Certyfikaty językowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-10, 15:57   #1
Magdalen1608
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 1

Certyfikaty językowe


Czy w ciągu roku z poziomu a2/b1 da się przygotować do certyfikatu na poziomie c1?
Magdalen1608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-10, 20:24   #2
GdyKochamy
Zadomowienie
 
Avatar GdyKochamy
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 951
Dot.: Certyfikaty językowe

W sumie zależy jaki język i czy ktoś ma super zdolności. Będąc w Polsce moim zdaniem nie ma szans.

Znam Ukraińców, którzy w rok nauczyli się Polskiego na C2, ale studiowali tutaj. Inni, którzy pracują nie opanowali takiego poziomu.
__________________
kiedy się naprawdę kogoś kocha, wierność nie jest żadną zasługą...
GdyKochamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-11, 09:19   #3
Majkoska
Raczkowanie
 
Avatar Majkoska
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 73
Dot.: Certyfikaty językowe

Cytat:
Napisane przez GdyKochamy Pokaż wiadomość
W sumie zależy jaki język i czy ktoś ma super zdolności. Będąc w Polsce moim zdaniem nie ma szans.

Znam Ukraińców, którzy w rok nauczyli się Polskiego na C2, ale studiowali tutaj. Inni, którzy pracują nie opanowali takiego poziomu.
No tak przy takim stałym kontacie z językiem jest to możliwe, tym bardziej jak to są języki podobnego pochodzenia. Na sucho przebywając w swoim kraju moim zdaniem mało prawdopodobne.
Majkoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-11, 10:12   #4
culdi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 20
Dot.: Certyfikaty językowe

Cytat:
Napisane przez Majkoska Pokaż wiadomość
No tak przy takim stałym kontacie z językiem jest to możliwe, tym bardziej jak to są języki podobnego pochodzenia. Na sucho przebywając w swoim kraju moim zdaniem mało prawdopodobne.
Moim zdaniem wszystko zależy od motywacji, wiem po sobie, że przeznaczając każdą wolną chwilę na angielski poziom c1 z poziomu a2/b1 w 2 lata jest spokojnie do osiągnięcia, ale to są tysiące godzin kontaktu z językiem, bardzo dużo rozmów z native'ami na skypie i praktycznie nie robienie niczego po polsku. Jeśli autorka ma samozaparcie to jest w stanie to osiągnąć, ale musi minąć etap zadawania takich pytań tylko po prostu nauki, w dwa lata można bardzo dużo osiągnąć, ale sam na początku miałem problem i zamiast się uczyć to czytałem o różnych głupotach dotyczących nauki języków Tak orientacyjnie w ciągu 2 lat przeczytałem 60 książek, miałem 200h lekcji na italki, kurs stacjonarny 2 razy w tygodniu po 1.5h(nastawiony na komunikację i poznawanie słownictwa) a i tak nie było to proste i nawet nie chcę mi się liczyć ilości obejrzanych seriali.
culdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-12, 23:44   #5
Monia836
Przyczajenie
 
Avatar Monia836
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 15
Dot.: Certyfikaty językowe

Myślę ze spokojnie. ja uczę sie angielskiego od 7 roku życia. w wieku 18 lat miałam B2. przed C1 cały rok chodziłam na intensywny kurs z native speakerem, w wakacje obóz językowy z BUT w Nowym Jorku oraz dużo książek w oryginale i się udało!!
Monia836 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 12:05   #6
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Certyfikaty językowe

Cytat:
Napisane przez Magdalen1608 Pokaż wiadomość
Czy w ciągu roku z poziomu a2/b1 da się przygotować do certyfikatu na poziomie c1?
Tak.

Ale to trzeba to potraktować bardzo serio i poświęcać temu każdą wolną chwilę.

No i zależy jakie języki znasz i jakiego chcesz się uczyć.

Inaczej uczysz się francuskiego mówiąc po angielsku, a inaczej jak twój ojczysty to mandaryński i żadnego innego nie znasz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Cytat:
Napisane przez GdyKochamy Pokaż wiadomość
W sumie zależy jaki język i czy ktoś ma super zdolności. Będąc w Polsce moim zdaniem nie ma szans.
Założę się, że większości języków romańskich, germańskich i z Azji mogę się nauczyć od zera w rok w Polsce.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 20:22   #7
GdyKochamy
Zadomowienie
 
Avatar GdyKochamy
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 951
Dot.: Certyfikaty językowe

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Założę się, że większości języków romańskich, germańskich i z Azji mogę się nauczyć od zera w rok w Polsce.
Jeżeli to możliwe, to dlaczego tego nie zrobisz? Bo jakbym miała takie zdolności, to co roku bym się nowego uczyła, skoro ten czas wystarczy na C1. Zakładam, że ktoś pracuje i ma życie poza nauką języka. (Chyba, że znasz już co najmniej 2 języki obce - wtedy to oczywiste, że nowych szybciej się uczysz.)
__________________
kiedy się naprawdę kogoś kocha, wierność nie jest żadną zasługą...
GdyKochamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-22, 21:38   #8
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Certyfikaty językowe

Cytat:
Napisane przez GdyKochamy Pokaż wiadomość
Jeżeli to możliwe, to dlaczego tego nie zrobisz? Bo jakbym miała takie zdolności, to co roku bym się nowego uczyła, skoro ten czas wystarczy na C1. Zakładam, że ktoś pracuje i ma życie poza nauką języka. (Chyba, że znasz już co najmniej 2 języki obce - wtedy to oczywiste, że nowych szybciej się uczysz.)
Znam 4.

Napisałam, że w rok mogę się nauczyć, jak rzucę wszystko i poświęcę się temu językowi w 100%.

Dlatego tego nie robię. Ale uczę się obecnie 3 języków, po 2 razy/raz w tygodniu (1,5h) i więcej nie zmieszczę.

Z pracą zależy od języka. I od tego czy uczę się pisać, czy tylko mówić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-23, 15:36   #9
Pietrooshka
Raczkowanie
 
Avatar Pietrooshka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Certyfikaty językowe

Oczywiscie, ze sie da, ale jest to uzaleznione od wrodzonych zdolnosci i samozaparcia uczącego się.
Pietrooshka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-14, 09:41   #10
Ladzia2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 11
Dot.: Certyfikaty językowe

Da się, ale zależy od języka i ilości czasu jaki poświęcisz na naukę
Ladzia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-15, 15:21   #11
GdyKochamy
Zadomowienie
 
Avatar GdyKochamy
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 951
Dot.: Certyfikaty językowe

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Znam 4.

Napisałam, że w rok mogę się nauczyć, jak rzucę wszystko i poświęcę się temu językowi w 100%.

Dlatego tego nie robię. Ale uczę się obecnie 3 języków, po 2 razy/raz w tygodniu (1,5h) i więcej nie zmieszczę.

Z pracą zależy od języka. I od tego czy uczę się pisać, czy tylko mówić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko ciężko porównywać poliglotę, bo już chyba nim jesteś, do przeciętnego człowieka.

Opisywałaś gdzieś tu swoje metody? Chętnie poczytam.
__________________
kiedy się naprawdę kogoś kocha, wierność nie jest żadną zasługą...
GdyKochamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-15, 18:35   #12
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Certyfikaty językowe

Cytat:
Napisane przez GdyKochamy Pokaż wiadomość
Tylko ciężko porównywać poliglotę, bo już chyba nim jesteś, do przeciętnego człowieka.

Opisywałaś gdzieś tu swoje metody? Chętnie poczytam.
Wiesz co, no po prostu wybieram język i się nim otaczam. Ustawiam sobie w telefonie, oglądam filmy/seriale w tym języku z napisami w innym, który chcę podszkolić, ale już znam (np. ostatnio oglądałam Meteor Garden po mandaryńsku z napisami po niemiecku - i tak większość rozumiem, co mówią, połowę, co jest napisane i ćwiczę oba na raz).

Po prostu ja lubię ogladac i czytać w oryginale, więc jeśli polubię jakiegoś autora, który pisze po francusku, to nauczę się francuskiego, żeby jego książki czytać w oryginale.

Absolutnie żadnego kucia słówek czy przerabiania podręczników. Znaczy, jasne, kurs językowy do tego fajna rzecz, ale wystarczy nawet godzinka w tygodniu z nauczycielem, reszta to praca własna.

Ten system ma jadną wadę - rozumiem baaardzo dużo języków, mówię tylko w 4 płynnie.

Ale tutaj wchodzi właśnie nauczyciel.

No i jakkolwiek to głupio brzmi - dużo gadam do siebie we wszystkich językach.

I jak mówię "Ok, napiję się herbatki, trzeba nalać wodę do... (tu się orientuję, że nie znam słowa czajnik w języku xyz, więc sobie je sprawdzam w slowniku)". Naprawdę pomaga, bo nie trzeba się wstydzić, że źle mówisz, a wiele się można takich codziennych słów nauczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 11:55   #13
Franciszka232
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 5
Dot.: Certyfikaty językowe

Myślę, że bez problemu Jeśli chodzi o język to trzeba dużo rozmawiać i to jest naprawdę pomocne w opanowaniu bardziej zaawansowanej gramatyki. Polecam znaleźć na skype jakiegoś native speakera i sobie z nim pogadać
Franciszka232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 22:01   #14
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Certyfikaty językowe

A dlaczego na początek nie zrobisz certyfikatu FCE?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 09:40   #15
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Certyfikaty językowe

[1=0f78e7ab4a87196fb8e6ee2 746a5f35dfd845f1c_5ee6abf 249ce5;87288438]A dlaczego na początek nie zrobisz certyfikatu FCE?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Bo to drogie i nic nie daje. Nie ma sensu robić każdego certyfikatu po kolei.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 15:09   #16
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 508
Dot.: Certyfikaty językowe

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Bo to drogie i nic nie daje. Nie ma sensu robić każdego certyfikatu po kolei.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to jaki najlepiej zrobić na początek?
0f78e7ab4a87196fb8e6ee2746a5f35dfd845f1c_5ee6abf249ce5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 16:32   #17
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Certyfikaty językowe

[1=0f78e7ab4a87196fb8e6ee2 746a5f35dfd845f1c_5ee6abf 249ce5;87315527]No to jaki najlepiej zrobić na początek?[/QUOTE]


Zależy.


Ja robię środkowe zwykle, a potem najbardziej profesjonalny.


Japoński ma 5 poziomów, więc zrobiłam 3, a następny zrobię 1 (to jest najwyższy).


Ale jak kto woli, dla mnie bez sensu robić certyfikat typu FCE czy N5, HSK1 (to są najniższe poziomy), bo to świadczy, że umiesz się, nie wiem, przywitać, zapytać o drogę i takie straszliwie podstawowe rzeczy.


I jeszcze N5 kosztuje 180, HSK1 kosztuje 50zł, to jeszcze można zaszaleć.


Ale jechać do British Council i zapłacić 760zł za FCE? Szkoda czasu i hajsu.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 03:43   #18
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Certyfikaty językowe

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale jechać do British Council i zapłacić 760zł za FCE? Szkoda czasu i hajsu.
Nawet nie wiedzialam, ze to az takie drogie jest 17-18 lat temu u mnie w gimnazjum dzieciaki tym szpanowaly - i to najlepiej oddaje poziom wiedzy, o ktorej swiadczy posiadanie tego konkretnego certyfikatu.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-12, 20:07   #19
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Certyfikaty językowe

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Nawet nie wiedzialam, ze to az takie drogie jest 17-18 lat temu u mnie w gimnazjum dzieciaki tym szpanowaly - i to najlepiej oddaje poziom wiedzy, o ktorej swiadczy posiadanie tego konkretnego certyfikatu.

Wtedy kosztowało 600zł, inflacja.


Dlatego ja się szykuję od razu na CPE, bo bym chciała mieć. Wiem, że to nie jest logiczne, ale jest to spoko motywacja do wkuwania słówek, których w życiu nie słyszałam nawet u native speakerów.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-12, 23:15   #20
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Certyfikaty językowe

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Wtedy kosztowało 600zł, inflacja.


Dlatego ja się szykuję od razu na CPE, bo bym chciała mieć. Wiem, że to nie jest logiczne, ale jest to spoko motywacja do wkuwania słówek, których w życiu nie słyszałam nawet u native speakerów.
600 zl (czy nawet 500) to nadal nie jest malo za cos tak bezuzytecznego

Certyfikatow z angielskiego robic nie planuje, jakos nigdy nie uwazalam ich za niezbedne, zwlaszcza teraz, kiedy mieszkam w kraju, gdzie angielskim posluguje sie na co dzien, ale moze zrobie z hiszpanskiego, jak juz stwierdze, ze jestem blisko poziomu C1/C2, glownie po to, zeby sprawdzic swoja wiedze w praktyce, bo ucze sie sama w domu, nie chodze na zadne lekcje do szkoly jezykowej.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 09:48   #21
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Certyfikaty językowe

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
600 zl (czy nawet 500) to nadal nie jest malo za cos tak bezuzytecznego

Certyfikatow z angielskiego robic nie planuje, jakos nigdy nie uwazalam ich za niezbedne, zwlaszcza teraz, kiedy mieszkam w kraju, gdzie angielskim posluguje sie na co dzien, ale moze zrobie z hiszpanskiego, jak juz stwierdze, ze jestem blisko poziomu C1/C2, glownie po to, zeby sprawdzic swoja wiedze w praktyce, bo ucze sie sama w domu, nie chodze na zadne lekcje do szkoly jezykowej.
No jeśli się przeprowadzę do kraju anglojęzycznego to też sobie daruję.

Ale na razie się nie przeprowadziłam i chyba się nie zanosi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 09:58   #22
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Certyfikaty językowe

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No jeśli się przeprowadzę do kraju anglojęzycznego to też sobie daruję.

Ale na razie się nie przeprowadziłam i chyba się nie zanosi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlaczego?
Ja mialam sie przeprowadzic do Barcelony albo Budapesztu, a wyladowalam w Sydney
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 10:04   #23
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Certyfikaty językowe

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Dlaczego?
Ja mialam sie przeprowadzic do Barcelony albo Budapesztu, a wyladowalam w Sydney
Tak. Ale mi anglojęzyczne kraje niestety nie grożą.

Najbardziej bym chciała Stany, ale facet się zapiera rękami i nogami.

A ja się w takim układzie widzę w Niemczech albo w Hong Kongu. Ale ten drugi chwilowo sobie darujemy.

No i jeszcze jestem jedynaczką, moi rodzice się młodsi nie robią, a z takiej Australii, Kanady czy Nowej Zelandii byłoby mi ciężko dojechać szybko w razie czego. Z Niemiec jestem w parę godzin autostradą, a samolotem to już w ogóle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 11:04   #24
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Certyfikaty językowe

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Tak. Ale mi anglojęzyczne kraje niestety nie grożą.

Najbardziej bym chciała Stany, ale facet się zapiera rękami i nogami.

A ja się w takim układzie widzę w Niemczech albo w Hong Kongu. Ale ten drugi chwilowo sobie darujemy.

No i jeszcze jestem jedynaczką, moi rodzice się młodsi nie robią, a z takiej Australii, Kanady czy Nowej Zelandii byłoby mi ciężko dojechać szybko w razie czego. Z Niemiec jestem w parę godzin autostradą, a samolotem to już w ogóle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kanada bym nie pogardzila, ale do Stanow mnie nie ciagnie. Na wakacje - owszem, pojechalabym chetnie, ale na stale zeby mieszkac to Z Toronto do Warszawy mozna sie dostac w ok. 8.5h nawet, az jestem w szoku. Australie (i tym bardziej Nowa Zelandie, wiem, ze lubisz metropolie, a tutaj nigdzie nawet takiego konkretnego duzego miasta porownywalnego chociaz do Warszawy nie ma, niby w Sydney i Melbourne jest wiecej ludnosci, a i tak czuje sie jak w malym miasteczku, nie ma tego wielkomiejskiego pospiechu i zgielku, wiezowcow i mozliwosci szybkiego przemieszczania sie ) naprawde serdecznie odradzam.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 11:14   #25
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Certyfikaty językowe

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Kanada bym nie pogardzila, ale do Stanow mnie nie ciagnie. Na wakacje - owszem, pojechalabym chetnie, ale na stale zeby mieszkac to Z Toronto do Warszawy mozna sie dostac w ok. 8.5h nawet, az jestem w szoku. Australie (i tym bardziej Nowa Zelandie, wiem, ze lubisz metropolie, a tutaj nigdzie nawet takiego konkretnego duzego miasta porownywalnego chociaz do Warszawy nie ma, niby w Sydney i Melbourne jest wiecej ludnosci, a i tak czuje sie jak w malym miasteczku, nie ma tego wielkomiejskiego pospiechu i zgielku, wiezowcow i mozliwosci szybkiego przemieszczania sie ) naprawde serdecznie odradzam.
No właśnie ja myślałam o Sydney.

Ale rozmowy z Tobą mnie zniechęcają.

Jak uciekać to do Nowego Yorku, Hong Kongu, Szanghaju itd.

Ale muszę pojechać do Berlina. Nie byłam, może tam też jest fajnie.

Mam rodzinę i w Kanadzie i w USA i wiem, że można się całkiem sprawnie przemieszczać. Ale realia są takie, że przyjeżdżają raz na dwa lata, bo pieniądze nie rosną na drzewach.

No i potem kiedy rodzice będą potrzebowali opieki na stałe musiałabym ich przetransportować do ośrodka u mnie. Przecież ich w Polsce nie zostawię u obcych ludzi. Chcę móc odwiedzać, być pewną, że rodzice są w dobrych rękach.

Na szczęście oboje są bardzo pozytywnie nastawieni i tylko się przekrzykują, gdzie chcą na starość zamieszkać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 11:32   #26
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Certyfikaty językowe

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No właśnie ja myślałam o Sydney.

Ale rozmowy z Tobą mnie zniechęcają.

Jak uciekać to do Nowego Yorku, Hong Kongu, Szanghaju itd.

Ale muszę pojechać do Berlina. Nie byłam, może tam też jest fajnie.

Mam rodzinę i w Kanadzie i w USA i wiem, że można się całkiem sprawnie przemieszczać. Ale realia są takie, że przyjeżdżają raz na dwa lata, bo pieniądze nie rosną na drzewach.

No i potem kiedy rodzice będą potrzebowali opieki na stałe musiałabym ich przetransportować do ośrodka u mnie. Przecież ich w Polsce nie zostawię u obcych ludzi. Chcę móc odwiedzać, być pewną, że rodzice są w dobrych rękach.

Na szczęście oboje są bardzo pozytywnie nastawieni i tylko się przekrzykują, gdzie chcą na starość zamieszkać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nowy Jork lubie, chociaz daaawno nie bylam, w Szanghaju nie bylam, moj maz i jego rodzina stamtad pochodza i mi odradzaja podroz tam, jak tylko moga, ale nie doceniaja mojego uporu Ciagnie mnie tez do Japonii, Indonezji, Singapuru, Tajwanu i tylko to, ze moja aplikacja wizowa od ponad dwoch lat caly czas sie "procesuje" mnie powstrzymuje, no i jeszcze troche to, ze wlasnie odeszlam z pracy
Sydney i jego "wielkomiejskosc" porownalabym moze do Gdyni? Sa biurowce w centrum i ta okolica czysto biznesowa, ale poza tym masz plaze i czujesz sie jak w malym nadmorskim miasteczku.
Chyba, ze masz w planach spedzenie weekendu w okolicach Bondi, tam to czlowiek na czlowieku na plazy niemalze, ale ma to swoj klimat, kocham Bondi i lubilam sobie zawsze nawet przed praca na kwadrans tam podjechac, bycie blisko wody zawsze poprawia mi humor. Ale na tyle, na ile Cie "znam" z Twoich postow na forum,, stwierdzam, ze to nie jest miejsce do zycia dla Ciebie. Znajomosc mandarynskiego za to bardzo by Ci sie przydala, bo dla zdecydowanej wiekszosci populacji jest to pierwszy jezyk, Koreanczykow tez jest tutaj naprawde sporo. Berlin jest fajny, mysle, ze tam by Ci sie spodobalo
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 11:47   #27
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Certyfikaty językowe

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Nowy Jork lubie, chociaz daaawno nie bylam, w Szanghaju nie bylam, moj maz i jego rodzina stamtad pochodza i mi odradzaja podroz tam, jak tylko moga, ale nie doceniaja mojego uporu Ciagnie mnie tez do Japonii, Indonezji, Singapuru, Tajwanu i tylko to, ze moja aplikacja wizowa od ponad dwoch lat caly czas sie "procesuje" mnie powstrzymuje, no i jeszcze troche to, ze wlasnie odeszlam z pracy
Sydney i jego "wielkomiejskosc" porownalabym moze do Gdyni? Sa biurowce w centrum i ta okolica czysto biznesowa, ale poza tym masz plaze i czujesz sie jak w malym nadmorskim miasteczku.
Chyba, ze masz w planach spedzenie weekendu w okolicach Bondi, tam to czlowiek na czlowieku na plazy niemalze, ale ma to swoj klimat, kocham Bondi i lubilam sobie zawsze nawet przed praca na kwadrans tam podjechac, bycie blisko wody zawsze poprawia mi humor. Ale na tyle, na ile Cie "znam" z Twoich postow na forum,, stwierdzam, ze to nie jest miejsce do zycia dla Ciebie. Znajomosc mandarynskiego za to bardzo by Ci sie przydala, bo dla zdecydowanej wiekszosci populacji jest to pierwszy jezyk, Koreanczykow tez jest tutaj naprawde sporo. Berlin jest fajny, mysle, ze tam by Ci sie spodobalo
No zdecydowanie nie moje klimaty.

Koniecznie upieraj się na Azję. Piękne miejsce, zupełnie inny kontynent, ciekawe podejście do świata.

Nie każdy może tam mieszkać (ja się na przykład nie nadaję), ale kto tylko może, powinien chociaż zobaczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 12:15   #28
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Certyfikaty językowe

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No zdecydowanie nie moje klimaty.

Koniecznie upieraj się na Azję. Piękne miejsce, zupełnie inny kontynent, ciekawe podejście do świata.

Nie każdy może tam mieszkać (ja się na przykład nie nadaję), ale kto tylko może, powinien chociaż zobaczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym prawie wszystkie miejsca chciala zobaczyc, tyle jest krajow, w ktorych jeszcze nie bylam
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-20, 12:56   #29
Ertix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 124
Dot.: Certyfikaty językowe

@Limonka2738, a można wiedzieć dlaczego akurat te kraje? Bo nie ukrywam że też mnie ciągnie do tych miejsc, może poza Niemcami i państwami sinojęzycznymi.
A myślałaś może o UK, albo Francji?
Co do USA, to nie dziwię się Twojemu facetowi że nie chce tam mieszkać. Też bym nie chciał, bo niebezpiecznie. Chyba że w jakimś innym państwie stylizowanym na USA, i tutaj Azja sprawdza się bardzo dobrze, ale poza Japonią to nie widziałbym dla siebie lepszego kraju.

Edytowane przez Ertix
Czas edycji: 2023-10-20 o 12:59
Ertix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-20 12:56:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:28.