Dermatoza okołoustna - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-25, 15:09   #31
mobilek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2
Dot.: Dermatoza okołoustna

witam,ja na dermatozę choruję od 7 miesięcy,objawy takie jak wyżej wysypka na około ust(broda przy nosie głównie) no i przy powiekach trochę. Stosowałem na początku robione maści z hydrokortyzonem,potem koleżanka poleciła mi Diprosalic maść(sterydowa) pomagała. Smarowałem nią co jakieś 3 dni bo objawy wracały.Wkońcu poszedłem jakiś miesiąc temu do dermatologa który przepisał mi Metronidazol Jelfa pozmarowałem 2 razy,było gorzej. Odstawiłem i powróciłem do diprosalicu bo pomagał czasowo. Poszedłem później do innego dermatologa który przepisał mi Clotrimazolum Gsk-to samo,było jeszcze gorzej,twarz piekła .Znajomy proponował zastosowanie rybek garra rufa-podobno dobry na problemy skórne. Może ktoś stosował to? Prosze o jakieś porady
mobilek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 11:58   #32
womynrulz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Dot.: Dermatoza okołoustna

Cytat:
Napisane przez mobilek1 Pokaż wiadomość
witam,ja na dermatozę choruję od 7 miesięcy,objawy takie jak wyżej wysypka na około ust(broda przy nosie głównie) no i przy powiekach trochę. Stosowałem na początku robione maści z hydrokortyzonem,potem koleżanka poleciła mi Diprosalic maść(sterydowa) pomagała. Smarowałem nią co jakieś 3 dni bo objawy wracały.Wkońcu poszedłem jakiś miesiąc temu do dermatologa który przepisał mi Metronidazol Jelfa pozmarowałem 2 razy,było gorzej. Odstawiłem i powróciłem do diprosalicu bo pomagał czasowo. Poszedłem później do innego dermatologa który przepisał mi Clotrimazolum Gsk-to samo,było jeszcze gorzej,twarz piekła .Znajomy proponował zastosowanie rybek garra rufa-podobno dobry na problemy skórne. Może ktoś stosował to? Prosze o jakieś porady
Nie stosuj żadnych sterydów, bo one w wypadku dermatozy pomagają czasowo a jak się przestanie używać to wraca ze zdwojoną siłą. PLUS: sterydów nie stosuje sie na twarz bo mogą zostać blizny!!! Ja przeszłam przez piekło pare lat temu, przez kilka miesiecy probowalam sie z tego wyleczyc, starydami itd, wiem co mówię. Pomógł mi dopiero AKNEMYCIN dowiedziałam się o nim od kolegi. To jest na receptę, na pewno pomoże, tylko uzbrój się w cierpliwość, zanim zacznie widać efekty może minąć parę tygodni. I trzeba stosować jakiś krem bo wysusza skórę, ale działanie rewelacyjne, ja mam spokój od dwóch lat.
womynrulz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 10:43   #33
Schneeflocke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3
Dot.: Dermatoza okołoustna

U mnie dermatoza pojawiła się pod koniec stycznia i wyglądało to naprawdę niefajnie, całą brodę miałam obsypaną a potem jeszcze koło nosa mi wysypało. Dermatolog przepisał mi Rozex w postaci emulsji i polecił Cicaplast do smarowania. Obecnie używam Rozexu w maści i jest naprawdę o niebo lepiej. Jedynie jakieś pojedyncze plamki zostały. Dermatolog chciała mi przepisać jeszcze antybiotyk Zineryt do stosowania miejscowego, ale że już wygląda to lepiej to zrezygnowała, bo podobno dermatoza szybko uodparnia się na niego i w razie nawrotu byłoby jeszcze trudniej się tego dziadostwa wyzbyć.
Schneeflocke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 13:50   #34
mobilek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2
Dot.: Dermatoza okołoustna

Po tych maściach co pisałem wcześniej o nich dermatolog przepisał mi antybiotyk Unidox Solutab. Biorę je już 30 dni i wysypka na twarzy znikła.
mobilek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 07:57   #35
kasieńka_wieesz
Raczkowanie
 
Avatar kasieńka_wieesz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 279
Dot.: Dermatoza okołoustna

miałam rozex, aknemycin, zineryt i unidox..nic mi nie pomogło!szukam dalej. a na erytromycyne mam uczulenie
__________________
kasieńka_wieesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 17:13   #36
sonno
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: Dermatoza okołoustna

Witam, mam pytanie jak długo lekarz zalecił wam stosowac Zineryt na dermatozę okołoustna?
sonno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 21:20   #37
karolka573
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: Dermatoza okołoustna

Witam, nie jestem pewna, czy w moim przypadku była to dermatoza (nie byłam u lekarza), ale naoglądałam się w necie kilku zdjęć, poczytałam fora i wszystko się zgadzało (z opisów)...szczególnie koło nosa i ust pojawiły mi się najpierw krostki z przezroczystą cieczą. rodrapywałam to, bo myślałam, że to zwykły trądzik...ale myliłam się coraz bardziej się roznosiło. na szczęście nie przeniosło się np. na powieki (o tym także niektórzy pisali). jednakże, obszar zaczerwieniony i z nowymi krostkami zwiększał się. poczytałam trochę na forach i znalazłam gdzieś info, że kilku osobom pomogła maść propolisowa. przed wizytą u lekarza postanowiłam to sprawdzić. jeszcze jedno:
owe paskudztwo pojawiło się u mnie mniej więcej w sierpniu tamtego roku...kompletnie nie znam przyczyny, do tej pory nie mogę wpaść na to, dlaczego? wracając, kupiłam w aptece maść propolisową i smarowałam...najpierw kilka razy dziennie (miałam mało zajć na uczelni, więc siedziałam w domu), później jedynie na noc. tzw. kuracja trawała kilka miesięcy, choć widziałam niewielką poprawę. w grudniu nastąpił postęp: brałam antybiotyki, gdyż miałam infekcję (niezwiązaną z dermatozą). po 2 dniach stosowania wysypało mnie niemiłosiernie!! nigdy tak nie miałam - wodniste bąble wokoło ust i nosa...okropne oczywiście antybiotyku już więcej nie wzięłam, nadal intensywnie smarowałam maścią propolisową. i zdarzył się cud! po około tygodniu wszystko zaczęło znikać! i po następnych kilku dniach zniknęło na dobre. do dziś (odpukać) mam spokój. chciałam jeszcze zaznaczyć, że owa maść brudzi pościel, więc warto poświęcić jakąś poduszeczkę . ma nadzieję, że pomogłam
karolka573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-24, 02:42   #38
bercia85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: Dermatoza okołoustna

Witam wszystkich którzy cierpią na to paskudztwo tak jak i ja...jak pomyślę że jeszcze rok temu miałam maleńką wysypkę na brodzie i przy zmarszczkach mimicznych koło nosa to aż mnie skręca na myśl o wspaniałej Pani dermatolog która przepisała mi na to protopic...nigdy nie stosowałam sterydów i nawet nie przyszło mi do głowy że to właśnie to...oczywiście po tygodniu stosowania zeszło wszystko pięknie...buzia idealna.. i co z tego jak po 2tygodniach nawrót ale tragiczny!!nie licząc tego że zawsze miałam tendencje do pękania naczynek to nigdy większych problemów..wystarczył podkładzik i po problemie..spanikowałam jak nigdy...użyłam znowu protopicu z przerażenia że mam wogóle światu się tak pokazać ale dzięki Bogu zgadałam się z bratowa i powiedziała żebym natychmiast odłożyła to świństwo i poszła do innego dermatologa i to mnie uratowało przed wysypem na całą buzie!teraz od miesiąca używam rozex i na to maść robiona w aptece i naprawdę pomaga ale musze codziennie nakładac to na buzie..i oczywiscie nie ma efektów natychmiastowych a wręcz na początku przez pierwsze dni stan mi sie jeszcze bardziej pogorszył ale nowa dermatolog wytłumaczyla mi ze moze tak własnie byc..powiedziała tez ze ta choroba ma tez podłoże psychiczne bo wszyscy nie bez powodu rozpaczają a stres przy tym dziadostwie jest podobno najgorszy!sama nie potrafię o tym nie mysleć..nie raz nawet zasnąc nie moge bo cały czas widze stan swojej buzi po odłożeniu protopicu!! kochani naprawde nigdy prze nigdy nie dajcie sobie wcisnac sterydów!!
bercia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 18:34   #39
baulaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1
Dot.: Dermatoza okołoustna

Witam, borykałam się z dermoza dwa lata, uzywalam różnych maści przypisanych przez lekarzy rodzinnych (dodam też ze choruje na rzs -reumatoidalne zapalenie stawów, biorę leki tj metypred, methotrexat) maści przepisane----tormentiol, advantan nic nie pomagało.. Tormentiol nawet pogorszył. Później zdecydowałam się po przeczytaniu forum na leczenie domowymi sposobami. Smarowalam się octem jablkowym (pogorszył tak ze nie mogłam ruszać buzia) i jogurtem naturalnym (lagodzil to prawda uczucie swędzenia i pieczenia, ale nic nie zniknęło) ... Wybrałam się w końcu do dermatologa przepisał mi tabletki na paciorkowce i grzyby (nie pamiętam jakie było ich 14 w listku i to była tygodniowa kuracja) i maść taconal... WSZYSTKO zniknęło po dwóch dniach w końcu można normalnie wyjść z domu...
baulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 12:33   #40
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Dermatoza okołoustna

ja sie meczylam z tym ok roku,w koncu trafilam do ok dermatolog, dostalam antybiotyk, dwie masci i zniknelo wszystko, mialam ladna cere, ale teraz po roku znowu wszystko mi chyba powraca U mne to jest chyba spowodowane kosmetykami.. wtedy uwazalam, uzywalam jednog podkladu, jednego kremu i bylo ok, ale ze ja lubie nowe kosmetyki, cere mialam ladna zapomnialam juz jak sie meczylam i zaczelam testowac, nowe kremy nowe podklady iznowu mi cera wariuje Nie wiem czego mam uzywac zeby bylo ok..
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-01, 15:41   #41
maja19_15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 2
Dot.: Dermatoza okołoustna

Witam,

mam pytanie odnośnie dermatozy okoloustnej. Udało sie ją wyleczyć?
maja19_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-08, 12:31   #42
jaskolka81
Przyczajenie
 
Avatar jaskolka81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Luboń
Wiadomości: 16
Dot.: Dermatoza okołoustna

ja również zmagam się z tym problemem od około 2 lat z przerwami. Wcześniej miałam na brodzie trądzik i dermatolodzy leczyli go wieloma maściami, w tym sterydowymi. Po pewnym czasie zauważyłam zaczerwienienie, które dodatkowo jest potęgowane pastą do zębów z fluorem. Aktualnie jestem w 7 miesiącu ciąży, więc nie używam niczego, tylko krem Dermalibour A-derm i to jedyne co pomaga na chwile, bo koi ogniska zapalne...Oczywiście po nakremowaniu czymkolwiek innym twarzy, umyciu zębów y potarcia ręką znów wyglądam jakby oblano mnie kwasem!! wcześniej były to czerwoe wypryski na różowo czerownym tle, traz zostały plamki na czerwonej skórze. Już sama nie wiem czy da sie to wyleczyć? Wiążę to też z alergią pokarmową i skórną - pyłki. Czytałam, że pomaga Zineryt, ale w ciąży i tak niczego nie można stosować...
__________________
Rozmarzona marzeniami
jaskolka81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 23:01   #43
avlly
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1
Dot.: Dermatoza okołoustna

Cześć! widzę, że tyle lat nas dzieli a to świństwo nadal wychodzi (
zapalenie wyszło mi w grudniu tak po prostu nie wiedziałam co to jest wiec wzięłam maść babci elocom i znikło po jednej nocy, jak się pojawiało to smarowałam, jednak nie dawało mi to spokoju myślałam ze jestem na coś uczulona, moja mama jest pielęgniarka wiec zrobiłam testy alergologiczne i nic.Umowilam się wiec do dermatologa kazała nie sparować więcej elocomem bo to steryd i tylko pogarsza tak jak mówiliście. obecnie mam antybiotyk Tetralysal, Aknemycin płyn, Cetaphil do pielęgnacji i Zinalfat krem wszystko 2 razy dziennie. miałam wysyp na brodzie policzkach lekko koło nosa i u mnie dosyć mocno na powiekach i w okolicy oczu. muszę powiedzieć ze wszyatko zeszło po około 3 dniach skóra zaczęła schodzić była sucha wiec smarowałam. w czwartek mijają 2 tygodnie od stosowania antybiotyku i mam wtedy kontrole u pani dermatolog, ale dzisiaj mimo brania go widzę lekki wysyp na brodzie, jestem załamana bo przecież biorę antybiotyk nie wiem co robić cieszę się na wizytę ale dlaczego to znowu się pojawia??? napiszcie czy jeszcze ktoś z tym walczy? i ci co mieli to pare lat temu czy to znikło na zawsze? udało wam się to wyleczyć? jak dbać później o skore? biorę tabletki antykoncepcyjne od roku czy to tez może być od tego? pomóżcie
avlly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 16:21   #44
alicja_bogucka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 1
Dot.: Dermatoza okołoustna

Niestety ja również z tym walczę od grudnia do dnia dzisiejszego. Próbowałam już prawie wszystkiego, jestem załamana. Bo po wszystkim następuję nawrót. Najpierw stosowałam Tetralysal 3 opakowania oraz protopic na noc, wszystko pięknie, lecz gdy antybiotyk się skończył to nastąpił nawrót i nawet protopic już nie pomagał. Byłam u kolejnego dermatologa i dostałam antybiotyk Unidox i Vitella Ictamo, niby chwilowa poprawa a następnie znowu nawrót. Już mam dość antybiotyków, ponieważ mój organizm jest wycieńczony, powiedziałam to ostaniemu dermatologowi i dostałam do smarowania na noc Solantre i tabletki vitaminum PP dwa razy dziennie. Niby nie ma tragedi jak na początku (wyglądałam jakby ktoś wylał mi kwas na twarz ), ale dalej jestem różowa i twarz trochę swędzi. Do higienu stosuje emolium. Wyczytałam na forum, że może olej z czarnuszki pomoże i to prawda troche pomaga. Ale ja chce wreszcie to wyleczyć a nie delikatnie zaleczyć. Aktualnie nie mam tego już tylko wokół ust lecz również na policzkach. Powoli brakuje mi sił, ponieważ leki i wizyty kosztowały fortunę a efekt marny, nie moge na siebie patrzeć w lustrze.
alicja_bogucka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-07, 23:09   #45
Gieee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 6
Dot.: Dermatoza okołoustna

Cześć, daj znać czy ci się udało? Ja już 1,5 roku się męczę.
Gieee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-07 23:09:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:05.