Depilacja laserem. Czy warto nabyć własne urządzenie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-06, 12:01   #1
justisi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 125

Depilacja laserem. Czy warto nabyć własne urządzenie?


Macie wspomniane urządzenie lub robiliście sobie taki zabieg u kosmetyczki? Wiem, że obie opcje są dość drogie, a nie chce wchodzić w zbędne(?) koszta i marnować czasu, jeśli gra nie warta jest świeczki.


Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
justisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-08, 15:06   #2
Allosia_wawa
Raczkowanie
 
Avatar Allosia_wawa
 
Zarejestrowany: 2017-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 177
Dot.: Depilacja laserem. Czy warto nabyć własne urządzenie?

Do użytku domowego są depilatory świetlne. Laserowe, używane w salonach kosmetycznych to coś innego :P
__________________
Określ jasno, co jest dla ciebie najważniejsze. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś na łożu śmierci powiedział: "Ach żałuję, że nie spędzałem więcej czasu w biurze".
Allosia_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 08:52   #3
esmeraldakos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 44
Dot.: Depilacja laserem. Czy warto nabyć własne urządzenie?

Nigdy nie byłam na depilacji laserowej, a teraz ciągle reklamują te urządzenia i też się zastanawiam czy to działa. Jak policzysz, to opłaca się kupić urządzenie, ale czy coś ono da? Na pewno jest ktoś kto testowa?
esmeraldakos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 11:44   #4
justisi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 125
Dot.: Depilacja laserem. Czy warto nabyć własne urządzenie?

Cytat:
Napisane przez Allosia_wawa Pokaż wiadomość
Do użytku domowego są depilatory świetlne. Laserowe, używane w salonach kosmetycznych to coś innego :P
No dobra, ale co to wnosi do dyskusji? Skoro nie zrozumialas o czym pisze, to wystarczylo zapytac.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
justisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 18:23   #5
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Depilacja laserem. Czy warto nabyć własne urządzenie?

Cytat:
Napisane przez justisi Pokaż wiadomość
Macie wspomniane urządzenie lub robiliście sobie taki zabieg u kosmetyczki? Wiem, że obie opcje są dość drogie, a nie chce wchodzić w zbędne(?) koszta i marnować czasu, jeśli gra nie warta jest świeczki.


Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Depilatory IPL to zwykła lampa kwarcowa. Jeśli chcesz się pozbyć nadmiernego owłosienia to 4-6 zabiegów laserowych (w zależności od włosa , karnacji itp). IPL domowy da Ci może 4 tyg. spokoju. Nie warto zdecydowanie.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 18:39   #6
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Depilacja laserem. Czy warto nabyć własne urządzenie?

Może moja recenzja pomoże Ci podjąć decyzję: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...review-1706336
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-28, 14:59   #7
Sophe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 111
Dot.: Depilacja laserem. Czy warto nabyć własne urządzenie?

Cytat:
Napisane przez justisi Pokaż wiadomość
Macie wspomniane urządzenie lub robiliście sobie taki zabieg u kosmetyczki? Wiem, że obie opcje są dość drogie, a nie chce wchodzić w zbędne(?) koszta i marnować czasu, jeśli gra nie warta jest świeczki.


Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
od 16 grudnia 2017 jestem w posiadaniu BRAUN IPL Laserowy Silk-Expert. Cena to 300 euro, ale dostaje się zwrot na konto w ramach promocji 40 euro, co potwierdzam, zwracają.

sceptyczna byłam zaczynając z nim przygodę, ale opiszę moje odczucia i sa to tylko moje odczucia, proszę się nie sugerować, że to tak działa na 100%, bo każdy z nas jest inny, inaczej reaguje, ma inną wrażliwość etc.

Pierwszą depilację zrobiłam 19 grudnia, nogi całe, wąski, broda, ręce całe, pachy.
Po pierwszym zabiegu jest już efekt na "wąsiku" i pod pachami. Ręce nie bardzo, nogi też nie.
Są 3 poziomy wrażliwości do tej depilacji, ja używam pierwszego i czasami powoduje to ból, pieczenie, takie uszczypanie, do przeżycia, ALE co dziwne, czasami mam poparzone partie ciała, co goi się już po 2 dniach. Poparzenie jest widoczne, takie zaczerwienienie w kształcie prostokąta, ale nie boli.

Wczoraj robiłam kolejną depilację i co stwierdzam po tych kilku tygodniach (depilację robię raz w tygodniu, jak zaleca producent).
Najpierw powiem jednak, że opinia tego laseru jest na jutubie i laska nie wie np dlaczego jej laser odbija blask po 3 sekundach, a na innych recenzjach innym odbija co 1sek. Odpowiedź jest banalna, kwestia tego na jaki poziom nastawisz laser. Na najwyżeszym, działa co 3sekundy, na drugim co dwie, a na 1-co sekundę. Nie wiem jednak czy to np zmniejsza działanie laseru...
A teraz wyniki.

Na rękach nie mam już nic, a to, co jest, to niewidoczne, nie tak wyraźne, nie tak czarne, znośne. Na nogach to samo, uda najlepiej mi sie zrobiły, nad łydkami jeszcze pracuję. Pod pachami to już od 2 użycia nie mam włosów, ale strzelam przy okazji jak depiluję nogi etc... Wąski zszedł, broda nic, zero, cały czas są pojedyńcze kłaczki, tak z 4,5, może 6. Ale nie sa tak obleśnie kłujące.

Wady- 1. ja nogi robię2 godziny, nie 8 minut jak ściemnia producent, jedną długą godzinę noga jedna i potem to samo z 2, może dlatego też wynik u mnie jest tak zadowalający. Ja jestem baaaardzo cierpliwa, poza tym, każda sobota rano to relaks dla mnie i lubię to robić.
2. Z początku drażnił mnie brak okularów, bo blask wydawał się wręcz oślepiający, ale zauważyłam przy 3 depilacji, że okulary to pogarszają i jednak lepiej mi bez nich i jak dotąd nie oślepłam ani nic, więc chyba jednak z premedytacją producent nie załączył okularów jak robi to przy zakupie Philipsa.
3. włoski sa osłabione i u mnie na łydkach - tylko tam- wrastają włoski, bo próbują rosnąć, są za słabe no i wrastanie gotowe. Czemu pod pachami i na rękach tego nie mam, nie wiem, nie wnikam, piszę jak jest, szczerze. Co z tym robię? Mocno nawilzam, pomaga, ale trzeba tego pilnować i to bardzo. Teraz jest zima i nienawidzę się smarować, ale od listopada zrobiłam sobie 30 dniowe wyzwanie na smarowanie nóg, no i zostało mi to do dziś, wyrobiłam sobie nawyk.
Więcej wad nie widzę, poza CZASEM, jaki trzeba poświęcić, czyli 1x w tygodniu 2h i 20 minut. Ręce i pachy i resztę robi się stosunkowo szybko, a dla tych, co nie mają obrośniętych ud i chcą robić łydki, mogę polecić szczególnie tego typu depilację.

Jeszcze kilka słów o facecie, on wziął się u siebie za pachy i klatkę. Pachy ma już łyse, a klatka o dziwo, te włosy silne, twarde, znikają, wg mnie zeszło już 70%.

Zabieg trzeba powtarzać. Napiszę, jak nie zapomnę za kilka tygodni, czy nadal używam, czy do wiosny już nie będę musiała, etc.

Także chyba warto zainwestować w siebie i bawić się laserem, pod warunkiem, że ma się czas, jest sie cierpliwym, robi sie dokładnie tę depilację, nie strzelając kilka razy w jedno miejsce etc.

W zestawie dostałam maszynkę do golenia, pfff, za taką cenę mogli sie bardziej postarać, ale z drugiej stryny na co mi gadżety? Ma być dobry produkt, kabel, a właśnie kabel -jest bardzo długi, przez co bardzo wygodny.
Tyle, miłego depilowania
Sophe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-07, 20:58   #8
Sophe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 111
Dot.: Depilacja laserem. Czy warto nabyć własne urządzenie?

Cytat:
Napisane przez MartaKociatyn Pokaż wiadomość
Zgadzam się w 100%
Domowe depilatory jedynie opóźniają wzrost włosa, natomiast nie niszczą cebulki włosa co ma miejsce w przypadku laserów.
To opoznianie wzrostu wlosa bardzo mi sie podoba, bo w koncu nie mam wlosow juz od kilku tygodni wiec mow sobie co chcesz, ale to dziala.
Sophe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 17:31   #9
carriee17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 44
Dot.: Depilacja laserem. Czy warto nabyć własne urządzenie?

Mam doświadczenie z depiilatorem na światło Panasonica i nie żałuję wydanych pieniędzy, żadnym innym sposobem nie uzyskiwałam tak długich efektów. Jeśli jesteś gotowa przeznaczyć pieniądze na coś dobrego, to zapewniam, że ten depilator jest tą rzeczą
carriee17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 19:39   #10
justisi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 125
Dot.: Depilacja laserem. Czy warto nabyć własne urządzenie?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Teraz dzięki Wam mam jakiś pogląd na sytuację. Pozdrawiam!

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
justisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 10:22   #11
radioheadka
Zadomowienie
 
Avatar radioheadka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 042
Dot.: Depilacja laserem. Czy warto nabyć własne urządzenie?

dziewczyny a czy "wszystkie " partie golicie przed laserem? boję się, że po zwyklym goleniu wlosy mogą się wzmocnić i narastac w miejscach, gdzie byl meszek...
radioheadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-25, 13:46   #12
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Depilacja laserem. Czy warto nabyć własne urządzenie?

Cytat:
Napisane przez radioheadka Pokaż wiadomość
dziewczyny a czy "wszystkie " partie golicie przed laserem? boję się, że po zwyklym goleniu wlosy mogą się wzmocnić i narastac w miejscach, gdzie byl meszek...
Tak, trzeba zgolić, jeżeli mowa o ipl (to nie laser). Nie wiem czy wiesz, ale wzmacnianie się włosów od golenia, to mit, ten pogląd już dawno został obalony przez naukowców.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-25 14:46:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:24.