Rozterka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Nasze emocje, uczucia, związki, intymne zwierzenia i pytania. Tutaj uzyskasz wsparcie i porady.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-03-27, 10:12   #1
Darkmen
Przyczajenie

Rozterka

Hej, mam mały problem. Jestem od dłuższego czasu w dość szczęśliwym zwiazku. Pewnego razu, przypadkiem dowiedziałem się, że moja partnerka w przeszłości miala ff, który ciągle jest jej znajomym, chociaż nie utrzymuje z nim aktualnie kontaktu. Kiedyś zapytałem się czy coś ją z nim łączyło (jakoś przypadkiem wyszedł ten temat), odpowiedziała wymijająco.

Bardzo mi zależy na związku z nią, przebolałbym fakt posiadania ff, ale ciężko mi z tym, że mnie okłamała. Wiem, że może wstydzi się mi to wyznać, ale jeżeli planujemy wspólną przyszłość, otwieramy się przed sobą, to dlaczego tak postępuje? Nie wiem mam o tym myśleć.

Edytowane przez Darkmen
Czas edycji: 2018-03-27 o 16:07
Darkmen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 10:21   #2
Nymerth
Rozeznanie

Dot.: Rozterka

Odpowiedź wymijająca to nie kłamstwo, zwłaszcza w sprawie, o której ona nie ma obowiązku Ci mówić.

Edytowane przez Nymerth
Czas edycji: 2018-03-27 o 10:22
Nymerth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 10:31   #3
cava
Zakorzenienie

Ale o co Ci konkretnie chodzi?
Jest fajnie to trzeba skręcić aferkę, zrobić dym, żeby już tak fajnie nie było?
Czy o co?

sklerotnik funkcjonalny

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 10:36   #4
pandemonium4
Zadomowienie

Widocznie nie chce o tym mówić. Nie okłamała Cię, uniknęła odpowiedzi. W zasadzie to już wiesz, więc albo to akceptujesz, albo nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pandemonium4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 10:36   #5
megamag
BAN stały

Chyba nie ma bardziej męczącego typu faceta niż męczący bułę o dawne związki. Dziewczyna nie widuje się z nim, odkąd jesteście razem, więc w czym problem? Ani Ty nie masz obowiązku się jej spowiadać ze wszystkiego, co robiłeś od przedszkola, ani ona Tobie. Poza tym moim zdaniem to akurat dobrze o ludziach świadczy, kiedy nie mówią za dużo o dawnych partnerach, znaczy się szanują ich prywatność. Jak nie miele ozorem na temat tamtego, to może kiedyś, jakby jednak coś nie wyszło i byście się rozstali, nie będzie mielić o Tobie?

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2018-03-27 o 10:38
megamag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 10:39   #6
201803290936
Konto usunięte

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Darkmen Pokaż wiadomość
Hej, mam mały problem. Jestem od dłuższego czasu w dość szczęśliwym zwiazku. Pewnego razu, przypadkiem dowiedziałem się, że moja partnerka w przeszłości miala ff, który ciągle jest jej znajomym, chociaż nie utrzymuje z nim aktualnie kontaktu. Kiedyś zapytałem się czy coś ją z nim łączyło (jakoś przypadkiem wyszedł ten temat), odpowiedziała wymijająco.

Bardzo mi zależy na związku z nią, przebolałbym fakt posiadania ff, ale ciężko mi z tym, że mnie okłamała. Wiem, że może wstydzi się mi to wyznać, ale jeżeli planujemy wspólną przyszłość, otwieramy się przed sobą, to dlaczego tak postępuje? Nie wiem mam o tym myśleć.
Odpowiedź wymijająca to nie kłamstwo. Po prostu nie chciała o tym rozmawiać. Jeżeli aż tak Cię to gniecie, to spokojnie ją o to zapytaj i zamknijcie ten temat raz na zawsze (oby). Skoro związek z nią jest udany, to czemu szukasz dziury w całym? To jest przeszłość - było, minęło. O co właściwie Ci chodzi? Kompleksy? Jakaś trauma?
201803290936 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 10:43   #7
Mad_Max
Zadomowienie

Szczerość w związku to podstawa.
A wymijające odpowiedzi to może są dobre gdzieś w gimnazjum.
Oczywiście nikt nie ma obowiązku być szczerym. Tak jak i nie ma obowiązku być w związku. Wszak to nie kara.
Mad_Max jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 10:45   #8
wiekanka
Wtajemniczenie

Jesli spedza Ci to sen z powiek i brakuje Ci z jej strony szczerosci, to zadaj pytanie jeszcze raz i ciesz sie, jak bedziesz obserwowal jej zazenowanie. Ale grunt, to wpedzic partnerke w zaklopotanie i Twoje zadowolenie, ze wyspowiadala sie w koncu ze wszystkiego, za nim Cie poznala.
wiekanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 10:47   #9
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Szczerość w związku to podstawa.
A wymijające odpowiedzi to może są dobre gdzieś w gimnazjum.
Oczywiście nikt nie ma obowiązku być szczerym. Tak jak i nie ma obowiązku być w związku. Wszak to nie kara.
Szczerość może też wyglądać w stylu "nie zamierzam ci się spowiadać z przeszłości seksualnej".
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 10:53   #10
White_Dove
Zakorzenienie

Taa jak już tu ktoś napisał związek to nie kara przeszkadza ci to to zerwij...... Przecież partner musi się spowiadać ze wszystkiego....mogłeś spytać się o na początku samym a nie teraz mieć ból dupy.
White_Dove jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 11:01   #11
Mad_Max
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Szczerość może też wyglądać w stylu "nie zamierzam ci się spowiadać z przeszłości seksualnej".
Otóż to. To dużo lepsze niż wymijające gderanie.
Choć to dziwne, czemu normalne pytanie uznaje się za "spowiedź"?
Jakby Autor zapytał o szczepienie na gruźlicę w dzieciństwie, to powinien dostać książką telefoniczną w głowę za naruszenie prywatności?
Litości.
Dorośli ludzie rozmawiają jak dorośli. Nie jak dzieci.
Stary 2018-03-27, 11:10   #12
Pigeons
Zadomowienie

Autorze, pogadaj z nią wprost. Że wiesz o tym, że miała "przyjaciela", że jesteś w stanie to przetrawić ale potrzebujesz jej szczerości a nie wymijających odpowiedzi.

Moim zdaniem wymijająca odpowiedź to żadna odpowiedź. Jeżeli dziewczyna nie chce o tym mówić to powinna Ci o tym powiedzieć wprost a nie kręcić.
Pigeons jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 11:11   #13
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Nie wiem czy dużo lepsze. Myślę, że przeciętnie inteligenty człowiek sam się skapnie, że wymijająca odpowiedź oznacza niechęć do gadania o tym. I nie nazwałabym tego "gderaniem".
Cytat:
Jakby Autor zapytał o szczepienie na gruźlicę w dzieciństwie, to powinien dostać książką telefoniczną w głowę za naruszenie prywatności?
Litości.
Prywatność jest tam, gdzie się ją sobie ustanowi. Samo pytanie nie jest naruszaniem tej prywatności, bo nie trzeba na nie odpowiadać. Tym bardziej nie wiem skąd wytrzasnąłeś pomysł o waleniu kogoś w głowę książką telefoniczna.
Stary 2018-03-27, 11:18   #14
Mad_Max
Zadomowienie

Cytat:
Nie wiem czy dużo lepsze. Myślę, że przeciętnie inteligenty człowiek sam się skapnie, że wymijająca odpowiedź oznacza niechęć do gadania o tym. I nie nazwałabym tego "gderaniem".

Prywatność jest tam, gdzie się ją sobie ustanowi. Samo pytanie nie jest naruszaniem tej prywatności, bo nie trzeba na nie odpowiadać. Tym bardziej nie wiem skąd wytrzasnąłeś pomysł o waleniu kogoś w głowę książką telefoniczna.
Myślę, że przeciętny poziom inteligencji pozwala już odpowiedzieć wprost na postawione pytanie. Chyba nie trzeba do tego członkostwa w Mensie.

Książka była hiperbolą. Nie wiem skąd pomysł, by traktować to dosłownie.

Ty byś nie nazwała gderaniem, ja bym nie nazwał spowiedzią prostego pytania. No ale każdy tworzy związki tak jak potrafi...
Stary 2018-03-27, 11:19   #15
pandemonium4
Zadomowienie

Cytat:
Litości.
Bo może ona ma inną granicę prywatności niż Ty. Każdy ją gdzieś stawia, bo nie sądzę żebyś sam chciał opowiadać z kim, jak, ile i dlaczego. A ona w ogóle nie chce o tym opowiadać.

A określenie "spowiedź" ponieważ dziewczyna nie ma potrzeby się z tego zwierzać, a autor chciałby to z niej wyciągnąć niczym wyznanie grzechów. Chyba widać, że autor jest negatywnie nastawiony do ff.

pandemonium4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 11:23   #16
Mad_Max
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
Bo może ona ma inną granicę prywatności niż Ty. Każdy ją gdzieś stawia, bo nie sądzę żebyś sam chciał opowiadać z kim, jak, ile i dlaczego. A ona w ogóle nie chce o tym opowiadać.

A określenie "spowiedź" ponieważ dziewczyna nie ma potrzeby się z tego zwierzać, a autor chciałby to z niej wyciągnąć niczym wyznanie grzechów. Chyba widać, że autor jest negatywnie nastawiony do ff.

Ja nie mam powodu do wstydu, więc nie widzę powodu bym musiał milczeć w jakiejkolwiek sprawie. Tym bardziej, jeśli kogoś kocham.
Spowiedź a zwierzanie się, to jednak dwie zupełnie inaczej nacechowane sprawy. Inne zależności. Inne warunkowanie.
Jeśli ktoś nie chce odpowiadać na pytanie, to nie odpowiada, a nie kręci i zbywa. Ale może do tego trzeba dojrzeć.
Stary 2018-03-27, 11:29   #17
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Ty byś nie nazwała gderaniem, ja bym nie nazwał spowiedzią prostego pytania. No ale każdy tworzy związki tak jak potrafi...
No ja pytania też bym nie nazwała spowiedzią
Cytat:
Ja nie mam powodu do wstydu, więc nie widzę powodu bym musiał milczeć w jakiejkolwiek sprawie. Tym bardziej, jeśli kogoś kocham.
Milczenie nie musi być spowodowane wstydem. Ja na przykład nie wstydzę się zawartości mojej skrzynki mailowej, ale to nie znaczy, że dam komuś do niej dostęp. Laska mogła na przykład obiecać swojemu FF, że nigdy nie będzie rozmawiać z nikim o tym, co ich łączyło.
Cytat:
Spowiedź a zwierzanie się, to jednak dwie zupełnie inaczej nacechowane sprawy. Inne zależności. Inne warunkowanie.
Twoja opinia na temat nacechowania tego słowa nie ma nic do rzeczy. Ja standardowo posługuję się znaczeniem zgodnym ze słownikiem języka polskiego https://sjp.pwn.pl/sjp/spowiedz;2523249.html
Cytat:
spowiedź
1. «w niektórych religiach: wyznanie grzechów»
2. «zwierzenie się komuś z osobistych spraw»
Stary 2018-03-27, 11:31   #18
wiekanka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość

Tym bardziej, ze dziewczyna nie ma gwarancji, ze chlopak kiedys nie "poda" tego dalej, W koncu sam sie o tym dowiedzial przypadkiem od kogos.
Stary 2018-03-27, 11:34   #19
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Darkmen Pokaż wiadomość

Jak konkretnie się o tym dowiedziałeś?
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 11:38   #20
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte

A ja sie zgadzam z madmaxem. Jakby mi facet nie potrafil odpowiedziec na tak proste pytanie to uznalabym, ze nie jest ze mna szczery. Zatajanie prawdy, przemilczenie jej to tez klamstwo.
Facet ma prawo wiedziec, ona ma prawo nie chciec mu o tym mowic. Ja tu widze konflikt. Najlepiej o takie rzeczy pytan na poczatku. Tym bardziej jesli sie czego nie akceptuje.

Edytowane przez 7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Czas edycji: 2018-03-27 o 11:39
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 11:38   #21
Mad_Max
Zadomowienie

Cytat:
Laska mogła na przykład obiecać swojemu FF, że nigdy nie będzie rozmawiać z nikim o tym, co ich łączyło.
Więc powinna o tym uczciwie powiedzieć, a nie kręcić jak mała dziewczynka przyłapana na podjadaniu cukierków.
Stary 2018-03-27, 11:40   #22
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Więc powinna o tym uczciwie powiedzieć, a nie kręcić jak mała dziewczynka przyłapana na podjadaniu cukierków.
Przecież nawet nie wiadomo co konkretnie powiedziała i co to jest "wymijająca odpowiedź" według autora.
Stary 2018-03-27, 11:41   #23
201803290936
Konto usunięte

Cytat:
Autor nie napisał, że "kręciła" tylko odpowiedziała wymijająco. To może oznaczać również dobrze np. "może pogadamy o tym innym razem, albo nie", albo "wiesz, było minęło". O kręceniu itd. to już są Twoje nadinterpretacje.
Stary 2018-03-27, 11:47   #24
Mad_Max
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Autor nie napisał, że "kręciła" tylko odpowiedziała wymijająco. To może oznaczać również dobrze np. "może pogadamy o tym innym razem, albo nie", albo "wiesz, było minęło". O kręceniu itd. to już są Twoje nadinterpretacje.
Żeby uznać, że dokonano nadinterpretacji, musiałabyś znać interpretację autora i jego partnerki. Póki jej nie znasz, zarzut jest chybiony.
PS.: Na wszelkiej maści podobne spory semantyczne zapraszam na PW.

Edytowane przez Mad_Max
Czas edycji: 2018-03-27 o 11:49
Stary 2018-03-27, 11:53   #25
201803290936
Konto usunięte

Cytat:
Żeby uznać, że dokonano nadinterpretacji, musiałabyś znać interpretację autora i jego partnerki. Póki jej nie znasz, zarzut jest chybiony.
PS.: Na wszelkiej maści podobne spory semantyczne zapraszam na PW.
Interpretacja Autora: odpowiedziała wymijająco. Pierwszy post.
Stary 2018-03-27, 11:58   #26
wiekanka
Wtajemniczenie

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;8249739 1]A ja sie zgadzam z madmaxem. Jakby mi facet nie potrafil odpowiedziec na tak proste pytanie to uznalabym, ze nie jest ze mna szczery. Zatajanie prawdy, przemilczenie jej to tez klamstwo.
Facet ma prawo wiedziec, ona ma prawo nie chciec mu o tym mowic. Ja tu widze konflikt. Najlepiej o takie rzeczy pytan na poczatku. Tym bardziej jesli sie czego nie akceptuje.[/QUOTE]

Gdyby ktos byl w ukladzie ff, to nie zdziwilabym sie , ze nie chce juz na wstepie partnera o wszystkim informowac. Moze kiedys tak, jak to drugie zdobedzie zaufanie. Pytac rzecz jasna mozna o wszystko ale odkrywac sie tak dokonca na samym poczatku graniczy z naiwnoscia.
Stary 2018-03-27, 12:01   #27
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Gdyby ktos byl w ukladzie ff, to nie zdziwilabym sie , ze nie chce juz na wstepie partnera o wszystkim informowac. Moze kiedys tak, jak to drugie zdobedzie zaufanie. Pytac rzecz jasna mozna o wszystko ale odkrywac sie tak dokonca na samym poczatku graniczy z naiwnoscia.
Dla kogos moze byc to wazne i dyskwalfikujace na partnera, wiec trzeba to zaznaczyc na poczatku. Nie wyobrazam sobie wejsc w zwiazek i dopiero potem dowiadywac sie o tak istotne rzeczy, przez ktore nawet tej relacji bym nie zaczela. To tak jak pytanie o dzieci, kwestie slubu, pogladow, taka seksualnosc tez moze nie pasowac drugiej stronie.
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-27, 12:04   #28
lady666macbeth
Zakorzenienie

wiesz, może Twoja dziewczyna nie miała ochoty o tym gadać? W końcu to było kiedyś, a teraz jest teraz. Nie ma obowiązku opowiadać Ci o szczegółach swojego poprzedniego związku.
jak ktoś wyżej już napisał, odpowiedź wymijająca to nie kłamstwo
Stary 2018-03-27, 12:11   #29
wiekanka
Wtajemniczenie

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;8249811 6]Dla kogos moze byc to wazne i dyskwalfikujace na partnera, wiec trzeba to zaznaczyc na poczatku. Nie wyobrazam sobie wejsc w zwiazek i dopiero potem dowiadywac sie o tak istotne rzeczy, przez ktore nawet tej relacji bym nie zaczela. To tak jak pytanie o dzieci, kwestie slubu, pogladow, taka seksualnosc tez moze nie pasowac drugiej stronie.[/QUOTE]

Zgoda ale jaki masz pomysl na osobe, ktorej powierza sie osobista tajemnice o przeszlosci seksualnej a za chwile wiedza inni?
Stary 2018-03-27, 13:15   #30
Pigeons
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Zgoda ale jaki masz pomysl na osobe, ktorej powierza sie osobista tajemnice o przeszlosci seksualnej a za chwile wiedza inni?
Powiedzenie "tak miałam układ ff" nie jest złamaniem żadnej tajemnicy. Zresztą autor dowiedział się o tym od osób trzecich wiec chyba nie był to jakiś wielki sekret.
Pigeons jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości