Coś mnie ugryzło... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-12, 18:46   #1
DanielKeczup
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 14

Coś mnie ugryzło...


Witam ! Z tej strony mężczyzna lat 25. Może tak na wstępie. Wiem gdzie się znajduję. Ale mam problem. Jakieś 2 miesiące temu coś mnie ugryzło... byłem przekonany, że to komar.. ale dziwnie po tygodniu nic nie zeszło, a mnie to swędziało więc to drapałem.. ach ta głupota... minęło już 7 tygodni ale nadal się nic nie goi.. Nie wiem co z tym zrobić.. A jestem kierowcą ciężarówki i więcej mnie nie ma niż jestem. Pojawiam się dosłownie na 6 dni w miesiącu... tak wiem masakra... od tygodnia smaruję to Maxibiotic albo Tribiotic w maści/żelu lecz niestety po 7 dniach zero zmian...


zdjęcia jak to wygląda... Takie coś mam tylko w tych miejscach co na zdjęciu.

stopa



łydka



ktoś jakaś maść poleci ? Wiem lepiej lekarz...
DanielKeczup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-14, 15:09   #2
DanielKeczup
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 14
Thumbs down Dot.: Coś mnie ugryzło...

tak to wyglądało jakieś 5-7 tygodni temu może miesiąc już nie pamiętam

http://wgrajo.pl/img/20170921110340.jpg

a tak wyglądało wczoraj

http://wgrajo.pl/img/20171012184649.jpg

byłem wczoraj u lekarza... niestety nie było mojego tylko jakiś "dziadek". Pokazałem mu zdjęcia zaraz po ugryzieniu. Powiedział " coś Pana ugryzło, może jakiś komar" hmm mnie już tyle razy w życiu ugryzł komar, że na pewno to nie z komara... wiadomo drapanie też robi swoje...

lekarz przepisał mi

tabletki Clatra raz dziennie
oraz maść Lorinden

również poprosiłem o skierowanie na badania wypisał mi na cukier, krew pełną, cholesterol i glicerydy jak dobrze pamiętam.

Stwierdziłem, że hmm nie jestem pewny tego lekarza. A, że jako kierowca ciężarówki wiecznie mnie nie ma to zacząłem działać, gdyż czas tutaj u mnie jest wyznacznikiem.

poszedłem do Dermatologa. Doktorka stwierdziła, że mnie coś ugryzło, ale nie jest w stanie powiedzieć co. Zobaczyła na zdjęcia. Przepisała mi
Bedicort G maść. Smarować i obserwować i za tydzień do kontroli czy coś się zmienia.

Zobaczymy co dalej. W poniedziałek w trasę wrócę w czwartek wieczór, także w piątek z rana będę robić badania... Zobaczymy co dalej..
DanielKeczup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-14, 20:09   #3
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Coś mnie ugryzło...

Cytat:
Napisane przez DanielKeczup Pokaż wiadomość
tak to wyglądało jakieś 5-7 tygodni temu może miesiąc już nie pamiętam

http://wgrajo.pl/img/20170921110340.jpg

a tak wyglądało wczoraj

http://wgrajo.pl/img/20171012184649.jpg

byłem wczoraj u lekarza... niestety nie było mojego tylko jakiś "dziadek". Pokazałem mu zdjęcia zaraz po ugryzieniu. Powiedział " coś Pana ugryzło, może jakiś komar" hmm mnie już tyle razy w życiu ugryzł komar, że na pewno to nie z komara... wiadomo drapanie też robi swoje...

lekarz przepisał mi

tabletki Clatra raz dziennie
oraz maść Lorinden

również poprosiłem o skierowanie na badania wypisał mi na cukier, krew pełną, cholesterol i glicerydy jak dobrze pamiętam.

Stwierdziłem, że hmm nie jestem pewny tego lekarza. A, że jako kierowca ciężarówki wiecznie mnie nie ma to zacząłem działać, gdyż czas tutaj u mnie jest wyznacznikiem.

poszedłem do Dermatologa. Doktorka stwierdziła, że mnie coś ugryzło, ale nie jest w stanie powiedzieć co. Zobaczyła na zdjęcia. Przepisała mi
Bedicort G maść. Smarować i obserwować i za tydzień do kontroli czy coś się zmienia.

Zobaczymy co dalej. W poniedziałek w trasę wrócę w czwartek wieczór, także w piątek z rana będę robić badania... Zobaczymy co dalej..
Nie jesteśmy tutaj w stanie stwierdzić co to jest- nie ma tutaj lekarza, jeśli jesteś pod opieką lekarza to pozostań pod nią, skoro Cię coś "ugryzło" i nie schodzi przez tyle czasu to może był to kleszcz? Bo od ugryzienia komara czy jakiegoś robaka nie ma aż tak długiego zaczerwienienia, kilka dni to maks.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-18, 10:29   #4
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Coś mnie ugryzło...

I co Lepiej?

Ja bym jeszcze raz przeszła się do dermatologa, u mojej znajomej to było tak, też ją coś ugryzło. Był bąbel nie schodził przez pół roku, rozrastał się i okazało się, że to czerniak.Oczywiście nie musi to być to, ale nie odpuszczałabym tematu jeśli pomimo brania leków nic nie schodzi.

Edytowane przez ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Czas edycji: 2017-10-18 o 10:30
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 21:15   #5
DanielKeczup
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 14
Dot.: Coś mnie ugryzło...

Zrobiłem badania...





Dziękować Bogu jestem zdrowy! Byłem u lakarza z wynikami. Powiedział, że są OK.
Jako kierowca ciężarówki, gdzie nie ma mnie w domu po tydzień, dwa na prawdę miałem już dziwne myśli... ale ufff odpukać... ale co nie zmienia faktu, że się goi, ale blizna się robi.. tylko nie wiedzą co to za dziadostwo mnie ugryzło. W poniedziałek wizyta u Dermatologa znowu. Bedicort G nie pomógł.
DanielKeczup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-27 22:15:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:26.