czy mogę pójść do lekarza w Polsce? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Dziecko - Mama z klasą

Notka

Dziecko - Mama z klasą Blaski i cienie macierzyństwa - staramy się o dziecko, leczenie niepłodności, ciąża, poród, wychowanie dziecka, wszystko co z dzieckiem i byciem mamą i tatą związane.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-04-11, 15:39   #1
tarasewicz
Przyczajenie

czy mogę pójść do lekarza w Polsce?

Hej! Jestem w 24 tygodniu ciąży (druga ciąża). Mieszkamy obecnie w Szkocji i jestem tu pod opieka lekarzy... Jednak jak do tej pory raz miałam tylko badana krew, ani razu nie byłam ważona. Na wszystkie moje pytania słyszę - to normalne...

Jestem od jakiegoś czasu osłabiona i zmęczona. Zastanawiam się czy nie będzie to wina niskiego poziomu żelaza? Od dwóch dni łapią mnie tez skurcze w nogach i rekach, dlatego zastanawiam się czy będę mogła pójść np do tego ginekologa, do którego chodzilam jak mieszkalam w Polsce i poprosić o badania czy będę musiała iść gdzieś prywatnie? Podejrzewam ze mogę mieć infekcje pochwy i tez bym chciała to skontrolować ( w poprzedniej ciąży miałam ciągle nawroty). Tu nawet ani razu mi nie zajrzeli i twierdza ze to na pewno normalne...

Czekam na Wasze odpowiedzic
tarasewicz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 16:39   #2
ajah
wańka wstańka

Dot.: czy mogę pójść do lekarza w Polsce?

Cytat:
Napisane przez tarasewicz Pokaż wiadomość
Hej! Jestem w 24 tygodniu ciąży (druga ciąża). Mieszkamy obecnie w Szkocji i jestem tu pod opieka lekarzy... Jednak jak do tej pory raz miałam tylko badana krew, ani razu nie byłam ważona. Na wszystkie moje pytania słyszę - to normalne...

Jestem od jakiegoś czasu osłabiona i zmęczona. Zastanawiam się czy nie będzie to wina niskiego poziomu żelaza? Od dwóch dni łapią mnie tez skurcze w nogach i rekach, dlatego zastanawiam się czy będę mogła pójść np do tego ginekologa, do którego chodzilam jak mieszkalam w Polsce i poprosić o badania czy będę musiała iść gdzieś prywatnie? Podejrzewam ze mogę mieć infekcje pochwy i tez bym chciała to skontrolować ( w poprzedniej ciąży miałam ciągle nawroty). Tu nawet ani razu mi nie zajrzeli i twierdza ze to na pewno normalne...

To jak prowadzą ci ciążę jest normalne.
Jeśli w Polsce nie płącisz składek itp. nie masz prawa do opieki medycznej pomijając sytuacje objete przez europejską kartę zdrowia EHIC.

Za to jak najbardziej możesz skorzystac prywatnych usług medycznych w Polsce.
Stary 2014-04-11, 17:08   #3
Harakiri
Rozeznanie

Pewnie że idź, najwyżej zapłacisz za wizytę i badania ale przynajmniej będziesz wszystko wiedziała.
Harakiri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 17:14   #4
tarasewicz
Przyczajenie

Hej wiem ze takie leczenie tutaj to norma. Ale pójdę w Polsce, zapłacenia najwyżej i będę spokojniejsza
Stary 2014-04-11, 18:10   #5
Glodomorek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tarasewicz Pokaż wiadomość

Kobiety w ciąży mają w Polsce bezpłatne leczenie. Wystarczy, że masz kartę ciąży.

Nasza Różyczka
Nasz ślub

Glodomorek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 18:19   #6
gosik79
Zakorzenienie

A kobieta w ciąży nie jest w Polsce objęta darmową opieką medyczną? Bez względu na to czy pracuje czy nie?
gosik79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 18:36   #7
ajah
wańka wstańka

Cytat:
Napisane przez gosik79 Pokaż wiadomość
A kobieta w ciąży nie jest w Polsce objęta darmową opieką medyczną? Bez względu na to czy pracuje czy nie?
Osoby mieszkające w Polsce z tego co wiem tak.
Sytuacja może być nieco nna, gdy ktoś mieszka poza Polską, nie ma ubezpieczenia i chce wykonać badania rutynowe badania, bez niepokojących objawów.
Stary 2014-04-11, 22:41   #8
wika82
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Osoby mieszkające w Polsce z tego co wiem tak.

Sytuacja może być nieco nna, gdy ktoś mieszka poza Polską, nie ma ubezpieczenia i chce wykonać badania rutynowe badania, bez niepokojących objawów.

Kobieta mieszkająca w Polsce na 100% ma prawo do bezpłatnej opieki medycznej nawet bez ubezpieczenia.
Ale nie wiem jak z osobami mieszkającymi poza krajem bez ubezpieczenia w Polsce.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Stary 2014-04-12, 06:21   #9
houseofcolours
Zadomowienie

GG do houseofcolours

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
To jak prowadzą ci ciążę jest normalne.
Jeśli w Polsce nie płącisz składek itp. nie masz prawa do opieki medycznej pomijając sytuacje objete przez europejską kartę zdrowia EHIC.
W Polsce kobieta ma prawo do bezpłatnej opieki medycznej (w tym i porodu) bez względu na to czy jest ubezpieczona i płaci składki czy nie.

Autorko, w szpitalu czy przychodni wyciągasz dowód osobisty, jest tam twój adres zamieszkania w Polsce i to wystarczy. Nie musisz się przecież przyznawać, że mieszkasz za granicą.
houseofcolours jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 10:00   #10
tarasewicz
Przyczajenie

Dziękuje za odpowiedzi spróbuje pójść na ubezpieczenie, a jak nie to poszukam wtedy prywatnego. Także dam znać co wyszlo.
Pozdrawiam
Odpowiedz

Tagi
ciąza, infekcja, lekarz, magnez, żelazo

Nowe wątki na forum Dziecko - Mama z klasą

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości