcia, ktore najprawdopodobniej nie wykonujesz. Stad polysk trzyma sie u Ciebie tylko kilka dni, tak przypuszczam.

Ja robilam "japonca" dwa razy u kosmetyczki, polysk trzyma sie az 2 tygodnie, potarcie czuje jeszcze dzien po. Ale warto sa efekty paznokcie sa w milion razy lepszym stanie. Jak matowieja, to nakladam odzywke sally hansen.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 10:25   #287
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Manicure japoński (?)

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Szkodliwe jest dynamiczne pocieranie paznokcia, ktore najprawdopodobniej nie wykonujesz. Stad polysk trzyma sie u Ciebie tylko kilka dni, tak przypuszczam.

Ja robilam "japonca" dwa razy u kosmetyczki, polysk trzyma sie az 2 tygodnie, potarcie czuje jeszcze dzien po. Ale warto sa efekty paznokcie sa w milion razy lepszym stanie. Jak matowieja, to nakladam odzywke sally hansen.
Nie rozumiem pierwszego zdania. Szkodliwe jest to, czego nie wykonuje? To chyba dobrze, ze tego nie wykonuje?
U mnie lakiery trzymaja sie okolo 2 dni, wiec zapewne dlatego tez polysk trzyma sie krotko.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-08-22 o 10:26
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 11:09   #288
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Manicure japoński (?)

Intesywne pocieranie plytki powoduje, ze ona staje sie ciensza, ale skladniki odzywcze lepiej sie wchlaniaja i polysk utrzymuje sie dluzej. Jak zbyt czesto pocierasz, to stanie sie ona zbyt cienka i to juz jest szkodliwe, dlatego zabieg nie mozna wykonywac zbyt czesto. Tak to wyglada w gabinecie kosmetycznym.

Natomiast w domu zapewne tylko nakladasz odzywcza paste na paznokcie, lekko przetrzesz by ja usunac i tyle. Stad nie ma efektu coraz ciezszej plytki po zabiegu, tak przypuszczam. Nie mam pewnosci, bo nie wkleilas zdjec, ale na pewno coraz ciezsza plytke bys zauwazyla i sama przestala ja tak mocno pocierac polerka.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 14:54   #289
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Manicure japoński (?)

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Intesywne pocieranie plytki powoduje, ze ona staje sie ciensza, ale skladniki odzywcze lepiej sie wchlaniaja i polysk utrzymuje sie dluzej. Jak zbyt czesto pocierasz, to stanie sie ona zbyt cienka i to juz jest szkodliwe, dlatego zabieg nie mozna wykonywac zbyt czesto. Tak to wyglada w gabinecie kosmetycznym.

Natomiast w domu zapewne tylko nakladasz odzywcza paste na paznokcie, lekko przetrzesz by ja usunac i tyle. Stad nie ma efektu coraz ciezszej plytki po zabiegu, tak przypuszczam. Nie mam pewnosci, bo nie wkleilas zdjec, ale na pewno coraz ciezsza plytke bys zauwazyla i sama przestala ja tak mocno pocierac polerka.
Pastę nakładam na polerkę i poleruję, średnio 8-10 pociągnięć na paznokieć. Na każdy paznokieć nowa porcja pasty. Potem to samo z proszkiem - nakładam szczyptę na drugą polerkę i też 8-10 pociągnięć. Przestrzegam zasady polerowania w jedną stronę.
Paznokcie nie robią się cieńsze, wręcz przeciwnie, po jakichś 2-3 tygodniach robienia zabiegu co 2-4 dni są twarde i mocne, przestają się łamać i rozdwajać.
Jedynie rezygnuję z reguły z polerowania paznokci przed zabiegiem matującą polerką.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-22, 17:31   #290
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Manicure japoński (?)

Faktycznie tam jest tez puder. Ja robilam dwa zabiegi w salonie, jeden w czerwcu, drugi po miesiacu w lipcu. I teraz sa super - przestaly sie rozdwajac ( w koncu!), sa mocniejsze. Teraz zastanawiam sie czy sobie nie kupic do domu zestawu, czy po prostu za jakis czas wrocic do salonu. Az co dwa dni nie musze robic.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-22 17:31:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:17.