Zioła na trądzik :). - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-23, 14:56   #1
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324

Zioła na trądzik Podobno działa


pięciornik gęsi
wrotycz
uczep
mięta pieprzowa
glistnik (jaskółcze ziele)

zaparzamy plaska łyzeczke do herbaty i pijemy 2xdziennie.

wszystkie zioła kupujemy po tyle samo gram, mieszamy w równych proporcjach i trzymamy w szklanym lub plastikowym pojemniku.


Ps. znalazłam ten przepis na Kafeterii , osoby które piły ta mieszankę twierdzą że całkowicie pozbyły się trądziku bądź w znacznym stopniu trądzik się zmniejszył.

Jestem na etapie zamawiana ziół mam zamiar przetestować ,napiszę o efektach jak coś.

UCZEP-w tym przypadku chyba chodzi o trójlistkowy
wspomaga fizjologię organizmu w działaniach przeciwreumatycznych
- wspomaga walkę z łuszczycą
- wspomaga w likwidacji problemów skórnych oraz alergii.
......................... ......................... ...... ......................... .....
GLISTNIK(jaskółcze ziele):
*
o Surowiec zielarski: ziele glistnika (Chelidonii Herba), korzeń glistnika (Chelidonii Radix).
o Skład chemiczny: ok. 20 alkaloidów izochinolinowych (m.in.: chelidonina, berberyna, chelerytryna, sangwinaryna, protopina i inne), kwasy organiczne (kwas chelidonowy, jabłkowy, cytrynowy) oraz pochodne kwasów fenolowych, saponiny, duże ilości soli wapniowych oraz enzymy proteolityczne.
o Zbiór i suszenie: ziele (młode pędy) zbierać najlepiej w okresie kwitnienia w maju i czerwcu. Suszyć w podwyższonej temperaturze ok. 30°C[4].
o Działanie:
+ chelidonina wykazuje działanie rozkurczowe na drogi żółciowe, przewód pokarmowy i oskrzela oraz żółciopędne i słabe uspokajające.
+ chelerytryna i sangwinaryna wykazują działanie bakteriobójcze, pierwotniakobójcze, grzybobójcze,
+ przeciwnowotworowe (chelidonina hamuje podziały komórek)
+ używany powszechnie jako lek usuwający brodawki (kurzajki) na skórze. Wystarczy kilka razy posmarować kurzajkę sokiem mlecznym z glistnika. Kurzajkę uprzednio należy zmiękczyć wodą z mydłem. Działanie to wiąże się z obecnością w soku chelidoniny.

PIĘCIORNIK GĘSI :
* Roślina lecznicza:
o Surowiec zielarski: ziele - Herba Anserinae (Herba Potentille anserine), korzeń
o Działanie: środek
ściągający i przeciwzapalny, a także rozkurczający na mięśnie gładkie. Stosowany przy biegunkach, chorobach jelit i dróg żółciowych charakteryzujących się stanami kurczowymi, w początkowym stadium kamicy żółciowej, zaburzeniach menstruacji, nieżycie żołądka i jelit. Dzięki zawartości substancji gorzkich poprawia apetyt i ułatwia trawienie.[3]. Rzadko stosowany oddzielnie, stanowi składnik mieszanek ziołowych[1].
o Zbiór i suszenie: ziele zbiera się w okresie kwitnienia i suszy w temperaturze do 60°C.
* Sztuka kulinarna: surowe liście dodaje się do zup, kasz, można przygotować jak szpinak. Kłącze jadalne na surowo lub gotowane (w smaku podobne do pasternaku)
* Kosmetyka: Dawniej we Francji stosowano wyciąg wodny z pięciornika (l'eau de beauté) do pielęgnacji
cery.
* Garbarstwo: Roślina niegdyś używana w garbarstwie ze względu na dużą ilość garbników................ ......................... .......... .
MIĘTA PIEPRZOWA:
# Roślina lecznicza

* Surowiec zielarski : Liść mięty pieprzowej (Folium Menthae piperitae), którego głównymi składnikami są: olejek miętowy, kwas askorbinowy (25 mg%), karoten (do 40 mg%), rutyna (14 mg%), apigenina, betaina, kwas oleanowy i ursulowy.
* Przetwór : olejek miętowy (Oleum Menthae piperitae), w skład którego wchodzą: mentol (monoterpen), który oddziałuje na receptory zimna, wywołując uczucie chłodu; mentofuran, menton, octan mentolu, walerianian mentolu, felandren, pinen, cyneol, piperyton, jasmon, garbniki (6-12%), flawonoidy.
* Działanie : Liście zwiększają wydzielanie soku żołądkowego, pobudzają wytwarzanie żółci, usprawniają pracę jelit. Stosowane są jako środek wiatropędny, przy zaburzeniach trawienia, w schorzeniach wątroby i dróg żółciowych. Mają także właściwości przeciwbakteryjne i nieznacznie uspokajające. Olejek miętowy ma podobne, ale silniejsze działanie, szczególnie jako środek odkażający i uspokajający. Stosowany zewnętrznie w nieżycie nosa, do inhalacji przy nieżytach gardła i oskrzeli. Stanowi także składnik preparatów do użytku wewnętrznego przy zapaleniu dróg żółciowych i w schorzeniach wątroby lub jelit.

informacje większości z Wikipedia.
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 21:14   #2
kiniak88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 24
Dot.: Zioła na trądzik Podobno działa

Słyszałam o herbatce Acneflos - do nabycia w aptekach. Wiem, że jest tam skrzyp polny, dziurawiec, fiołek trójbarwnyi rumianek.
kiniak88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 16:51   #3
glapa07
Raczkowanie
 
Avatar glapa07
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 164
Dot.: Zioła na trądzik Podobno działa

Ja chodzilam do naturoterapeutki. Mialam mieszanke chyba 60 ziol. I musialam pic codziennie co pol godziny pol szklanki tego paskudztwa. Nic nie pomagalo i zniechecilam sie dosc szybko.
__________________
22.04.2009 - ...? : * .. jest pięknie


...stop falling down, hold my hand!
glapa07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 21:00   #4
OrangeJuice
Raczkowanie
 
Avatar OrangeJuice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 256
Dot.: Zioła na trądzik Podobno działa

Po tym co bratek zrobił z moja cera, nigdy juz nie wezme do ust zadnego ziela na tradzik!!! A kyszzz.....!!!
OrangeJuice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 21:02   #5
glapa07
Raczkowanie
 
Avatar glapa07
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 164
Dot.: Zioła na trądzik Podobno działa

Cytat:
Napisane przez OrangeJuice Pokaż wiadomość
Po tym co bratek zrobił z moja cera, nigdy juz nie wezme do ust zadnego ziela na tradzik!!! A kyszzz.....!!!


Ja po ziolach tez mialam okropny wysyp, malo co pomagaly, byly paskudne w smaku i drogie...
__________________
22.04.2009 - ...? : * .. jest pięknie


...stop falling down, hold my hand!
glapa07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 21:21   #6
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: Zioła na trądzik Podobno działa

Mi bratek pomagał na cerę pod warunkiem że piłam regularnie jak odstawiłam bratka znowu dopadł mnie wysyp
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 08:54   #7
Katelicious
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 203
Fiołek trójbarwny na trądzik :).

Ostatnio odkryłam coś cudownego na trądzik! A mianowicie fiołek trójbarwny . Ja robię tak:
1. Robię herbatę z 2 torebek fiołka trójbarwnego.
2. Parze pod przykryciem przez 20 minut.
3. Namaczam tym naparem waciki i kładę je na skórze na około 5-10 minut.

Na razie sprawdziłam tę metodę na moich okropnych, trądzikowych plecach... - Efekt? Po 4 dniach (2 z dziennie) trądzik zmniejszył mi się w jakiś 70-80 % ! Niesamowite! Wiedziałam, że fiołek trójbarwny jest dobry na trądzik ale myślałam że jest skuteczny tylko kiedy się go pije. Od dzisiaj zamierzam kłaść fiołek również na twarz .
Naprawdę polecam spróbować - przecież nie zaszkodzi, a może okazać się najlepszym lekiem na trądzik .
__________________
najlepsze wakacje w moim życiu !
Turcja 08.07 - 22.07

mój największy cel na wakacje : wyśmienita zabawa + niesamowite wspomnienia : wykonany!


walczę z trądzikiem: kuracja skinorenem, isotrexinem i tetracyliną


Edytowane przez Katelicious
Czas edycji: 2009-03-02 o 08:55
Katelicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-02, 12:02   #8
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676
Dot.: Zioła na trądzik :).

juz było wiele wątków o bratku
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 12:22   #9
Katelicious
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 203
Dot.: Zioła na trądzik :).

Cytat:
Napisane przez KALLISTE Pokaż wiadomość
juz było wiele wątków o bratku
Ale ja nie mówię o bratku tylko o fiołku .
__________________
najlepsze wakacje w moim życiu !
Turcja 08.07 - 22.07

mój największy cel na wakacje : wyśmienita zabawa + niesamowite wspomnienia : wykonany!


walczę z trądzikiem: kuracja skinorenem, isotrexinem i tetracyliną

Katelicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 14:17   #10
tynas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 378
Dot.: Zioła na trądzik :).

fiolek trójbarwny=bratek mówisz ,że pomoglo? to też spróbuje
tynas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 15:15   #11
Katelicious
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 203
Dot.: Zioła na trądzik :).

Cytat:
Napisane przez tynas Pokaż wiadomość
fiolek trójbarwny=bratek mówisz ,że pomoglo? to też spróbuje
Nie wiedziałam, że bratek i fiołek trójbarwny to to samo .
Naprawdę pomaga . Efekty są już widoczne po 1 użyciu. Tak sobie myślę, że po stosowaniu tego z 2 tygodnie pozbędę się trądziku z pleców . Dziś wieczorem zaczynam leczyć tym magicznym naparem moją twarz .

PS. Kiedy zaczniesz już swoją kurację napisz jakie są u Ciebie efekty .
__________________
najlepsze wakacje w moim życiu !
Turcja 08.07 - 22.07

mój największy cel na wakacje : wyśmienita zabawa + niesamowite wspomnienia : wykonany!


walczę z trądzikiem: kuracja skinorenem, isotrexinem i tetracyliną

Katelicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-02, 16:54   #12
anioueq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 30
Dot.: Zioła na trądzik :).

Dla tych ktorzy chca uzywac ziol na tradzik polecam wybrac sie do sklepu zielarskiego. Tam na pewno cos poradza.
Mi np doradzili 2 kremy i jak na razie jestem zadowolona
anioueq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 22:16   #13
kiniak88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 24
Dot.: Zioła na trądzik :).

Bratek to nie fiołek trójbarwny!
Bratek pochodzi z rodziny fiołkowatych (jest typem rośliny ogrodowej - nazywany jest fiołkiem ogrodowym), ale nie można go mylić z leczniczym fiołkiem trójbarwnym pozdrawiam
kiniak88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 14:30   #14
tynas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 378
Dot.: Zioła na trądzik :).

no dobra nie chce się klócić,ale jak idę do apteki i proszę o herbatkę z bratka dostaję taką z napisem "fiolek trójbarwny"... chyba mi nie wciskają kitu,bo kupowalam już wiele razy i zawsze dostaje to samo...
tynas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 14:56   #15
Katelicious
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 203
Dot.: Zioła na trądzik :).

Cytat:
Napisane przez tynas Pokaż wiadomość
no dobra nie chce się klócić,ale jak idę do apteki i proszę o herbatkę z bratka dostaję taką z napisem "fiolek trójbarwny"... chyba mi nie wciskają kitu,bo kupowalam już wiele razy i zawsze dostaje to samo...
Podobnie miałam wczoraj . Kiedy poszłam do apteki i poprosiłam fiołek trójbarwny dostałam opakowanie z napisem 'bratek'. Więc na 100 % fiołek trój. i bratek to to samo .
__________________
najlepsze wakacje w moim życiu !
Turcja 08.07 - 22.07

mój największy cel na wakacje : wyśmienita zabawa + niesamowite wspomnienia : wykonany!


walczę z trądzikiem: kuracja skinorenem, isotrexinem i tetracyliną

Katelicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 16:03   #16
ekstrawersyjna
Przyczajenie
 
Avatar ekstrawersyjna
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 7
Dot.: Zioła na trądzik :).

jeśli naprawde działa to tez sprobuje...

mysl o pozbyciu sie tradziku z plecow jest kusząca
ekstrawersyjna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 18:42   #17
Katelicious
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 203
Dot.: Zioła na trądzik :).

Cytat:
Napisane przez ekstrawersyjna Pokaż wiadomość
jeśli naprawde działa to tez sprobuje...

mysl o pozbyciu sie tradziku z plecow jest kusząca

No ba .
__________________
najlepsze wakacje w moim życiu !
Turcja 08.07 - 22.07

mój największy cel na wakacje : wyśmienita zabawa + niesamowite wspomnienia : wykonany!


walczę z trądzikiem: kuracja skinorenem, isotrexinem i tetracyliną

Katelicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 19:54   #18
tynas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 378
Dot.: Zioła na trądzik :).

na szczęście plecy mam idealnie gladkie... za to problemy z buźką :/ powiem,że ten Twój bratek dziala ,wczoraj 2 razy zrobilam sobie ten oklad, zaraz też ide zrobić
tynas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 20:05   #19
kiniak88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 24
Dot.: Zioła na trądzik :).

Pracuję w aptece i sama stosuję taką praktykę. Otrzymałyście zapewne Bratek z firmy Herbapol Lublin - zobaczcie co po łacinie jest napisane w składzie - Viola tricoloris/tricolor - czyli fiołek trójbarwany, ale!
Działanie lecznicze, wspomagające przy trądziku, liszaju itd. ma tylko fiołek trójbarwny, a nie fiołek ogrodowy (pospolicie bratek). Mówiąc w aptece "bratek" nikt nie będzie wciskał przecież sadzonek ogrodowych (ani też wyjaśniał nieścisłości co do nazw wielu preparatów farmaceutycznych) bo bratki ogrodowe to takie, które często można spotkać w kwietnikach na mieście

Pozdrawiam

Chyba już sama zakręciłam...

Edytowane przez kiniak88
Czas edycji: 2009-03-03 o 20:06
kiniak88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-04, 13:36   #20
Katelicious
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 203
Dot.: Zioła na trądzik :).

Cytat:
Napisane przez tynas Pokaż wiadomość
na szczęście plecy mam idealnie gladkie... za to problemy z buźką :/ powiem,że ten Twój bratek dziala ,wczoraj 2 razy zrobilam sobie ten oklad, zaraz też ide zrobić
Ja ma problemy z plecami (górną częścią), twarzą (strefa T a najbardziej czoło i okolice nosa), i od czasu do czasu jakieś takie malutkie krosteczki wyjdą mi na dekolcie/szyi (jak chyba każdemu :P). I na plecy mi pomógł, ale od 3 dni nie robiłam nim okładów i trochę stan się pogorszył :/. Dlatego najlepiej sobie zrobić kuracje kilkutygodniowa 2 x dziennie, a potem już tylko 1 raz dziennie do utrzymania efektu . Od dziś znowu zaparzam fiołka trójbarwnego .

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Cytat:
Napisane przez kiniak88 Pokaż wiadomość
Pracuję w aptece i sama stosuję taką praktykę. Otrzymałyście zapewne Bratek z firmy Herbapol Lublin - zobaczcie co po łacinie jest napisane w składzie - Viola tricoloris/tricolor - czyli fiołek trójbarwany, ale!
Działanie lecznicze, wspomagające przy trądziku, liszaju itd. ma tylko fiołek trójbarwny, a nie fiołek ogrodowy (pospolicie bratek). Mówiąc w aptece "bratek" nikt nie będzie wciskał przecież sadzonek ogrodowych (ani też wyjaśniał nieścisłości co do nazw wielu preparatów farmaceutycznych) bo bratki ogrodowe to takie, które często można spotkać w kwietnikach na mieście

Pozdrawiam

Chyba już sama zakręciłam...
Czyli bratek kupiony w aptece to to samo co fiołek trójbarwny kupiony w aptece ?
__________________
najlepsze wakacje w moim życiu !
Turcja 08.07 - 22.07

mój największy cel na wakacje : wyśmienita zabawa + niesamowite wspomnienia : wykonany!


walczę z trądzikiem: kuracja skinorenem, isotrexinem i tetracyliną

Katelicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 19:26   #21
feniksica
Raczkowanie
 
Avatar feniksica
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 351
Dot.: Zioła na trądzik :).

a ja lykam tabletki z bratkiem i nie wiem czy to az taka jego zasluga (wlaczajac uzycie kosmetykow antytradzikowych) ale stan mojej cery sie poprawil
feniksica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 20:43   #22
ekstrawersyjna
Przyczajenie
 
Avatar ekstrawersyjna
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 7
Dot.: Zioła na trądzik :).

Od wczoraj pije i okładam sie tym fiołkiem
Jakie to nie dobre w smaku.. ble.. za pierwszym razem o mało nie zwymiotowałam no ale teraz jest dobrze. kwestia przyzwyczajenia..

efekty sa. niewielkie ale na poczatek niezle : )
ekstrawersyjna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 17:54   #23
kiniak88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 24
Dot.: Zioła na trądzik :).

Cytat:
Napisane przez Katelicious Pokaż wiadomość
Czyli bratek kupiony w aptece to to samo co fiołek trójbarwny kupiony w aptece ?
Tak właśnie - w aptece. Jak pójdziesz do ogrodniczego to dostaniesz sadzonkę bratka, a nie leczniczą herbatkę
kiniak88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 14:09   #24
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Zioła na trądzik :).

no to moje drogie, od dzisiaj rozpoczynam w takim razie taką kurację:

fiołek trójbarwny:
2 napary do picia+ jeden do smarowania twarzy i dekoltu.
i tak codziennie.
dam wam za 7 dni znać jak się sprawuje, później wrócę tu po dłuższym czasie z dalszymi relacjami.
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 14:33   #25
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Zioła na trądzik :).

Zalecam jednak ostrożność. Czasami po wypiciu herbatki ziołowej i wyjściu na słońce na skórze lubi pojawić się podrażnienie. Dlatego ostrożnie
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 15:21   #26
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Zioła na trądzik :).

od dawna stosuję blockery 50+ i nie lubię słońca- unikam ile się da więc mi nic nie grozi
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 16:53   #27
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Zioła na trądzik :).

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
no to moje drogie, od dzisiaj rozpoczynam w takim razie taką kurację:

fiołek trójbarwny:
2 napary do picia+ jeden do smarowania twarzy i dekoltu.
i tak codziennie.
dam wam za 7 dni znać jak się sprawuje, później wrócę tu po dłuższym czasie z dalszymi relacjami.
Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
od dawna stosuję blockery 50+ i nie lubię słońca- unikam ile się da więc mi nic nie grozi

DZIEŃ 7.

Tak więc dzisiaj mija mój 7. dzień bratkowej kuracji.
Dla ścisłości:
- mam bardzo częste chorobliwe problemy z trądzikiem, nie oczekuję super efektów w miesiąc, ewentualnie w dwa.
- specjalnie rozpoczęłam kurację w pierwszy dzień swojego cyklu by móc porównywać jak wpływa ona na moją twarz zależnie od faz cyklu.


Tak więc pierwsze dni związane z okresem "podarowały" mi mnóstwo wykwitów, smarując je naparem odnosiłam wrażenie, że już nie są takie bolące i czerwone (takie moje wrażenie, ale na ile w tym prawdy to nie wiem).
Po okresie powinnam mieć spokój z wykwitami na conajmniej 3 dni, jak na razie nie doczekałam tego "spokoju", krostek jest pełno, napar jak na razie sobie nie radzi, a brak "spokoju" chyba jest spowodowany zapchaniem pewnym kosmetykiem - odstawiłam go i zobaczę jak dalej będzie reagować moja skóra wraz z pomocą bratku (przepraszam, fiołka).

Podsumowanie:

nie uzyskałam cudownych rezultatów za pierwszym jak i po kilkudniowym stosowaniu fiołka jak niektóre dziewczyny, które tutaj się wypowiadają.
Nie mniej daję mu nadal szansę i wróce z dalszym komentarzem do kuracji za tydzień, ewentualnie postaram się o jakieś zdjęcia obrazujące ewentualne zmiany.

Pozdrawiam : ]

Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2009-05-31 o 16:55
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 17:20   #28
budyniek90
Rozeznanie
 
Avatar budyniek90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 909
Dot.: Zioła na trądzik :).

Okłady muszę wypróbować
Ale do picia mam pewne opory... Już kilka razy zaczynałam kuracje bratkiem, ale po jakiś 3 tygodniach rezygnowałam. Powód? - Wysyp!
Nie wiem jak w waszych przypadkach, ale u mnie bratek po tygodniu picia wyciagał wszystko co ukryte pod skóra na wierzch. I mogłam sobie pić i pić, a krostek było coraz więcej. Zawsze załamana odstawiałam bratka i czekałam na wygładzenie skóry. Wiem, że wysyp to znak, że skóra się oczyszcza, ale jakos nie mogłam wytrzymać z taka twarzą zbyt długo. Poza tym przy bratku strasznie dużo sikałam [] i bardziej sie pociłam... I po tygodniu picia bratka 2-3 razy dziennie pojawiał się okropny ból głowy [tak samo mam z zieloną herbatą, gdy po dłuższym okresie nie picia zaczynam pić kilka dziennie, głowa pęka od samego rana :|]
ale może w wakacje znów spróbuje kuracji bratkowej, mam nadzieję, że duac pomoże mi sie uporać z 'oczyszczaniem'
budyniek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 18:14   #29
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Wink Dot.: Zioła na trądzik :).

ooo ja :O

to może ten potworny wysyp mam właśnie od fiołka?
ale mówisz, że jak coś to efekt oczyszczania skóry, czyli za jakiś czas mi przejdzie, i będzie gładziutko?
kurde, jak mam mieć ciągle taki wysyp to ja też rezygnuję ;/
niestety w mojej pasji nie mogę sobie pozwolić na ciągłą tragedię na buzi;/
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 13:08   #30
budyniek90
Rozeznanie
 
Avatar budyniek90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 909
Dot.: Zioła na trądzik :).

Tak mi powiedziała pielęgniarka-znajoma... że dostałam wysypu, bo skóra się oczyszcza
Widocznie mam bardzo zanieczyszczona skórę, skoro po 2 tygodniach wysypu nadal nie wracała do normy, tylko ciągle 'coś'
boję się dłużej stosować bratka, co jak wysyp nie przejdzie po jakimś czasie? niedługo zaczynam pracę więc na razie eksperymentować zabardzo nie mogę, wstyd będzie się pokazać...
budyniek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-15 21:07:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:53.