Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie niezwiązany z urodą ;-)

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2020-04-07, 11:44   #3181
Ellen_Ripley
Zakorzenienie

Dot.: Problemy pierwszego świata (+offtopy) część II

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Te są dla mnie okropne i właśnie w takich wygląda się jak kaczuszka. Te wstawione wcześniej z Ryłko to mega klasyczne baleriny, kozaki, obcasy i mokasyny, jak dla mnie to największa klasyka i można byłoby wybrać zestawy na każdą okazję. Sama mam stopę 35 i w takich śmigam.
Ryłko 100 razy lepsze.
Stary 2020-04-07, 11:44   #3182
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
Te są dla mnie okropne i właśnie w takich wygląda się jak kaczuszka. Te wstawione wcześniej z Ryłko to mega klasyczne baleriny, kozaki, obcasy i mokasyny, jak dla mnie to największa klasyka i można byłoby wybrać zestawy na każdą okazję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Każdy ma własny gust
Tych ryłkowych (ani żadnych innych balerin i mokasynów) nie założyłam nawet jakby mi dopłacali. Najchętniej przechodziłabym cały rok w botkach, które ostatnio kupiłam w Deichmanie, ale niestety za ciepło.
A już baleriny plus krótka spódniczka wyglądają dla mnie strasznie
Do tego jeszcze jak ktoś nie jest szczupły, ma grubą łydkę itd (czyli ja).

Te, które wrzuciłam to do spódnicy, w spodniach chodzę w adidasach, bo nie znalazłam nic na swoją nogę, co by pasowało.
Finlora jest offline  
Stary 2020-04-07, 11:47   #3183
Persephone_
the Gathering of Flowers

Cytat:
Te są dla mnie okropne i właśnie w takich wygląda się jak kaczuszka. Te wstawione wcześniej z Ryłko to mega klasyczne baleriny, kozaki, obcasy i mokasyny, jak dla mnie to największa klasyka i można byłoby wybrać zestawy na każdą okazję. Sama mam stopę 35 i w takich śmigam.
To samo.
Z tego pierwszego wyboru brałabym prawie wszystkie.
Z tego drugiego - tak za 30 lat.

Your favourite passion
Your favourite game
Your favourite mirror
Your favourite slave
Persephone_ jest offline  
Stary 2020-04-07, 11:49   #3184
Finlora
Zakorzenienie

No cóż, najchętniej nosiłabym glany ale tych w swoim rozmiarze też nie kupię
Niczego tak nie znoszę jak tej tzw "klasyki".
Poza tym butów, które naprawdę mi się podobają, nie mogę mieć z 2 powodów - nie ma mojego rozniaru i moje kolana by umarły zwłaszcza przy tym ile chodzę na piechotę.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2020-04-07 o 11:51
Finlora jest offline  
Stary 2020-04-07, 11:51   #3185
martaakow
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Od biedy mogłyby być takie, ale w swoim rozmiarze takich nie znajdę, więc jestem raczej skazana na bardziej sportowe jesienią i wiosną, a latem na dziecinne sandałki.

Ja kłapię, w płaskich butach pięta leci mi do tyłu i bardzo niewygodnie mi się chodzi. Nie mówiąc już o tym, że dla stawów kolanowych jest lepiej jak pięta jest trochę wyżej niż reszta stopy.

Załącznik 7712181Załącznik 7712182
Takie, jak wkleiłaś, to dla mnie koszmarek.
A jeśli nie lubisz balerin, to moim zdaniem dobrym zamiennikiem sa mokasyny lub lordsy. Sama za balerinami nie przepadam, wolę ciut bardziej zabudowane buty i mokasyny się sprawdzają super. Moim zdaniem wyglądają bardzo ładnie do spódnic i sukienek. I na pewno nie robią wteyd efektu kaczuszki.
martaakow jest offline  
Stary 2020-04-07, 11:53   #3186
Finlora
Zakorzenienie

Kurcze, ale rozumiecie, że ja w każdych płaskich butach chodzę jak kaczka? Więc nieważne czy baleriny czy mokasyny czy inne płaskie, w każdych chodzę jak kaczka i dodatkowo moje stawy bardzo się z takimi butami nie lubią.

Dla mnie właśnie wszystkie te baleriny i mokasyny to koszmarki
Finlora jest offline  
Stary 2020-04-07, 11:54   #3187
kasztanka3
Pani Mizantrop

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Takie, jak wkleiłaś, to dla mnie koszmarek.
A jeśli nie lubisz balerin, to moim zdaniem dobrym zamiennikiem sa mokasyny lub lordsy. Sama za balerinami nie przepadam, wolę ciut bardziej zabudowane buty i mokasyny się sprawdzają super. Moim zdaniem wyglądają bardzo ładnie do spódnic i sukienek. I na pewno nie robią wteyd efektu kaczuszki.
Dla mnie tez, wlasnie z takimi dosc babcinymi fasonami kojarzyla mi sie marka Rylko, ale nie ukrywam, ze od ladnych paru lat nie mialam okazji zobaczyc ani zakupic nic od nich i widze, ze sporo sie przez ten czas zmienilo.
Takie klasyczne mokasyny lub baleriny chetnie bym przygarnela, bo takie buty wlasnie nosze zima.
Stary 2020-04-07, 11:57   #3188
invisible_01
Zakorzeniona

Cytat:
Kurcze, ale rozumiecie, że ja w każdych płaskich butach chodzę jak kaczka? Więc nieważne czy baleriny czy mokasyny czy inne płaskie, w każdych chodzę jak kaczka i dodatkowo moje stawy bardzo się z takimi butami nie lubią.

Ale no to w takim wypadku nie rozmiar stopy jest u Ciebie problemem i nie dlatego nie możesz znaleźć fajnych butów. Wszędzie widzę jak piszesz, że nie ma butów w Twoim rozmiarze - a są, tylko albo Ci się podobają, albo nie możesz ich nosić.

invisible_01 jest offline  
Stary 2020-04-07, 12:00   #3189
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
Ale no to w takim wypadku nie rozmiar stopy jest u Ciebie problemem i nie dlatego nie możesz znaleźć fajnych butów. Wszędzie widzę jak piszesz, że nie ma butów w Twoim rozmiarze - a są, tylko albo Ci się podobają, albo nie możesz ich nosić.

To, że mi się nie podobają i że są dla mnie brzydkie to dosyć duża przeszkoda
Finlora jest offline  
Stary 2020-04-07, 12:02   #3190
invisible_01
Zakorzeniona

Cytat:
To, że mi się nie podobają i że są dla mnie brzydkie to dosyć duża przeszkoda
Ale to Twoja własna przeszkoda, rozmiar stopy tu nie ma znaczenia. Mnie też się mnóstwo butów nie podoba, ale nie winię za to swojego rozmiaru.

invisible_01 jest offline  
Stary 2020-04-07, 12:02   #3191
Ellen_Ripley
Zakorzenienie

Cytat:
Ryłko 100 razy lepsze.
Stary 2020-04-07, 12:04   #3192
martaakow
Zakorzenienie

Cytat:

No to adidasy, glany, itd. też sa płaskie

A swoją drogą glany większe o 0,5 rozmiaru, a nawet rozmiar bez problemu się nadadzą.
Ja nosiłam 36 przy swoim rozm. 35 i nigdy mi nie było w nich niewygodnie.
Teraz da się kupić glany 35, kiedyś nie było.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2020-04-07 o 12:06
martaakow jest offline  
Stary 2020-04-07, 12:13   #3193
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
No to adidasy, glany, itd. też sa płaskie

A swoją drogą glany większe o 0,5 rozmiaru, a nawet rozmiar bez problemu się nadadzą.
Ja nosiłam 36 przy swoim rozm. 35 i nigdy mi nie było w nich niewygodnie.
Teraz da się kupić glany 35, kiedyś nie było.
Adidasy i glany nie są płaskie. Nie tak płaskie jak baleriny czy mokasyny. Np takie airmaxy czy sneakersy.

Kupiłam kiedyś glany 35 i to była porażka, nawet przy najmocniejszym związaniu i wkładce stopa latała mi w środku.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2020-04-07 o 12:15
Finlora jest offline  
Stary 2020-04-07, 12:15   #3194
kasztanka3
Pani Mizantrop

Cytat:
Adidasy i glany nie są płaskie. Nie tak płaskie jak baleriny czy mokasyny. Np takie airmaxy czy sneakersy.

Kupiłam kiedyś glany 35 i to była porażka, nawet przy najmocniejszym związaniu i wkładce stopa latała mi w środku.
A myslalas kiedys o wlozeniu wkladki profilowanej w plaskie buty?
Stary 2020-04-07, 12:18   #3195
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
A myslalas kiedys o wlozeniu wkladki profilowanej w plaskie buty?
Tak i przez to, że piętę miałam wyżej niż powinnam to tak mnie obtarły, że ledwo szłam.
Finlora jest offline  
Stary 2020-04-07, 12:20   #3196
kaledonia
Moderator

Cytat:
Od biedy mogłyby być takie, ale w swoim rozmiarze takich nie znajdę, więc jestem raczej skazana na bardziej sportowe jesienią i wiosną, a latem na dziecinne sandałki.

Ja kłapię, w płaskich butach pięta leci mi do tyłu i bardzo niewygodnie mi się chodzi. Nie mówiąc już o tym, że dla stawów kolanowych jest lepiej jak pięta jest trochę wyżej niż reszta stopy.

Załącznik 7712181Załącznik 7712182
Do trumny mi takie założą, bo mam jedną parę jak te pierwsze i nigdy nie założyłam
Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Ryłko 100 razy lepsze.
Też tak uważam, ale ja właśnie takie buty noszę, a każdy ma inny gust.
Stary 2020-04-07, 12:21   #3197
martaakow
Zakorzenienie

Cytat:

To ciekawe, bo ja mam bardzo wąską stopę (większość butów w sklepach jest na mnie za szeroka) i dobrze zawiązane glany bardzo dobrze trzymają mi stopę, nawet w rozmiarze większym.
Wiadomo, że pierwsze mierzenie ma się nijak do faktycznego ułożenia stopy, bo glany mają super grubą skórę, która wymaga rozbicia.

Ale to tak tylko dla informacji, bo wydaje mi się, że nie chcesz niczyich rad i wolisz ponarzekać.
martaakow jest offline  
Stary 2020-04-07, 12:24   #3198
Persephone_
the Gathering of Flowers

Cytat:
Ale to tak tylko dla informacji, bo wydaje mi się, że nie chcesz niczyich rad i wolisz ponarzekać.
I to chyba zawsze i wszędzie, bo nie wiem, który już raz czytam o tym, jak to rozmiar 34 jest problemem.

Szczerze to chyba znalazłabym sobie po prostu sklep dedykowany takim nietypowym rozmiarom.
Mój TŻ ma wielką nogę, 46/47 i kiedyś nie było w normalnych sklepach takich rozmiarów. Więc wybierał w tym, co było. Obecnie jest znacznie lepiej, są linie XL (jak i XS).

Your favourite passion
Your favourite game
Your favourite mirror
Your favourite slave
Persephone_ jest offline  
Stary 2020-04-07, 12:28   #3199
martaakow
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Persephone_ Pokaż wiadomość
I to chyba zawsze i wszędzie, bo nie wiem, który już raz czytam o tym, jak to rozmiar 34 jest problemem.

Szczerze to chyba znalazłabym sobie po prostu sklep dedykowany takim nietypowym rozmiarom.
Mój TŻ ma wielką nogę, 46/47 i kiedyś nie było w normalnych sklepach takich rozmiarów. Więc wybierał w tym, co było. Obecnie jest znacznie lepiej, są linie XL (jak i XS).
Faktycznie, kiedyś już był o tym wątek, ale nie skojarzyłam, że to mogła ta sama osoba narzekać
Ja wiem, że 34 ma kilka damskich marek, bo sama się na nie natknęłam nie raz, szukając dla siebie 35 (które też nie każda marka posiada w swojej ofercie), więc jeśli bym nosiła rozmiar 34 i musiała takie buty kupować, to na pewno bym znalazła jakieś firmy, które takie produkują, a nie szukała w deichmannie na dziale dziecięcym.
martaakow jest offline  
Stary 2020-04-07, 12:39   #3200
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
To ciekawe, bo ja mam bardzo wąską stopę (większość butów w sklepach jest na mnie za szeroka) i dobrze zawiązane glany bardzo dobrze trzymają mi stopę, nawet w rozmiarze większym.
Wiadomo, że pierwsze mierzenie ma się nijak do faktycznego ułożenia stopy, bo glany mają super grubą skórę, która wymaga rozbicia.

Wyobraź sobie, że wiem jak zachowują się glany, bo miałam wieki temu w rozmiarze 34
Poza tym większość tych rad już przerabiałam, więc wiem, że nic nie dają.

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:29 ----------

Cytat:
jeśli bym nosiła rozmiar 34 i musiała takie buty kupować, to na pewno bym znalazła jakieś firmy, które takie produkują, a nie szukała w deichmannie na dziale dziecięcym.
Okazuje się, że w Deichmannie czy CCC na dziale dziecięcym szybciej znajdę coś co będzie mi w miarę pasowało niż wśród tych firm, które produkują dorosłe buty w takich rozmiarach - czyli wspomniane już wyżej baleriny i mokasyny

A co do tamtych (Waszym zdaniem) koszmarków, które wrzuciłam - napisałam, że od biedy mogą być, a nie że mi się podobają. Ale jeśli miałabym wybór miedzy balerinami/mokasynami a tamtymi, to wolę tamte.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2020-04-07 o 12:41
Finlora jest offline  
Stary 2020-04-07, 12:43   #3201
Persephone_
the Gathering of Flowers

Wpisuję w google: buty damskie w małym rozmiarze i mam mnóstwo specjalnych sklepów.

Your favourite passion
Your favourite game
Your favourite mirror
Your favourite slave
Persephone_ jest offline  
Stary 2020-04-07, 12:44   #3202
martaakow
Zakorzenienie

Cytat:
Wyobraź sobie, że wiem jak zachowują się glany, bo miałam wieki temu w rozmiarze 34
Poza tym większość tych rad już przerabiałam, więc wiem, że nic nie dają.
Chętnie poznam tę markę, która produkuje glany w rozmiarze 34.

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Cytat:
Wpisuję w google: buty damskie w małym rozmiarze i mam mnóstwo specjalnych sklepów.
Ćśśś, to jest za proste.
martaakow jest offline  
Stary 2020-04-07, 12:48   #3203
kaledonia
Moderator

Cytat:
Ja znam taką osobę, której nawet jak na tacy podasz namiary na sklep, to i tak będzie jakieś ale.
Stary 2020-04-07, 12:51   #3204
katniewojt
Zakorzenienie

Cytat:
O jezu nie, Ryłko ma paskudne buty i nigdy w życiu bym ich nie kupiła
Przynajmniej jak ostatnio sprawdzałam.

Edit. Zerknęłam tak na szybko na 33, 33.5 i 34 i albo obcasy, które u mnie odpadają albo płaskie, w których chodziłabym jak kaczka.

Oni mają rozmiary od 33: http://noevision.pl/
I mają taką opcję jak personalizacja, więc można sobie dowolnie pozmieniać. Ja mam od nich tylko botki i wybierałam przy nich jakie mam mieć wnętrze

I jak mi w jakiś butach lata noga, to kupuję wkładki z pianką memo - uwielbiam
katniewojt jest offline  
Stary 2020-04-07, 12:54   #3205
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
Chętnie poznam tę markę, która produkuje glany w rozmiarze 34.

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Ćśśś, to jest za proste.
Przecież napisałam, że to było wieki temu. Jeszcze na studiach byłam. Fajnie, że miałabym pamiętać nazwę firmy.

Cytat:
No wyobraź sobie, że też to robiłam. A nie, sorry, nie wpadłam na to. Tylko jak sobie przejrzysz te buty, to zobaczysz, że większość to wysokie obcasy/szpile.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ja znam taką osobę, której nawet jak na tacy podasz namiary na sklep, to i tak będzie jakieś ale.
Na pewno.

Piszecie tak jakbym nigdy wcześniej nie szukała butów w swoim rozmiarze. Większość życia przechodziłam w za dużych butach, takie dorosłe w małych rozmiarach pojawiły się stosunkowo niedawno.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2020-04-07 o 12:56
Finlora jest offline  
Stary 2020-04-07, 13:06   #3206
sweet tooth
Zakorzenienie

Cytat:
Na pewno.

Piszecie tak jakbym nigdy wcześniej nie szukała butów w swoim rozmiarze. Większość życia przechodziłam w za dużych butach, takie dorosłe w małych rozmiarach pojawiły się stosunkowo niedawno.
Tylko Ty zawsze narzekasz na buty i na spodnie. Spodnie tez wiecznie za długie, jak Ci ktoś podpowie jakaś markę czy cos to i tak zawsze 'nie nie nie, za dlugie' jedyne wyjscie to chyba znaleźć se krawcowa i szewca i robić na wymiar

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sweet tooth jest offline  
Stary 2020-04-07, 13:12   #3207
martaakow
Zakorzenienie

Cytat:
Przecież napisałam, że to było wieki temu. Jeszcze na studiach byłam. Fajnie, że miałabym pamiętać nazwę firmy.
No patrz, ja też nosiłam dawno temu, a pamiętam, że to były Steele.
Później kupiłam Campilot, jak Steele mi się rozpadły.

Po prostu nie ma glanów w rozm. 34, a już na pewno nie było ich "wieki temu", kiedy ciężko było o rozmiar 35, a co dopiero 34.

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:06 ----------

Ale odnośnie problemów pierwszego świata w nawiązaniu do butów - mam jeden taki problem:
Producenci nie oznaczają tęgości, a jeśli już to robią, to nie ma to chyba żadnego przełożenia na rzeczywistą tęgość buta. Mam wrażenie, że każdy producent ma jakieś tam swoje wytyczne tęgości i nie ma wspólnych norm jak choćby długość wkładki przy rozmiarach.
Już nie mówiąc o tym, że nie da się i tak nigdzie po tej tęgości filtrować - przynajmniej w tych popularnych sklepach, nie mówię, że znam wszystkie.
martaakow jest offline  
Stary 2020-04-07, 13:14   #3208
nava
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
No patrz, ja też nosiłam dawno temu, a pamiętam, że to były Steele.
Później kupiłam Campilot, jak Steele mi się rozpadły.

Po prostu nie ma glanów w rozm. 34, a już na pewno nie było ich "wieki temu", kiedy ciężko było o rozmiar 35, a co dopiero 34.

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:06 ----------

Ale odnośnie problemów pierwszego świata w nawiązaniu do butów - mam jeden taki problem:
Producenci nie oznaczają tęgości, a jeśli już to robią, to nie ma to chyba żadnego przełożenia na rzeczywistą tęgość buta. Mam wrażenie, że każdy producent ma jakieś tam swoje wytyczne tęgości i nie ma wspólnych norm jak choćby długość wkładki przy rozmiarach.
Już nie mówiąc o tym, że nie da się i tak nigdzie po tej tęgości filtrować - przynajmniej w tych popularnych sklepach, nie mówię, że znam wszystkie.
co to jest tegosc buta?
Stary 2020-04-07, 13:17   #3209
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sweet tooth Pokaż wiadomość
Tylko Ty zawsze narzekasz na buty i na spodnie. Spodnie tez wiecznie za długie, jak Ci ktoś podpowie jakaś markę czy cos to i tak zawsze 'nie nie nie, za dlugie' jedyne wyjscie to chyba znaleźć se krawcowa i szewca i robić na wymiar

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No bo skoro przymierzałam i są za długie, to jednak się mylę i nie są?

Finlora jest offline  
Stary 2020-04-07, 13:18   #3210
martaakow
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nava Pokaż wiadomość
co to jest tegosc buta?
Szerokość.
Teoria jest taka, że tęgość jest oznaczana literkami, np. D, E, F, G, H, itd.
Przy czym im "mniejsza" (bliżej początku alfabetu) litera, tym węższe obuwie.
W sieciówkach najbardziej popularne są chyba buty o tęgości G, czasem F, ale tak jak mówię - niewiele to mówi, kiedy buty o tęgości F jednego producenta potrafią być szersze niż innego o tęgości G, gdzie powinno być odwrotnie
martaakow jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości