"Wędrujący"problem na twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-07-24, 23:20   #1
milutka07
Przyczajenie

Unhappy

"Wędrujący"problem na twarzy

Witam. Od tygodnia zmagam się z problemem dziwnego pryszcza (?) na twarzy. Na początku pojawił się nad środkiem brwi (gdzieś 1/4 długości czoła, nad nosem) , był mały. Z racji takiej, iż wyciskanie niestety to moje drugie imię, próbowałam się go tak pozbyć, bo to przeważnie skutkowało. Był tak bolesny, że nie mogłam go do końca wycisnąć. Poleciało trochę białej "mazi" i nie byłam w stanie dalej tego robić. Odpuściłam i nie ruszałam. Stwierdziłam, że zniknie jak nie będę go dotykać. Lecz nie zniknął. Urósł, zrobił się twardy, a co najdziwniejsze - powędrował w dół mojego nosa po jego grzbiecie! Siedząc, czuje dziwne lekkie mrowienie (?), nie umiem nazwać tego uczucia. Z dnia na dzień posuwa się coraz dalej. Nigdy nie słyszałam o takim przypadku i nie wiem co mam z tym robić. Nie ma białego czubka, jest tylko twardy, czerwony i czuje że pewna jego część zalega pod skórą. Naskórek na nim jest suchy i się łuszczy, ale to pewnie przez to, że próbowałam jeszcze kilka razy się go pozbyć, niestety bezskutecznie.
Czy miał ktoś podobny problem? Jakieś porady, co z tym zrobić?
milutka07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-01, 12:34   #2
overflow
Przyczajenie

Dot.: "Wędrujący"problem na twarzy

Proponowałabym wybrać się do dermatologa z tym, bo to trochę dziwne co opisujesz
overflow jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
ból, dziwne uczucie, pryszcz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości