Zakup działki budowlanej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-21, 14:27   #1
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298

Zakup działki budowlanej


Witam, szukam w necie, pytam ludzi, postanowiłam zasięgnąć porady i tutaj, bo wiem, że Wizażanki miały przygodę z budowaniem domów, stawiam, że i temat działek nie jest im obcy (jeśli jest już taki temat, proszę o podpięcie)

Z narzeczonym jesteśmy na etapie poszukiwania działki budowlanej, Szukamy w pełni uzbrojonej, jednak ostatnio trafiliśmy na piękną działkę, która ma media w drodze. Agencja kupiła ogromną powierzchnie i podzieliła ją na kawałki po 600 m2, między działkami są drogi wewnętrzne i w nich media doprowadzone do granicy działek. Wiem, że będziemy musieli iść się dowiedzieć, jak wygląda sprawa z przypięciem mediów, czy nie będzie problemów, jednak już teraz mam pytanie - czy sporo z tym będzie zachodu, jakie to mogą być koszta, czy to będzie już na zasadzie formalności: zgoda, niewielkie koszta i już? Ostatnio widzieliśmy też piękną działkę, ale po zasięgnięciu opinii wyszło, że podłączenie do prądu byłoby problematyczne - w sensie długotrwałe i bardzo kosztowne.

Dzięki za wskazówki, na co zwrocić uwagę. Niestety, w naszym otoczeniu nikt nie kupował działki i na razie szperamy w necie i mamy się udać też do firmy, która będzie stawiać nam dom na konsultacje (bo pomagają też przy urzędowej biurokracji).
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-21, 23:56   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Zakup działki budowlanej

Cytat:
Napisane przez niebieskie_oczko Pokaż wiadomość
Witam, szukam w necie, pytam ludzi, postanowiłam zasięgnąć porady i tutaj, bo wiem, że Wizażanki miały przygodę z budowaniem domów, stawiam, że i temat działek nie jest im obcy (jeśli jest już taki temat, proszę o podpięcie)

Z narzeczonym jesteśmy na etapie poszukiwania działki budowlanej, Szukamy w pełni uzbrojonej, jednak ostatnio trafiliśmy na piękną działkę, która ma media w drodze. Agencja kupiła ogromną powierzchnie i podzieliła ją na kawałki po 600 m2, między działkami są drogi wewnętrzne i w nich media doprowadzone do granicy działek. Wiem, że będziemy musieli iść się dowiedzieć, jak wygląda sprawa z przypięciem mediów, czy nie będzie problemów, jednak już teraz mam pytanie - czy sporo z tym będzie zachodu, jakie to mogą być koszta, czy to będzie już na zasadzie formalności: zgoda, niewielkie koszta i już? Ostatnio widzieliśmy też piękną działkę, ale po zasięgnięciu opinii wyszło, że podłączenie do prądu byłoby problematyczne - w sensie długotrwałe i bardzo kosztowne.

Dzięki za wskazówki, na co zwrocić uwagę. Niestety, w naszym otoczeniu nikt nie kupował działki i na razie szperamy w necie i mamy się udać też do firmy, która będzie stawiać nam dom na konsultacje (bo pomagają też przy urzędowej biurokracji).
Nie o mediach, ale, zwróćci uwagę, _czyją_!!!! własnością sa drogi dojazdowe.

ja miałam taka sytuację, ze 5 lat po zakupie działki, musiałam dokupić!!! udziały w drodze dojazdoeej, bo droga była działką(!!!) , przepisaną przez poprzedniego właściela terenu podzielonego na działki, na swoją synową. Masakra.
a notariusz miał wywalone i nic nie powiedział. podejrzewam, ze miał % od tego procederu. ja zabuliłam dodatkowe 8000 zł za to. i tylko dlatego ze obudzłąm się jako jedna z pierwszych i babiszon jeszce sie nie rozkręcił. Potem ludzie bulili nawet po 12 000 zł.


IMO, warto jednak wyskoczyć z pieniędzy i kupowacć przez biuro nieruchomości. Warto zeby było z polecenia. Wiedzą co sprawdzać, a jest tego multum.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-21 23:56:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:01.